Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

O. Kirby OSB: wróćmy do tradycyjnej liturgii!

Posted by Marucha w dniu 2014-02-24 (Poniedziałek)

Rośnie dyskusja wokół końca „reformy reformy”. Ojciec Mark Daniel Kirby OSB, przeor benedyktyńskiej wspólnoty z Irlandii, w której celebrowana jest nadzwyczajna forma rytu rzymskiego, także zabrał głos w dyskusji. Benedyktyn potwierdza: próby reformowania zreformowanej liturgii są bezowocne.


„Po poświęceniu godziwej „reformie reformy” blisko 40 lat; po tym, jak uczyłem i broniłem Novus Ordo Missae najlepiej jak potrafię; (…) po bronieniu aż do wyczerpania inteligentnego posłuszeństwa Institutio Generalis Missalis Romani; po zaangażowaniu się w wykłady i naukę księży, seminarzystów i zakonników, czuję się zobowiązany do stwierdzenia, że mogłem lepiej spożytkować czas i energię pokornie celebrując tradycyjną liturgię – taką, jaką ją odkryłem i pokochałem – radość mojej młodości. Stwierdzam to nie z goryczą, ale z dojrzałą rezygnacją zmęczonego weterana, który ostatnio powrócił do domu po godnej porażce w Liturgicznej Wojnie Trzydziestoletniej”.

„Szanuję tych księży i świeckich, którzy dalej wierzą w reformę reformy. Szanuję ich oddanie i wytrwałość, ale w miejscu, w którym się znajduję na tym etapie własnego życia, uważam, że ich energia jest źle ulokowana. Życie jest krótkie. Nie mogę dłużej innym radzić, by poświęcali najbardziej produktywne lata ich życia na łatanie budynku, który – w sposób oczywisty – powstał w pośpiechu w trakcie boomu na szaleńcze budownictwo; budynek ten posiada słabe fundamenty, ubogą izolację, wadliwy osprzęt i nieszczelny dach. Tuż obok znajduje się dom stary, urodziwy, dobrze pobudowany i w dobrym stanie. Może on wymagać w kilku miejscach niewielkiego dostosowania, ale to budynek w którym poczuć się można jak w domu, w którym dobrze żyć. To w nim, jeśli mogę wybrać, chciałbym spędzić resztę moich dni” – tłumaczy mnich, od dekad zaangażowany w naprawę posoborowej liturgii, upowszechnienie łaciny i chorału.

Mnich kierujący wspólnotą w hrabstwie Meath dodaje, że w ciągu ostatnich czterdziestu lat nauczył się, że reforma liturgiczna nie przyniosła niczego pozytywnego osobom konsekrowanym. „Zmiany liturgiczne przetoczyły się przez klasztory jak huragan, pozostawiając w tym przypadku najbardziej żałosne zniszczenia. Czy ta tzw. odnowa liturgiczna przyniosła wzrost powołań? Czy przyniosła większe przywiązanie do podstaw zdrowego życia monastycznego? Czy sprzyjała większej gorliwości w Dziele Bożym?” – pyta benedyktyn, przeor klasztoru Naszej Pani z Wieczernika.

Źródło: rorate-coeli.blogspot.com
mat
http://www.pch24.pl

Komentarzy 15 do “O. Kirby OSB: wróćmy do tradycyjnej liturgii!”

 1. Premizlaus said

  Brawo! Oby coraz więcej było takich mnichów, kapłanów i biskupów.

 2. Nemo said

  @1
  Myśli pan, że to coś zmieni? Do zakutych, posoborowych pał nie docierają żadne argumenty; dla nich SV II to dzieło Ducha Św. a nie ludzi a z Nim się nie dyskutuje. Ja przewiduję raczej pogłębiający się rozłam w łonie KK, który podzieli wiernych na tradycjonalistów i novusów. Z resztą w Objawieniu Św. Jana nie na darmo jest mowa o małej trzódce, która pozostanie wierna Chrystusowi do końca w godzinie odstępstwa. Kto ma uszy niechaj słucha!

 3. Jan said

  Ad 2.
  Nemo
  Z jednej strony patrząc, dobrze że chociaż jeden z niewielu stając przed metą życia na ziemi przyznaje się do jałowego i bezsensownego wspierania novusa i co więcej mówi o tym. Pamiętajmy, że jedna jaskółka wiosny nie czyni niestety, dlatego uznaję Pana zdroworozsądkowe postrzeganie rzeczywistości.

 4. marchabr said

  Ad. 1
  Wiara, że posoborowa sekta jak wprowadzi coś starego to zmieni się znowu w Kościół Katolicki, jest mrzonką.
  Mówi, że szanuje tych co chcą reformę reformy.
  Trzeba się od nich odciąć, tak jak oni odcieli się od Ciała Mistycznego Chrystusa.
  Cały dorobek Vaticanum II powinien znaleźć się na śmietniku historii, i tak się stanie.

 5. Sowa said

  Następne miasto z Mszą Trydencką:

 6. Premizlaus said

  Re 2 et 4:
  Panowie! Panowie! Temu duchownemu, który się wypowiadał, blisko jest do wstąpienia do FSSPX. Małymi kroczkami. Najpierw widzi się bezsens NOM, potem coraz bardziej i bardziej. Kropla drąży skałę. Na pewno ten duchowny jest lepszy od zwykłego proboszcza, któremu nawet przez myśl nie przejdzie, żeby pozwolić swojemu wikaremu tradycyjną Mszę odprawić w kościele parafialnym.

 7. Listwa said

  To wcale nie taka drobna jaskółka. Po 40 latach walki o wyższość Novus doszedł do wniosku że novus to bezsens.
  40 lat myślał i obserwował. I wskazał gdzie jest prawda i uznał Msze Św jako nienaruszalne dobro. Przywódcy soborowia i zwolennicy novus mogą sobie mówić, co niby jest dobre, on pokazał swoim życiem co jest dobre.
  Wprawdzie to jaskółka ale dobrej jakości.

 8. marta15 said

  ad 7 szkoda ze mu zajelo 40 lat to co inni w pare dni moga z latwoscia pojac.

 9. marchabr said

  Ad. 8 Novus z papą Bongiorno uważa powrót do Trydentu za modę, która niedługo minie. Konserwy z Novusa myślą, że to jaskółka… to ta wrona co zaatakowała gołębia. Niby też ptak, ale jednak inny.

 10. marta15 said

  tu ciekawy artykul o Marksie i jego zwiazkach z satanistami. Franciszek nie ma nic przeciwko temu aby go nazywano marksista, jak to sam powiedzial.
  http://dangersoftheoccult.blogspot.com/2013/01/karl-marx-cult-of-marx-its-origin-in.html

 11. marta15 said

  ‚..Bakunin not only glorified Lucifer, but had a concrete program of revolution – but not the kind that is able to free the poor from oppression. He wrote: „In this revolution, we’ll have to wake up the devil in people in order to stir up their lowest passions.”

  Here it is very important to give special signicficance to the fact that Marx and his friends, being against God, were not atheists as modern Marxists call themselves. Although they denied God publicly, they hated the One Whose existence they never doubted.

  All active Satanists have a disorderly personal life, Marx was no exception. Arnold Kunzli, in his book, „Marx – Psychography,” wrote that Marx was guilty of causing the suicide of two of his daughters and one son-in-law. His daughter Laura also buried three of her own children and then committed suicide together with her husband.

  Marx had lost a lot of money on the exchange. Being a brilliant economist, he nevertheless could only loose money.

 12. marta15 said

  „..Everything in Marx’ behavior had a demonic character. His friend Weitling wrote: „Usual topics for conversation with Marx are atheism, the guillotine, Hegel, rope and knife.” Being a Jew himself, he wrote an anti-semetic book called, „The Jewish Question.” He hated not only Jews. He hated Germans and asserted that „only a stick can raise a German.” He use to talk about „the dumb German nation” and the fact that „German, Chinese and Jewish people can be compared to the street vendors.” Finally, he makes mentions of „the disgusting national narrow-mindedness of Germans” (A. Kunzli „Marx – Psychography.”) He counted Russians as a people of the lowest sort, „a barbarian race,” and called Slavics – „ethnic garbage.”

  So we have paid some attention to several inclinations that allow us to believe that Marx may well ahve been a Satanist.

 13. marta15 said

  „..However, from what is written here, we may conclude – that the Marx described by Marxists is nothing more than a myth.
  The Marx who loves all people is a myth created after his death.
  Darwin’s book made Marx really happy. In his opinion, it was one more blow that forced man to forget his Godly origin and his great destiny. Darwin said that a man evolved from the ape and has no other purpose but to survive.
  Satan was not able to pull down God’s throne. Therefore, he made men valueless. Man was represented as a slave of his stomach and a descendant of an animal.

  Later FREUD continued the work of those two satanic giants, reducing human beings to base sexual instincts which sometimes give rise to politics, art and religion…” http://dangersoftheoccult.blogspot.com/2013/01/karl-marx-cult-of-marx-its-origin-in.html
  Marks chcial stworzyc „raj” na ziemi , ale BEZ Boga. Bez Boga NIE ma raju, bo aby byl raj MUSI byc Bog. Jedyne co czlowiek moze „stworzyc” bez Boga na ziemi to PIEKLO
  i takie pieklo stworzyli na ziemi marskistowsko-leninowscy bolszewicy.

 14. marta15 said

  tu sa ciekawe zdjecia z owego ,wspomnianego w powyzszym artykule ,oltarzu szatanskiego w Pergamon
  http://formerthings.com/throneofsatan.htm
  i ciekawe zdanie:
  „..The prophets in the Bible state Russia will attack Israel in the final world war…”
  „prorocy w Biblii oznajmili ze Rosja zaatakuje izrael w ostatniej wojne swiatowej znaczy sie przed koncem swiata..”

 15. marta15 said

  a tu ciekway artykul o tym zabalsamowanym Leninie.
  http://www.jewishworldreview.com/0304/lenin.asp

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: