Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Emilian58 o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  Emilian58 o Cała para w gwizdek
  Emilian58 o Podłość nad podłościami
  Listwa o Wolne tematy (59 – …
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Kojak o Money, money, money…!
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Janukowicz a MFW, czyli co media przemilczały

Posted by Marucha w dniu 2014-02-25 (Wtorek)

Sprawa z Janukowiczem jest o tyle skomplikowana, ze nie ważne co gazety podają na pożarcie gawiedzi – ważne, czego nie podają.

Mnie, osobiście, zawsze najbardziej podejrzane wydają się rutynowe oskarżenia o ‘życie pełne zbytku’ rożnych przywódców, których mamy planowo znienawidzić (Marcos, Husajn, Kadafi, Assad…).  Jest to oddziaływanie na prymitywne instynkty gawiedzi i duraków. Kiedyś pokazywano  pałac, w którym mieszka Putin. Potem się okazało, że to był pięciogwiazdkowy hotel, z którym akurat Putin nie miał nic wspólnego.

Ja nie mam jakichś sentymentów do Janukowicza. Ale w głowie mi się nie mieści, że Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy rzucają się na Ukraińca,z Zachodniej Ukrainy!
Jeszcze żeby Janukowicz był rosyjskiego pochodzenia!

Tłuszcza ukraińska przypomina sienkiewiczowski majdan, po którym kozacy ciągali Barabasza i innych ‘podejrzanych’,  a chcieli posiekać Skrzetuskiego, bo był Polakiem.

Pozwole sobie przypomnieć, co się stało na Ukrainie i co próbował zrobić Janukowicz.

Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

„Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności — tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.

Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.

Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

Fran SA

Komentarze 93 do “Janukowicz a MFW, czyli co media przemilczały”

 1. Anka said

  Panie Fran

  Bardzo Panu dziekuję za wszystkie Pańskie komentarze.
  Bardzo je sobie cenię 🙂

 2. JO said

  Tacy ludzie powinni Rzadzic

 3. Waldek said

  Porąbany scenariusz. Pożycz od nas pieniądze pod warunkiem, że (………….); a jak nie pożyczysz to zawsze znajdzie się sposób abyś jednak pożyczył.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Oczywiście, że o to chodzi.
  Pożycz pieniądze, spauperyzuj społeczeństwo w ramach warunku pożyczki, potem oddaj za długi co masz: dom, ziemię, lasy, wody…

 5. jowram said

  Wiosną 1980 roku zdaje mi się to rządziła jeszcze ekipa Gierka, to tak gwoli ścisłości, a mechanizm być może był ten sam .

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 7. Krzysztof P said

  Jeśli PAŃSTWO ( obojętnie jakie ) zaczyna popadać w zalezność Fiskalną od lichwiarzy, to znaczy że jest ŻLE prowadzone.
  Jeśli podane fakty miały miejsce / odmowa szantażu / to z całą pewnościa można stwierdzić,że Ukraina była LEPIEJ rządzona jak Polska? Jednakże, czy tak czy siak…popadla w TARAPATY…a więc widomy to znak, że wydarzenia zostaly sprokurowane, wymyślone, są SPISKIEM ! Co powinien zrobić w tej sytuacji RZĄD ( Parlament ) czy jak oni nazywaja DUMA? Powinien poprzez swoje kanały informacyjne p o w i a d o m i c NARÓD / inaczej uruchomić mechanizm zduszenia niezadowolenia ” społecznego „/. TEGO jak wiemy Prez. Jakunowycz NIE uczynił, a konsekwencje negatywne zaczeły żyć własnym ciężarem sprawczym… oczywiście o p ł a c o n y m z lewej kieszeni. No i macie moi drodzy czytelnicy praktyczna WYKŁADNIĘ niemozności prowadzenia obrony w oparciu o…demoKrację …takiż sam IDIOTYCZNY system zarządzania jak anarchia. Decyzję (jakakolwiek ) musi podiąć grono ” eksperckie „, powiadomić organa Państwa, zebrać sie musza jakieś gremia…d y s k u t o w a ć / a jakże!!!!/ a CZAS ucieka – przeciwnik się rozzuchwala albowiem sprzeczność w i e l u jest ich życiodajną siła!? Dalaczegoż by więc miałby nie być OPŁACONY (pod stołem)?
  No…a później to z braku WODZA wszystko zmierza do kompletnego haosu i destrukcji – czego BYLIŚMY świadkami naocznymi na Ukrainie.

 8. Fran SA said

  Ad.5
  Jowram
  Prosze nie wprowadzac w blad i sprawdzic w kalendarzu.
  Ja wyjechalem z Polski w 1980 roku. Babiuch byl premieewm a prezydentem Jaruzelski..

  To tak gwoli scislosci…

 9. jowram said

  Jaruzelski Prezydentem to i owszem tylko,że 10 lat póżniej.

 10. jowram said

  Przerwana Dekada;

  Edward Gierek jest niewątpliwie postacią budzącą duże kontrowersje. W dobie ubożenia większości społeczeństwa żyjącego w ”anty-socjalnym” państwie, wśród starszych osób przywołuje zazwyczaj dobre wspomnienia.

  U młodszych, wychowanych w wolności rynkowej, która w polskim wydaniu ostatecznie okazała się kapitalizmem XIX-wiecznym wywołuje złe skojarzenia. Kojarzy im się wyłącznie z programowo i pod każdym względem „wstrętną” komuną.

  Przerwana Dekada”, krótki fragment wywiadu z Edwardem Gierkiem przeprowadzonego przez Janusza Rolickiego na przełomie 1989/90 r.:

  „(…) obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości złożona na ołtarzu pieniądza jest niestety tylko pozorna. Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja lecz latynizacja czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom ale też wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa (…) Ciekawy jestem jak długo starczy ludziom wiary w lepsze jutro w sytuacji, gdy polityka rządowa polega na gwałtownej pauperyzacji społeczeństwa. Równowagę gospodarczą obecna władza chce uzyskać drogą bezprzykładnego ubożenia społecznego (…) Oby wokół naszych miast nie pojawiły się slumsy a sklepy nie były pełne drogich towarów niedostępnych dla nędzarzy snujących się po ulicach. Znam to z czasów przedwojennych apoteozowanych dziś, jakże niesłusznie na wszystkie możliwe sposoby. Boję się też, że gdy sięgniemy po pomoc ale nie bezinteresowną, nadejdzie z Zachodu – z sytych i zamożnych Niemiec. I znowu jak przed laty na tej ziemi pojawią się panowie, którzy będą za bezcen wykupywali polską własność. Oby nie powróciła sytuacja sprzed wojny gdy zarządy fabryk należały do cudzoziemców, głównie Niemców a Polacy byli robolami (…) Z nową siła wracają nasze stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów (…) Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkami na wielkiej szachownicy światowej polityki. Pionkiem o tyle ważnym o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko „czerwonej” Rosji. Może to zabrzmi obrazoburczo ale o ile upadnie na trwałe światowy system socjalistyczny rola Polski w świecie spadnie katastrofalnie. Staniemy się wielką prowincją Europy i magazynem taniej siły roboczej (…)”

  Więcej-źródło.

 11. JO said

  Ad.10. Czemu to wiec nie rozprawono sie za Gierka z Tymi, co przewrot Solidarnosciowy Zrobili? Czemu Korowcy nie poszli jak Tymoszenko do wiezienia albo za Granice z wilczym biletem?
  Czemu w szkolach Za Gierka mozna bylo szeptac juz polglosem o Katyniu ale tylko tak, ze to zrobily Ruskie, Rosjanie…
  Czemu za Gierka wdrozono Filozofie Konsumizmu I Sexizmu w PRL

  Czemu za Gierka wdrozono filozofie Holokaustu I cale Zaklady I Szkoly za darmo jechaly o byly indoktrynowane w Oswiecimiu

  Czemu to Naukowska Byla tym na pierwszym wowczas planie

  Osobiscie uwazam ze czasy Gierka to takie czasy JPII jako Papieza Modernisty, ktory mieszal Prawde z Klamstwem.

  Dzis zwolinnicy Gierka pamietaja tylko to co bylo Prawda ale chca niepamietac tego Klamstwa co Dalo grunt dla Solidarnosciowej Rewolucji

 12. shalom said

  Fran SA powiedział/a
  2014-02-25 (wtorek) @ 09:46:45

  Ad.5
  Jowram
  Prosze nie wprowadzac w blad i sprawdzic w kalendarzu.
  Ja wyjechalem z Polski w 1980 roku. Babiuch byl premieewm a prezydentem Jaruzelski..

  To tak gwoli scislosci…
  ————————————————————————————————————-

  Po Gierku był alkoholik Stanisław Kania (aczkolwiek podobno przyzwoity gość jak na standardy komusze). Ochroniarz Kani zawsze nosił za nim teczkę z „półbasem”. Po Kani nastał „spawacz”.

 13. JO said

  Poza tym, spoleczenstwa Mozg, Percepcje sie zmienia I to Katolickie Spoleczenstwo przed Wojna reagowalo na biede…., niesprawiedliwosc.

  Dzis mamy spoleczenstwo zjudaizowane lub mozna powiedziec zhinduzowane…, gdzie biedny oznacza parszywy I dostajacy od Boga jakim jest zjudaizowane spoleczenstwo- Sprawiedliwosc .

  Powstaje spoleczenstwo kastowe,mjak w hinduizmie, judaizmie…

  Kto biedny ten do kasty Kaplanow nie nalezy I Ma byc biednym…

  Tak wiec obawy Gierka I przestrogi sa Glupio-falszywe-bledne, bo oparte na Katolickim Rozumowaniu Swiata, Swiata I Rozumowaniu, ktorego u Lemingow juz nie Ma a zostalo to osiagniete wlasnie poprzez zapoczatkowanie Epoki Gierka…tych falszow o ktorych dzis nie Mowimy

 14. JO said

  Gierek zostal Wrobiony
  Poprzez Gierka zostalismy my Wrobieni

 15. shalom said

  do Fran SA: Prezydętem „spawacz” został już po „odzyskaniu niepodległości”. Tak żenującego spektaklu (transmisja TVP z ówczesnego targowania się o głosy dla spawacza) już NIGDY więcej nie oglądałem.

 16. JO said

  I Ja Pamietam Kanie…
  Odbieralem go b pozytywnie I dziwilem sie Czemu go Zmieciono

  Dzis wiem…

 17. Nemo said

  @10

  Czytałem tą książkę- Gierek oczywiście wiedział jak to się skończy, bo głupi nie był.

 18. syoTroll said

  W 1980 to przewodniczącym Rady Państwa był o ile mnie pamięć nie myli Henryk J. ps „profesor”, tak gwoli ścisłości

 19. Fran SA said

  Ad.10
  Jowram
  Probuje sprawdzic swoje informacje i ewentualne bledy.
  Rzeczywiscie w 1980 roku nie bylo mnie w Polsce przez 4 miesiace, a we wrzesniu wyjechalismy z Polski na stale. Gierka juz wtedy nie bylo.
  O Gierku zreszta juz dawno nikt nie gadal, bo byl do tzw. odstrzalu. Walesa byl gwiazda polityczna i wlasciwie jedyna wazna postacia na arenie politycznej. Nawet w Anglii.

  Ale nie nalezy jednak wypisywac niczego z pamieci. Dobrze mi tak.

  Zastanawiam sie dlaczego tak trudno jest znalezc informacje o dlugu, ktory Polska dostala w 1980 roku i jeszcze trudniej, kto byl za te pozyczki odpowiedzialny.
  Bo, ze wiele rzeczy dzialo sie poza plecami kogokolwiek (nikogo nie usprawiedliwiam – bo nie znam winnych do konca).
  Historia SOlidarnosci jest bardzo pogmatwana i wiele rzeczy niedostepnych, a wiele zniknelo z polek.
  Z tego co udalo mi sie wygrzebac, to to, ze tzw. pomoc finansowa szla roznymi kanalami i nie wszedzie byla zarejestrowana, jako pomoc finansowa dla Polski a i fundusze dla Solidarnosci szly roznymi kanalami.
  Pewnie stad wynika roznica opinii i informacji.
  Natomiast wiadomo, ze pod koniec wladzy Gierka bylo w Polsce bardzo zle. O losie Polski decydowali wielcy tego swiata. I wiadomo, ze nie za wszystko odpowiada jednoosobowo Gierek, bo dzialaly juz od dawna rozniste konspiracje. Do tej pory do konca nie wiemy, co gen. Jaruzelski osobiscie firmowal i za co, i za ile rzeczy odpowiadal, ktore wyrywaly sie spod kontroli.
  Potwierdza sie, ze rzeczywiscie pozyczke Polska zaciagnela wiosna 1980 roku; pytanie na czyje naprawde zlecenie i kto gwarantowal zwrot tej pozyczki. Jak to sie dzialo, ze splacany przez rzad Gierka ciagle rosl bez granic. Im wiecej Gierek splacal, tym wiecej roslo zadluzenie.

  Mozemy tylko opierac sie na dostepnej informacji i grzebac po roznych zrodlac:

  No wiec to Solidarnosc dostala tania pozyczke z IMF w 1980 roku: Ale kto te pozyczke mial splacac?
  (Balance of forces was changing)
  Ciekawy jest tez powod tej pozyczki, jak i fakt, ze Polska nie byla czlonkiem MFW.

  http://internationalistcommunistsmontreal.blogspot.com.au/2009/12/poland-august-1980-proletariat.html

  Grudzien 1980- rozwazania amerykanskiego dziennikarza
  http://www.csmonitor.com/1980/1203/120332.html

  Wiesci krajowe:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/okragly-stol-porozumienie-zydow-komunistami-2014-02

  Tajemnice pozyczek:
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/06/26/zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat-zbrodni/

  I taka notatka IMF z 2012 roku:

  Click to access cr1321.pdf

 20. Krzysztof P said

  p.JO ma rację co do ” gabinetów ” i dluuuugiego przygotowapod rewolucje ” S”, ktora polegała w swerze gospodarczej na ZANEGOWANIU calego PRL-u i…zalożeniu wlasnymi łapami kagańca, jeszcze skrajniejszych podziałów.
  A mimo TO, trzeba było wprowadzic ” stan wojenny ” bo sie okazało ze za dużo było wsród nas PRAWYCH i uczciwych, ktorzy odddolnie zostali wyniesieni na pole POKOJOWEJ rewolucji / tych zlikwidowano i rozegnano po Swiecie /. Później było tak jak zakładały scenariusze r o z b i o r o w e.
  Na marginesie; czy banderowcy zostana TEŻ rozegnani? Widać wyraxny konflikt INTERESÓW pomiedzy Chazaria a tryzubowcami !

 21. revers said

  http://www.armamentresearch.com/ukrainian-copies-of-swiss-brugger-thomet-apr-rifles-used-during-protests-in-kiev/

 22. wow said

  http://www.theepochtimes.com/n3/524457-golden-toilet-fake-ukraine-president-viktor-yanukovych-doesnt-have-gold-toilet/

  Złoty kibel Janukowycza to bzdura wyssana z palca.

 23. JO said

  ad.20. Jednak Uwazam, ze jak w Rosji Byl Kaganowicz, tak w PRL byl Jaruzelski i spolka.

  W Rosji – moze – spolka zostala rozegnana a w PRL Spolka rozegnala Polakow.

  Epoka Gierkowska to byl jedyny moment kiedy mozna bylo cos zrobic w PRL ? tj zlikwidowac Chazarie niewidoczna. Tak sie nie stalo, bo , uwazam, ze Chazaria od poczatku do konca Trzymala sznurki.

  Najwiekszym jej ttRICKIEM BYL JPII i Episkopat JPII …

  Zabraklo Swietych Ksiezy, zabraklo Ducha Walki, ot i tyle

 24. JO said

  Smiem powiedziec, ze nawet Sw Popieluszko dal sie , po prostu dal sie i tego biednego ksiezyne Uzyto.

 25. Krzysztof P said

  p.Marucha napisał onegdaj, że żaden liść z drzewa nie spada bez przyzwolenia Boskiego? Moze to i prawda, bo MY inna miarę przykladamy do wydarzeń i czasu..a tam ??
  Pamiętam czasy wyboru JP i autentyczna RADOŚĆ Rodakow !! Mój Stryj, wowczas człek wiekowy a przecież wykształcony i obyty z q**wska polityka PRL -u mówił podekscytowany, no TERAZ to już koniec poddaństwa albowiem ” jeden jest przy Carterze, a drugi jest PAPIEŻEM „!!!?
  No i co? Ano TO,że nie mieliśmy rozeznania w kulisach takiej ” polityki „. TERAZ to madrzejemy poprzez dostęp do INTERNETU i wzajemna edukacje, – ale wówczas, to były czasy gdy z domu wychodziło sie na miasto z siateczka zwana powszechnie ” anużką „, – bo jak mawiał Stryjek ” a nóż coś uda się kupić ” !??
  Przesuwano nas, stwarzano propozycje nie do odrzucenia / żiguki, mieszkanie w betonie, wyjazd do DDR / i to tylko za sam fakt wpisania sie do czerwonej bandy? Wyraźnie nie tolerowano opornych, a Ks. Popiełuszkę sprzatnieto za cichym przyzwoleniem Judo-Episkopatu. Ale KTO z nas sie w tym wszystkim orietował? Mieliśmy jednego słusznego sojusznika, ktorego rownież jak dziś żydów nie można było krytykowac – a ON miał nas po prostu w d**e, – jako podejrzliwych wichrzycieli, z ktorymi od wieków ” walczono ” o prymat nad Słowiańszczyzną? Ten szowinizm Ruski spowodował,że są coraz bardziej OKRĄŻANI i…zaczyna sie ocucenie z nirwany albowiem TERAZ zauważają inne Narody pobratymcze? Cóż – lepiej późno jak wcale !
  Ps. odniosłem takie wrażenie, że Papież po ZAMACHU …stał się zdecydowanie INNY, bardziej ” swiatowy ” a nie Polski? Widocznie szybko z r o z u m i a ł, że Łaska Boska to jedno, a SPONSORZY to drugie?
  Dziwne TO WSZYSTKO, następca Św.Potra – b a ł się ś m i e r c i ????

 26. JO said

  ad.25. To co ja czesem przypomne swiadczy o tym, ze w PRL i Rosji za Gierka i Brezniewa Panowal wciaz zamordyzm, ktory poluzowano w PRL by przekolorowac Blok wschodni.

  Nam sie nie udalo, bo bylismy pierwsi i chyba najwazniejsci bo Katoliccy i to na nas uwaga byla skupiona JPII i Ekipy oraz USA i Ekipy nie mowioac o Izraelu.

  Myslalem , ze Ukraina unym sie umknie jak Bialorus 😦

  Szkoda

 27. Marucha said

  Re 26:
  Nie rozumiem postępowania Janukowicza. Zamiast rozdeptać banderowskie karaluchy w zarodku, pozwolił im, aby się rozlazły.
  Nie wiem, jak jest na nie-banderowskiej Ukrainie.

 28. JO said

  ad.27. Problem jest, ze nie rozumiejac Janukowycza, nie ROZUMIEMY Rosji, ktora na to chyba pozwolila (?).
  Nie rozumiem co sie dzieje nie tylko na Ukrainie ale i w samej Rosji..
  Ukraina jest wrotami do Rosji i w jej Interesie jest Przejac CALA ukraina, gdyz Rosjanie wiedza dobrze, ze Polacy na Rosje nie pojda bo nigdy nie szli…ale BanderUkraina bedzie zmilitaryzowana wlasnie przeciwko Rosji, by Brat Brata zabijal w straszliwej jatce…

  Jedyny slusznym postepowaniem byl Stan Wyjatkowy i cala swolocz wygnac na zawsze lub wybic co do jednego.

  Okazuje sie….az nie chce myslec co..

 29. Kazik said

  My tu gadu gadu a co się dzieje z Prezydentem Janukowiczem ?

 30. Tekla said

  Ad.29
  Na prezydenta Janukowicza zaczęło się polowanie przypomina mi to wszystko jak historię Ceausescu..

 31. Krzysztof P said

  MITY. Rosjanie w swojej masie wciąż wierzą w słuszność, ichniejszej REWOLUCJI i NIE uważają ją za zbrodnie przeciwko ludzkości?! Podobnie jak Francuzi ! Stąd, służenie w KGB czy NKWD nie było u nich kojarzone z bandytyzmem / jak mawiał lata temu mój znajomy Wołodia; ” u nas mieć w służbach Brata, Ojca, Syna – to był powód do dumy.”/ Mnie sie to wowczas w pale nie mieściło?
  A banderowcy, coby o nich nie mówić,jednak kilka pomników Lenina porozwalali !!! Czyżby był to jedyny pozytywny aspekt owych awantur na Majdanie?

 32. […] Marucha 2014-02-25 […]

 33. Janukowycz ma kasę i tą kasą prawdopodobnie go szantażowano. A może też szantażowano go groźbą zamachu na rodzinę? Tego się nie dowiemy. Jednak dość prawdopodobne jest, że Rosji ten scenariusz nie zaskoczył. Cokolwiek się stało i cokolwiek się stanie, będzie to prawdopodobnie uzgodnione z Rosją.

  Nie wolno zapominać, że ukraińska armia jest w dużym stopniu zdemontowana. NATO tam rządzi. M.in. uzbrojenie demontowano, a metale wywożono za ocean.

 34. Emazar said

  ad: 19. Gierek brał pożyczki dwa razy. Jedną na początku swojej kariery , czyli w 1971 roku, a drugą 1976 roku. i chyba obie z MFW.

 35. JO said

  Ad.34. I pozyczki szly na PGR y ktorych Nikt nie chcial, strop pepscoli, ktory osfajal z konsumizmem, Fabryki niepotrzebnego Fiata- FSO malego I duzego…w ogole po jakiego grzyba byly te pozyczki?..

 36. JO said

  Pazyczki pod dyktando niewidzialnej Masonerii??

 37. […] https://marucha.wordpress.com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/ […]

 38. Sunny said

  Zadyma na Ukrainie to walka miedzy zydami rosyjskimi a zydami amerykanskimi. Putin tak jak byl Gierek, jest tylko kukielka w tym przedstawieniu.
  Wszystkim kreca zydzi czyli parchy.
  Dziesiec lat rzadow Gierka bylo najlepszym okresem dla Polakow po II wojnie swiatowej. Gierek byl Polakiem i mimo ze sluzyl zydom, zrobil dla Polakow wiecej niz inni powojenni przywodcy Polski. Gierek zapozyczyl nas na 20 mld dolarow, ale podniosl Polakom standart zycia. Przede wszystkim duzo budowal domow i zakladow pracy.
  Premier Miler tez zadluzyl nas na 20 mld $ kupujac 40 samolotow wojskowych od amerykanow, obnizajac w ten sposob poziom zycia Polakow. Polacy placa zydowskiej lichwie procenty od tych 20 mld itd.
  Jaruzelski Polske doprowadzil do ruiny. Stan wojenny byl poczatkiem upadku gospodarczego Polski.
  Jaruzelski to zbrodniarz i powinien juz dawno temu byc osadzony i powieszony.
  Wg starych przepowiedni zolta rasa zapanuje na swiecie, a Chinczycy napadna na Rosje i wytna w pien bialych Rosjan i Ukraincow oraz Polakow az do Wisly, gdzie sie Chinczycy zatrzymaja, bo parchy zniszcza Chiny , a chinskie wojska zmusza do odwrotu.
  W ten sposob amerykanskie parchy zapanuja nad Rosja i Ukraina.

 39. Sowa said

  Re 38: Chińczycy dojdą najwyżej do Uralu. Dalej nie pójdą.

 40. szymonklucznik said

  Panie Gajowy, nichże Pan to opublikuje u siebie:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/okragly-stol-porozumienie-zydow-komunistami-2014-02

 41. JO said

  ad.38. Jezeli zrozumiemy, ze Gierek Sluzyl Zydom, to caly PRL w tym okres gierkowski jest zrozumialy. Oczywiscie , ze sluzyl Zydom. Przeciez po 45 roku nie moglo byc inaczej.

  To, ze Gierek cos zbudowal za pieniadze Zydow, to nie oznacza, ze Byl Lepszym od Jaruzela. Byl na innym etapie a zbudowal po to bysmy mogli bez problemu ZAPRAGNAC konsumizmu.

  PRL i wlasny narodowy Bank mial mozliwosci finansowe zbudowania tego wszystkiego bez Pieniedzy Zydowskich. Tu chodzilo o DLUG, potem cos w rodzaju malego Sarosa i Rewolucje…

  Nie ma czegos po srodku, jest albo biale albo czarne.

 42. Marucha said

  Re 41:
  Nie ma czegos po srodku, jest albo biale albo czarne.

  Niestety, tak na ogół nie jest. Poglądy, sytuacje, wydarzenia, osoby – dość rzadko da się określić wedle schematu „białe – czarne”. To nie jest dogmatyka Kościoła, gdzie wszystko jest jasne i niedwuznaczne.

 43. JO said

  ad.42. Ja inaczej zapatruje sie na te sprawy. Girek powinien Powiedziec wprost, ze dziala za namowa Masonerii…oczywiscie zostalby zabity, ale wowczas moglbym powiedziec, ze dzialal Uczciwie i z prawdziwymi dobrymi intencjami….

  Gierek tego nie uczynil. Prowadzil polityke Jednej Komunistycznej Parii….prowadzil do nikad.
  Gierkowski 40 latek, to dobry obrazek tego co bylo…a co bylo za plecami mozemy sie tylko domyslac.

 44. Luxeuro said

  Ad. 41 – I tak sobie grają od wieków jak na karuzeli. Tu budują (w Polsce), tam burzą , tu przeprowadzają do innego kraju (do Chin), tam powodują upadek (USA), tu rozkrają (Argentyna) … itd itd

  „Nie ma czegos po srodku, jest albo biale albo czarne.”
  Jest ale nie dopuszcza do tego. Kapitał jest skoncentrowany przez wieki w ich rekach a reszta ślepo daje się ograć kupując ich „świecące” graty/głupoty. Ale cios temu wszystkiemu idzie czy chcą czy nie. Bo nie da się śmiecić bez końca na skale globalną bez konsekwencji.
  http://tinyurl.hu/Nsay/
  http://www.mining.com/fukushima-radioactive-plume-to-hit-the-us-by-2014-57523/

 45. Boydar said

  Dla Pana JO, dobry bohater to martwy bohater, inspirujące ! Zwłaszcza dla potencjalnych bohaterów.

  W temacie „kociej karencji” – serdeczne dzięki Panie JO. Rzecz się nie tyczy mojej kocinki, bo ona jest Kotem Wolnym. Robi i je co uważa za słuszne. Nie śmiał bym postąpić wobec niej fałszywie. To moja sąsiadka jest (była) zainteresowana, a pozwoliłem sobie spytać Pana, bo nikogo innego obeznanego z tematem nie mam.

 46. JO said

  ad.45. Nie uwazam Gierka za Bohatera, jak nie uwazam mojego O za bohatera. Oni byli TYLKO uzyci w Etapie Zydow i to etapie nas Deprawujacym a wiec niszczacym. To ,ze urodzilo sie Polakow w PRL wiecej nie przeklada sie na ich PRAWDZIWE Narodzenie Powtorne w Chrystusie a przeciwnie….
  Epoka Gierkowska to poczatek Modernizmu….poczatek rewolucji. Ja pamietam jacy Debile byli w Partii…

 47. Przecław said

  Niech najpierw pokażą to co nakradła św.Julcia Cimoszenko, może także handelek pornografią od którego rozpoczynała swoją karierę.

  Pan Fran dobrze zaczyna z prawidłową literówką nazwiska Janukowicza, szkoda jednak że jest niekonsekwentny.

 48. JO said

  ad.19. Uwazam, ze juz za PRL wypracowano metode dzialania w roznych kierunkach NIBY ale one i tak szly do jednego punktu. Takie dzialania dezorientowaly przeciwnika, dawaly pole do manewru dla Sprawcow. Oczywiscie przeciwnikiem byl czy byly NARODY w tym Polski Narod PRL.

  Na tym tle Gierek to TEATR za ktorym przygotowywano Rewolucje. Gierek zdal Egzamin na Piatke, dlatego dozyl do starosci….

 49. Boydar said

  Panie JO

  Nie Wszystkim pasuje lansowanie takiej koncepcji – „… Na tym tle Gierek to TEATR za ktorym przygotowywano Rewolucje. Gierek zdal Egzamin na Piatke …”. To jest tylko jedno zdanie, ale pod nim jest sens i treść. Nie do pojęcia dla większości i nieakceptowalna dla Niektórych. Łączy bowiem „wczoraj”, „dzisiaj” i „jutro”. To wadzi.

 50. Przecław said

  #48 JO
  „Gierek zdał egzamin na piątkę, dlatego przeżył”.
  Skoro tak, to Jaroszewicz zdał na 5+, dlaczego więc nie przeżył ???

 51. Boydar said

  @ Pan Przecław (50)

  „Trzeba było uważać !” Kwinto

  Zaplątał się w gałęzie i nadepnął na minę.

 52. Kar said

  re:50

  odpowiedz wydaje sie byc nieskomplikowana. Jaroszewicz zaczal zadzierac z powaznymi ludzmi. I zostal ukarany przykladnie-dosadnie za nietrzymanie jezyka za zebami. Jaroszewicz wiedzial co piszczy w trawie, wiedzial wiecej-byl „swoj”.. zza Buga, a Gierek emigrant z Belgii..nie kumaty w sprawach Talmudu..

  przepraszam za wcinanie sie do tematu

 53. Przecław said

  No cóż, podobno Jaroszewicz był zaliczany do „puławian”, a Gierek chyba też. To jeszcze nie powód aby ani jeden ani drugi miał mieć parasol ochronny nad sobą do końca życia. Przecież Hussajn i Kaddaffi też dla „nich” pracowali i co ?
  Wszyscy z nich jednak robili to w dobrej wierze i to był „problem”…

 54. JO said

  Ad.50. Jaroszewicz zaczal sypac a Gierek nie.

 55. JO said

  Poza tym Ja nie Wierze, by Pulawianie Robili w Dobrej Wierze …a conajmniej nie wszyscy. W Dobrej Wierze oznacza, ze byli b naiwni, po prosu Glupi…
  Kazdy, ale to kazdy na szczycie wladzy czy to Firmy czy to Panstwa …widzi co sie Dzieje I Ma mozliwosci analizowania.

  Problem jest w pewnym momencie taki, ze trzeba wybrac albo kryc mocodawcow albo walczyc z nimi.

  Ci co zgineli jak Lepper, Jaroszewicz…zdecydowali sie walczyc
  Ci co przezyli, zdecydowali iCh kryc…przyklad wspolczesny to Walesa…

 56. JO said

  Analiza PRL I PRLBis pokazuje jak Wielka I Silna czapa Panuje nad Nami. Dzisiejsze Szwadrony Smierci I cala Polityka to nic innego jak Holokaust na Polakach.

 57. JO said

  Najwiekszym Mitem z czasow PRL nam wciskanym Jednak nie jest Epoka Gierka ale Epoka Wojtyly JPII, ktory odebral WIELKA rale dla Masonerii

 58. Przecław said

  JO. ad 53,54,55.
  Bynajmniej z tego co powiedziałem nie wynika, że „puławianie” działali w dobrej wierze, takie stwierdzenie było by absurdem i chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć.
  Jest nie tylko prawdopodobne, ale pewne że Gierek był w wielu sprawach naiwny jak dziecko.

 59. JO said

  ad.58. Panie Przeclawie, ja mam juz swoj wiek i wiem, ze naiwne moze byc TYLKO Dziecko.
  Jest cos takiego jak Grzech zaniechania, zaniedbania, ktory Edward Gierek MUSIAL popelnic.

  Pan Bog jego z tego Grzechu rozliczyl i zrobi to Historia….

 60. JO said

  Dzis Uni musza Pokazywac Gierka jako tego co „wiecie pomozecie” chcial dobrze no ale sie przeliczyl i wzial za duzo pozyczek, ktore spowodowaly Krach finansowy. To piekna Bajka.

  Gdyby powiedziano ta bajke, ze Edward Gierek byl Masonem nizszego szczeble, ktory poslusznie wykonywal rozkazy swoich mocodawcow, ktorzy na Krotko w PRL zrobili Zachodnia Europe by ludziom uzmyslowic po Im tego zabraniu jak „mnnnilo” mozna Zyc na zachodzie i doprowadzic do REWOLUCJI – to przeciez Uni strzelili sobie by w Kolano taka historia….

  Przeciez my juz wiemy , ze wydarzenia 68 roku to Zydowska Prowokacja, Czy ona byla bez zwiazku z tym co potem bylo za Gierka? Ano widac z uplywu czasu, ze wszystko bylo zaplanowane jak w Zegarku i zabiezpieczone potrojnie by sie sprawdzilo.

  To dlatego „etosowanie” epoki Gierka uwazam za nierozwazne.Jak mozna etosowac Dzialania prowadzace do Zaglady, ktore pozornie byly Sukcesem Gospodarczym i „kulturowym”…

 61. JO said

  Bez Uprzytomnienia sobie Faktu, ze Wszystko co dzialo sie i dzieje jest ZAPLANOWANE i zdalnie sterowane przez naszych wrogow nie bedziemy w stanie walczyc, rozpoznawac ruchow przeciwnika.

  Tak jak Zyd nie rozumie Polakow, to dziala i odwrotnie – Polak NIE ROZUMIE Talmudu i nie umie rozpoznac Krokow Zyda.

  A przeciez Katolicka Tradycja Uczy nas tego!

  Mu jednak Zaniedbalismy nasza Wiare Ktora jest Tarcza ponoszac tego konsekwencje naszej Plytkiej Wiary-Wiedzy stajac sie naiwnymi albo Glupimi , tanczacymi jak Zyd zagra w Chocholim tancu

 62. Sunny said

  Puławianie to potoczna nazwa frakcyji zydowskiej w kierownictwie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w 1956. Nazwa pochodzi od luksusowych, nowoczesnych, przedwojennych budynków mieszkalnych, które przetrwały wojnę przy ul. Puławskiej w Warszawie, zasiedlonych po wojnie głównie przez wysokich zydowskich funkcjonariuszy partyjnych.
  Adam Gierek syn Edwarda Gierka w 2001 z rekomendacji Unii Pracy został wybrany na senatora V kadencji. W 2004 uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego z listy SLD-UP. W 2004 był wśród założycieli Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka, który planował wystawić jego kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2005, do czego ostatecznie nie doszło. W 2009 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w PE (ponownie z listy SLD-UP). Od 2010 do 2013 był wiceprzewodniczącym UP do spraw międzynarodowych.

 63. Fran SA said

  Ad.41
  JO
  O Gierka bedziemy jeszcze dlugo sie sprzeczac.
  Prawda jest, ze zarowno Gomulka jak i Gierek budowali szkoly, dbali o przemysl i uslugi socjalne.
  Budowalo sie ogromna infrastrukture, bo wojna zniszczyla kraj a my bylismy bardzo biedni.
  I nie bujajmy sie. Za Gierka nie bylo mowy o separacji Slaska. Nastroje ludnosci byly inne. Polacy pracowali za MNIEJ ale nie NIEWOLNICZO. Kazdy mial gdzie mieszkac.
  Mielismy wczasy i kolonie letnie, obozy harcerskie , przedszkola i zlobki, w ktorych pracowaly wykwalifikowane nauczycielki.
  Mielismy konkursy literackie olimpiady przedmiotowe dla licealistow, konkursy poezji, obozy wedrowne, miedzyszkolne zawody sportowe..

  No i mielismy polityke socjalizmu.
  Ale przecietny Polak ( ani nikt inny) sama ideologia nie zyje. Zwlaszcza, ze dostep do nauki, poziomu zycia i kariery byl jednakowy dla wszystkich.

  Nawet bardzo przecietny obserwator, zauwazy, ze w KAZDYM kraju, w ktorym zaczyna sie dobrobyt i jako tako unormowana stabilizacja – jak muchy do gowna zlatuja sie sepy i podrasa ludzi, ktora zyje ze zbojowania.

  Tak Wikingowie napadali na bogate wsie i tak piraci napadali na bogate miasta.
  Tak NATO i zboje z USA napadli na kwitnaca Jugoslawie, Libie, Syrie, Irak.
  Zeby ludziom sie za dobrze nie powodzilo.

  Polska nie byla zadnym wyjatkiem. Pod koniec lat gierkowskich widac bylo wyraznie, ze ktos Polakom robi kolo piora.
  Pamietam, ze w laboratorium chemicznym gdzie przyszlo mi pracowac, nagle nie wiadomo kto i dlaczego zabronil rozpakowywac nowiutkie spektrografy, ktore dostalismy z NRF. Magazyny pelne byly nowoczesnych urzadzen, a nie wolno bylo ich nawet dotykac. Czulo sie wyraznie, ze dziala jakies podziemie i ktos podejmuje jakies dziwne decyzje.

  Rok 1968 byl bardzo dziwnym okresem w Polsce. Bo jak Gomulka zaczal pyskowac na zydow i przepedzac ich z Polski – to natychmiast stal sie ‚wrogiem narodu’. Narod postraszono mozliwoscia wojny. Awantury studenckie i wjazd do Czechoslowacji urzadzila CIA. Byla to jawna prowokacja, zeby zastraszyc ludzi. Lepiej niech siedza cicho, bo moga miec wojne.

  Na urodzinach u naszego kolegi (bardzo partyjnego) , nagle wstal (bardzo partyjny kolega- naturalnie z Socjologii z UJ i powiedzial, ze nas wszystkich aresztuje za szkalowanie dobrego imienia POlski Ludowej. Bylismy naturalnie niezupelnie trzezwi i pamietam, ze spiewalismy nieprzystojne czastuszki. Kolezanka przyniosla ulotke, ktora ktos jej dal na ulicy. Na ulotce pisalo ‚precz z Gomulka’.

  Ktos juz wtedy ‚krecil lody’ i probowal oderwac uwage od spraw istotnych: mielismy znakomite teatry, ciezki przemysl i zaczelismy rozwijac przemysl lekki. Bylo ogromne ozywienie, zaczelismy zwiedzac swiat.
  W zadnym duzym przedsiebiorstwie nie mogl byc dyrektorem, czy kierownikiem ktos, kto nie mial odpowiedniego do zawodu przygotowania. A napewno o zysku przedsiebiorstwa nie decydowal zaden bankier ani ksiegowy z fantazja.

  Ja nie bardzo wiem, czy do konca rzadzili sami zydzi- ale wiem, ze byli pod kontrola i byla zachowana jakas rownowaga. Polak mial szanse na realizowanie swoich planow i robienia kariery.
  Po odwilzy w 1956 roku juz sie tak nie panoszyli i wielu wyjechalo do Izraela, albo w ogole na Zachod. (Jak prof. Bauman)
  Natomiast pod koniec rzadow i Gomulki i potem Gierka zaczeto organizowac jakies kursy; niektore oficjalne w Warszawie o naukach politycznych a i podziemne dla studentow o cudach demokracji zachodniej.
  Zaraza byla przygotowywana. W kazdym zakladzie pracy siedziala ubecja.

  W tej sytuacji, stara zydowska szkola, zaczeto obwiniac … jednoosobowo szefa rzadu. Byla to oczywiscie wina Gomulki, ze ktos wstrzymywal produkcje … rajtek dla dzieci, czy Gierka, ze zakupiony nowoczesny sprzet techniczny nie mogl byc nawet rozpakowany.
  I byla to niewatpliwie wina Gierka, ze walcownia blach karoseryjnych na japonskiej licencji w Krakowie-Nowej Hucie – nagle nie zakupila przy tej okazji, i za ta sama cene, urzadzen do wytrawialni stali w kwasie solnym. Stara metoda hartowania kwasem siarkowym byla mocno przestarzala.

  Ruszyly pierwsze konwertory; przyjechal Gierek na otwarcie piecow tlenowych do wytopu stali.
  Jakis kurwa ubecka podlozyla 8 kilo mazutu do tlenowni.
  Mielismy jednak inzynierow i fachowcow, ktorzy do ostatniej chwili pilnowali kazdego procesu. Tlenownia nie wybuchla. Mazut usunieto. Krakow ocalal.

  Niestety, zdaje sie, ze stal wysokiej jakosci polskiej produkcji byla wielkim zagrozeniem dla innych producentow stali. Trzeba bylo polskie huty puscic w rece prywatne.

  Bedziemy jeszcze dlugo snuc knoty i domysly na temat katastrofy w Smolensku.
  A kiedy zaczniemy dochodzic, dlaczego i kto zamordowal polskich ministrow inz. Barszcza i Olszowskiego, ktorzy cala swoja kariere zawodowa poswiecili budowie Polski??
  Nikogo w Polsce nie obchodzi, co sie stalo w Miroslawcu. (Widac jestesmy takie same glupy jak te Ukraincy)

  Nie chcielismy Gierka?
  Mamy Tuska.
  I mamy jednojajowego blizniaka i Balcerowicza, ktory wlasnie jedzie na Ukraine ‚poprawiac’ ekonomie .

 64. Kazik said

  ad 63 Dodam jeszcze , że zaraz po awanturze marcowej 1968 r. usunięto ministra Obrony Narodowej marszałka Spychalskiego , zastępując Jaruzelskim . Ten w niecałe pół roku chyżo popędził do Czechosłowacji .A jaką dyscyplinę wprowadził w armii , ho , ho . Takie strachy na Lachy . Co z tego wynikło to dziś widać .

 65. 401autobahn said

  Re: Fran SA
  Cytat:
  “Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.”

  Odpowiedz:
  Ten cytat to ZAKLAMANA PAPKA PROPAGANDOWA, a na dodatek NIELOGICZNA.

  Po pierwsze, w PRL rzadzil E.Gierek az do strajkow sierpniowych 1980r, a nie Jaruzelski.

  Po drugie, w Polsce wystepowaly NIEDOBORY ZYWNOSCI, na co wplyw mialy:
  – swiatowy wzrost cen ropy naftowej w latach 1979-1982, co doprowadzilo do ZASTOJU GOSPODARCZEGO na swiecie oraz inflacji.
  – wojna prowadzona przez ZSRR w Afganistanie (od grudnia 1979r do lutego 1989), na ktora Polska, jako czlonek Ukladu Warszawskiego dostarczala dodatkowe kontyngenty zywnosci w ramach “bratniej pomocy” dla ZSRR.
  – rosnace zadluzenie PRL zwiazane z zachodnimi pozyczkami bankowymi i problemami ze splata odsetek od pozyczek co mialo rowniez wplyw na ograniczenie importu z powodu braku dewiz na zakup surowcow i towarow na zachodzie, potrzebnych dla gospodarki PRL.
  – SPADEK WARTOSCI ZLOTOWKI, wzrost kosztow produkcji i problemy w sektorach gospodarczych PRL; spadek wartosci zlotowki spowodowal wzrost kupna dolara, a polski eksport do ZSRR rozliczany byl w “rublach transferowych” (1 rubel = 2 dolary), czyli oddawalismy Sowietom towary i produkty za poldarmo.
  – wojna iracko-iranska (1980-1989; S.Hussein byl wspomagany przez USA) co spowodowalo spadek polskiego eksportu i inwestycji w Iraku (strefa dolarowa, do ktorej wyjezdzali wylacznie “czerwoni fachowcy”).
  – zaopatrzenie w pierwszej kolejnosci dla NOMENKLATURY KOMUNISTYCZNEJ, LWP, SPEC SLUZB i MILICJI, ktore utrzymywane byly kosztem narodu polskiego, ktorych nie obowiazywaly limity na mieso, cukier etc.
  – domyslnie, produkcja amunicji i uzbrojenia w Polsce na potrzeby wojny prowadzonej przez ZSRR w Afganistanie.

  Podane przeze mnie informacje demaskuja RZADY CZERWONEJ DYKTATURY w Polsce i ukazuja na czym polegala “przyjazn” pomiedzy PRL a ZSRR, co wplywalo na niski standard zycia wiekszosci narodu polskiego.
  Poza tym ktos musial robic na CZERWONA DYKTATURE i dlatego tak trudno bylo dostac paszport, zeby wyjechac z PRL-owskiego LAGRU.
  Dodatkowym utrudnieniem byl wymog posiadania minimum 150 dolarow na koncie w banku PKO i posiadanie zaswiadczenia bankowego, ktore nalezalo pokazac “wladzy” przy wyjezdzie z PRL – tak komunisci tresowali Polakow, jak malpy.

 66. 401autobahn said

  Fran SA !

  Poczytaj mi mamo:
  Kalendarium prezydentury Wojciecha Jaruzelskiego (1989-1990)
  http://encyklopedia.eduteka.pl/wiki/Kalendarium_prezydentury_Wojciecha_Jaruzelskiego

 67. Kazik said

  ad 65 Restrykcje paszportowe dotyczyły rdzennych Polaków i proszę nie wciskać kitu . Co do wojen z początku dziaalności Jaruzelskiego to dziwnie zapomniano o klęsce hamerykanów w Wietnamie . A tak poważnie , to teraz w Polsce jest raj na ziemi .

 68. JO said

  Ad.63. A Jednak Pan mowi o tym samym co Ja, ze ktos Jednak byl I dzialal I sterowal, manipulowal Nami I niestety nikogo z Naszych Powiedzmy Polakow na Gorze nie bylo stac by go, iCh wyeliminowac , wyeliminowac zagrozenie…

  Ja nie Neguje tego o czym Pan napisal, uwazam nieco idyllicznie.., ale Jednak …nie Neguje . Zauwazam, ze nic nie bylo bez Unych kontroli I za to powinna historia rozliczyc winnych.

 69. Fran SA said

  Ad.65
  401autobahn
  Pisze pan tak, jak obecnie argumentuja Ukraincy na Majdanie.

  W 1980 roku wiadomo, ze Gierek juz nie rzadzil, bo byl na wylocie. Data decyzji ustapienia Gierka i mianowania bodajze Kani, juz nie miala wiekszego znaczenia. Wiadomo, ze byly awantury w rzadzie, ktory byl ‚inspirowany’ nie tylko przez Sowietow ale i Zachod.
  Nie da sie wszystkiego zwalac na Irak, a z Polski coraz latwiej bylo wyjechac. Gorale zreszta zawsze jezdzili do USA na Saksy. (Na Bialorusi nikt sie nie przejmuje kryzysem swiatowym ani globalizacja)

  Niedobory zywnosci w Polsce nie mialy nic wspolnego z ropa naftowa na Bliskim Wschodzie.
  Polska jest samowystarczalna gdy chodzi o produkcje zywnosci. Nikt nie glodowal. Wies dostarczala zywnosc do miasta.

  Teraz nigdzie pan nie dostanie wizy nawet turystycznej, jak nie pokaze pan, ze moze sie przez wakacje utrzymac. ( i nie chodzi o sume $150 ) I nie jest to sprawa rzadu polskiego. Wjazd do USA, Kanady, Australii jest duzo trudniejszy niz kiedykolwiek. Polacy maja wyjatkowo przegwizdane, jak chca studiowac za granica. Musza pokazac duza kase. Niech pan sprobuje na polskim paszporcie dostac wize do Kanady, USA czy Australii.
  I jak juz porownujemy handel Polski z Sowietami i obecny z … demokracja zachodnia, ktora nam pozamykala wszystkie niemal galezie przemyslu, albo sprzedala za pol darmo – no to umowmy sie, ze sprzedawalismy Sowietom rozne barachlo i oni od nas kupowali. Oprocz roznych zupelnie przyzwoitych rzeczy, ktore im tez sprzedawalismy i rzeczywiscie po niskaich cenach. Ale zawsze mielismy zbyt..
  Amerykanie nalozyli na nas embargo w czasie powstania SOlidarnosci i puscili z torbami, o czym pan tez raczy wiedziec. Sami sie do tego przyznaja. A i polskie zrodla podaja. (A co mysmy im takiego zrobili, ze nas w Jalcie sprzedali, a teraz pomagaja Banderowcom??? przeciwko Polsce)

  Zgadzam sie, ze bardzo trudno jest wywazyc ‚za’ i ‚przeciw’ kazdego systemu, ale nalezy sie pewne wyjasnienie.
  Wiadomo, i do tego Zachod sie przyznaje, ze za wszelka cene probowal rozwalic wschodni blok. Osobiscie nigdy nie mialem nic przeciwko temu; alisci okazalo sie, ze zrobiono to kosztem Polakow i kosztem Polski. I to juz mi sie mniej podoba.
  Spadek wartosci zlotowki nie przyszedl znikad.
  Chyba tylko nawet male dzieci nie wiedza, kto sie zajmuje spekulacja walut- od dawna.
  Zamach na Polske przygotowywany byl od dawna i zapewne o tym pan tez wie, skoro sie interesuje sytuacja Polski.
  Ja nie wychwalam PRL-u, bo byly powody, dla ktorych tam nie mieszkam.
  Ale probuje sie przygladnac czy warto bylo puscic Polske z torbami, zeby dzieci moich kuzynow musialy szukac chleba poza Polska i mimo dyplomow uniwersyteckich nie mogly znalezc pracy w swoim zawodzie ani w kraju ani za granica..
  Kiedys wystarczyl w Polsce dyplom, zeby dostac prace. Teraz trzeba sie wykazac genami.
  Czy warto bylo nosic na rekach linoskoczka Walese, zeby teraz 8000 szkol bylo zamykanych?. Czy warto wydawac miliony zlotych na obce muzea, jakies durnowate, wydumane odszkodowania (ja nigdy zadnego nie dostalem) i MILIARDY dolarow – nie rocznie- MIESIECZNIE – ktorych Polska nie ma, na cudze wojny??.
  Nawet Sowieci nie byli w stanie nas zmusic do mordowania ludzi w Afganistanie.
  A teraz? Za polskie pieniadze ukradzione polskim dzieciom mordujemy: w Mali, Afganistanie, na Haiti, w Iraku, Libii i do tej pory trzymamy kontygenty w Kosowie.

  W czasie tzw. inwazji na Czechoslowacje polskie wojsko odmowilo strzelania do Czechow. Widac mniej sie balismy ruskich niz amerykanow.

  Teraz nie ma juz polskiej armii. Ale polscy zolnierze na posylki nie bali sie mordowac serbskich dzieci!!!!!!!!!!!

  Jesli mialo byc lepiej, to dlaczego jest gorzej?. I polskie dziecko musi zaplacic 800 zl za podreczniki do szkoly.
  I jak pan wytlumaczy fakt, ze prawie wszyscy z panskiej CZERWONWEJ DYKTATURY dalej rzadza w Polsce???? I kariere robia ich dzieci. Polskich dzieci jest serdecznie malo w wielkich karierach. Glupoty dalej wyspiewuje M. Umer i swiruje w TV pani Olejnik.
  Tylko, ze kiedys ubecja byla w cieniu. Solidarnosc pomogla im dorwac sie do wladzy.
  A Polacy zasuwaja po ulicy w chinskich trampkach (ale za to ‚markowych’) – tyle, ze toksycznych, bo zrobionych z materialow z przerobki wtornej.
  Nawet chleba normalnego juz w Polsce nie mozna kupic. Unia nie pozwala.

  Prosze uczciwie i rzeczowo porownac Sowieckie pieklo do raju unijnego. Nawet boczku nie wolno nam wedzic – bo nie koszerny. Oryginalne oscypki wolno produkowac tyko w Brukseli.

  Mnie juz wlasciwie obojetne, kto Polske okupuje. Ja tam juz nie wroce.
  Glownie dlatego, ze jest duzo gorzej niz kiedykolwiek bylo. Nawet zaraz po wojnie.
  W zgruzowanej Polsce nikt nie glodowal. Bylo bardzo ciezko, ale opieke zdrowotna i nauke mielismy bezplatna. Bezplatne byly zlobki i przedskola z duzo lepsza obsluga zawodowa niz mamy teraz.

  Moja kuzynka, do 2001 roku byla jeszcze kierowniczka przedszkola (od 1976).
  Wszystkie dzieci zostaly bestialsko wyrzucone z przedszkola pewnego dnia, bo trzeba bylo oddac budynek… niepolskim dzieciom.
  Zbrodnia.
  Gazety o tym nie pisaly. Gazety o niczym nie pisza, bo cenzura jest taka sama jak za Stalina. Tyle, ze kiedys Polacy nie szli do pierdla za antysemityzm. Szli za cos innego, ale … jaka to roznica? mamy teraz obce wiezienia na polskiej ziemi, w ktorych terroryzuje sie zupelnie niewinnych ludzi – obywateli obcych panstw, ktorzy Polakom ani Polsce nic zlego nie zrobili, ani nie udowodniono im zadnych win!

  A zamiast harcerzy, po polskich ulicach maszeruja kurwy, pedaly i lesbije.

  I poprosze o laskawe skomentowanie:

  Dlaczego Soros KAZAL komunistom przejac Solidarnosc i zniszczyc polska ekonomie:

  message:%3CB8448B4C-98CE-4551-B03A-B3D6F19C4D48@tpg.com.au%3E

  http://blogmedia24.pl/node/52717

  Soros przyznaje sie, ze chcial zniszczyc polska ekonomie

  http://www.topix.com/forum/world/poland/TIFKS0D1UKB61IF9R

  Plan Sorosa zwany planem Balcerowicza

  http://freepl.info/3313-president-komorowski-has-awarded-george-soros

  http://mindbodypolitic.com/2010/04/20/soros-and-shock-therapy-in-poland/

  Soros finansuje protesty w Rosji:
  http://www.ukcolumn.org/article/soros-behind-russian-protests

  Soros i Fundacja Batorego:
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

  Soros i konflikt w Gruzji:
  http://www.realjewnews.com/?p=248

  http://landdestroyer.blogspot.com/2011/02/george-soros-egypts-new-constitution.html

 70. Sunny said

  re: 63
  zgdazam sie z tym co Pan napisal.
  Albina Siwak w ksiazce : „Trwałe ślady.”
  wyd. Żywe Kamienie, Toruń 2002 wyjasnia jak zydzi manipulowali Gierkiem.
  re: 65
  zydowski belkot

 71. Sunny said

 72. 401autobahn said

  Ad 67,
  Temat dotyczy wydarzen 1980r, a nie wojny w Wietnamie.

  Znam przypadki Polakow, ktorzy w latach 1970-tych wyjezdzali na zachod bez problemow, co bylo zwiazane ze stanowiskiem pracy i pelniona funkcja, ale byli to czlonkowie PZPR – zeby otrzymac kierownicze stanowisko to trzeba bylo byc w PZPR.
  Inne przypadki dotycza wyjazdu Polakow na zachod w celu odwiedzenia rodziny (Francja, Anglia, USA) i potrzebne bylo w tym celu zaproszenie od rodziny.
  Generalnie obowiazywaly restrykcje wyjazdu na zachod, ale jesli ktos „smarowal” (dal lapowke) to jechal – takie byly realia zyciowe; zwyczajny szarak nie byl w stanie wyjechac na zachod, bo po pierwsze nie bylo go stac – Polacy pracowali za glodowe pensje.
  Dopiero wydarzenia przelomu lat 1980/1981 spowodowaly, ze komunisci uwolnili „zawor bezpieczenstwa” – w samym 1981r wyjechalo z Polski okolo 950 tysiecy osob, bo nie chcieli gnic cale zycie w PRL – do odwaznych swiat nalezy (polskie przyslowie).

  Jesli za kryteria przyjmiemy, ze w raju ludzie chodza nago i boso to w Polsce jest jak w raju….. ale nie badz zgryzliwy, poniewaz raj w Polsce ma NOMENKLATURA KOMUNISTYCZNA, ta sama, ktora przepoczwarzyla sie z komunistow na kapitalistow – oni mieli raj za czasow PRL i maja go teraz.

 73. Kazik said

  ad 72 Autostrada , czy umiesz czytać ze zrozumieniem ? Nie umiesz , i to , co ciężko tu wypocisz , zda się psu na budę . Dej sie żici rada .

 74. 401autobahn said

  Ad 69,
  Dziekuje za odnosniki do stron internetowych, ale znam temat lepiej niz sie Tobie wydaje.

  Zadyma na Ukrainie to robota ukrainskich „gorali” z gory Synaj, obcych wywiadow, obcych politykow i „goralskiej” finansjery.
  Komunista Janukowycz nie chcial z nimi kolaborowac i nie chcial wypuscic z wiezienia „goralki” J.Tymoszenko przefarbowanej na blondynke dla zmylenia gojow, wiec podpalili Ukraine.
  Jak miales okazje zauwazyc, modna obecnie tzw. „wiosna ludow”, ktora ogarnela wczesniej Afryke, jest inspirowana przez ten sam „element rewolucyjny” co w 1848, 1905 i 1917r.
  PASO-ZYD jest elementem wybitnie rozkladowym i pelno jest wszedzie tego robactwa, nawet w rzadzie „Ukrainca” Janukowycza (ojciec Polak, matka Rosjanka) – uczenie sie na wlasnych bledach to zla nauka dla samego Janukowycza, ktory jest niby dobrze wyksztalcony, ale nieswiadomy.

  Zeby Tobie odpowiedziec na postawnione pytania to musialbym napisac obszerny referat.
  Zeby uproscic sprawe to zapytam:
  Co stoi na przeszkodzie, zeby Polacy nie ulegali propagandzie i nie dali sie zrobic w to co kon pod brzuchem nosi ?

  Autorytetem dla Polakow i Polek powinna byc PRAWDA OPARTA NA FAKTACH, a nie drugi czlowiek. Wowczas jest szansa, ze wsrod narodu polskiego zapanuje jednomyslnosc i lepsze zrozumienie swiata i wydarzen w Polsce i na swiecie.
  W przypadku propagandy, nalezy analizowac zrodla informacji i porownywac z rzeczywistoscia – ile Polakow i Polek odrabia prace domowa ?

  Jesli chodzi o dzialania Balcerowicza to krytykowalem jego dzialania na poczatku lat 1990-tych (ponad 20 lat temu) na kilkunastu grupach dyskusyjnych – Balcerowicz realizowal plan 2 zydow: Sachsa i Sorosa, ale ciemna masa byla zauroczona propaganda „przemian ustrojowych” i zignorowala moje ostrzezenie, ze Polacy obudza sie, ale juz z reka w nocniku.

  Moja rada:
  Zacznij myslec o POLSKIM USTROJU NARODOWYM, zbudowanym na najwyzszych wartosciach: BOG HONOR OJCZYZNA, poniewaz ani PRL, ani obecny PRL”bis” nie sa w polskim interesie narodowym.

 75. 401autobahn said

  Ad70
  Komunizm byl obcym tworem, ktory byl sila narzucony Polsce i Polakom po 1945r.
  Jest takie polskie przyslowie:
  „Jesli weszles miedzy wrony, musisz krakac jak i one”…….. i tak bylo w przypadku A.Siwaka, ktory wyslugiwal sie komunizmowi i zydom, i zasluguje na pogarde.
  A.Siwak to aparatczyk komunistyczny, ktory nalezal do scislego grona dyktatury komunistycznej i kolaborowal z sowieckim okupantem Polski i „Sunny” probuje to „gowno” odswiezyc.

  Siwak nie wnosi nic nowego, poniewaz o fakcie kontrolowania Polski przez zydostwo pisal wczesniej ( w latach 1990-tych) plk z NSZ S.Zochowski, H.Pajak,T.Koziej, A.L.Szczesniak, J.R.Nowak etc, a w latach 1930-tych, tacy autorzy jak: ks.S.Tworkowski, ks.J.Kruszynski, ks.S.Trzeciak etc.

  .

 76. Marucha said

  Re 75:
  Siwaka, w odróżnieniu od całej pozostałej reszty, stać było na refleksje. Jego świadectwo, właśnie dlatego, że siedział w centrum wydarzeń, że pochodzi z pierwszej ręki, jest bardzo cenne.
  Poza tym to, co przeciętny człowiek wie o Siwaku, to to, co mu podała żydowska „opozycja”. Dlatego historie o wysługiwaniu się żydom itp. są to wyłącznie domysły, prawdopodobnie błędne, bo mało kto, jak Siwak, był właśnie przez Żydów znienawidzony.

 77. Rysio said

  na melodię „Felek Zdankiewicz”

  Brygadzista Albin to chłopak morowy
  Został delegatem na zjazd kilkudniowy
  Ojra, tariri ojra, tariri ojra, tariri zjazd, zjazd, zjazd

  Jadą delegaci na Dworzec Centralny
  A tam na peronie czeka na nich Albin
  Ojra…

  Uwija się Albin w pocie i w zadyszce
  Jednej towarzyszce pomógł nieść walizkę
  Ojra…

  Padają z trybuny słowa szczere, gorzkie
  Że w bufecie tylko suchy chleb z twarożkiem
  Ojra…

  Zjazd już się skończył, czas do pracy wrócić
  Ale Albinowi żal koleżków rzucić
  Ojra…

  Nie tak koleżków, jak tej delegatki
  Co przywiozła z sobą domowe kanapki
  Ojra…

  Kładzie się Albin do snu kamiennego
  A koledzy jego do Ka-Centralnego
  Ojra…

  Wtedy go zabrali, wzięli go jak swego
  Wzięli go do biura, do najważniejszego
  Ojra…

  Nie martw się Albin, my jeszcze żyjemy
  My cię z tego biura za łeb wyciągniemy
  Ojra…

 78. Luxeuro said

  Ad. 19 – Ta książka może częściowo wyjaśnić jak pułapka była zastawiona dla bloku komunistycznego dzięki „pomocy” finansowej,
  http://tinyurl.hu/eN6b/
  Ja sobie to wyobrażam bardzo prosto.

  Dealer przychodzi na szkolne podwórko i rozdaje „cukierki” za darmo. Zdobywa zaufanie będąc świetnym kumplem. Poznaje przez swoich nowych „kolegów” więcej dzieci. „Koledzy” teraz są namówieni by sprzedawać „cukierki” i coś „ekstra”. „Ekstra” początkowo jest tanie. Cukierki już nie są sprzedawane a tylko „ekstra”. Cena poszła do góry ale male klienty nie mogą porzucić „ekstra” bo są uzależnieni. Maluchy sprzedawaj co mogą (lub kradną) by płacić. Długi rosną i dzień rozliczenia jest nie daleki.

  Tak było z Opium w Chinach. A pożyczki to to samo.

 79. Luxeuro said

  Ad. 38
  „Jaruzelski Polske doprowadzil do ruiny. Stan wojenny byl poczatkiem upadku gospodarczego Polski.”
  Proszę nie zapominać, bo ja sam tego nie bylem przez długi czas świadomy, że marionetka Reagan nałoży na Polskę i ZSSR sankcje. Z 1981 do 1987 roku.

  Ad. 56 – Tak „czapa” wysyła sygnały innym. Blokowanie kont bankowych Janukowicza o to taki sygnał dla innych. W czasie wojny w Iraku, ta pierwsza Busha Sr., to prawdopodobnie dzwonili to dowódców Irackich z „propozycjami” nie do odrzucenia ($$$$$). Rezultaty były fantastyczne, wojna zakończyła się jak by nic.

  Ad. 65 – „Podane przeze mnie informacje demaskuja RZADY CZERWONEJ DYKTATURY w Polsce ”
  Tak, ale nie wiem czy przypadkiem te wydarzenia nie były zaplanowane BY WYWOŁAĆ problemy za żelazną kurtyna i dla innych potrzeb. Bo Chazary świetnie na tym wszystkim zarobili. Chaos to okazja zarobić, jeżeli wiesz kiedy będzie chaos.

 80. 401autobahn said

  Ad76
  A.Siwak nie jest jedynym wysoko-postawionym komunista, ktory pisze swoje wspomnienia i oprocz niego pamietniki pisal P.Jaroszewicz i E.Gierek, a nawet pisze zyd Margulis vel W.Jaruzelski.
  Zyd Izaak Fleischfarb vel J.Swiatlo uciekl na zachod i rowniez napisal wspomnienia w ksiazce pt. „Za kulisami bezpieki i partii” – informacje sa na stronie:
  http://moje.polskieradio.pl/station/62/Za-kulisami-bezpieki-i-partii
  Polecam zapoznac sie z informacjami kazdemu Polakowi i Polce, zeby wiedzieli czym faktycznie bylo PRL.

  A.Siwak pisze to co chce napisac i daje sie to juz wyczuc z tresci fragmentow jego ksiazki pt. „Bez strachu”.
  Ale Siwak byl czlonkiem PZPR (nastepczyni bolszewickiej PPR) , byl czescia komunistycznego aparatu terroru w PRL i czescia KOMUNISTYCZNEJ ARYSTOKRACJI, i niezaleznie czy lubil czy nie lubil zydow to kolaborowal z sowieckim okupantem Polski i towarzyszami partyjnymi, czerpal z tego korzysci i zyl w luksusie, podczas gdy wiekszosc narodu polskiego wegetowala i pracowala jak niewolnicy.

  Srodowiska narodowych komunistow, zwolennicy ateistycznego PRL i sympatycy A.Siwaka probuja zrobic z niego bohatera, podobnie jak z Gomulki, Gierka, Putina etc, pomijajac ZASADY MORALNE jako kryterium oceny postepowania czlowieka.
  Jesli uznamy, ze A.Siwak to bohater tylko dlatego, ze nie lubi zydow to bohaterem jest rowniez A.Hitler.
  Jak to sie ma do takich bohaterow jak mjr „Lupaszka” z polskiego podziemia nepodleglosciowego ?
  Czy mozna postawic znak rownosci pomiedzy Siwakiem, Hitlerem i „Lupaszka” ?
  Tak, mozna, jesli odrzuci sie zasady moralne i zycze powodzenia w ukladaniu nowej historii Polski.

 81. 401autobahn said

  Ad79
  Nikt z nas nie zna zydowskich planow, ale po wypowiedziach wplywowych ludzi i sytuacji na arenie miedzynarodowej mozna przewidziec w jakim kierunku zmierza swiat i ludzkosc i internet jest najlepszym zrodlem informacji potrzebnych do analizowania wydarzen.
  Jak na razie Iran nie jest opanowany przez zydo-anglosaska mafie i dzielnie stawia opor, a gloryfikowany przez swoich zwolennikow Putin jest zaprzedany zydo-anglosaskiej mafii i podawalem tego przyklady w przeszlosci, m.inn. na forum WPS – vide strony:
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/20/wladymir-putin-przeciwko-cywilizacji-nowej-kartaginy/#comment-45381
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/27/syjonistyczna-banda-usa-ue-izraela-probuje-zainstalowac-swoj-zydo-system-u-wrot-rosji/#comment-46805
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/17/gddkia-nie-radzi-sobie-w-zydowskim-kapitalizmie/#comment-46890

  Np 26 stycznia 2014r podalem nastepujace informacje na stronie WPS, ktore zostaly usuniete:
  401autobahn
  26 Styczen 2014
  paziem,
  Nie oglupiaj Polakow propaganda o “dobrej” Rosji i “dobrym” Putinie i nie lej wody, bo w butach mokro.
  Putin to wredna qurwa !…. vide Hussein i Kaddafi, ktorych oddal zydo-anglosaskiej mafii na pozarcie oraz poparcie najbardziej drastycznych sankcji wobec Iranu (rezulucja 1929 UNSC), ktora poparly: USA, Rosja, Anglia, Chiny i Francja (wszyscy stali czlonkowie Rady Bezpieczenstwa ONZ).
  Donosy Putina do Ameryki na Husseina:
  “Russian President Vladimir Putin said yesterday that his intelligence service had warned the Bush administration before the U.S. invasion of Iraq that Saddam Hussein’s government was planning attacks against U.S. targets both inside and outside the country”.
  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A53096-2004Jun18.html
  Kolaboracja Rosji i Putina z zydo-anglosaska mafia przeciw Kaddafiemu:
  “The Kremlin has been criticised by some diplomats for its ambiguous stance in the Libya crisis: failing to support the Western-backed revolt against Gaddafi, backing sanctions against him and allowing Western military action”.
  http://www.reuters.com/article/2011/11/02/russia-libya-arms-idUSL5E7M221H20111102
  Dowody na wredna polityke Rosji i Putina wobec Iranu:
  “On June 9, 2010 the UN Security Council approved Resolution 1929, its fourth round of sanctions against Iran for Tehran’s failure to halt the most controversial elements of its nuclear program. The resolution contained the toughest sanctions against the country to date, including a ban on exporting three major categories of conventional weapons. The resolution was supported by all five permanent members of the UN Security Council, including the Russian Federation.”
  http://cns.miis.edu/stories/100623_russia_iran_pikayev.htm
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/24/putin-wybiera-sie-do-iranu-usa-sa-zaniepokojone/#comment-45642

  Pytania do D.Kosiura z WPS (13 kwiecien 2013r), na ktore nie ma odpowiedzi:
  1. Czy Putin nie zakladal mycy ?
  2. Czy Puin nie zapalal menory w synagodze ?
  3. Czy Putin nie przeznaczyl swojej pensji miesiecznej na muzeum holokitu w Moskwie ?
  4. Czy Putin nie odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za rozbudowe judazimu w Rosji ?
  5. Czy Putin nie spotyka sie z rasistowska sekta zydowska Chabad-Lubawicz ?
  6. Czy Putin nie ufundowal popiersia szefowi KGB – zydowi J.Andropowowi ?
  7. Czy Putin nie jest synem zyda Epsteina i zydowki Szelomowej jak twierdza rodowici Rosjanie ?
  8. Czy ojciec Putina nie byl w zydowskim NKWD, a dziadek Putina nie byl kucharzem zyda Lenina i zyda Stalina ?
  9. Czy Putin nic nie wiedzial i nie ma nic wspolnego z:
  – zamordowaniem plk Litwinienki,
  – z zamordowaniem wice-szefa GRU (wywiadu wojskowego) generala J.Iwanowa,
  – z morderstwami ponad 100 dziennikarzy, ktorzy chcieli poznac uklady Putina z zydowskimi oligarchami w Rosji i szczegoly prowokacyjnych zamachow terrorystycznych w Moskwie przygotowanych przez FSB (dawne KGB) ?
  10. Czy nie toczy sie w Rosji walka pomiedzy KGB-FSB (tajna policja) a GRU (wywiadem wojskowym) o wplywy i pieniadze ?
  11. Czy Putin nie zerwal ukladu z Iranem na dostawe rakiet S300 i S400 po poufnych rozmowach z prezydentem USA ?
  12. Czy Putin nie poparl sankcji wobec Iranu nalozonej przez ONZ pod naciskiem NATO ?
  13. Czy Putin nie zezwolil na szkolenie oddzialow rosyjskich w bazach NATO ?
  14. Czy Putin nie zamowil Dronow (szpiegowskich samolotow bezzalogowych) w Izraelu ?
  15. Czy Putin nie podpisal tajnej umowy o wspolpracy militarnej z Izraelem ?
  16. Czy Putin nie wstrzymal procesu ujawniania szczegolow zbrodni katynskiej ?
  17. Czy Putin nie ustanowil swieta narodowego Rosji w rocznice wyrzniecia Polakow na Kremlu 4 listopada 1612r ?
  18. Czy Putin nie dogadywal sie po cichu z Niemcami w sprawie budowy linii gazowej po dnie Baltyku, ktora stworzyla problemy dla portu morskiego w Swinoujsciu ?
  19. Czy Putin nie uzyl szantazu i nie zablokowal eksportu polskich produktow rolnych i miesnych z Polski do Rosji w 2005r ?
  20. Czy Putin mowil prawde o inwazji Sowietow na Polske 17 wrzesnia 1939r podczas jego pobytu w Polsce w 70 rocznice wybuchu II wojny swiatowej ?
  21. Dlaczego Putin nie chce uznac zbrodni katynskiej za zbrodnie wojenna, pomimo ze to jest faktem ?
  22. Dlaczego D.Kosiur krytykuje wylacznie USA, a nie krytykuje Rosji, komunizmu i ZSRR, ktore wyrzadzily wiecej szkody Polsce niz USA ?
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/04/06/brak-politycznej-swiadomosci-to-koniec-panstwa-i-narodu/

 82. Marucha said

  Re 80:
  Nie wiem, kto tu robi z Siwaka „bohatera” – może to te głosy, jakie Pan czasami słyszy w swej głowie?
  Po prostu Siwak napisał pamiętniki, wyjawił w nich ciekawe rzeczy, wiele z nich potwierdzają inne źródła. I o tym mówimy.
  Pana „wnioski” są śmieciowe.

  Re 81:
  Odp…. się Pan od Putina i Rosji.
  Mało mnie obchodzi, co Putin zakłada na głowę, z kim się spotyka, co je na śniadanie itd.
  Większość z tych 22 punktów nie warto nawet o kant dupy potłuc.
  Obchodzi mnie to, co w rzeczywistości robi dla Rosji i w którą stronę zmierza..
  Obchodzi mnie też, z jaką spuścizną po Jelcynie i z jakimi potężnymi siłami zewnętrznymi musi walczyć.
  Polskojęzyczne robactwo pluje na niego, bo nie załatwił wszystkiego na raz w jeden dzień, a przy okazji nie podzielił się z Polską połową swego terytorium i wojska….
  Patridyoci niech nareszcie zrozumieją, że Putin ma dbać o interesy swojego kraju (i robi to dobrze!), a nie Polski. Z pretensjami – do polskojęzycznej klasy kurewskich polityków!

 83. Luxeuro said

  Ad. 81 – Mam złą nowinę dla Pana, http://www.washingtonpost.com/ to jest gazeta warta to samo co papier toaletowy. To wiedzą ludzie z za Atlantyku którzy obserwują ewolucje tego kraju ku upadku na poziom Hitlerowskich Niemiec lub ZSSR czasów Lenina/Stalina. Wybór dowolny, bo w jednym i drugim nie ma miejsca dla „untermensch”. Od lat 1990-tych jej charakter się silnie zmienił.

  Jedna tak opinia osoby ktora powinna wiedzieć,
  „On March 26, 2007, Chris Matthews said on his television program, „Well, The Washington Post is not the liberal newspaper it was, Congressman, let me tell you. I have been reading it for years and it is a neocon newspaper””

  „neocon newspaper” <—— myślę że to nie wymaga przetłumaczenia.

  Druga taka szmata to New York Times. Co kol wiek napiszą wymaga ostrożnej i wnikliwej analizy. By to zrozumieć niestety wymaga częstej (długiej w czasie) obserwacji, co nie każdy martwi się zrobić lub ma możliwość zrobić. Taki dobry przykład jak te gazety działają to ostatni atak na Irak przez Busha Jr..

 84. Griszka said

  „Czy Putin nie podpisal tajnej umowy o wspolpracy militarnej z Izraelem ?”

  Czy Panowie z serwisu Wierni Polsce współpracują z izraelskim wywiadem, skoro są w posiadaniu wiedzy na temat tak tajnych umów ? 🙂

  „Czy Putin nie ustanowil swieta narodowego Rosji w rocznice wyrzniecia Polakow na Kremlu 4 listopada 1612r ?”

  Chyba byliśmy wtedy w Rosji bez zaproszenia ? Prawda ?
  No i koniecznie podziękujcie pisiorom, bo tym sposobem odwdzięczono się nam za stosowanie talmudycznej retoryki wokół Katynia. To samo ze wstrzymaniem śledztwa prowadzonego przeciwko konkretnym osobom w sprawie mordu w Katyniu a nie całemu narodowi rosyjskiemu jak jęczeli POPiSowcy.
  Te pytania to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Głównie plotki zasłyszane. Do tego próby robienia z pomagiera Bierezowskiego Litwinienki męczennika i zrzucanie winy na Rosjan, chociaż nie tylko oni mają dostęp do tego izotopu polonu wbrew temu co opowiadały media głównego ścieku.
  A co z tego, że jego ojciec był w NKWD a dziadek robił za kuchcika. Putin ma sobie od razu palnąć w łeb, czy co ?

  „18. Czy Putin nie dogadywal sie po cichu z Niemcami w sprawie budowy linii gazowej po dnie Baltyku, ktora stworzyla problemy dla portu morskiego w Swinoujsciu ?”
  Rosja nam wielokrotnie oferowała budowę gazociągu przez nasz kraj oraz udział w prowadzeniu linii gazowej na dnie Bałtyku. Odmawialiśmy zasłaniając się idiotycznymi wymówkami. I żadnego blokowania portu nie ma. Chyba, że ktoś wierzy neokonowi i klinicznemu idiocie Sakiewiczowi, który szuka bomb atomowych w Iranie.

  „11. Czy Putin nie zerwal ukladu z Iranem na dostawe rakiet S300 i S400 po poufnych rozmowach z prezydentem USA ?”
  To wina USraela, który szantażował w tej sprawie Rosję. Rakiet S400 nigdy nie oferowano na eksport. Kto takie głupoty wypisuje ?
  Oferowano zaawansowane modele S300 używane przez rosyjską armię. Umowę podkopali syjoniści groźbami.
  Nie wiadomo czy Iran i Rosja nie dogadali się w inny sposób i ich wywiady sieją teraz dezinformację.

  „12. Czy Putin nie poparl sankcji wobec Iranu nalozonej przez ONZ pod naciskiem NATO ?”
  Nigdy nie poparł. Zresztą pytanie jest źle skonstruowane. Zakładacie winę Putina a sami jednocześnie wskazujecie naciski wywierane na niego.

  „14. Czy Putin nie zamowil Dronow (szpiegowskich samolotow bezzalogowych) w Izraelu ?”
  Kupili kilka sztuk, żeby zbadać szczegóły konstrukcji. Istna zbrodnia.

  Na resztę odpowiedział Pan Marucha.

 85. Luxeuro said

  Ad. 84 – „Rosja nam wielokrotnie oferowała budowę gazociągu przez nasz kraj oraz udział w prowadzeniu linii gazowej na dnie Bałtyku. Odmawialiśmy zasłaniając się idiotycznymi wymówkami. I żadnego blokowania portu nie ma. Chyba, że ktoś wierzy neokonowi i klinicznemu idiocie Sakiewiczowi, który szuka bomb atomowych w Iranie.”
  Słuszna uwaga. Jakoś ludziom ta informacja umyka z pamięci lub nie umieją zrozumieć jak ta szopka była rozegrana.

 86. Griszka said

  @85
  Niby Wierni Polsce a przepisują bezmyślnie za Gazetą Jerozolimską Sakiewicza.

 87. Marucha said

  Re 85:
  Ta antyputinowska, antyrosyjska swołocz powtarza swoje kłamstwa, niczym onetowa hołota legendy o maybachu.
  Geobbels byłby dumny.

 88. Marucha said

  Ad 87:
  Publikacją tego gówna portal „Wierni Polsce” się po prostu shańbił.

 89. JO said

  ad.88. Chyba chcial Pan powiedziec – do konca ODKRYL. Nigdy nie wierzylem im…Kosiurowi….

 90. Inkwizytor said

  Re: 88

  Zgadzam się panie Marucha. Przy okazji żydomajdanu wypadają pejsy spod jarmułek rzekomym narodowcom i obrońcom Polski jak choćby Adamowi „Słomce” ? Który w Katowicach darł mordę „Sława ukrainie”

  A od Rosji i Putina to się odpierdol*cie patryoci za dychę.

 91. Griszka said

  @90
  W Polsce już zrobili burdel, za chwilę nie będzie co rozkraść, więc teraz czas na Rosję…

 92. Tekla said

  Parę lat temu,ktoś widząc w jakim tempie budują autostradę z Zachodu na Wschód powiedział,a to po to żeby szybko i sprawnie rabować..

 93. Re: 81 vel „mars”…
  A coz to „mars” zmieniles „ksywke???”. A dlaczego? Czyzbys cos ukrywal?
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: