Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Ciekawa koalicja przeciw zachodniej zgniliźnie

Posted by Marucha w dniu 2014-02-20 (Czwartek)

Poczytajmy coś optymistycznego, choć nie wiem, jak bardzo realistycznego.
Admin

W zglobalizowanym świecie są jednak państwa, z którymi inżynierowie społeczni mają pewien problem – to: Rosja, Iran i Polska.

To, co narzuca nam zgniły Zachód napawa obrzydzeniem każdego normalnego człowieka. Desperackie zabiegi – by normalność sprowadzić do poziomu zaściankowości, a dewiacje do codzienności – rozmaici postępowcy od lat usilnie próbują wdrażać w życie społeczne na wszystkich kontynentach. Jaki mają w tym cel? Chodzi o władzę i kontrolę. W zglobalizowanym świecie są jednak państwa, z którymi inżynierowie społeczni mają pewien problem – to: Rosja, Iran i Polska [Przed Polską postawiłbym Białoruś  – admin].

Okazją do bliższego przyjrzenia się sprawie jest niedawna wizyta w Polsce Michaela Jonesa, autora książki „Libido Dominandi”. Pisarz wyjaśnia w jaki sposób rządzący wykorzystują rewolucję seksualną do zniewalania ludzi. Z książki dowiemy się jak demoralizacja seksualna i wszelka deprawacja używane są do zniszczenia całych społeczności! Dziś jednak nie o tym. Szczególnie bowiem warte uwagi jest to, które państwa – zdaniem pisarza – dają dobry przykład sprzeciwu. Jones wymienił: Watykan, Rosję, Iran oraz Polskę. O ile w przypadku Watykanu sprawa jest oczywista, o tyle warto przyjrzeć się trzem pozostałym państwom.

Silny prezydent

Rosja pod rządami Władimira Putina jest solą w oku dla zdeprawowanego Zachodu. Powód? Prezydent mocarstwa podjął bezprecedensową walkę z treściami, które szkodzą jego obywatelom. Efekt? Niemal każdego dnia zachodnie media oraz rozmaite organizacje, w tym Unia Europejska, prześcigają się w krytykowaniu prezydenta Rosji za „pogwałcenie praw człowieka”. Wszystko dlatego, że prezydent Putin dopuścił się przykładnego ukarania profanujących Cerkiew skandalistek z Pussy Riot oraz podpisał ustawę o zakazie propagandy homoseksualizmu w Rosj.

Skala krytyki nasiliła się wraz z odliczaniem dni do zimowej olimpiady w Soczi. Co rusz dochodziły do nas wiadomości, w których rozmaici celebryci oraz politycy ze światowej czołówki szumnie ogłaszali bojkot igrzysk, dając wyraz swojemu sprzeciwowi wobec „restrykcyjnej względem homoseksualistów polityki Putina”. W tych samych przekazach medialnych darmo szukać prawdziwego uzasadnienia dla obranego przez prezydenta Rosji kierunku, a jest nim przede wszystkim rosyjskie prawo federalne mające chronić dzieci przed informacjami szkodliwymi dla zdrowia i rozwoju.

Świadomi swojej tożsamości

Kolejnym państwem dbającym o higienę umysłu swoich obywateli jest Iran, w którym lobby homoseksualne nawet nie ma czego szukać a skandalistki pokroju tych z Pussy Riot mają marne szanse na zdobycie choćby małej grupy fanów. Państwo znad Zatoki Perskiej jest o tyle ciekawe w tym zestawieniu, iż mamy do czynienia ze społeczeństwem muzułmańskim. I to właśnie irańskie społeczeństwo samo zdecydowało, że nie godzi się na narzucane z Zachodu treści.

Przykładem tego było obalenie proamerykańskiego szacha, który rządził ówczesną Persją do roku 1979. Irańska rewolucja nie była żadnym zamachem stanu, sterowanym z gabinetu przez „grupkę panów”, lecz przewrotem, którego pragnęli sami obywatele. Irańczycy uważają bowiem, iż władza jest w jakiś sposób emanacją społeczeństw, a nie odwrotnie, czyli że to społeczeństwa wypływają z władzy. Problem z Pahlawim był taki, iż mówił on rzeczy, których irańskie społeczeństwo w ogóle nie rozumiało. Jednym z przykładów jest to, że za czasów szacha kobiety mogły opalać się w bikini wylegując na plaży obok obcych mężczyzn. Nie jest tak, iż społeczeństwo irańskie tego typu przyzwolenie uważało za złe – oni po prostu tego nie rozumieli. I dlatego, ostatecznie się na to nie godzili.

Dziś na Zachodzie nierzadko drwi się z irańskiej „cenzury”. Przykładem są chociażby „przerabiane” komputerowo bohaterki filmów zachodnich produkcji, którym za pomocą Photoshopa dorabia się ubrania zakrywające dekolt. Jeśli komuś nasuwa się myśl, że kobiety tam są dyskryminowane z tej racji, iż są zakrywanie, to zapytam: czy nie jest większą dyskryminacją traktowanie ciała kobiety jako towaru na sprzedaż, czego przykładów na Zachodzie mamy aż nadto? Irańczycy sami pragnęli ochronić kobiety, a tym samym mężczyzn przed pokusami. W ten sposób dali wyraz nie tylko przywiązaniu do religii, ale też uszanowali sięgającą blisko siedmiu tysięcy lat cywilizację.

Powtórzyć 1920!

A jak sprawy mają się w kraju, w którym autor „Libido Dominandi” pokłada szczególną nadzieję, czyli w Polsce? Zamiast silnego prezydenta jak w Rosji – mamy we władzach sprzedawczyków, którzy bez wahania za kilka srebrników oddają Polskę na zatracenie. Zamiast mocno świadomego swej kultury społeczeństwa i własnych mediów jak w Iranie – mamy media gadzinowe, siejące zamęt w Narodzie za pomocą treści nie tylko pełnych kłamstwa ale i dewiacji. „Waszą siłą jest Wasz katolicyzm oraz Kościół. To one są i będą szczególnie atakowane, lecz musicie wytrwać” – powiedział podczas pobytu w Polsce Michael Jones.

Nasza „katolicka kontrrewolucja” już się powoli dokonuje. Jednak w reżimowych telewizjach nie zobaczymy tego, jak Polacy odrzucają inżynierię społeczną narzucaną przez lewackie kręgi. Wyrazem sprzeciwu są liczne i pełne argumentacji reakcje na lobby homoseksualne czy politykę antyrodzinną. I wreszcie, Polacy dzielnie bronią się przed wprowadzaniem ideologii gender, o której papież Benedykt XVI powiedział, że „jeśli zwycięży, zrobi więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm”.

W ostatnim czasie możemy też liczyć na wsparcie naszych rodzimych hierarchów, którzy coraz odważniej krytykują tą wymierzoną przeciw człowiekowi pseudonaukę. Czy nie jest więc naszą misją, by powtórzyć rok 1920, kiedy to uchroniliśmy świat przed bolszewicką zarazą? Nasz czynny opór przed nową lewicą daje ku temu nadzieje.

Polskie społeczeństwo mówi zdecydowane ‚nie’ wszelkim homo-paradom z udziałem zwyrodniałych dewiantów, których opłaca wiadome lobby. Polacy przychodzą zaś tłumnie i radośnie na marsze popierające życie i rodzinę, czy te, w obronie katolickich mediów. Do zwycięstwa jest jednak jeszcze daleka droga. Wciąż karmi się nas „wzorcami” w postaci celebrytów, budujących „karierę” na licznych skandalach obyczajowych i promujących wszystko to, co ma na celu niszczenie świętości życia i ciała człowieka.

Coraz wyraźniej widać jednak czego pragniemy i za czym tęsknimy. Irańczycy o swoje prawo do normalności sami zawalczyli przeszło 30 lat temu. W Rosji za sprawy wziął się sam prezydent. A my, Polacy? Czy uda nam się skutecznie oderwać od zachodnich „wzorców” dzięki Kościołowi katolickiemu?

Agnieszka Piwar
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 37 do “Ciekawa koalicja przeciw zachodniej zgniliźnie”

 1. AlexSailor said

  1. Polacy, Persowie, Rosjanie są genetycznie spokrewnieni, a zatem dziedziczą po przodkach.
  Co to znaczy zrozumie ten, kto przeczytał Stary Testament, zamiennie Katerzyn Emmerich.
  Kim zatem byli nasi przodkowie? – to pytanie jest bardzo istotne.

  2. “Waszą siłą jest Wasz katolicyzm oraz Kościół. To one są i będą szczególnie atakowane, lecz musicie wytrwać”
  – No i są zawzięcie, z uporem atakowane, co widać np. po wypowiedziach w Gajówce.
  Cóż.
  Jesteśmy znani z genialnych działań w celu samodestrukcji.

  Przypomnę nawoływanie do nieuczestniczenia w mszy „NOM” na przykład.
  Podważanie ważności święceń obecnych kapłanów, i w ogóle twierdzenie, że Kościół skończył się po SW II.
  Rycie pod popełniającymi błędy, owszem czasem profanacje i bałwochwalstwo kapłanami, odżegnywanie obecnego Kościoła od czci i wiary.
  Zamiast łagodzić, nawracać, trwać, uświadamiać, nauczać.
  Nauczać przede wszystkim siebie.

  Jeden z drugim uważa, że wszelkie rozumy zjadł i taki mądry, że nikt nie widzi negatywnych zjawisk, tylko on.
  Proszę posłuchać np. wypowiedzi Grzegorza Brauna – czyż nie widzi, czyż nie zachęca choćby do mszy wieczystej, ale nie pluje w swoje gniazdo, a zdezorientowanym radzi wykupić swojego proboszcza z niewoli babilońskiej.

  Kościół przetrwał nie takie dziadostwa jak obecnie – i kilku papieży/antypapieży na raz, i dalej nie będę pisał, kto chce to się dowie.

  +++++++++++++++++++++
  Nota.

  Nauczony doświadczeniem oświadczam, że niniejszy tekst nie ma na celu obrazić kogokolwiek, ani nawet
  być prztykiem do konkretnych osób czy sytuacji.
  Jego forma jest po prostu sposobem wyrażenia treści.

 2. syoTroll said

  Coś w tym jest panie AlexSailor tyle tylko że ja osobiście nie widzę (a dokładnie nie chciałbym widzieć) Kościoła Katolickiego w roli nowej „Przewodniej Siły Narodu” bo boję się że może skończyć się jak u Persów, z resztą z podobnego powodu.

 3. Waldek said

  Artykuł ciekawy, problemy podobne wszędzie.
  W Rosji dokazują zdzirki z Pussy Riot, w Iranie też zdarzają się takie kwiatki http://4.bp.blogspot.com/_29_shKT4Elw/TUMPrDxuUyI/AAAAAAAALhM/CverTe5hPxc/s640/Mahmoud+Ahmadinejad.jpg, a w Polsce to już szkoda słów

 4. Marucha said

  Re 2:
  Jeśli chodzi o Bractwo, czy też moją nic nieznaczącą w kontekście całości osobę, to nie uważa ono, iż Kościół skończył się po II Soborze, czego dowodem jest, iż wciąż jest częścią Kościoła.
  Natomiast dla posoborowców Kościół zaczął się po II Soborze. Przedtem była czarna dziura.

 5. Jan said

  ” Czy uda nam się skutecznie oderwać od zachodnich “wzorców” dzięki Kościołowi katolickiemu?”

  Udawało się w ostatnich latach, tak samo udawać się będzie nadal.
  Dla przyśpieszenia i intensyfikacji procesu trzeba coroczne dni judaizmu i islamu zamienić na comiesięczne.

 6. Jan said

  Ad 3.
  Uzupełniam komentarz Pana Gajowego.

  FSSPX nie jest odłamem, tylko ocalałą bo wolną od destrukcyjnych zanieczyszczeń i przeszczepów posoborowych częścią Świętego Kościoła Katolickiego.
  Po prostu tym samym Kościołem który istnieje na ziemi od 20 wiekow.

 7. Krzysztof P said

  …zapytała się „piątka ” Św. Piotra dlaczego ją nie wpuszcza do Nieba ? Przecież złotówka i dwójka osiągneły ów STAN bez trudu?
  Klucznik Bramy Niebieskiej odpowiedział zwięźle ;” niezbyt czesto CIĘ widuje w Kościele „!?
  To tak apropo w sprawie wykupienia swoich Księzy z niewoli Babllońskiej…!?

 8. Boydar said

  @ Pan Jan (6) i Pan Krzysztof (7)

  Oba komentarze jak trafienie z bazooki. Szacunek.

 9. Brat Dioskur said

  Akceptacja pedofilii wkracza w decydujaca faze.Wczoraj w pogadance w hol.Tv jakis domorosly etyk twierdzil ,ze „ludzie” ci musza to robic ,ze to od nich jest silniejsze .Porownywal to do pragnienia ,ktore czlowieka moze doprowadzic do szalenstwa gdy go nie zaspokoi.W jednym z komentarzy na pewnym portalu ktos klarowal.ze ekshibicjonizm u pedalow jest mocno przesadzony i ze kazda opcja powinna sie ograniczac w manifestowaniu swoich zachcianek .Opcje jakie wymienil to : heterycy ,homosie i …pedofile.(sic!) Juz sie ludziska pomalu oswajaja!

 10. Boydar said

  Ponerologia, Bracie Dioskur, ponerologia !

 11. JO said

  Pani Agnieszka Piwar, jak to na www Konserwatyzm Neakonski Szlachty Jerozolimskiej w tym Zwiazku Szlachty Polskiej Przystalo sieje gownojatje, werbalna Biegunke.

  Pani Piwar celowo stawia Polske za Przyklad, ktora NIE powinna byc Przykladem w Ogole, Przy zestawieniu Rosji czy Iranu, ktore to Pantwa Maja Rzady dbajace o spoleczenstwo I chroniace iCh Przez Chazarska Dzicza I Judaizmem- Liberalizmem- Genderyzmem- ichna judeodemokracja …

  To Polska jest Przykladem przeciwnym do w/ Poddanych .

  Qureskim Klamstwem jest przywolywanie czy powolywanie sie na incognito Herarchow Kosciola Katolickiego w Polsce, co daje Ulude dla czytelnikow w Polsce, ze nie jest zle, ze sa Tacy co o Nas Dbaja a Polska to wciaz GOSC jako Panstwo.

  Najochydniejsze jest w tym to, ze Ta Pani NIC nie mowi o Prawdziwej przyczynie Kontrewolucji , ktora tkwi w Postawie Biskupa Levenvre I Jego kontynuatorow a Przywoluje tylko nazwe Kosciola Katolickiego, co znow usypia Polskiego Czytelnika bedacym pewien, ze JPII to Swiety a jego kolejni nastepcy to przyszli Swieci .

  Ten artykul to doskonaly przyklad www. Konserwatyzm pl , gdzie Panuje cenzura I selekcka artykulow Przez Neakonow ze Zwiazku Szlachty Polskiej

 12. JO said

  Ad.4. Panie Gajowy, utworzyl Pan Gajowke, ktora jest Wonla , choc Wirtualna Polska – Krolestwem Katolickiem – Ortodoksyjnym Rzeczpospolitej – Krolestwem Najswietrzej Marii Panny.

  Codziennie w Gajowce mamy naoczne Dowody Dzialnosci Ducha Swietego, Blodoslawienstwa Bozego dla Pana Pracy.

  Utworzyl Pan Wirtualne Panstwo Krolestwa Rzeczpospolitej opartego na Nadprzyrodzonosci, polaczonego nierozerwalnie z Niebem na Ktorych Mieszkancow Krolestwa splywaja Dary Ducha Swietego, Dzieki ktoremu kazdy z Nas idzie jako czesc Kosciola Walczacego Przez Zycie by osiagnac Zycie Wieczne.

  Pana Wielkie Dzielo Kasuje Pana na Pozycji Polakow jak Nie tylko Ratajczak, Lepper, Poreba, ale Dmowski, czy Krol Lokietek, ktory wycofujac sie do Swojego Ksiestawa zaczal odbudowywac Polske od odbudowy Elit, przejmujac Potem po przegrupowaniu I Stworzeniu Sily, kolejne Dzielnice Krolestwa Polskiego ktore z natury Bozego Prawa Jemu byly Przynalezne.

  Tak I Pan, krok po Kroku Przejmuje dla Bozej Chwaly Polskiego Krolestwa Dzielnice, ktorymi sa Zagubieni Polacy.

  Modlmy sie za Pana Gajowego Prace, Wysilek, Zdrowie I wspomagajmy jak tylko mozemy Jego I Bractwo Piusa X w Polsce I poza granicami…

  JO

 13. Marucha said

  Re 12:
  Panie JO, za wyrazy uznania dziękuję, jak również za modlitwę, której może potrzebuję bardziej, niż by się mogło wydawać.
  Ale niechże Pan mnie nie porównuje z naprawdę wielkimi Polakami, bo to mnie wprawia w zażenowanie. Jestem tylko redaktorem-amatorem i (niekiedy) sarkastycznym komentatorem rzeczywistości.

 14. AniaK said

  Re13:
  Regularnie wieczorem modlę się za Wszystkich Mądrych i Dobrych ludzi na całym Świecie.

 15. JO said

  Panie Gajowy, Polacy maja te tendencje …uwarunkowana sytuacja permemantnego braku wolnego Panstwa… niedoceniania tych Wspanialych ludzi co Maja, … w szczegolnosci niedoceniania ich za Zycia.

  Ja wzgledem Pana opisuje co widze. Ani ja znam Pana, ani nawet nie widzialem ….Jednak za Gajowym Marucha kryje sie czlowiek, ktory juz od wielu lat siedzi na pupie przed komputerem i Tlumaczy, Poucza, Naucza, zachowuje Wiare, Zachowuje Polska Kulture i nieustannie poszukuje Prawdy, Poszukuje Boga. Robi Pan to dla Bozej Chwaly i Polski Krolestwa i Polakow jako tych Poddanych Bogu w Krolestwie Polskim – Rzeczpospolitej.

  Robi Pan to samemu Ulegajac Najwyzszej Wladzy jaka jest Prawda, Droga i Zycie.

  Daje Pan przyklad publicznie , ktorego znalezc jest dzis nie latwo.

  Daje Pan mozliwosc dzialania takiego jak Panskie… innym, ktorzy sa Powolani do Tego przez Ducha Swietego jak Pan Jan, Przeclaw, czy Nawet Pan Roman K…a i takim jak Pan umozliwia wypowiedz poprzez , ktore Rozmowy z Panami/Paniami rosnie nasz Duch Polski-Duch Katolicki…

  Tworzy Pan Kosciol Wojujacy

  Zaszczepia Pan Galazki Drzewa Oliwnego, ktore w Przyszlosci Beda Wydawac Wielkie Owoce

 16. Krzysztof P said

  Amen ..chciałoby się dodać spontanicznie po wysłuchaniu #15

  A tak ” a pro po ” swojego wpisu Nr.7
  Słyszałem, że są już przypadki gdy polscy biskupi (celowo z małej litery ) suspendują ( zwalniają z Urzędu, odsyłaja do ” mamusi ” etc ) Księży, którzy z rożnych pobudek, NIE chcą deprawować Świętej Liturgii Kościoła Katolickiego? Może to być np. uporczywe udzielanie wiernym Komunii w przyklęku i do ust, albo zbyt pieczołowite celebrowanie PODNIESIENIA ?
  Czy ” napomnieni ” po wyrzuceniu porzucają Stan Kapłański czy szukają innych możliwości (np.związanie się z Bractwem X) ale właśnie może w takich przypadkach potrzebna by była jakaś stała Ofiara ludu wiernego i…oczywiście n a g ł o ś n i e n i e publiczne ?

 17. Marucha said

  Re 15:
  Widzę głęboki sens w tym, aby czasami rzucić okiem na to, co wypisuje się o Marusze na innych stronach. Robią to nawet takie osoby, jak Palmer Eldritch, któremu użyczałem miejsca w gajówce. Pozwala mi to spaść na ziemię.
  Ciekawe są też wpisy różnych osób usuniętych z gajówki, które próbują umieścić je na forum.
  Szczególnie celuje w nich pewien dupek ze Szwecji, który z reguły w ogóle nie rozumie, o czym toczy się dyskusja – np. uważa, że popieram islamską imigrację do Europy (sic!). Każdą wzmiankę o Rosji – niech by to było zwycięstwo rosyjskiego sportowca – kwituje standardowym „To czemu Marucha nie wyniesie się do Rosji, tam będzie mógł bez przeszkód lizać Putinowi dupę”, lub czymś bardzo podobnym.
  Tępota tego leminga (może skleroza?) dosłownie powala na kolana.

 18. Jan said

  Ad 15
  Panie JO

  Utożsamiam się z Pana wpisem kierowanym w stronę Szanownego i godnego uznania Gospodarza.
  Można się różnić nawet rozumiem chwilowe wzburzenia emocjonalne, ale żeby Polak Polaka atakował i to takiego co ma coś ważnego do powiedzenia i podzielenia się swa wiedzą, czy sprostowania blędu – nie powinno mieć miejsca.

  Ad 17
  Pan Gajowy.
  No cóż chyba nie ma i nie będzie lekarstwa dla ludzi z alergią na prawdę. Ponieważ prawda oślepia jak światło to w szarościach i ciemości lepiej się czują zadowoleni z siebie lub usłużni starający się to ukrywać.

 19. Griszka said

  @4
  A ściślej „czasy nawiasu”, cytując judaizatora Kiko 🙂

 20. Pom said

  „Robią to nawet takie osoby, jak Palmer Eldritch, któremu użyczałem miejsca w gajówce.”

  Musze sie ujac za PE. To jest patriota, choc niewierzacy. Jego wpisy byly i ciekawe i w wierkszosci rozsadne.
  Ludzie szukajacy podobnych do siebie z identycznym swiatopogladem znajda takich tylko w lustrze. Jesli chce sie zrobic cos pozytywnego, w tym wypadku dla kraju, nalezy szukac i opierac sie na tym co laczy. Polacy maja to ze mozolnie szukaja tego co ich dzieli, a szukac beda tak dlugo az znajda. Dlatego perspektywy na zjednoczenie narodu sa zerowe.

 21. Zerohero said

  W Rosji i Iranie odpór daje sama władza. Natomiast w Polsce jest on tylko oddolny. To niestety powoduje, że jest on bardzo słaby, np. w mediach i prawodastwie niedostrzegalny. Wrzucenie do tego worka Polski to ponury żart albo grube niezrozumienie istoty tematu.

 22. Fran SA said

  Ad.3
  Waldek
  To zdjecie to jest fotomontaz, ktore bylo dementowane w prasie i telewizji. W Iranie nikt nie rozumie gestow ‚jednego palca’. To sa bzdury. Prawdziwe zdjecie – jest chyba jeszcze w sieci bylo taki, ze ta kobita wita Ahmadinejada z kwiatami.

  W USA nikt nie rozumie gestu Kozakiewicza.
  Z Iranem zachodnia prasa robila rozne hece. Neda Soltani, ktora rzekomo wladze zamordowaly, tlumaczyla potem urbi et orbi, ze na tym falszywym zdjeciu to nie ona, bo w ogole to wracala z uczelni do domu i nie byla wsrod demonstrujacych.
  Prasa pokazywal tlumy, ktore rzekomo demonstrowaly przeciwko Ahmadinezadowi – ale samego Ahmadinezada po prostu wycieli ze zdjecia, bo to byly tlumy witajace prezydenta:
  Przypatrzcie sie tym dwom zdjeciom:

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/iranprop.php

 23. Griszka said

  @21
  U nas za Iranem wstawiło się jedynie Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
  Reszta jest zajęta, na czele z Sakiewiczem, szukaniem nieistniejącej irańskiej broni nuklearnej oraz umacnianiem sojuszu polsko-banderowskiego, czyli sraniem na rosyjskie podwórko i pamięć o ofiarach zbrodni UPA na Wołyniu.

 24. Griszka said

  @20
  Tylko, że PE wpierw rzucił obelgą w twarz Gajowemu (zarzucił, że rzekomo specjalnie ośmiesza swoją internetową działalność, bo nie wyrzucił stąd na rozkaz Palmera Wandaluzji) a potem, gdy dostał stąd kopa – tego skutku domyśliłby się nawet średnio rozgarnięty chłopek roztropek – wymyślił sobie spisek żydowski i próbował robić tutaj bajzel za pomocą swojego alter ego.
  Ja go pamiętam jako wrażliwą i obrażającą się na wszystkich nastolatkę.

 25. Nemo said

  @4 Marucha

  „Jeśli chodzi o Bractwo, czy też moją nic nieznaczącą w kontekście całości osobę, to nie uważa ono, iż Kościół skończył się po II Soborze, czego dowodem jest, iż wciąż jest częścią Kościoła.’

  To nie ulega dla mnie wątpliwości. Natomiast sen z powiek spędza mi nurtujące mnie wciąż pytanie czy Kościół uważa Bractwo za swoją część?

 26. Griszka said

  @25
  Przecież nawet według KPK FSSPX jest częścią Kościoła.

 27. Brat Dioskur said

  Kto by pomyslal ,ze nawet w Holandii opor ,wprawdzie minimalny ,ale jednak zauwazalny ,jest jak w Polsce -oddolny.Ostatnio opinie publiczna zbulwersowala wiadomosc o wyrzuceniu z s-marketu przez ochroniarzy dwoch lesbijek ,ktore gzily sie na widoku calej klienteli!Wynoszone na zewnatrz darly sie w nieboglosy,ze ich gestapo gwalci!Sprawa trafila na policje i przerazone kierownictwo marketu wstepnie przeprosilo gomorytki ,niemniej problem poszedl miedzy lud j i portale wziely go na tapete.Moze ktos nie uwierzyc ,ale przewazaja opinie dezaprobaty wobec manifestowania przez lesby swoich uczuc (?)w miejscu publicznym.Ankieta w De Telegraaf wykazala ,ze 88% sondowanych jest przeciwko jakimkolwiek cielesnym praktykom w miejscach publicznych,chociaz odnosi sie wrazenie ,zwlaszcza czytajac wpisy na Necie ,ze heterykom zezwala sie na wiecej. Np. jakis facet zapytuje ,czy nie moze w przyplywie uczuc porzytulic do siebie swoja laske ,dajmy na to , na przystanku autobusowym?Moze…. i tu przypomina mi sie historia calujacej sie parki na lawce ,jeszcze za komuny.Wokol lawki tej krazyla ciagle jakas starowinka mamroczac pod nosem zaklecia i spluwajaca tego na ziemie!Parka widzac to kontynuowala swoja gre sprawiajac przechodniom ucieche pod pachy.Niestety nie bylo wtedy komorek , smartfonow i Youtubow ,zeby uwiecznic to dla potomnych.
  Wspominalem juz kiedys o pomysle przesiedlania aspolecznych rodzin na obrzeza miast w Holandii , gdzie mieszkaliby w specjalnie do tego celu zbudowanych barakach.Niech nikogo nazwa ta nie myli , bo raczej te baraki przypominaja luksusowe bungalowy. W kazdym razie chodzi o to ,ze w trakcie toczcej sie dyskusji gdzie tez lokowac wychodzacych z wiezienia p.e.dofilow ktos zaproponowal ,zeby dolaczac ich wlasnie do tych wykolejonych.A poniewaz ci wykolejeni to w wiekszosci zaciekli wrogowie pedalstwa (dlatego wysiedleni) bo tylko za takie przestepstwo mona stracic mieszkanie ,to wytworzylaby sie ciekawa sytuacja ,rzeklbym pedagogiczno wychowawcza.Oczywiscie podniosla sie burza protestow ,ze pe.d.ofile puszczone samopas moga pojsc w recydywe.Naturalnie zeby chlasnac im „nabial” ….tego jakos nikt nie proponuje.

 28. Wosiu said

  Re15/JO

  He he 🙂 O ile dobrze pamiętam, to ja tu kilka lat temu jako chyba pierwszy podziękowałem w imieniu swoim i ogólnym Gajowemu za dobrą robotę. A mu się nie podlizuję na codzień, wiele razy bluzgaliśmy na siebie (on bardziej, korzystając z przewagi bycia adminem 🙂 ), dwa razy stąd odchodziłem, on mnie raz zabanował itp.

  Mogę powtórzyć: dobra robota Panie Marucha! I dodać: zdrowia życzę!

  Choć ostatnie zdania laurki JO powodują u mnie raczej uśmiech 🙂

 29. Ad. 17 Gajowy Marucha

  A mnie to śmieszy. Kiedy byłem jeszcze nowy w Gajówce, również byłem ciekaw tożsamości jej autora, oraz jego intencji. W pewnych okresach czasu również z nudów sprawdzałem co to o nim wypisuje się w internecie. Tak się jednak składa, że wszystkie wredne paszkwile na temat Gajowego były i są autorstwa pewnego chorego nazisty, paru panslawistów i zwolenników UFO, osób wyrzuconych z tego bloga i anonimowych „dobroczyńców” Polonii takiej i wszelakiej, którzy są na bakier z poprawnym pisaniem w naszym języku już od 2004. I jak tu nie siedzieć w Gajówce jak za wrogów ma się rusofobów, nazistów, czy tam Naszo-Dziennikarzy i walczących z Reptilianami?

 30. JO said

  ad.29. No i przeslawnego Pana Bizonia :)))

 31. Ad.30

  Już nie wywoływałem wilka z lasu… Panie JO, na wstrzymanie 🙂 Bo wróci jeszcze nazista albo Moon i co to będzie?

 32. Malizna said

  Wracając do tematu, ja też uważam, że zgnilizna wschodnia rokuje znacznie lepiej.

 33. NICK said

  Ad. Wszystko powyżej.
  Mała „szpilka” CHINY.
  Moi dziadkowie mówili:
  -WODY będzie Ci brakowało;
  -jak przyjdzie Chińczyk, wystarczy, że splunie jeden raz i po Europie.
  ?

 34. Listwa said

  @ 1
  AlexSailor

  gdy ktoś wyraża obawy ,że w skutek majstrowania przy rytach sakramentów pojawia się wątpliwość co do ich ważności , to jest to plucie we własne gniazdo?

 35. Listwa said

  @1 AlexSailor

  a ten to niby wywód to przykład sprzeczności:

  „Zamiast łagodzić, nawracać, trwać, uświadamiać, nauczać.
  Nauczać przede wszystkim siebie.

  Jeden z drugim uważa, że wszelkie rozumy zjadł i taki mądry, że nikt nie widzi negatywnych zjawisk, tylko on.”

  smakował rozum ?

 36. Andy said

  Zaskoczyła mnie w powyższym artykule ta opinia, jakoby dzisiejsza Polska miała być jakąś ostoją normalności czy zbawieniem świata.
  Uważam, że to nie jest prawdą!
  To tylko jakieś pobożne, nierealne życzenie!
  Wierzę, że, dzisiejsza Rosja Putina i Iran, a nawet Prezydent Asad w Syrii są jak jak najbardziej liderami pewnej normalności w granicach w jakich przypadło im działać w miarę istniejących obiektywnych możliwości, bo wszędzie panoszy się chazarskie skundlenie i pożądanie połknięcia przez starszych braci, całego naszego globu!
  Powód?
  Powód bardzo prosty-im więcej zaciekłej nienawiści do tych osób czy państw, tym więcej prawdy, że nie ulegają szatańskiej chazarii.
  A w tym samym czasie, Palestyna jest mordowana, zarzynana na oczach całego świata przez ostatnie 70 lat!
  Na oczach całego „postępowego” świata!

  Uwaga w jednym z powyższych wpisów, że tam są rządy obstające za tą normalnością, uważam za trafną opinię, a w Polsce jakoby tylko ruch oddolny miałby mieć jakiś wpływ, jest zupełnie dużym nieporozumieniem!

  Dlaczego?
  Obawiam się, że najdłuższy pontyfikat JPII, razem z „owocami” posoborowymi ostatnich 50 lat, przyczynił się jak ostatni gwóźdź do trumny, w której nasza wolność i wiara została pochowana na wieki!
  Zeszła w katakumby BŚPX!
  Ta dzisiejsza, nowoczesna-europejska, „katolicka” mentalność – „przepraszam, że żyję” z wyniesieniem JPII na ołtarze już za życia, przez szlachtę jerozolimską z jej mediami i skundlonych „patriotów-katolików”, kompletnie zakneblowała umysły rodaków na stulecia!
  Edukacja narodu sięgnęła dna!

  Młodzież-przyszłość narodu, jest kompletnie obrzezana z umysłu w tej chazarskiej edukacji, dobijana intelektualnie koszernymi mediami, a w końcu jest wyrzucana z Polski przez kolejne „Solidarnościowe” nierządy, na śmietnik, by czyścić buty obcym w jewrejskim euro-gułagu!
  Ciekawe to, dlaczego państwo Watykan wówczas samo nie weszło „oficjalnie” do tego „raju”, kiedy nasz kraj był pod presją „naszego” papieża, wrzucania nas do tego bagna?
  I do tej pory, państwo to nie jest formalnie w tym euro-raju!
  Wepchnięto nas tam….zapewne byśmy ich „zbawili”?

  Owszem, polski papież PiusX, to zupełnie iiny „kalibrer” człowieka-duchowego przywódcy świata.
  Polska-Dmowskiego, nie tylko zrzuciła kajdany zniewolenia ale zbawiła świat przed żydo-bolszewią!

  Więc, tylko powrót do przedsoborowego Kościoła i głęboka, żarliwa w nim wiara może zmienić cokolwiek!

  Dzisiejszy posoborowy kościół ze swą obecną mentalnością dobija tylko naród do dna zniewolenia i kompletnego ogłupienia, służąc mniej lub bardziej świadomie chazarskiemu zdziczeniu!
  Wiara jaką naocznie widać w osobach liderów Iranu, Syrii jest źródłem tej nadziei na jakąś normalność!
  Putin nie wstydzi się krzyża! Broni go!
  Broni swej chrześcijańskiej Cerkwi
  A u nas?
  Krzyże na żwirowisku w Oświęcimiu, szyderczo wrzucono na śmietnik na oczach narodu!
  Całego posoborowego kościoła i „naszego” papieża, który z chazarią przepędził karmelitanki z Oświęcimia!

  Jak św.M.M.Kolbe się czuje?

  Polska zbawi świat……z taką wiarą?

 37. Re: 36 Andy…
  Ciekawa refleksja, ale wiara w dalszym ciagu moze zdzialac cuda, ktorych wogole nie bierze Pan pod uwage… A szkoda…
  Uprawianie polityki bez elementarnej znajomosci lichwiarskiego systemu finansowego nie prowadzi do zadnych wnioskow…
  gdyz polityka jest calkowcie w chwili obecnej uzalezniona od kasy, ktora jest kreowana z…powietrza, a wiec dogmaty uprawiane ida dokladnie w kierunku do takich wnioskow…
  Prosze miec w swojej uwadze generalne uzaleznienie finansowe, ktore jest de facto motorem podejmowanych decyzji politycznych…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: