Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Iluzja walki ze śmieciówkami w wydaniu Donalda Tuska

Posted by Marucha w dniu 2014-02-26 (Środa)

Buńczuczne deklaracje premiera nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością.

W ubiegłym roku tylko Ministerstwo Edukacji Narodowej zawarło 1195 umów o dzieło i 152 zlecenia, reasumując daje to aż 1347 umów cywilnoprawnych. Resort pracy zawarł umów śmieciowych 683.

Problem stosowania umów cywilnoprawnych, jako formy zatrudnienia dotyczy także terenowych organów administracji rządowej. Przykładem niech będzie województwo świętokrzyskie, w którym urząd wojewódzki już w 2014 roku podpisał z pracownikami 102 umowy cywilnoprawne. Najbardziej krytycznie wobec postawy rządu odnoszą się związkowcy.

Oburzenia nie kryje Zbigniew Bartoń, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej NSZZ „Solidarność”, który skomentował sprawę w następujący sposób: „Skoro premier wypowiada wojnę firmom przyjmującym do pracy na podstawie umów śmieciowych to powinien zacząć od siebie. Mogą być wyjątkowe przypadki, ale wyłącznie przy szerokim uzasadnieniu. Takich umów w urzędach powinno być kilka, a nie kilkaset”.

Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
http://autonom.pl

Komentarzy 10 do “Iluzja walki ze śmieciówkami w wydaniu Donalda Tuska”

 1. liść said

  Śmieciowe to są umowy na etat, z wysoką składką zusowską i 32% podatkiem dochodowym. Komusze gnidy ze związków tylko żerują na pracy innych, na umowie o dzieło takie czerwone ścierwo nic by nie zarobiło.

 2. Premizlaus said

  Hahaha! Rubaszny rysunek.:)

 3. bluke said

  Ad 1. Dokładnie. To współczesne niewolnictwo! Ja niestety nie mam za dużego manewru ale najchętniej pracowałbym sobie na czarno. NB. Solidarność też zatrudnia/ła na „śmieciówkach”!

 4. Pokręć said

  @3: A ja przestałem zbawiać świat. Niech sobie podatek i ZUS będą nawet pierdyliard procent, bylem na rękę dostał odpowiednią siłę nabywczą wyrażoną w bochenkach chleba, metrach kwadratowych mieszkania, litrach benzyny, samochodach, ubraniach, kosztach leczenia, wyjazdach wakacyjnych…
  Jak pracowałem na śmieciówkach, to miałem na rekę POŁOWĘ tego, co dostaję pracując na etacie na umowie o prace na czas nieokreślony z full podatkami i full ZUS-em. I to na etacie mam płacone regularnie na koniec każdego miesiąca, na śmieciówkach – tylko, jak pracodawca miał akurat pieniądze. Bywało, że i ponad pół roku nie widziałem żadnego wpływu na moje konto. Dobrze, że nie mam dzieci, bo byłoby naprawdę stresująco.
  Co mnie obchodzą jakieś tam biurewskie papierki (zarówno te bankowe, jak i urzędoskarbowe)? I to papierek, i to papierek. I tak pracuję po to, żeby się utrzymać i dożyć dokąd Pan Bóg pozwoli. Po nagłą cholerę mam się zastanawiać, jakby to było fajnie, gdyby podatki były 10% zamiast 80%? Zarabiałbym na rękę DOKŁADNIE tyle samo (jak nie mniej). I przedsiębiorca dalej by klął na 10% podatku (że za dużo).
  Co się ma zawalić, zawali się samo. Wszystko w rekach Boga.

 5. jowram said

  Jest jednak i minus dla Polski, wynikający z rozpadu Ukrainy, a mianowicie zacieśnia się geopolityczna pętla nad naszym krajem. Powstanie państewka neobanderowskiego, które zapewne w mniejszym lub większym stopniu wpadnie pod kontrolę Syjonu, znacznie skraca naszą granicę z wolnym światem i w pewnym stopniu ogranicza możliwości ucieczki ze struktur kontrolowanego przez żydomasonerię Zachodu. Dotąd mieliśmy 3 granice z wolnym światem: z należącym do Rosji okręgiem królewieckim, z Białorusią i z Ukrainą. Teraz granica z Ukrainą stanie się cześcią globalistycznej pętli zaciskającej się nad Polską i zostanie tylko granica z Rosją i Białorusią. O ile Rosja jest na tyle silna, a Putin na tyle stanowczy, żeby ostro stłumić ewentualny przewrót wywołany przez Syjon, to co do władz Białorusi nie jestem już taki pewien. Dlatego trzeba trzymać kciuki za prezydenta Łukaszenkę, by nasza granica z wolnym światem nie została skrócona jeszcze bardziej.

  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/106522,kto-skorzysta-a-kto-straci-na-rozpadzie-ukrainy

 6. Rysio said

  re 4. Słusznie Pokręć – ludzie tak naprawdę potrzebują tylko chleba i igrzysk.

  🙂

 7. Pokręć said

  @6: Igrzyska może sobie Pan skonsumować, ja potrzebuję tylko chleba. Resztę zapewniam sobie sam.

 8. Pokręć said

  @6: W Chinach nie ma ZUS-u a podatki są relatywnie niewielkie. Chciałby Pan zarabiać chińską pensję za chińska pracę? Niskie podatki nie oznaczają wysokiej siły nabywczej pensji pracownika.

 9. Ciek said

  Panie Pokręć, przeciętne wynagrodzenia w Chinach w miastach już w wielu sektorach przewyższyły swoje odpowiedniki w ubekistanie zwanym Polską i cały czas rosną. I to wszystko przy cenach, o jakich nam się w Europie nie śniło. Pan sobie zobaczy ile szkół językowych powstaje, ludzie się uczą języka i zaczynają uciekać z naszego tonącego okrętu również na wschód.

  Co do walki z umowami cywilnoprawnymi to bardzo mnie wzrusza troska związkowców o to, by władza walczyła z rozwiązaniami, które są korzystne dla ludzi i sprawiają, że w kieszeni zostaje więcej.

 10. Pokręć said

  @9: W polskich miastach średnia jest również solidnie wyższa niż w Polsce jako całości. Inteligentna manipulacja statystykami i mamy udowodniona dowolną tezę. W Danii podatki są jeszcze wyższe niż u nas a ile mogą kupić z tego, co mają „na rękę”? Jaki potencjał gospodarczy na Dania a jaki Polska? Duńczycy z bogactw naturalnych od nas mają tylko silniejszy wiatr. I tak można sobie w tego ping-ponga grać do śmierci.
  Owszem, zrobię co mogę, żeby podatki były mniejsze, ale to tylko „przy okazji”. Teraz interesuje mnie przeżycie, to wszystko. Ja na tym świecie jestem tylko chwilowo. Nie ma sensu inwestować dziesiątków tysięcy w remont wynajętego na kilka dni pokoju hotelowego…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: