Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrem o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Kazimierz o Obowiązek szczepień, przymus i…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Novy o Obowiązek szczepień, przymus i…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Marek o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Marek o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  Piotr B. o Polskie przyczółki Józia …
  Krzysztof M o Google: algorytmy czy pol…
  Krzysztof M o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 564 obserwujących.

Jak rozmawiać z człowiekiem negującym istnienie spisków?

Posted by Marucha w dniu 2014-02-25 (Wtorek)

“How to respond to an anti conspiracy theorist”
http://www.tomatobubble.com/id196.html
Tłumaczenie: Radtrap

Mówisz jak wariat od teorii spiskowych.

– Teorii spiskowych? Powiedz prawdę, skąd w ogóle wziąłeś ten termin? Z telewizji? Ustalmy sobie jedną rzecz. Chcesz mi powiedzieć że ludzie na wysokich szczeblach władzy nie są zdolni do popełniania przestępstw i okłamywania opinii publicznej? Naprawdę jesteś aż tak naiwny? (śmiech)

Nie mówię że rządy nie kłamią, mówię tylko że spisek tego rozmiaru potrzebowałby współudziału setek ludzi. Nie da się ukryć takiego przedsięwzięcia.

– Masz całkowitą rację, zgadzam się w 100%. Niemożliwym jest ukryć całkowicie tak potężny spisek. Dlatego ja o nim wiem! Musisz zrozumieć że oni nie potrzebują tuszować wszystkiego. Nawet jeśli wiadro ma kilka dziur, to wciąż przecież nadaje się do noszenia wody z jednego miejsca w drugie. Wystarczy im oszukać 80% społeczeństwa, co nie jest trudnym zadaniem gdy kontroluje się najważniejsze kanały telewizyjne i gazety. Jakieś 10-20% ludzi którzy to rozgryźli (i jeszcze mniej tych którzy odważyli się powiedzieć o tym głośno) łatwo zmarginalizować dzięki propagandzie która przypnie im łatkę “teoretyków spiskowych”. Te 80% albo i więcej nigdy nie weźmie na poważnie nas, krytycznych myślicieli, ponieważ chcą być częścią większości. Istnieje na to termin: syndrom grupowego myślenia.

(Próba wyśmiania) To jest niedorzeczne (przewraca oczyma). Naprawdę wierzysz w te brednie?

– Mogę cię o coś zapytać? (poczekaj na “tak”) Uważasz siebie za człowieka krytycznego, o otwartym umyśle – tak czy nie? (poczekaj na “tak”) To dlaczego wyśmiewasz czyjąś opinię skoro nie poświęciłeś nawet 10 minut na zbadanie tej kwestii? Nie uważasz że jest to przejaw ignorancji?

Nie wszystko co dzieje się na świecie jest częścią spisku!

– Nie wszystko jest częścią spisku, co nie oznacza że spiski nie istnieją. Nie uważasz że powinniśmy rozpatrywać każdy przypadek osobno i z otwartym umysłem?

Rządy są tak niekompetentne że nie potrafią nawet dostarczyć poczty na czas, że nie wspomnę o zrównoważeniu budżetu. Nie są zdolni do takiej konspiracji!

– Nie myl swojego niekompetentnego i skretyniałego polityka z rządem cieni. Ukryte w ciemnościach elementy globalnej konspiracji są bardzo efektywne w planowaniu, przeprowadzaniu oraz ukrywaniu swoich działań. Weźmy dla przykładu Projekt Manhattan. Setki renomowanych naukowców ukrywanych było miesiącami na pustyni, pracując nad bombą atomową. Pracowało przy tym ponad 100.000 ludzi w trzech sekretnych miastach, każdy z nich zobowiązał się do milczenia. Zdetonowali tą bombę na pustyni i nikt nie puścił na ten temat pary z ust! Ten projekt był tak tajny, że kiedy zmarł prezydent Roosevelt i viceprezydent Truman zajął jego miejsce, o istnieniu projektu poinformowali go dopiero doradcy Roosevelta! Jak widzisz rząd cieni jest bardzo efektywny w tych sprawach!

(Trick nierozwiązalnej sprawy)  Jeśli to jest spisek, to wytłumacz mi jak to wszystko zrobili?

– Nie posiadam wszystkich elementów układanki. Mam ich jednak wystarczająco dużo aby wiedzieć że wersja rządu i mediów jest fałszywa! Wyobraź sobie że daje ci puzzle ze 100 elementów i mówię że gotowy obrazek przedstawia plażę na Hawajach. Zaczynasz układać puzzle i po złożeniu 30 elementów zauważasz śnieżne góry, misie polarne i ludzi ubranych w futra. Brakuje ci jeszcze 70 elementów do końca, ale już teraz widzisz że to nie jest hawajska plaża. To samo tyczy się badania konspiracji. Na dzień dzisiejszy mogę nie znać wszystkich elementów układanki, ale mam ich wystarczająco dużo by widzieć że oficjalna wersja jest kłamstwem. Czy to co mówię ma sens?

Królowa Elżbieta wychodzi ze szpitala (link)

No i co z tego? Tylko dlatego że stało się “x”, albo że “y” coś powiedział, nie oznacza to od razu spisku. Zbierasz do kupy kilka zbiegów okoliczności i montujesz z tego teorie spiskowe.

– Gdyby chodziło o jeden czy dwa zbiegi okoliczności, to przyznałbym ci rację. Jednak gdy masz do czynienia z serią 10,15 czy 20 róznych anomalii, prawo statystyki mówi wyraźnie: to nie jest przypadek. Jeśli będziemy grać w kości i do wygrania potrzebuję wyniku “7″, to jeśli wyrzucę go raz, nie oznacza to że kości są oszukane. To tylko 1 szansa do 6-ciu. Ale jeśli wyrzucę “7″ osiem razy z rzędu, to jest to szansa jak 1 do 150 tysięcy. Byłbyś głupcem gdybyś nie podważył uczciwości tej gry i kości! Znasz chyba teorię prawdopodobieństwa?

(TriCk Jednego Dowodu)  Zamiast opowiadać mi o tych wszystkich wydarzeniach historycznych, przedstawiłbyś mi w końcu przynajmniej jeden dowód na to że był to spisek. Pokaż mi przynajmniej jedną rzecz która w większości udowadniałaby konspiracje.

– To jest nieuczciwe zagranie! Jeśli podam ci “jeden dowód”, odwrócisz się na pięcie i powiesz że to “przypadek”. Ja chcę ci pokazać dwadzieścia dowodów! Masz jednak zamknięty umysł i nie chcesz spojrzeć na tą sprawę całościowo! Nie chce ci się obejrzeć jednego filmiku na Youtube, to co dopiero mówić o czytaniu o danej sprawie! Mam nadzieję że nigdy nie wybiorą cię do ławy przysięgłych. Chcesz żeby wszystko przedstawiano ci w uproszczony sposób, jako papkę do której przyzwyczaiły cię media. Dopóki nie poświęcisz choćby kilku godzin na naukę, to rozmowa z tobą jest stratą czasu. Dlaczego tak bardzo boisz się zbadać ten temat?

Gdyby to była prawda, media już by o tym trąbiły!

– Media, rząd, międzynarodowi bankierzy, Hollywood i świat naukowy – wszystkie są częścią jednego, kazirodczego systemu. Media są częścią konspiracji, oczekujesz że powiedzą ci prawdę?

Nie jesteś w stanie przekabacić tak wielu ludzi. Każdy dziennikarz i polityk musiałby w tym siedzieć i ukrywać prawdę.

– Korumpowanie innych ludzi nie jest problemem zewnętrznym , to nie przychodzi z zewnątrz. To przychodzi oddolnie. Jeśli właściciel kompleksu medialnego zdecyduje że jeden z reportaży powinien być wycofany, a z kolei inny temat nagłośniony, to reszta organizacji podąża za tym zarządzeniem. Jeśli zwykły dziennikarz zdecyduje się sprzeciwić swoim szefom, straci pracę i odejdzie z wilczym biletem. Pamiętasz Helen Thomas? Po 50-ciu latach pracy jako korespondent Białego Domu, została porzucona jak śmieć za publiczną krytykę Izraela. Taki sam, oparty na strachu system oddolny, działa w rządzie oraz świecie akademickim.

To są bzdury. Nie wierzę w teorie spiskowe.

– Nie wierzysz? Czy nie chcesz uwierzyć? To jest duża różnica. Ludzki umysł jest pełen kompleksów i urazów z których wynika chęć do odgrodzenia się od nieprzyjemnych prawd. Boisz się że jeśli zgłębisz ten temat, to może się okazać że to prawda. Najbardziej boisz się tego, że przyznasz mi rację, a przez to sam zaczniesz być wyśmiewany jako ten od “teorii spiskowych”. To strach zamknął ci umysł i powoduje że zachowujesz się jak owca w stadzie. Otwórz umysł!

Teorie spiskowe są popularne wśród ludzi niewykształconych, ponieważ dostarczają prostych odpowiedzi na skomplikowane zagadnienia i wydarzenia.

– Jest zupełnie na odwrót! Badanie teorii spiskowych nie tylko wymaga dużej ilości czasu na badanie, wymaga również logicznego i krytycznego myślenia. Czy wiedziałeś że Henry Ford, Thomas Edison i Bobby Fischer wierzyli w teorię globalnego spisku? Czy to byli głupi ludzie? Nie, to ludzie intelektualnie leniwi, tacy jak ty, godzą się na przyjęcie uproszczonej wersji serwowanej przez telewizję. Czy kiedykolwiek zakwestionowałeś cokolwiek co powiedzieli ci w telewizji?

Teorie spiskowe są popularne ponieważ są wygodne.

– Jest zupełnie na odwrót. O wiele bardziej wygodnym jest wierzyć w to, że pewne tragiczne wydarzenia przebiegły tak jak opisuje to telewizja, niż wierzyć w straszliwą, globalną konspirację na którą nie mamy żadnego wpływu. Czy ty naprawdę uważasz że ja odczuwam przyjemność z wiary w istnienie tak potężnego zła? Czy ty naprawdę uważasz że lubię jak wyśmiewają mnie członkowie rodziny albo przyjaciele? Wiem o czym mówię, życie “teoretyka spiskowego” potrafi być bardzo stresujące.

Nie wierz we wszystko co znajdziesz w internecie.

– Nie wierzę we wszystko co znajdę w internecie. Problem polega na tym, że to ty wierzysz we wszystko co powiedzą w Pudełku Idiotów! Wierzę tylko w rzeczy, które mogę zweryfikować, w takie które są zgodne z moim rozumieniem tego czym jest logika. Piękno internetu polega na tym, że w przeciwieństwie do telewizji, mogę tu poznać opinie każdej ze stron. Daje to niezależnemu myślicielowi szanse na samodzielne dojście do prawdy. Telewizja nie daje ci takiej możliwości. Naprawdę wierzysz że media mówią ci całą prawdę? Jesteś tak naiwny? (śmiech) Nie pamiętasz już bajeczki o broni masowego rażenia w Iraku? Media wciskały nam to kłamstwo w gardło. Dlaczego nie ufasz internetowi a jednocześnie tak mocno wierzysz telewizji?

Niektórzy goście od teorii spiskowych wierzą że Elvis żyje.

– Czyli według twojej pokręconej logiki, fakt że niektóre teorie są fałszywe, oznacza że wszystkie teorie muszą być fałszywe? Jestem zdumiony że wyjechałeś z tak głupią i uwłaczającą analogią. Nie stać cię na więcej?

Nie masz żadnego szacunku i współczucia dla rodzin pomordowanych.

– Okazuję szacunek zmarłym poprzez szukanie prawdy o tym kto ich zabił! Gdyby zamordowano członka twojej rodziny, to nie interesowałoby cię kto naprawdę za tym stoi?

Komentarz Radtrapa:

Termin “teorie spiskowe” został rozpowszechniony na szeroką skalę przez amerykański establishment, media i środowiska akademickie tuż po śmierci prezydenta J.F.Kennedy’ego w 1963. Ameryką wstrząsnęły wtedy liczne protesty i fala społecznego niezadowolenia z wyników śledztwa tzw. Komisji Warrena.

Jednym z największych “badaczy” fenomenu wiary w spiski był Żyd Richard Hofstadter, znany ze swojego eseju “The Paranoid Style in American Politics“, marginalizującego i ośmieszającego ludzi postrzegających historię świata w sposób odmienny od oficjalnego. Esej został opublikowany rok po śmierci Kennedy’ego, w listopadzie 1964 roku.

Główny podejrzany o zabójstwo prezydenta Kennedy’ego, Lee Harvey Oswald, został zastrzelony 2 dni po zamachu przez Żyda Jacka “Ruby” Rubensteina na oczach milionów telewidzów. Ruby zmarł na raka 4 lata później, w 1967. Twierdził że ktoś specjalnie “zainfekował” go nowotworem.

Brat JFK, senator Robert Kennedy, aktywnie działający na rzecz poznania całej prawdy o śmierci prezydenta, został postrzelony w roku 1968, wkrótce po wygłoszeniu mowy celebrującej jego zwycięstwo w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej w Kalifornii. Zmarł dzień później.

Łącznie zmarło w tajemniczych okolicznościach ponad 100 osób będących jednocześnie świadkami w sprawie zamachu.

Za http://radtrap.wordpress.com

Komentarzy 30 do “Jak rozmawiać z człowiekiem negującym istnienie spisków?”

 1. Kronikarz said

  , – )

 2. Gutek said

  Wśród narodu przebranego panuje „nauka od dziecka :NIGDY NIE PYTAJ DLACZEGO !”

  czy teraz rozumiecie co się z LUDZKOSCIA STALO ?

  Ano stało się ,ze dzisiaj ludzie nie rozumieją się nawet w tej samej rodzinie – SWOJ SWEGO NISZCZY !!!

 3. Krzysztof said

  A czy wydarzenia z 10.04. 2010 r pod Smoleńskiem to był spisek czy „przypadek wypadek”? Moim zdaniem spisek….

 4. Gutek said

  Pod Smolenskiem był MORD ,jednak ja się zastanawiam (po tylu roznych dowodach i sprzecznosciach) z czyjego poleceniania oraz czy faktycznie wszyscy zgineli (przed czy po katastrofie).
  Czy oni wogole tym samolotem polecieli i GDZIE ( czy sa ? na to dowody/monitorigi/zdjęcia filmy/relacje dzwiekowe,tak samo kto i w jakiej/czyjej trumnie był,czy wogole w trumnach były szczatki ludzkie a może kamienie/ziemia/cegly,kto się odwazyl trumny otworzyć i jak rodziny poszczególnych ofiar się zachowaly i nadal zachowują zastraszeni) ???

  Co do teorii spiskowych to bardzo dobrze wylozono to w temacie i warto tym dzielic się z innymi .

  Wmawia się gojom rozne wiadomości ( to nie jest przekazywanie a faktycznie WMAWIANIE) jak choćby „kreślenie” nam nieboskłonu szachownica chemtrails (zapytaj kogos czy wie co to się dzieje, otrzymasz odpowiedz : przeciez to normalne przy tylu ilości lotow wszelkich samolotow ) i nie ma to sily aby ludzi przekonać ,ze to jest KOMORA GAZOWA nie tylko dla ludzi ale NISZCZENIE WSZYSTKIEGO CO NA ZIEMI zyje i oddycha/asymiluje.

  Nigdy nie było kilkanaście lat wcześniej tak sztucznych chmur ,takich skokow temperatury,takich opadow lub ich brak a nawet takich piorunow walących w to co zostaje wczesniej naelektryzowane.
  /naladowane odpowiednimi ladunkami .
  Ciekawostka przy tym to to,ze i ludziom w glowach zaczęto już przewracać tak ,ze nie tylko im dzwoni ale i wzrok i sluch przyslania,malo tego ludzie maja dziwne zachowania ,ze swój na swego nalatuje i gotowy jeden drugiego ZABIC ,także wzniecić u niego myśli samobójcze !

  A ZWROST ZACHOROWAN tak nagly NA ROZNE CHOROBY to kara „boska” czy MORDERCOW LUDZI ZASLUGA ???

  Wspolczesna zywnosc to pozywka czy TRUCIZNA ?

  Odejscie od wiary młodych pokoleń to teoria czy praktyka i czyja/jaka w tym zasluga ?

  SEX gdzie tylko popadnie „jurnych” ,w tym malolatow to nie przypadkiem „nowa kultura i byt”,także uzyskanie pracy przez dorosle „dziewice” u obcych i „swoich” ?

  To „pedalstwo i lisbijstwo” skad przyszlo – ze wschodu czy zachodu ?

  I co ?
  W morde niedowiarkom dac,siasc i plakac nad losem a może co innego poczynić ???

  Nie rodacy trzeba się wreszcie za to qstwo zabrać i pogonić z Polski !
  Inaczej ZGUBA NAS WSZYSTKICH !!!

 5. agent Dyzio said

  jak ci agenci z GRU to zrobili jadąc tuż za Kenedym nową „Pobiedą” ??

 6. syoTroll said

  #3 a moim zdaniem zbieg okoliczności, ewentualnie częściowo nieudany spisek, bądź co bądź Miedwiediew przeżył.

 7. maurycy said

  Ten termin spiskowe teorie to wymsleli bandziory z zydokomuny ! Unikali oni i unikaja rzeczowej dyskusji tylko robia zawsze jazgot,staraja sie wyszydzic czlowieka odebrac mu godnosc ,osmieszyc ! To jedna z plugawych metod zydowstwa ! Wiedza oni ze w prawdziwej dyskusji ich ladactwa blyskawicznie zostana zdemaskowane Termin tak wdrukowli ludziom do glowy ze szereg polskich glupkow i to nierzadko z dyplomami jak malpy tresowane czesto sie nim posluguja ! Baran i ciemniak nie wysili swojej mozgownicy i jak nie ogarna zagadnienia ,mowi a ,a, spiskowa teoria dziejow !

 8. Joe said

  ….Dzieje Izraela to ciagle wahanie sie pomiedzy organizmem i mechanizmem.W dobie nowoczesnej nastaje przewaga mechanizmu i z tego rozszerzanie aproirycznosci na coraz wiecej dziedzin zycia….Przewazyl szale na zecz mechanizmu
  t.z.neojudaizm,tj…maskilizm skrajny…
  Tyle „Cywilizacja Zydowska” XXXVI…Zazydzenie…

  I warto dodac ze na tym tle jest konflikt pomiedzy ortodoksdami a syjonistami.

 9. Easy Rider said

  Ze swoich doświadczeń wiem, że przekonanie kogoś do uwierzenia w rzeczywistość spiskową – w wyniku samej dyskusji jest czymś niemożliwym, dlatego od pewnego czasu nawet nie próbuję. Dzieje się tak dlatego, że jest to kwestia o charakterze światopoglądowym i do tego każdy musi dojść sam.

 10. Fran SA said

  Bardzo slynny spisek:
  Mnie najbardziej sie podoba teoria -zupelnie nie spiskowa- na temat biblijnej wiezi Chazarow z Bliskim Wschodem.
  Zeby wymusic panstwo Izrael na terytorium Palestyny, nalezalo wymyslec jakis powod.

  Propozycji utworzenia osobnego panstwa dla intruzow europejskich bylo wiele; zadne nie byly zwiazane religijno-historycznie, ale wszedzie spotykaly ich niepowodzenia. Na utworzenie panstwa zydowskiego w Australii nie zgodzil sie rzad australijski, a w Kenii – odwazne biblijne Samsony wystraszyly sie … lwow. Na Madagasakr, ktory byl kolonia francuska, nie zgodzili sie Francuzi, a na Krymie mieszkalo za duzo takich co nie lubili koczownikow..

  Najslabsza do obrony okazala sie bezbronna Palestyna, ktora byla pod protektoratem zdrajcow londynskich. Wiec wystarczyo troche zmyslu spiskowego.. i duzo pieniedzy

  Lista propozycji utworzenia bankierskiego i mafijnego panstwa dla wybrancow/wygnancow europejskich jest dosc imponujaca i wcale nie zwiazana z religia ani historia, bo syjon zadna religia nie grzeszyl, a historii sie wstydzil.
  Wymyslali nawet sztuczny wspolny jezyk dla koczownikow z calego swiata : ido, volapik, Esperanto.
  Jak juz zdecydowali sie na Palestyne to uczeni pejsaci zaczeli grzebac w Torah i przetwarzac liturgiczny jezyk hebrajski na potoczny- jakos tak dziwnie oparty na Esperanto (wszystkie rzeczowniki koncza sie na ta samoa litere; czasowniki tak samo na inna litere, liczba moga nie ma wyjatkow itp. Zbozne dzielo powiodlo sie bo wydano kupe pieniedzy na te edukacje.
  Inna zas grupa konspirowala jakby tu stworzyc atmosfere poparcia narodow dal tego sztucznego potworka. trzeba bylo stworzyc atmosfere ofiary zbrodni i przesladowan. To poszlo tez po mysli pomyslowdawcow; trzeba bylo troszke podrasowac historie wojenna i dokoloryzowac

  I trzeba bylo tak pokonspirowac i pokombinowac, zeby stworzyc ‚ogromnie wazny pretekst’ do rabunku cudzej ziemi, ktory mial byc zaalegalizowany przez tzw. international community’. Nigdzie wczesniej nie chodzilo w utworzeniu tego panstwa o biblijne zwiazki europejskich koczownikow z Bliskim Wschodem..

  Lista propozycji zalozenia panstwa zydowskiego nie byla zwiazana z Bliskim Wschodem:
  – Argentyna – Patagonia (milioner Bata wykupil ziemie w Patagonii z mysla o zalozeniu panstwa wyznawcow zlotego cielca.
  – Grand Island in the Niagara River ( Nowy Jork)
  – Mau Plateau – Kenia – ale tam byly lwy w duzej ilosci
  – Birobidzan – Rosja, przy granicy chinskiej
  – Krym
  – Fugu Plan (Japonia)
  – Madagaskar
  – British Gujana
  – Synaj
  – Salonika (Grecja)
  – Albania
  – Kimberley (Australia)
  – Prusy Wschodnie
  – Kiryas Joel, Nowy Jork
  – Qirimizi Qesebe (Azerbajdzan)
  – Peru
  – Sitka (Alaska)
  – Turyngia (Niemcy)

  Historia roznych propozycji i rozne przeszkody:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Proposals_for_a_Jewish_state#Modern_times

 11. Joe said

  Chazarow??? Panie Fran SA…10…Musimy sie „pogodzic” ze mechanizmu komunistycznego nigdy nie bylo a tymbardziej nie ma zadnego innego spisku planowanego takiego jak syjonizm,bron nuklearna w Izraelu…Mosad we wszystkich panstwach swiata…
  A o naszym nieszczesliwym kraju juz nawet nie wspominam….WSI bron panie boziu…co to to nie.

 12. RomanK said

  Jak wyraznie pisze w historii cywilizacji, nie ma zadnych spiskow, ale sa rozne cywilizacje co siem jeno zderzajom. A najlepszom je lacinska- czyli nasza.A najgorsza je ruska.
  Kto wie inaczej je gupi!

 13. TomUSAA+ said

  @5, nie Pobieda tylko Cadillac.

  Red. Michalkiewicz twierdzi, że historia ludzkości, to niekończący się łańcuch teorii spiskowych, z których większość się nie powiodła i dlatego jeszcze istniejemy.

  Moja wersja Smoleńska 10.04.2010: jeśli to był zamach, to zrobiły to Służby Specjalne obu państw. U nas, aby powstrzymać swój własny rozpad i z powrotem zewrzeć szeregi , w Rosji, aby pogrozić Putinowi. Ten jednak, swoich wystrychnął na dutka, co widać chociażby w Soczi, i nie tylko.

 14. Wosiu said

  Re10/Fran SA

  Plan z Patagonią rozwija się w najlepsze, proszę poczytać o kolejnych żydowskich wykupach w Patagonii, masowych odwiedzinach Izraelskich „turystów” w Patagonii (grupy młodych Żydów zaraz po służbie wojskowej), dziwnych artykułach w prasie międzynarodowej, że Argentyna jest „za duża” jak na swoją małą populację i że to jest niesprawiedliwe wobec świata któremu Argentyna jest winna mnóstwo pieniędzy itp.itd.

  Re13/TomUSAA+

  Słuszna uwaga: „służby specjalne obu państw” i „aby pogrozić Putinowi”.

  Teraz proszę o skupienie i uwagę wszystkich i zwłaszcza Gajowego:

  – specjalne służby wojskowe, niekoniecznie w oficjalnych strukturach, czyli ze strony polskiej „nieistniejące” WSI (dawniejsze WSW), z rosyjskiej – GRU,

  – nie dwóch państw, ale trzech, trzeciego się domyślcie,

  – Putin nie wywodzi się ze służb wojskowych, tylko cywilnych -KGB, które chyba wygrały wewnętrzną walkę w Rosji o wpływy ze służbami wojskowymi – GRU,

  – po Smoleńsku stało się w rosyjskich służbach coś dziwnego:

  „28.09.2010. – „Generał Jurij Iwanow, zastępca szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU), nie żyje – podała “Krasnaja Zwiezda”.

  Okoliczności śmierci człowieka, który odpowiadał między innymi za zdobywanie informacji w Polsce, na razie są otoczone tajemnicą. Warto przypomnieć, że kilka dni temu polska prokuratura oskarżyła szpiega GRU.

  Agencji RIA-Nowosti twierdzi, że 52-letni Iwanow “zginął kilka dni temu w czasie kąpieli”. Nie podano jednak daty, ani miejsca. Tym bardziej nie wiadomo w jakich okoliczności zginął generał.

  Iwanow był wiceszefem GRU od czterech lat. Wiadomo nieoficjalnie, że do jego kompetencji należało nadzorowanie zdobywania informacji na terenie Polski.”

  05.10.2010. – „Były szef rosyjskiego wywiadu wojskowego generał Wiktor Czewrizow popełnił wczoraj samobójstwo strzelając sobie w głowę – oświadczył przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  Generał popełnił samobójstwo rano, około 10, na klatce schodowej domu w którym mieszkał. Według tego samego źródła, posłużył się on pistoletem Makarowa, który otrzymał w nagrodę za służbę.

  Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności samobójstwa – powiadomił rzecznik Komitetu Śledczego w Moskwie, Siergiej Marczenko, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

  Według najbliższych generała, cytowanych przez rosyjskie agencje informacyjne, 62-letni generał nie wykazywał oznak depresji, ani nie pozostawił po sobie żadnego słowa pożegnania. Wiktor Czewrizow, który przeżył wstrząs w czasie drugiej wojny w Czeczenii w 1999 r., przeszedł na emeryturę w 2002 r. – dodaje agencja Interfax.

  To kolejne samobójstwo wysoko postawionego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego, po tajemniczej śmierci generała Jurija Iwanowa, wiceszefa Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GRU), który utopił się w sierpniu w Syrii, w nieustalonych dotąd okolicznościach.””

 15. Ad. 4

  „Pod Smolenskiem był MORD”

  – A gdzie są ciała? 🙂

 16. Jak rozmawiać z człowiekiem, który przeczy wszelkim spiskom? Trzeba zacząć od zapytania go o przyczynę zawalenia się trzeciej wieży WTC. I potem punktować jego błędy logiczne. Ale to i tak będzie nieskuteczne. Na upór nie ma lekarstwa. Chyba że klaps w doopę. 🙂

 17. RomanK said

  Jak rozmawic z czlowiekiem, ktorzy przeczy wszelkim spiskom???……. pyta pan Krzysztof M.
  – Najlepiej po polsku, krotko i uwazac na jezyk:-)))

 18. marta15 said

  z durniami czesto NIE ma sensu rozmawiac bo oni chca pozostac durniami.
  „..Kto szuka Mądrości, znajdzie ją łatwo
  12 Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca:
  ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują,
  i ci ją znajdą, którzy jej szukają,
  13 uprzedza bowiem tych, co jej pragną, wpierw dając się im poznać.
  14 Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi,
  znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich.
  15 O niej rozmyślać – to szczyt roztropności,
  a kto z jej powodu nie śpi, wnet się trosk pozbędzie:
  16 sama bowiem obchodzi i szuka tych, co są jej godni,
  objawia się im łaskawie na drogach
  i wychodzi naprzeciw wszystkim ich zamysłom.
  17 Początkiem jej najprawdziwszym – pragnienie nauki,
  a staranie o naukę – to miłość,
  18 miłość zaś – to przestrzeganie jej praw,
  a poszanowanie praw to rękojmia nieśmiertelności,
  19 a nieśmiertelność przybliża do Boga.
  20 Tak więc pragnienie Mądrości wiedzie do królestwa.
  21 Zatem jeśli wam miłe trony i berła, o władcy ludów,
  czcijcie Mądrość, byście królowali na wieki.

 19. marta15 said

  Duren ignoruje fakty, dokumenty , wszelka ewidencje oraz logiczne myslenie.
  I co mu sie zrobi?? ano nic.
  W Starym Testamencie glupota jest synonimem BEZBOZNOSCI.
  Warto to zauwazyc.

 20. Luxeuro said

  Ciekawy temat Gajowy wybrał.

  W 1963 ten pocisk był znaleziony na noszach w Dallas na których leżał JFK.
  http://tinyurl.hu/Il2c/
  Wypadł z ciała JFK? Tak, no to teraz jestem gotowy sprzedać wam Dom Kultury za 100 zl. 🙂

  Ciekawsza jest podroż Oswalda z USA do Japonii do CCCP do USA do Nowego Orleanu do Meksyku do Dallas. Koniec drogi. Kula w brzuch od Gesi Gelfman … ups nie Gesi a Jacob Leon Rubenstein aka Jack Ruby. Gesia „operowała” w Rosji w sprawie „odwołania” cara Aleksandra II od władzy by wreszcie była Demokracja w Rosji 🙂

  A co do fotki Pani Królowej Angoli z domu Saxe-Coburg and Gotha. Jest bardzo ciekawy komentarz na temat królowej i jej pielęgniarki, który daje do myślenia. Może coś może nic, ale jak się ubieram to myślę W CO mam się ubrać.

  „Przebudź się lub śpij ? · 50 weeks ago

  Te dwa symbole na pasku pielęgniarki wraz z symbolem jednego oka i piramidy zdaje się być wszędzie w dzisiejszym świecie . To obrazowanie ciągle pokazuje się w programach telewizyjnych (programy dal dzieci) , dzieci zabawki, filmy, muzyka, Hollywood, media, odzież , magazyny itd. Jednak jest ono traktowane jak wielki słoń w pokoju lub jak szalony żart … (ale jestem całkiem pewien, że to nie jest żart)

  W mojej opinii to zdaje się być dziwne, że królowa musi być eskortowana przez pielęgniarkę ktora ma na sobie tego rodzaju pas z tymi dwoma symbolami, oraz królowa uściska dłoń pielęgniarki bez jej rękawiczki (czego królowa nie robi bardzo często)?

  Również, czy Kate Middleton była eskortowana z tego szpitala z pielęgniarką w tym rodzaju munduru?? Nie, więc dlaczego nagle królowa?

  A co z pielęgniarką Jacintha Saldanha, który pracował w tym szpitalu i zmarła w czasie gdy była zaangażowana z rodziną królewską w bardzo podejrzanych okolicznościach, co stało się nie tak dawno temu?

  Śmierć księżnej Diany otworzył mi oczy na temat okultyzm, elit i Royals (nic nie jest, jak się wydaje)

  Znajduje się zbyt wiele kłamstw, dziwnych symbolizm, zbiegów okoliczności, tajemniczych zgonów i „ciemnych” wydarzeń w świecie by nie było coś głębszego i złowrogich działań dzieje. Jest to przerażające jednak, jak nadal masy wybrały by dalej spać.

  Mądrość jest wiedzieć, jak mało wiemy.
  Socrates

 21. ALI BABA said

  …Śmierć księżnej Diany otworzył mi oczy na temat okultyzm, elit i Royals (nic nie jest, jak się wydaje)…NA PEWNO B. WIELE NIE JEST TAK JAK NAM SIĘ WYDAJE…wystarczy przeczytać..D. Estulina „Władcy cienia”..!!

 22. Easy Rider said

  Ad 20 -Luxeuro.

  W 1963 ten pocisk był znaleziony na noszach w Dallas na których leżał JFK.
  http://tinyurl.hu/Il2c/
  Wypadł z ciała JFK?

  Najciekawsze w tym zamachu jest to, że pocisk wystrzelony jakoby przez Oswalda z piątego piętra biblioteki, raniąc JFK , leciał torem poziomym.

  To podobna sprawa, jak z tym pociskiem podczas zamachu na JPII, który to pocisk również tak jakoś wypadł na podłogę samochodu (podniósł go Dziwisz). Ale JPII to co innego – on już widać wówczas potrafił czynić cuda, gdyż przeżył po utracie 3,5 l krwi, która ponadto nie pozostawiła żadnego istotnego śladu na sutanie – ani z przodu, ani z tyłu, pomimo postrzelenia bronią kal. 9 mm.

  Ale cuda to chyba nieodłączny element tego rodzaju wydarzeń, do których można również zaliczyć 9/11.

 23. TomUSAA+ said

  onegdaj ogladalem program na temat zamachu(okragla rocznica). Ponad wszelka watpliwoscbylo dwoch strzelcow, wtym jeden z przodu.Merdia nie podjely tego tematu, choc program byl na PBS. CIekawe, nieprawdaz, jak sie wszystkim steruje, i jak wszystkiego jest tyle, ze sie w tym gubimy. Reszte zalatwiaja Jon Steward, Jurek Owsiak i podobni

 24. RomanK said

  http://www.voltairenet.org/article182276.html

 25. Dictum said

  Ad. 12
  Ruska? Czy żydo-radziecka? Bo to róznica.
  Najgorsza jest antycywilizacja żydo-chazarska.

 26. Luxeuro said

  Ad. 22 – „To podobna sprawa, jak z tym pociskiem podczas zamachu na JPII, który to pocisk również tak jakoś wypadł na podłogę samochodu (podniósł go Dziwisz). Ale JPII to co innego – on już widać wówczas potrafił czynić cuda, gdyż przeżył po utracie 3,5 l krwi, która ponadto nie pozostawiła żadnego istotnego śladu na sutanie – ani z przodu, ani z tyłu, pomimo postrzelenia bronią kal. 9 mm.”
  A to ciekawe. No proszę cały czas są nowe niespodzianki bo o tym nic nigdy nie słyszałem. Dzięki. 🙂

 27. Luxeuro said

  A oto więcej na temat zamachu JP II. Bardzo ciekawe 🙂
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=3292

 28. Easy Rider said

  Ad 27 – Luxeuro.

  Nie lubię się chwalić, ale w tym przypadku nie mogę milczeć, gdyż linkowany tekst jest mojego autorstwa, opublikowany po raz pierwszy dnia 28 stycznia 2007 r. na forum Prawda2.info, a tutaj link:

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=216

  Nie chodzi mi o jakieś idiotyczne prawa autorskie, a jedynie o przywołanie źródła. Widać tekst musiał zatoczyć duży okrąg przez te kilka lat i jego źródło po prostu się straciło. Chociaż, ktoś cwanie poprawił liczbę lat, jakie upłynęły od zamachu, tak jakby chciał zasugerować w momencie pisania świeżość i autentyczność tekstu.

 29. Luxeuro said

  Ad. 28 – Dobrze się pochwalić bo sporo czasu pochłonęła ta praca. Nie wiedziałem że ten zamach miał takie ciekawe aspekty wydarzeń. Dzięki 🙂

 30. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/02/25/jak-rozmawiac-z-czlowiekiem-negujacym-istnienie-spiskow/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: