Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Kijów oczami mieszkańca

Posted by Marucha w dniu 2014-02-27 (Czwartek)

„OD samego POCZĄTKU MAJDANU stali tam z ZACHODNIEJ UKRAINY BANDEROWSKIE ORGANIZACJE NACJONAL-FASZYSTOWKIE, UPA-UNSO, OUN, SWOBODA, SS GALICZYNA, TRYZUB, NAZI, ULTRA-RADYKALOWIE, ODZZIALY BOJOWNIKÓW, wycwiczone WCZESNIEJ, także TERORYSCI zza GRANICY: GRUZJA, CZECZNIA, DANIA, STANY…” !!!

____________________________
Publikujemy wyjątkową relację z Kijowa, napisaną przez mieszkańca tego miasta, w nocy z 20-21 lutego AD 2014. Zachowaliśmy oryginalną pisownię. Autor chce pozostać anonimowy.

____________________________
We wtorek ok 17tej metro już było zamknięte, z pracy wracaliśmy na drugi brzeg Kijowa przez 3 godziny w objazd, korki byli 10-balowe, ale głównie było dojechać do domu bez ekscesów… komunikacja miejska pracowała biezplatnie, ale marszrutki to nie zwykła komunikacja miejska, lecz prywatna… w marszrutce ludzi nerwowo oglądali nowości z centrum przez I-pody… nawet Tvzje… na pełną głósność…tam ciągle krzyczali kierownicy majdanu: „rozbierajcie bruk, niescie puste butelki po koktejl (molotowa)… potem gadał główny sprzedawca Gruzji Srakaszwili… jakby został spotkany na ulicach Gruzji, ludzi bym zaplewali go podle oczy… sprzedał kraj i uciekł za granicę, a teraz podbiją Ukraińców na to samo….. ale kto tyle wie o nim?… :/

W następnym dniu musieliśmy być w pracy, ponieważ zamknięte zostali tylko szkoly w centrum… Dojazd był spokojny, oczywiście dłużej, no, bo w objazd. Ludzi było nie tak, jak zwykle na ulicy, lecz mniej – niektóre fabryki zostali też zamknięte. W pracy już się doznali, ze do podpalonej merii majdanowcy radykalowie nie dopuścili pozarników (byli pewni, ze poradzą sobie), a gdy dopuścili, już zapóżno bylo – pożarniki nie dali rady.

Bojowniki majdanowcy podpalili tez Konserwatorium, wlamali się do Studia Operowej i najpierw wzłamali kasę biletową… dzialacze „za ideję”… zajęli uczelnię, będą srali tam, jak przez cały miesiąc w centrum miasta i merii…. nikt nie jest pewen, że fortepiany koncertowe nie pójdą na ogień czy na barykady, a tam jeszcze organy w salach, także kostiumowa sala, jak w zwykłym teatrzu, bo to scena teatralna na uczelni, no, i sama uczelnia…. te stado debiłow nie wie, ile kosztuje kultura…. :/

Także doznali się, ze z kobiet , pracujących w merii (gdy czasowo majdan owcy opuścili merję) zrywali złoto i kosztowności, a jakiś chłop zaproponował wypuścić kobiet ztąd – został zastrzelony z bliska. Wieczorem środy także zjęli Pocztę główną, inne ministerstwo.

Dzisiaj, w czwartek, kolejki do bankomatów, kolo godz. 17 pieniądze się konczają… a i system bankowy zawiesza czas od czasu od napięcia… W naszej kolejce było ok. 30 osób, bankomat dawał tylko jakąś limitę, ale przed nosem kasa się skończyła… ale powiozło w markecie.

W kolejce doznaliśmy, ze banki pozamykane, apteki też… działa „masowa psychoza”… Zamknięty okazał się sklep Ewa (w rodzaju Rossmana, tylko ukraiński). Po drodze spotkaliśmy aptekę całodobową, ale za parę godzin tez już była zamknięta. W sklepach paniki nie było, spokojnie ludzi kupowali, ale ażyotaża dziala… mówili, ze kolejki i tłum był z rana i koło poludnia.

Ok 18 godziny pólki na najważniejsze artykuły spożywcze zostali puste – kasze (grzeczana, jagliana, pszeniczna, jęczmienna, ryż, manna, mąka), cukier, sól, makaron, chleb, tanie mydło… zostało troche makaronu ukraińskiego i drogi wloski… rozbierali olej (w innym sklepie też masło, wszystkiego potrochu – na ile kogo stać…).

W markecie zapewnili, ze chleb jeszcze będzie, bez paniki, bo ich piekarnia pracuje. Odział mięsny był pusty, ponieważ nie ma dowozu do miasta. Ale bazary (targi) dzialają – tam można kupić i mięso, i ser domowy, smietanę, warzywa, etc…. jak na zwykłym rynku prosto od ludzi czy fermerów z wsi albo od sprzedawców.

Kolejki z powiatu jeżdzą, dojazd zamknięty tylko na trasach, ale radykalowie znają objazdy…

Warzyw było jak zwykle, inne artykuly – tez. Ze sklepów spożywczych odwiedziłem market „Pieriekriostok”, „Silpo” i sklep „Jagotińskie produkty”.

W komunikacji miejskiej staram się jezdzić „nosem w okno”, zeby nikt ni zaczepial z agresywnie nastrojonych „majdanowcem albo wspierających.. już byla akcja raz w metrze. Także widac od razu, ze to majdanowcy – agresywne, straszne mordy bandyckie, takie wysportowane bydlaki, albo gówniarże nastolatki, studenci, którym poprzewracalo w głowie… większość to zapadeńcy – Galiczyna, Wolyń – słychac po brzydkiemu akcentu… jeździli metrzem, bo nocują na osiedlach…. Trza także uważać na torebki, bo rzną…. W calym sytuacja kryminalna od grudnia bardzo niezdrowa, ponieważ policja jest zajęta w centrum, a pozjezdzali się złodzieje z calego kraju…..

Wieczorem kolega z pracy (dzielnica Borszczagowka) powiedział, ze u nich na ulice strzelali, slyszył to z domu, także banda ozbrojonych bandytów wdarla się do marszrutki, zastrzelili kierowce i pograbowali ludzi. Kolegi z pracy zrezygnowali iśc do pracy w piątek, bo każdy dojeżdza z róznych dzielnic…strasznie. Szkoły zostali zamknięte tylko w centrum, do Niedzieli. A metro już pracowało (tylko zamknięte te parę stacji w samym Centrum miasta).

W nocy u nas na dzielnicy był jeden strzał, się boję – nie śpię drugą noc… To samo było w Kirgizii, gdy bandy „powstańców” gromili i maroderstwowali wszędzie, strzelali w ludzi na ulicach… nowy rząd nie dawal z nimi rady. Teraz u nas to samo się dzieje..

W nocy też dużo samolotów wylatywało z miasta – VIPy, bogaci uciekają… Majdanowskie „dzialacze” dostają azyl w krajach eu (nawet kupując dowody – zaświadczenie od lekarza – 300 – 500$, zaświadczenia cieprpienia albo groźb– od 500 do 10000 euro), a zwykle ludzi zostają na laskę Boga…

Niestety ludzi nie rozumieją, ze to samo było w Jugoslawii 15 lat temu… te same panstwa mieli te same interesy, tak samo wtrącali się do spraw wewnętrznych, te same metody, i wykorżystany został ten samy tłum – bio-material – technologje Gene Sharpa… tylko ludi się nie uczą na blędach susiedzi.

A wam na zachodzie podawana przekłamana informacja od samego początku: co do ilości „majdanowców”, co do ich przynależności panstwowej oraz orijentacji politycznej, co do samego sosu, pód którym podawają polskim, niemieckim, eu -obywaicelam Majdan…

Od samego początku majdanu stali tam z Zachodniej Ukrainy banderowskie organizacje nacjonal-faszystowkie, UPA-UNSO, OUN, Swoboda, SS Galiczyna, Tryzub, nazi, ultra-radykalowie, odzzialy bojowników, wycwiczone wczesniej, także terorysci zza granicy (Gruzja, Czecznia, Dania, Stany….), bardzo dobrze zorganizowane i sporo kasiorki ze Stanów i EU na to poszło ….

Także byli studenci, o czym pisałem wcześniej, i bezrobotni (zarabiali kasę za „stojanie”). Jednego podpalacza samochodów na osiedłach złapali wtedy – się okazał obywaciel Gruzji, mieł na rękach listę z numerami samochodów, adresami, za kazdy płacili ok 30$… dostal listę od „klijentów”, majdanowskich, jak i sam.

Nikt u was nie pokazywał ANTI-majdan… a ja ktos pokazywal, to widac gołym okiem, ze zaangażowani wasze reporterowie…

Zwykle kijowianie pracowali i pracują. I się boją, bo lazą bandy z majdanu uzbrojone, ktos mówi, ze też są prowokatorowie.

A ostatnio poslanka od opozycji w Radzie powiedziała, ze snajpiery strzeljaące po majdanowcach także strzelali i po berkutowcach – kto to był?..

I jeszcze prosimy uważać, ze 1 tys. majdanowców, nawet jakby 1 mln – to nie 46 mln. ludności kraju, nie 5 mln. Kijowian!

I NIE ZAPOMINAJCIE, po ODZYSKANIU NIEZALEŻNOŚCI DZIECI UKRAIŃSKIE na UCZELNIACH od DZIECIŃSTWA NAUCZANO PRZEKLAMANEJ HISTORII co do BANDERY, SZUCHIEWICZA, WOLYNI I GALICZYNY.

Mieszkaniec Kijowa
http://konwentnarodowypolski.wordpress.com

Komentarzy 15 do “Kijów oczami mieszkańca”

 1. Inkwizytor said

  Wierzę temu człowiekowi. Niestety będzie tak jak pisałem dawniej. Pisiorki. POpłuczynki i pomniejsza swołocz poleca do Kijowa i będą składać kwiaty pod czerwono-czarnymi szmatami banderowskimi. I nie mrugną okiem kiedy ukraińscy pogrobowcy dUPA zażądają od Polski Przemyśla a niemcy Wrocławia

 2. Fran SA said

  Jak to jest mozliwe, ze do Kijowa wyjechala polska grupa tzw. Solidarni z Ukraina i robila sobie zdjecia pod flagami UPA i haslami UPA, ktore glosza ‚rezati lachiw’.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/31/lider-banderowcow-ludobojstwo-na-wolyniu-to-brednia/

 3. Luxeuro said

  Ad. 2 – Ja pieprze !!!!!!!!!!! No tego się nie spodziewałem. Czy ona rozum zgubiła czy ja po prostu, jak to w historii często bywa, dałem się oszukać ? 😦

 4. Módlmy się za Putina.

 5. oldsten said

  Strzeżcie się fałszywych proroków, po owocach ich poznacie- ot, i mamy owoce:)

 6. Tralala said

  ad 3 Luxeuro

  tez zbaranialam !

 7. Premizlaus said

  Stankiewicz od pewnego czasu mi coś nie pasowała. Wyszło końcu szydło z worka.

 8. ao said

  teraz zaplaca za brak zdecydowania w pierwszych dniach tak jak zaplacili inni
  jeszcze beda blagac na kolanach o powrot Januszkiewicza……

 9. Zerohero said

  Re 3,

  Miał Pan jakieś złudzenia do Ewy Stankiewicz? Lista pracodawców: Gazeta Polska, TV Republika, Sekta Smoleńska itp. Ja od wielu lat z dużą rezerwą traktuję każdego komu odpowiada tamta atmosfera. Albo taki ktoś jest skrajnie naiwny albo niepokojąco „elastyczny”.

  Przypuszczam, że ona dobrze wie, że banderowskie gogusie w kominiarkach, z pochodniami i różnego rodzaju bronią (toporki, pałki) nie mają związku z pierwszą Solidarnoscią. Ona dobrze wie, że nikt pierwszej solidarności nie pomagał, że opór wymagał odwagi, że nie da się porównać ostrych prześladowań pierwszej Solidarności z bierną postawą poniewieranych funkcjonoriuszy Berkutu.

  Ona sama prawdopodobnie gardzi tymi banderowcami i przy pierwszej okazji ich zdradzi. Nikt mi nie wmówi, że np. Wildstein z Kaczyńskim kochają banderowców albo nie rozumieją co się dzieje na Ukrianie.

  Instrumantelane traktowanie ludzi to jest klasyczny przykład psychopatii – poważnego zaburzenia osobowości. Psychopaci sprawdzają się w służbach specjalnych, reżimowych mediach, jako politycy, bezwględne „białe kołnierzyki”. ok. 1 do 4% społeczeństwa to psychopaci, ale w pewnych środowiskach dochodzi ten stan do 100%! Psychopata będzie kłamał Panu w żywe oczy, zrobi z siebie jeszcze altruistycznego idealiste, a demaskujących go ludzi prawych i ucziwych nazwie „agentami”, „bolszewikami” itd. Psychopata będzie udawał najlepszego przyjaciela, usmiechał się, wyciągał rękę. A przy pierwszej okazji wbije nóż w plecy.

  Wkurzały mnie zastępy ubogich rozumem biedaków dających się ponieści hagadom o mgle, helu i trotylu. K..wa, oni, te psychole robią wielką politykę, sterują masami, a bidaki biją pianę w rytm ich muzyki. Ludzie, bojkotujcie farbowańców.

 10. Zerohero said

  A z cytowanego wywiadu z rzecznikiem Prawego Sektora Tarasenką:

  Bandera zainspirował jednak rzeź na Wołyniu, w wyniku której zostało zamordowanych przeszło 100 tys. Polaków. Nie odpowiada więc za ludobójstwo?
  TO BREDNIA. DOKŁADNIE ŚLEDZIŁEM HISTORIĘ OUN i WIEM, że to po prostu NIEPRAWDA. OWSZEM, BANDERA ZALECAŁ stosowanie RADYKALNYCH METOD, ale PRZECIEŻ z OKUPANTEM należy WALCZYĆ WSZYSTKIMI METODAMI. TYM BARDZIEJ kiedy TEN OKUPANT nie CHCE OPUŚCIĆ twojej ZIEMI.

  Czyli jest to „brednia”, ale jakby co to i tak popieramy…

  Sympatykom NOP sympatyzującym z Prawym Sektorem wskazywałem podobne nieścisłości. Nie wiem czy dotarło. Na nacjonalista.pl pan podpisujący się Sigurd do samego końca szedł w zaparte i wmawiał, że Zachód aż tak gorąco puczu na Ukrainie nie popierał.

  Troszkę to śmierdząco się przedstawia. Z jednej strony nagłaśnianie prawdy o Syrii, a z drugiej poparcie dla zmian na Ukrainie, które za kilka lat umożliwią poprawkę w Syrii plus Iran na dokładkę.

  Każdy może błądzić, nie wyłączając mnie :). Mimo wszystko dyskutując z panem Sigurdem czułem duży dysonans, dozę upartości, wielki kredyt zaufania dla Prawego Sektora. Rozumiem jakieś kontakty, rozmowy, ale trzeba tak od razu ufnie jak pies? Co się z tymi ludźmi dzieje? Ktoś mądry u Maruchy wyjaśniał, że NOP wierzy w pewien „internacjonalizm” nacjonalizmów. To by się zgadzało, ale ci ludzie chyba po to mają mózgi by nie iść ślepo za uproszczoną ideologią? banderowcy pójdą w odstawkę albo pokażą pazurki i NOP skończy z ręką w nocniku.

 11. Luxeuro said

  Ad. 9 – Ja ją tak naprawdę nie znalem aż dopiero pokazał się film „Trzech kumpli”. Później wydawało mi się że jest cholerna nagonka na nią ,jak by ze strony GW, na temat Smoleńska. I nagle pojawia się ona w nowym kanale TV Republika. Po krótkim czasie TVR okazuje się nie do końca być tym czym niby jest. Tak że już czulę fetor ale nie do końca bylem pewny. No po Majdanie to nie da się już wytłumaczyć że jest ona za Polską racją stanu.
  „Wielbiona przez środowisko filmowe za „Trzech kumpli”, odrzucona za „Solidarnych 2010”. Już na sam dźwięk jej nazwiska poseł Platformy Stefan Niesiołowski wpadł w furię”

  „”Ewa Stankiewicz jest naszą Joanną d’Arc. Ma odwagę mówić, że w wyniku zamachu smoleńskiego władze w Polsce objęli ludzie pod kontrolą Moskwy” – powiedział Krzysztof Kłopotowski.”

  „W czasie studiów pracowała jako stewardesa w liniach lotniczych Delta Air Lines.”
  Nie LOT ?

  Następny „ekspert” pojawiający się w TVR jest Longin Pastusiak. Węzły ma na peryferiach „Puławianie”.
  „Córka Edwarda Ochaba Anna jest żoną Longina Pastusiaka, druga córka – Zofia (1943–2011) ukończyła Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej, przez wiele lat uczyła matematyki w warszawskich szkołach. Została pochowana na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie[10]. Trzecia córka Maryna jest tłumaczką. Czwarta córka Wanda jest dziennikarką.”
  Ale zakażony nasz organizm polityczny/medialny.

 12. Brat Dioskur said

  Zanosi sie na to ,ze Krym bedzie pelnil role naszego…. „korytarza” z 39′!Odepchniecie Rosji od M.Czarnego to pierrszy krok w kierunku jej obezwladnienia. Nie udalo sie od strony Bialorusi to probuja od brzucha ,ale Rosja juz pokazala Rasmusenowi gest Kozakiewicza i na Krymie sa juz oddzialy Specnacu.Wczorajsze Tv zachodnie otrzymale nagrany komorka wjazd dwoch rosyjskich ciezarowk do jakiejs miejscowosci.Dzisiaj juz sa ujecia wozow pancernych i samolotow bojowych krazacych nad Krymem! Szalency ,zeby uslac dywan z kwiatow przed rosyjskimi pedalami gotowi sa wzniecic IIIWS! Aha ,juz nawet i polnocne koreanczyki wypuscilu 4 rakiety krotkiego zasiegu …ja juz robie na wszelki wypadek zapasy zywnosci.

 13. Griszka said

  No i gdzie ta osławiona kontrola Moskwy ? Frakcja POPiS podkłada nogę Putinowi z obu stron już od dawna, zależne od ich media urządzają festiwale plucia na Moskala…
  Co do Stankiewicz. Myślę, że myli się Pan, Panie ZeroHero. Nas nie przekonają, że ona ma cokolwiek wspólnego z polską racją stanu.
  Reszta ślepych czcicieli Kaczora już kupiła dawno temu bajkę, że można wspierać banderowców i pozostać gorliwym patriotą. Chyba, że tak jak mówi ks. Isakowicz Zaleski – może rzeczywiście część ludzi wyszła z tego delirium i słupki pisiakom polecą.

 14. Sunny said

  Dziwi mnie ze ukrainska policja i tane sluzby nie moga sobie poradzic z jednym tysiacem ludzi.
  Kto stoi na czele tajnych sluzb i policji Ukrainy? Zaloze sie ze zydzi. Wyglada na to ze prezydent Ukrainy nie ma realnej wladzy.

 15. bodo said

  Ja myszle, sze z tom Ukraine to jest tak, jak powiedżieli NASZE sznajpery, sze „NASZE szanowne panstwo
  tylko smieniają swoje służszące”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: