Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydowska lichwa z MFW organizatorem protestów na Majdanie

Posted by Marucha w dniu 2014-02-22 (Sobota)

Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

„Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności —tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się. Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku. Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

http://wolna-polska.pl

Jak się wydaje, współczesna definicja dyktatury powinna brzmieć: państwo, które nie pozwala rozgrabić swego majątku narodowego oraz odmawia brania pożyczek z Żyd… pardon, Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Admin

Komentarze 62 do “Żydowska lichwa z MFW organizatorem protestów na Majdanie”

 1. Aron Blumblembaum said

  Bardzo trafny komentarz Pana Admina.Nic dodać, nic ująć. (próbuję wyjaśnić/przekonać swoich znajomych na ten temat ale bezskutecznie)

 2. Chce powiedzieć tylko tyle w tej kwestii, że używanie słowa ‚żyd’ jest mową o niczym. To słowo nie opisuje nikogo, ani niczego konkretnego, a że utarło się w użyciu, i urosło w Polsce do rangi jednego z najważniejszych stereotypów, to tylko świadczy o ciągle zabitej dechami zaściankowości naszej kultury, tudzież rozkwitłej jak pleśń dulszczyźnie oraz kołtuństwie w naszym myśleniu.

  Już najwyższy czas, abyśmy sobie to przyswoili, a widzę tu rolę dla Gajówki.
  Zejdźmy wreszcie z obłoków, a na początek proponuję spokojnie, Broń Boże bez nerwów, pójść w ślady naszych zimnokrwistych ziomali z Islandii.
  Kiedy przydarzył im się kryzys gospodarczy o apokaliptycznych proporcjach, a wyszło zaraz na jaw, że wywołany jest przez banksterw, to Islandczycy NIE TRACILI CZASU na psioczenie o ”żydowstwie”. “wszechogarniającym wszystkie narody” i “pożerajcym całą planetę”, nieprawdaż?

  Po prostu chwycili do ręki książeczkę zwaną KODEKS CYWILNY, a jak się okazało, że ta nie sięga, to szybko wzięli tę z górnej półki, KONSTYTUCJĘ, i zgodnie z tymi dokumentami ścignęli ZŁODZIEI, czyli winnych polityczno/ekonomicznej zapaści przestępców.
  Nikt nie stracił głowy, nie odchodził od zmysłów, ani nie zajmował się jakimiś hipotetycznymi, żywcem z beletrystyki wziętymi “żydami”.
  Ja wiem, że np. Grecy, Hiszpanie, z Polakami na czele, którzy z natury wiedzą zawsze i wszystko od razu i najlepiej, nie byliby w stanie tak trywialnego manewru wykonać, ale niestety, tylko takie trywialne manewry w naszej rzeczywistości działają.

  Dopóki tracimy w debatach czas na emocje, co przejawia się u nas używaniem inwektyw i brakiem konkretów, to nic się nie zmieni.
  Jeśli mamy konkretną sprawę do Hebrajczyków, Izraelczyków, Talmudystów, Hasydów, Chazarów, Ormian, Karaitów, Kaananejczyków, Judajczyków itd itp, to adresujmy konkretnie do każdej z nich, ale nie używajmy słowa “ŻYD” w tym kontekście, bo jest to wygodne co prawda, ale nie określa nikogo konkretnego.
  Nawet w tym wykładzie ksiądz mota się z tym właśnie pojęciem i żeby być w stanie w ogóle cokolwiek wyjaśnić szybko odstawia na bok ten eufemizm “ŻYD”:

  Oczywiście, wiadomo, że w Polsce tak się utarło, ale nie takie głupoty mamy nabite do głów, i to nie oznacza, że musimy je powtarzać i utrwalać sobie – EDUKUJUMY SIĘ, NA NAUKĘ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO. To nie wstyd że się czegoś nie wie, WIELKI WSTYD NIE CHCIEĆ SIĘ UCZYĆ I STRONIĆ OD WIEDZY! I przestańmy wreszcie ziać tą nienawiścią do ludzi, ktorzy na dzień dzisiejszy, nic nie są winni!
  Bo będziemy tylko oskarżeni o razism. I SŁUSZNIE!

  Działamy tak jak Islandczycy. Tędy droga, Zbyt prosta? Literki męczą przy czytaniu paragrafów?

  To dlatego nic Gajowemu nie grozi za używanie słowa “ŻYD”, bo przecież za NIC jeszcze nikogo w prawdziwej demokracji nie wsadzili 
  Dajcie wreszcie trochę na luz ludzie i zacznijcie ścigać konkretnych bandytów za konkretne przestępstwa, a nie jakaś pustynną fatamorganę, której realnie nawet nie można do sądu pozwać.

  Pozdrawiam Serdecznie

 3. Nemo said

  @2

  Ta „pustynna fatamorgana” rozkradła Polskę- nieźle jak na iluzję.

 4. A tak! Urojenia mogą realnie skaleczyć. A jak chodzi o rozmiar szkód, to „sky is the limit”. Np. z nami może być cały czas znacznie gorzej, jeśli nie nauczymy się konkretnie reagować na konkretne problemy, i to po kolei, w miarę jak się pojawiają, bez „czekania na Godota”. Ja właśnie dlatego tu się odezwałem.

 5. Griszka said

  A myślałem, że to tylko Kaczyński chciał zbudować „coś wielkiego” na tych spontanicznych protestach 🙂
  Sarkazm.

 6. Griszka, nie wszystko do jednego gara. Po kolei i konkretnie, nie myląc pojęć. To nam wszystkim tylko ułatwi życie.

 7. Marucha said

  Re 2:
  E tam, panie Polak, ględzi Pan i tyle. Chce Pan nam wcisnąć, że Żydzi są „tacy sami”, jak wszyscy inni?

 8. Griszka said

  @6
  Nie użyłem nigdy słowa „Żyd” w odniesieniu do Kaczyńskiego a Pan już się przyczepił. Nie obchodzi mnie jego rodowód, wystarczy, że zadeklarował się jako syjonista i złożył wiernopoddańczy pokłon. Tak samo jak jego konkurencja przy sejmowym korycie.
  Pan mówi, żeby wobec tych ludzi zwrócić się do instytucji, które są przez nich całkowicie kontrolowane. Według mnie to strata czasu.

 9. Boydar said

  Ciekaw jestem, jak Pan Stanisław uwzględni mądrość ludową, określającą mianem „żyd”, taki np. supełek na zwijanym sznurku albo kleks atramentowy.

 10. dlaczego~~~ said

  ILUZJA DEMOKRACJI ,POZORY NIEZALEŻNOŚCI,wolności i samostanowienia a tak naprawdę robisz to co Ci każą nie zdając sobie sprawy z perfidii tej socjotechniki!
  Głupim ,zdezintegrowanym i dezinformowanym społeczeństwem lepiej się steruje i rządzi
  Masy zmanipulowane i odmóżdżone przez media żyją jak w transie , nie pozostawia im sie czasu na myślenie.To bardzo przebiegła gra.
  Naszym zadaniem jest szukanie informacji w świecie dezinformacji! WKLEJACIE PROSZĘ LINKI W KAŻDYM MOŻLIWYM MIEJSCU!!!

 11. Panie Marucha – to nie ja ględzę, to tylko Pan nie wie, że termin „Żydzi” jest nieadekwatny. Nie może pomóc w żadnej poważnej dyskusji, ze względu na swój ciężki ładunek abstraktu.
  Przyswójmy sobie to kiedyś wreszcie wszyscy. To nam wszystkim pomoże.
  Czasem się zastanawiam, skąd u Pana ten brak dystansu do rzeczy? Od razu osąd – „ględzi pan i tyle”. No innymi słowami to znaczy, że „ja wiem lepiej, wiem, że mam rację i nie muszę moich poglądów weryfikować”.

  To populizm z Pana strony. Unikajmy tego, bo nic się konkretnie nie wyjaśni nigdy.

  No chyba, że tutaj o to chodzi………. a to przepraszam, nie zrozumiałem 🙂

  OK, idę stąd, bo swoje powiedziałem,
  Dzięki za gościnę i Pozdrawiam Serdecznie!

 12. AD 8

  Ja nie czepiam się tych Pana słów, niech Pan przejrzy mój post.
  A ciekawe, że Islandczycy nie oglądali się na „zażydzenie” instytucji i ugrali swoje….
  JAK TO JEST???????????????????????????????????

 13. Griszka said

  @12
  A ktokolwiek wyegzekwował jakąkolwiek odpowiedzialność na polityku poprzez sądy ? Ma Pan przykład Palikota i jego filozoficznego podejścia do wypełniania PITów. Co można w takiej sytuacji ugrać ?
  Widocznie na Islandii te wszystkie instytucje są w dużym stopniu niezależne.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Na próżno próbuję zrozumieć, o co Panu chodzi z tymi Żydami i dlaczego Żyd to termin nieadekwatny, skoro doskonale nadaje się do opisania stanu mediów, banków, polityki zagranicznej itd. w bardzo wielu krajach.

 15. Fran SA said

  Ad.12
  Polak Stanislaw
  Pan Stanislaw bardzo malo wie o Islandii!
  A o Polsce, zdaje sie, jeszcze mniej.
  Niech sam zapoczatkuje i zacznie organizowac … islandyzacje Polski.

  Zycze powodzenia

 16. AD 9
  Boydarze, to akurat proste. I dobrze że wspomniał Pan mądrość ludową. Ja właśnie jestem w trakcie analizy dziejów ludzkości i z niej wynika, że „żyd” to jest w historii określenie tytularne, a ściśle znaczy tyle co nasz „Jaśnie Pan” w każdym narodzie starożytnego Lewantu. Zresztą do dziś ono tam funkcjonuje! Mamy takie jego brzmienia szid, sid, sajd, saud, Np. Arabia Saudysjka znaczy dosłownie Arabia Żydowska, czyli Najjaśniejsza Arabia. Sajd w świecie arabskim to tytuł należny tylko potomkom Mahometa! A u Hindusów znany jest jako sidi -nauczycielk, mędrzec, w ogóle nie występuje w pejoratywnym znaczeniu.
  A my Słowianie poznaliśmy ten tytuł w Azji, skąd wyszliśmy do Polski, na Szlaku Jedwabnym, który zresztą Piastowie kontrolowali. Dziś zwą ich tam Pasztuni. Tam niedaleko słynnego strategicznego Przejścia Hyber przez Hindukusz jest Góra Lech itp. pamiątki. Piszę o tym wszystkim tutaj:
  http://poloneum.com/libraryp.html#PH

  A jak to się ma do wrodzonej i powszechnej ludowej nienawiści? 🙂 Proste – który lud kocha swych panów? 🙂

  W żadnym narodzie się to nie zdarzyło jeszcze 🙂

  Pamiętamy „O CZEŚĆ WAM PANOWIE MAGNACI!” prawda?

 17. Boydar said

  Nieprawda, murwa wasza kać !

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gustaw_Ehrenberg

 18. Marucha said

  Re 16:
  Panie Polak,
  Pan uważa, że lud nienawidzi Żydów jako swych Panów?
  To się k***a dowiedziałem ciekawej rzeczy…
  Bo mnie się zawsze wydawało, że to przede wszystkim parchy NAS nienawidzą. Od narodzin Chrystusa. A nas jest stać na ludzkie gesty względem nich.

  A teorie na temat „tytularności” słowa Żyd można sobie wsadzić..
  Co Pan właściwie chce nam powiedzieć?
  Bo coś Pana rozważania są dziwne.

 19. Kar said

  re:17

  ..co pan, panie Boydar tak jakos dziwnie kombinuje…zaklnac nie potrafi porzadnie…mamusia siadla okrakiem na brzuchu i za cycki trzyma garsciami?

 20. Boydar said

  Spokojna Pańska kudłata Panie Kar, jeszcze sobie radzę.

 21. re 13, 14, 15
  Kochani, to kwestia techniczna kondycji prawa na danym terytorium. I nie od razu Rzym zbudowano. Ja byłem w sądzie kiedy, nie stać mnie było na obronę, ale użyłem mojego daru chłodnej głowy i wygrałem.
  To mnie przekonuje, że można. Trzeba tylko DUŻO CIERPLIWOŚCI, I AUTENTYCZNEJ WIEDZY. Tzn. nie tych plewów z propagandy jakiejkolwiek, ze szkolną włącznie, ale tej opartej na LOGICE. Przeciętnie, ludzie nie mają nadmiaru takiego daru, dlatego przegrywają w życiu często. W kulturach wedyjskich nie było demokracji – ludzie podzieleni byli na KASTY. DEMOKRACJA ZROBIŁA TYLKO TO, ŻE OBALIŁA KASTY I NASTĄPIŁO PRZEMIESZANIE LUDZI, I DLATEGO MAMY DZIŚ TE PROBLEMY, BO WSZYSCY UWAŻAJĄ ŻE SĄ RÓWNI…
  A TO CZYSTY BŁĄD W LOGICE, TO LUDZI POTEM TYLKO MĘCZY I POTRAFI ZABIĆ TEŻ.
  W Indiach każdy zna swoje miejsce i olbrzymia populacja istnieje przez millenia w generalnej zgodzie, a to tylko dzięki wedyjskiej tradycji kastowości, która była w Starej Polsce.

 22. Fran SA said

  Ad.16
  Polak Stanislaw
  Mamy klopot jezykowy.
  Polski wyraz ‚zyd’ nie pochodzi z Bliskiego Wschodu. To jest zdrowo naciagane. W wiekszosci jezykow istnieje slowo Jew, lub Jude i nie pochodzi od arabskich hrabiow tylko od handlarzy bizuteria (jewelery) lub naciagane, ze pochodza z Judei. W Judei mieszkalo setki roznych narodowosci i zydow tam nie bylo, tylko garstka Hebrajczykow.
  Jakby pan mial troche oleju w glowie, toby sie pan zastanowil dlaczego slowo ‚zyd’ zostalo wprowadzone do polskiej i tylko polskiej Biblii w XIX wieku! Jamesowski Stary testament uzywa slowa Jew – a nie ZYd!

  Wczesniej Izraelici nazywali sie synami Jakuba co sie sam nazwal Izraelem.
  Natomiast zgadzam sie, ze Arabia Saudyjska jest zazydzona!

  Bardzo mnie to rozsmieszylo, ze jezyk polski mial taki ogromny wplyw na jezyki bliskowschodnie.
  A moze to tylko SCS (Staro-cerkiewno-slowianski)?

  I do tego te hece o starozytnym Lewancie! Pewnie Grecy z Cyrenajki i Moabici mowili do zydow ‚jasnie panie’!

 23. Ad 18

  Panie Gajowy, JA TYLKO ANALIZUJĘ ETYMOLOGIĘ. A słowo to nie teoria, to FAKT FIZYCZNY. Słowa nie biorą się znikąd. Musiałby Pan wejść głębiej w tę dziedzinę, bo warto, zapewniam, że to nie strata czasu.
  Pan podczepia zaraz dalsze segmenty z naleciałości kulturowych i od razu odpływamy od siebie.
  Najpierw definicje, potem teorie i ewentualna dyskusja.

 24. Szefie!
  Są jeszcze pisma staroruskie i inne. Widzę, że Pan tylko zahaczył, żeby sobie zahaczyć, a interpretyje Pan historię pod wyuczony szablon. Do moich tekstów odnosi się Pan bez zrozumienia, więc nie wchodzę w dyskusję, swoje już powiedziałem i powtarzałbym się tylko.

 25. jeszcze ad 22

  Jestem w trakcie budowy teorii o pochodzeniu języków, i tyle to ja wiem, że języki świata nie pochodzą z Lewantu. Kiedyś jak Panu przejdzie wkurzawka, to możemy pogadać szerzej. Na razie to muszę się odsunąć, bo się robi ślisko, tak Pan pluje w moją stronę 🙂

 26. Fran SA said

  Izraelski oficer kieruje awantura na Ukrainie:

  http://www.presstv.ir/detail/2014/02/16/350986/israel-exofficer-leads-ukraine-unrest/

 27. AD 18

  Panie Gajowy,
  W mojej książce http://poloneum.com/libraryp.html#PH wyjaśniam, w jaki sposób cywilizacja na Ziemi rozpoczęła się od nas, Rdzennych Polaków, czyli Niebian, dosłownie. Tak nas pamięta cała Azja do dziś. I niech mi Pan na razie uwierzy na słowo, to jest ta skrywana przed nami PRAWDA, a poza tym wszystko wszystko jest OK, bo świat nigdy nie przestał być pod naszą POLSKĄ, czyli dosłownie NIEBIAŃSKĄ kontrolą 🙂
  SPOKO.

 28. Re: 21 Polak Stanislaw
  A ja Panu mowie, ze kaczynscy, tusk, geremek, michnik I inni im „kastowo” podobni, to napewno nie eskimosi… I bynajmniej nie sa powiazani z „wedyjska” kultura, ani z indyjska kastowoscia w jakiejkolwiek formie demokracji rownosci wprawianej w cykl starozakonnych uprawnien talmudycznych…w przelozeniu na skutek w kondycji prawa stanowionego…w/g „autentycznej wiedzy” do uprawiania procesu rabunkowego…praktycznie na kazdym terytorum na ktorym takie zasiedlenie „eskimosow” nastapilo…

  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. wmin said

  P.Polak=pisma staroruskie tez mowia ze-pajebalos’ czto niebutc’

 30. Fran SA said

  Ad.25
  Polak Stanislaw
  Na temat jezykow to akurat ma pan pecha i ze mna sobie nie pogada.

  Ja niestety nie naleze do tych ‚znawcow’, ktorzy kombinuja, ze angielski ‚sir’ pochodzi od polskiego ‚sera’, a ‚devil’ od ‚debila’ i odwrotnie, a kazdy Roman to Rzymianin.

  I akurat Pashtuny maja typowa urode slowianska, a urdu pochodzi od jezyka polskiego.

 31. ad 30

  Niech pan mi nie mówi, że Pan jest taki niereformowalny 🙂 Wszyscy musimy weryfikować nasz stan wiedzy i poglądy, nawet najwięksi w nauce będą zmuszeni, bo nasza wiedza jest okaleczona, ja to określam, że jest zainfominowana, i wymaga generalnego remontu. Świat idzie do przodu. Ja tak musiałem zrobić i Pana to też to dotyczy i wszystkich bez żadnego wyjątku. Wiek Informacji nie jest dobrym czasem dla wszystkowiedzów, omnipotentów, a i tych co maja poglądy usztywnione raz na zawsze,
  Ja nie zamierzam Pana a nikogo tutaj przekonywać do niczego. Nie zapominajmy tylko, że kto się nie dostosuje, ten straci kontakt z rzeczywistością.

  NB. Oczywiscie, że ‘devil’ i ‘debil’ mają wspólne źródło lingwistyczne. Nie czas i miejsce tu, by wchodzić w szczegóły, ale tylko debil nie zauważy 🙂

 32. wiesdomar said

  Panie Polak Stanislaw, Kanalizuje pan istotę problemu, który spadł na Polskę. Rozmydla pan żródło nieszczęścia, które jak pluskwa (pluskwy) usytuowane jest na każdym centymetrze kwadratowym naszej ojczyzny. Zaplanowane działanie żydów do powrotu do realizacji Judeo-Polonii, poprzez destrukcje fizyczną i psychiczną naszego Państwa.

 33. Trzeba znać rosyjski, ale Polak może zrozumieć i polecam przejrzeć całą tę serię filmów: http://www.youtube.com/watch?v=fkgf6dpn6vA&list=PLtW95Cnm9CYw6WwB3VUptZcUoXwrY9mFc

 34. Ad 32
  Tylko takie działanie wytrąca argumenty z ręki wszelkich uzurpatorów. W każdym trybunale pierwsze pytanie jest – KTO ZACZ?
  Jeśli strona nie może się JENOZNACZNIE określić to… sprawy nie ma!
  A wdawanie się w dialogi bez ustalenia KTO z KIM rozmawia, kończy się tak jak widzimy na przykładzie Polski – PARANOJĄ, co jest najbliższe dowcipowi, a nie żeby takie bzdury poważnie brać pod uwagę 🙂

  NALEŻY WSZYSTKO ZACZĄĆ OD ZASĄDZENIA NAZWY. Normalnie podać ją do międzynarodowego trybunału.
  Judeo-Polonia, to przecież nie to samo co Żydo-Polonia. W trybunałach obowiązują konkrety.

 35. Ad. 4

  Miód na moje serce… Ileż razy w LPR powtarzałem „najważniejsza jest EDUKACJA” i „a co zrobicie, jak żydów zabraknie, a problem pozostanie?”

  Pozdrawiam.

 36. Boydar said

  Panie Polak, weź mnie Pan oświeć, co te Pańskie „uczone” elaboraty, mają wspólnego z „zydowska-lichwa-z-mfw-organizatorem-protestow-na-majdanie”.

 37. revers said

  no przeciez sprawy nabieraja tempa byle nie BRICS, Ukraina, w miedzyczasie pomija sie Wenezuele, gdzie powiela sie scenariusz „walki o demokracje” babilonu.

  a nie zyd Nataniachu odwiedza w szpitalu chetnie czlonkow Al Kaidy na pograniczu Syrii, Izraela i przyznaje kolejne blogoslawienstwo od nie tego boga przeciwko Assadowi.

 38. Fran SA said

  Ad.31
  Polak Stanislaw
  Zeby ‚weryfikowac’ wiedze, to trzeba ja najpierw miec.
  Widac, czuje sie pan samotny i koniecznie chce pogadac ale nie ma o czym.

  Moze zacznie pan nas rozbawiac wierszykami wlasnego tworu i tworzeniem teorii heksametrow.

 39. Luxeuro said

  Ad. 2 – Ciekawe.

  Skoro Pana wysyła do nauki to ja proponuje Panu lekturę.
  http://www.bibula.com/?p=41045
  Czy ambasador Potocki się pogubił w 1938 roku próbując zrozumieć sytuacje w USA?
  „Chce powiedzieć tylko tyle w tej kwestii, że używanie słowa ‘żyd’ jest mową o niczym.”

 40. ad 38

  Tylko dlatego, że Pan tak robi?

 41. AD 39

  Nie on jeden.
  Cała ludzkość ma obecnie problem z niezawinionymi przez siebie błędami z przeszłocści.

  Wiek Informacji nie zna autorytetów.
  Nikt nie jest arbitrem ostatecznym w sprawie nauki i PRAWDY. Jeśli w to wierzymy, to popełniamy kolejny błąd.
  Sytuacja Polski i świata jest wynikiem nawarstwienia się takich właśnie błędów merytorycznych.

 42. Marucha said

  Panie Stanisławie Polak,
  Słusznie zauważył p. Fran, że jak się nie ma wystarczającej wiedzy, to można wywieść słowo „Sir” od polskiego „sera”, a „Paryz” może oznaczać „Do widzenia, ryżu! Pa, ryżu!”.
  Językoznawstwo to trudna nauka, nawiasem mówiąc.
  Nb. nikt tu na Pana nie pluje, panie Stanisławie.

 43. Maciej said

  @ 41

  Swiezdy gwiezdy panie Stanisławie pan zapodajesz. Tutaj jest portal konkretny, rzeczowy,a pan konkretnie, ale wodę lejesz. Tutaj chodzi o panowanie nad światem, systemem politycznym, który został zaprojektowany, ewoluuje, napiera na kolejne szerokości geograficzne kolonizując ludzkość w wysublimowanej formie. Te mechanizmy można opisać, nawet prostym językiem bez semantycznych zabaw, eufemizmów i politycznej poprawności.

 44. Boydar said

  Jednak -„pasożyd” by się zgadzał ! I „bżydki” !

 45. Luxeuro said

  Ad. 41 – Oglądałem film w Pana kom.-2 i myślę że rozumie różnice miedzy Żydem i żyd.

  Nie żyję w ich wspólnocie tak że jestem trochę jak astronom, obserwuje. Im więcej obserwacji tym lepiej określa się ruch obcych ciał. No Żyd/żyd dla mnie to ciała w prawie tej samej orbicie. Próbować rozróżnić kiedy mam do czynienia z jednym czy drugim nie ma sensu, skoro używają tą samą „etykietkę”. W dodatku widać że im to nie przeszkadza ( w większości ), to czemu ma mnie 🙂

 46. AD 42

  Panie Gajowy, Doceniam Pana inicjatywę, żeby uspokajać atmosferę na forum. ale jeśli mnie, z uchem wykształconego muzyka multilingwisty od tylu już dziesiątków lat i cieszącego się uznaniem w środowisku, wysyła się do przedszkola lingwistycznego, albo zaprzecza teorii o Pasztunach, a samemu to niby ten gościu wśród Pasztunów żyje na codzień mam rozumieć? Więc to jest nierówne, i traktuję to nie jako dyskusję, ale opluwanie.
  Z tym, że ja się nie obrażam, bo nie zostałem trafiony, w porę się odsuwam 🙂
  Mam wyatraczająco grubą skórę na takie drozbiazgi, jak również oddaję też na bieżąco, więc jest OK.

  Chodzi mi tylko o to, żebymy przyjmowali tutaj prawidową perspektywę widzenia problemu. Bez tego toniemy w stereotypach, a to klęska nas wszystkich, W całym świecie to widać gołym okiem.
  Wali się nam teraz na łeb nie jakaś jedna, ale WSZYSTKIE uświęcone tradycją teorie naukowe, a do lustracji czekają w kolejce nawet te najświętsze światopoglądy.

  WIEK INFORMACJI TO NIE ZABAWA, TO OTWARTY PRZEWÓD SĄDOWY DLA CAŁEJ LUDZKOŚCI.

  POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH!

 47. Guła said

  Cóś w tych wywodach pana Polaka musi być na rzeczy.
  Jest taki wątek w Ogniem i Mieczem, gdy tuż przed pojedynkiem Wołodyjowskiego z Bohunem, tenże jako posłaniec Chmielnickiego zwraca się do arendarza urzędującego w karczmie: „Parchu a pan w domu”

  Porządek rzeczy musiał być, wracając do wywodów pana Polaka, począwszy od starożytnych.

 48. ad 43

  Panie Macieju,

  „Tutaj chodzi o panowanie nad światem…”

  ta kwestia została dawno rozstrzygnięta.- nie mamy przywileju nawet wiedzieć kto nami rządzi.
  I to w taki sposób, że sami niszczymy ewidencję istnienia tej władzy, a zajęci jesteśmy za to peryferyjnymi zagadnieniami – mam na myśli nigdy nie relacjonowane kontakty ludzi z UFO.

  Bez gruntownej wiedzy o tych sprawach, nie wiemy NIC o tym świecie. Rozumie Pan? Zero.
  Tak więc, dobrze że nam jeszcze pozwalają oddychać.

 49. olagordon said

  takie same broszury rozdawane na Majdanie jak na Placu Tahrir w Egipcie
  http://12160.info/photo/photo/show?id=2649739%3APhoto%3A1376645

  http://www.boilingfrogspost.com/2014/01/07/us-ngo-uncovered-in-ukraine-protests/

  dlaczego Ukraina wydaje się być podobna do Syrii?
  http://www.lewrockwell.com/lrc-blog/why-does-ukraine-seem-so-much-like-syria/
  klikam w linki w tym artykule:
  sen. McCain z opozycją

  szef Swobody

 50. Rysio said

  When I use a word,” Humpty Dumpty said, in rather a scornful tone, „it means just what I choose it to mean—neither more nor less.

  🙂

  „I don’t know what you mean by ‚glory,’ ” Alice said.
  Humpty Dumpty smiled contemptuously. „Of course you don’t—till I tell you. I meant ‚there’s a nice knock-down argument for you!’ ”
  „But ‚glory’ doesn’t mean ‚a nice knock-down argument’,” Alice objected.
  „When I use a word,” Humpty Dumpty said, in rather a scornful tone, „it means just what I choose it to mean—neither more nor less.”
  „The question is,” said Alice, „whether you can make words mean so many different things.”
  „The question is,” said Humpty Dumpty, „which is to be master—that’s all.”

  😦

 51. Fran SA said

  Ad.46
  Polak Stanislaw
  ‚Ten gosciu’ wie wiecej o Pasztunach niz sie niektorym wydaje.

 52. Zerohero said

  MFW stawiał warunki, ktorych spełnienie w sposób oczywisty musiało wywołać protesty społeczne. To oznacza, że MFW chciał tych protestów.

  Schemat tego działania jest znany. Kredyty MFW są antyrozwojowe i antyspołeczne. Większość krajów „wspartych” w ten sposób dość mocno się przejechała.

 53. Plausi said

  Przypomnijmy parę pojęć

  przydatnych w analizie zjawisk na Ukrainie.

  imperium

  MWF, światowa sieć terrorystyczna i rabunkowa.

  „Solidarność”, nazwana na Ukrainie „opozyją”.

  Zgodnie z celem systemu, stała się Ukraina Łupem bandytów fiansowych, i to razem z jej przeszło 45-milionwym personelem.

 54. jowram said

  Dotyczy dzisiejszych wydarzeń na Ukrainie

  Cytat pochodzi z książki Boże Wychowanie, Anny z Warszawy

  Abyśmy wspólnie zakładali nowy porządek prawny

  23 III 1992 r. Anna, Grzegorz

  Anna:

  — Oglądając dzisiaj program telewizyjny o Ukrainie zrozumiałam, że nasz ustrój oparty na Twoich prawach jest potrzebny już! [Chodzi o Akt INTRONIZACJI Przypomina ADMIN] I nie tylko nam, ale i naszym sąsiadom. Ukraina jest zagubiona tak jak Rosja i Białoruś. W innych nowych republikach rozwija się nacjonalizm, rośnie nienawiść; w kilku już toczą się walki. Nie mają się na kim wzorować. Zachód jest we władzy utajonych sił pieniądza; ich prawa są oparte na czci dla własności i dla bogactwa. Reszta jest obchodzeniem prawa i nadużywaniem wolności przez możnych.

  Zresztą to wszystko runie.

  A teksty podane nam z Twojej woli dla nas nadal nie znajdują oddźwięku u tych nielicznych, którym mogliśmy je udostępnić. Co mamy robić w tej sprawie?

  Pan:

  — Moje dzieci. Nie bójcie się, że teksty podane wam zmarnują się lub okażą niepotrzebne czy spóźnione. Wasi bracia (z królestwa niebieskiego) się o to zatroszczą.

  I wy musicie dojrzeć. Sprzyja temu sytuacja, bo stajecie się coraz bardziej świadomi zagrożeń i niebezpieczeństw, a także sił, które wam szkodzą. W miarę narastania niebezpieczeństwa wokół waszych granic — a tak będzie — zaczniecie się mobilizować i uczyć poznawać swoją historię i kulturę i szanować je. Na szczęście wy uczycie się szybko. Dlatego pewien jestem, że i te wewnętrzne zagrożenia potraficie pokonać. Ja wam ufam.

  Wydaje się wam, że zbyt wolno działam i wciąż się niepokoicie bezradnością — bo tak to odczuwacie — tymczasem wszystko, co teraz przygotowujecie, będzie potrzebne i szybko zostanie wykorzystane. Nie obawiajcie się, bo Ja jestem z wami. Czuwam nad realizacją moich planów. Nie bójcie się, że będą one spóźnione, ponieważ Ja sam wybieram porę najlepszą. Jeśli jeszcze nie realizują się, to znaczy, że byłyby przedwczesne.

  Anna:

  — Nie wiem, czy zdążę wziąć w tym udział… (W podtekście: „A sam mi to obiecałeś”).

  Pan:

  — Córeczko, przypomnij sobie historię twego kraju za twojego życia. Mieliście 19 lat wolności, którą zniszczyła agresja niemiecka w ciągu jednego miesiąca. Przez kilka następnych lat przeszliście więcej niż inne państwa w ciągu dziesięcioleci. Potem znowu wiele lat byliście w niewoli waszych wrogów ze Wschodu, nie spodziewając się wyzwolenia inaczej niż przez straszliwą — obecnie — wojnę, a teraz jakże szybko rozpadł się Związek Sowiecki. Jeżeli zechcę, wydarzenia tak się zagęszczą, że w ciągu kilku…kilkunastu miesięcy zmieni się mapa polityczna całej ziemi, a kataklizmy sprawią, że i kształt jej kontynentów ulegnie zmianie.

  Ja tak działam, aby spełniały się moje plany ratowania was lub też usuwam przeszkody, które budowaliście przez stulecia (np. kolonializm zmieciony w następstwie dwóch wojen światowych w tym stuleciu; a teraz usunę te państwa, które stanowią zaporę, tamę dla dalszego rozwoju narodów, np. w Europie przede wszystkim Niemcy).

  I runie cała sytość Zachodu.

  Ile wieków przetrwało cesarstwo rzymskie? A kiedy Ja zdecydowałem: „dosyć”, rozpadło się pod naporem plemion gockich w przeciągu kilkudziesięciu lat. Jeszcze tysiąc lat dodałem cesarstwu bizantyjskiemu, by zachowało mądrość starożytności i wieków chrześcijaństwa, dopomagając w ten sposób w rozwoju duchowym i kulturalnym młodej Europy, lecz skamieniało i dlatego jeszcze szybciej runęło. Lecz zawsze ruina tego, co stare, zmurszałe i zepsute, czyli niezdolne do odrodzenia się, tego, co stało się zarazem więzieniem, tamą i kajdanami krępującymi ludy młode i ubogie, otwiera im (tym ludom) wrota ku lepszemu światu, daje szansę wniesienia własnych idei, świeżej myśli i nadziei, umożliwia realizację nowych struktur przybliżających ludzkość ku Mnie.

  To dla was, dzieci, otwieram przestrzeń działania i sam z wami idę, abyśmy wspólnie zakładali nowy porządek prawny: bliższy mojemu miłosierdziu i sprawiedliwości i jaśniej ukazujący moją miłość do was, pomoc moją i opiekę. A więc nie uczynię ludzkości sierotami; przeciwnie, dam im opokę mojej ojcowskiej miłości i macierzyńskiej troski. Dlatego też prowadzi was Maryja, abyście poznali miłość Matki i doświadczyli jej. Bo takiej miłości potrzeba wam, moje biedne ludzkie dzieci.

  Dlatego Matka moja zbiera (tu na ziemi) wszystkich, którzy zawierzają Jej, i niebo całe prowadzi wam ku pomocy. Wytrwajcie więc. Nie stanie się wam krzywda. Będziecie Mi świadkami. Błogosławię was, obdarzam wytrwałością i męstwem. +

  Z archiwum Krzysztofa z Łodzi,

  http://www.tv-pustelnia.pl, http://www.apokalipsa.info.pl

 55. RomanK said

  Panie Stanislawie..lekarstwo nalezy podawac rozpoczynajac od proporcji..1 kropla na wiaderko wody.:-)))
  Kiedys otwarlem gebe ze zdumienia przypadkowo obserwujac malcow pasztunskich grajcych na ziemi w kamienie…stara gra -starzy pamietaja… i nagle zaczeli liczyc…
  jadyn, dwa, trzi, cztyrzi, pandz…..a mnie zacielo zawiasy w szczece…na szesciu czterech mialo biale lepetyny i jasne oczy…
  Stary Pashtun powiedzial…potem im sciemnieja….

 56. jowram said

  “…Zrobią to bardzo sprytnie, po prostu usuwając przywódców(*). Następnie zaoferują swoją pomoc. Potem kupią przyjaźń nowych rządów tak, aby przejąć nad nimi kontrolę. Ta nowa kontrola będzie gorsza niż rządy głodnych dyktatorów, którzy zostali obaleni w imię wolności….”

  Oredzie ostrzeżenie, 17.02.11

  “…Narody Zachodu sprowokują reakcję Rosji i Chin. Wszystko zakończy się wojną światową…”

 57. Malib said

  Szwindle na Ukrainie jak w Polsce i z Preziem Kwasnym (jakby inaczej. Kradl juz w Iwenturze) – szczegoly tu: czesci 1 i 2

  http://andrzejr2.salon24.pl/569368,tak-sie-bawi-wosp-2-2-5-oraz-inne-niedobory-w-kasie

 58. Malib said

  Pomylka w namiarze ale tez ciekawa. Powinno byc:

  monsieurb.neon24.pl/post/102136,krach-kasjera-kwacha

 59. AD 55
  Ależ mi Pan sprawił prezent! – jak ten najcenniejszy urodzinowy! 🙂
  Gajówka to prawdziwy salon – moje ukłony dla Gajowego Maruchy! A Panu ślę serdeczne dzięki za Pański wpis – to pełna satysfakcja dla RDZENNEJ PIASTOWSKIEJ POLSKI!
  A w związku z tym miałbym do Pana kilka pytań, np. w jakim rejonie był Pan świadkiem opisanego przez siebie wydarzenia?
  Ponieważ to odbiega od tutejszego tematu, więc musimy jednak wyjść z Gajówki – każda gościna ma swoje granice 🙂 Jeśli byłby Pan taki łaskawy, to zapraszam na wizytę do mnie w POLONEUM, oto adres info@poloneum.com .
  Pozdrawiam Serdecznie!

 60. RomanK said

  O..to bylo w Texasie w Dallas ..dzieci uchodzcow z Afganistanu. Wprowadzili ich kilkanascie rodzin na apartamenty w komplexie- gdzie wtedy mieszkalem- a to bylo w 1984 roku.. Pashtuni byli z okolic Jalalabad i Kandahar..przynajmniej ci , ktorych znalem,
  Znalazlem wiele wspolnych slow z tych co pamietam to kapusta, dziad, czaj, luk, i to tylko te co tak samo wymawiaja i znacza to samo…to co mi przyszlo do glowy ad hoc..

 61. Marucha said

  RE 55, 59, 60:
  To, że pewne polskie słowa są podobne do tych z języka pasztu, czy perskiego, wynika po prostu z tego, że należą do grupy języków indo-europejskich, mających wspólne korzenie.
  Nie potrzeba do tego karkołomnych teorii o Piastach kontrolujących jakieś azjatyckie szlaki handlowe, zrównywaniem Pasztunów z Piastami, UFO itd.

 62. RomanK said

  Juzci panie Gajowy juzci..te szlaki handlowe… wspolne korzenie…dlatego slowo kurwa…i syfilis i nieodparta chec do wypitki…sa naszym wspolnym dziedzictwem:-)))) indoeuropejskim:-)) ze tak powiem:-)) kultury niematerialnej.
  To je moja przyziemna teoria o przechodzeniu z ras wszelakich na rasy poszczegolne – moze pan to nazwac cosmogonia..chocia z cosmosem nie ma wiele do czynienia:-)))raczej wiecej z gonicha:-))
  Z UFOlogia bym tego nie mieszal..bo na ten przyklad jo…. nie UFOm nikomu.. a szczegolnie wyznawcom woodoo katolicyzmu…ani woodoo islamu, ani woodoo judaizmu…bo to prowadzi ekumeniacka droga do wspolnego mianownika, czyli Woodoo..
  Mianowac krulem szast prast i UFOm tobie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: