Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Ktoś zwinął parasol nad głową Jerzego Zbigniewa Owsiaka i to nie koniec kłopotów prezesa

Posted by Marucha w dniu 2014-02-21 (Piątek)

Od dawna dało się zauważyć i usłyszeć pewne plotki, że nie tylko „prawicowa żółć” ma serdecznie dość prezesa Owsiaka, jego błazeństw i słodkiego życia na koszt podatników. Identyczne zdanie mają lewicowi aktywiści, którzy bardzo słusznie zauważają, ile „Przystanek Woodstock” i działania Owsiaka mają wspólnego z „olewaniem systemu” – wielkie „G”.

Jednak najważniejszą plotką, jaką da się wydobyć z wypowiedzi niektórych ciał zbliżonych do samego Donalda Tuska, jest plotka o zwiniętym parasolu.

Pono jest tak, że akcje Owsiaka z pyskowaniem do ministra finansów, ministra zdrowia i przede wszystkim do Rzecznika Praw Dziecka rozsierdziło konkurencyjnego showmana, czyli samego pana Donalda, nakręconego przez pewną celebrytkę. Donald Tusk, dobrze wszystkim znany z tej najgorszej strony, ma mieć dość świętej krowy, która się wtrynia gdzie jej nie proszą. Podobny żal Donald ma żywić z powodu sztamy prezesa z Komorowskim.

Do najważniejszej plotki złe języki doklejają znudzenie salonu, kabotyństwem i monopolem „Jurka”. Nie wiem ile w plotkach jest prawdy i podkreślam, że to tylko plotki, natomiast jedno nie ulega wątpliwości. Wbrew rozpaczliwym zabiegom prezesa Owsiaka, usiłującego zmobilizować szeregi na szczytach władzy i mediów, nikt ważny nie stanął za prezesem murem. Wyrwali się pojedynczy i niezorientowani, znani z dawnych lat, ale stanowczego „zrobimy porządek z kibolami” nie usłyszeliśmy.

Przypadek? Trudno uwierzyć w przypadki gdy się obserwuje polską rzeczywistość, raczej ciche przyzwolenie na to, by się sprawy toczyły swoim biegiem. Dzieją się cuda w kilku miejscach naraz, z jednej strony brakuje wsparcia dla prezesa z drugiej jeszcze nigdy tak łatwo nie udało się uzyskać potrzebnych dokumentów, które wcześniej były ścisłą tajemnicą.

Po rozprawie lawinowo zaczęły do mnie pisać rozmaite podmioty, od prezydentów miast, do podsekretarzy stanu, słowem wszyscy, którzy wcześniej mnie olewali. W listach pojawiają się niebywałe informacje: „Szanowny Panie Piotrze, proszę wybaczyć, że nie zmieściliśmy się w ustawowym terminie 14 dni, ale w tej chwili robimy wszystko, żeby jak najszybciej zebrać potrzebne informacje. Do końca miesiąca będzie zrobione”.

W tym samym czasie prezes się żali, że znów mu nasłali kontrole z urzędów, nie wiadomo po co, bo wiadomo, że prezes jest czysty jak łza. Jeden sygnał można uznać za plotkę, dwa sygnały zaczynają budować prawidłowość, ale po czterech sygnałach chyba czas oświadczyć wszem wobec, że ktoś zdjął parasol nad głową prezesa Owsiaka i takie przypadki wcześniej się zdarzały, patrz Krauze, czy coraz bardziej osamotniony w swych walkach z Cenckiewiczem Lech Wałęsa.

Straszne nieszczęście dopadło „Jurka” i zaraz sobie poszukało pary. Na nieszczęście prezesa Owsiaka sędzia ze Złotoryi robi swoje i w ogóle się nie przejmuje dowcipami oraz pozycją społeczną oskarżyciela prywatnego – zdarzają się podobne cuda, niestety tylko na prowincji, dlatego mecenas Zagajewski tak się wygłupił z wnioskiem o zmianę właściwości sądu na centralnie sterowany w Warszawie.

Prezes Owsiak pozbawiony żelaznego parasola, jaki miał od lat, kompletnie się pogubił i pokornie realizuje zalecenia psychologa – usiłuje założyć „czapkie niewitkie”. Od kilku tygodni czyta prezes fantastyczne maile od swoich wiernych fanów, przeplatając te pochlebstwa, ociekające perfumowaną wazeliną, inwektywami pod adresem: „wariata, hejtera, palanta i frustrata ze Złotoryi”. Prezes żyje w sowim świecie, jemu ciągle się wydaje, że jest dawnym „Jurkiem”, pomimo zimnego prysznica ciągle ma nadzieję, że sąd będzie się zachwycał mailami od nastolatek podobnie, jak na siłę zachwyca się „Jurek”.

Skończyło się, nie ma parasola, nie ma żartów i na koniec nieszczęścia. Sąd Rejonowy w Złotoryi czyta akta i dowody w sprawie zamiast „jestem z tobą Jurek – Zosia z Kolbuszowej”. Po lekturze akt sędzia zrobił więcej niż prosiłem we wnioskach, w dodatku sędzia ubrał zarządzenia w odpowiedni język prawa, gdzie nie ma miejsca na wożenie jaj w pudłach. Poniżej wklejam fotokopie dokumentów, przepraszam za fatalną jakość, ale robiłem to telefonem w kiepskich warunkach. Gdyby były problemy z odczytaniem najważniejsze informacje brzmią następująco:

1) Włączenie do akt dokumentów dotyczących wszelkich kwot przekazanych/wypłaconych przez Złotego Melona Lidii Niedźwieckiej-Owsiak i Jerzemu Owsiakowi za okres 2004-2013.

2) Wykaz wszystkich przepływów finansowych między WOŚP i Złotym Melonem za okres 2004-2013.

3) Sprawozdania finansowe WOŚP od 2000 do 2013 roku.

4) Ministerstwo Zdrowia ma przesłać informacje, czy WOŚP złożyła propozycję dotyczącą szkolenia ratowników. Prezes Owsiak był łaskaw kłamać w tej sprawie, że nigdy nie składał takiej propozycji, chociaż cała Polska widziała to w TV, a my już przecież wiemy, co odpowiedział minister zanim sąd się dowie: „O Jezu minister zdrowia odpowiada!”

5) Sad oczekuje od Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji dokumentu, który zezwala WOŚP na rozliczenia finansowe w cyklu 1,5 rocznym. Nic takiego oczywiście nie istnieje, WOŚP się rozlicza normalnie, jak każdy podmiot tego rodzaju, roczny okres obrotowy od 1 stycznia do 31 grudnia, natomiast jeśli cokolwiek mają w ramach zwolnienia, to 1,5 roku na zorganizowanie konkursu ofert i zakupów na sprzęt, co nie ma absolutnie nic wspólnego z rozliczaniem kasy.

[Zdjęcia znajdują się w oryginalnym artykule – admin]

Tylko te kilka punktów nie zostawia złudzeń, to koniec prezesa Owsiaka, jakiego znaliśmy i mogę jeszcze raz potwierdzić, że z WOŚP do Złotego Melona wypompowano nie milion, nie dwa, ale dziesiątki milionów na cele komercyjne, te słynne 46 Złotych Melonów w postaci gotówki, nieruchomości i urządzeń do pełnej dyspozycji prezesa Złotego Melona wypompowano na pewno, ale sporo wskazuje na to, że melonów jest więcej.

Ciągle wisi w powietrzu pytanie ile z tego wyniosły Mrówki Całe do swojego mrowiska na Wzgórzu Słowików, ale i to będzie niedługo jasne.

Chciałbym na koniec powiedzieć coś miłego prezesowi Owsiakowi, żeby nie psuć roboty psychologom, niestety nie mogę, muszę zakończyć bardzo złą informacją. Będąc w pełni władz fizycznych i umysłowych, świadomy odpowiedzialności karnej i cywilnej oświadczam, że wielokrotny prezes Jerzy Owsiak dopuścił się wielokrotnego krzywoprzysięstwa, co zostanie mu udowodnione ponad wszelką wątpliwość na najbliższej rozprawie i z czego zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

MatkaKurka
http://kontrowersje.net/

Gajowy z satysfakcją śledzi sprawę Siemaka. I to nawet nie tyle ze względu na dość paskudną osobę „dobroczyńcy”, ile na reakcje rzesz głupich lemingów, które – jeśli wszystko pójdzie dobrze – nagle zobaczą postać swego idola brutalnie zwaloną z piedestału. Zobaczyć ich miny było by bezcenne.
Admin

Komentarzy 37 do “Ktoś zwinął parasol nad głową Jerzego Zbigniewa Owsiaka i to nie koniec kłopotów prezesa”

 1. Juziek said

  Prezesik rady ministrantów uznał, że akurat teraz trzeba zdjąć parasol z nad owsika, by jego szwindle przyćmiły swym blaskiem (chociaż na trochę, ile się da) mózgi polskiej gawiedzi, żeby nie widziała nawarstwiających się z dnia na dzień problemów w naszej nieszczęśliwej kolonii.

 2. Waldek said

  Nareszcie ściemak dostanie po łbie. Mi szkoda tylko tych dzieciaków, które z takim zaangażowaniem włączyły się w cały ten cyrk w dobrej wierze. Trudniej będzie takich oszukanych ludzi zachęcić do społecznej aktywności. Pełna wina za to po stronie mediów, które nadmuchały ten balon – ciekawe czy przy okazji sąd nie znajdzie jakichś „kwiatków” na wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

 3. Luxeuro said

  „Wbrew rozpaczliwym zabiegom prezesa Owsiaka, usiłującego zmobilizować szeregi na szczytach władzy i mediów, nikt ważny nie stanął za prezesem murem. Wyrwali się pojedynczy i niezorientowani, znani z dawnych lat, ale stanowczego „zrobimy porządek z kibolami” nie usłyszeliśmy.”
  Bo idą wybory i to pewnie zdecydowało jak długo „parasol” funkcjonował. byłaby by to świetna broń dla mirażu zwanego opozycja.

 4. Juziek said

  Re. 1:

  Panie Waldku, ładnie napisane: „opinii publicznej”, a mi kojarzy się to z dup-ą!

 5. maurycy said

  Nie bylbym takim optymista ze uwala Owsiaka ! Robi dla nich mimo wszystko kawal dobrej roboty ! Demoralizuje mlodych ludzi,szerzy lewacka ideologie ,stawia sie czesto do dyspozycji i maci oraz opluwa ludzi i sytuacje ! Glupich a szczegolnie wsrod mlodych nie brakuje ! Te chciejstwo tego Kurki jest przesadzone ! Oni nie takie rzeczy robili zeby uwalic sprawy ! Panie Kurka wcale bym sie nie zdziwil zeby zajeli sie panem nieznani sprawcy ! Ostudz pan swoja glowe !

 6. anATOM said

  maurycy nie strasz bo sie zesrasz , ty znany sprawco.

 7. maurycy said

  AnAtom ! Plugwe i wulgarne wyzwiska nie sa argumentem ! Sraniem i gownem opryskujesz tylko ludzi i wprowdzasz szambo i scieki do gajowki ! Czytaj ze zrozumieniem zanim zacznisz pisac brednie ! Nikogo nie strasze wiem jak dziala ten system ! Nie sztuka plunac a za chwile isc do piachu !

 8. AlexSailor said

  Ad. 5
  Znajdą innego.
  Poza tym pewnie się nie podzielił, a od pewnych kwot nie ma wyjścia.
  Przekonał się o tym Kluska i inni więksi przedsiębiorcy.

 9. Boydar said

  Panie Maurycy

  A przyszło Panu do głowy, że to szmugiel rowerów ?
  Większą wartość legendującą dla szykujących się na administratorów Polski (nieporównywalnie), ma uwalenie owsika, niż jego trwanie.
  Historia pokazuje, że w politycznej machinie dziejów, wielokrotnie coś budowano tylko po to, aby z wielkim hukiem zawalić. Liczy się ów huk i osoba zawalającego (nie chodzi mi o MK). Tylko cegły nie zdają sobie sprawy z przypisanej roli.

 10. Jan said

  A moze to tylko konieczność szukania brakujących pieniedzy gdzie się da. Wszak dopłaty dopłatami a składki do UE trzeba płacić. No i nowy wielki wydatek na szeroko zakrojonych pomoc bratnim umiłowanym ukraincom spod znaku tryzuba.

 11. W artykule jest link do tekstu, który zawiera odpowiedź Ministerstwa Zdrowia. A w odpowiedzi jest cuś takiego:

  „Zawartość merytoryczna projektu rozporządzenia uzyskała akceptację WOŚP.”

  Jak zrozumiałem. ministerstwo sporządziło projekt rozporządzenia, a Owsiak zawartość tego rozporządzenia zaakceptował 🙂 A gdyby nie zaakceptował, to
  a) rozporządzenie i tak by powstało,
  b) rozporządzenia by nie było,
  c) zmieniano by rozporządzenie tak, żeby Owsiakowi się to podobało?

  ———-

  (Przeczytałem to po napisaniu powyższego.)

  Ktoś skomentował to tak:

  „(…) cytat z pisma: „Zawartość merytoryczna projektu rozporządzenia uzyskała akceptację WOŚP.” WOŚP to Nadministerstwo Zdrowia! Taki news nadaja się na czołówki pism i główne info w wiadomościach telewizyjnych. To kolejna rekonstrukcja rządu (…)” 🙂

  Jednak Rzecznik MZ, który to napisał, to swój chłop. Napisał ile mógł. A w piśmie jest zawarty nie tylko ten, ale i inne kwiatki. To niech już może inni to prześwietlą.

  Np. Instytut Ratownictwa Medycznego przekazał Owsiakowi część swojego dorobku. Jakim prawem? Bo jeśli prace Instytutu powstały dzięki pieniądzom z podatków (a zdaje się, że tak właśnie jest), to oznacza, że Owsiak tu swoje lody kręci za nasze pieniądze.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Brawo Panie Krzysztofie za spostrzegawczość.

  “Zawartość merytoryczna projektu [Ministerstwa Zdrowia] rozporządzenia uzyskała akceptację WOŚP.”

  To jest po prostu CÓŚ PIĘKNEGO!

 13. Ad. 12

  Brawo dla rzecznika MZ. Wrzucił tyle sygnałów, ile zdołał.

  W przypadku przewrotu praktycznie cała armia, wielu policjantów i wielu urzędników będzie wspierało prawdziwe zmiany na lepsze. Ci ludzie teraz siedzą cicho. Nikt nie chce się kopać z koniem.

 14. Tanto said

  Mam wrazenie ta szopka to aranz PO. Lepszego i bardziej rozwojowego tematu dla pospolstwa nie mogli znalezc. Teraz ogladaja Zlote Melony i cyrk na sali sadowej. To jest uwertura. Pozniej zarzadza strip tease Mrowki Calej a potem beda macac inne „osrodki szkolenia” i inne przekrety …….Temat do samych wyborow i dluzej.
  Ofsika namaszczono jako ofiarnego kozl. Jesli rozegraja ta komedie poprawnie, to PO moze sie utrzymac przy wladzy.

 15. Ad. 14

  Lepsze PO niż PIS (a oba diabła warte).

 16. Zerohero said

  Re 8, AlexSailor

  Optimus był chyba bardziej dochodowy niż WOŚP.

  Ja myślę, że po prostu skala nadużyć jest za duża by bronić Owsiaka za wszelką cenę. W razie czego można się dyskretnie zdystansować. Wałęsy też tak już nie bronią jak kilka lat temu. Poza tym podstawiona prawica wildsteinowa musi mieć jakiś temat na którym się wyżyje jako ci „dobrzy”. Owsiak przy całej mojej niechęci i pogardzie dla WOŚP, to temat zastępczy. Przynajmniej jak się porówna z fundamentalnymi tematami, np. bankowością.

 17. Griszka said

  Nie wiem czy widzieliście najnowszy tekst Matki Kurki o Euro-Majadanie.
  Ja już więcej nie linkuje gościa na tym forum. Przeczytajcie sami.

  Obserwowałem też dyskusję na czacie. Jak tylko jeden z użytkowników spytał go o jakie zagrożenie chodzi ze strony Ukrainy zależnej od Putina dla Polski uciekł od odpowiedzi i zwinął wszystkie komentarze.
  Użytkownika przyrównywał też do Owsiaka za stawianie niewygodnych pytań.

  Niestety sodówka i 5 minut sławy niektórym uderzyło do głowy.

 18. Premizlaus said

  Gdzie jest ten słoik z pieniędzmi, które ukradł?

 19. Jan said

  Ad 18
  Jaki słoik.Słoik był dla ślepych niewiele rozumiejących teartum wielbicieli i zwolenników. Właściwy słoik to konta bankowe i inne aktywa, nie mógł stać na stole pod ręką do pokazania.

 20. Boydar said

  Panie Grisza, Pan to jesteś niezły arystokrata.

  A gdybyśmy tak pogrzebali głębiej w tym śmietniku ?
  MK rozpoczyna wojnę podjazdową z Owsikiem. Ok, wkurzył się, nie ma wiele do stracenia.
  Ale on na tym nie kończy, on zaczyna.
  Samotny biały żagiel ??? Taki ch… jak Batorego komin. Ktoś go MUSI osłaniać.
  I MUSI mieć w tej inwestycji perspektywy.
  No i ten tekst, co on się Panu tak bardzo nie spodobał, to on jest explicite !
  A Pan narzekasz. Ech Wy, Panowie Szlachta …

 21. Zerohero - zdemaskowany bolszewik said

  @Griszka

  Nigdy nie ceniłem osobnika podpisującego się „Matka Kurka”. Nie lubiłem jego rozwlekłego stylu, grafomaństwa i ciasnoty horyzontów. Cieszę się, że owsikowa kosa stępiła się na tym kamieniu, ale swojego zdania nie zmienię. Z tego też powodu jedyne wieści nt. MK mam z bloga Gajowego. Po prostu w pewne miejsca nie zaglądam, bo na nich z miejsca k..wicy dostaję.

  nie zaglądam na blog MK
  nie zaglądam na blog szczepionkarza Barta

  itp.

  Niestety sodówka i 5 minut sławy niektórym uderzyło do głowy

  Nie, on chyba taki zawsze był. Ale z „sodówką” to się zgodze. Najlepszym dowodem jest triumfatorski sposób komentowania działań sędziego. Sędzia faktycznie zachowuje się jak trzeba, ale skrajną głupotą jest chwalenie go jeszcze w czasie procesu. Człowiek z normalnym ego troszkę by się miarkował.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Jeśli chodzi o udupienie Siemaka, MatkaKurka jest naszym sojusznikiem, obdarzonym ponadto odwagą,

 23. Boydar said

  Z bólem, ale zgadzam się z opinią Pana Gajowego (22).
  Pamiętał bym jedynie o historii wróbelka oraz wypływających z niej morałach.

 24. Griszka said

  @ZeroHero
  Pełna zgoda.

  @Boydar
  Według mnie to zwykły koniunkturalista. Wcześniej trzymał z PO. Teraz zainwestował w PiS i sam wyznał, że on stawia na USA, chociaż dobrze wie jak bardzo ten kraj jest przeżarty korupcją, nie uznaje oficjalnej wersji 11 września i nie wierzę, że nie słyszał o tym, kto zafundował nam rabunkową prywatyzację.
  Człowiek ten niby wie o tych roszczeniach syjonistów, ale nigdy nie napisze, że PiS i cała reszta temu czapkuje, bo wtedy cała wazelina, która poszła w kierunku osoby Prezesa zmarnuje się.

  @Marucha
  Ja to powoli widzę jako wewnętrzna bitkę między PiS i PO o dostęp do korytka. Siemak jest problemem, ale są jeszcze większe, które wszyscy koncesjonowani blogerzy unikają jak ognia.

  Siemak i tak jest kryty we wszystkich mediach wbrew temu co opowiada MK. W pierwszej instancji sąd zachował się przewidywalnie, bo w Złotoryi wymiar sprawiedliwości jest niezależny. Dalej ukręcą łeb sprawie.
  Wiem, że jest Pan świadom, że on nazywa Pana i innych tutaj „ruskimi pachołkami”, których z prawicy trzeba się pozbyć i ośmiesza Pańską działalność.

  Z mojej strony nie padnie żadne dobre słowo o tym koniunkturaliście.

 25. ZBart said

  Przyznaję się bez bicia, że trochę podczytuję tu i ówdzie,chętniej papier niż ekran, ale i blog mk mi się wplótł w moje internetowe wojaże. Oczywiście styl pisania, pazur, oko, to temat do indywidualnej oceny, ale jednego nie można Wielguckiemu odmówić. Odwagi. Bo o ile kalkulator co poniektóry w domu ma i przy odrobinie samozaparcia mógłby z owsiakowych elukubracji wysnuć wnioski, to nie każdy to zrobił, a jedynie on wystąpił z otwartą przyłbicą. Więc nie jojczyć proszę, kibicować a nawet życzliwie wznosić w górę serca. To długa podróż a mk i inni robią pierwsze kroki.

 26. Marucha said

  Re 24:
  nie wypada się z Panem nie zgodzić w kwestiach podstawowych, bo – oprócz sprawy Siemaka – nie jest mi z nim po drodze.
  Również uważam, że MatkaKurka triumfuje przedwcześnie.

 27. Griszka said

  @26
  Matka Kurka kasuje wpisy ukazujące prawdę o działaniach Kaczyńskiego na Majdanie. Przed chwilą poleciał wpis użytkownika „Zielonego”, w którym przypomniał, że Jarosław u boku Tiahnyboka z platformy wykrzykiwał „Sława Ukrainie” a motłoch odpowiadał „Hierojam Sława”.
  Wielgucki cały czas wciska, że tam nie ma praktycznie banderowców, po za kilkoma łebkami, którzy wykrzykują propagandowe hasełka za plecami Kaczora.

  Wiadomo, że Banderowcy to awangarda zadymiarzy na Majdanie, bo trzeba być naprawdę zatwardziałym, zaprawionym w boju fanatykiem, aby stać na pierwszej linii ognia i dążyć do bezpośredniej konfrontacji z oddziałem specjalnym, który w każdej chwili może odpowiedzieć ogniem. Pieniądze to tutaj nie wszystko.
  Oni zostaną nagrodzeni przywilejami kombatanckimi dla ich rodzin z dUPA, tak jak to już zrobiły tuzy z Pomarańczowej Rewolucji.

  Tak samo buduje mit wielkiego „zrywu społecznego”, że niby te demonstracje to teraz są spontaniczne.

  A najbardziej mnie śmieszą jak pisiory na tym portalu zastanawiają się kto tam ściągnął snajperów, skoro takie rozwiązanie jest niekorzystne dla Janukowycza.
  Wielgucki już pewnie śpieszy z tłumaczeniem, że to Putin ich tam nahajem spędził 🙂
  Zadziwia mnie jak ci idioci są gotowi wysadzić całą Ukrainę w powietrze i wygonić wszystkich ludzi na bruk byleby tylko ścigać widmo straszliwego Wołodii. Jak centrala w Tel Avivie przykazała.

 28. ZBart said

  Re 24:
  Podziwiam ludzi, którzy urodzili się z tak twardym i mało podatnym na gięcie kręgosłupem, że od pieluchy do grobowej dechy zachowali niewzruszoną pewność własnej nieomylności. Ja, wiele razy zmieniałem stanowisko w różnych sprawach pod wpływem nowych dla mnie informacji. W latach osiemdziesiątych mógłbym się za pewne idee dać pokroić ( olałem propozycję IPN odnośnie zostania człowiekiem prześladowanym) a dzisiaj widzę, że byłem jak dziecko we mgle. A z wykształcenia jestem historykiem, mam dobrą tonę książek historycznych, i mimo to uważam, że trzeba weryfikować poglądy. Za moich studenckich czasów się mawiało, że zasadniczy zrąb faktów jest znany. Otóż to. Zrąb jest znany, ale tkanka wypełniająca ten zrąb, czyniąca z niego organizm historyczny jest w trakcie budowy. Więc czynienie komuś zarzutu, że zmienia poglądy w oparciu o własne przemyślenia i dostępne dane jest moim zdaniem błędne. Pewien niewzruszony kościec poglądów , dziesięcioro przykazań, tak, niuanse interpretacyjne, szczególnie dotyczące historii i jej współczesnego wpływu to już inna para kaloszy. Nie jestem adwokatem mk, bo sam sobie dobrze radzi ale żeby nie było tak, że wśród prawdziwych przyjaciół psy( owsiakowe) zająca zjadły.

 29. Griszka said

  @28
  Proszę spojrzeć na mój wpis nr 27. Gość kasuje wpisy, które nie zgadzają się z wazeliniarskimi tekstami jego autorstwa, które on jako laurkę śle Kaczyńskiemu.
  Robił to już wcześniej, gdy przypominano udział Lecha Kaczyńskiego w zakłamywaniu Jedwabne.
  Wiecznie będą udawać, że nie uwiarygodniali banderowców albo nie robią teraz za forpocztę Eurosojuzu, który chce ostrzyc wszystkich Ukraińców i zostawić ich z gołym tyłkiem.
  Ks. Isakowicza Zalewskiego wyzywa też od pożytecznych idiotów.

 30. Zerohero said

  Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski! tak pisał Matka Kurka. Pomińmy już tutaj wątek rusofobii, bo nie w tym rzecz. Skoro te „cwele” są ruskie, to nie mogą być unijne, amerykańskie i żydowskie – Zachód kontroluje w Polsce wszystko – od banków przez elektrownie, zakłady zbrojeniowe, a na sklepach kończąc. Zachód kontroluje polską amię, były tutaj tajne więzienia CIA, mamy prawo unijne. Wszędzie tablice z info: „z dotacji unijnych”. Zachód przejmuje więc nasze dusze. Obyczajowość genderowa idzie z Zachodu, filmy z Zachodu.

  Natomiast Rosja nie ma tu praktycznie nic, a obrywa już nawet z okazji igrzysk. Jak nazwać człowieka lansującego tezy przeciwne rzeczywistości? Kłamcą? Głupcem? Agentem?

  @Marucha

  Na czym polega odwaga Wielguckiego? Że nabluzgał i ściągnął na siebie pozew sądowy? Wielu jest takich.

  Nie zgadzam się w pełni z G.Braunem, ale to Brauna stawiałbym jako przykład odwagi. Braun spalił sobie wszystkie mosty. Mógł się zainstalować w sekcie smoleńskiej, na jakiejś „prawicy”…ale coś go podkusiło aby podnieść temat lobby żydowskiego. Kto teraz będzie chciał Brauna. Rydzyk, Wildstein, Sakiewicz, Terlikowski, TV Republika? To jest odwaga.

  Odważny jest też Michalkiewicz (to samo zastrzeżenie co do Brauna). Ładnie pitolił coś o „zimnym czekiście”, „razwiedce” itp i na tym mógł poprzestać, ale coś go podkusiło aby teraz nie pochwalić Euromajdanu. Już mu nasza „prawica” hebluje wizerunek w komentarzach na You Tube.

  A Wielgucki? Proces. Ojej. Proces miał i Rafał Ziemkiewicz. I to z samym Adamem Sze…Michnikiem. Czy Ziemkiewicz jest odważny?

 31. Marucha said

  Re 30:
  Wie Pan, coś jest na rzeczy w tym co Pan pisze.
  Ale nie deprecjonowałbym aż tak odwagi Wielguckiego – blogger ten nie ma jednak tak stabilnej pozycji, jak Braun czy Ziemkiewicz.

 32. Zerohero said

  PS. oczywiście krytyka świętej krowy woodstockowej nosi znamiona odwagi. Nie jest to jednak odwaga przed która warto padać na kolana i wybaczać całokształt. Z resztą nie wiemy czy Wielgucki miał pełną świadomość ryzyka wytoczenia przez Siemaka procesu.

 33. ojojoj said

  Owsiak o Auschwitz, Katyniu, komunie i kosmosie:

  gdzie ten sloik ?!

 34. Re: 33 ojojoj…
  Nie warto az tak poswiecac czasu zydowskiej kukle „siemakowi” vel owsikowi, ktory „zachwyca” sie swa durnowata propaganda majaca na celu odwracania uwagi polskiej gawiedzi od zydowskiej talmudycznej polityki wobec nas Polakow.
  Co dla nas jest najwazniejsze? Ano nasza Ziemia, nasze powolanie, nasza przynaleznosc, nasza kultura, religia I nasze zycie codzienne, ktore uslane jest ciaglymi problemami finansowymi…(lichwiarski syndykat mafijny)…

  Prosze traktowac „owsika” jako swego rodzaju zydowski ewenement propagandowy I nic wiecej…
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Marucha said

  Re 34:
  Siemak jest bezpośrednio odpowiedzialny za demoralizację rzesz młodzieży w Polsce i wychowywanie pokolenia już nawet nie lemingów, ale jednokomórkowców.
  Czy to jest bez znaczenia?

 36. Boydar said

  „Siemak jest bezpośrednio odpowiedzialny za demoralizację rzesz młodzieży w Polsce i wychowywanie pokolenia już nawet nie lemingów, ale jednokomórkowców”

  Wypadało by boldem, Panie Gajowy.

 37. Griszka said

  @30
  Michalkiewicz ma status „wiecznego antysemity” za ujawnienie skali nieuzasadnionych roszczeń żydowskich (zresztą w latach 60 tych dostali już raz pieniądze). Suma opiewała na ponad 60 miliardów złotych.
  Oczywiście żaden z pisiorów nie ruszy tego tematu, bo partia Kaczyńskiego też się pod tym bajzlem podpisała razem z resztą sitwy podczas roboczej wizyty w Izraelu, co potwierdził m.in. maturzysta Bartoszewski. Do dzisiaj też nie poruszyli tej kwestii, mimo że szmalec płynie szerokim strumieniem.
  Przy tym wszystkim rodzinny biznes Owsiaka jest wyjątkowo skromny.
  Inżynierowie dusz mogą poświęcić 50 milionów złotych na jedną hucpę i skreślić jednego usłużnego dupka a pożyteczni idioci zapewniają im osłonę propagandową, bo za rogiem są większe i ważniejsze projekty.

  I jeszcze jedno. Wielgucki nigdy nie napisze o c**lach izraelskich, nawet gdy sfrunie tutaj cały Knesset i Mossad za przyzwoleniem wszystkich partii, bo dokładnie wie, gdzie jest granica, za którą kończy się bycie blogerską gwiazdką kosher prawicy i wyrozumiałość polskich sądów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: