Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Polacy niosą pomoc Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-02-22 (Sobota)

400 tys. zł to suma jaką w ciągu dwóch dni udało się zebrać dzięki akcji „Solidarni z Ukrainą” przeprowadzanej przez Caritas Polska na rzecz narodu ukraińskiego. Tylko wczoraj ofiarodawcy przesłali do Caritas 10 200 charytatywnych SMS o treści POMAGAM.

Z zebranych dotychczas środków zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. „Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach. Caritas ze Lwowa otrzymująca wsparcie finansowe od Caritas Polska planuje w ciągu najbliższych dwóch dni wysłać do Kijowa kolejne transporty z lekami i żywnością” – poinformował w komunikacie przesłanym NaszemuDziennikowi.pl Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska. Jak dodał w razie wyczerpania potrzeb pomocy doraźnej – zebrane środki posłużą do organizowania pomocy długofalowej.

Przytaczany w komunikacie ks. ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas – Spes we Lwowie podkreśla, że obecnie „najbardziej potrzebne obecnie leki to środki wspomagające gojenie ran”. „Skutkiem tragicznej sytuacji na Ukrainie jest też coraz większy brak żywności i ciągłe podnoszenie cen. (…) Bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy. Wiec w następne dni oczekujemy zwiększonej ilości osób, które będą się do nas zwracać o pomoc. Apeluję już dzisiaj i bardzo mocno czekamy Waszej pomocy”- podkreślił dyrektor Caritas Lwów.

Akcję „Solidarni z Ukrainą” można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052 koszt 2,46 zł z vat oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem UKRAINA – szczegóły na http://www.caritas.pl

http://naszdziennik.pl

Jak się wydaje, Caritas organizuje pomoc dla Ukraińców, niekoniecznie zaś specyficznie dla banderowców.
Admin

Komentarzy 85 do “Polacy niosą pomoc Ukrainie”

 1. Nemo said

  Caritas niesie pomoc ludziom w potrzebie i tyle. To oczywiste. Natomiast sama nazwa akcji nie jest już dla mnie taka jednoznaczna. Fora internetowe są pełne „solidarnych z Ukrainą”, którzy kibicują „demokratycznej opozycji” życząc im zwycięstwa, wprowadzenia Ukrainy do UE, bo przecież kuratela Brukseli jest o niebo lepsza, niż tej niedobrej Moskwy i tym podobnych bzdetów.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie zauważyłem, by Caritas kibicował banderowcom, jak to sugerował pewien obszczymurek na tym forum. Oczywiście coś mogło ujść mojej uwadze.

 3. Griszka said

  A kim są ci ludzie „poszkodowani na Majdanie z zachodniej Ukrainy”. Policjanci, którym rozbijano na głowach butelki z benzyną w ramach pokojowego protestu ?

 4. NIE POZWOLIĆ w Polsce na organizowanie "obozów uchodźców" ukraińskich - NIGDY !!! said

  Ruch Narodowy w zorganizował BARDZO WAŻNĄ pikete w Lublinie pod hasłem:

  „ŻĄDAMY PRAWDY o Wołyniu”

  Ta inicjatywa jest NIESAMOWICIE WAŻNA !!!

  Jeśli nowy tzw. „rząd” Ukrainy pod przywódctwem nazistowskich skrajnych nacjonalistów ukraińskich i żydowskich z pod szyldu Banderowców morderców Kliczki czy Jacyniuka nie uznana tego POLSKIEGO żądania Polaków NIE wolno uznawać w Polsce tego nowego rządu bandyty Kliczki na Ukrainie!

  NIE WOLNO dopuścic w Polsce, aby Ukraincom organizować jakie kolwiek „Obozy dla uchdzców ukraińskich” w Polsce, bo one staną się PERNAMENTNE, potem PRZYWŁASZCZĄ sobie ziemie gdzie pozwoli im sie zamieszakac.
  Ukraincy z żydami chcą utwożyc „KOSOWO ukraińskie” w Polsce, a potem SIŁOWO PRZYŁACZYĆ zieme polską do Ukrainy czyli jak to zrobili albańczycy w Serbi.

  Polacy w Polsce NIE DOPUŚCIĆ za WSZELKĄ CENĘ, aby NIE było w Polsce tworzenia jakich kolwiek obozów dla „uchodźców” ukraińskich.
  Niech ci ukarincy „uchodzcy” sobie jadą do Niemiec lub do PIEKŁA !!!

  NIE POZWOLIĆ w Polsce na organizowanie „obozów uchodźców” ukraińskich – NIGDY !!!

  Obecni pogrobowc-banderowcy zdziczali, brutalni, zajadli, zacietrzewieni UKRAINCY wyhodowani na LUDOBUJCZEJ ideologii MORDERCY Bandery w ostatnich kilku latach postawili 1200 pomników MORDERCY Bandery na Ukrainie, na którym się oni obecnie WZORUJĄ oraz na doktrynach tego BANDYTYZMU hodują swoje bahory!

  Oto te UKRANSKIE doktryny na których podstawach BANDERWCY Kliczko czy Jacyniuk rozpoczęli obecną wojne domową:

  Działacz ukraińskiego UWO i OUN Mychajło Kołodzinskyj nauczał ukraiców:

  „Ludzie, którzy chcieli zdobyć wolność dla swojego narodu, nie przebierali w środkach dla jej osiągnięcia. Dlaczego i my nie mielibyśmy pójść drogami wytyczonymi przez historię?
  Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, wprowadzimy piekielny, trzeba ofiarować dobra materialne, nie zostawimy sobie niczego.
  Mając na celu wolne państwo ukraińskie, idźmy doń wszystkimi środkami i wszystkimi drogami.
  Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń.
  W walce nie ma etyki.
  Etyka na wojnie to pozostałości niewolnictwa narzuconego przez zwycięzców – zwyciężonym.
  Nie dbajmy o dobre imię i opinię w świecie, bo choćbyśmy byli nie wiadomo jak ideowymi w swojej walce, wszyscy nazywać nas będą bandytami.
  Każda droga, która prowadzi do naszego najwyższego celu, bez względu na to, czy przez innych nazywana jest heroizmem czy podłością, jest naszą drogą”

  Ta UKRAINSKO-LUDOBUJCZA inspiracja popchnęła nacjonalistów nazioli ukrainców do WYRŻNIECIA Polaków na WOŁYNIU !!!
  Jutro oni będą WYŻYNAĆ Rosjan!

  Inny ideolog nacjonalistów ukranskich Andrij Melnyk posał-pouczł ukrainców że najwyższą, absolutną wartością jest ich NARÓD UKRAINSKI, a najważniejszym celem zdobycie niezależnego państwa TYLKO dla UKRAIŃCÓW i to za każdą cenę.
  Czasopismo „Prowodu Ukraińskich Nacjonalistów Rozbudowa Nacji” z listopada-grudnia 1930 roku zapowiadała krwawy przebieg „Rewolucji Narodowej”w taki sposób:

  „…Kiedy nadejdzie ten nowy, wielki dzień, będziemy bez litości.
  Nie będzie żadnego zawieszenia broni, nie powtórzy się ani perejasławska, ani hadziacka umowa – przyjdzie nowy Żeleźniak, nowy Gonta.
  Nie będzie miłosierdzia ani dla wielkiego, ani dla małego, a poeta zaśpiewa:

  „I zarżnął ojciec syna”. (…) Tylko w morzu krwi, tylko bezwzględnością , tylko w jednym żelaznym szeregu i z jednym wodzem wywalczymy sobie prawa człowieka…”

  Ludzie w III RP PRZESTAŃCIE byc romantykami, bo ta WŚCIEKŁOŚĆ, zajadłośc ukraińców z Wołynia oglądamy TEŻ dzisiaj w Kijowie ŻYWCEM realizowana z IDEOLOGI NACJONALIZMU ukraińskiego!

  Oto ROZKAZ Dmytro Klaczkiwskiego, ps. „Kłym Sawur”, ówczesny dowódca grupy UPA-Północ:
  W okresie marzec – maj 1943 r. podjął indywidualnie DECYZJĘ o rozpoczęciu MORDÓW Polaków na całym Wołyniu.
  W czerwcu 1943 roku wydał tajną dyrektywę terytorialnego dowództwa UPA na Wołyniu w sprawie przeprowadzenia wielkiej akcji LIKWIDACJI polskiej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat:

  „[…] Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję LIKWIDACJI polskiego elementu.
  Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat. […]
  Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły.
  Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi…”

  Wszystko wygląda na to, że „UDAR” banderowcy Kliczki, czy „Swobody” lub „Badkowszcziny” Jacyniuka są WYZNAWCAMI tych WSZYSTKICH ludobójczych doktryn banderowskich lub nacjonalistów UKRAIŃSKICH i je DZISIAJ realizują po części w Kijowie, a potem na całej „banderowskiej ukrainie” która wpadnie w ich zakrwawione pazury pod nadzorem UE i USA.

 5. Griszka said

  @4
  Jest kilku odpowiednich ludzi w RN. Podejrzewam, że większość jest związana z dawnym LPR.

 6. Griszka said

  a.d. 5 A Badkowiszczina nadawała prawa kombatanckie banderowcom – jest to partia założona przez Julię Tymoszenko. W jej szeregach jest też wielu komunistów, bolszewików, którzy przeskoczyli do tej partii. Oczywiście nikomu z naszej kosher prawicy te powyższe fakty nie przeszkadzają.

 7. anATOM said

  W Polskich hutach pelna mobilizacja, pelna para na 3 zmiany idze produkcja tryzubow dla braci banderowcow jeszcze troche i beda nas nadziewac jak maslaki na widelce ;-))

 8. revers said

  toznaczy oprocz 200 chrywien na bandoleb, 15 melonow operacyjnych przechwyconych jeszcze przez sluzby starej wladzy, dostana upaszki, banderowcy zarcie. W Polsce dzieci nie gloduja.

  Szukam dla znajomego Helmuta pistolet makarowa, lub inne kalachy lupy z milicyjnych zbiorow w rownym, lwowie.

 9. anATOM said

  wkurwil mnie ten jebany janukowycz ciota meska i tchorz!

 10. lopek said

  Ranni z Majdanu są leczeni w Polsce! Czyli forsa na leczenie jest – tylko nie dla tubylców.

 11. Nemo said

  @2

  Nie twierdzę, że Caritas kibicuje banderowcom. W każdym razie zapewne nie zdaje sobie sprawy, że wysyłając żywność i leki pośrednio ich wspiera. Niemniej jednak pomoc charytatywna trafia właśnie na Majdan jak wynika z artykułu do którego link pan przytoczył.

  „Próbują osłabić i odciąć Majdan, dlatego żywność i środki lecznicze są potrzebne.”

  http://www.caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/9459-solidarni-z-ukraina

 12. AlexSailor said

  @Marucha
  Działalność charytatywna nie jest prostą sprawą.
  Dawanie pieniędzy czy pomocy, to bardzo odpowiedzialna sprawa.
  Owszem, łatwo jest paść cygańską mafię żebraczą, zasilać funduszami na kolejną działkę przez narkomanów mafie narkotykowe, dać na wino pijakowi, który potem przyjdzie i zrobi awanturę w domu lub zabije kogoś w stanie upojenia.
  To nie jest proste.

  Jeszcze trudniej jest z pomocą pośrednią, jak np. szlachetne pompowanie majątku niektórych jąkał w Polsce.
  Był taki czas, że ludzie posyłali (jeszcze posyłają – przyjaciele KUL) pieniądze na utrzymanie tej uczelni nie interesując się co na niej się dzieje – a działo się źle, o czym świadczy np. doktorat honorowy dla juszczenki i nie tylko.

  Popularne w Polsce są też fundacje, na które wpłaca pieniądze wielu ludzi, a później okazuje się że są to w najlepszym razie złodzieje, a w najgorszym zionący nienawiścią do Polski i Polaków ludzie.

  Proszę zauważyć, że jednym z nielicznych narzędzi w naszych rękach do wpływania na sprawy publiczne i otoczenie są właśnie pieniądze, które posiadamy, za które kupujemy, i które dajemy.
  Jest to środek znacznie skuteczniejszy od głosu w wyborach, choć i tego należy nie zaniedbywać.

  Bojkot pewnego państwa w Azji np. jest bardzo dotkliwy i dostępny dla każdego.
  Nie danie na tacę i nie danie na utrzymanie potrafi wyprostować zaniedbującego swe obowiązki duchownego.
  Nie opłacenie składek członkowskich może być bardzo dobrą formą nacisku na władze jakiejś organizacji.

  Wracając do Ukrainy,
  Z netu można się dowiedzieć, że środki pomocowe w formie leków, opatrunków, żywności i czego tam jeszcze płynęły szerokim strumieniem dla bandytów na Majdanie, ba – ponoć rozdawane były w ilościach hurtowych.
  Nie słyszałem natomiast by były rozdawane na przedmieściach czy osiedlach mieszkaniowych Kijowa, przy czym wątpliwe jest, czy taka potrzeba w ogóle była i jest.
  Natomiast jeśli ktoś chce wspomóc finansowo dzieło tłustych kotów z Wall Street, Sorosa czy uzupełnić fundusze operacyjne SS państw grzebiących na Majdanie, to może.
  Tylko uświadamianie tego nie jest niczym złym.

  Z notatki czytamy, że środki pomocowe zostały zakupione we Lwowie.
  Może jestem już zmanierowany, ale ta informacja jest dla mnie przygnębiająca.
  Świadczy o nierozgarnięciu Polaków co najmniej, choć być może chodziło o niższe ceny.
  Czy aby na pewno.

 13. AlexSailor said

  Ad. 11
  „W każdym razie zapewne nie zdaje sobie sprawy, że wysyłając żywność i leki pośrednio ich wspiera.”
  Nie rozumiem dlaczego „pośrednio”.
  Bez wątpienia bezpośrednio.

 14. Boydar said

  Pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne. Gest pomocy POSZKODOWANYM jest gestem chrześcijańskim. Co zostanie z ta pomocą uczynione, inna sprawa. Jak ktoś nie ma nogi, albo dziurę w wątrobie, trzeba mu pomóc. Dawno, dawno temu, nawet skazańców leczyli przed wykonaniem wyroku. Coś w tym jest.

 15. wi42 said

  @14 B.
  Panie B., – ci co postawili cele i ci co doprowadzili do tej sytuacji mają dosyć środków aby pomóc swoim ofiarom, nie chodzi zatem o środki.
  Pomoc solidarna ma wzbudzić współczucie dla ofiar (oczywiście tylko tych słusznych), naszą solidarność w istocie z majdanowcami na czele z banderowcami (cicho!). Ale czy ta pomoc jest również dla milicjantów, którym pluto w twarz i strzelano do nich bezkarnie? Dla bezbronnych anty-majdanowców których wielu brutalnie zabito.
  Pamiętajmy, że ci bohaterowie majdanu już stali się zapłonem wojny domowej na Ukrainie. Jeszcze kilka dni ..i będzie to oczywiste. Módlmy się aby 2014 nie był powtórką 1914 w nowoczesnym wykonaniu, aby skończło się na wojnie domowej na Ukrainie. I to jest najważniejsze na dzisiaj – jest to nastrój chwili i potrzeba….

 16. Boydar said

  „… Na to Abraham: „O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?” Odpowiedział Pan: „Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu”. Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie…”

 17. Fran SA said

  Ad.16
  Boydar
  No coz, polskie wojsko pomagalo ‚demonstrantom’ przeciwko Miloszewiczowi i Serbom, Polacy pomagali mordercom Hysseija i Kadafiego; pomagamy ‚demostrantom’ w Syrii i najezcom w Mali, zeby wymordowac Tuaregow- bo po co siedza na zlocie?.

  Mozemy teraz, zgodnie z tradycja pomocy, pomagac banderowcom, ktorzy nienawidza nas tak samo jak i Rosjan.

  A ja tak mysle, ze polskim dzieciom nie ma kto pomagac.
  I dla polskich dzieci nie ma wystarczajaco lekarstw, ani miejsc w szpitalach.

  I jak zwykle mam pytanie: Kto te pomoc dla Ukrainy jak rozlicza?
  Czy podpaleni benzyna policjanci tez otrzymuja pomoc?

  Ten cytat ze Starego Testamentu jest chybiony. Nie mamy prawa odgrywac roli Boga.

  Dlaczego Polacy maja pomagac banderowcom, ktorzy chca nam odebrac Przemysl i kilkanascie wojewodztw?
  Przeciez im pomaga Soros! Ma duzo wiecej pieniedzy niz cala Polska razdem wzieta.

  Korupcja wsrod tych organizacji charytatywnych jest niebywala!!!

  Okradzione charity:

 18. Boydar said

  Panie Fran, nie ma Pan racji, ja nie rozpatruję win.
  Rannego – opatrzyć, głodnego – nakarmić, zziębniętego – przyodziać. To nie czas i kompetencje do rozsądzania, komu się bandaż należy, a komu nie. My tak mamy, że zamiast działać systemowo i konsekwentnie, po cichu liczymy na to, że Pan Bóg i okoliczności (np. wojna) załatwią za nas sprawę.
  A roli Pana Boga nie uzurpowałem, sugerowałem tylko, aby brać przykład z najwyższej półki.

 19. Boydar said

  Aha, zapomniał Pan jeszcze o Czechosłowacji. Cały nasz naród chciał tych wstrętnych Pepików wymordować.

 20. ojojoj said

  Polska (nie tylko rzad z tego co widac) wciela sie miedzy wodke a zakaske – jeszcze sie to odbije czkawka. Dla mnie jest prosta sprawa – jezeli komus pomagasz, to popierasz – i tyle. Jezeli pomagasz np. zolnierzom, to popierasz ich i rzad w obecnych walkach, nawet jak sie z tymi wojnami nie zgadzasz.

 21. „W walce nie ma etyki.”

  – Dziękuję, wszystko jasne. To nie są chrześcijanie. To barbarzyńcy. A z barbarzyńcami rozmów być nie może. Bo niby o czym?

 22. Fran SA said

  Ad.19
  Boydar
  My sie chyba nie rozumiemy.
  Nie rozumiem dlaczego mamy pomagac li tylko bandytom??
  Serbom nie chcielismy pomagac. Serbow nawet nie wpuszczalismy do Polski!
  O uchodzcach muzulmanskich, ktorzy do nikogo nie strzelali ani nikogo nie pobili – to nawet nie wspomne, bo tak daleko milosierdzie chrzescijanskie nie siega.

  Czechoslowacja nie ma z tym nic wspolnego.
  Natomiast uwazam, ze jesli Polacy maja sie poswiecac, i odmawaiac pomocy wlasnym dzieciom czy ofiarom kataklizmow, to taka pomoc na tle zupelnie politycznym nie powinna byc bezwarunkowa.
  I kazda pomoc na koszt podatnika powinna byc rozliczana publicznie.
  Na samym poczatku tej awantury, po majdanie w Kijowie lazily Amerykanki i amerykanscy politycy i rozdawali dzikusom jedzenie.
  Policji nie mial kto karmic. Bo widac nie kazdego trzeba nakarmic i nie wszystkim sie pomoc nalezy.

  Moze teraz bedziemy posylac pomoc lekarska bojownikom w Syrii, ktorych ten wstretny Assad okaleczyl?

  Cytat ze Starego Testamentu jest o tyle niestosowny, ze opowiada o karze za grzechy a nie udzielaniu pomocy.
  Chyba jednak z dolnej polki.

 23. Boydar said

  Panie Fran, zapewne ma Pan wiele racji, jednak odnieść by się należało do każdego zdania oddzielnie. Pomimo zasadności takowego, teraz nie mam czasu, muszę jechać. Powiem tylko tyle – 400 tysięcy pln, to pierdnięcie motyla. Nie przypuszczam, aby aplikacja tej pomocy opatrzona była zastrzeżeniem „Nur für Maidan”. Uważam że dla każdego poszkodowanego. W dodatku należy zważyć, kto tą pomoc dystrybuuje tam. Głównie przedstawiciele duchowieństwa. Jeśli opatrzą Jaceniuka czy Kliczkę a nie podadzą wody policjantowi, to odium spada na nich, nie na nas. Gdyby zaś takiego gestu (Caritasu) nie było, wyszli byśmy na chu_i na kaczych łapach. Ten, teges, no, tfu !

 24. Janek said

  Kościołem rządzi V kolumna żydowska ,więc chyba nikogo nie powinno dziwić dlaczego Caritas wspiera rewoltę żydowską na Ukrainie.Jesteśmy oszukiwani w żywe oczy, przez żydowskich Judaszów w sutannach!Katolicka Caritas żywi i opatruje ,za pieniądze katolików otumanionych przez żydów idiotów ,którzy właśnie w tej chwili przyczyniają się do zapanowania Bestii nad europejskimi narodami.Rzekomi słudzy Boga przykładają rękę do zniszczenia porządku bożego ,gloryfikując i namaszczając męczenników za Eurosodomę!!!Jakie to chrześcijańskie!Hańba !

 25. bobola said

  Gdyby Polacy mieli troche rzeczywistej odwagi to wojsko polskie juz by wkroczylo na okupowane obecnie przez Ukraine terytoria kresowe II RP dla ochrony mieszkajacych tam Polakow przed ukrainska dzicza. Nawyzsza pora aby dokonac rozbioru Ukrainy i przywrocic stan sprzed paktu Ribbentrop-Molotow. Nie nalezy tez marnowac funduszy na akcje humanitarne. Pamietajmy ze dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec.

 26. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo prosi Caritas szeby nie pszysylac dla nasze bojowniki szedne lekarstwa tylko gotuwka.

 27. Tekla said

  Ad.24 Dokładnie tak jest !!po tym jak Caritas bronił Jurusia Owsika nic dodać nic ująć..

 28. RomanK said

  Caritas i agape….to bardzo trudne pojecia,,,,bardzo…
  To nie na wiekszosc Gajowkowiczow…ojjj nie:-))))
  Panie Gajowy …nie daloby sie napisac… ze Milosierny Samarytanin, widzac pobitego w rowie…dokopal mu solidnie, wydmuchal od tylu i zabral portki????

 29. Waldek said

  Panie RomanK – z tym Milosiernym Samarytaninem leżę – nie podnosić 🙂

 30. wi42 said

  @ ostatnie wpisy – wydaje sie, ze nie zauwazyliscie @15 W, w skrocie:
  Tutaj nie chodzi o pomoc, dyrygenci tej tragedii maja nadmiar srodkow, chodzi o wytworzenie SOLIDARNOSCI z ofiarami „rezimu” lacznie z neo-banderowcami.

 31. Fran SA said

  Ad.29
  Wi42
  Pewnie trafil pan w dziesiatke.
  Mnie tez zdumiewa nagly przyplyw ‚samarytanizmu’ w niektorych wpisach.
  Zwlaszcza, ze juz nikt nie ukrywa prawdziwych motywow tej calej awantury:

  IMF:
  http://www.globalresearch.ca/imf-sponsored-democracy-in-the-ukraine-2/5360920

  IMF
  http://www.nytimes.com/2013/12/20/business/international/imf-releases-rebuke-of-ukraines-financial-strategy.html?_r=0

  Ukrainiec z USA:
  http://tahriricn.wordpress.com/2014/01/07/ukraine-ukrainian-anarchist-dispels-myths-surrounding-euromaidan-protests-warns-of-fascist-influence/

  Komu zalezy na destabilizacji:
  http://rinf.com/alt-news/breaking-news/ukraine-protests-carefully-orchestrated/

 32. Nemo said

  @28

  Nieźle panie Romanie. Naprawdę. Tylko, że ci pokrzywdzeni z Majdanu sami się proszą o guza. W dodatku robią to za niezłą kasę:

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1150:kto-finansuje-prawy-sektor&catid=49:mp&Itemid=127

  Jak na mój gust, to stać ich na plaster.

 33. Nemo said

  @27 Tekla

  „…po tym jak Caritas bronił Jurusia Owsika nic dodać nic ująć.”

  Taaa? A można prosić o jakiś konkret; link czy coś? Bo tak napisać, to można co się chce.

 34. Marucha said

  Re 27:
  Jakoś umknęło mej uwadze, by Caritas kiedykolwiek poświęcał swą uwagę Siemakowi – ale jeśli się mylę, to proszę o jakiekolwiek dowody.

 35. minus said

  Normalne, chrześcijańskie gesty zdarza się, są odbierane jako oznaka słabości bądź głupoty. Czy to zmienia ich jakość?, nie, a może wzmacnia. Czy to jest wychowawcze?, w tym przypadku, wątpię. Czy to jest zniechęcające?, tak. Ale pewne rzeczy robi się z powodu golenia, nie da się nie patrzeć sobie w oczy. Czy na takie szlachetne gesty pomocy stać by było babcię szwagra, która na hasło Ukrainiec robiła się blada i milcząca?, wątpię. Jakie refleksje przychodziły do głowy Polakom po 13XII, kiedy korzystali z darów od Niemców? Przy okazji: nie przypominam sobie gestów solidarności z drugiej strony. Czy tylko z powodów formalnych?

 36. Boydar said

  „Św. Andrzej zachował się wówczas tak spokojnie, cicho, jakby nie on, lecz kto inny cierpiał. Żadnego oporu katom swym nie czynił, zdawało się, że cierpi z radością, tak wielką cierpliwość w owej chwili okazał.”

  Weg !!!

 37. Zerohero said

  Pomoc humanitarna to stary chwyt marketingowy. Gdy syjonistyczna Gruzja rozpętała wojnę i zostałą pokonana w polu przez Rosję nie doszło do katastrofy humanitarnej. Nie doszło, bo wojna miała bardzo ograniczony przebieg. Mimo to w polskich mediach wałkowano temat „konwojów humanitarnych”. W domyśle – Gruzini cierpią. Temat pomocy humanitarnej nie istniał za to w Iraku, choć Irak został całkowicie zniszczony, a liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na setki tysięcy – część szacunków mówi o milionach. Temat pomocy humanitarnej nie istniał również w bombardowanej przez NATO Serbii choć o tonażu bomb jaki wtedy spadł Rosja mogła pomażyć. Gdy Izrael zbombardował Liban, to Polska potraktowała obie strony „konfliktu” po równo udając, że nie zdaje sobie sprawy, że dla Żydów ta wojna stanowiła tylko minimalną niedogodność. Po prostu nie wypadało posłać konwoju tylko do Libanu…

  Ukraina to nie strefa klęski żywiołowej z 100tys ludzi bez dachu nad głową i wyłączonym prądem. Nie róbmy sobie jajec, że tam brakuje opatrunków. Pomoc jest symboliczna (chodzi o symbol solidarności a nie kwotę) i ma charakter czysto propagandowy. W tym miejscu należe zadac pytanie co ona ma symbolizować i co propagować. Ano to co propagowały nasze reżimowe media: biedni Ukraińcy przeciw reżimowi. Caritas postanowił się przyłączyć do tej hucpy. Pytanie czy rozmyślnie czy powodowany słabym rozeznaniem sytuacji.

  I tu dochodze do konkluzji. Nie obchodzi mnie czy Caritas wspierał banderowców czy nie, bo ci banderowcy to pionki. Pewne jest, ze Caritas wspiera kampanię wizerunkową rewolucji pana Sorosa. Świadomie czy nie, ale wspiera.

  Re 23, Boydar

  Gdyby zaś takiego gestu (Caritasu) nie było, wyszli byśmy na chu_i na kaczych łapach. Ten, teges, no, tfu !

  Takim „gestem” pluje się ludziom w twarz, a przynajmniej tym rozumnym. Ukraina od wielu lat przeżywa upadek gospodarczy. Do biednej Polski Ukraińcy przyjeżdzają na saksy, Ukrainki zasilają europejskie burdele. Bida z nędzą. No i teraz, gdy była burda na Majdanie zaczeliśmy „pomagać”.

  Wszyscy wiemy, że tam nie było żadnego „reżimu”, nie było blokady Majdanu. Berkut robił tam za worki treningowe.Na Majdan można było wejści i wyjść. Organizatorzy wydawali przepustki. Oni a nie władza! To Majdan stanowił włądzę w Kijowie. To Majdan palił opony i rzucał koktajle mołotowa. Majdan miał aprowizację od agentury. Ktoś nawet zauważył, że tam stały dziesiątki Toi Tojów. Oni nie walili na ziemię. Pan wie ile kosztuje obsługa tych Toj Tojów?

  Tylko czekać aż Kościół w Polsce zacznie organizować pracę ochotników w kibucach. „chrześcijanie” z USA bawią się w taką pomoc od lat.

  No cóż. Śmierć frajerom, nie? Pomagamy faworytom. 🙂

 38. marost said

  Ratunkiem dla Ukrainy zachodniej bylby jej anschlus do Polski…??? – tylko co z ta Tymoszenkową?

 39. AlexSailor said

  Ad. 17 @Fran SA
  „Dlaczego Polacy maja pomagac banderowcom, ktorzy chca nam odebrac Przemysl i kilkanascie wojewodztw?”

  Z powodu wbudowanych autodestrukcyjnych i samobójczych memów do przestrzeni świadomości społecznej naszego narodu.
  Memów, to jest możliwie elementarnych zautomatyzowanych procesów poznawczych powodujących określone działanie opartych na fałszywych stereotypach.

  Np. totalna i zbrodnicza głupota wobec własnego narodu, rodziny i siebie samego rozumiana jest jako chrześcijańskie miłosierdzie powodujące działanie wbrew podstawowemu instynktowi przetrwania, to jest zachowania własnego i bliskich życia.

  Takie memy wdrukowuje się długo przez umiejętne i systematycznie działanie propagandowe.
  Niestety wymazuje się podobnie.

 40. Zerohero said

  PS. w końcówce wyraziłem się niejasno. Chodzi o to, że na Ukrainie od lat jest nędza, a głośną solidarność wykazano tylko z okazji przesilenia politycznego.

 41. Janek said

  Ad35
  Do czego to ma się odnosić?

 42. Zerohero said

  Ludzie, dajcie spokój z tymi banderowcami. Tu jest znacznie gorzej. Pomagamy panu Sorosowi i CIA, a oni kasy ma jak lodu. Pomagamy w budowie hegemonii rządu światowego, który pochłonie i nas i banderowców. Co by nie mówić o Rosji, to jakaś przeciwwaga dla Zachodu. Rosja zepchnięta w okolice Moskwy nie będzie żadną przeciwwagą i o to toczy się gra.

 43. AlexSailor said

  @Boydar (jak Pan wróci)

  Pisze o tym Panu @Fran SA, napiszę i ja.
  Jeśli mamy świadczyć miłosierdzie chrześcijańskie, to właśnie na Filipinach jest wielka katastrofa, wielu rannych, zabitych (nieporównanie więcej niż bandziorów lub pożytecznych idiotów z Majdanu, bo co najmniej 10 tys.).
  Są to nasi bracia w wierze, katolicy, po którzy często stracili wszystko, są sieroty, kaleki, wdowy, co Pan chcesz do świadczenia miłosierdzia.
  Dlaczego zatem mamy pomagać – kierując się Pańską logiką, że pomagać musimy z powodu miłosierdzia – akurat duchowym spadkobiercom sprawców kaźni 200 tys. Polaków, ludzi, którzy nas nienawidzą, otwarcie mówią o odebraniu nam części kraju, i na dodatek mieszkają na ziemiach, które są Polskie, tylko część Polaków stamtąd wypędzono nieludzkimi zbrodniami i terrorem?,
  To nie jest miłosierdzie, bo miłosierdzie można świadczyć tylko tym, którzy o nie proszą, choćby w sposób domyślny.
  To jest głupota i włażenie w dupę.

 44. marta15 said

  Malo ma Caritas biednych rodzin w Polsce?
  Bedzie pomagal pomagierom Sorosa oplacanym z jego kasy, zeby wywolywali burdel i anarchi??
  Niech Soros placi za bandaze i opatrunki tym bandziorom. W koncu to on ich najal

 45. Marucha said

  Re 44:
  Wpis dobitny i przekonujący, bo krótki a treściwy.

 46. marta15 said

  ad 43 ma pan racje , Panie Alex. To nie jest milosierdzei ale glupota.
  Ktos kto zaburza spoleczny porzadek i staje sie zagrozeniem dla niego zasluguje na sznur.
  Kosciol TRadycyjne temu tez zawsze uznawal kare smierci. Kara smierci jako akt milosierdzia wobec tego co zakloca swoim postepowaniem porzadek i lad spoleczny.
  wSPOMAGANIE BANDZIOROW I uzytecznym idiotow w demonicznych dzialanieach jest ZLEM a nie aktem milosierdzia. Czlowiek, ktoremu pomogl dobry Samarytanin NIE zajmowal sie biciem innych , niewinnych osob, ale sam zostal pobity przez bandziorow.
  Niektorzy nie widza roznicy i szafuja slowem milosierdzie, NIE majac zielonego pojecia czym ono jest.

 47. Boydar said

  Panie Fran, litości, Pan z taką pasją to piszesz, że ja za chwilę pomyślę, ze Pan w to wierzysz. Wierzysz Pan w niezawisłość Caritasu, „ogromność” pomocy na kwotę 400 tysięcy, znaczenie tej pomocy, etc, itd. Panie Fran, ja jestem z Lublina. Tu też mamy Caritas, ja naprawdę wiem jak to działa. I dobrze, niech działa, pozory trzeba zachowywać, bo ’tisze budziesz, dalsze jedziesz’.To nie moje motto, ale przyznaję praktyczność.

 48. AlexSailor said

  Ad. 25 @Bobola
  „Gdyby Polacy mieli troche rzeczywistej odwagi to wojsko polskie juz by wkroczylo na okupowane obecnie przez Ukraine terytoria ”

  Pozdrawiam Pana serdecznie.

  Tego się tak nie robi.
  To trzeba tak zrobić, żeby samo państwo ukraińskie oddało nam nasze ziemie oczyściwszy je wprzódy z bandziorów lub, by bandziory wyrżnęły się same, a normalni Rusini z radością wchodzili w nasze granice, że o rodakach i ewentualnie zamieszkałych tam Rosjanach i innych nacjach tylko wspomnę.

  Oczywiście, to tylko marzenia, bo chociaż sytuacja rozwija się dla nas pomyślnie, to nie ma kto tego zagospodarować, ani nikt z naszej strony tego nie kontroluje.
  Ot, dzieje się samo, bo interesy mądrzejszych są w tym krótkim momencie zbieżne z naszymi.

 49. Tekla said

  Re:34
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/licytacja-na-pomaganie-caritas-broni-wosp,389129.html

 50. Boydar said

  Weg !

 51. marta15 said

  wspomagajac rebeliantow Caritas jednoczesnie wspomaga te celowa dezorganizacje, te celowo wywolane i utrzymywane zamieszki , ktore maja doprowadzic do potencjalnej wojny domowej.
  To tak jakby Caritas pomagal Hitlerowi dojsc do wladzy. Ma sie czym chlubic.

 52. marost said

  AD47
  To trzeba tak zrobić, żeby samo państwo ukraińskie oddało nam nasze ziemie…

  Taaaaaa… – do tego wlasnie odnosi sie moj wpis#38. Bylby to smiertelny cios….oczywiscie dla Polski. To sie nazywa „faire une belle jambe”…

 53. marta15 said

  Polacy maja pomagac Sorosowi i jego pomagierom a Zydzi wieja z Ukrainy ,tak na wszelki wypadek, po narobieniu tam zadymy.

  http://piotrbein.wordpress.com/2014/02/22/ukrainian-rabbi-tells-kievs-jews-to-flee-city/
  My wam zrobimy wielka kooope, a wy, Polacy , zajmijcie sie sprzataniem.

 54. Zerohero said

  Pan Bobola mnie zadziwia. Profesor chemii, z pewnością inteligentny, a zamiast analiz pisuje krotochwile. Czy to jakaś zabawa z nami prostaczkami? 🙂

  Pan profesor wie co Polska może w NATO i Unii?
  Pan profesor wie w jakim stanie jest nasza armia?
  Pan profesor wie ile kosztuje wojna?
  Pan profesor wie jakie konsekwencje wizerunkowe ma agresja na inny kraj?
  Pan profesor zastanowił się co zrobimy po wewntualnym zagarnieciu ziem Ukrainy?

  Nie kontrolujemy banków w Polsce, handlu detalicznego, mediów. Nasza dzietność poniżej 1,3. Długi jak Tatry. Co ja gadam. Himalaje. A pan profesor radzi nam zabór ziem Ukrainy.

 55. Janek said

  Sobór Antychrysta odebrał im rozum
  By Adm on 22/02/2014 in Antykościół

  Upadek Kościoła w Polsce postępuje niemal lawinowo. Posoborowy kler już trwale, bez jakiejkolwiek refleksji popisuje się odwrotnością zachowań , a co jest znakiem Szatana: milczy tam, gdzie trzeba krzyczeć, zabiera głos, gdy trzeba milczeć, jest tam, gdzie nie powinien być , a go brakuje w miejscach, w których zachodzi wołanie o ratunek duszpasterski. Kler w Polsce przoduje we wszystkim co zbędne lub złe, np. w kreowaniu festiwali, robieniu warsztatów judaistycznych na plebaniach, propagowaniu spotkań międzywyznaniowych etc…. etc. ale już np. w sprawie porywania dzieci z rąk ubogich rodziców – milczy!

  Politycznie poprawni, tak jak ich prorok z Wadowic.

  Głupcy, nimi będą wyłożone ścieżki piekieł!

  (-) Red.
  Solidarni z Ukrainą
  Radio Maryja

  List o. Janusza Soka CSsR, prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, dotyczący sytuacji na Ukrainie

  SOK-270×180

  Obecny czas na Ukrainie jest szczególny. Na Majdanie w Kijowie giną ludzie, jest wielu rannych, wielu trafiło do więzień. Te dramatyczne wydarzenia poruszają nas i skłaniają do solidarnej postawy z ludźmi, którzy domagają się swoich praw. Podziwiamy ich determinację i gotowość do ponoszenia największych nawet ofiar. Czujemy się przynagleni do modlitwy w ich intencji i niesienia pomocy materialnej.

  Od początku istnienia niepodległej Ukrainy staraliśmy się jako redemptoryści wspierać odradzające się struktury demokratyczne, pomagać nawiązywać partnerskie relacje miast Ukrainy i Polski, realizować projekty kulturalne i budować nowe przyjacielskie relacje. W miarę możliwości służyliśmy także pomocą materialną najbardziej potrzebującym. Z czasem otwarło się nowe pole wspólnych działań, gdy nawiązaliśmy współpracę z redemptorystami Prowincji Lwowskiej. Nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tuchowie przez kilkanaście lat było wspólnym miejscem przygotowania do kapłaństwa i życia zakonnego dla wielu redemptorystów ukraińskich i polskich.

  Z ludźmi protestującymi na Majdanie od początku są ukraińscy redemptoryści. Po konsultacji z nimi już kilka tygodni temu zdecydowałem, że najlepszą formą pomocy będzie po prostu pomoc finansowa. Dlatego od kilkunastu dni trwa w naszej prowincji zbiórka środków na ten cel. Gdyby ktoś chciał dołączyć do organizowanej przez nas pomocy, podajemy konto:

  Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela,
  ul. Piesza 1, 00-230 Warszawa

  Bank PKO SA XI Oddz. Warszawa
  ul. Podwale 17A, 00-252 Warszawa
  Nr konta 82 1240 1138 1111 0010 0154 3165

  o. Janusz Sok CSsR
  prowincjał

  Źródło: Redemptor.pl

 56. Boydar said

  Treść artykułu podanego przez Panią Teklę (49) w żaden sposób nie może być potraktowana jako poświęcanie uwagi Caritasu Owsikowi i jego hucpie. Jest to jedynie bardzo rzeczowa i wyważona odpowiedź na atak medialny.

 57. Tekla said

  Tymczasem młode pokolenie Ukraińców, które miało już okazję poznać życie w krajach Europy Zachodniej, chciałoby także u siebie żyć w warunkach jakie zapewniają dobrze pojęte prawa człowieka oraz mieć możliwość wpływu na życie społeczne i polityczne. Stąd obecna sytuacja i te dramatyczne wydarzenia na Majdanie są w pewnym sensie wyrazem umacniania się tożsamości narodu ukraińskiego – powiedział abp Hoser. Przypomniał jednocześnie, że naród jest wyższą formą organizacji społecznej niż państwo.

  http://www.idziemy.com.pl/polityka/abp-hoser-o-ukrainie-modlmy-sie-o-madrosc-przywodcow/

 58. marta15 said

  ad 56 moze apb Hoser mial na mysli tego rodzaje zycie i te wartosci z krajow Europu Zachodniej ,do ktorych ta „biedna „Rus i Ukraina stale ciagnie??
  http://www.henrikaeshna.com/apps/blog/sex-orgy-in-a-museum-what-does

 59. Tekla said

  A jaki jest stosunek Kościoła rzymskokatolickiego do wydarzeń na Majdanie i w innych miastach?

  Kościół rzymskokatolicki – podobnie jak inne Kościoły obecne na Ukrainie – wyraża swe poparcie. Na Majdanie w Kijowie postawiony został także nasz namiot modlitwy. Ojcowie franciszkanie codziennie odprawiają w nim Msze Święte i prowadzą modlitwy. Manifestujących odwiedził 15 grudnia arcybiskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk. Powiedział, że zgodnie z nauką Kościoła katolickiego naród ma prawo odważnie, przezwyciężając strach, wystąpić przeciwko prześladowaniom i bronić sprawiedliwej sprawy. A kiedy padli zabici, nasza Konferencja Episkopatu w swoim komunikacie wyraźnie potępiła te akty przemocy wobec protestujących oraz po raz kolejny wezwała wszystkie strony, aby usiadły do stołu dialogu dla dobra narodu Ukrainy. Staramy się też duchowo oraz materialnie pomagać wszystkim ofiarom i ich rodzinom.

  W manifestacjach na Majdanie udział biorą także wierni Kościoła rzymskokatolickiego. Towarzyszą im kapłani, by stwarzać atmosferę solidarności, pokoju i wzajemnego szacunku. Taka atmosfera wzajemnej solidarności i poszanowania panuje na Majdanie. Widać tam inną Ukrainę.

  http://www.idziemy.com.pl/polityka/ufam-ze-dojdzie-do-porozumienia/

 60. Griszka said

  @54
  A po co abp Hoser pompuje wrogich nam czerwono-czarnych szowinistów ukraińskich.
  Czy duchowny jest świadom, że jednym z tych wychwalanych praw człowieka jest np. prawo do morderstwa nienarodzonego dziecka ?
  I jaki człowiek ma wpływ na życie polityczne w Unii Jewriejskiej ? Nikt przecież nie wybiera komisarzy ludowych trzęsących Brukselą w wyborach.

 61. revers said

  hehe, to dlaczego rozgoniono w Polsce 11.11.11 to wyzsza forme, oraz usunieto krzyz z 2010 roku ,z pod palacu prezdenckiego? lub nawet obrzucono gooownem.

  talmudzieja ci purpurowi i za gaz Juli, krwwej Juli T. zrobia kazda kaznie, sa jeszcze alawici w syrii do wyrzniecia i iran do calopalenia jako ofiary demokracji w wydniu talmudu.

 62. marost said

  Ale numer…!

  http://www.blog-n-roll.pl/pl/komorowski-w-tvp#.UwkJ387lLSM

 63. marta15 said

  http://literat.ug.edu.pl/szpot/caryca.htm
  „…Caryca nowe ma widzenie,
  że jest nie tylko piękna, dumna,
  lecz nade wszystko dobra, umna
  i nieszczasliwa jest szalenie.
  Zewsząd ją otaczają płazy,
  miełkije ludzie, prosto — karły,
  dworaków przypochlebny tłum,
  a za oczami — knują spiski!
  Czużen im gornych myśli szum,
  czuże im jarkie geńja błyski!
  Im tolko w głowie — wodka, żopa,
  a mnie się marzy wsia Jewropa!

  Wy dury! wory! wy sobaki!
  Znajecie, ile tam bogactwa?
  Nie strwonisz go przez piaćset let

  nawet takiego jak tu władztwa!
  Skolko tam dworców, ermitaży,

  kakije tam priekrasne kremle!
  A wy — by wsio to spalić, zżarzyć,
  a wy — by wsio to zrawniat’ z ziemlej!
  Wsio by chotieła rozjebat’
  odna z drugoj głupaja swinia!
  A czto to — nużna nam pustynia?
  Wied’ pustyń u nas oczeń mnogo!
  Nam nużno kuszat’, nużno brat’!
  Nu, sprasziwaju was, od kogo?
  Niet, niet, kowarnyj moj Andriej,
  dumajesz chitryj ty kak zmiej?
  Kuda chitrieje Leonida!Niszczyć swą zdobycz — kakij smysł?
  Zdzieś subtelniejszy nużen zmysł,

  zdzieś tolko moj się urok przyda!

  Atomnych nielzia nam kartaczy,

  nam nada tolko oduraczyć!

 64. marost said

  AD54
  naród jest wyższą formą organizacji społecznej niż państwo

  Kurde…! – czlowiek uczy sie do smierci…. nie wiedzialem ze „mozna organizowac sie w narod….????”
  – Lud zydowski probuje wypracowac u siebie narodowosc… ale czy mu sie uda?.
  Wydawalo mi sie ze „narod” – jesli takowy istnieje, to moze sie zorganizowac w panstwo….?

 65. Zerohero said

  Re 58, Marost

  Jakaś amatorsko-dyletancka stronka na której niektórzy userzy mają nicki „devtest”, a z pierwszych testów nie znikło nawet „lorem ipsum”. W rubryce świat 90% materiałów stanowi antyruska paranoja zakładająca, że Obama i Merkel to bierne lewaki, a Putin podbił już pół Europy.

  Wiarygodnośc strony wynosi zero. Nie zadałeś/zadałaś sobie trudu aby sprawdzić czy obrazek jest fotomntażem czy też nie. Barany w komentarzach same nie wiedzą, ale komentują, że „trafne”. Faktycznie jaja. Zamiast mózgu. 🙂

 66. Zerohero said

  Re 59, Marost

  Też zauważyłem. Facet plecie trzy po trzy.

  Oczywiście „organizacją” jest państwo. Naród jest bytem. Te dwie rzeczy są nieporównywalne i nie można wartościować, która np. ważniejsza. To jakby gdybać co jest dłuższe: jabłko czy wakacje.

  i takie zero zostało biskupem. Kiedyś biskup to była elita, a teraz z biskupami jak z magistrami…

 67. Bodzio said

  ad. 54, 59
  naród jest wyższą formą organizacji społecznej niż państwo (abp Hoser)

  Całkiem niedawno było w Gajówce o prof. Konecznym i jego poglądach na ten temat.
  Ale nam się trafił hierarcha…

 68. marost said

  AD61
  Pamietam ze szkoly – „komunizm jest wyższą forma socjalizmu” – to nam wbijano do glow… Biskupowi widac to pozostalo….. taki syndrom?

 69. Maciej said

  Ziemie wschodnie w obecnej sytuacji możemy odzyskać tylko w taki sposób w jaki odzyskują swoje ziemie Niemcy. Gospodarcza ekspansja jest formą obecnych podbojów, tylko, że nie mamy środków ku temu, woli politycznej no i sami jesteśmy spętani lichwiarskim sznurem.

 70. Nemo said

  @49,55 Tekla

  Pani Teklo- w przytoczonym przez panią artykule ni w ząb nie mogę się dopatrzeć, by Caritas bronił Owsiaka czego bardzo by chciały prostytutki medialne z TVN. Odniosłem wrażenie, iż Caritas raczej się zdystansował od WOŚP i słusznie, bo jak wiadomo goowna lepiej nie ruszać by nie rozniósł się jeszcze większy smród.

  Natomiast co do wpisu nr.55 to fakt- kościół popiera zadymiarzy na Majdanie. A skoro kościół popiera, to Caritas wysyła pomoc.

 71. Boydar said

  @ Pan Alex, Pan Zerohero

  Panowie. Jak zapewne zauważyliście, moje podejście do życia, i pogląd na niektóre sprawy różni się nieco od Waszego. Ja nie przywiązuję żadnej wagi na przykład, do faktu wysłania na obszar państwa Ukrainy niewielkiej paczki z niewielkimi pieniędzmi, które naiwni ludzie tak jak Siemakowi, wrzucili do skarbonek Caritasu. Może było tam coś jeszcze, nie wiem. Wiem natomiast, że naszym państwem rządzi mafia, w każdym aspekcie i przejawie. I gówno taki Caritas ma do powiedzenia.
  Pomoc ofiarom wojny jest obowiązkiem chrześcijanina. Nieważne, czy ranny jest hitlerowiec, Łotysz bolszewik, żyd czy banderowiec. Najpierw trzeba spełnić obowiązek miłosierdzia wobec rannego człowieka, potem dopiero go sądzić, nawet zabić.
  Wam na przykład nie przeszkadza, że jakaś nawiedzona kurwa, profanuje pamięć o naszym świętym Andrzeju Boboli. Bo Wam pewnie żadna profanacja nie przeszkadza, tak jak dzisiejszym mediom. Im więcej krwi i szaleństwa tym temat jest lepszy. Wy nie znacie takich pojęć i takich boleści. Odpuśćcie sobie moralizowanie, przynajmniej w stosunku do mnie. Jestem poza Waszym zasięgiem w tej kwestii. Powodzenia.

 72. Marucha said

  Re 49:
  Ustępuję przed faktami, Pani Teklo. Nie wiem tylko, na ile można wierzyć TVN24…
  A cała sprawa wygląda tak, jakby Caritas dla świętego spokoju coś tam wymamrotał pod nosem.

 73. Fran SA said

  Ja niewiele wiem na temat Caritasu, wiec nie mam zamiaru wydawac opinii, bo jej nie mam.
  Natomiast uwazam, ze kazda organizacja pomocy ( z Owsiakiem wlacznie) powinna byc pod kontrola spoleczna. Bo moze sie zdarzyc, ze wyrzadzamy wieksza szkode niz pomoc.
  Tak sie zdarzylo w Armii Zbawienia, w ktorej dzieci zostawione pod opieka byly regularnie gwalcone. W Australii prowadzi aktualnie w tej sprawie dochodzenie Komisja Krolewska.

  Niejaki pan Geldof chcial popelnic samobojstwo, gdy sie okazalo, ze cala jego zebrana pomoc dla Etiopii wyladowala na czarnym rynku i byla sprzedawana po cenach paserskich. Nigdy nie dotarla do ofiar suszy w Etiopii, bo w ogole zadnej suszy nigdy w Erytrei nie bylo. Sa tam wieksze opady niz w wielu nie pustynnych krajach.

  W USA co chwile wybucha awantura o sprzeniewierzenie publicznych funduszy i radosna dzialalnosc roznych ‚filantropow’.
  Przeciez takie datki dobroczynne – to prawdziwa kopalnia zlota.
  Angelina Jolie prowadzi tez jakas organizacje pomocy – ale sobie.
  Czy te milionery naprawde musza jeszcze krasc??

  Ogladam wiadomosci z Polski. W szpitalu znajduja sie okaleczeni bojowkarze z Majdanu, ktorzy przybyli do Kijowa ze Lwowa.
  Taki zulik, ktory nie ma reki i jest caly pokiereszowany obiecuje, ze dalej pojdzie ‚walczyc’.
  No to komu my pomagamy?. Ofiarom, czy przestepcom?

  I co te banderowcy zrobili ze Lwowa! Drugie Kosowo! Fabryke przestepcow.

  Ukraina nie ma zadnej tradycji panstwowosci. I to widac od dawna.
  Dwa rozne narody, ktore sie nienawidza.
  Federacja jest chyba niemozliwa, bo tam rzadzi ‚towarzystwo’, jak pisal Sienkiewicz.

  ‚Towarzystwo prosi, a jak nie dostanie, to samo sobie wezmie’.

  Tradycje dziczy zaporozskiej.
  ‚Towarzystwu’ potrzebny parlament – jak psu podwojny siurasek.
  Nadmiar szczescia!

 74. Marucha said

  Re 73:
  Caritas nie miała nigdy żadnej afery z defraudacją pieniędzy ani z ich przeznaczaniem na cele, które niekoniecznie są popierane przez ofiarodawców. NIGDY. Już by jej G*** Wyborcze dało popalić…

  Efektywność Caritasu to coś około 95%, co trzeba porównać z efektywnością WOŚP, która wynosi około 50% – ale jeśli się uwzględni ogromne ekonomiczne poparcie państwa dla WOŚP, to jej efektywność staje się UJEMNA.
  Caritas zbiera kilka razy więcej pieniędzy, niż Siemak – przy ZERO zgiełku medialnego, bez kosztownych transmisji w TV, bez angażowania policji, służb, harcerzy, transportu, lekarzy etc. Bez ujebliwego, nachalnego żebractwa i bez pomocy państwa.

  Nie sądzę, aby było trudno sprawdzić księgi Caritas. Natomiast gdyby Siemak nie wyskoczył z procesem o „zniesławienie”, to jego ksiąg nigdy byśmy nie ujrzeli – choć korzysta z ogromnej pomocy państwa i winien się z niej rozliczać.

  Fakt, że Caritas zaangażował się niepotrzebnie w sprawę Ukraińską nie może nam przysłonić wybitnie pozytywnego wizerunku tej organizacji.

 75. Fran SA said

  Ad.74
  Marucha
  Z tego wynika, ze skoro rzad polski- bez zaproszenia -zaangazowal sie w pomoc dla Majdanu, Caritas byl automatycznie wlaczony w rzadowy program.
  Ja nie mam pojecia o strukturze zarzadania w Caritasie, i prawde mowiac nie bardzo mnie to zajmuje- bo sa duzo ‚ciekawsze’ przypadki – i na ile Caritas jest uzalezniony od decyzji rzadowych.
  Prawdopodobnie zaleznosc istnieje, toby wiele tlumaczylo.

 76. Marucha said

  Re 75:
  Nie wiem, w jaki sposób „z tego wynika, ze skoro rzad polski- bez zaproszenia -zaangazowal sie w pomoc dla Majdanu, Caritas byl automatycznie wlaczony w rzadowy program.”.

  Moim zdaniem jest to własna decyzja Caritas spowodowana chrześcijańską naiwnością, choć nie mogę wykluczyć nacisków.
  Caritas Polska jest organizacją podlegającą Kościołowi, a zarazem częścią Caritas International i Caritas Europa, a także współpracuje z Papieską Radą „Cor Unum”.
  Od państwa Caritas nic nie bierze, więc – przynajmniej formalnie – mu nie podlega. Jak jest w praktyce? Nie wiem.

  Początki reaktywacji Caritas w Polsce to stan wojenny. Z czasem Caritas utworzyła profesjonalne placówki opiekuńcze i wychowawcze: Stacje Opieki Caritas, ośrodki rehabilitacyjne, Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze, Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Samotnej Matki, kuchnie dla ubogich, świetlice dla dzieci i osób w podeszłym wieku, itp.

  Natomiast nigdy nie słyszałem o Złotych Melonach czy różnych Mrówkach Całych Caritasu.

 77. wi42 said

  #75, 76
  Uznanie i cześć dla Caritas za jego efektywność ogólną. Akcja pomocy dla Ukrainy jednak jest 100% upolityczniona. Zatem tak jak już pisaliśmy prawie każdy pomagający w ramach ogólnej akcji solidaryzuje się z ofiarami zdefiniowanymi przez propagandę (95% populacji ma to z mediów) i w sposób nieunikniony (podświadomie) zaczyna popierać nawet nie wiedząc kogo i za co. Taka jest psychologia człowieka. Akcja pomocy dla Ukrainy to wykorzystuje i jest częścią propagandy. Caritas robi to ze szczerego serca (przyjmijmy), taka jest rola organizacji, i może? nie wie lub nie musi uwzględniać wszystkiego.
  (Prostsze wyjaśnienie które uznał Marucha – Soros ma dosyć pieniędzy, to jest to co widać na powierzchni)

 78. Krzysztof said

  O zbiórce Caritasu podano dzisiaj po NOM. Oboje z żoną doszliśmy do consensusu, że nie dajemy grosza na nowe piły i siekiery dla rezunów, bo w końcu jeżeli Caritas zakupi żywność i leki, to inna „charytatywna”organizacja przeznaczy srebrniki na ten właśnie cel

 79. Fran SA said

  Ad.47
  Boydar
  Chyba pan wpisy pomylil.
  Przeciez otwarcie sie przyznaje, ( wpis 73 -pierwsze zdanie) ze nie wiem wiele na temat Caritasu! Wiec o co sie rozchodzi??

 80. Jan said

  Ad 55 Janek

  Tak to niestety wygląda.
  Pamiętam jak w czasie rozpoczynania ” transformacji ustrojowej ” Episkopat wymęczył list o rozwijaniu sportu. Nie tak dawno apelował aby nie uchwalać zakazu uboju rytualnego.

  Zla to matka co nie dba o swe dzieci a pozoruje dobroć wobec innych ich kosztem, nawet gdyby to były chwalebne intencje.

 81. @ 48 i 54
  W pierwszym rzedzie musi byc wola zmiany aby cokolwiek zostalo zrobione. Nie apeluje o zabor ziem ukraiskich tylko o odebranie ziem pradawnie polskich a obecnie okupowanych przez ZSRR/Ukraine/Bialorus/Litwe po traktacie rozbiorowym Ribbentrop-Molotow z 1939 roku. Nie nalezy dac sobie narzucic sowieckiej perspektywy historycznej z czasow PRLu. Sytuacja gospodarcza byla jeszcze gorsza niz obecnie w rok 1918 i mielismy przeciw sobie skierowane decyzje panstw Entanty (linia Curzona). To nie powstrzymalo Pilsudskiego w staraniach o odbudowe panstwa w granicach historycznych. Jesli Polska nie wysunie wlasnych postulatow terytorialnych to Ukraina Zachodnia stanie sie ponownie dystryktem niemieckim. Do tego zreszta zmierza sytuacja obecnie.

 82. Tekla said

  Na zakończenie Mszy Świętej prezydent Komorowski dziękował za wspólną modlitwę w intencji ofiar, które padły w obronie praw Ukrainy i Ukraińców do określania swojej drogi ku europejskiemu, demokratycznemu, zachodniemu światu. Wyraził też nadzieję, że tak jak dzisiaj skupiamy się na Mszy żałobnej i o pokój, w przyszłości będzie można się spotkać na Mszy dziękczynnej za dobry los, który przypadnie Ukrainie. – Jestem przekonany, że zostanie odprawiona Msza dziękczynna za dobry los Ukrainy i jej przyszłość oraz szansę znalezienia się w tym samym projekcie politycznym, w którym jest też Polska. – Dzisiaj to braterstwo okazujemy w żałobie, w sytuacji dramatycznej dla Ukrainy, ale jestem pewien, że prędzej albo później będziemy mogli się cieszyć dobrymi relacjami sąsiedzkimi, braterstwem polsko-ukraińskim w ramach tej samej drogi ku światu demokracji, integrującej się Europy.

  http://www.idziemy.com.pl/kosciol/warszawa-msza-swieta-w-intencji-ukrainy/

 83. bart_w said

  Moja ciotka (widzialem sie z nia kilka dni temu) nosi w udzie dziurę wielkości pięści. Gdy liczyla sobie dziewięć lat, rzuciła się by bronić swoją matkę przed ukraińcem, który chciał ją zgwalcić i dostała noża. A działo się to w mieście Warszawa, podczas tak zwanego wyzwalania miasta przez Armię Czerwoną.

  Wprawdzie częściowa rusyfikacja genetyczna i kulturalna ukraińskiej dziczy zaowocowała powstaniem wielkiej rzeszy ludzi światłych i poczciwych na Ukrainie, ale zawsze się trzeba liczyć z tym, że w Przemyślu może nastąpić powtórka z Wołynia. Bo wystarczy mała garstka zwyrodnialców, by doszło do tragedii (którą oczywiście Wielki Świat przyjmie z zadowoloniem, jako następną formę odpolaczania cywilizacji). Ponieważ majdan koncentruje banderowców w jedną grupę, mamy na południowym wschodzie tykającą etniczna bombę atomową.

  Jakikolwiek rezultat sytuacji na Ukrainie będzie dla Polski niepomyślny, albo wręcz tragiczny. A tak zwany „polski” „rząd” świadomie i dobrowolnie się do tego dokłada, obarczając wstydem nie siebie, jako że to uczucie jest mu obce, ale wszystkich Polaków.

  Cóż, rząd jest, lub chce być częścią rządu światowego i czyni co do niego należy. A masa człowiecza (podczłowiecza), może tylko usmiechać się sztucznie jak u Orwella.

 84. Fran SA said

  Ad.83
  Bart_W
  Moja tesciowa urodzila sie, wychowala i wyksztalcila we Lwowie. Po ukonczeniu seminarium nauczycielskiego dostala ‚posade’ w szkole.
  Uczyla w tej szkole razem z Ukrainka, Oksana. Ta Ukrainka wciagnela moja naiwna tesciowa do jakiejs ukrainskiej komisji, ktora ukladala PIERWSZY w historii slownik jezyka ukrainskiego.
  Moja -zmarla nie tak dawno- tesciowa opowiadala z przekasem, ze rozne wyrazy trzeba bylo ‚wymyslic’, zeby nie brzmialy za bardzo po polsku, czy po rosyjsku. Dla mojej naiwnej tesciowej, Polki, nauczycielki ze Lwowa, byla to troche zabawa jezykowa. Zdaje sie, ze nie traktowala tego bardzo powaznie, bo bywaly smieszne ‚neologizmy’.

  Niestety, moja tesciowa, juz jako mezatka, w osmym miesiacy ciazy razem z mezem i walizka uciekala na furmance przed dzicza ukrainska, ktora podpalila im dom i mordowala Polakow w najokrotniejsze sposoby, np. przezynajac pila kobiety w ciazy.
  I tak w biegu, w poplochu przed Ukraincami po drodze, gdzies kolo Przeworska urodzilo sie moje slubne szczescie.

  Po wojnie Ukraincy, ktorych zadne alianckie panstwo nie chcialo, z powodu tego SS Galizien, podawali sie za Polakow, zeby moc emigrowac. Takich malowanych Polakow bylo TYSIACE! Wiem z naszych statystyk.

  Moja awantura z takim przedstawicielem organizacji ukrainskiej polegala na tym, ze probowal mnie przekonac, ze on wcale nie wpisywal w karte uchodzcza, ze byl Polakiem, a tylko, ze sie urodzil na polskiej ziemi.
  Panie – nie wytrzymalem – to kiedy pan klamal? Wtedy, czy teraz???

  Ukraincy sie poddawali kolejno w poddanstwo Rosji, cos ze dwa razy, i Polsce tez; Doroszenko poddal Ukraine … Turkom.
  No, a teraz wreszcie znalezli odpowiedniego pana i wladce.. pejsatego.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/21/apel-do-zydow-calego-swiata-chcemy-byc-z-ukraincami/

  (Slynny juz cytat Amerykanki, ktorej sie ‚wyrwalo’)

 85. bart_w said

  Losy ludzkie, panie Fran, ukladaja sie w najbardziej zadziwiające węzły i plątaniny. Moją Babcię uratowali Niemcy, wywożąc ja z rodzina i całym dobytkiem wagonem towarowym do Guberni w ewakuacji przed armia bolszewicka. A Dziadek w tym czasie ganiał się z Rommlem gdzies po tobruku,a moze juz pod Monte Cassino. Babcie Wolyn ominal, podobnie jak wczesniej Dziadka Katyń dosłownie o koński paznokieć.

  Moze wiec jestem dzieckiem (wnukiem) przypadku?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: