Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Aleksandr Dugin: Majdan i „faszyzm”

Posted by Marucha w dniu 2014-02-27 (Czwartek)

Znany rosyjski intelektualista i geopolityk znów wydał komentarz odnośnie roli rewolucyjnych nacjonalistów w obecnym procesie politycznym na Ukrainie. Polecamy zapoznać się z alternatywnym punktem widzenia, będącym jednym z rozlicznych głosów na temat „Majdanu” (DD).

Kluczową zasadą Czwartej Teorii Politycznej jest kolejność likwidacji. Najpierw liberałowie, potem komuniści, na końcu faszyści. Celem gry o Ukrainę jest zwycięstwo liberałów (atlantystów), którzy sankcjonowali i popierali (anty)Euromajdan. Ci, którzy dziś stoją na jego czele, z całą pewnością nie są komunistami. To w większości prozachodni liberałowie wykorzystujący (bardzo specyficznych) faszystów jako siłę bojową.

Zachód, jak zawsze, uzna w przyszłości liberałów, a nie faszystów. Bez pomocy Zachodu faszystowska Ukraina, otwarcie wroga wobec Rosji, jest skazana na wybuch. Sytuację można porównać z przypadkiem Chorwacji: Zachód posłużył się chorwackimi nacjonalistami (faszystami) przeciwko Serbom, a potem poddał ich surowym represjom, wymieniając ich na liberałów. Nie mamy zatem do czynienia z faszyzmem w czystej formie, lecz faszyzmem zinstrumentalizowanym. Co istotne, jest on zinstrumentalizowany (manipulowany i kierowany) przez liberałów. Dlatego Czwarta Teoria Polityczna jest przeciwko Majdanowi: nie dlatego, że jest faszystowski, lecz dlatego, że jest liberalny, atlantycki geopolitycznie i… wcale nie faszystowski.

Kolejność likwidacji politycznych elementów Moderny stanowi istotę Czwartej Teorii Politycznej. Możemy zatem rozważać walkę przeciwko liberałom u boku zróżnicowanych pragmatycznie i ideologicznie sojuszników. Ale każdy sojusz z liberałami w jakiejkolwiek sytuacji i po rozważeniu wszelkich okoliczności jest absolutnie wykluczony dla każdej osoby lub grupy popierającej Czwartą Teorię Polityczną.

Liberalizm jest istotą Moderny. Ukraińscy faszyści mogą zwyciężyć tylko dzięki pomocy liberałów i przyjęciu ich planu. Nie walczą więc o Trzecią Drogę, lecz przeciwko niej, niszcząc jakąkolwiek możliwość prawdziwie nacjonalistycznego zwrotu. Dyskredytują swoją własną sprawę. Dlaczego? Nienawiść (do Rosjan) jest ważna, ale nie tłumaczy wszystkiego. Wydaje się, że USA (CIA, Soros) dąży do instrumentalizacji nacjonalizmu na skalę europejską. Wzrost poparcia dla tożsamościowców w Europie jest dziś oczywisty. W przyszłości wzrośnie ono jeszcze bardziej. Liberałowie swoją polityką tworzą okoliczności sprzyjające wzrostowi nowego nacjonalizmu w Europie. Jest on cieniem liberalizmu, jego sobowtórem.

Dziś europejscy nacjonaliści są podzieleni na zwolenników i przeciwników Majdanu. Sympatie do Rosji są tu drugorzędne. Nie należy przeceniać ich znaczenia. Istnieją dwie możliwości: nacjonalizm uprzedzeń (kierowany przez liberałów) i prowokujący nienawiść między narodami Europy, nie tylko Ukraińcami i Rosjanami, ale też Węgrami i Rumunami, Grekami i Macedończykami, Irlandczykami i Anglikami itd., lub nacjonalizm intelektualny (tożsamościowy) oparty na pogłębionej analizie historycznej i geopolitycznej. Ram dla niego dostarczają geopolityczny kontynentalizm (eurazjatyzm) i Czwarta Teoria Polityczna jako krok na drodze do przezwyciężenia starego nacjonalizmu i przekroczenia jego mieszczańskich granic (w konsekwencji walki tradycjonalizmu przeciwko Modernie).

Aleksandr Dugin
http://xportal.pl

Komentarzy 35 do “Aleksandr Dugin: Majdan i „faszyzm””

 1. JO said

  Ostatnie zdanie Powinno byc Rozumiane jako Walki Nadprzrodzonosci przeciwko naturalizmowi.
  Nacjonalizm w Rozumieniu definicji naturalistycznej-Zydowskiej to pulapka.
  Jedynie Prawdziwy , dajacy zycie ..jest Nacjonalizm o Filozofii Nadprzyrodzonosci- Ortodoksyjny – Katolicki I on jedynie moze przezwyciezyc Moderne

 2. 25godzina said

  Bełkot.

 3. Inkwizytor said

 4. compu said

  Bełkot

 5. Fran SA said

  Macki Sorosa

  http://rt.com/politics/leading-party-soros-prepares/

  http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1292704/posts

 6. Luxeuro said

  Ad. 3 – Wszędzie mówi się Soros to Soros tamto, ale dla mnie on jest tylko takim straszakiem – kukłą. On na pewno nie jest dyrygentem. Może jest jedynym z grających „skrzypce” ale w drugim jeżeli nie trzecim rzędzie.
  http://tinyurl.hu/45tx/

 7. Boydar said

  Dziwnie Pan Dugin nie zwrócił uwagi w swej egzegezie na polskie elementy tego „schematu”. No ale, może ich po prostu nie ma. Czy na pewno ? To już nie pierwsza, ale ‚enta’ wypowiedź z „tamtej” strony, którą postrzegam, unikająca jak diabeł święconej wody tematu Polaków. Dziwnie. Choć akurat diabła to rozumiem.

 8. Premizlaus said

  Poczytajcie Państwo książki Stanisława Krajskiego. Żyd Dugin to mason, który nawołuje do utworzenia rządu światowego, począwszy od utworzenia Euroazji. Stolica dla wizji jego rządu światowego już istnieje. To stolica Kazachstanu Astana (Satana). Jego wizja rządu światowego to rządy słowiańskie, oczywiście z wykreśleniem całkowitym Wiary Chrystusowej.

 9. dr Bredzin said

  Brednie, jak zwykle w przypadku tego osobnika.

 10. nimes1 said

  Tiahnybok to jest licencjonowany nacjonalista, pod pełną zachodnią kontrolą. Natomiast czy Dymytro Jarosz i jego bandy również?? Jarosza nie wprowadzili do nowego rządu co się nie spodobało majdanowskiej czerni a czy kiedykolwiek będą chcieli go wprowadzic? – Nie. Nowy rząd na Ukrainie to jest mięso armatnie które ma zebrac cięgi za totalny chaos i biedę które będą na Ukrainie w najbliższych miesiącach, ten rząd za kilka miesięcy zostanie wywieziony na taczkach a w międzyczasie wypuszczona z Niemiec odpicowana Julija z ponaciąganą i nabotoksowaną twarzą będzie wraz z licencjonowanym nacjonalistą Tiahynbokiem grac rolę opozycji wobec obecnego rządu. Ciekawe jest to jak w najbliższym czasie zachowa się Prawy Sektor. Jeżeli będzie się dalej panoszył, to kto i jakimi metodami będzie ich pacyfikował? Dobrze że Rosja nie zamierza interweniowac zbrojnie, bo wtedy „Prawy Sektor”, zostałby zagospodarowany jak Talibowie podczas wojny Afgańskiej, a tak to z prawym sektorem będzie musiał sobie radzic rząd Jaceniuka .
  Jaką siłę przebicia będzie miała Julia po kuracji w Niemczech? Pewnie Julia w najbliższym czasie będzie grała rolę opozycjonistki wobec rządu Jaceniuka i stworzy nową „niezwiązaną” z Batkwiszczyną i obecnym rządem – partię, a Tiahnybok który również nie wszedł do obecnego rządu, będzie próbował przejąc nacjonalistyczny elektorat.

 11. ALI BABA said

  Ad. 4…. Może jest jedynym z grających “skrzypce” ale w drugim jeżeli nie trzecim rzędzie…NO I CO Z TEGO. ALE ŚCIERWO SOROS ROBI TO CO MU INNE ŚCIERWO KAŻE..!!

 12. Zerohero said

  W sprawie tego „faszyzmu” mam podobne refleksje jak Dugin. Porównanie „faszystów” z Majdanu do nacjonalizmów rozgrywanych w Jugosławii jest bardzo trafne. Ja co prawda obstawiam dłuższą koncesję na „faszym” na Ukrainie, może nawet tak długą jak saudyjska koncesja na islam, ale to szczegół. Istotne jest, że uwgai Dugina pokrywają się z faktami. np. wielu ludzi dziwi tolerowanieprzez Izrael, UE i USA antysemityzmu części majdanowców. To jest cena polityki. Upadek ukraińskich nacjonalistów będzie bardzo bolesny. Żydzi mogą użyć ich jako narzędzie, ale zachowania nie wybaczą.

  Osobom dopatrującym się tu bełkotu zaleciłbym poprawę diety (ryby, orzechy, gorzka czekolada) oraz aktywność fizyczną poprawiającą dotlenienie organizmu.

 13. Boydar said

  „… wielu ludzi dziwi tolerowanie przez Izrael, UE i USA antysemityzmu części majdanowców …” (Pan Zerohero – 9)

  A przypomina Pan sobie, jakim wstrętnym i agresywnym antysemitą był Jakub Frank ? Bo że „ludzie” nie pamiętają, to mnie nie dziwi 🙂

  Niemniej jednak, przychylam się do ostrożności w lekceważeniu Dugina. Każde jego wypowiedziane słowo, ma swoją wagę. Niekoniecznie taką, jak na pierwszy rzut oka.

 14. Zerohero said

  Tak Panie Boydar. To całkiem możliwe, choć przyznam, że nie padam specjalnie na kolana przed Duginem. tzn. ani mnie ta filozofia nie powala ani nie mam w zwyczaju każdego języka ezopowego brać za dobrą monetę. No, przynajmniej nie widzę w nim „bełkotu”. 🙂

 15. Griszka said

  @9
  Rok temu niektórzy posłowie Knessetu wyszli z propozycją oficjalnego potępienia działalności banderowców a w szczególności partii Swoboda za poglądy antysemickie i nazistowskie. Wniosek oddalono z powodu zbyt małego poparcia dla tej inicjatywy.
  Widać kto za sznurki w tej całej sprawie pociąga, skoro nagle przymknęli oczy na to antysemickie towarzystwo, które mają w zwyczaju tępić.

  Oczywiście część organizacji żydowskich wrzuciła Swobodę i inne odpryski UPA na listę organizacji antysemickich.
  Ciekawe, że frakcja POPiS wyczulona na wszelkie przejawy antyżydzizmu nie zauważyła tego słonia w menażerii ? Tak samo jak probanderowskiej Batkwiszczyna z Arseniukiem na czele.

 16. Griszka said

  Errata: chodziło o Jaceniuka.

 17. 25godzina said

  Dugin chce żeby świat i ludzie dostosowali się do jego idei i ideologii. Żeby opisywali go jego niezrozumiałym językiem w brew temu co podpowiada im intuicja. Żeby ktokolwiek mógł zrewoltować ludzi, musi być podatny grunt, a Ukraińcy oprócz tego, że chcą zarabiać i żyć lepiej chcą też wiedzieć kim są.

 18. marta15 said

  Bardzo ciekawy artykul.
  „*UKRAINA* – PAŃSTWO WYMYŚLONE i ZORGANIZOWANE przez MASONERIĘ !!!.
  „NIE ULEGA WĄTPLIWOŚCI, że GIGANTYCZNA MYŚL ZORGANIZOWANIA NOWEGO, WIELKIEGO, ODRĘBNEGO NARODU z LUDNOŚCI ZAMIESZKAŁEJ na PRZESTRZENI od KARPAT do KAUKAZU i od PRYPECI do MORZA CZARNEGO, oraz ZBUDOWANIE ROZLEGŁEGO PAŃSTWA, w którym by TEN NARÓD MIESZKAŁ jest DZIEŁEM MASONERII” !!!
  *****
  RUCH UKRAIŃSKI i MASONERIA
  Jędrzej Giertych
  poniższe opracowanie pochodzi z roku 1957

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/23/ruch-ukrainski-i-masoneria/

 19. marta15 said

  bardzo ciekawe.
  „… Woe to you, egotistical hypocrites! You are full of greed and self-indulgence. Everything you do is done for appearances:
  You make pompous speeches and grandstand before these TV cameras. You demand the place of honor at banquets and the most important seats wherever you go. You love to be greeted in your districts and have everyone call you “Senator” or “Congressman.”
  On the outside you appear to people as righteous, but on the inside you are full of hypocrisy and wickedness!
  You say you want to clean up Washington, but as soon as you get here you become twice as much a son of hell as the one you replaced!
  Woe to you, makers of the law, you hypocrites! You do not practice what you preach. You put heavy burdens on the citizens, but then opt out of your own laws! Woe to you, federal fools! You take an oath to support and defend the Constitution, but then you nullify the Constitution by confirming judges who make up their own laws.
  Woe to you, blind hypocrites! You say that if you had lived in the days of the Founding Fathers, you never would have taken part with them in slavery.
  You say you never would have agreed that slaves were the property of their masters but would have insisted that they were human beings with unalienable rights.
  But you testify against yourselves because today you say that unborn children are the property of their mothers and have no rights at all! Upon you will come all the righteous blood that has been shed in this country.
  You snakes! You brood of vipers! You have left this great chamber desolate! How will you escape being condemned to hell!..”

  „…Of course such an address never really took place. Who would be so blunt and rude to address the nation’s leaders that way?
  Certainly no one claiming to be a Christian. Are you sure? Jesus said something very similar. What? Sweet and gentle Jesus? Absolutely.
  If you read the twenty-third chapter of Matthew you’ll see that much of my fictitious speech is adapted from the real speech Jesus made to the Pharisees. Contrary to the spineless Jesus invented today by those who want an excuse to be spineless themselves, the real Jesus taught with authority and did NOT tolerate error. When people were wrong, Jesus corrected them and sometimes he got in their faces to do so …..”
  http://townhall.com/columnists/frankturek/2010/10/31/jesus,_christians_and_politics/page/full

 20. Boydar said

  @ Pan 25godzina

  Pisząc „… Dugin chce żeby świat i ludzie dostosowali się do jego idei i ideologii. Żeby opisywali go jego niezrozumiałym językiem …” nieco Się Pan myli.

  Dugin „robi” za szamana. Celowo mówi tak, aby nie dało się większości zrozumieć. Jak każdy szaman. Nie sądzę też, aby jego marzeniem było zrozumienie u mas. Tak samo jak nie było ono marzeniem tybetańskich szamanów sypiących kolorowy piasek do Wisły.
  Proszę poczytać „naszego” H-W, to Panu przybliży, jak ja to rozumiem.

 21. marta15 said

  wyglada na to, ze kolejna, zaprogramowana wedlug juz wyprobowanych receptur ” rewolucja” ma juz miejsce w Wenzeueli.

  http://www.globalresearch.ca/rise-of-the-anti-government-flash-mobs-first-ukraine-now-venezuela/5369691

 22. RomanK said

  Pajie 25 godz…poslucha pan Zerohero…
  kilka dni temu powiedzielem dokladnie to samo co Dugin…tyle, ze po polsku…
  Pan odszuka wpis….tak posluzyli sie Solidarnoscia i dokladnei ci sami… Ruszja kolo zamachowe silami takimi-jakie moga je ruszyc..a jak sie juz kreci..przejmuja interes..caly interes.
  IM nie roi roznicy..kto to jest…i jakie ma oblicza..to jest element niezbedbny ale spendable…przeznaczony na strate -jak tracony wosk, dlatego jest to metoda odlwewania nwej rzeczywistosci metoda na tracony wosk. Dwie pieczenie przy jednym ogniu…
  Ukraina jest celem z tego samego wzgledu jak od wiekow…doskonala ziemia i woda..dajaca calkowita neizaleznosc zywnosciowa..a wg doktryny Kissingera zywnosc jest bronia, wazniejsza niz pieniadze. Kiedy runie system finansowy i palic beda miliarderzy miliardami:-))) rznac sie beda za kawalek chleba.
  Jaceniuk podal informacje ze wytransferowano pozyczonych pieniedzy na offshore..70mld dollarow, gwarantowanych splata panstwa Ukraina…
  CO to znaczy…znaczy nic innego ze tyle kosztowalo przekupienie kogo trzeba na Ukrainie…generalow, urzednikow, politycznych dzialaczy, ktorzy znajda sobie lokum wygodne na zachodzie…w sumie pieniadze z cienkiego powietrza z zydowskiego banku,trzym anae w drugim zydowskim Banku…a wplaca je bedzie lud ukrainski… zaciagajac petle oszczednosci…bo przeciez nowe kredytu musza byc dane pod okreslone warunki jakie postawi IMF…
  Nazisci ukrainscy jakimi sie osluzono do pognania opornych…zostana spuszczeni po drucie…i zlikwidowani w najmniej przez nich oczekiwanym momencie.
  Czeka ich ciezkie zycie…beda do konca zycia ciezko pracowac rekami……pod dokladna obserwacja. Sa naznaczeni pietnem.
  Dokladnie, jak dzialacze Polskiej Solidarnosci.
  I pozniej wielu innych. Na patriotyzm gojow w globalnym kibutzu miejsca nie ma.

 23. 25godzina said

  @RomanK Tak, czytałem pański komentarz i – w odróżnieniu od bełkotu Dugina – o dziwo wszystko zrozumiałem i ze wszystkim się zgadzam. Tylko pytanie dlaczego Ukraińcy dali się tak oszukać? Raz – bo Janukowicz do tego dopuścił, a miał za sobą poparcie Moskwy, mógł mówić i robić co chciał, dwa – bo Ukraińcy chcą zmiany.

  W systemie bankowym jest co najmniej kilak razy więcej pieniądza niż wynosi światowe PKB. Jedyne co można robić żeby przedłużać agonie to kraść i to się właśnie dzieje. Większość środków w systemie bankowym nie istnieje.

  Nazizm ukraiński jest odpowiedzą na zapotrzebowanie określenia własnej tożsamość. Nie potrafią zrobić tego pozytywne, więc robią negatywnie. Dodatkowo negacja/bunt ma energię niszczącą z której korzysta Światowa Lichwa.

  @Boydar – „H-W”? Jakaś podpowiedź, bo nie mogę rozszyfrować?

 24. Boydar said

  Hoene-Wroński

 25. RomanK said

  Dobrze pan rozumie panie Boydar…juzci dobre porownanie z Wronskim:
  qui omnes homines vult salvos fieri et ad agnitionem veritatis venir .

 26. Easy Rider said

  Ad 7 – Boydar.

  Również mnie zastanawia ten brak wątku polskiego w wypowiedziach Dugina na temat Ukrainy, jedynie pamiętam, że gdzieś tam padło słowo „Polska”, ale w kontekście historycznym. Przyczyn można dopatrywać się różnych:

  – zwyczajne lekceważenie znaczenia obecnego państwa polskiego w polityce europejskiej;
  – świadomość, że polskojęzyczny rząd nie reprezentuje stanowiska i interesów społeczeństwa polskiego;
  – unikanie w tej trudnej – również dla Rosji – sytuacji odgrzewania polsko-rosyjskich resentymentów, gdy wspólnym wrogiem Słowian jest żydoglobalizm.

  Ad 14 – Zerohero.

  Dugina oczywiście nie należy lekceważyć, tym bardziej, że – jak mi się wydaje – jego wypowiedzi mogą wyrażać stanowisko samego Putina.

 27. 25godzina said

  @Easy Rider Dugin robi w ideach. Polskę musi pomijać żeby mu się ta cała euroazjatycka układanka nie rozleciała zaraz na starcie. Dla mnie to jest egzemplarz z tej samej półki co Alfred Rosenberg.

 28. adsenior said

  Uroczyste przejęcie urzędu Prokuratora Generalnego, przez demokratę z Majdanu!

 29. RomanK said

  Nie ma zadnego liczascego sie podmiotu politycznego- suwerennego – Polska….a inne w geopolityce sie nie licza.W geopolityce licza sie tylko fakty i podmioty. Dugin nie robi w ideach on robi w geopolityce i wie co robi.:-)
  Jego stanowisko wyraza realizm polityczny..geopolityczny….a przypadkowo, czy nie Putin jest takim realista..zatem to- ze widza to samo, na to samo patrzac..swiadczy ,ze maja dobre oczy i wech….czego nie da sie powiedziec o innych:-))

 30. RomanK said

  http://www.presstv.ir/detail/2014/02/25/352262/us-supports-neonazis-group-in-ukraine/

 31. RomanK said

  A o tzw ,Polsce mowia i owszem:

  http://voiceofrussia.com/radio_broadcast/no_program/263449445/

 32. Fran SA said

  O Miloszewiczu tylko juz nikt nie pamieta i nikt go nigdy nie sluchal.
  A Slobodan Miloszewicz przed smiercia ostrzegal, ze jesli panstwa slowianskie nie wezma sie w garsc i nie beda sie bronic wspolnymi silami, przed wspolnym wrogiem – to ich zjedza wszy i pejsy.

 33. 25godzina said

  @RomanK A istnieją suwerenne podmioty Rumunia, Grecja, Cypr itd. itp? W słynnym wywiadzie sprzed iluś tam lat mówi, że z Polski wartościowe sa jedynie wątki mniejszościowe, a zwłaszcza wątek żydowski. Właściwie co tu dalej komentować?

  Dlaczego Polski nie zrobiono po IIWŚ XVII republiką jak chciał chyba Beria? Bo Stalin się nie zgodził, kazał zbudować atrapę państwa (wg słów Albina Siwaka na YT), tak samo postępowali carowie mimo że żadnego suwerennego podmiotu „Polska” nie było uwzględniali potencjał narodu (który przecież też był pod zaborami słaby, podzielony i niszczony ekonomicznie).

  Dugin jest ideologiem udającym naukowca.

 34. 25godzina said

  c.d Światem rządzą idee. Polskość jako idea to idea zjednoczonej słowiańszczyzny, a jej podstawą jest katolicyzm. Ta idea oznacza, że tylko część pastwa rosyjskiego się łapie. Jego idea Eurazji jest wiec tą idea zagrożona. Dlatego polskość trzeba co najmniej zamilczeć, a najlepiej zniszczyć.

 35. 25godzina said

  http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=441:wincenty-lutosawski-tworca-polskiej-filozofii-narodowej&catid=51:historia&Itemid=101

  Taka będzie Eurazja, a tym samym Rosja przestanie istnieć:

  „(…)Otóż ogłosił był Lutosławski na początku semestru temat swoich wykładów, a w tych czasach to profesor decydował co będzie wykładał w danym semestrze. Na wykłady zapisało się wielu studentów, wszyscy wnieśli stosowne opłaty. Mija tydzień, dwa, trzy, a wykładów nie ma i profesora nie widać. W końcu sprawa doszła do dziekana, który wezwał Lutosławskiego i zażądał wyjaśnień. Ten na to: „panie dziekanie, naprawdę starałem się bardzo, ale jak wszedłem na salę i zobaczyłem te kałmuckie gęby – nie mogłem się przemóc…” (…)”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: