Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  jasiek z toronto o Z miłości do Żydów
  Delphi o Wolne tematy (64 – …
  Delphi o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Rafal Cz. o Stosunki Polska-Rosja – narodo…
  Sarmata o Stosunki Polska-Rosja – narodo…
  jasiek z toronto o Czas wprowadzić pełne równoupr…
  Sceptyk o Mrożek wszystko przewidział
  maasteer o Big Pharma wydaje rocznie 20 m…
  Krzysztof M o Amerykańscy koksowicze
  Krzysztof M o Czas wprowadzić pełne równoupr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 500 obserwujących.

Rybak: Michnik i Sakiewicz w jednym stali domku

Posted by Marucha w dniu 2014-03-01 (Sobota)

Ostatnio na łamach „Gazety Polskiej” (nr 5/2014) ukazał się artykuł Piotra Lisiewicza pt. „Antysemici na salonach III RP”. Po zapoznaniu się z wizją antysemityzmu widzianego oczyma czołowego rusofoba w kraju, oraz po przejrzeniu kilku innych artykułów ze wspomnianego periodyku, stajemy się pewni, iż jest to towarzystwo – mowa o miłośnikach Kaczyńskiego – bardzo zbliżone ideowo do michnikowszczyzny (wszak wyrastające ze środowiska KOR-u).

Początek artykułu o rzekomym antysemityzmie części obecnych „elit” to podkreślenie ich zaangażowania w tzw. kampanię antysemicką z 1968 r. Lisiewicz nie napisał „antysemicką” w cudzysłowie – wręcz przeciwnie – wg niego dla niepoznaki prawdziwy antysemityzm PRL-u ukryto pod płaszczykiem „antysyjonizmu” – i to właśnie to słowo Lisiewicz w cudzysłów wstawia.

Oburza go również tekst napisany w 1968 przez Iwonę Śledzińską (obecnie I. Śledzinską-Katarasińską), w którym p. Iwona opisywała, iż „nie ma takiego błota, którym nie obrzucono by nas, Polaków, w ostatnim czasie. Naprawiacze i weryfikatorzy historii spod znaku syjonizmu zapomnieli jednak o jednym. To błoto nie nas brudzi, lecz ich samych”.

Przytoczony przez Lisiewicza miał być przykładem odrażającego antysemityzmu części Polaków w PRL-u, a tak naprawdę jest to po prostu oczywistość dla osób znających historię tamtych lat.

Lisiewicz ludziom, którzy w czasach PRL pisali nieprzyjazne polityce Izraela teksty zarzuca przyczynienie się do „wypędzenia z Polski ponad 13 tysięcy Żydów”. Prof. Bogusław Wolniewicz oraz dr hab. Zbigniew Musiał na łamach swej wspólnej książki „Ksenofobia i wspólnota” (wydawnictwo Antyk) obalają mit wypędzeń, nad którymi ubolewa „Gazeta Polska” i „Gazeta Wyborcza”. Według autorów książki mit wygnania to „sztucznie robiona martyrologia, stwarzanie papierowych męczenników.

Powiedzmy więc jasno i wyraźnie – czytamy we wspomnianej książce – ani wtedy, ani nigdy Polska żadnego Żyda nie wypędziła, nie wyrzucała, ani nie zmuszała do wyjazdu. To jest kłamliwa propaganda, część wielkiej kampanii oczerniania naszego narodu. (…) Męczeństwo jest to śmierć za wiarę; a wówczas nikogo nawet palcem nie tknięto. Nikt nie wyjeżdżał z Polski pod przymusem, jako deportowany. Wyjeżdżał ten, kto wolał wyjechać; kto uznał, że gdzie indziej będzie mu lepiej niż w Polsce. Nie znamy ani jednego przypadku, że ktoś opuścił wtedy Polskę wbrew swojej woli; a byliśmy dość blisko tych wydarzeń, gdyż ich epicentrum leżało tam, gdzie pracowaliśmy – na wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego”.

Głupio może zestawiać w jednym tekście słowa naukowców przeciw słowom Lisiewicza. Poczytność gazet pro-pisowskich, rosnące poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego, rozwijająca się powoli TV Republika – wszystko to powoduje, że na prawej stronie więcej głosu – i większą liczbę odbiorców – mają dziś młodsi paszkwilanci pokroju Lisiewicza, niż profesorowie pamiętający owe czasy.

Co do reszty treści zawartych w ostatnich numerach „Gazety Polskiej” Anno Domini 2014, jest to standard: peany na cześć Ariela Szarona, pochwały rewolucji neo-banderowskiej na Ukrainie, ataki na Putina i innych „wrogów demokracji” i „humanizmu”… w sumie to samo, co w „Gazecie Wyborczej”. Oba środowiska różni jedynie spojrzenie na dorobek braci Kaczyńskich. Chociaż nawet i to się zmienia, ostatnio Adam Michnik w wypowiedzi dla „Wydarzeń” w telewizji Polsat tak skomentował postawę prezesa PiS po jego przemówieniu na Ukrainie: „Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!”.

I tak oto oba środowiska wyrastające z wspólnego pnia KOR-u, zaczynają znów zlewać się w jedną, mainstreamową papkę: antyrosyjską, probanderowską, atakującą do znudzenia rzekomy antysemityzm Polaków na łamach swych mediów.

Robert Roman Rybak
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 11 to “Rybak: Michnik i Sakiewicz w jednym stali domku”

 1. szymonklucznik said

  Idzie zmiana warty. Okrągły stół się obraca i nowy kant będzie teraz dzierżył berło władzy.

 2. maurycy said

  Bandziory z Gazety Michnika i bandziory z Gazety Polskiej to te same bandziory ! Jedni zydolewica drudzy zydoprawica ! To klasyczny przyklad ich bandyckiego dzialania ! Zawsze ustawiaja sie po dwoch stronach barykady ! Dzis ja wladza ty opozycja, jutro ty wladza ja opozycja ! Tak czy owak, rzadzi Icek Nowak !

 3. ERROR 404 NSZ said

  Powtarzania nigdy dość.W przypadku nie posiadania mediów typu :TV,prasa itp. ( gdyż to wszystko jest w łapskach naszych niedrugów), w przypadku
  nie posiadania rządu który by reprezentował interes Rzeczypospolitej, czyż ze strony tych przefarbowujących się koniunkturalnie lisów mamy prawo oczekiwać czegoś pozytywnego ,otóż nie i po stokroć nie.Bogu dzięki mamy za uprzejmością np. Pana Maruchy możliwość swobodnej wymiany myśli,
  niejednokroć zwięczonych konstruktywnymi wnioskami.Internet jest skrupulatnie „filtrowany” ale, póki co możemy jeszcze z niego korzystać

 4. angol said

  Po zwyciestwie Izraela w wojnie 6-cio dniowej, nasi eskimosi uznali ze oni tez tam moga zyc nie obawiajac sie o swoja du.e. Stawialem 1968r wówczas teze ze stworzyli celowo nastrój nagonki by móc wyemigrowac. Podtrzymuje ja nadal. Malo uwazam ze ZSRR upadl by eskimosi mogli wyjechac z niego do ziemi objecanej. Jak wielki byl to exodus eskimoski po upadku sowietów moga powiedziec pracownicy LOT-u bowiem wiekszosc eskimosów z Rosji podrózowala przez W-we.

 5. Griszka said

  Za każdym razem, gdy towarzycho wyskoczy z Putinem, rzuci epitetem ruskiego pachoła, trzeba przypominać który polityk identyfikował się z Katem Bejrutu Arielem Sharonem. Kto robi za syjonistycznego pachołka, przyklepującego niesłuszne roszczenia na sumę ponad 65 miliardów dolarów. Kto pisze peany na cześć tego rzeźnika i cały czas wspiera propagandowo furiata Netanyahu.
  Ciekawe też, że banderowcy mają jakieś odgórne przyzwolenie na swój antysemityzm a Sakiewicz i reszta neokonów nie widzi w tym żadnej sprzeczności.


  To wspiera prawicowy dodatek do Gazety Wyborczej.
  Filmik był usuwany. Ciekawe czemu ? 🙂 🙂

 6. Joe said

  Jak mnie to scierwo gazety wyborczej w…wi do reszty to opublikuje liste nazwisk conajmniej 100 zydow ktorych znam w Stanach osobiscie i ktorzy w 68-roku uciekali do Wloch i obozu w Latinie na DYMOLUDOWYCH paszportach przez zielona Jugoslowiansko-Wloska granice…czesto pod ostrzalem Jugoslowianskich strazy granicznych..

 7. Marek said

  Goownojady łączy niezmiennie synagoga szatana, komuszy internacjonalizm i nienawiść do nacjonalizmów, w szczególności polskiego i rosyjskiego.

 8. SzmulekWarszawski said

  Obie GW i GP są żydowskimi szmatami, a kluby Gazety „Polskiej” to żydowskie klakiernię organizowane dla polskichy durniów.

 9. Dooder said

  Ciekawe że po 1968 wyjechała pewna ilość „osób” ale jednocześnie pewna ilość została. Ciekawe kto definiowała kto zostaje a kto wyjeżdża. Powody takiego stanu rzeczy być jakieś muszą ? Ciekawe jak na takie pytanie odpowiedziały by postępowe masy z Wiertnicznej lub Czerskiej ?

 10. dlaczego~~~ said

  TO ZE NIE WYPĘDZILIŚMY Z POLSKI TEJ ZARAZY PASOŻYTNICZEJ TO OGROMNY BŁĄD POLAKÓW,TERAZ SIĘ TO NA NAS MŚCI – PLUJĄ ,UPOKARZAJĄ,NĘKAJĄ NAJBARDZIEJ WŁAŚNIE NAS POLAKÓW! ,inne kraje pozbywały się tej żarłocznej szarańczy ale bestie niestety wracają i wtapiają się w każdą społeczność !

  Wypedzenie Zydów z Anglii: Zydzi wydaleni zostali w 1290 r. przez Edwarda I , mieli zakaz powrotu do 1655 roku.
  Wypedzenie Zydów z Francji: wydaleni w 1306 r. przez Filipa Pieknego. Paru pozwolono na powrót aby ich powtórnie wyrzucic w 1394. Zydowskie osiedla pozostaly w Bordeaux, Avignon, Marsylii (skad ich wydalono w 1682r.) i w Alzacji.
  Wypedzenie Zydów z Saksonii: wydalenie w 1349 r.
  Wypedzenie Zydów z Wegier: w 1360 r. zostali wyrzuceni ale pózniej powrócili. W 1582 r. zostali znowu usunieci z chrzescijanskiej czesci Wegier.
  Wypedzenie Zydów z Niderlandów wyrzuceni w 1370 r. i do roku 1700 nie przebywali na tej ziemi,
  Utrechtu usunieci w 1444 r.
  Wypedzenie Zydów z Czech: wyrzuceni z Pragi w 1380 r. Wielu osiedlilo sie po roku 1562. W 1744 r. Maria Teresa znowu ich usunela.
  Wypedzenie Zydów z Austrii: wypedzeni w 1420 r. przez Alberta V
  Wypedzenie Zydów z Hiszpanii: wyrzuceni w 1492 r.
  Wypedzenie Zydów z Litwy: wydaleni w 1495 przez Wielkiego Ksiecia Aleksandra. Pózniej wrócili.
  Wypedzenie Zydów z Portugalii: wydaleni w 1498 r.
  Wypedzenie Zydów z Prus: wydaleni w 1510 r.
  Wypedzenie Zydów z Italii: wyrzuceni z Królestwa Neapolu i Sardynii w 1540 r.
  Bawaria: usunieci w 1551 r

  To komentarz znaleziony w internecie !!

  Niech zyje Izrael says:
  February 14, 2014 at 10:00 pm

  Dobry Polak lezy trzy metry pod ziemia. Polska powinna byc zawsze w niewoli. Polacy sa potrzebni do ciezkiej pracy a potem niech sie zapijaja na smierc i umieraja.
  Arab czy czarny nawet ten najglupszy jest madrzejszy od najmodrzejszego Polaka.
  Caly swiat nienawidzi Polakow bo to debile.
  My Zydzi mamy wszystko nawet Wasz kraj!
  Znajdzcie chociazby jednego Polaka na Wiejskiej 🙂
  Nie ma i nigdy nie bedzie. Nie potraficie nawet kierowac Waszym plugawym zyciem.
  Wasze zycie to porazka.Zadluzyliscie swoj kraj na wielkie sumy. Jak byl Rusek to Was przynajmniej trzymal w ryzach. “Troche wolnosci i zadluzenie kraju :)”
  Polska to kolonia Izraela

  Az się roi w internecie od żydowskich kolaborantów i wszystkich tych polskojęzycznych syjonazistow.Bądźmy czujni i ostrożni!!

  A to jeden z cytatów
  “You Gentiles,” by Maurice Samuels, p. 155).
  25. “We Jews, we are the destroyers and will remain the destroyers. Nothing you can do will meet our demands and needs. We will forever destroy because we want a world of our own.”
  „My, Zydzi jestesmy niszczycielami i pozostaniemy niszczycielami. Nic nie możecie zrobić, będziecie spełniać nasze żądania, wymagania i potrzeby. Bedziemy zawsze niszczyć ponieważ chcemy świat posiadać na własność. ”
  http://www.intifada-palestine.com/2009/05/ariel-sharon-we-the-jewish-people-control-america-and-the-americans-know-it/

 11. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Szanowny pan Griszka napisal:

  „Ciekawe też, że banderowcy mają jakieś odgórne przyzwolenie na swój antysemityzm a Sakiewicz i reszta neokonów nie widzi w tym żadnej sprzeczności.”

  Ja pan Mordka zapytuje szanowny pan: o jaka spszecznosc szanowny pan rozmawia? Pszeciesz nie ma szadna spszecznosc w marketing u nasza rasa.

  Ja pan Mordka chce tesz powiedziec pan Griszka, sze nie ma glowa do marketingu bo ani pan Griszka ani panowie banderowcy jeszcze nie znaja nasze pszywitalne haslo”

  „Witamy”,

  a po druga strona na ten transparent:

  „Mamy Was Chamy”.

Sorry, the comment form is closed at this time.