Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  gorej o Rozbić system samowładzy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Krym: Antymajdan i „uprzejmi ludzie”

Posted by Marucha w dniu 2014-03-01 (Sobota)

Krym pełen jest „uprzejmych ludzi”. Tak nazywa się tutaj mało rozmownych uzbrojonych bojówkarzy w mundurze bez znaków identyfikacyjnych, którzy 28 lutego wzięli pod swoją kontrolę najważniejsze strategiczne obiekty na półwyspie: Radę Wierchowną, lotnisko w Symferopolu, sewastopolskie lotnisko Belbek i szereg innych.

We wszystkich przypadkach obeszło się bez starć, a uzbrojeni goście zachowywali się przyzwoicie, co stało się impulsem do powstania nowego wyrażenia, które szybko zdobyło popularność w rosyjskim internecie.

„Uprzejmi ludzie”, rozbroili ponadto ukraińskich żołnierzy i służbę graniczną w Bałaklawie, a także bezkonfliktowo opieczętowali składy broni i objęli nad nimi kontrolę.

Na Krymie trwają na tym tle prorosyjskie mitingi. Mieszkańcy Symferopola, Sewastopola, Kerczu i Eupatorii z rosyjskimi flagami – państwową trójkolorową oraz wojennomorską – domagają się referendum w sprawie statusu półwyspu. Zaplanowane na 25 maja referendum „O rozszerzeniu autonomii” mało kogo zadowala. Wielu otwarcie się przyznaje, że chciałoby widzieć Krym w składzie Rosji, albo jako niezależne terytorium.

Zwolenników „Majdanu”, a przynajmniej osób otwarcie głoszących swoje stanowisko wśród rosyjskiej ludności Krymu praktycznie nie ma. Zresztą, obalony przez „Majdan” prezydent Wiktor Janukowicz cieszy się tu niewielką popularnością: na Krymie nazywają go zdrajcą. Ludność już wysuwa nowych wodzów – najszerzej znanym wśród nich jest nowy mer Sewastopola Aleksiej Czałyj.

Równolegle tworzone są nowe struktury samorządowe – rosyjskie wspólnoty na Krymie praktycznie od nowa organizują się w okresie, kiedy poprzedni przywódcy zachowali się niestosownie do sytuacji. Liczne oddziały samoobrony, grupy „Rosyjskiego Bloku” i innych organizacji biorą udział w mitingach, zapewniając porządek i zamykając wejścia do ważnych obiektów, w tym aspekcie współpracując ze wspomnianymi wyżej „uprzejmymi ludźmi”.

Oddziały krymskiej samoobrony i miejscowy Berkut, który nie podporządkował się rozkazowi ministra MSW z „rządu Majdanu” Awakowa o rozwiązaniu, bronią Krymu przed ewentualnym wtargnięciem bojowników z „Prawego Sektora” i innych band. Kilka prób takiego „najazdu” już miało miejsce, wszystkie one zakończyły się niezwłocznym odstąpieniem.

Najważniejsza kwestia, która niepokoi mieszkańców, to pytanie o stanowisko Rosji wobec Krymu. Widmo „początku lat 90.” przeraża ludzi, a w przypadku jeśli Rosja nie wesprze interesów Rosjan na Krymie, region można będzie uważać za stracony. Zresztą na razie działania Rosji w zakresie wsparcia dla „Antymajdanu”, przede wszystkim krymskiego, są rozsądne i wystarczające. Pytanie, na ile gotów jest Krym – jego mieszkańcy, oraz ci, którzy ich reprezentują.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 19 to “Krym: Antymajdan i „uprzejmi ludzie””

 1. Juziek said

  Matko Rosjo przygarnij dzieci swoje!

 2. RomanK said

  NO prosze..beda nowi Gentlemen from Sewastopol..

 3. Fran SA said

  Tu nawet nie chodzi o to, co Rosja zrobi, tylko co syjon jeszcze wywinie, ktory te awanture kontynuuje.
  Juz sie nikt niczego nie wypiera a zydzi zacieraja rece. Prasa izraelska traktuje swoje oddzialy na Ukrainie jak bohaterow narodowych a glowny rabin w Kijowie oglasza swieto Purim.
  Naturalne AMerykanom sie wydaje, ze maja praow bronic integracji Ukrainy. Z takiego prawa nie skorzystali przy dezintegracji Balkanow.

 4. wi42 said

  Nastepny etap:
  http://izvestia.ru/news/566814
  Izba Wyzsza Dumy zatwierdzila uzycie wojsk rosyjskich na Krymie

 5. kresowiak said

  brawo putin zrób porządek z tym banderowskim bydłem

 6. Nemo said

  To się może bardzo źle skończyć. Na wniosek Wielkiej Brytanii zwołano posiedzenie rady bezpieczeństwa ONZ. Ale chyba nie będą aż tak szaleni by rozpętać konflikt.

 7. Waldek said

  Czy Rosjanie biorą tez lewobrzeżny Kijów? Kiedyś już tak było, że granica przechodziła przez Kijów.

 8. Griszka said

  W Charkowie i Doniecku już dochodzi do zbiorowego pałowania działaczy banderowskich z Prawego Sektora. Ponoć pogoniono ich z tamtejszych urzędów. Brawo Ukraińcy ! Lać to towarzycho bez sentymentów.

 9. kowalski said

  jedno jest pewne ,gdy Sewastopol i Krym opuszczą Rosjanie ,natychmiast zamontuje
  się tam bazy USA .
  Czy Rosja otaczana gdzie tylko możliwe ,może sobie na taki scenariusz pozwolić ?.

 10. ciulzpo said

  pakuj się Józio tam towarzysze czekaja

 11. RomanK said

  Przypomnijcie zapowiedz Kissingera… oddzialy Mossadu na Ukrainie urodzily sie na Ukrainie wychowaly, a wielu sluzylo w Armii Czerwonej,,
  Chazaria Magna..od Karpat po Ural i od Morza Baltyckiego przez Czarne ,.Srodziemne do Czerwonego Celem Globalistow….Wysnione Miedzymorze Parchatych Sarmatof…
  Stolica moze byc Kijow, ale rownie dobrze Satana,,,pardon Astana..Akmilisk Taselinograd,Akmola….Miasto Jutra.. Nowe Jerusalem..stolica Swiata…
  http://ngm.nationalgeographic.com/2012/02/astana/ludwig-photography

 12. ciulzpo said

  ej gajowy do roboty….

 13. krzysztof P said

  aa Ciul z PO, od kiedy możesz wydawać swoje idiotyczne polecenia na Gajówce? Chcesz kopa?
  To sie tutaj elegancko nazywa zbanowaniem – ale prawde powiedziawszy KOP z buciora TEZ ci się c i u l u z PO jaknajbardziej należy !!

 14. ciulzpo said

  wy sowiety tylko kopać umieta nie krzysiu P ???

 15. konstanty said

  Putin nie pozwoli pogrobowcom bandziorow i zbrodniarzy z UPA na panoszenie sie na Krymie ! Nie ma takiej mozliwosci .demokracja po banderowsku ? Zaden Rosjanin nie zgodzi sie na demokarcje w wykonaniu pogrobowcow bandytow i zbrodniarzy z UPA mimo ze bandziory maja poparcie miedzynarodowego zydowstwa z tzw zachodu !

 16. ciulzpo said

  Przeca ja tylko grzecznie napisałem ,ze se Józka matiuszka rosija mogła przygarnąć bidula niech się nie męczy , tajga wielka jechać i nie wracać ale wy tylko jęczeć POtraficie

 17. ciulzpo said

  Ruskie Potrzebują na zasiedlenie syberii Po co wy się tak męczycie

 18. Juziek said

  Re. 10:
  Ach ty żołnierzu Oskara, lepiej wynoś się na onet, tam twoje miejsce!

 19. Griszka said

  @15
  Dawno powinien dostać stąd kopa, bo to zwykły troll.

Sorry, the comment form is closed at this time.