Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Unia Europejska sztucznie zawyża ceny prądu

Posted by Marucha w dniu 2014-02-22 (Sobota)

Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla od początku roku idą mocno w górę, a licząc od kwietniowego dołka z ubiegłego roku wzrosły aż o 140 proc. W takich krajach jak Polska, gdzie większość energii elektrycznej produkowana jest w elektrowniach węglowych, tak wysoki skok cen emisji CO2 może mieć realne przełożenie na koszty produkcji prądu.

Wzrost cen uprawnień do emisji CO2 ma związek z polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Urzędnikom z Brukseli zamarzyła się „czysta” Europa, a celem do niej ma być redukcja emisji CO2 o 40 proc. do 2030 roku.

Aby było to możliwe wymyślono, że za emisję CO2 do atmosfery trzeba będzie płacić. Prawa do emisji CO2 kupuje się na giełdzie emisji. W kwietniu zeszłego roku cena emisji 1 tony CO2 osiągnęła historyczne minimum, schodząc do poziomu 2,88 euro za tonę. Dzisiaj na giełdzie emisji za 1 tonę CO2 trzeba płacić 6,61 euro. Wszystko przez to, że Komisja Europejska zdecydowała się zlikwidować z unijnego rynku handlu emisjami ok. 400 mln ton uprawnień CO2.

 

Sztuczne decyzje o likwidacji części uprawnień do emisji CO2 mają na celu zwiększenie ceny rynkowej uprawnienia, a przez to mogą się przełożyć na ceny produkowanego w Polsce prądu. To z kolei, zdaniem ekspertów, może znacznie ograniczyć konkurencyjność polskiego przemysłu i zniweczyć rozwój gospodarczy naszego kraju. Z powodu sztucznego zawyżania cen prądu przez Unię Europejską pracę w Polsce może stracić nawet 400 tys. osób, które są żywicielami dla 1,5 mln osób.

Czytaj więcej: Prąd może być jeszcze droższy (Rp.pl)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 6 do “Unia Europejska sztucznie zawyża ceny prądu”

 1. Griszka said

  Zamiast zająć się tym palącym problemem tutaj w kraju, przedstawiciele jedynej prawdziwej opozycji pobiegli pędem jak Soros przykazał, aby ten sam patent z zawyżonymi cenami za energię sprzedać na Ukrainie.
  To oczywiście dobije ukraińską gospodarkę co ucieszy wszystkich komisarzy ludowych z Unii Sowieckiej, ale sitwa pisowska tego życzliwie nie zauważa, gdy próbuje ‚przychylić zachodniego nieba’ Ukraińcom razem z pachołkami Tuska.
  Natychmiast trzeba miliony niewinnych ludzi wyrzucić na bruk, bo widmo Putina straszy na Krymie i może napaść zbrojnie na Polskę.
  A armia ukraińska jest w stanie rozkładu. Nie są w stanie nawet bronić własnego terytorium. Podobnie jak polskie wojsko, także dzięki działaniom PiS.

 2. maurycy said

  Griszaka ! SITWA PISOWSKA JEST EWIDENTNA CZESCIA KRYMINALNEGO UKLADU RZADZACEGO POLSKA ! Bandziory z PIS maja stanowic piorunochron i atrapa bezczelnie i chamsko oglupijaca Polakow aby ci nie zalozyli wlasnej parti i caly swoj los polozyi w lapska parchow z PIS ! ,Maja oni kanalizowac ich gniew i rozgorycznie ! Pozniej ten gniew parchy z PIS spuszczaja jak scieki do studzienki kanalizacyjnej ! PRZykladow tej BANDYCKIEJ DZIALALNOSCI MOZNA PODAWAC W NIESKONCZONOSC AZ DO KOMPLETNEGO ZMECZENIA ! TA LAJDACKA DZIALALNOSC JEST TYPOWA DLA PARCHOW Z PIS !

 3. Maciejasz said

  Dzięki Panu Maurycemu wpadłem na pomysł – sporządźmy listę przykładów PISowskiej działalności, która ewidentnie (nie dla wszystkich jednak) szkodzi naszym interesom. Później puścilibyśmy takie zestawienie w sieć, może niektórzy zaczęliby myśleć.

 4. marta15 said

  Unia ma za cel rozwalenie Europy na cztery lopatki i doprowadzenie jej do finansowo-ekonomicznego stanu rownego ze stanami krajow 3 swiata. Oproz tego ma za cel totalna. demoniczne demoralizacje tego kontynentu. To samo sie tyczy stanow tylko. Bogate kraju juz nie sa potrzebne, bo globalane elita juz sie na tyle globalnie okopala ze juz nie jest zalezna do konkretnych panstw. Ta siatka globalna jest juz miedzynarodowo polaczona i gwizdze na poszczegolne kraje.
  Im biedniejsze tym lepije dla niej.

 5. Zerohero said

  Emisja CO2 jest silnie skorelowana z poziomem życia. Więcej – lepszy poziom. Norwegia z elektrowniami wodnymi to wyjątek. Nie istnieje jeszcze technologia zastępująca paliwa kopalne. Na świecie energie odnawialne to dotowany margines.

  Podatek od CO2 to coś w rodzaju dodatkowego pogłównego, podymnego. Nie da się przed tym uciec. Za jakieś 50 lat zapewne tak (technologia fuzji i fotowoltaiki). Skąd ten pośpiech? Dla klimatu nie ma on znaczenia – to powolne procesy. Ano, chcą się nachapać zanim wejdą nowe źródła energii.

 6. Griszka said

  @4
  Efekt cieplarniany spowodowany emisją przez człowieka CO2 to ordynarna hucpa.
  Czołowi przedstawiciele tej sekty, czyli pseudonaukowcy, którzy żyrowali kłamstwo już mają zapewnione wygodne prycze w angielskich więzieniach. Czeka ich wieloletnia odsiadka w związku z ujawnieniem afery Climategate.
  Oczywiście do eurokołchoźników i ich reszty eurosowieckich pachołków na naszym podwórku, z prawa i lewa, te proste fakty nie docierają.

  @2 Wystarczy zebrać odnośniki z Gajówki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: