Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  revers o Wolne tematy (53 – …
  kot targalskiego o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Objawienie św. Jana w świetle nauki Ojców Koscioła z komentarzem własnym

Posted by Marucha w dniu 2014-03-01 (Sobota)

„Przyszedłem ja w imię Ojca mego, a nie przyjmujecie mnie; przyjdzie inny w imię swoje własne i przyjmiecie go.” (Jan. 5, 43)

„Ponieważ nie przyjęli miłości prawdy ku swemu zbawieniu, dlatego pośle im Bóg działanie błędu, które ich przywiedzie do uwierzenia kłamstwu, aby sądzeni byli wszyscy ci, co nie uwierzyli prawdzie, ale przystali na nieprawość.” (2 Tes. 2, 10-12)

Przypisy zostały opracowane na podstawie nauki Ojców Kościoła:

 • Pisma Świętego w przekładzie Jakuba Wujka, wydanie pod kierunkiem bp. Henryka Kossowskiego, Imprimatur +, 1893 r.
 • Pisma Świętego w przekładzie Jakuba Wujka, wydanie pod kierunkiem Ks. Dr. Antoniego Szlagowskiego, Imprimatur +, 1913 r.

Objaśnienia własne, opracowane przez twórców strony, do prywatnego użytku.

*                      *                      *

Objawienie św. Jana

Rozdział XI

1. I dano mi trzcinę podobną lasce i rzeczono mi: Wstań, a zmierz Kościół Boży i ołtarz i modlących się w nim:

2. A sień, która jest przed Kościołem, wyrzuć precz, a nie mierz jej: albowiem dana jest poganom, a miasto święte deptać będą czterdzieści i dwa miesiące.

Przypisy.

1. Kościół, obraz Kościoła Chrystusowego, jego treść wewnętrzna: wiara, kult, prawa. Mierzy go św. Jan – symbol ten odpowiada symbolowi pieczętowania wybranych Bożych. Kazano apostołowi oddzielić najlepszych chrześcijan, którzy nie mają być wydani Antychrystowi.

2. Sień, tj. to, co należy do Kościoła, a nie jest Kościołem: budynki, dobra materialne.

Miasto święte, to Kościół w znaczeniu najobszerniejszym, obejmującym nie tylko dobra jego, ale i jego wyznawców.

Objaśnienie.

Przy końcu czasów oddzieleni zostaną prawdziwi wyznawcy Chrystusa, tj. ci, którzy zachowują wiarę, kult i prawa Kościoła (co symbolizuje Kościół Boży), od tych, którzy ulegną zwodzeniu Antychrysta (ukazani w postaci Sieni). Budynki Kościoła, jego dobra materialne oraz miasto Rzym zostaną oddane w ręce Antychrysta i jego sługom — poganom.

Rozdział XI

3. I dam dwóm świadkom moim, i prorokować będą tysiąc dwieście i sześćdziesiąt dni, obleczeni w wory.

4. Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki stojące przed oblicznością Pana ziemi.

Przypisy.

3. Dwóm świadkom, którzy prorokują, gdy miasto święte jest deptane — są to pasterze Kościoła, nieprzestawający wyznawać i głosić prawdy. Bossuet widzi w nich pasterzy i wiernych, duchownych i świeckich. Inne znaczenie: Prawdopodobnie Eliasz i Henoch.

Obleczeni w wory, aby do pokuty ludzi przyprowadzili.

4. Dwa świeczniki — Ci dwaj Chrystusa całemu światu ukażą.

Objaśnienie.

Bóg powoła swoich wybranych, aby dawali świadectwo prawdzie Chrystusowej.

Rozdział XII

1. I ukazał się znak wielki na niebie: Niewiasta obleczona w słońce, a księżyc pod jej nogami, a na głowie jej korona z gwiazd dwunastu:

2. A mając w żywocie wołała pracując się i męczyła się aby urodziła.

Przypisy.

1. Niewiasta, Kościół Chrystusowy.
Słońce, tj. Chrystus, który jest słońcem sprawiedliwościowi.
Korona z dwunastu gwiazd, symbolizuje dwunastu Apostołów.

2. W żywocie. Kościół wśród tylu prześladowań miał porodzić lud nowy, lud chrześcijański, z wielkim wysiłkiem wobec napaści ze strony piekła.

Objaśnienie:

Niewiasta symbolizuje Kościoł Nauczający, tj. hierarchię, duchowieństwo.

Rozdział XII

3. I ukazał się drugi znak na niebie: a oto smok wielki rydzy, mający siedem głów, i rogów dziesięć: a na głowach jego siedem koron:

4. A ogon jego ciągnął trzecią część gwiazd niebieskich, i zrzucił je na ziemię: A smok stanął przed niewiastą która miała porodzić: aby gdyby porodziła pożarł syna jej.

5. I porodziła syna mężczyznę, który miał rządzić wszystkie Pogany laską żelazną; i porwany jest syn jej do Boga i do stolicy jego:

6. A niewiasta uciekła na pustynię gdzie miała miejsce zgotowane od Boga, aby ją tam żywiono tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

Przypisy.

3. Smok, wyobraża szatana.

4. Gwiazd. Roztropność Kościoła nie przeszkodzi szatanowi zaciągnąć do przepaści pewnej liczby Chrześcijan, a nawet pasterzy.

Zrzucił na ziemię. Pozbawił godności imienia chrześcijańskiego.

5. Syna. Święty Pański.

Porwany, poza granice potęgi, którą rozporządzał smok. — lub: Święci przez śmierć lub męczeństwo.

6. Pustynię, tj. miejsce bezpieczne.

Żywiono, tj. zabezpieczono.

Objaśnienie:

Szatan walczy z Kościołem Chrystusowym. Gwiazdy pociągnięte przez smoka to, jak mówi N.M.P w La Salette, ‘przywódcy ludu bożego’, część hierarchii Kościoła, która ‘zaniedbała modlitwy i pokuty, i demon zaciemnił ich rozum’. Pociągnięte z nieba na ziemię, oznacza, iż miast służyć Królestwu Chrystusowemu pasterze Kościoła w zamian za dobra ziemskie i zaszczyty zaczęli służyć szatanowi. Tym samym pasterze ci, przestali być chrześcijanami, utracili jurysdykcję, władzę i urzędy Kościelne. A smok stanął przed niewiastą, aby gdyby porodziła pożarł syna jej — Tą osobą może być nie kto inny jak Papież. Czyhający smok to obraz spisku przeciw Kościołowi i Papiestwu. Papiestwo zostało zaatakowane przez wszystkie moce piekła. W rezultacie Kościół doświadczył wielkich prób i nieszczęść, starając się zapewnić następcę na tronie św. Piotra. Smok jest widziany na niebie, które jest tutaj symbolem Kościoła, królestwa niebieskiego na ziemi. Oznacza to, że pierwsze niepokoje tych dni zostały zapoczątkowane w obrębie Kościoła przez odstępczych biskupów i kapłanów — gwiazdy zrzucone na ziemię ogonem smoka. Zwiedzenie Antychrysta nie jest możliwe, gdy trwa potęga papiestwa, lecz teraz „ten, który powstrzymuje, został usunięty”, porwany jest do Boga i do stolicy jego.

“Już bowiem tajemnica nieprawości działa; tylko ten, co teraz powstrzymuje, niech powstrzymuje, aż będzie usunięty. A wtedy objawi się ów nikczemnik…” (II Tes. 2, 7-8)

Papież został usunięty z Rzymu a szatan zajął stolicę Piotrową. Kościół łaciński został rozdarty i nastąpiło zupełne odpadnięcie od wiary Objawionej.

Rozdział XII

13. A gdy widział smok iż był zrzucon na ziemię, prześladował niewiastę która porodziła mężczyznę:

14. I dano niewieście dwie skrzydle orła wielkiego, aby leciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas, i czasy, i przez połowicę czasu od obliczności wężowej.

15. I wypuścił wąż z gęby swojej za niewiastą, wodę jako rzekę: aby uczynił żeby ją rzeka porwała.

16. I ratowała ziemia niewiastę, i otworzyła ziemia usta swe, i połknęła rzekę którą wypuścił smok z gęby swojej.

17. I rozgniewał się smok na niewiastę, i szedł aby walczył z drugimi z nasienia jej, którzy zachowują przykazania Boże, i mają świadectwo Jezusa Chrystusa.

18. I stanął na piasku morskim.

Objaśnienie:

Niewiasta, Kościół Nauczający, prawdziwa hierarchia Kościoła została ukryta na pustyni, tj. w katakumbach. Jak pisał Kard. Manning, „Kościół będzie wówczas rozproszony, wygnany na odludzie i będzie przez jakiś czas, jak to było na początku, niewidzialny, ukryty w katakumbach, w jaskiniach, w górach, schowany w ukryciu; na pewien czas będzie zmieciony, jak już był, z oblicza ziemi. Takie jest powszechne świadectwo Ojców pierwszych wieków.”

Szatan widząc, iż nie może więcej zaszkodzić Niewieście, tj. Kościołowi Nauczającemu całą swoją złość skierował wobec Kościoła Słuchającego, tj. wobec wiernych świeckich.

Rozdział XXIII

1. I widziałem bestyę wychodzącą z morza, mającą siedem głów, i rogów dziesięć, a na rogach jej dziesięć koron, a na głowach jej imiona bluźnierstwa.

2. A bestya którąm widział, podobna była rysiowi, a nogi jej jako niedźwiedzie, a gęba jej jako gęba lwowa. I dał jej smok moc swoją i władzę wielką.

Przypisy.

1. Bestyę, skóra lamparcia (rysia), nogi niedźwiedzie, paszcza lwa oznaczają, że pogański Rzym połączył w sobie: przebiegłość, okrucieństwo i siłę trzech poprzednich monarchii: greckiej, perskiej, babilońskiej, po których nastąpił. Bestya ta staje się narzędziem smoka, szatana.

Rozdział XVII

3. I widziałem niewiastę siedzącą na czerwonej bestyi, pełnej imion bluźnierstwa, mającej siedem głów, i rogów dziesięć.

4. A niewiasta przyobleczona była w purpurę i w karmazyn, i uzłocona złotem, i drogim kamieniem, i perłami, mając kubek złoty w ręce swej pełny brzydliwości i plugastwa wszeteczeństwa swojego.

5. A na czele swoim imię napisane: Tajemnica: Babilonia wielka, matka wszeteczeństw i brzydliwości ziemi.

7. I rzekł mi anioł: Czemu się dziwujesz? Ja tobie powiem tajemnicę niewiasty, i bestyi która ją nosi, która ma siedem głów i rogów dziesięć.

8. Bestya którąś widział była, a nie jest, a ma wstąpić z przepaści, a pójdzie na zginienie: i zadziwują się mieszkańcy na ziemi (których imiona nie są napisane w księgach żywota od założenia świata) widząc bestyę która była, a nie jest.

9. A tu jest rozum, który ma mądrość: siedem głów: są siedem gór na których niewiasta siedzi, i królów siedem jest.

10. Pięć ich upadło, jeden jest, a drugi jeszcze nie przyszedł a gdy przyjdzie, na mały czas ma trwać.

11. A bestya która była a nie jest: a ta jest ósma, a jest z siedmiu, a idzie na stracenie.

12. A dziesięć rogów któreś widział: jest dziesięć królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli, ale wezmą moc jako królowie na jedną godzinę za bestyą.

13. Ci jedną myśl mają i moc: i władzę swoją bestyi podadzą.

Przypisy.

5. Babilonia, Rzym pogański nazywa się Babilonem dla swej pychy, tyraństwa, bezbożności.

9. Siedem gór, siedem głów, Rzym zbudowany na siedmiu wzgórzach.

11. Ósma, sama jest ósmym królem i jest z liczby siedmiu. Nie jest rzeczą pewną, że siedmiu królów powinno rządzić jednocześnie. Wyobrażać oni mogą monarchie następujące jedne po drugich.

12. Dziesięć rogów, dziesięciu królów Antychrysta. Wodzowie narodów.

Objaśnienie.

Rogi bestii Antychrysta są ozdobione koronami symbolizującymi władzę panującą. Głowy naznaczone są nazwami bluźnierstwa. Dlatego też symbolizują herezje i błędy, które zostały wytoczone aby zwieźć Kościół Słuchający.

Siedem głów bluźnierczych jest to siedmiu następujących po sobie antypapieży. Jeden z nich, ten który został zraniony raną śmiertelną a ożył, powróci z otchłani jako ósmy — zarówno on sam we własnej osobie jak i wszyscy razem są fałszywym prorokiem Antychrysta. Gdy powróci — sam siebie ogłosi Chrystusem — sam sobie będzie swoim prorokiem! Będzie fałszywym Prorokiem i Antychrystem w jednej osobie — “przyjdzie inny w imię swoje własne i przyjmiecie go”. W tym czasie, gdy powróci jako ósmy, obejmie władzę nad całym swiatem, a wraz z nim dziesięciu władców żydowskich.

Rozdział XXIII

11. I widziałem drugą bestię występującą z ziemi: a miała dwa rogi, podobne Barankowym, i mówiła jak smok.

Objaśnienie:

Bestia występująca z ziemi, jest to ósma głowa, jedna z siedmiu głów Bestii — jest to fałszywy Prorok — jeden z siedmiu antypapieży, który „był, a nie jest, a ma wstąpić z przepaści” (Apokalipsa XVII, 8). Powrót tego antypapieża będzie spektakularny i nieoczekiwany („i zadziwują się mieszkańcy na ziemi”). Przepowiadać on będzie o sobie samym, że on jest Chrystusem. Antychryst ten zgromadzi Żydów, którzy będą jego zwolennikami i ogłoszą go swoim Królem Żydowskim.

Rozdział XXIII

3. A widziałem jedną z głów jej jakoby na śmierć zabitą: a rana śmierci jej uleczona jest. Dziwowała się wszystka ziemia za bestyę.

4. I kłaniali się smokowi który dał władzę bestyi: i kłaniali się bestyi, mówiąc: Któż podobny bestyi? a kto z nią walczyć będzie mógł?

Objaśnienie.

Jeden z antypapieży zostanie raniony śmiertelnie ale przeżyje.

Rozdział XXIII

5. I dane jej są usta mówiące wielkie rzeczy, i bluźnierstwa: i dano jej moc czynić czterdzieści i dwa miesiąca.

6. I otworzyła usta swoje na bluźnierstwa przeciwko Bogu, aby bluźniła imię jego, i przybytek jego, i te którzy mieszkają na niebie.

Objaśnienie:

Antypapież zwiedzie Kościół Słuchający wprowadzając kult fałszywego Chrystusa. Ten kult będzie w istocie bluźnierstwem przeciwko Bogu w Trójcy Jedynemu.

Rozdział XXIII

18. Tuć jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii. Albowiem liczba jest człowieka: a liczba jego sześćset sześćdziesiąt i sześć.

Objaśnienie:

Liczbę 666 tworzą greckie głoski antemos; albowiem a oznacza jedno, n pięćdziesiąt, t trzysta, e pięć, m czterdzieści, o siedemdziesiąt, s dwieście, razem więc 666. Słowo Antemos znaczy Chrystus, po polsku Namaszczony. Dalej oznacza liczba 666 miesiące, które wynoszą, 55 i 1/2 roku. Jest to czas rządów od pierwszego antypapieża do czasu powrotu z otchłani ósmego, który będzie jednym z siedmiu antypapieży. Po tym okresie nastąpi 3 i 1/2 roku rządów Antychrysta we własnej osobie. Bedzie to czas największych prześladowań Chrześcijan w dziejach ludzkosci.

Rozdział XXIII

7. I dano jej walkę czynić ze Świętymi, i zwyciężać je. I dano jej władzę nad wszelkim pokoleniem, i ludem, i językiem, i narodem.

8. I kłaniali się jej wszyscy, którzy mieszkają na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka, który zabity jest od założenia świata.

9. Jeśli kto ma ucho, niech słucha.

10. Kto w pojmanie wiedzie, w pojmanie pójdzie. Kto mieczem zabije, ma być mieczem zabity. Tu jest cierpliwość i wiara świętych.

*                                     *                                     *

Kardynał Manning, 1861 r.

Codzienne wydarzenia coraz dalej i dalej wiodą ludzi po ścieżce, na którą wkroczyli. Z każdym dniem ludzie są coraz bardziej podzieleni. To czasy odsiewu. Nasz Boski Pan stoi w Kościele: “A jego wiejadło w ręce jego i wyczyści boisko swoje i zgromadzi pszenicę swą do gumna, plewy zaś spali ogniem nieugaszonym”. To czas próby, gdy “niektórzy uczeni upadną” i tylko ci się uratują, którzy do końca będą niezłomni. Dwaj wielcy przeciwnicy gromadzą swe siły przed ostatecznym starciem – może to nie nastąpić w naszych czasach, może to nie nastąpić w czasach, które po nas przyjdą, lecz jedna rzecz jest pewna, że jesteśmy teraz tak samo poddani próbie jak będą jej poddani ci, którzy będą żyć w czasach gdy dojdzie do tego konfliktu. Jako że tak samo jak pewne jest, iż Syn Boży króluje na wysokościach i będzie panować “aż położy wszystkich Swych wrogów pod Swymi stopami”, tak samo pewne jest, że każdy, kto podniesie piętę albo skieruje broń przeciw Jego wierze, Jego Kościołowi albo Jego Zastępcy na ziemi podzieli karę przeznaczoną Antychrystowi, któremu służy.

Malvenda

„Lecz w czasach ostatecznych sam Rzym powróci do starożytnego bałwochwalstwa, potęgi i imperialnej wielkości. Wyrzuci swojego Papieża, zupełnie odstąpi od wiary chrześcijańskiej, będzie straszliwie prześladować Kościół, przelewać krew męczenników w sposób bardziej nieludzki niż kiedykolwiek i odzyska swój uprzedni stan wielkiego bogactwa, większy nawet niż istniał za jego pierwszych władców”.

Erbermann

„Wraz z Bellarminem wszyscy wyznajemy, że na krótko przed końcem świata lud rzymski powróci do pogaństwa i wypędzi rzymskiego Papieża”.

Korneliusz a Lapide

„Miasto Rzym powróci do swej minionej sławy jak również do swego bałwochwalstwa i innych grzechów i stanie się takim jakim było w czasach św. Jana za panowania Nerona, Domicjana, Decjusza, etc. Z miasta chrześcijańskiego znów stanie się pogańskie. Wypędzi chrześcijańskiego Papieża i wiernych mu oddanych. Będzie prześladować i zabijać ich (…)”

*                                     *                                     *

 Ważne linki:

http://katolikintegralny.wordpress.com

Komentarze 33 to “Objawienie św. Jana w świetle nauki Ojców Koscioła z komentarzem własnym”

 1. Amadeus said

  Co to za nowa sekta „katolików integralnych” wyczuwam w nich jakaś cholerną schizofrenie.
  Dlaczego ich tutaj się publikuje?

 2. Dictum said

  Wg tych tajemniczych katolików do herezji należy Lefebryzm.

 3. Tralala said

  ad 1
  integralny od francuskiego slowa „Intègre” = nieskazitelny,nieposzlakowany, nieprzekupny, bezwzględnie uczciwy, sprawiedliwy, obiektywny
  okreslajacego w codziennym jezyku katolika trzymajacego sie Tradycji i nieakceptujacego soboru watykanskiego 2, czyli „integrysci”.
  Oczywiscie, mimo ze samo slowo okresla szlachetne cechy, w stosunku do katolikow (a nie np. sedziow) uzywane jest dzisiaj we Francji z pogarda.

 4. Amadeus said

  Ad 3
  Tylko że ci „katolicy integralni” nie uznają święceń kapłanów posoborowych, nie uznają święceń kapłanów w Bractwie św. Piusa X, nie uznają sadewakantystów. Uznają tylko siebie.
  Tak zwany Lefebrytyzm uznają jako herezje, a ich zarzut to to, że wyświęcili kapłanów bez zgody Rzymu, Rzymu którego uznają ” katolicy integralni” jako heretycki i nie uznają jego zgód czy nie zgód na świecenia. Nie uznają sakramentów sprawowanych przez Bractwo, sadewakate, czy posoborowy Rzym.
  Papieżów posoborowych traktują jako antychrystów, to jednak nie sprawia im kłopotów w tym iż zarzucają Bractwu że wyświęciło kapłanów bez zgody tych właśnie „antychrystów” i że to, według nich, jest herezją Bractwa.
  Mam związku z tym pytanie:
  Jak ci „katolicy” spełniają obowiązek niedzielny?
  Gdzie mają kapłanów i jak ich wyświęcają?
  Zgodnie z wola Papieży sorry według nich antychrystów czy wbrew ich woli?
  Jeżeli jednak wyświęcają i to wbrew Papieżowi to dlaczego Bractwo osądzają jako heretyckie?

 5. Szymon Klucznik said

  AD.4. Bractwo i sedewakantyści nie dlatego są schizmatykami bo nie są posłuszni judeosatanistom z Rzymu, ale dlatego, ponieważ są nieposłuszni nieomylnym orzeczeniom Stolicy Apostolskiej, encyklikom Piusa IX, Piusa XII, łamią Koseks Prawa Kanonicznego oraz nieomylne przepisy dyscypliny i karności Kościoła – ponadto ich czyny są obciążone ekskomuniką (mocą samego czynu). Gdyby przeczytał Pan coś więcej niż nagłówki to byłoby to dla Pana jasne.

  Pan ma postawę Sanhedrynu. Gdy Jezus mówił o sobie, iż jest Mesjaszem i Synem Bożym, arcykapłaci żydowcy mówili między sobą: Mesjasz miał się urodzić w Betlejem a Jezus jest z Galilei. Dlatego, m.in. odrzucili swojego Mesjasza. Przez swoją pyche nie potrafili wznieść się poza swoje wyobrażenie o mesjaszu, w swojej pysze nie potrafili nawet wyobrazić sobie, że nie znają całej rzeczywistości, że to co wiedzą może nie być pełną prawdy. Prawda ich nie interesowała.

  Sedewakantyści słusznie mówią, iż antypapieże z Rzymu nie są papieżami Kościoła Katolickiego. Ale na jakiej podstawie jest wyciągany wniosek, że Papieża nie ma? Jeśli adoptowany syn dowiaduje się, iż jego ojciec nie jest ojcem biologicznym, to czy uprawniony jest wniosek, iż ojciec biologiczny nie istnieje albo nie żyje? Na jakiej podstawie? To, że antypapież z Rzymu nie jest Papieżem oznacza tylko tyle, że nie jest tym, za kogo go mieliśmy. I nic więcej.

  Obowiązek niedzielny spełniamy jak każdy katolik, który nie ma dostępu do Mszy św.
  Jesteśmy Kościołem słuchającym, tj. wiernymi świeckimi i nie wyświęcamy kapłanów.

  Z dopustu Bożego, z powodu ciężkich grzechów kapłani Kościoła zostali nam zabrani. Jak to było przewidziane w Objawieniu św. Jana i interpretowane przez Ks. Bartłomieja Holzhausera.

  «To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd:
  Znam uczynki twoje, iż masz imię, że żyjesz, ale jesteś umarły» (Apok. 3, 1).

  Pod nazwą siedmiu duchów rozumie się tu siedem darów Ducha Świętego, którego On (Bóg) zesłał na cały świat dla oświecenia narodów w prawdach Wiary. Siedem gwiazd natomiast oznacza ogół Biskupów i Nauczycieli [Wiary]. To mówi Ten, który ma siedem duchów i siedem gwiazd, tj. Jezus, Syn Boży, któremu dana jest wszelka władza na niebie i na ziemi, który ma w mocy Swojej one siedem duchów, tj. darów Ducha Świętego zasadzających się na prawdach Wiary, i one siedem gwiazd, tj. Przełożonych i Nauczycieli Kościoła; wszystko to może On od nas odjąć na ukaranie ciężkich grzechów naszych (Baczność, Polacy! (3)), naszej niewiary i zatwardziałości serca, a dać to ludom sąsiednim, jako też już poniekąd spełnił, opuszczając przeważnie zamożniejszą część Europy, a oświecając pogan w dalekich Indiach, którzy siedzieli w ciemnościach, za pomocą światła Wiary przez świętego Franciszka Ksawerego i innych Nauczycieli. Obawiać się należy, żeby nas całkiem nie opuścił, jeżeli pokuty czynić nie będziemy, i jeżeli szybko nie wrócimy do życia chrześcijańskiego.
  http://www.ultramontes.pl/Sede_vacante.htm

 6. marta15 said

  Bardzo dobra analiza tego co sie dzieje obecnie w watykanie. Niesamowite.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/truthreport/francis-seven-kings-apocalypse/

 7. marta15 said

 8. Buka said

  Czyli „katolicy integralni” nie będa mieć juz nigdy kapłanów ?

 9. dr TS said

  Boże, uchowaj nas od idiotów, Ciebie prosimy…

 10. oby said

  po tym co objawa franek, ze nie bylo Adama i Ewy

  http://www.naijaurban.com/no-hell-fire-adam-eve-not-real-pope-francis-exposes/

  to wszystko inne jest herezja, piekla nie ma, jest dym z piekielek.

 11. Szymon Klucznik said

  AD.10. Ta strona to mistyfikacja. Bergoglio nic takiego nie powiedział.
  http://www.ncregister.com/blog/jimmy-akin/dont-fall-for-this-pope-francis-hoax-5-things-to-know-and-share

 12. Szymon Klucznik said

  AD.7. Bracia Dimont uważają za antypapieży Piusa XI i Piusa XII? Pius XII był papieżem Fatimy, miał prywatne objawienia, widział cud słońca. Nigdy żadnych herezji nie głosił. Antypapieżem na pewno nie był. Ja osobiście uważam, że siódmy dopiero przyjdzie – jest powiedziane, że będzie rządził krótko. Przed 666 zapewne miesięcznica zdąży.

 13. Amadeus said

  Ad 5 p. Szymon Klucznik:
  „Jeśli adoptowany syn dowiaduje się, iż jego ojciec nie jest ojcem biologicznym, to czy uprawniony jest wniosek, iż ojciec biologiczny nie istnieje albo nie żyje? Na jakiej podstawie? To, że antypapież z Rzymu nie jest Papieżem oznacza tylko tyle, że nie jest tym, za kogo go mieliśmy. I nic więcej.

  Obowiązek niedzielny spełniamy jak każdy katolik, który nie ma dostępu do Mszy św.
  Jesteśmy Kościołem słuchającym, tj. wiernymi świeckimi i nie wyświęcamy kapłanów. „

  To jest jedna z najwyższych herezji.
  Z takimi poglądami i pozycją idzie się prosto na potępienie.
  Boże chroń nas od takich idiotów.

 14. Amadeus said

  Na to wygląda według tego co mówi p. S. Klucznik, że
  tzw. „katolicy integralni” niczym nie różnią się od sekt protestanckich czy jehowców.
  Jedynie może tym że swoje herezje niby usprawiedliwiają przyleganiem do tradycji.

  phyy hipokryzja.

 15. Griszka said

  Jacy schizmatycy z FSSPX ? O czym Pan mówi ? To czego dopuścił się abp Lefebvre nie jest obciążone ekskomuniką według KPK. Pod pewnymi warunkami biskup może tak postąpić, co jest wyszczególnione w tym kanonie.
  Pan mówi o jakimś nieomylnych przepisach KPK a sam do tych paragrafów nigdy nie zajrzał.

  „Z dopustu Bożego, z powodu ciężkich grzechów kapłani Kościoła zostali nam zabrani.” Sz. Klucznika
  Nie opowiadajcie głupot.

 16. Griszka said

  @14
  Himalaje hipokryzji.

 17. Szymon Klucznik said

  Zostałem nazwany idiotą, hipokrytą i protestantem. Jeśli coś źle napisałem to proszę udowodnić. Jeśli dobrze, to czemu mnie obrażacie?

  AD.15.
  Kodeks Prawa Kanonicznego (1917):
  Jeżeli papież udzielił komuś jednego ze święceń, nie wolno nikomu udzielać następnych święceń bez zgody Stolicy Apostoł, (c. 952). Święcenie biskupie, zwane konsekracją, zastrzeżone jest papieżowi i bez jego mandatu nie wolno nikogo konsekrować; papież zwykł do niego delegować (c. 950, 953).

  I. Ekskomunice zastrzeżonej Stolicy Apostolskiej specialissimo modo podlega:
  – konsekrator i współkonsekratorzy oraz konsekrowany w razie udzielenia względnie przyjęcia sakry biskupiej bez prowizji papieskiej, C. Off., 9 IV 1951.
  http://www.ultramontes.pl/ekskomuniki.htm

  Pius XII, Encyklika “Ad Apostolorum Principis”
  W konsekwencji, jeśli konsekracje tego rodzaju [tj. bez zlecenia stolicy Piotrowej] będą czynione, które są wbrew wszelkiemu dobru i prawu, i przez to przestępstwo jedność Kościoła będzie zagrożona, ekskomunika specialissimo modo zarezerwowana Stolicy Apostolskiej będzie automatycznie zaciągnięta na konsekratora i każdego, kto otrzymał konsekrację nieodpowiednio nadaną.
  http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/02/23/pius-xii-encyklika-ad-apostolorum-principis-fragmenty/

  Lefebryści łamią dyscyplinę powołują się na dobro zbawienia dusz. Czy słusznie?
  Kanon 682: “Świeccy mają prawo do otrzymywania od Duchowieństwa, zgodnie z zasadami dyscypliny Kościelnej, duchowych dóbr, a zwłaszcza niezbędnych środków zbawienia.”

 18. Griszka said

  @17
  Nic nie jest dobrze w powyższym. Wybrałeś jeden kanon, tak aby pasowało to wszystko do odgórnie założonej tezy.
  Pomijasz zupełnie argumentacje użytą przez FSSPX w sporze z Watykanem. Albo w ogóle się z nią nie zapoznałeś.
  I chętnie usłyszę wyjaśnienie na jakiej podstawie odrzucacie KPK z 1983.

 19. Griszka said

  Chyba największym grzechem lefebrystów jest to, że święcą kapłanów – katolicznicy intergralni odrzucają z góry wszystkich kapłanów i czekają na gwiazdkę z nieba.

 20. Marucha said

  Re 17:
  Zapomniał Pan o okolicznościach, w których można przywołać wyższą konieczność. I nawet jeśli owa wyższa konieczność nie istniała obiektywnie, a wyłącznie w subiektywnej opinii łamiącego Prawo Kanoniczne, jest on niewinny.

 21. Szymon Klucznik said

  Cała argumentacja Bractwa opiera się na zastosowaniu zasady naprawości, czyli Epikeji.
  O tym, czemu nie można stosować epikeji w przypadku konsekracji biskupich można przeczytać tu:
  http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/02/27/epikeja-czyli-glowny-blad-lefebrystow-i-sedewakantystow/

  Co zaś do wyświęcania kapłanów.
  Sobór Trydencki, Sesja XXIII (15/07/1563) Nauka o sakramencie kapłaństwa DENZINGER – Enchiridion symbolorum definitionum, Fryburg 1911, s. 485 (967).
  Kan. 7. Jeśli ktoś twierdzi, (…) że ci, którzy nie zostali PRAWNIE wyświęceni i POSŁANI przez władzę kościelną i KANONICZNĄ, lecz skądinąd przybywają, są uprawnionymi szafarzami słowa i sakramentów – niech będzie WYKLĘTY.

 22. Griszka said

  @21
  A Pan Szymon Klucznik i reszta świeckich decyduje kto został a kto nie prawnie wyświęcony. Istna mania wielkości.
  Żadna konsekracja nie będzie prawowita dopóki tak nie zadecydują „katolicy integralni”…

 23. Szymon Klucznik said

  Pani/Pan Griszka chyba żartuje sobie? Nie ja decyduje ale Prawo Kanoniczne. Prawnie to znaczy z godnie z Prawem Kanonicznym.

 24. Griszka said

  @23
  Tak a Prawo Kanoniczne samo się intepretuje. A jak złapie się trakcji elektrycznej i postawie nogi na szynach to pojadę jak tramwaj.
  Griszka to jest od Grzesiek.

 25. Szymon Klucznik said

  A gdzie mi tam do interpretowania Prawa Kanonicznego. Ja prosty człowiek jestem. Ale byli tacy co książki napisali, gdzie wszystko jest wyłożone:
  https://drive.google.com/file/d/0B1IteQE8-XNWRWFoSEpWb2Z4UGs/edit?usp=sharing

 26. Griszka said

  @25
  Więc życzę przyjemnej lektury, bo ja nie mam czasu na dyrdymały takie jak odstawianie pokazówki, że jesteście ostatnim bastionem katolicyzmu na świecie i że porzucili was wszyscy kapłani oraz tylko wy macie monopol na interpretację KPK i rozdzielanie cenzurek, kto jest prawowicie wyświecony.

 27. ktoś said

  Objawienie św.Jana odnosi się to spraw duchowych, a nie jak większość uważa, że do cielesnych (materialnych)
  Bestia , fałszywy prorok, Babilon oznaczają błędne wyobrażenie Boga, fałszywy światopogląd, pychę
  Apokalipsa jest napisana za pomocą słów symboli zawierających przekaz emocjonalny. tą informacje można odczytać poprawnie tylko i wyłącznie duszą (emocjami) pozytywnie nastawionymi do Boga.
  W ogóle czytanie PŚw wpływa pozytywnie na życie człowieka, nawet wtedy, gdy nie wszystko rozumiemy
  np w dawnych czasach kładziono Biblie na brzuchu ciężarnych kobiet i po reakcji płodu przepowiadano jego przyszły charakter
  – czy będzie złym czy dobrym człowiekiem

 28. Amadeus said

  Droga „katolików integralnych” jest sprzeczna z Objawieniem i nie ma tam żadnego podparcia.
  Czy nie jest napisane w Ewangeliach i Listach Apostolskich iż nie można słuchać człowieka ino Boga, a Bóg wybiera ludzi czyli księży, aby w jego imieniu prowadzili lud Boży. Jeżeli taki ksiądz źle naucza i to świadomie i z premedytacją to będzie wielka sroga kara dla niego.
  A taki „katolik integralny” mówi iż nie potrzebuje księży bo wszyscy są nieważni i to ludzie nie wyświęceni jak to siebie nazywają „kościół słuchający” decydują kto z papieży jest, a kto nie antychrystem. Jak się ma rozumieć apokalipsę i ewangelie i jak interpretować Magisterium Kościoła Katolickiego.
  Dlaczego jak protestanci? Bo jak protestanci ,ludzie którzy nie mają święceń, nie potrzebują księdza decydują jak inni mają rozumieć Biblie. To co im się ubzdura myślą że jest prawdą. I tak w ciągu tygodnia powstaje na świecie około 5000 odłamów sekt protestanckich i każda z nich twierdzi iż mówi prawdę. Czy to w jakimś stopniu nie przypomina postawy „katolików integralnych”?
  „Katolicy integralni” to tacy Dimondowie, samozwańczy papieże, heretycy nie lepsi niż luter kalwin czy inny herezjarcha.

  Ad Do pana Ktosia

  Apokalipse się interpretuje jako przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. I Apokalipsa ma wiele wymiarów odniesień, spłycanie ich tylko do poziomu duchowego jest nieporozumieniem.

 29. ktoś said

  Amadeus powiedział/a
  2014-03-02 (niedziela) @ 15:52:09


  Ad Do pana Ktosia

  Apokalipse się interpretuje jako przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. I Apokalipsa ma wiele wymiarów odniesień, spłycanie ich tylko do poziomu duchowego jest nieporozumieniem.

  ————————————

  Ap1:1-3 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby
  wyjawił sługom jego, co się ma stać wkrótce i
  oznajmił przez poselstwo anioła swojego słudze
  swemu Janowi,
  który wydał świadectwo o słowie Boga i o
  świadectwie Jezusa Chrystusa, cokolwiek widział.
  Błogosławiony, który czyta i słucha słów proroctwa
  tego i zachowuje to, co w nim jest napisane : albowiem
  czas jest blisko

  Szanowny panie Amadeusie skąd te informacje czerpiecie? własnego autorstwa(objawienia) czy może z niezmierzonej mądrości internetowej?

  ps. przeszłość jest materialna(dokonana – można ją dotknąć ), przyszłość zaś duchowa, a teraźniejszość zarówno materialna jak i duchowa

 30. marta15 said

  ad 12
  Co za wierutne klamstwo panie Klucznik.
  Bracia Dimond ABSOLUTNIE nie uwazaja papiezy Piusa 11 i 12 za anty-papiezy.
  Prosze przestac rozpowiadac takie okropne klamstwa i oszczerstwa.
  Za pierwszego anty-papieza uwazaja oni Jana 23. Od niego anty-katolicka sekta watykanska oficjalnie wziela we wladanie Watykan. Szczury dzialaly juz duzo wczesniej oczywisce, ale pierwszym anty-papiezem czyli publicznym heretykiem i apostata byl Jan 23.

 31. Szymon Klucznik said

  Proszę mi wybaczyć, ale tak to wygląda na grafice z filmiku, który Pani wstawiła. Są tam zdjęcia zarówno papieży Piusa XI, Piusa XII oraz Jana XIII i reszty antypapieży. Z tego co Pani napisała zapewne się mylę, co nie było moim zamiarem, a tym bardziej kłamstwo.

 32. Amadeus said

  Do pan Ktosia

  Nie wiem jakie pan lekarstwa zażywa ale one panu szkodzą.

  Wyższy bieg spróbuj pan wrzucić i wykazać mi że źle mówię. A nie cytować wyrwane fragmenty jako niby one miały potwierdzić pana chore urojenia.
  To pan korzysta widocznie tylko z własnego objawienia i dziwnych tez w internecie.
  Spłycając Apokalipsę do poziomy wyłącznie duchowego gdzie jeszcze bardziej można interpretować ją dziwnie podpierając się swoimi chorymi wydumanymi tezami i subiektywnym odbiorem.
  Zauważyłem chorą tendencje aby wiarę zostawiać tylko i wyłącznie w sferze duchowej jakoby to ona nie miała oddziaływać na sferę cielesną. Jakoby Bóg interesował się tylko sferą duchową, a cielesną (materialną) olewał.
  Jest to bardzo podobny nurt do tego co reprezentowały sekty Albigensów czy Katarów, a do dzisiaj rożne sekty protestanckie.
  Apokalipsę się czyta w sferze historycznej, teraźniejszej i przyszłości, a nie jedynie jak nierozumne i głupie podejście dziecinne, jako tylko i wyłącznie w sferze przyszłości bredząc przy tym niemiłosiernie.

 33. marta15 said

  ad 31 panie Klucznik,
  Wyglada na to, ze nie zna pan w ogole angielskiego CO nie przeszkadza robic panu komentarzy TYLKo na podstawie OBRAZKOW, Co za absurd.!!!!
  Video wstawione przeze mnie powyzej mowi o 7 krolach ( kings) wymienionych w Apokalipsie sw. Jana.
  Watykan zostal ustanowiony 11 LUTEGO , 1929 monarchia teokratyczna, ( za panowania Piusa 11) ,
  czyli od tej pory kazdy papiez , ktory urzedowal w WaTykanie byl poniekad krolem, wladca panstewka Watykan.
  Pius 11 byl pierwszym, oficjalnym „krolem”, Benedykt 16 ostatnim ,czyli siodmym krolem.
  Franciszka nie liczymy , bo on nie zostal wyswiecony wedlug Tradycyjnego katolickieog rytu jak pozostali „krolowie, ale jego swiecenia sa wedlug niewaznego Novus Orodo rytu , czyli w oczach Boga NIE jest i nie byl on zadnym ksiedzem katolickim. Pawel 6, Jan Pawel 2 czy Benedykt 16 ,pomimo ze sa apostatami i heretykami , ( tak jak i Franciszek) to jednak byli waznie wyswieconymi ksiezmi katolickimi.
  Co tez WARTO odnotowac to to , ze OFICJALNA rezygnacja Benedykta 16 z „roli ” papieza, ( a zarazem z pozycji „Krola” Watykanu) zostala ogloszona 11 LUTEGO , 2013 roku, a podkreslona zostala blyskawica ,ktora dwukrotnie uderzyla w kopule bazyliki Sw Piotra.
  „nie ma przypadkow ,sa tylko znaki.”

Sorry, the comment form is closed at this time.