Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  Ale dlaczego? o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  UZA o Czy warto poddawać się masowo…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Marek o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  radosny o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  polski.ydek o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Boydar o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Wydarzenia na Wschodzie (2)

Posted by Marucha w dniu 2014-03-01 (Sobota)

Kontynuujemy tematykę naszych wschodnich sąsiadów – głównie Ukrainy, Rosji i Białorusi. Tu jest miejsce na komentarze nie pasujące pod innymi artykułami.

Poprzednie wpisy: https://marucha.wordpress.com/2014/02/24/wydarzenia-na-wschodzie/

Gajowy Marucha

Komentarze 243 do “Wydarzenia na Wschodzie (2)”

 1. Luxeuro said

  Dobra fotka 🙂

 2. Inkwizytor said

 3. Catolico bueno said

  Dnia 22.02.2014 w wątku „Polacy niosą pomoc Ukrainie” Marucha napisał:

  “Nie zauważyłem, by Caritas kibicował banderowcom, jak to sugerował pewien obszczymurek na tym forum.”

  Zastałem wywołany do tablicy oraz nazwany „obszczymurkiem” , ale niestety moja odpowiedź pod tamtym tematem nie ukazała się…

  Toteż w tym wątku pozwalam sobie umieścić moją reakcję na pomówienia i kłamstwa admina, oto ona:

  No cóż Marucha nie zauważyłeś tego że Caritas i Kościół Rzymskokatolicki kibicuje banderowcom, tak jak i nie zauważasz masy innych rzeczy, bo ty w ogóle ostatnio to jesteś jakiś taki mało spostrzegawczy i zakłamany pajac (jednak to odrażające una cum z prestidigitatorami i kurwami robi swoje:)).

  Sanację spostrzegawczości zacznij może od tego iż przeczytasz następujące posty(czyżby one wcześnie umknęły lekturze?!) w wątku Gajówki „Polacy niosą pomoc Ukrainie”; to być może pomoże ci wreszcie dostrzec pomoc i poparcie Caritasu, oraz tak zwanego „Rzymskokatolickiego Episkopatu Polski”(pomoc i poparcie nie po raz pierwszy zresztą!) dla banderowskiej swołoczy:

  posty# 11, 12, 13, 24, 37, 39, 44, 46, 51…

  Po powyższej lekturze gdybyś nie był załganym hipokrytą pozbawionym honoru, winieneś wskoczyć pod stół i donośnie odszczekać.
  Ale że tego nie uczynisz( i to wcale nie dlatego że nie chcesz straszyć swoich kotów…), to po prostu spójrz w lustro a zobaczysz w nim prawdziwego obszczymurka.

  Nie byłem tobą na Ty, ale chętnie odpowiem w tym samym stylu.

  Otóż nie odpowiadam ani za Kościół Judeokatolicki, ani za to, komu Caritas daje pieniądze, ani jakie są na niego naciski.
  Wiem natomiast, że Caritas jest BEZ PORÓWNANIA efektywniejszy niż żydowska Orkiestra Wielkiej Hucpy, do której się dokłada i że stworzył wiele dobra. Więcej, niż kiedykolwiek ty możesz osiągnąć.

  Mnie też zdumiewa, że Caritas NIE ODCIĄŁ się od jakiekolwiek pomocy.
  Ale robi ten sam błąd, co 80% Polaków, ogłupionych przez media i łże-patriotyczny PIS.

  A ty, co chcesz osiągnąć, baranie, namolnie wrzucając takie teksty, jak powyżej?
  Mojego autorytetu nie podważysz, bo po pierwsze nie mam żadnego, a po drugie mnie to koło dupy lata.
  Admin

 4. Jan said

  Na początku listopada Ukraina zrywa negocjacje z MFW . Pod koniec listopada zaczynają się spontaniczne (cha,cha) protesty społeczne.
  Wszystko jasne. Nic więcej na temat rewolucji ukraińskiej powiedzieć nie można.
  http://niezaleznatelewizja.pl/2014/02/alternews-28-02-2014/

 5. anATOM said

  no to coctailo bueno pojechal po bandzie, juz jestes na muszce u pana rysia ;-))

 6. AniaK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,15543204,Lewandowski_broni_Sikorskiego__Slowa_Kaczynskiego.html#BoxWiad2img

  wizjinerka przed chwilą
  Mój ty smutku, widzę że i pan Lewandowski ma głęboko w d…e nasze bezpieczeństwo, polsko-ukraińskie stosunki gospodarcze, nasz kulturalny sposób dyplomacji……… Jak ich tam 25-ciu obradowało, to „nasz” pan Minister nie musiał pchać się przed szereg. Ładny garnitur to za mało, do mądrej dyplomacji potrzeba czegoś więcej. Jego zachowanie było dla mnie „małostkowe i głupkowane” i o żadnej jedności w takiej sytuacji mowy być nie może. Ja nie mam nawet pewności, czy pan Janukowicz wydał rozkaz strzelania. To mogła być indywidualna decyzja żołnierzy, to mogła być prowokacja, to mogło być zaplanowane….strzelanie do ludności jakby się nie patrzeć nie było w interesie pana Janukowicza. Możliwe, że uznał, że sytuacja na tyle wymknęła się spod kontroli, że ogłoszenie stanu wyjątkowego/wojennego jest jedynym słusznym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo obywateli. Wydaje mi się, że z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia w naszym kraju, tylko na trochę mniejszą skalę. Pan Sikorski jak widać jakoś przeżył i ma się całkiem dobrze. Masowej zagłady nie było. Były ofiary stanu wojennego ale to trochę inna bajka. Fanką pana Kaczyńskiego raczej nie jestem, ale moim zdaniem pan Sikorski swoim zachowaniem zasłużył sobie na naganę a nie na zachwyty.

 7. Catolico bueno said

  @Marucha

  -Nazywając kogoś „obszczymurkiem” musisz się pogodzić z tym iż jesteś z nim automatycznie na „ty”.

  -Nie jest moją intencją podważanie Twojego autorytetu;sam to(niestety!) od jakiegoś czasu robisz najlepiej…

  -Moją intencją było wyłącznie sprostowanie kłamstw i mistyfikacji(plus pewna doza ironii i sarkazmu-bo tylko to zostało… ) skurwysynów, którzy idąc ręka w rękę z tymi których o to wybiórczo oskarżasz zniszczyli Moją Ojczyznę(Nasza Ojczyznę), a teraz niszczą niedobitki Narodu Polskiego, czego Ty usilnie starasz się nie dostrzegać.

  -Od powtarzania że czarne jest białe, to czarne nie zjaśnieje…powinieneś o tym pamiętać, bo znasz dobrze historię Polski, będącą od jakiegoś czasu historią piramidalnej głupoty, zaprzaństwa i skurwienia tych którzy Polską rządzili, w tym i tych którzy sprawowali rząd dusz-czyli „Kościoła Judeokatolickiego”(jakże trafne Twoje określenie-brawo!!!).
  Niestety jest to również historia naszej własnej głupoty i zaniechań.
  Chcesz to powielać dlatego że boisz się prawdy?

  -„Zdumiewa” Cię że Caritas pomaga banderowcom…cóż masz prawo do zdumień, ale nie masz prawa do kłamstw i przeinaczania faktów by od tych zdumień dla własnej wygody uciec.
  Mnie to nie zdumiewa, tak jak nie zdumiała mnie kradzież budynku polskiego kościoła Polakom w Przemyślu (początek lat 90tych) i przekazanie go banderowcom, tak jak nie zdumiał mnie fakt wyrugowania w tychże latach 90tych języka polskiego przez Synagogę Rzymskokatolicką w czasie rządów „największego z rodu Polaków”:)))) z liturgii i kazań w Małopolsce Wschodniej, na Wołyniu i w ogóle na tzw.”ukrainie” (na co nota bene co nie wpadł nawet Największy z rodu Gruzinów w okresie swoich rządów); tak jak nie zdumiało mnie to że książę kościoła;), niejaki Macharski podarował 20 lat temu banderowcom reprezentacyjną kamienicę przy Kanoniczej w Krakowie, tak jak nie zdumiewa mnie to że Polacy w polskim Lwowie gnieżdżą się w jakichś norach a kościoły im nie tylko nie są zwracane, ale wręcz odbierane; tak jak nie zdumiewała mnie pomoc Caritasu dla banderowców 10 lat temu w czasie pierwszego banderowskiego puczu w Kijowie, tak jak nie zdumiewały mnie te wszystkie, liczne probanderowskie deklaracje „Ojca Świętego”, „Prymasa Polski”, „Episkopatu Polski”…to jest po prostu konsekwentna i jasna (dla każdego kto nie zasłania sobie oczu lub nie pakuje łba do piasku) polityka prowadzona przez „Kościół Polski”.

  -Czy to jak „Kościół Polski” sprzedał Naród Polski za srebrniki w Magdalence w najgorszą niewolę w historii, Ciebie również zdumiało?
  Jeśli tak, to przypominam że było 25 lat temu… a więc właściwie prawa do dalszych zdumień brak.

 8. Rysio said

  re2. Jak im się tak dobrze przyjrzeć to się różnią.

  Np. zwróćcie uwagę na chełmy Berkuta i tych strzelających.

 9. Rysio said

  No i te żółtge opaski – no cholerę im te żółte opaski?

 10. Rysio said

  re 5. Nie rozumiem dlaczego Catolico Bueno się tak pulta – czyżby nigdy w swoim życiu nie obszczał murku?

  🙂

 11. Inkwizytor said

  Путин внес обращение в Совет Федерации об использовании Вооруженных сил РФ на территории Украины
  .

  .
  01 марта 2014 года 17:49

  Москва. 1 марта. INTERFAX.RU – Президент России Владимир Путин внес обращение в Совет Федерации об использовании Вооруженных сил РФ на территории Украины до нормализации общественно-политической обстановки в этой стране, сообщает пресс-служба Кремля

  „В связи с экстраординарной ситуацией, сложившейся на Украине, угрозой жизни граждан Российской Федерации, наших соотечественников, личного состава воинского контингента Вооруженных Сил Российской Федерации, дислоцирующегося в соответствии с международным договором на территории Украины (Автономная Республика Крым), на основании пункта „г” части 1 статьи 102 Конституции Российской Федерации вношу в Совет Федерации Федерального Собрания Российской Федерации обращение об использовании Вооруженных Сил Российской Федерации на территории Украины до нормализации общественно-политической обстановки в этой стране”, – говорится в документе.

  Смотрите оригинал материала на http://www.interfax.ru/362040

  http://www.interfax.ru/362040

  Brawo panie Prezydencie 🙂 proszę rozgonić tę banderowską-talmudyczną swołocz

 12. SzmulekWarszawski said

  Dzis na glownej stronie szmaty „niezalezna”.pl nad artykulem: „Rosyjski krazownik zbliza sie do ukrainskich opkretow” jest fotos.
  Czyja to flaga na tym okrecie? Mnie sie wydaje ze Brytyjska. Jesli to nie rosyjska to mamy nastepny dowod jaki kit zydowskie szmaty wciskaja codziennie durniom polskim.

  Dla milosnikow PiS. JarKacz sie juz nie kryje z tym co jest dla niego najwazniejsze. Oto jego marzenie:
  Jarosław Kaczyński: „Rosja musi wiedzieć, że w razie przeprowadzenia operacji dezintegracji terytorialnej Ukrainy, wypada z międzynarodowego obiegu”

 13. osoba prywatna said

  „Polscy tfurcy” z inicjatywą:

  Dudziak, Holland, Seweryn i dziesiątki innych artystów żądają miliarda euro na pomoc Ukrainie. Donald Tusk ulegnie?
  http://natemat.pl/93651,dudziak-holland-seweryn-i-dziesiatki-innych-artystow-zadaja-miliarda-euro-na-pomoc-ukrainie-donald-tusk-ulegnie

 14. osoba prywatna said

  Chiny żądają odszkodowania od Ukrainy
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-zadaja-odszkodowania-od-Ukrainy-3071760.html

 15. Radosław37 said

  re11
  gdyby nie polityka Rosji Syria przestałaby istnieć a na Teheran leciałyby pociski. Niech klakstein pilnuje swoich spraw. To nie XX wiek, że bez zachodu ani rusz. Dziś są inne potęgi takie jak Chiny czy Indie i to one „tworzą” zachód.

 16. Brat Dioskur said

  Dziwne ,bo jakos nikt dotad nie skomentowal wczorajszego wystapienia Bambo….a zawiera ono intrygujace i chyba wszystko wyjasniajace ultimatum.Mianowicie interwencja Rosji na Krymie ma juz „swoja cene”, a nie bedzie nia jak twierdzi Jarkacz , wypadniecie z obiegu tylko ….Syria!Bo to chyba Syria jest glownym celem „ukrainskiej operacji ” ,ktorej glownym celem, jak sie to dopiero teraz okazuje, jest przystawienie Rosji do glowy krymskiego pistoletu!.Bo jest dla Rosji Krym tym , czym dla nas w 39′ byl tzw. korytarz .Utracenie go przez Rosje oznacza odepchniecie jej od M. Czarnego , totez Rosja stajac wobec wyboru: bronic Krymu zostawiajac na laske losu Syrie ,wybierze to pierwsze ,z czego Wysokie Moce planujace pucz na Ukrainie zdawaly sobie doskonale sprawe .Jezeli wiec tzw. opinia publiczna na Zachodzie zostanie przekonana-a sa juz tego intensywne oznaki, bo w Symferopolu pojawily sie na miejscowej synagodze …swastyki – ze Rosja zajela Krym ,to NATO uderzy na Syrie!Tymczasem przemowila ,tym razem juz innym jezykiem, Bruksela ,ktora najwyrazniej przestraszyla sie widmem wojny pod jej nosem ,bo zazadala podjecia rozjemczej akcji na Ukrainie porzez Org. Wspolpracy d/s Bezpieczenstwa w Europie.Okazuje sie ,ze Verhofstadt po powrocie z majdanu do Brukseli zmienil spiewke i juz obiecane miliardy euro odplywaja w sina dal!Nawiasem znany belgijski „slawista” w wywiadzie udzielonym belgijskiej TV ,jako chyba pierwszy politolog tego kalibru , publicznie oswiadczyl ,ze Unia wziela czynny udzial w obaleniu Janukowicza.Eksperci holenderscy probowali go kontrowac ,ale nie mieli jakichs przekonywujacych argumentow.Niemniej nastapilo pewne otrzezwienie ,bo obok zamrozenia kont bankowych Janukowicza i jego bliskich wspolpracownikow przeprowadza sie tez wnikliwa analize operacji dokonywanych przez …Tymoszenko! A tak,tak ….jest nawet mowa o praniu przez nia pieniedzy.

 17. Inkwizytor said

  Комитеты Совфеда одобрили обращение президента об использовании сил РФ на Украине
  .

  .
  01 марта 2014 года 18:49

  Москва. 1 марта. INTERFAX.RU – Комитеты Совета Федерации по обороне и международным делам одобрили обращение президента РФ об использовании Вооруженных сил РФ на территории Украины до стабилизации ситуации в этой стране. Об этом было объявлено на внеочередном заседании Совета Федерации.

 18. 25godzina said

  @Rysio(9) Np mogło być tak, że kupiono kilku berkutowców już jakiś czas temu, ale każdego z nich z osobna, tak że żaden z nich nie wiedział ilu jeszcze jest przekupionych i kto to jest. Każdy z nich z osobna dostał taką wstążkę, która mógł wyciągnąć dopiero w dniu kiedy mieli zadanie do wykonania. Ponieważ oni mają maski na twarzach to nikt nigdy nie dowie się kto oprócz niego był wtajemniczony. A o ile wiem Berkut rozwiązano i papiery pewnie zniszczono.

  @Szmulek(12) http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_marynarka_wojenna

 19. Fran SA said

  Ad.13
  OsobaPrywatna
  To troszke tak wyglada, jakby nasze wielkie beztalencia artystyczne popieraly rozwalenie rzadu, ktory sie nie podoba, metodami rewolucyjnymi.

  Czy tak sobie wyobrazaja nastepne wybory w Polsce?
  Wielu Polakom sie nie podoba ten zupelnie skorumpowany rzad.
  Czy polscy artysci chca cos narodowi podpowiedziec???

  Patrze na te zezowata Agnieszke, ktora i przypomina mi terrorystow z Majdanu.

 20. Luxeuro said

  Ad. 16 – „przeprowadza sie tez wnikliwa analize operacji dokonywanych przez …Tymoszenko!”
  Raport wyjdzie podając że wszystko było w porządku i prania nie było. Było tylko zwykłe zarabianie pieniążków ciężką pracą Julki. Julka czysta i gotowa do startu na prezydenta po błogosławieństwu UE.

  Ad. 13 – To tak jak „Owsiak” ale tym razem dla Ukrainy.

 21. AniaK said

  Re4:
  Bardzo ciekawe wiadomości. Wysłuchałam z dużym zainteresowaniem, i pozwolę sobie wrzucić jeszcze raz.

  http://niezaleznatelewizja.pl/2014/02/alternews-28-02-2014/

  Natchniona Wiadomościami, wystukałam kilka słów do Izby Lordów.

  List do Wysokiej Izby Lordów Zwyczajnych i Nadzwyczajnych.

  SPRAWA ROSZCZEŃ

  Proszę o wybaczenie, ale nie poczuwamy się do stawianych nam zarzutów. Możliwe, że część Żydów pracowała na umowę zlecenie, i za odwalenie „dobrej” roboty należy im się zapłata. Pytanie tylko, czy zleceniodawcy im się pomylili. Na Waszym miejscu ja bym ich szukała po prawej i lewej stronie naszej granicy. My możemy zaopiekować się zaniedbanymi grobami Waszych zmarłych i i pomodlić się w Ich intencji. Niektórzy byli dla nas jak bracia i siostry. A bratu/siostrze, który zdradził brata/siostrę, niech ziemia ciężką będzie. Ci co przeżyli mogą poświadczyć, że czasami z obcym wychodzi się lepiej niż z rodziną. Dlaczego Żydzi szukali schronienia głównie u Polaków?
  Wysoka Izbo Lordów Zwyczajnych i Nadzwyczajnych, nad tym pytaniem proszę się dobrze zastanowić. 🙂

  Z wyrazami szacunku,
  Polka AniaK

 22. Luxeuro said

  Ad. 18 – „Ponieważ oni mają maski na twarzach to nikt nigdy nie dowie się kto oprócz niego był wtajemniczony. A o ile wiem Berkut rozwiązano i papiery pewnie zniszczono.”
  Ale po wycofaniu się z rejonu Majdanu musieli mieć pomoc zniknąć. Ja bym przypuszczał że służby Ukrainy wokół Majdanu obserwują kto się włócze na peryferiach „placu zabawy”. A te chłopaki mają specyficzny wygląd i ubiór, tak ze nie jest o tak prosto zniknąć kiedy jesteś tam długo. Z drugiej strony, za forsę wszystko można i tak może było bo Janukowicz nie czuł się bezpieczny w Kijowie. Tak że struktury rządowe na tym terenie był skompromitowane co do zabezpieczenia jego życie.

 23. osoba prywatna said

  Kiedy w sobotę Julia Tymoszenko wyszła na wolność i przyleciała do Kijowa, córka przywitała matkę na lotnisku. Wzruszające zdjęcia z tego spotkania obiegły media. Zaraz potem wybuchł jednak skandal, kiedy wyszło na jaw, że w „krwawy czwartek” Jewhenija wraz z chłopakiem świętowała swoje 34. urodziny w luksusowym hotelu w Rzymie, o czym doniosła ukraińska telewizja TSNT. Tego dnia od kul snajperów na Majdanie zginęło kilkadziesiąt osób. Z wyemitowanego reportażu mogliśmy się dowiedzieć m.in., że para zamówiła śniadanie do pokoju, a wieczorem wyjechała taksówką. Dwa dni później, już na Ukrainie, przyjechała do parlamentu i z bukietem róż udała się na spotkanie z matką
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16434178,gpage,2,img,16434243,kat,1356,title,Nowa-gwiazda-ukrainskiej-polityki,galeria.html?ticaid=1124a9

 24. 25godzina said

  @Luxero(22) Zdejmują opaski i wchodzą w normalne oddziały Berkutu.

 25. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejny-napiety-dzien-na-krymie/2hxdz

  Na miejscu pana Putina, jak przystało na prawdziwego demokratę, to ja bym bardziej zabiegała o zdanie Rosjan. Co oni o tym myślą. Czy ewentualnie uśmiecha im się wojna.

 26. AniaK said

  Na miejscu pana Putina, jak przystało na prawdziwego demokratę i miłośnika wolności…..

 27. Ewelina said

  Myślę, że Putin wie co robi. Podejrzewam również, że ukraińcy pozbawieni wynagrodzenia za rozróby, spuszczą z tonu.Można się zastanawiać nad celem rozróby. I nie ufać przekaziorom od wschodu do zachodu tym samym.
  re:19 – to ta Holland siedzi jeszcze w Polsce? Obiecywała, że ją wnet opuści, kiedy poparła związek jej córki z inną podobną. Widocznie obietnice nie są mocną stroną niektórych. Po obietnicach ich poznacie chciałoby sie rzec.

 28. AniaK said

  Re27:

  No nie wiem. Ja widzę to podobnie jak barritus.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,15548832,W_co_gra_Rosja___Sa_3_warianty__Rosja_chce_naddniestryzacji.html?v=1&obxx=15548832#opinions

  barritus 24 minuty temu
  W krótkiej perspektywie – Putin może ogłosić się zwycięzca,restauratorem imperium.
  W długiej, to całkowita klęska Rosji która z ponad 30 milionów Ukraińców uczyniła swoich śmiertelnych wrogów, ludzi których marzeniem będzie znaleźć się jak najdalej od Rosji i jej „cywilizacji”. Koniec wielkorosyjskich mitów o wspólnym ruskim narodzie (Rosjanie,Ukraińcy,Białorusini) który łączy historia, tradycja,wiara. Każdy ,a zwłaszcza Ukraińcy zobaczyli agresję i brutalną przemoc imperialnej Rosji a to oznacza definitywne rozejście się tych dwóch narodów.
  Brawo Putin,doskonały strzał we własne kolano.

 29. Griszka said

  @18
  O jakie zdjęcia/materiały się rozchodzi ? W ogóle nie widzę, żeby ktoś w dyskusji je zalinkował.

  @7
  Przecież admin wyraźnie rozróżnił Kościół katolicki od Posoborowia, którego niektórzy hierarchowie sympatyzują z banderowcami, z których wielu jest ekskomunikowanych za dopuszczanie się bestialskich mordów na niewinnych ludziach albo nagabywanie do ich przeprowadzenia.
  Wielokrotnie było mówione tutaj o tym, kto przekonywał Polaków do wstąpienia do Unii Europejskiej oraz swoimi działaniami podkopywał doktrynę Krk. Pan nam nie mówi niczego, czego byśmy już nie wiedzieli.

 30. Griszka said

  @28
  Pani Aniu.
  Tacy jak osobnik, którego Pani cytuje, zapominają o pewnej podstawowej rzeczy.
  Ukraińcy dopiero zasmakują życia pod butem Unii Europejskiej i nastręczonych przez nią bandytów banderowskich z Prawego Sektora, którzy mają znikome poparcie społeczne. Ciekawe, że tutaj interwencji zbrojnych bojówek pasionych na zachodnich subwencjach, którzy siłą opanowali urzędy, nikt nie widzi.
  Oj, zobaczą zwykli ludzie co to jest dzika prywatyzacja, poznają limity węglowe i drastyczne podwyżki cen, zamrożenie płac i emerytur, tęczową rewolucję itd.
  Jeszcze zatęsknią za takimi obrazkami jak złoty sedes w rezydencji Janukowycza, którym teraz okoliczna gawiedź niezdrowo się podnieca.
  Jak ja rozmawiam z Ukraińcami, mnie wystarczy pięć minut, aby zniechęcić ich do tego projektu jakim jest Unia Eurosowiecka. Ci ludzie są po prostu niedoinformowani. Okłamuje się ich, że są na progu raju. Wystarczy nieść oświaty kaganek…

 31. Ewelina said

  re: Ania K. pewnie śmiertelnych wrogów Rosja sobie nie zrobi, ale zrobią Rosję takim wrogiem inni.Chodzi o surowce, do których pazerne łapy są wyciągane. Nie ufam przekaziorom o tzw. idei dupokracji. Po co niemcy mają płacić, skoro mogą mieć za darmo. Prosty lud to kupi bez świadomości ceny. Mądrzy po szkodzie, ale faktycznie przed i po głupi.

 32. AniaK said

  Znalazłam ciekawy materiał na temat obecnych wydarzeń. Naprawdę godny uwagi.

  https://www.facebook.com/cosmopatriotism?ref=profile

  Rosja wypowiada Wojnę na próbę
  – to jednak Matrix ….

  „Nie oddamy Krymu” – tak wypowiada się Rada Federacji Rosyjskiej o rzekomo wolnym, niepodległym państwie – czy to nie dziwne ?
  To oznacza, że niepodległość Ukrainy od zawsze była traktowana jak fikcja polityczna. „Nie oddamy Krymu ?” – to oznacza, że Krym zawsze był „nasz” – czyli Rosji.

  Obywatele Rosyjscy proszą Federację o pomoc,
  twierdzą że ich życie jest zagrożone.
  Trudno nie pamiętać dramatycznego rzekomego apelu obywateli Niemieckich o pomoc III Rzeszy o obronę przed rzekomymi „bandytami polskimi” napadającymi i mordującymi obywateli niemieckich w „wolnym mieście ” Gdańsk.
  To sprawdzony pretekst by wprowadzić działania wojenne.

  Czy Putin jest dyktatorem idiotą ?

  Niestety chyba nie jest.
  Jest politykiem, tylko politykiem, ale politykiem wielkiego mocarstwa o nieograniczonych wpływach.

  Nie tylko doświadczenia Milgrama i Zimbardo, pokazują, że w takiej sytuacji przestaje się liczyć życie jednostek, przestają się liczyć wszelkie idee humanistyczne XXI wieku, przestaje się liczyć doświadczenie demokracji.

  Jeśli bezkarnie można użyć nieograniczonej władzy – to zostanie ona użyta, bez względu na okoliczności.

  Dlaczego to Wojna na Próbę ?

  Dlatego, że nie sądzę aby chodziło o Krym, nie sądzę aby chodziło o Ukrainę. Gra toczy się o wpływy na całym świecie.
  Putin testuje Zachodnią Demokrację, testuje USA, Unię Europejską.
  Testuje jak daleko może się posunąć – i doskonale wie, że nie napotka żadnego oporu.
  Przy okazji już teraz pokazał, że polityka Zachodu, polityka USA, nieudolna polityka Polski wobec Ukrainy – okazała się kompletnym, kompromitującym niewypałem.
  / Tak książęco- pretensjonalne podchody Kwaśniewskiego, jak i karłowate harcerstwo Kaczyńskiego/
  Przecież to „piękna PR-owo” okazja – by obnażyć prosty fakt, że „Król okazał się nagi”
  I co, Putin jako car Rosji, miałby nie skorzystać z takiej okazji ?
  Wtedy byłby istotnie idiotą ……

  Amerykanie postępują przecież podobnie – wysyłają wojska tam gdzie widzą swój interes narodowy. Stały się nieformalnym „policjantem” części świata.
  Rosja widzi w konflikcie ukraińskim – swoją szansę na budowanie potęgi porównywalnej do potęgi amerykańskiej.

  A Unia Europejska ?
  To przecież polityczno- gospodarcza fikcja.
  Lokalne interesy miniaturowych państw i państewek są dla nich ważniejsze, niż błyskawiczne zjednoczenie się do prawdziwego supermocarstwa Zjednoczonych Stanów Europy .
  Jakież obyło oburzenie w Polsce – gdy ktokolwiek żartem czy serio zgłaszał takie pomysły.

  A ONZ ?
  To figura rodem z gabinetu politycznych figur woskowych.

  Ukraina i Wojna o Krym – to Wojna na Próbę,
  ale co to za różnica, skoro może pociągnąć za sobą porównywalnie wiele ofiar jak wojna w Jugosławii.
  Ukraina może łatwo zostać „Małą Jugosławią”.

  Właśnie dlatego potrzebne jest Jedno Wielkie Supermocarstwo Świata – nie supermocarstwo lokalnego Cara, nie supermocarstwo naftowo- diamentowe, ale Supermocarstwo Obywateli Świata – wolne od lokalnych dążeń i ambicji lokalnych polityków.

  Potrzebny jest Jeden Parlament Świata wraz ze stowarzyszoną
  Armią Pokoju, złożoną z przedstawicieli wojsk całego świata.
  Wtedy lokalny konflikt – byłby rozwiązywany przez ową Armię , a nie dyżurnego „policjanta świata” albo „wszechwładnego Cara”.
  Wojna z Armią Pokoju – byłaby wojną z całym postępowym światem.

  To przecież logiczne. Jakkolwiek wydaje się nierealne i przedwczesne – nie ma innej możliwości ochrony ludzkości przed ambicjami supermocarstw, ponieważ człowiekowi zagraża najbardziej na tym globie on sam.
  Wszystko jedno czy w formie jednostkowego państwa z nacjonalistycznymi ambicjami czy w formie supermocarstwa walczącego o nowe tereny wydobywania ropy naftowej.

  Tak jak nie można powstrzymać naturalnej patologii pojedynczego człowieka – która tkwi w naszych genach, któremu dano zbyt dużą władzę i bezkarność (doświadczenia Milgrama), tak nie można powstrzymać zapędów polityków państw i supermocarstw.

  Być może będzie potrzebna nowa wojna, aby na jej gruzach powstał nowy porządek świata, jeden tego świata parlament.
  Być może wtedy dopiero będzie jasne, jak bardzo potrzebny jest Kosmopatriotyzm dążący już teraz do tego celu.

  Tak czy inaczej, kontrolowane przez polityków prowokowanie do wojny jest niebezpieczne, ponieważ bardzo szybko stracą wszelką kontrolę tak nad prowokacją jak i nową wojną.

 33. Kaputo said

  Czyli New World Order

 34. Marek said

  W krótkiej perspektywie – Putin może ogłosić się zwycięzca,restauratorem imperium.
  W długiej, to całkowita klęska Rosji która z ponad 30 milionów Ukraińców uczyniła swoich śmiertelnych wrogów, ludzi których marzeniem będzie znaleźć się jak najdalej od Rosji i jej “cywilizacji”. Koniec wielkorosyjskich mitów o wspólnym ruskim narodzie (Rosjanie,Ukraińcy,Białorusini) który łączy historia, tradycja,wiara. Każdy ,a zwłaszcza Ukraińcy zobaczyli agresję i brutalną przemoc imperialnej Rosji a to oznacza definitywne rozejście się tych dwóch narodów.
  Brawo Putin,doskonały strzał we własne kolano.

  ============

  powyższe goowno wkleiła pani AniaK, i jeszcze pochwaliła się, że się z tym zgadza.

 35. Ewelina said

  Re: Ania K. A czy nie szkoda czasy na marnowanie przepisywania takich wypocin? Zatrzymałam się na określeniu jakiś „książęcych” pomysłach niedoszłego magistra Kwaśniewskiego. Taki on książę jak ja sułtan.Przepisywanie i propagowanie różnych mijających się z prawdą pomysłów nie wiadomo kogo, ma na celu robienia mętu w głowach ludzi mniej doświadczonych w manipulacjach.

 36. Maverick said

  Gdy pomiedzy zagrywkami wielkich tego swiata, mali jak Polska czy Ukraina sa pionkami na szachownicy. Wielcy zawsze sa gotowi je poswiecic dla obrony wlasnych interesow. Polsce pozostaje rola kundelka szczekajacego w imieniu NWO poprzez ktory zostala skolonizowana.

  Po wydaniu 5 miliardow drukowanych dolarow dla USA byla to prawie darmowa inwestycja. Jednak kompleks militarno wojskowy nie mogacy usprawiedliwiac swojej ekspansji wydatkow ciagle szuka wroga, po upadku Imperium sowieckiego, znalezli sobie Al Kajde, ktora sami finansowali.

  W tej chwili wrogiem sa nawet farmerzy amerykanscy, wracajacy z wojen byli zolnierze USA, wrog moze byc wszedzie, zakupy amunicji poprzez rozne formacje rzadowe przeciwko ludnosci cywilnej sa alarmujace, oraz proby rozbrojenia obywateli, to cele NWO. Tzw. small arms treaty ma za cel postawienie miedzynarodowych zobowiazan ponad konstytucja.

  Amerykanie jednak mowia ” chcesz odebrac bron, przychodz I sprobuj”.

  Zadnej wojny nie bedzie o Krym, poprostu odbedzie sie referendum.

  Beda trzy wybory pierwszy:
  zwiekszona autonomia, 2.
  powrot do Rosji, 3.
  bez zmian.

  NWO chcialby wywolac wojne pomiewaz system monetarny zachodu lezy w gruzach utrzymywany na kroplowce drukowania pieniedzy, ukrywania prawdziwej inflacji, gotowania ksiazek I budzetow, faktem jest ze 8 wielkich bankierow popelnilo samobojstwa lub zostalo zamordowanych poniewaz nie zgadzali sie z puppet masters kierujacy nimi z za kuluarow.

 37. Marek said

  Dlatego, że nie sądzę aby chodziło o Krym, nie sądzę aby chodziło o Ukrainę. Gra toczy się o wpływy na całym świecie.
  Putin testuje Zachodnią Demokrację, testuje USA, Unię Europejską.
  Testuje jak daleko może się posunąć – i doskonale wie, że nie napotka żadnego oporu.

  ============

  kolejna wklejka pani AniiK, która ma dowieść kłamstwa.
  kto tu kogo testuje.

  sikać na Putina…
  taki masz rozkaz?

 38. Zerohero said

  Re 32, AniaK

  A coś od siebie Aniu? Nic?

  Ten „godny uwagi” artykuł to nic nowego. Autor jest wyraźnym entuzjastą Rządu Światowego. Idee budowy RŚ propagowali żydowscy bankierzy już 60 lat temu, np. James Warburg. Teraz mówi o tym nawet Lech Wałęsa. Skoro nawet taki głupek jak Wałęsa mówi o rządzie światowym, to znaczy, że wprowadzanie RŚ idzie pełną parą.

  Zauważmy, że autor nie wchodzi w szczegóły realizacji, a poprzestaje na cukierkowej wizji i hasłach. Zgrozą przejmuje takie określenie jak „armią pokoju”. Taki język był w 1984 Orwela… Twoja „armia pokoju” Aniu ma dyscyplinować ludzkośc. Autor odżegnuje się od imperializmów, ale przecież RŚ to imperializm w szczytowej postaci: to Hitler albo Stalin podbijający całą Ziemię i władający nią żelazną pięścią. Kto odmówi mu hołdu na tego spadną niszczycielskie zastępy „armii pokoju”. Bez względu ile tam wsadzisz farmazonów o „demokracji”, „pkoju” i „obywtalstwie”, to twój ciekawy pomysł śmierdzi siarką na kilometr. i czosnkiem Aniu. Czosnkiem przede wszystkim.

 39. grab said

  Przepychanki , tak , kto ma większą rację , tu nikomu nie jest potrzebna jedność . Nasza Polska natura , ale pewnie coś da się poprawić ? Jestem optymistą .

 40. grab said

  Ad.39 Tutaj sobie uzmysłowiłem ” Polską orkiestrę ” , każdy indywidualista / biedny dyrygent ?! / … no tak jeszcze nie mamy NASZEGO dyrygenta . Więc każdy gra na swoją nutę .

 41. Zerohero said

  Re 37, Marek

  Ania (fakt – bardzo delikatnie) wyśmiewała obsesje antyżydowskie gajówkowiczów. Czy to dziwne, że Ania popiera Rząd Światowy? Nie dziwne. Proszę sobie wyobrazić, że całym światem rządzą na przykład Żydzi. Jak ktoś ma obsesję, to odwiedzają go policjanci z ministerstwa miłości. Jak obsesje antyżydowskie ma cały naród, to odwiedza go armia pokoju. Czy to nie raj? np. pan Beria wybierał sobie na ulicy Rosjanki, gwałcicł, a potem wyrzucał ciała. Zupełnie bezkarnie! A gdyby takie prawa dać całej rasie panów? Żyć nie umierać. NIKT nie ośmieli się krytykować takiego wiecznego pokoju.

  Zrąb Rządu Światowego obejmuje wszystkie państwa bezwarunkowo popierajace Izrael (Europa i USA). Państw obojetnych albo wręcz wrogich wobec Izraela jest mało. Jedyne mające istotne znaczenie to Rosja i Chiny. Pozostałe nie mają znaczenia militarnego.

  Osoby sra..ce na Putina a wielbiące tzw. zachód, to (pomijając głupców) sługusy rządu światowego. To są osobnicy liczący, że w Nowym Porządku Światowym (NWO) będą żyć jak królowie. Faktycznie, gdy podzielić Ziemię na 20 milionów kawałków to będzie wielki majątek na głowę, wielka przestrzeń. Jeśli zostawić 500 mln niewolników, to na głowę przypadnie 25.

  A ty Aniu jak będziesz traktować niewolników? Śmierć za przesolenie zupy czy będziesz postępowa i poprzestaniesz na opieprzu? Zakładam, że wiesz co tu wklejasz i rozumiesz co i jak, choć przyznaję – głupców nie brakuje. Wielu przyszłych niewolników powtarza bzdury o dobrodziejstwach globalnego ministerwa miłości.

 42. Zerohero said

  Oczywiście bardziej prawdopodobny wariant, że rasa panów – owszem, ale i w rasie panów będą równi i równiejsi. Zapewne znaczna część nie będzie się chciała podporządkować. I co wychodzi? Piekło. Piekło dla zdepopulowanych, piekło dla niewolników, piekło dla obywateli III, II kategorii, piekło nawet dla Pana Cesarza bojącego się spisków. Nic tylko trzepnąc kometę w ten „raj”.

 43. Maverick said

  Wedlug aparicji fatimskiej Rosja odgrywa kluczowa role w swiecie.

  Nie tylko przepowiednia dotyczyla czarnych czasow w Rosji pod okupacja czekistow, ale jej nawrocenie sie. Putin przyjal do serca instruckje Solzenicyna. Jest po stronie Boga, w walce ze zlem jakim jest dekadencja I rozklad moralny zachodu.

  Z pomoca Boga wygrywa sie wszystko. Joan de Arc tez wygrywala mimo druzgocacej przewagi wroga.

  Gdy kabala z NWO chce nam narzucic totalna kontrole, Rosja staje sie obronca podstawowych wartosci, wiary I Boga.

  Jaki zwrot o 180 stopni I kto by to mogl sobie wyobrazic, jeszcze 15 lat temu?

 44. Luxeuro said

  Gra idzie w rożnych kierunkach
  http://tinyurl.hu/6nch/

  Oto aktorzy którzy są powiązani z sobą według tego artykułu,
  Glenn Greenwald
  Snowden
  Oleh Rybachuk
  Vik­tor Yuschenko
  Yuschenki żona –the for­mer Yka­te­rina Chumachenko–byla Ronald Reagan’s deputy direc­tor of Pres­i­den­tial liai­son and the head of the top OUN/B
  Swedish fas­cists – ochotniki na Ukraine ???
  Carl Lund­strom – PRQ server on which Wik­iLeaks was hosted
  itd……………..

  Co oni „budują” ? Na pewno nic dobrego.

 45. Griszka said

  @33
  Albo New Age.

 46. Tekla said

  Przywódca skupiającej nacjonalistów ukraińskich koalicji Prawy Sektor i Wszechukraińskiej Organizacji „Tryzub” im. Stepana Bandery Dmytro Jarosz zaapelował do Doku Umarowa, samozwańczego emira Kaukazu i wahabickiego terrorysty o podjęcie działań wymierzonych w Rosję. Podkreślił, że wielu Ukraińców z bronią w ręku walczyło w Czeczenii przeciwko Rosji która obecnie nie jest tak silna jak się wydaje. Według Jarosza siły Umarowa powinny wykorzystać obecną sytuację i zintensyfikować walkę z Rosją.

  http://xportal.pl/?p=12770

 47. AniaK said

  Re33-45:

  AniaK nie popiera Rządu Światowego jaki macie Państwo na myśli. Każdy antygen ma swoje przeciwciała. Każdy orgnizm ma obronny system immunologiczny. Im więcej absurdów tym reakcje silniejsze. Takie są prawa natury. Raz zwycięża zło raz dobro. Poza oprawcami już chyba nikt nie ma złudzeń że zostaliśmy zalani falą zła. Teraz przychodzi pora na dobro. Trzeba tylko to dobro zebrać do kupy i Świat może być piękny. Ja w to wierzę. Poważnie. 🙂

 48. Marek said

  Bez względu ile tam wsadzisz farmazonów o “demokracji”, “pkoju” i “obywtalstwie”, to twój ciekawy pomysł śmierdzi siarką na kilometr. i czosnkiem Aniu. Czosnkiem przede wszystkim.

  ===============

  Jżż ona dobrze o tym wie, za jakiś czas wpadnie tu z jakimś teledyskiem, piosenką i będzie udawać słodką idiotkę…

 49. Marek said

  AniaK nie popiera Rządu Światowego jaki macie Państwo na myśli.

  ===========================

  Oczywiście, AniaK popiera rząd światowy, ale inny, niż my mamy na myśli.
  Ciekawe jaki?

 50. AniaK said

  Re48:
  Bramy dla każdego stoją otworem ale nic na siłę. Niektórzy muszą porządnie wypaprać się w błocie, najeść gównem do syta, dorosnąć do problemu…… Selekcja, żeby nie doszło do infekcji musi być też bardzo mocna.
  PS.
  Czosnek jak dla mnie to w małych ilościach. Nigdy za nim nie przepadałam.

 51. AniaK said

  Re49:
  Na zasadzie przeciwwagi.

 52. Zerohero said

  To nie jest odpowiedź na pytanie pana Marka. Ale i tak wiele mówi o AniK. Coś mi się widzi, że AniaK nie poleci na fora Michnika i Sakiewicza robić tam przeciwwagę. Hasbara jak to hasbara. Przeciwważy zawsze w jednym kierunku, dziwnie zgodnym z ciążeniem reżimowych mediów.

 53. Mapa-STATYSTYKA BYŁEJ "ukrainy" KTO głosował za Yanukowiczem i nacjonalistą Jusczenką said

  Podaję link internautom do wiadomości z dosyć dokładną mapą BYŁEJ Ukrainy z danymi statystycznymi KTO i JAK głosował w wyborach prezydenckich w 2004r. To znaczy kto GDZIE głosowano na umiarkowanego polityka Yanukowicza a gdzie na ukrainskiego NACJONALISTE Juszczenkę.

  Trudno określic jak wiarogodne są te dane, ale ta Mapa jest w pewnym sensie ODZWIERCIEDLEM nastrojów pro-ukraińskich i pro-rosyjskich na terytorium BYŁEJ Ukrainy, która jest na etapie ROZPADU spowodowanego przez brutalne MIESZANIE się w wewnętrze sprawy Ukrainy przez bandytów z Waszynktonu i skorumpowany bezkarnych ZŁODZEJI z tzw. „unii europejskiej”, którzy OBRABOWALI polskich obywateli, a potem PODPUSCILI Ukrainców, aby ich też RABOWAĆ jak Polskę:

  Tą Mapę znalazłem na stronie ważnej dla izraelitów ich gazety HAARETZ:

  http://www.haaretz.com/news/world/1.577286

  Warto też zapoznać się z z cyniczna bezkarną BRUTALNOŚCIA bandytów z Waszynktonu, którzy za pomocą żydowskiej ludobujczej organizacji CIA podeptali Konstytucję USA i też OBRABOWALI 95% sterroryzowanego PRZECIETNEGO społeczeństwa amerykanskiego:

  CIA – co powinieneś o nich wiedzieć!

  Ludobujcza CIA opanowana przez mafie żydowską w USA opłacana z budżetu OKRADANEGO amerykanskiego podatnika działe WYŁACZNIE na rzecz czyli w interesie kilkudziesieciu rodzin żydowskich z amerykańskim obywatelstwem, którzy stali się NOWOBOGACKIMI „amerykanami”, czymś w rodzaju najwyższej KASTY w USA, którzy zpełnym cynizmem zbankrutowali to USA, okradli pozostałych przeciętnych obywateli, aby ta specjalnie UPRZYWILIJOWANA bezkarnie „ustanowionym prawem” ta „żydowska magnateria” jako jedyna żyła w dostatku w USA, a na resztę obywateli USA plują, a flagą amerykańską używaja do wycierana swoich zgnojonych zakrwawionych buciorów.

 54. Nemo said

  „Aktualne wydarzenia na Ukrainie roznoszą się również szerokim echem w Sieci. Jednak akcja anonimowych hakerów różni się od większości internetowych inicjatyw związanych z tym krajem. Dzisiejszej nocy haktywiści, włamując się na ok. 30 polskich witryn zostawili tam… ostrzeżenie dla Polaków.”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1191:anonymous-z-ukrainy-wysyaj-polsce-ostrzeenie

 55. Juziek said

  Pani AniuK, niech Pani nie miesza ludziom w głowach, kto Pani płaci?

 56. Ania K….aniakania usiluje nas Polakow odwiesc od dzialania
  AniaKania ma glowke jak ta bania
  szare komorki puste od bezmyslnego glupot powtarzania
  AniaKania musi zaprzestac trollowego dzialaniaa

  Basta Aniu Kaniu
  wylatuj z hukiem z tego portalu!

 57. Serio: Panie Gajowy nam jest potrzebny text nowej zdradliwej ustawy sejmowej: 1066. Zapewnia ona wejscie obcych sil na teren Polski w razie zagrozenia wewnetrznego czyli ….co dalej?
  Z Panem Bogiem ku chwale Ojczyzny!

 58. Re: 55 Juziek
  Pani AniaK nagminnie „wtraca” teksty, ktore w/g niej wydaja sie prawdziwie, gdyz nie ma zbytnio czasu zajac sie ich prawdziwoscia miedzy przygotowaniem sniadania a obiadem, a w „pralni” jest zbyt duzy „szum”, aby sie skupic…
  :))))
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 59. AlexSailor said

  Jaja jak zwykle.
  Rosja załatwia nasze interesy, a agenturalne władze Polski działają przeciw nam.

  Nic nie zmieniło się od 400 lat.
  W zasadzie tylko to może tłumaczyć jurgieltników i pożytecznych idiotów.
  Skoro tak jest ponad 400 lat, zawsze … .

  Opanowane przy pomocy zbrojnej agentury i zagranicznych najemników dziwne państwo pod
  nazwą Ukraina, obejmujące tereny Małopolski Wschodniej, Rosji, Rumunii i Krymu, gdzie osoby wchodzące do
  nowych rebelianckich władz głoszą chęć oderwania od Polski kilkunastu powiatów, a ponadto
  celebrują kult zezwierzęconych zbrodniarzy morujących 200 tys. bezbronnych Polaków, nie jest
  w stanie funkcjonować, bo zbankrutowało.
  A jego nielegalne władze, w zasadzie zamachowcy nie panujący nad co najmniej połową terytorium,
  wzywają terrorystów do napadu na Rosję.

  Jaja jak berety.
  Jest to wystarczający powód do wypowiedzenie wojny przez Rosję.
  USA nawet za samo podejrzenie wspierania terrorystów napadały na państwa, a co dopiero
  w przypadku jawnego nawoływania do wojny.

  A co do Polski.
  Rozumiem, że zbliża się wiosna i trzeba zablokować eksport polskich nowalijek i w ogóle żywności do Rosji.
  W końcu czasy są trudne, i może uda się wejść na rynek Holendrom albo Hiszpanom.

 60. Siggi said

  Z Sieci…

  Ja uważam, że Putin ma bardzo dobrych doradców. Jeżeli dojdzie do zajęcia Ukrainy, to na pewno nie w celu jej podzielenia. Wojska rosyjskie wejdą tam w celu stabilizacji i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom Ukrainy. Putin pamięta doskonale co podpisały USA, Wieka Brytania i Rosja pozbawiając Ukrainę broni jądrowej. Dotrzymanie tych zobowiązań będzie hasłem Rosji. Rosja uprzedzi że armia opuści Ukrainę z chwilą uspokojenia sytuacji na Ukrainie, oraz po przeprowadzeniu na Ukrainie zgodnych ze standardami demokratycznymi wyborów parlamentarnych i prezydenckich, a być może i po zmianie konstytucji Ukrainy. Rosja wykorzysta / zrealizuje porozumienie zawarte pomiędzy opozycją a ówczesnym Prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem podpisane w dniu 21.02.2014r. Przypomnę, że porozumienie było gwarantowane przez Ministrów Spraw Zagranicznych Francji, Niemiec i Polski. Dojdzie też do referendum na Krymie, ale tylko na temat większej autonomii.
  Przez takie działanie Rosja wytrąci wszelkie argumenty zachodu.

 61. Fran SA said

  AniaK zyje w LaLA Land!

  Czy pani AniaK popiera banderowcow?
  Czy pani AniaK popiera obecny, nielegalny rzad w Kijowie, ktory odgraza sie Polsce bomba atomowa, mimo, ze rzad polski im dupe lize?
  Czy pani AniaK nie wie o tym, ze Krym ma autonomie i wlasny parlament i jak dotad zyl w pokoju i zgodzie z reszta Ukrainy?
  Czy pani AniaK uwaza, ze ponad 60% ludnosci na Krymie ma prawo domagac sie referendum? Maja przeciez autonomie? (Niech poni ANiaK sprobuje tego tricku w Szwajcarii i zabroni kantonom organizowac referendum)
  Czy pani AniaK nie zauwazyla, ze bunt na Krymie (i w polskim Lwowie) zaczal sie wtedy, gdy nowy rzad zabronil mowienia Rosjanom po rosyjsku?.
  Czy pani AniaK nie wie, ze wlasciwie do II-ej wojny swiatowej nie bylo oficjalnie jezyka ukrainskiego?
  Czy pani AniaK nie wie, ze to Polacy pomogli Ukraincom w tworzeniu jezyka ukrainskiego?
  Czy pani AniaK nie zwrocila uwagi na fakt, ze Janukowicz zgodzil sie na bardzo powazne ustepstwa i dzielenie rzadu az do wyborow?
  Czy pani AniaK nie zwrocila uwagi na to, ze przedstawiciele wladz europejskich, lacznie z Radkiem Sikorskim podpisali UMOWE na zgode i uznanie Janukowicza jako prezydenta az do grudniowych wyborow?
  Czy pani ANiaK nie sledzila wydarzen poprzedzajacych awantury, ze na Ukrainie zrobiono kilkakrotnie sondaz opinii publicznej; znakomita wiekszosc Ukraincow nie chciala pozyczki z IMF i rozmontowania Doniecka przez Unie Europejska?
  Czy pani AniaK nie czytala prasy izraelskiej, bardzo dumnej z dzialalnosci izraelskich oddzialow militarnych w Kijowie?
  Czy pani AniaK nie zwrocila uwagi, ze rabin z Kijowa przyznal sie z wielka duma, ze to on sprowadzil snajperow z Izraela? To wlasnie ci snajperzy strzelali z dachow do cywilow na Majdanie.
  I co z tym mial wspolnego W. Putin??
  Czy pani AniK wpadla kiedys moze w rece historia Krymu? Kto mieszka na Krymie? Chinczyki?
  Czy pani AniaK widziala wille i domy pani Timoszenko i pana Kliczko? Slepa?
  Czy paniAniaK popiera decyzje kijowego rzadu, zeby zabronic Rosjanom mowic po rosyjsku? Wedlug takiego rozumowania, pani AniK tez powinni zabronic otwierac dziob- obojetnie w jakim jezyku.
  Czy moze pani AniaK czytac nie umie? Nie umie.
  Czy pani AniaK popiera wdarcie sie do parlamentu i wyrzucenie demokratycznie wybranego rzadu?
  Czy pani AniaK wyobraza sobie podobny scenariusz w Warszawie?? Banda niezadowolonych z rzadu Tuska wyrzuca polskie wladze z parlamentu i oglasza sie legalnym rzadem?
  Czy pani AniaK popiera taki sam scenariusz w Polsce?
  Czy pani ANiaK nie potrafi poczytac o historii Ukrainy? Nie ma czasu? Bo sie zajmuje pierdolami a lepiej byloby, gdyby posprzatala w kuchni i gary umyla.

 62. Lach said

  Ten z łańcuchem.
  Wcale nie zdziwiłbym się gdyby był od białej kominiarki i uderzenia kamerzysty.
  PO zajściu od tyłu.
  Kuse etatowe oczęta.

  „Rosja nie chce naddniestryzacji”. Ruskie chcą Chazarii, „my” też. Nieprawdaż p. AniaK

  Krym politycznie należy od 1654 (Ugoda Perejasławska – to każdy wie) do Moskali. Od tej chwili Rzeczpospolita (feudalna) zaczęła mieć problemy.

 63. Lach said

  Dziś też je ma, bo okazuje się ze feudałowie zawsze są tacy sami.

 64. Lach said

  Tylko Zenek?

 65. Lach said

  Feudałom zawsze na przestrzeni dziejów bliższy był ż/Żyd geszefciarz (który go właśnie „wykolegowuje”) niżeli jego „własność” włościańska „dusza”.

 66. Lach said

  Tylko Zenobiusz?

 67. AniaK said

 68. Andy said

  Surprise Surprise…. ‚Israeli army vet led Ukraine militia unit’
  By: ravenise
  Tags: COVER-UP/DECEPTIONS/PROPAGANDA CURRENT EVENTS HIDDEN HISTORY ISRAEL POLITICS/ELECTIONS/CORRUPTION PROTESTS/REVOLUTION VIDEO
  Media reports say several former Israeli army soldiers have played a key role in organizing violent street clashes with government forces in the Ukrainian capital Kiev. The reports said that Delta, a Ukraine-born former Israeli soldier, used combat skills he acquired in Israel’s Shu’alei Shimshon reconnaissance battalion of the Givati infantry brigade to rise through the ranks of Kiev’s street fighters. Read more

 69. Andy said

  The ex-Israeli soldier who led a Kiev fighting unit

  http://theuglytruth.wordpress.com/2014/03/01/the-ex-israeli-soldier-who-led-a-kiev-fighting-unit/#more-64188

 70. Wydaje mi się, że scenariusz wydarzeń nakreślony przez p. Siggi (kom. nr 58) staje się coraz bardziej to prawdopodobny.

 71. Gutek said

  Wydarzenia na Wschodzie ?
  Może by tak cos z wydarzen na Zachodzie umiescic w tematach ???

 72. Gutek said

  Przed wpisami dokładnie przyjrzyjcie się ludziom w garniturach z rozpiętymi pod szyja koszulach i to we wielu sytuacjach i ujęciach .

  Wiecie co tych ludzi laczy ?

  Bardzo ważne sa tez obserwacje twarzy (narządy słuchu,wzroku i wechu) i gestykulacje rak,dar wymowy (wrodzony lub wyuczony) oraz wyćwiczony uśmiech (konski) z ukazaniem „szuflady” zebow (sztucznych lub naruralnych ),doskonala „uprzejmość” i wycwiczona gra.

  Odziez/stroje/kreacje/perfumy – to oprawa ale swiadczy o pewnym zaszeregowaniu i modzie.

  W końcu zauważcie CZYM PACHNIE lub SMIERDZI ZACHOD a czym WSCHOD !

  LUDZIE NAUCZCIE SIE ROZPOZNAWAC LUDZI ,odrozniac przyjaciol od wrogow,to bardzo ważne !!!

  Gdy tej sztuki się nauczycie nie bedziecie bladzic,bedziecie wiedzieć KTO JEST KTO .

  POWODZENIA !

 73. Marian said

  Ad. 15, 16.

  Oczywiście ukraińska zadyma m.in. miała na celu odciągniecie Rosji od Syrii, gdzie miał powstać sojuszniczy w stosunku do Izraela, NATO i USA wahabicki kalifat, ale próżny to trud. Rosyjskim korytarzem do i z Syrii jest właśnie Krym i wschodnia Ukraina, więc żydostwo biorąc zachodnią Ukrainę zostało z ręką w nocniku. Pozbawiona zagłebia donieckiego banderowsko-chazarska Ukraina szybko padnie na ryj, a morze ukraińskiej hołoty zaleje Polskę i państwa UE. Żydostwo zamiast okraść Ukrainę z bogactw Doniecka, będzie musiało łożyć ciężką kasę na banderowców, co jest w interesie Rosji. Chazarska gnida Kalkstein może tylko poskakać na swoich krótkich nóżkach. W interesie Polaków jest odsuniecie tego dewianta od władzy, gdyż marzy on o wywołaniu konfliktu z Rosją i posłaniu Polaków na rzeź, tak by jego chazarscy bracia gładko potem weszli na nasze miejsce. Scenariusz zdarzeń opisany przez Siggiego (58) jest najbardziej brawdopodobny, a Bambo i jego banda mogą Putinowi naskoczyć.

 74. nimes1 said

  Siggi
  Jeżeli Rosja będzie okupowac Ukrainę lub jej częśc, to po pierwsze właduje się w ogromne koszty, po drugie właduje się w wojnę z UPOwskimi partyzantkami na amerykańskim żołdzie, z amyrykańskim uzbrojeniem. To będzie wojna czeczeńska do kwadratu. Amerykanie marzą o takim scenariuszu. Rosja nie powinna własnymi wojskami wchodzic dalej niż na Krym, Krym jest łatwy do opanowania, ponieważ jest tam niewielu Ukraińców, po drugie z resztą Ukrainy łączą go dwie drogi , pas ziemi o szerokości +/- 5 km i 1 lotnisko cywilne. Wystarczy przejąc kontrolę na tymi miejscami i to wystarczy żeby opanowac Krym. Z resztą Ukrainy tak łatwo nie będzie. Rosja powinna przedłużac stan niepewności i bałaganu na Ukrainie różnymi metodami, dozbrajac ludnośc prorosyjską, rękami samych Ukraińców próbowac przejmowac władzę, w takich warunkach MFW nie pożyczy Ukrainie pieniędzy a to oznacza że za chwilę ludzie nie będą mieli co do garnka włożyc i rozpocznie się kontrrewolucja.

 75. dejpanspokój said

  Szanowni Państwo, nie może być dobrze w Polsce i na świecie jeśli telewizje, dziennikarze, politycy od lewa do prawa pierdolą takie farmazony 24h na dobę. Jaki jest przekaz do ludzi? Rosja i Putin wywołuje wojnę na Ukrainie, a kochany Zachód próbuje powstrzymać tę bandycką Rosję przed wojną. No kurwa.

 76. Fran SA said

  Ad.51
  AniaK
  Jak mi tylko moderator popusci moj osobisty list do pani AniK – to pozwole sobie jeszcze zadedykowac pani Ani taka informacje na temat, kto oplaca fajerwerkin na Majdanie i ile one kosztuja; oprocz tego, ze najemni mordercy zabilil wiele osob za pieniadze, zeby draka byla lepsza.

  Nie nadwerezy to mam nadzieje intelektu pani Ani, bo tekst pisany jest po polsku i duzymi literami.
  Polecam wszystkim do rozpowszechnienia.

  Oto co podaja Polacy z Nowego Jorku:
  Zagraniczne finansowanie piromanow z Majdanu:

  http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014/02/niema-rewolucji-bez-pienidzy.html

  Kto i na jakich warunkach zgodzil sie zniszczyc Ukraine?:
  http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014/02/ukraina-o-co-tu-chodzi.html

 77. wow said

  Dmytro Jarosz, lider nacjonalistycznego ukraińskiego „Prawego Sektora”, wzywa na pomoc najbardziej poszukiwanego w Rosji terrorystę Doku Umarowa. Apeluje, by „podjął zbrojne działania przeciwko Rosji”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-dmytro-jarosz-wzywa-na-pomoc-doku-umarowa,nId,1114764?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=msie

 78. MAJDAN = UPA said

  Sytuacja na Ukrainie A. D. 2014. W stolicy tego państwa, Kijowie odbywają się protesty społeczności głównie z zachodu Ukrainy. W wyniku rewolty (wspartej przez polityków zachodu, w tym Polski) do władzy dochodzą ludzie, którzy wznosza okrzyki na cześć Bandery i gloryfikują członków UPA. Kto ma rozum i nie jest podatny na kłamstwa tworzone przez telewizję zastanawia się po co polscy politycy popierają na Ukrainie tych, co swoimi poglądami nawiązują do faszystów, którzy odpowiedzialni są za ludobójstwo Polaków na Wołyniu w czasach II wojny światowej. PO, partia Palikota i reszta lewicy popierają antypolski rząd na Majdanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby do poparcia nowego, faszystowskiego i proNWOwskiego rządu Ukrainy nie przyłączyli się ci, którzy rzekomo sprzeciwiają się faszyzmowi, Nowemu Porządkowi Świata, UE i uważają się za obrońców Polski i Polaków. Mam tu na myśli Episkopat Polski, Caritas zbierający pieniądze na gospodarkę Ukrainy, Katolickich przedsoborowców (Tradycjonalistów katolickich), duchownych ogółem, polityków i sympatyków PiS, oraz wielu organizacji konserwatywnych, narodowych i patriotycznych, a także polskich kapitalistów. Wszyscy oni stoją murem za antychrześcijańskim i antypolskim reżimem Majdanu. Teraz dopiero widzimy kto stoi po złej, a kto po właściwej stronie barykady.

  Teraz przypomnijmy sobie Janukowycza i Putina. Rządy Janukowycza były bardzo korzystne dla Polaków. Z ust Polonni z Lwowa słyszę same dobre słowa na temat obalonego przez neobanderowców prezydenta Ukrainy. Janukowycz zdjął nadane przez pomarańczową rewolucję Tymoszenki tytuły bohaterów z ludzi teakich jak Bandera czy Enej, odpowiedzialnych za ludobójstwo dokonane na Polakach w latach czterdziestych XX wieku. I jak tu zrozumieć polski rząd i polskich patriotów którzy działają na niekorzyść własnego narodu i popierają antypolskie demonstarcje na Ukrainie? Wszystko staje się jasne, keidy przypomnimy sobie o Nowym Porządku Świata. Spisku, który elity polityczne zachodu stworzyli w celu obalenia nieprzychylnych im przywodców na całym świecie i ustanowienia Rządu Światowego pod egidą USA i UE. Wladimir Putin, który stara się zapobiec opanowaniu Ukrainy przez Nowy Porządek i faszystów jest na siłe przedstawiany w zachodnich mediach jako agresor i tyran. To temu właśnie Putinowi każdy Polak, każdy polski polityk, każdy ksiądz i katolik, oraz każdy głupi korwinowiec czy narodowiec podpalający 11 listopada ogień pod ambasadą Rosjii w Warszawie powienin oddać hołd w podziękowaniu za to, że Rosja zwalcza Nowy Porządek Świata.

  Artykuł pochodzi z:

  http://www.eioba.pl/a/4in0/sprawa-ukrainy-pokazala-kto-tak-naprawde-jest-za-a-kto-przeciw-nwo

  Tak, tak, kiedy korwinowcy, NOPowcy, PiS i inni polscy pożal się Boże patrioci popierają antypolski Majdan, to ja już wiem, kto stoi po stronie NWO!

  Putin nienawidzi NWO, nienawidzi USA i UE, nienawidzi homosi i ekologów, nie cierpi feministek. To Rosja jest ostatnim bastionem walki przeciwko żydowskomasońskiemu NWO!

  A co się tyczy Kościoła to nie dobrze mi się robi jak Caritas chce zbierac kasę dla Ukrainy (na co? na gospodarkę UPAków?). Albo jak episkopat solidaryzuje się z Majdanem. A w tym wszystkim najgorsze jest to, że nawet przeciwnicy Vaticanum II, czyli Tradycjonaliści Katoliccy popierają Majdan, bo uważają, że zachód Ukrainy jest religijny, a Rosja bezbożna.

  Widać, że już nawet ci z kręgu polskich narodowców, FSSPX i sedeków są po stronie ZŁA!

  Tak to jest, kiedy ktoś myśli historią, a nie dostrzega tego, że spisek NWO istnieje naprawdę!

 79. Griszka said

  @77
  Na takie wyznania od serca Ruscy liczą. Teraz mogą powiedzieć, że USA sponsoruje radykałów powiązanych z terrorystami z Czeczeni. Mogą też przywołać obrazki z mety Bostońskiego Maratonu. Amerykański wywiad sam się podłożył, dzięki tym dwóm operacjom fałszywej flagi.

 80. Luxeuro said

  Ad. 76 – Pania AniaK interesuje kto funduje Majdan? No to tutaj podam jednego filantropa po za tym bardzo znanym Soros.
  Pierre Omidyar (Pan eBay)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierre_Omidyar
  który jest głęboko powiązany z Ukraina i kto wie w co więcej.
  http://pando.com/2014/02/28/pierre-omidyar-co-funded-ukraine-revolution-groups-with-us-government-documents-show/

  Ten sam Pierre który wspiera Greenwalda i jego nowa inicjatywę, https://firstlook.org/theintercept/
  To powinno podzwonić ludziom w głowie dysonansem. 🙂

 81. Luxeuro said

  Doku Umarow – Bohater ruchów Demokratycznych. Ciekawe kiedy do Polski przyjedzie.

  Po drodze był ten ciekawy film dokumentalny „youtube.com/watch?v=Wk-sPMWY084”

  Ad. 78 – A na Zachodnia reakcja będzie CISZA. Tak jak w tej chwili o antysemityzmie na Majdanie.

 82. 25godzina said

 83. Griszka said

  To był jeden z tych, którzy najgorliwiej z komuną walczą… W ramach przypomnienia.

 84. MAJDAN = UPA said

  Kolejny dowód na to, że Michalkiewicz, Tardycjonaliści Katoliccy, JKM i kapitalisci spod znaku Misesa to zwolennicy NWO.

  Michalkiewcz jest żałosny!

 85. Marian said

  Ad 82 – 25godzina – kiedy Michalkieiwcz zacznie w końcu nosić myckę?

 86. MAJDAN = UPA said

  re 85

  Wtedy, kiedy jego kapitalistyczny kolega po fachu Ozjasz Goldberg (JKM) ją założy!

 87. — Pan Lach w wpisie 65 pisze — Feudalom w dziejach zawsze blizszy byl zyd geszefciarz niz jego „wlasnosc” — wloscianska dusza .

  I z tej strony wlasnie szly do Polski wszystkie nieszczescia . Polskie pany swoje majatki oddawali w zarzad , arende , – turecko – mongolskim bandytom , a sami wiedli zywot hulaszczy , brzydzac sie praca , nawet , typu zarzadzanie swoja wlasnoscia . Ale , to bylo w pierwszych wiekach Panstwa Polskiego . Pozniej , stopniowo ale systematycznie tak magnaci jak i bogata szlachta byli podmieniani przez swych sluzacych ktorych po prostu nie doceniono w tej materii .
  W czasie zaborow wymiatano juz tylko resztki niedobitkow tu i owdzie .
  Jak to sie odbywalo na przestrzeni wiekow , proponuje poczytac 9-tomowa „Historie Zydow” prof. H. Graetz . Polskie „pany” to byla dosc wyjatkowo , niemadra ‚ nacja . W 100 procentach wycieta . Nie mowie tu o ubozszej szlachcie tzw. zagrodowej .

 88. NICK said

  Ad. Wszyscy. Dość wyjatkowo, jeśli mogę, zgadzam się z ocenami i dorzucę:
  „Słodkie” ego? „Słodki” głosik?
  Panna? Anna? Rzuca „cosik”.
  Toż to zwykła agentura!
  Taka, prosta, metal „RURA”.

 89. Griszka said

  @84
  Właściciel tego portalu uważa siebie za Tradycjonalistę katolickiego. Idąc tą pokraczną logiką trzeba by było przyjąć, że jest zwolennikiem NWO. Może tak Pan wpierw pomyśl a dopiero potem strzęp klawiaturę. Co ?

 90. P. Nimes1 (kom. 74) daje całkiem dobre rady Putinowi, a raczej całkiem trafnie przewiduje możliwy dalszy rozwój wypadków, ale tak na dobrą sprawę sytuacja może rozwinąć się w różnych kierunkach. Bardzo dużo będzie zależeć od postawy mniejszości rosyjskiej i także całej ludności na Ukrainie południowo-wschodniej, no i oczywiście samozwańczych w istocie władz w Kijowie. Gdyby np. w Doniecku, Charkowie doszło do większych zamieszek czy demonstracji prorosyjskich, i gdyby zostały one krwawo (z ofiarami śmiertelnymi) lub choćby tylko brutalnie stłumione, to wojska rosyjskie siłą rzeczy zostaną praktycznie zmuszona do interwencji i wkroczenia na terytorium Ukrainy w myśl tzw. doktryny Miedwiediewa. Czyli zaczyna się wtedy realizacja scenariusza nakreślonego przez p. Siggiego (kom. 60), z niewykluczoną ofensywą, a raczej marszem na Kijów w celu osadzenia tam z powrotem uznawanego wciąż przez Rosję Janukowycza i w praktyce uniemożliwienia wyboru konkurencyjnego (z punktu widzenia Moskwy) prezydenta Ukraina w ogłoszonych wyborach 25 maja. Koszty jednak polityczne i militarne takiej operacji wydają się być jednak bardzo duże, a ryzyko różnych powikłań ogromne – w każdym bądź razie uciążliwa wojna partyzancka gwarantowana!.
  Dotychczasowy anonimowy w zasadzie sposób działania sił rosyjskich na Krymie (używanie mundurów bez oznaczeń), posługiwanie się Kozakami itd. również nie zapowiada raczej scenariusza bezpośredniej, firmowanej oficjalnie przez Kreml interwencji zbrojnej w skali całej Ukrainy. Tym bardziej, jeśli siły ukraińskie będą, jak to się dzieje obecnie, dalej potulnie oddawać broń. W tej sytuacji Rosja ukontentuje się praktycznym opanowaniem i zabezpieczeniem samego Krymu (co już się w zasadzie dokonało), i będzie czekać na dalszy rozwój sytuacji, trzymając jednocześnie cały czas w szachu jaceniuka, Kliczkę, Tiahnyboka i spółkę oraz ich zachodnich mocodawców. W tym samym czasie pod osłoną tej rosyjskiej demonstracji siły podjęte zostaną działania na rzecz nowego politycznego zorganizowania się prorosyjskiej części społeczeństwa ukraińskiego, jako że Partia Regionów jest już w zasadzie politycznie rozbita, co więcej, z punktu widzenia Moskwy praktycznie nieużyteczna. W innym przypadku neobanderowskie bojówki mogłyby na wszystkie sposoby próbować zakłócać ten proces.
  Ps. Z góry zaznaczam, że mogę się w tych refleksjach głęboko mylić!

 91. NICK said

  Pisałem:
  „adolfina przegrywa”
  Julia T.. Rozmawiała? Z Putinem?
  Więc.
  ???

 92. MAJDAN = UPA said

  Może i niektórzy Tradycjonaliści Katoliccy są po stronie Rosji i Janukowycza, ale miażdżąca większość z nich to korwinowskie, michalkiewiczowskie, proMAJDANowskie i antyrosyjskie pajace twierdzący, że NWO to teoria spiskowa i bzdura a zachod Europy jest katolicki i całkiem cacy! Smutne to, boli, wiem o tym, ponieważ sam często utożsamiałem się z FSSPX i czytałem Polonię Christianę, ale tego kapitalistycznego i promajdanowskiego syfu, którym plują tradycjonaliści i patrioci znieść nie mogę.

  >>> Aż przykro czytać te brednie. Pan nie wie o czym pisze. „Polonia Christiana” nie ma nic wspólnego z FSSPX, a Cejrowski – to kryptosyjonista i umieszczenie jego nazwiska w tym kontekście jest absurdalne.
  Panu się wszystko pomieszało.
  Admin

  Weźmy dla przykładu takiego Cejrowskiego. Niby katolik, niby patriota, a popiera żydomasońskie Misesowskie złodziejstwo, popiera zasrane USA, nienawidzi Chrześcijańskiej Rosji i mówi, że zamach z 11 września zrobiły Araby. No ludzie…

  Tak sobie myślę, że szufladkowanie się w stylu prawica. lewica, liberał, konserwatysta, lewak, katolik, protestant itd. to bezsens. Rację ma ten kto jest przeciwko NWO i kto myśli samodzielnie, bez różnicy jakiego byłby wyznania i jakiej narodowości. Tacy właśnie ludzie będą zbawieni.

 93. MAJDAN = UPA said

  Mój ostatni post kierowałem głównie do pana Griszki.

  Daswidanja.

 94. MatkaPolka said

  Nawał informacji – chyba najlepsze źrodla informacji

  http://www.kresy.pl

  http://rt.com

  RUSSIA’S UN ENVOY: RADICAL FORCES DESTABILISING UKRAINE MUST BE STOPPED
  Vitalij Churkin – Rada Bezpieczeństwa ONZ
  RADYKALNE SILY DESTABILIZUJĄCE UKRAINĘ MUSZA BYĆ POSTRZYMANE

  675,000 UKRAINIANS POUR INTO RUSSIA AS ‘HUMANITARIAN CRISIS’ LOOMS

  UKRAINE TURMOIL LIVE UPDATES

  RUSSIAN FORCES IN UKRAINE COULD BE A STABILIZING FACTOR IN A COUNTRY WITH NO LEGITIMATE GOVT’

  UKRAINE’S DONETSK CALLS FOR REFERENDUM, VOTES TO RESTORE RUSSIAN’S OFFICIAL STATUS

  MOST UKRAINIAN TROOPS DISPATCHED IN CRIMEA SWITCH TO REGION’S SIDE – SOURCES

  The majority of resigned Ukrainian armed forces dispatched to Crimea have switched to the side of local authorities and are expected to take military oath soon, Russian news agencies report.

  Facts you need to know about Crimea and why it is in turmoil

  “Today the majority of the Ukrainian armed forces deployed in Crimea passed to the side of the authorities of the Crimean autonomous region. The transition was absolutely peaceful, without a single shot fired either by the military or by the forces of self-defense,” an unnamed source told RIA Novosti news agency.

  The source added that some of the servicemen also ran away, while some submitted letters of resignation.

  The local military have not been paid for many months, the source also told RIA Novosti.
  Earlier, Ukrainian troops in Crimea were said to be resigning on a massive scale. Living quarters, weapons and ammunition have all been left under the protection of the so-called ‘self-defense forces.’
  Letters of resignation have been coming in since early morning, as the self-defense forces continue to preserve order on the streets of Simferopol, RIA Novosti said citing own reporters on the ground.
  Since Thursday, the city’s Supreme Council and a number of other buildings have been occupied and guarded by the self-defense forces run by the local population.
  Crimea’s deputy prime minister, Rustam Temirgaliev, announced earlier that the Ukrainian armed forces have all but surrendered their military capabilities and that no active units remain in the Crimea.
  „The entire Ukrainian armed forces stationed on the Crimean territory have been blocked – a number have been disarmed, while another big portion is switching to the Crimean side,” Interfax reported him as saying.

  „The self-defense forces have taken control of the landing strips of all the Crimean airports and airfields,” Temirgaliev added.

  The deputy PM said that that the region’s security services and emergency services now report to the local government, while self-defense forces control all the runways at Crimea’s airports and airfields.

  The local government, Temirgaliev went on, will promise the ethnic Crimean Tatar minority a place in Crimea’s Supreme Council, adding that funding for programs of resettlement and reintegration of those deported during the Stalin era will be plentiful. The Crimean Tatars have been supporting the self-proclaimed authorities in Kiev.

  Crimeans began protesting after the new self-imposed government in Kiev introduced a law abolishing the use of other languages for official documents in Ukraine. More than half the Crimean population are Russian and use only this language for their communication. The residents have announced they are going to hold a referendum on March 30 to determine the fate of the Ukrainian autonomous region.

 95. Griszka said

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_02/Kliczko-wzywa-do-konsultacji-z-Rosja-0448/
  He, he 🙂

 96. nimes1 said

  Krytyczny Komentator
  „Gdyby np. w Doniecku, Charkowie doszło do większych zamieszek czy demonstracji prorosyjskich, i gdyby zostały one krwawo (z ofiarami śmiertelnymi) lub choćby tylko brutalnie stłumione”

  Dużo zależy od tego jakie realne plany wobec Ukrainy mają mocodawcy, czy
  a) to jest rzeczywista chęc jej uzależnienia i rozkradzenia poprzez umowę stowarzyszeniową z UE oraz kredytem z MFW, czy
  b)celem jest wciągnięcie Rosji w ten konflikt.

  Najprawdopodoniej te plany są alternatywne wobec siebie, tak że jak a) nie wypali, to ma byc wprowadzony plan b).

  Jeżeli będzie szansa na realizację planu a) to Jaceniuk bedzie chciał stłumic konflikt, jeżeli takiej szansy już nie będzie to marionetka Jaceniuk będzie chciał go eskalowac, żeby rozpieprzyc Ukrainę do końca oraz po to żeby sprowokowac Rosję do wysłania swoich wojsk. Tylko jakimi instrumentami dysponuje „nowy rząd Ukrainy”? Na ten moment żadnymi, właściwie nie mają Milicji, natomiast armia rządzi się własnymi prawami i nie będą tego chłystka słuchac, najprawdopodobniej armia pozostanie (co najmniej przez długi czas) neutralna. Jeżeli MFW zdecyduje że nie udzieli kredytu Ukrainie, to wtedy Jaceniuk zacznie realizację planu b) czyli wciągnie do SBU „Prawy Sektor” (czego w tym momencie nie zrobił) i wyślę ich na wschód Ukrainy żeby gnębili tamtejszą ludnośc i eskalowa konflikt. Ale Rosja mimo wszystko nie powinna tam wchodzic tylko powinna dozbrajac tamtejszą ludnośc oraz „stary Berkut” niech oni się sami bronią przed UPOwcami. Ważne jest też to jakie stanowisko zajmie regularna armia Ukraińska i czy w ogóle jakiekolwiek stanowisko zajmie.

  Trzeba pamiętac że to wszystko dzieje się przy jednoczesnym konflikcie w Syrii, który jest dla Rosji i USA WAŻNIEJSZY niż Ukraina. A Rosja zaangażowana zbrojnie na Ukrainie będzie słabsza wobec konfliktu Syryjskiego.

 97. Rysio said

  re 85/86. Moje ulubione żydzisko – absolutnie jest niekompatybilny z NWO.

  🙂

 98. Panie Griszka: Należą się Panu podziękowania za przytomność umysłu i podsunięcie bardzo istotnego linku – jako że prawie wszyscy podsuwają materiały idące w kierunku scenariusza otwartej konfrontacji, a nie można przecież też wykluczać, że i tym razem sytuacja pójdzie ostatecznie w kierunku zbliżonym do tego z wojny rosyjsko-gruzińskiej 2008 r. Ponieważ powszechnie wiadomo, że Kliczko chodzi na krótkim łańcuszku Berlina i niczego nie robi samodzielnie, może być to zawoalowany sygnał, że Niemcy przestraszyły się na poważnie rosyjskim prężeniem muskułów i nie widzą już innego wyjścia jak tylko poszukiwanie jakiegoś rozwiązania kompromisowego, które zadowoli, choćby tylko doraźnie, obie strony. Jest tylko kwestia, czy nie jest już zwyczajnie za późno i czy ukraińscy radykałowie zdolni są przełknąć żabę i zrobić krok w tył, wycofując się z restrykcyjnych posunięć wymierzonych w mniejszość rosyjską i całą rosyjskojęzyczną ludność Ukrainy?

 99. NICK said

  Ad.93.
  „kliczka”
  Integralność? Czego?
  Język? Który?
  Jedność? Kogo i z kim?

  Mądrzy bracia Nasi, z południowego wschodu rubieży Naszej, winni:
  -przeprosić za zbrodnie;
  -zadośćuczynić;
  -pominąć żydogermanów.
  Dalej to pestka.

 100. Wosiu said

  Jaceniuk to Żyd

  Artykuł z r. 2009.

  “Przepraszam, ale ktoś musi powiedzieć głośno, że niektórzy Żydzi to świnie” – odpowiada oskarżony o antysemityzm burmistrz ukraińskiego miasta
  Aktualizacja: 2009-08-20 12:34 pm

  Burmistrz miasta Użhorod w zachodniej Ukrainie objęty został dochodzeniem prokuratorskim z zakazem opuszczania miasta, po tym jak oskarżono go o “antysemickie wypowiedzi”.

  Serhiy Ratusznjak został oskarżony o nazwanie kandydata na prezydenta, żydowskiego parlamentarzysty Arsenija Jeceniuka, “bezczelnym Żydem”.

  Żyd Jaceniuk staje się bezczelny. Służył on skutecznie złodziejom i próbuje stać się prezydentem Ukrainy za pieniądze kryminalistów. Wydaje mu się, że wybory odbywają się na jakiejś wsi w Izraelu, ale tak długo jak Ukraina istnieje i rządzi w niej prawo, Żyd Jeceniuk nie będzie mógł się angażować w tego typu akcje.”

  Ratusznjak, zaatakowany przez środowiska żydowskie odpowiada, że nie widzi niczego złego w swojej wypowiedzi: “Kogo obraziłem? Kto nie przyznaje talentów Żydom? Przepraszam, ale ktoś musi powiedzieć głośno, że niektórzy Żydzi to świnie. Czy wzywałem do ich wyniszczenia? Ja chcę ocalić przeciętnych Żydów, ponieważ będą cierpieli w czasie eksterminacji, w czasie gdy 1 procent Żydów będzie siedziało sobie w swoich willach a Nicei czy w Cannes. Chcę ochronić każdego przeciwko projektom, w których uczestniczy Żyd Jaceniuk ograbiający nasz kraj. Mam nadzieję, że nie będzie już w parlamencie takiego klowna jakim był Jaceniuk.”

  Burmistrz oskarżony został również przez kobietę – członkinię partii Jaceniuka o zaatakowanie jej i zniszczenie ekspozycji partyjnej. Ratusznjak zaprzecza i twierdzi, że było dokładnie odwrotnie – został on zaatakowany przez partyjną koleżankę kandydata prezydenckiego.

  35-letni Jaceniuk zdążył już w swojej karierze sprawować funkcję Ministra Gospodarki Ukrainy, Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy, a wcześniej wiceprezesa Narodowego Banku Ukrainy. W okresie tzw. transformacji, zaledwie 18-letni Jaceniuk był właścicielem prawniczej firmy Yurek Ltd, specjalizującej się w “doradztwie prawnym” i tzw. obsłudze prawnej prywatyzacji ukraińskich przedsiębiorstw. W okresie tym dokonano bezprecendensowego rozgrabienia majątku Ukrainy, który przeszedł w ręce małej grupki oligarchów, często sowieckich Żydów. Po tego typu dokonaniach, Jaceniuk pracował w kijowskim banku Awal, by w wieku 27 lat zostać wiceprezesem zarządu. W tym samym roku talent Jaceniuka wyjątkowo zaowocował i objął on funkcję Ministra Gospodarki Autonomicznej Republiki Krymu.

  Jaceniuk kieruje też stworzonym przez siebie Instytutem “Otwarta Ukraina” – Open Ukraine , organizacją hucznie goszczącą właśnie w Kijowie (lipiec 2009) Leszka Balcerowicza, byłego marksistowskiego ekonomistę, należącego do betonu partyjnego PZPR, a później określonego jako “twórcę polskiej transformacji gospdarczej”. Tak jak Balcerowicz, Jaceniuk należy do wykonawców planu żydowskiego miliardera George’a Sorosa.”

  Źródło: Bibuła

 101. Griszka said

  @95
  Wczoraj razem z resztą parchów nawoływał do mobilizacji wojska i prężył cudze muskuły, ale widocznie za długo niektórzy z nich siedzieli w wygodnych biurach, bo nie znają ukraińskich realiów. Wielu rekrutów jest słabo przygotowanych, normą jest dawanie w łapę i unikanie widoku poligonu, na którym i tak często nic nie ma po za jakimś szrotem – często tylko w kilku egzemplarzach – tak jak u nas.
  Jednym słowem nie ma frajerów, którzy pójdą na bezsensowną akcję za takich cwaniaczków jak Jaceniuk i jego nowi pomagierzy banderowscy z Prawego Sektora.
  Rusek o tym wie, w przeciwieństwie do trampkarzy i innych g.wniarzy politycznych, którzy drażnią patykiem uśpionego niedźwiedzia i odgrażają się zza pleców grandziarzy z Waszyngtonu, przygotowanych do masowej kradzieży ukraińskiego mienia państwowego.
  Stąd to straszenie USA, żeby nie było interwencji wojskowej ze strony Rosji. Wiadomo jak to się skończy. Wojsko ruskie przejedzie niemal jak na defiladzie.
  W co jednak wątpię, bo po co dawać takie obrazki Judejczykom do pokazywania gojom w zaprzyjaźnionych mediach. Najwyżej samozwańcze oddziały pozajmują urzędy, skopiują kreatywnie metody działań sitwy banderowskiej.
  Może będą próbowali się dogadać, ale widać wyraźnie, że to Rosjanie mają silne karty w rękach i to oni będą dyktować tutaj warunki.

 102. Griszka said

  @97
  O pochodzeniu Jaceniuka nawet zwykli prozachodni Ukraińcy mówią otwarcie. Znają tego cwaniaczka. Oni sami woleli Kłyczkę, bo wydaje się im, że jest bardziej umiarkowany. Nie rozumieją, że on ich też ostrzyże równo razem ze swoimi wspólnikami w kradzieży z EU.

 103. Rysio said

  A mnie sie wydaje, że obecni ukraińscy urzędnicy i politycy, nie za bardzo się odważą słuchać zachodu.

  Dużo większy wpływ na nich przedstawiciel prawego sektora.

  🙂

  PS. A takich rozmów obecnie na Ukrainie jest od groma i 99.99% z nich jest nie zfilmowanych.

 104. Rysio said

  A tu to samo ujęcie tyle że z drugiej kamery, więcej widać.

  🙂

 105. MAJDAN = UPA said

  Rysio @

  Jak najbardziej kompatybilny. Był szoferem masona we Francji, popiera zubożenie społeczeństwa, popiera kapitalizm globalisty, żyda i wysoko wtajemniczonego masona Misesa, oraz również żyda i globalisty Friedmana, który wspierał na rozkaz NWO gangi narkotykowe. Polecam lekturę Ukrytej strony dziejów. Opcja liberalna i kapitalistyczna jest jak najbardziej pro NWO. Nawet Regan był za NWO, mówił w ONZ o potrzebie rządu światowego, podobnie i Pinochet bandyta oraz żydówka Thatcher.

 106. Rysio said

  Widać wyraźnie, że wydajność pracy w prokuraturze wzrośnie o kilkaset procent.

  Bo jak wyraźnie zaznaczył i podkreślił przemawiający (jeden z przywódców ludu) za opier…lanie będą im odrąbywać ręce.

 107. Luxeuro said

  „Komorowski: Polska wystąpiła o zwołanie Rady Północnoatlantyckiej. Możemy czuć się zagrożeni
  Pol­ska wy­stą­pi­ła o zwo­ła­nie w try­bie pil­nym Rady Pół­noc­no­atlan­tyc­kiej – po­in­for­mo­wał po spo­tka­niu z sze­fa­mi MSZ i MON pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski. Jak dodał, w po­nie­dzia­łek rano od­bę­dzie się po­sie­dze­nie Rady Bez­pie­czeń­stwa Na­ro­do­we­go.”

 108. Wosiu said

  Turczynow też żyd.

  Czyli wszystko wyjaśnione, o ile ktoś jeszcze miał wątpliwości

 109. kosa said

  http://www.realjewnews.com/?p=908

 110. marek03 said

  Roztrząsanie wojny na Ukrainie, bez kontekstu Objawień Fatimskich jest pozbawione treści.
  Roztrząsanie „incydentów smoleńskich” bez drogi na okęcie jest ułomne.

  Kilka dni na biebrzańskiej wiosce bez wujka gógle, powinno być na receptę.

 111. Fran SA said

  Ad.95
  Krytyczny komentator.
  Klyczko oprocz tego, ze ma leb nadwerezony, to ma niemieckie obywatelstwo, wiec sie w konkursie pieknosci nie liczy. Ale to ulubieniec pani Merkel i kandydat na tzw. demokratyczne wybory. Bedzie mial poparcie niemieckie. Do tego, Zachod sie troche pomylil. Nie jest on tak popularny jak sie niektorym wydawalo. I wyglada na to, ze nie bardzo wie o co chodzi, bo 15 lat mieszka w Niemczech. I chyba nie w glowie mu byla polityka. Wola sie na golasa fotografowac do gazet za pieniadze.

  Reszta zabijakow to sie przede wszystkim miedzy soba gryza.
  Jaceniuk jest ‚as popular as a fart in the lift’, bo byl zastepca Timoszenko. Ale jest zydem, ktorego popiera ta panienka zydowka Victoria Nuland, Assistant Secretary of State co sie wsypala niechcaco i przez telefon z tymi 5miliardami dolarow politycznej ‚zapomogi’ dla piromanow:

  http://www.blacklistednews.com/Victoria_Nuland’s_‘Ukraine-gate’_Deceptions/32765/0/0/0/Y/M.html

  Pani Nuland wymyslila, tez glosno, ze ona chce, zeby demokratycznie byl wybrany Jatseniuk.
  Na to wkurzyl sie pan Muzyczko, ktory nie lubi ani zydow ani bokserow.
  Jak Janukowicz proponowal podzielic sie z nimi wladza, to sie nie zgodzili, bo tak mieli przykazane.
  Na wybory tez nie mogli czekac, bo wiedza, ze nikt by na nich nie glosowal.
  Nie bardzo wiem, na co licza w nadchodzacych wyborach.
  Kasa pusta, oligarchia nie kwapi sie na sciepke, choc zdrowo ogolocili kraj przez te wszystkie lata. Timoszenko ma miliony, podobnie te wszystkie zawadiaki piromany – spia na milionach – a na ojczyzne nie dadza ani grosza. Beda zebrac od IMF i niech podatnik splaca.
  No i do tego tak zglupieli, ze zabronili ludziom gadac w w ich wlasnym jezyku i pozamykali rosyjskie kanaly tv.
  Zeby choc ktorys z tych pawianow slyszal o Sri Lance i jak sie tam zaczela awantura, bo kazali Tamilom i Burgom gadac jezykiem syngalesi. A Tamile i Burgowie pracowali glownie w szkolnictwie i administracji, wiec sobie syngaleski rzad buddyjski narobil we wlasne pory i do tego zrobila sie awantura.
  Nikt nie chce byc Jurandem we wlasnym kraju i latac z obcietym jezykiem.
  To chyba proste. Ale nie dla prostakow.
  Tam wszyscy maczali paluszki w gownie i z tej bandy nikt sie nie nadaje na prowadzenie kolejnej mafii.
  Kliczko to taki baran: wylazl na majdan i mowil, zeby sie ludzie uspokoili. Nikt go nie sluchal. Wszycy byli bardzio ‚busy’.

  A od dawna Soros i spolka maja oko na Ukraine:

  Inwestycje Sorosa na Ukrainie w tzw. demolke kraju:
  http://nick.salon24.pl/564528,inwestycje-sorosa-w-otwarte-spoleczenstwo-na-ukrainie-2000-12

  No i zlecialy sie do tego zagranicznego szmalu jak muchy do gowna. Porobili sie bogate. Tylko co dalej?

 112. Wosiu said

  Rysio

  jak wklejasz filmiki z niejakim Muzyczko, to chociaż poinformuj kto to taki:

  „Mężczyzna który go okłada to jeden z liderów „Prawego Sektora” Aleksander Muzyczko (Saszko Biłyj), weteran banderowskiego oddziału „Wiking”, ochroniarz Dudajewa. Na Ukrainie kilkakrotnie sądzony za morderstwa i wyłudzanie haraczu. „

 113. NICK said

  Ad.110.
  Dobrze. Otrzeźwiająco.

 114. Griszka said

  @111
  Na to wkurzyl sie pan Muzyczko, ktory nie lubi ani zydow ani bokserow.”

  Niby nie lubi, ale pieniędzmi nie pogardzi jak każda łachudra 🙂
  http://www.veteranstoday.com/2014/02/27/the-rape-of-ukraine-phase-two-begins/

  U nas kto brał forsę od Sorosa ? Kaczyńscy.

 115. Tralala said

  Sluchalam tej konferencji i …zastanawiam sie na jakim swiecie zyje prof. Andrzej Nowak, stawia nam za przyklad (pod koniec video) Majdan i ma nadzieje, ze podazymy przykladem Ukrainy.

 116. Griszka said

  @115
  To co ? Drugi raz do Eurosojuza ? 🙂

 117. Rysio said

  re 112. No popatrz, a ja cały czas myślałem że to nasz Stefan Dembowski.

  🙂

 118. Nemo said

  Jeśli chodzi o poczucie humoru, to internauci wciąż są w formie 🙂

 119. Panie Fran SA (kom. 111): Nie zamierzam bynajmniej z Panem dyskutować, że jest inaczej. Zgadzam się całkowicie, że osadzenie Kliczki na prezydenckim stolcu wcale nie będzie takie łatwe.

 120. osoba prywatna said

  Komentarz z sieci:

  mlotnanwo
  2 marca 2014 at 00:40 · Odpowiedz

  Ja osobiście jestem całym sercem za Putinem.Jeżeli chodzi zaś o banderowców to bić ich mocno na śmierć a jak strzelać do nich to celnie.Moim przyjacielem jest każdy kto walczy z syjonnazistami.Obecny rząd w Polsce jest tak samo polski jak ten w 39 roku.banda sprzedajnych błaznów i tchórzy to samo tyczy się tak zwanej opozycji.Masońska pedalska klika.Ludzie nie dajcie się ogłupić, kto rozwalił Polskę,pytam się kto Rosja???
  Czy mamy w Polce rosyjskie markety,banki czy to Rosjanie dokonali złodziejskiej prywatyzacji??Czemu znowu szukamy przyjaciól w gnieździe żmij czy rotszild z londyńskiego city lub lewaccy komisarze z ue czy faszystowskie państwo niemieckie z merkel na czele czy wreszcie bangsterzy z nowego jorku to nasi sojusznicy.Dodam że mam w nosie jak będziecie mnie wyzywać od ruskich agentów.Jestem Polakiem i jestem z tego dumny a od tych którzy widzą w Rosji samo zło róznię się tym że znam prawdziwą historię i używam mózgu.
  Jak nas odwiedzą ruskie czołgi to podziękujcie styropianowcom.Dodam że są powody dla których nasi syjonistyczni zarządcy mogli wkurzyć Putina.Z moich okolic wyjechały na majdan ,uzbrojone w pistolety bandy banderowców.Niech ktoś mi powie czy ktoś słyszał o tym w mediach.Jakim cudem ci ludzie przekroczyli granicę polsko-ukraińską przewożąc broń.Nie słyszałem żeby abw zainteresowało się tym faktem.Czyli nasz rząd tym samym wspiera banderowski terroryzm.Dobranoc.

 121. Griszka said

  „A w tym wszystkim najgorsze jest to, że nawet przeciwnicy Vaticanum II, czyli Tradycjonaliści Katoliccy popierają Majdan, bo uważają, że zachód Ukrainy jest religijny, a Rosja bezbożna.
  Widać, że już nawet ci z kręgu polskich narodowców, FSSPX i sedeków są po stronie ZŁA!”

  MAJDAN = UPA, czemu Pan takie bzdury opowiada ? FSSPX w ogóle nie wypowiada się na tematy polityczne po za bp Williamsonem, który jasno wyraził swoje zdanie np. na temat konfliktu na Bałkanach.
  Pan ewidentnie się uczepił nich, tak jak sedewakantystów, dla samej zasady, żeby komuś tyłek obrobić.

  A Michalkiewicz nigdy nie popierał EuroMajdanu i został już mianowany ruskim pachołem i pożytecznym idiotą przez towarzystwo z Gazety Jerozolimskiej Sakiewicza.

  Polonia Christiana reprezentuje jedno środowisko indultowe.

 122. MAJDAN = UPA said

  ”Aż przykro czytać te brednie. Pan nie wie o czym pisze. “Polonia Christiana” nie ma nic wspólnego z FSSPX, a Cejrowski – to kryptosyjonista i umieszczenie jego nazwiska w tym kontekście jest absurdalne.
  Panu się wszystko pomieszało.
  Admin”

  Pan mnie może źle zrozumiał panie Gajowy. Mnie chodzi o to, że tacy pseudopatrioci jak Cejrowski stanowią właśnie większość tych, co utożsamiają się z polskimi patriotami, narodowcami czy FSSPX. Niestety. Proszę sobie pogadać z księżmi Bractwa na temat kapitalizmu, czy polityki w kontekscie Wiary. Życzę powodzenia. A Polonia Christiana bardzo pachnie treściami katolicko tradycjonalistycznymi i konserwatywno – nacjonalistycznymi, zarazem po troszku wypisując kłamstwa. Właśnie tacy jak Cejroś czy Michalkiewicz psują obraz polskich patriotów i katolickich traydcjonalistów. A dlaczego tak jest? [b]Bo wielu tradycyjnych katolików i patriotów nadal myśli, że NWO to bajka i teoria spiskowa. I wtedy wychodza takie promajdanowskie i prokapitalistyczne twory z obozu patriotów i katolików.[/b] Pan panie Gajowy należy do mniejszości w mniejszości.

 123. Nemo said

  Adam Śmiech: Zamiast gasić podsycają

  W sytuacji w jakiej znalazła się Ukraina, najbardziej rozsądną postawą jest niedolewanie oliwy do ognia, wstrzemięźliwość i powstrzymywanie się od prowokacji. Chyba że ktoś ma zamiar celowo podsycić atmosferę, innymi słowy, zagrać Ukrainą i kosztem Ukrainy, dla zaspokojenia swojej mitomanii, przeciwko Rosji. Niestety, wypowiedzi polityków polskich pozostają w rażącej sprzeczności z postawą rozsądną.

  Pan Prezydent Komorowski raczył stwierdzić: „Polska chce zwołania Rady Północnoatlantyckiej w sprawie Ukrainy w trybie pilnym. Chodzi o naruszenie artykułu 4. Karty Północnoatlantyckiej (który mówi, że strony traktatu będą się wspólnie konsultowały, ilekroć zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze stron).” Premier Tusk mówi, że świat stanął na krawędzi wojny. Prezes PiS J. Kaczyński stwierdził: „Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że Rząd i Prezydent RP podejmą odpowiednie działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa, w naszym regionie, wobec narastającego konfliktu w pobliżu naszych granic, grożącego nieprzewidywalnymi konsekwencjami”. Zobaczymy, czy i co postanowi Rada NATO.

  C.d.:

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1194:adam-miech-zamiast-gasi-podsycaj

 124. MAJDAN = UPA said

  Griszka @

  Michalkiewicz za to nazwał Putina sługusem NWO i żydów. A z tego co widać to Putin jest ostatnim hamulcem Nowego Porządku.

  Nie rozumiem jak można nie widzieć tego, że nawet Bractwo i wszelkie inne różne organizacje czy to katolickie, czy to patriotyczne stoją murem za kapitalizmem misesowskim i majdanowcami. Oni wszyscy mają zakodowane w łbach, że Rosja to komunistyczny ZSRR i tam nie ma religii, a zachód Ukrainy to religijny region i musi wejść do UE, żeby Katolicyzm tam rozkwitł. Ci ludzie popierają kapitalizm misesowski, bo wszystko inne kojarzy im się z bezbożną komuną itd. Oni uważają, że zamach na WTC zrobili Arabowie, bo myślą, że USA to Chrześcijanie i lepiej twierdzić, że to zrobili muzułmanie.

  [b]A winą katolików i patriotów jest to, że nie wierzą w istnienie NWO. Jeśli się wie o NWO, to wszystko, WSZYSTKO rozpatruje się już z inne strony. I wtedy już się nie mówi, że trzeba poprzeć faszystów z Majdanu, bo to katolicy; tyle się wali prosto z mostu, że na Ukrainie władzę przejmuje NWO i Putin musi ich dla dobra wszystkich rozwalić![/b]

  Ale do tego trzeba być inteligentnym, a nie myśleć w kategoriach historycznych!

 125. MatkaPolka said

  Ukrainian warships voluntarily leave Sevastopol: sources
  http://rt.com/news/ukrainian-warships-leave-sevastopol-476

  Ukrainian Navy flagship takes Russia’s side – report
  Okręt Flagowy Ukrainy fregata Hetman Sahaidachny, przechodzi na strone Rosji
  http://rt.com/news/ukraine-navy-flaghsip-protest-389
  Dowództwo Odmówiła spełniać rozkazy Kijowa i przeszli na stronę Rosji
  Załoga wypełniła rozkazy Głównodowodzącego Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktora Janukowycza

 126. MatkaPolka said

  Demonstrujący powiesili ROSYJSKIE FLAGI nad Budynkami rządowymi
  Charków Dniepropietrowsk, Donieck, Odessa Symferopol Sewastopol, Kercz Lugańsk, Mariupol
  http://rt.com/news/donetsk-kharkov-ukraine-protest-365

  Ukraińska okupacja Krymu? Polska okupacja Ukrainy?
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  Ukraina staje w obliczu rozpadu państwa. Licznie zgromadzeni na centralnym placu Sewastopola mieszkańcy, skandując hasła „Putin nasz prezydent!” oraz „Rosjo, zostaliśmy porzuceni, weź nas z powrotem!”, wskazują swoje sympatie narodowe i preferencje polityczne . Skąd ta miłość do Rosji, a niechęć do państwa, w którym żyją? Czy ci ludzie czują się okupowani przez Ukrainę? Jeśli tak, w jaki sposób ta okupacja się zaczęła?

  (…)

  Mnóstwo Ukraińców, z którymi się dotąd spotkałem, jest święcie przekonana, że Polska była okupantem Ukrainy, stąd jak najbardziej usprawiedliwiony był fakt, iż miejscowa ludność wielokrotnie buntowała się i brała krwawy odwet na „okupantach” i ich rodzinach. Warto więc przypomnieć jak Ukraina znalazła się w granicach Polski. A właściwie… jak Polska stworzyła Ukrainę.
  Na początku odrzućmy absurdalne twierdzenie, że Polska okupowała Ukrainę już sześć stuleci temu. Wiem, że to będzie trudne do przełknięcia dla wielu Ukraińców, ale trzeba powiedzieć wprost: tak, jak na przykład w VIII wieku nie było jeszcze Polski, tak w XIV wieku nie było jeszcze Ukrainy, więc jak można ją było okupować?
  A co było? Oczywiście były ziemie i byli ludzie, ale ani ziem zamieszkałych przez różne plemiona słowiańskie w VIII wieku nie nazywano Polską, ani też zamieszkałych w XIV wieku przez Rusinów ziem nie nazywano Ukrainą, a ich samych Ukraińcami. Kiedy więc i jak powstała Ukraina?
  Pospolicie znane Polakom i Rusinom słowo „ukraina” jeszcze w XVI wieku oznaczało pogranicze. Tak więc obozując w roku 1562 pod litewskim Połockiem, hetman koronny Florian Zebrzydowski pisał o „ukrainie połockiej”[1], czyli o połockim pograniczu[2]. Kilka lat wcześniej, bo w 1557 roku, uczestnik polskiego poselstwa do Imperium Osmańskiego, Erazm Otwinowski, podziwiając „tureckich” wojowników pisał:
  „POGRANICZNI ludzie albo służebni, którzy tam przyjeżdżają, które oni deliami zową, ci tylko tak chodzą jako i jeżdżą w ostrogach, z pierzem pospolicie żurawiem białem i według tego, jako który zwycięstwo otrzymał, tylko piór białych u kiwiora [rodzaj nakrycia głowy] nosi i z bronią wielką, aby znać było UKRAINNEGO witezia [rycerza].”[3]
  Miała więc swoje ukrainy nie tylko Litwa, ale i Imperium Osmańskie. Ba! Jak pisał Fabian Birkowski, miała je nawet Afryka[4]. Bo też i ukraina znaczyła wówczas nic więcej, jak tylko pogranicze. A pogranicza są w bardzo wielu miejscach. Kiedy więc słowo ukraina stała się nazwą własną jednej z krain, przechodząc później w nazwę państwa?
  W roku 1569 do Królestwa Polskiego przyłączono część terytorium Wielkiego Księstwa Litewskiego. Akt ten można porównać do tego, co zrobił Chruszczow w 1954 roku. Zygmunt II August, który był wówczas jednocześnie i królem polskim, i wielkim księciem litewskim, odłączył od jednego swojego państwa część terenów i jego mieszkańców, po czym przyłączył „jako rownych do rownych, wolnych do wolnych ludzi” do drugiego. Była to bezkrwawa zmiana granic. Wkrótce potem doszło do zjednoczenia Polski i Litwy unią realną.
  Warto tu podkreślić fakt, na który zwróciła uwagę ukraińska profesor historii, Natalia Jakowenko. Stwierdziła ona, że ówcześni ruscy kronikarze, rzetelnie odnotowujący mnóstwo drugorzędnych szczegółów z bliskiego im życia, „nie zauważyli” tak epokowego aktu, jak przekazanie Polsce części swoich ziem.
  „Nie świadczy to jednak o obojętności wobec losów rodzinnego kraju. W średniowiecznych kategoriach, w przeciwieństwie do współczesnego schematu myślenia, odrębność polityczna utożsamiana była nie z niepodległością państwa, ale z własnym władcą. A ponieważ wielkim księciem litewskim i królem [polskim] była jedna osoba – Zygmunt II August, w oczach ludzi owego czasu w ogóle nie zaszło żadne epokowe wydarzenie, bowiem lokalne instytucje polityczne, przez które realizowała się właściwa odrębność w ustroju administracyjnym, zwyczajach i systemie prawnym, pozostały bez zmian.”[5]
  Tak oto w granicach Królestwa Polskiego znalazły się ziemie, z których część wkrótce zaczęto nazywać Ukrainą. Dlaczego Ukrainą? To proste. Skoro zmieniły się granice Królestwa, to zmieniło się również i to, gdzie były pograniczne ziemie tejże Polski. Nowe pogranicze było bardzo słabo zaludnionym pasem ziemi od strony tatarskiej i moskiewskiej. Tam była owa ukraina, która wkrótce stała się Ukrainą. Po Unii Lubelskiej 1569 roku zanika bowiem zwyczaj nazywania każdego pogranicza ukrainą. Pozostała jedna ukraina – polskie pogranicze od Tatarów i Moskwy. Wkrótce sformalizowano ten termin. Ukrainą zaczęto nazywać terytorium przyłączonych do Polski w 1569 roku województw bracławskiego i kijowskiego. A po odzyskaniu z rąk moskiewskich księstwa czernihowskiego (fakt ten sformalizowano rozejmem w Dywilinie 1618 roku), także i o te ziemie powiększono Ukrainę.

  Najlepszym tego dowodem są uchwały sejmów polsko-litewskich, które współtworzyli posłowie z Ukrainy. Przykładowo, w czasie sejmu 1659 roku wymieniono „Woiewodztwa Ukrainne”. Były to „woiewodztwa, Kiiowskie, Bracławskie, Czerniechowskie”[6]. Wszelkie też traktaty, w których padało słowo Ukraina, potwierdzają takie, a nie inne rozumienie tego pojęcia. Także i w potocznym rozumieniu Ukraina była terytorium złożonym z trzech, wymienionych województw. Przykładem rękopis „Opisanie Woyny Kozackiey, to iest Buntow Chmielnickiego z namienieniem roznych Woien z postronnymi monarchami […]”, w którym stwierdzono:
  „Ukraina jest kraj polski z trzech województw kijowskiego, bracławskiego i czernihowskiego składający się, od wschodu słońca przy granicy moskiewskiej, potym tatarskiej, dalej ku południowi wołoskiej [czyli mołdawskiej] leżący, ciągnie się wzdłuż (rachując i stepy, to jest Dzikie Pola obszerne, dla których dla niedostatku wody i lasów, tudzież niebezpieczeństwa od Tatarów ludzie nie mieszkają) […] I dlatego Ukrainą ten kraj przezywa się, że przy kraju cudzych granic ma swoje położenie.”[7]

 127. Griszka said

  @122
  Ja pamiętam jeszcze jak wołano na niego KomoRUSKI. Oczywiście ludzie trzeźwo oceniający sytuację mówili im, że on siedzi w zupełnie innej kieszeni.
  Oczywiście teraz mu czapkują parchy z frakcji POPiS. Koniec teatrzyku dla otumanionych gojów. Nagle śmiertelni wrogowie biją sobie wzajemnie brawa. Brakuje jeszcze wystąpienia Michnika w telewizji TRWAM, żeby dopełnić obraz tej komedii.
  Mam nadzieję, że przynajmniej z centrali Waszyngtonie ich poinstruują, że trampkarze nie grają w pierwszej lidze i ostudzą rozgrzane głowy naszych nadwiślańskich eunuchów 🙂

  Świat stanął na krawędzi wojny. Jak ten berliński chłoptaś podbudowuje swojego ego 🙂
  Sami pchacie ten świat w nad przepaść skoro biegniecie z płaczem do NATO, bo Wołodii kończy się dobry humor i zaczynie po tej farsie rozliczać tych, którzy mu najwięcej nabruździli.

 128. Griszka said

  http://rt.com/news/navy-chief-ukraine-crimea-485/

  Banderowiec Jaceniuk zarzekał się, że dowódca ukraińskiej floty nie odmówił służby parchom w Kijowie. Oskarżał Rosjan o kłamstwo.

 129. Inkwizytor said

  Re: 78

  Majdaniarzu, zakonotuj sobie, ze sedewakantyści w żaden sposób nie popierają dUPA i rewolty w Kijowie przeciw legalnej władzy. Nie po drodze nam z grekokatolickimi księżmi banderowcami. Paka mudaczok

 130. Griszka said

  http://macgregor.neon24.pl/post/106584,tomasz-kwasnicki-polskosc-jako-sekta

  Prorosyjskie regiony zaczynają po kolei odmawiać podporządkowania się nielegalnym władzom w Kijowie. Ostatnio w Ługańsku pokazano wała banderowcom rezydującym w Kijowie.
  Taki scenariusz zakładałem wcześniej. Nie było bata, żeby się podporządkowali zwykłej bandzie najemników, która dorwała się do miejsca przy korytku i nie ma praktycznie żadnej realnej władzy w kraju nad siłami porządkowymi.

 131. Nemo said

  Pan Engelgard może nieco zbyt optymistycznie ale ciekawie:

  Przeżywamy w Polsce tzw. ukraińską gorączkę, często mającą wymiar groteskowy, komiczny, ale i straszny. Oto bowiem organa państwa polskiego, media, samorządy i tzw. ośrodki opiniotwórcze zaserwowały nam spektakl, który w zdecydowanej większości Polaków budzi niesmak i grozę. Przede wszystkim skutecznie wyciszono wszelkie głosy sprzeciwu, czy nawet stawiające pytania o sens tak głębokiego zaangażowania się państwa polskiego po jednej ze stron ukraińskiego konfliktu. Ta pozorna jedność moralno-polityczna jest przyjmowana z coraz większym zdumieniem i irytacją Polaków. Wiemy o tym tylko dlatego, że istnieje Internet, który, póki co, jest poza zasięgiem naszego mainstreamu.

  Nawet pobieżna analiza wpisów na forach największych portali (głównie na onte.pl) jasno pokazuje, że zdecydowana większość internautów jest przeciwna polityce Polski wobec Ukrainy, jest przeciwna obecności polityków partyjnych na Majdanie, przeciwna wreszcie przechodzeniu do porządku dziennego nad faktem, że główną siłą tej „rewolucji” były banderowskie formacje paramilitarne. Powszechny brak akceptacji dla polityki i propagandy oficjalnej miał miejsce np. w dniu, kiedy premier ogłosił akcję zapalania świeczek w oknach mających upamiętniać ofiary Majdanu . Świeczek Polacy nie zapalili. Powszechne oburzenie wywołały także informacje, że polskie szpitale zostały otwarte dla „bojowników” Majdanu, w większości członków banderowskich organizacji militarnych, takich jak Prawy Sektor czy Tryzub im. Stepana Bandery.

  C.d.:

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1198:jan-engelgard-przyjaciele-ukrainy&catid=49:mp&Itemid=127#comments

 132. Dopisek do własnego kom. nr 98.: Wygląda na to, że Kliczko faktycznie został wystawiony na zwiad, jako że właśnie na tą chwilę niejaki Steinmaier (czy jak mu tam! – w każdym razie szef niemieckiego MSZ) występuje z propozycją powołania grupy kontaktowej ds. Ukrainy (za: wp.pl) w składzie: Ukraina, Rosja, UE (Niemcy), ewentualnie USA. I wygląda na to, że Moskwa zdecydowanie jej nie odrzuca, przynajmniej w punkcie wyjścia.

 133. Luxeuro said

  Stary schemat nie do zniszczenia, bo tak dobrze funkcjonuje
  http://tinyurl.hu/YLi7/

 134. jacinto said

  Ukrajinci budut rizaty i wiszaty!

 135. Toni said

  Cokolwiek się na Ukrainie wydarzy w najbliższych miesiącach, to – strategicznie, w dłuższej perspektywie czasowej – to my, Polacy, dostaniemy po dupie za to, że nasi głupi politrucy i pieprzone media głównego ścieku mają dupę na miejscu głowy, bo to doraźnie bardziej opłacalne (robienie z siebie błazna bywa niezłym sposobem zarobkowania).

  Otóż, jeśli w najbliższym czasie Ukrainę spacyfikuje (gospodarczo czy militarnie) Rosja, to nienawiść ukraińców, podbechtanych przez ich nacjonałów, zrzucających za taki pasztet odpowiedzialność z siebie, w dłuższej perspektywie zwróci się przeciwko nam, bo to głupi Polaczków politrucy wepchnęli ich w ten pasztet, a później nie pomogli (niby jak durnie rządzacy nami wyobrażają sobie, że będą mogli cokolwiek zrobić w sprawie, do której w pewien sposób, judząc na Majdanie, przyłożyli łapy?).

  Jeśli Ukraina (jej część zachodnia lub całość) dostanie się pod wpływy UE i zamiast raju na ziemi będzie miała gówno (a będzie miała gówno, bo UE nie jest żadnym rajem, lecz instrumentem miękkiego podboju słabszych narodów przez silniejsze, podboju bez wojny, jak wcześniej bywało i nie dawało trwałych rezultatów), to cała nienawiść ukraińców, podbechtanych przez ich nacjonałów, zwróci się przeciwko nam, Polakom, których głupi politrucy przyłożyli łapy do wepchnięcia Ukrainy w takie gówno.

  Wtedy wciąż pozostanie prawdziwą konkluzaj, którą ilustruje poniższa powiastka jednego z moich kolegów, który bywał wielokrotnie na Ukrainie i pijał wódkę z ukraińcami:
  Pewnego razu mój znajomy pił wódkę z ukraińskim nacjonałem. Po wychyleniu kilku szklanic nacjonałowi zebrało się na szczerość i mówi do podpitego Polaczka, mego kumpla: „Ty, Lachu, my ruskich nie lubimy…” Mój kumpel, w pierwszym porywie sympatii, chciał już rzucić się ukraińcowi na szyję i wyściskać go za te słowa, lecz z powodu wypitej wódy miał ruchy cokolwiek zwolnione, więc usłyszał drugą część wypowiedzi ukraińskiego nacjonała, która natychmiast usadziła go na miejscu: „Ale was, Lachy, to my nienawidzimy!”

 136. Griszka said

  http://voiceofrussia.com/news/2014_03_03/BBC-makes-report-about-Nazi-militants-in-Kiev-7684/

  BBC w końcu po prawie dwóch miesiącach zadymy w Kijowie w końcu dostrzegło nazistowskich działaczy.
  Szybko się wybudzili ze snu zimowego. Szkoda, że przeciętny widz przez kilka tygodni jest robiony w balona.

 137. Luxeuro said

  Jaceniuk nie ma już tak łatwej roboty jak jego kuzyn

 138. Luxeuro said

 139. Griszka said

  http://voiceofrussia.com/news/2014_03_02/Western-states-attempts-to-isolate-Russia-are-doomed-Russian-MP-9614/

  Puszkow przypomina hipokryzję Zachodu w sprawie autonomii Kosowa. Szkoda, że nie mam obecnie czasu na tłumaczenie tego tekstu.

 140. Marucha said

  @MAJDAN – UPA
  Z niezrozumiałym uporem usiłuje Pan wmówić ludziom – bądź co bądź trochę bardziej kumatym – że Bractwo im Św. Piusa popiera NWO, Majdan, misesowski kapitalizm itd. To samo pisze Pan o innych niezydentyfikowanych „katolikach tradycyjnych”.

  Przy okazji kwalifikuje Pan jako zwolenników Bractwa / tradycyjnych katolików różne osoby, które z nim nic wspólnego nie mają. Np. kryptosyjonista Cejrowski, czy (skądinąd doskonały felietonista) St. Michalkiewicz.

  84: Kolejny dowód na to, że Michalkiewicz, Tardycjonaliści Katoliccy, JKM i kapitalisci spod znaku Misesa to zwolennicy NWO.
  92: Może i niektórzy Tradycjonaliści Katoliccy są po stronie Rosji i Janukowycza, ale miażdżąca większość z nich to korwinowskie, michalkiewiczowskie, proMAJDANowskie i antyrosyjskie pajace twierdzący, że NWO to teoria spiskowa i bzdura a zachod Europy jest katolicki i całkiem cacy!
  122: Właśnie tacy jak Cejroś czy Michalkiewicz psują obraz polskich patriotów i katolickich traydcjonalistów.
  124: Nie rozumiem jak można nie widzieć tego, że nawet Bractwo i wszelkie inne różne organizacje czy to katolickie, czy to patriotyczne stoją murem za kapitalizmem misesowskim i majdanowcami.

  Otóż oczekuję od Pana, aby umotywował swoje zdumiewające twierdzenie, że zwolennicy Bractwa czy sedewakantyzmu (a przynajmniej ich „miażdżąca większość”) są zwolennikami NWO, Majdanu, korwinizmu, misesizmu itd.
  A także ciekaw jestem, od kogo, do cholery, usłyszał Pan, że „zachód Europy jest katolicki”, bo chyba nie od żadnego katolika wiernego Tradycji.
  Gdzie Pan te bzdury wyczytał czy usłyszał?

  Bardzo stanowczo proszę o konkrety, a nie fantazje.
  W przeciwnym razie będę zmuszony potraktować Pana – mimo,iż zgadzam się z Pana innymi poglądami – jako zwyklego oszczercę, wraz ze wszystkim konsekwencjami, jakie z tego wynikną.

 141. Rysio said

 142. AniaK said

  Popieram.! Pan Miedwiediew to bardzo rozsądny człowiek.

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-premier-rosja-gotowa-rozwijac-stosunki-z-ukraina,nId,1115021

 143. Rysio said

  re 139. 84: Kolejny dowód na to, że Michalkiewicz, Tardycjonaliści Katoliccy, JKM i kapitalisci spod znaku Misesa to zwolennicy NWO.

  Ja też bym chciał zaprotestować na ten fałszywy wpis o kapitalistach Misesa – bo to jedna wielka bujda na resorach.

  😦

 144. Rysio said

 145. Siggi said

  Z Sieci…

  Putin konsekwentnie, racjonalnie realizuje politykę zgodnie z oficjalną doktryną, podaną zresztą czarno na białym na rządowych stronach kremla – odbudowanie sowieckiego imperium. Czyni to przy użyciu nieoznakowanych rosyjskich prywatnych firm wojskowych zorganizowanych na wzór francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Dopiero później wchodzi armia.

  Zachodnie, lewackie pięknoduchy, z tym swoim postmodernistycznym niezdecydowaniem i jakąś niewieścią niemocą są śmieszne. Dziś w reakcji na posuwające się wojska rosyjskie „grożą” kolejnymi deklaracjami, a nawet wysłaniem na Krym misji obserwatorów OBWE. Zachodni przywódcy są po prostu groteskowo żałośni, jak żałosny i groteskowy jest upadek męstwa i, nie bójmy się tego słowa, po prostu ducha w zachodniej Europie.

  Przywódcy Anglii, Francji a w szczególności Obama cały czas są zaczadzeni bredniami z eseju „Koniec historii” Fukuyamy. O takich pajacach Lenin mawiał „użyteczni idioci”. Putin jest skuteczny, bo te lewackie hasełka traktuje jako ciekawostkę przyrodniczą. Miał rację któryś z deputowanych rosyjskiej Rady Federacji mówiąc wczoraj: „nie przejmujmy się zachodem, oni pogadają, pogadają i na tym się skończy”.

  Wracając do Obamy – dał się rozegrać w Syrii, a teraz czeka na, mówiąc językiem Sikorskiego, dorżnięcie na Ukrainie, bo przecież nikt nie będzie umierał za Krym, tak jak nikt na zniewieściałym zachodzie nie chciał umierać za Gdańsk. Tak oto tzw. „cywilizacja zachodnia” przechodzi do historii. W polityce gorszy od zbrodniarza jest tylko naiwny i roztkliwiony własnymi obsesjami pięknoduch. Mieliśmy przykład w Monachium ’38, mamy i teraz. Analogia całkiem czytelna.

  Ps. Analizując posunięcia Putina trzeba przyznać, że ręce same składają się do oklasków. Po prostu wie, że jako wytrawny szachista, ma nad zachodnimi warcabistami przewagę kilku ruchów. Rosja może być dumna ze swojego prezydenta. zwiń

 146. dr TS said

  Tak sobie myślę, że Matka Boska, pragnąc, by oddać Jej Rosję chciała też nawrócenia naszej Hierarchii Katolickiej. Ponieważ, jaki jest koń – każdy widzi, do poświęcenia Rosji nie doszło…
  Być może modlitwy wiernych sprawiły, że Rosja się nawróciła.
  Nasze ocalenie od Bestii znajduje się tylko w rękach silnego Imperium Słowiańskiego. Dlatego wątpię, czy Globalny Kaganat zezwoli na uzbrojenie słowiańskich Polaków i interwencję na Ukrainie…
  Mogłoby się okazać, że nasza lojalność dla Bestii skończyłaby się rezaniem banderowców i chazarii, także w Polsce 🙂
  Zatem zapomnijcie o udziale naszego wojska z pospolitego ruszenia – może będą pstrykać niedźwiedzia w tyłek zawodowymi sługusami, ale mogą wtedy oberwać łapą w pysk…
  A my wojska Rosji powitamy u nas z wdzięcznością – doszyjemy sobie kawałek niebieskiej flagi unijnej 🙂

 147. buka said

  http://www.zelaznalogika.net/z-kim-sie-porownujecie/

  Sąsiedzi Ukrainy i ich reakcje:

  1. Rosja – wysyła swoją armię na Krym

  2. Białoruś – przyczajona ale w mobilizacji

  3. Rumunia – rozmieszcza swoje siły przy granicy z Ukrainą

  4. Węgry – rozmieściły swoje siły przy granicy z Ukrainą

  5. Turcja – wysyła swoją flotę na Morze Czarne

  6. Mołdawia – wystraszona że straci Naddniestrze nic nie robi

  7. Polska – zwołuje posiedzenie, na którym być może poprosi NATO o wsparcie.

  Pytanie za sto punktów, do którego kraju z ww. jest nam najbliżej?

  Z Turcją chcecie się równać? Może z Węgrami? Nawet Rumunia jest już poziom wyżej. Polska pod obecnymi rządami, bez planu, bez wizji, bez jaj i bez armii to właśnie poziom Mołdawii

 148. Rysio said

  Rosyjska TV.

  http://www.moskvatv.com/page/ort-russia-online.html

 149. MatkaPolka said

  Ukraińska okupacja Krymu?
  Polska okupacja Ukrainy?
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  (…)

  Zob. też:
  https://marucha.wordpress.com/2014/02/28/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy/

 150. MatkaPolka said

  PRZEGRUPOWANIE W POLSKIEJ ARMII W ZWIĄZKU Z KRYZYSEM NA UKRAINIE?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/przegrupowanie-w-polskiej-armii-w-zwiazku-z-kryzysem-na-ukrainie

 151. MatkaPolka said

  UKRAINA-UKRAIŃSKIE SIŁY POWIETRZNE PRZECHODZĄ NA STRONĘ KRYMU.
  Ukraina-ukraińskie siły powietrzne przechodzą na stronę Krymu. 30 załóg Sił Powietrznych Ukrainy przeszło na stronę Autonomii Krymskiej i oświadczyło, że przechodzi na stronę Republiki Krymu. Wojskowi wstąpili w szeregi obrony Krymu wraz ze swoimi maszynami bojowymi. Władze Krymu poinformowały o ustanowieniu praktycznie całkowitej kontroli nad jednostkami wojskowymi rozlokowanymi na terytorium Republiki Krym. Krymskie oddziały samoobrony zablokowały pasy startowe wszystkich lotnisk położonych na terytorium regionu. Według przedstawicieli władz bardzo wielu żołnierzy już opuściło swoje jednostki i przeszło na stronę narodu. Wcześniej przedstawiciel Rady Ministrów Krymu, Siergiej Aksienow, potwierdził, że wojskowi Armii Ukraińskiej masowo piszą podania o zwolnienie z szeregów Sił Zbrojnych Ukrainy i przechodzą na stronę narodu krymskiego.

  http://novoross.info/politiks/23344-30-ekipazhey-vvs-ukrainy-pereshli-na-storonu-krymskoy-avtonomii.html

 152. MatkaPolka said

  to świetny artykuł. Czeka na moderacje

  Ukraińska okupacja Krymu?
  Polska okupacja Ukrainy?
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  Już był – admin

 153. Re: 151 Matka Polka.
  Felieton jest swietny, ze az go skopiowalem.
  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 154. MatkaPolka said

  Russia’s UN envoy: Radical forces destabilising Ukraine must be stopped
  BLOKOWANE przez zachodnie media wystąpienie przedstawiciela Rosji Witalij Czurkina w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

  Przedstawiciel Rosji w ONZ:

  RADYKALNE SIŁY DESTABILIZUJĄCE UKRAINĘ MUSZA BYĆ POSTRZYMANE
  http://rt.com/news/un-security-council-ukraine-407

  Zdjecie Rosyjski stały przedstawiciel Narodów Zjednoczonych (ONZ), Witalij Czurkin, przemawia podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w dniu 1 marca 2014 w Nowym Jorku (AFP PHOTO / Andrew Burton)

  Wysiłki sił radykalnych i samozwańczy narzucone rząd w Kijowie siłą obalił władze lokalne na Wschodzie są nie do przyjęcia i stanowią zagrożenie dla życia Ukraińców i Rosjan, powiedział Witalij Czurkin przedstawiciel Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

  We wschodniej części Ukrainy i na Krymie, w szczególności widzieliśmy pojawienie sie ludzi z Kijowa z wyraźnym zamiarem powtórzenia tego, co dzieje się w zachodniej części Ukrain;, chcą zastąpić rządy regionalne,” powiedział Czurkin, dodając, że władze Krymie zwróciły się do Rosji o zapewnienie pomocy w celu zapewnienia spokoju i porządku w regionie.

  Wysłannik Rosji podkreślił, że nacjonalistyczne siły radykalne są szeroko reprezentowane w tym co pozostało z niegdyś legalnych władz w Kijowie, i wezwała członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby wpływać na te siły, aby powstrzymać się od stosowania przemocy.
  Było wiele prób przez uzbrojonych bandytów aby napaść i przejąć lokalnych budynków rządowych, osłaniane przez oddziały samoobrony w Krymie, a wydarzenia skłoniły lokalne władze do konsolidacji sił zbrojnych w tym regionie i prosić o pomoc Rosję.

  Parlament Rosji wyraził zgodę na użycie ograniczonych stabilizujących sił zbrojnych „na terytorium Ukrainy” do „normalizacji sytuacji społeczno-politycznej”, jednak rosyjski prezydent jeszcze nie wydał rozkazu takiego rozmieszczenia, dodał. Czurkin

  Czurkin podkreślił, że twierdzenia i spekulacje, że Rosji rzecznikami ‚używa lub planuje używać sił wojskowych „przeciwko” Ukrainy są całkowicie błędne i stronnicze. Rosyjski prezydent już rozmawiał o kryzysie na Ukrainie ze światowych przywódców, w tym prezydenta USA Obamy i powiedział im o zagrożeniu dla życia rosyjskich obywateli.

  Churkin wezwał strony do posiedzienia „z chłodnymi główami” i powrócić do ostatnich decyzji prawowitego rządu Ukrainy z dnia 21 lutego, tak jak to ustalono, z opozycją, do ustanowienia rządu jedności narodowej.

  Członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ naciskali na otwartej sesji w sobotę, aby dać sposobność ukraińskiemu ambasadorowi Jurij Siergiejew publicznie oskarżać Rosję o „interwencji wojskowej” i zbudować sprawę za prawowitych przedstawicieli państw członkowskich Radę do dalszego dopiekania władzą rosyjskichm.

  Ambasador USA Samantha Power twierdził, że rosyjskie działania są „naruszenie suwerenności Ukrainy i grożą międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”, i wezwał do „natychmiastowego wysłania” obserwatorów ONZ i OBWE na Krym

  Dzień wcześniej prezydent USA Obama wydał własnym „agresywne „uwagi na temat sytuacji, wobec których obecnie rosyjscy senatorowie wzywając Putina do rozważenia odwołania ambasadora amerykańskiego z Moskwy do USA.

  Sekretarz Generalny ONZ w międzyczasie wezwała do „natychmiastowego przywrócenia spokoju i bezpośredniego dialogu między wszystkimi zainteresowanymi w celu rozwiązania obecnego kryzysu.”

  A JAK KŁAMIĄ POLSKIE MEDIA

  Ambasador USA przy ONZ: obserwatorzy na Ukrainę!
  http://tvp.info/informacje/swiat/ambasador-usa-przy-onz-obserwatorzy-na-ukraine/14217917

  Do natychmiastowego wysłania na Ukrainę międzynarodowych obserwatorów ONZ i OBWE, by zapobiec dalszej eskalacji napięć wezwała podczas sobotniego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ ambasador USA przy ONZ Samantha Power. Była to odpowiedź na słowa stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Witalija Czurkina, który powiedział, że to Ukraina sprowokowała obecną sytuację w tym kraju. Rada nie przyjęła żadnej rezolucji.

  Samantha Power (fot. TVP)

  przeprowadziła, mimo obiekcji Rosji, otwarte posiedzenie ws. sytuacji na Ukrainie; potem kontynuowała obrady przy drzwiach zamkniętych. Po zakończeniu spotkania ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała dziennikarzom: „Komunikat (Waszyngtonu) dla prezydenta (Rosji Władimira) Putina jest taki – wycofajcie wasze wojska i podejmijmy międzynarodowy dialog”.

  – Działania Rosjan na Ukrainie są pogwałceniem suwerenności Ukrainy, a także zagrażają międzynarodowemu bezpieczeństwu i pokojowi – powiedziała Power.

  Zaapelowała o „bezzwłoczne wysłanie” obserwatorów ONZ i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na Ukrainę, ponieważ Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji, zezwoliła w sobotę na użycie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. CZYTAJ WIĘCEJ

  O zgodę zwrócił się prezydent Władimir Putin, uzasadniając to potrzebą normalizacji sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju.

  „Kijów nie spełnia podstawowego warunku” ”

  Z kolei Witalij Czurkin mówił na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, że Ukraińcy nie zastosowali się do porozumienia z 21 lutego. Podpisał je Wiktor Janukowycz z liderami opozycji i ministrami spraw zagranicznych Polski i Niemiec. Czurkin uważa, że Kijów nie spełnia podstawowego warunku – wyrzeczenia się przemocy.

  Rada Bezpieczeństwa ONZ przeprowadziła w sobotę za zamkniętymi drzwiami kolejne konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie, w tym na Krymie. Posiedzenie zwołano z inicjatywy Wielkiej Brytanii. To drugie posiedzenie 15 ambasadorów krajów członkowskich RB ONZ, zwołane w trybie pilnym w ciągu dwóch dni.

 155. MatkaPolka said

  ZACHODNIA “DEMOKRACJA” BUDOWANA NA TERRORYZMIE

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/01/nato-szkolilo-ukrainskich-bojowkarzy

  http://www.srnrem.info/2014/02/24/nato-gotovit-ukr-boevikov/#more-77782644
  Ukraina – NATOwcy szkolili ukraińskich bojówkarzy. Ukraińska młodzież nacjonalistyczna przechodzi szkoleniowy kurs dywersyjno-terrorystyczny pod kierownictwem instruktorów NATO na terytorium bazy wojskowej w Estonii latem 2006 roku. To nie są turyści ani żaden zespół folklorystyczny. To są przyszli dywersanci.

  Oni już chodzą w mundurach wojskowych, na których widnieje ukraiński dwukolor i symbolika ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej UNA-Unso

  Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu instruktorów NATO o metodach prowadzenia działań dywersyjno-terrorystycznych i technikach wojny partyzanckiej.

  To oficer NATO prowadził wykład na temat techniki zakładania min.

  To są zdalnie kierowane radiowo miny ukierunkowanej eksplozji.

  W program szkolenia wchodziły zajęcia przygotowujące do samodzielnego wykonywania urządzeń wybuchowych.

  Umiejętność wykonywania i stosowania „machin piekielnych” wchodzi obecnie do bojowego arsenału młodych Ukraińców.

  Ukraińscy „kursanci” z wielkim zapałem podeszli do przyswojenia sobie umiejętności dywersyjnych.

  Dzięki temu estońskiemu oficerowi, instruktorowi NATO, ukraińscy chłopcy i dziewczęta uzyskali umiejętności prowadzenia dywersji i zamachów terrorystycznych, a od oficerów starszych stopniem instrukcje gdzie trzeba je przeprowadzać.

  Na drodze pojawił się samochód, jego kierowca i pasażerowie nawet nie podejrzewają, że są celem eksplozji.

  Zajęcia poszły pomyślnie, nauka dywersji przekazana przez instruktora NATO, została przyswojona przez bojówkarzy UNA-Unso, pozostało tylko czekać na rozkaz zastosowania umiejętności w boju.

  „Kursantów” nauczano także skrytego przenikania do budynków.

  „Kursanci” poznali wiele rodzajów ręcznej broni strzeleckiej. Amunicji nie szczędzono.

  Strzelanie z bazooki (na czapce bojówkarza symbol UNA-UNSO).

  Broń biała, niezbędny towarzysz każdego dywersanta z OUN-UNSO (w rękach ukraińskiego bojówkarza sztylet wojsk SS).

  W wolnym czasie młodzi ludzie doskonalili umiejętności wybierając zazwyczaj za cel obiekty cywilne.

  Ale szczególny szacunek jest oddawany broni Wehrmachtu (pistolet maszynowy MP-38).

  „Kursant” odbywający szkolenie dywersyjno-terrorystyczne w obozie NATO w Estonii wita swoich instruktorów. HEIL

  Natowski hełm i nazistowska furażerka-w umundurowaniu i gestach ukraińskich bojówkarzy widoczna jest wyraźna ciągłość historyczna.

  Absolwenci kursów dywersyjno-terrorystycznych uczcili pamięć nazistowskich żołnierzy (niemieckich, estońskich i fińskich), poległych w latach II Wojny Światowej na terytorium Estonii.

  Nastąpił długo oczekiwany moment wręczenia świadectw odbycia kursu dywersyjno terrorystycznego NATO.

  Czy ten natowsko-ukraiński desant będzie przygotowywał następne lądowanie wojsk NATO na Krymie?

 156. Tekla said

  Przypomniał, że poległych na kijowskim Majdanie okrzyknięto bohaterami, którzy oddali swoje życie za wolność. – Zebraliśmy się dzisiaj w stolicy Polski, aby razem oddać cześć bohaterom Niebiańskich Sotni, aby pamięć o nich głęboko zapadła w naszych sercach i naszej świadomości – podkreślał kaznodzieja.

  Polsko, dziękujemy ci – dodał bp Popowicz, kierując te słowa do małżonki Prezydenta RP, Anny Komorowskiej. Wyraził także wdzięczność wszystkim obecnym na liturgii „za bezinteresowny trud na rzecz naszych braci i sióstr na Ukrainie”.

  http://www.idziemy.com.pl/kosciol/warszawa-greckokatolicka-liturgia-w-intencji-ukrainy/

  No,tak to wygląda… całość w tygodniku..warto zwrócic uwage jak podstepnie ..modli się” biskup co oznacza tekie sformułowanie bohater Niebiańskich Sotni?

 157. Marucha said

  Re 153:
  A artykuł był już w gajówce parę dni temu…

 158. veri said

  44. @ Luxeuro

  … ale ja czytam, ze na czele ukrainskich nacjonalistow, rzucajacy antyzydowskie hasla stoi ZYD, Oleh Tiahbybok !

  – to co moze byc tu grane ? ( ja sie domyslam )

 159. Fran SA said

  Ad.157
  Marucha
  To moze jeszcze gajowy pusci ten artykul:

  Krotka historia Krymu:
  http://rt.com/news/crimea-facts-protests-politics-945/

 160. Marucha said

  Re 159:
  Bardzo chętnie… ale kto go przełoży? Ja nie mam sił…

 161. veri said

  Rosja, Ukraina, Krym, … :

  ” Po katastrofie statku na bezludnej wyspie wylądowali: Francuz, Anglik, Amerykanin, Rosjanin i pewna dama. Od razu doszło do awantury! Francuz mówi:
  – Panowie, ta pani jest Francuzką, ja będę się nią opiekował.
  Anglik na to:
  – Ależ, panowie, to wykluczone, płynęliśmy angielskim statkiem, więc to ja zostanę opiekunem tej pani.
  Amerykanin mówi:
  – Panowie, bądźmy poważni, ta wyspa znajduje się pod rządami USA i to ja będę opiekować się naszą uroczą towarzyszką.
  W tym momencie Rosjanin wychodzi zza skały, podciąga spodnie, zapina rozporek i zadowolony mówi:
  – A ja uże po wsiem.”

 162. j21 said

  to wpis z onet-u
  „Poseł PiS mówił, że wczorajszy przebieg Rady NATO był niepokojący – z powodu sprzeciwu Niemiec i Francji nie udało się przyjąć komunikatu, zdecydowanie potępiającego działania Rosji. Adam Hofman zwrócił uwagę, że mimo jednoznacznego stanowiska Polski Rada nie działała w trybie artykułu czwartego, który odnosi się do sytuacji, gdy jeden z krajów Sojuszu czuje się zagrożony. – Jeśli w takiej sytuacji żaden z krajów nadbałtyckich, czy Polska nie mają prawa czuć się zagrożeni, nie jest to wiadomość uspokajająca – mówił poseł. „

 163. AniaK said

  Re158:
  Pewnie chodziło o zmylenie przeciwnika. Stary chwyt i tyle. Mnie bardzo zaskoczył skład nowego rządu na Ukrainie. Skoro wszystkim majdanowym mówcom tak bardzo chodziło o dobro Ukrainy, to ja nie rozumiem co oni robią na stołkach w powołanym przez siebie rządzie. Naprawdę nie ma tam już mądrzejszych ludzi?

 164. j21 said

  Wniosek taki, że pani Angela trzyma rękę na pulsie

 165. Luxeuro said

  Już czuje się lepiej.
  Bul dostał dobra wiadomość dla Polaków (podobna do tej w 1939 roku),
  „Prezydent USA potwierdził gwarancje bezpieczeństwa dla Polski. Obaj rozmówcy potępili eskalacje ….

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-prezydent-komorowski-rozmawial-z-prezydentem-usa,nId,1115044?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Ale debil 🙂

 166. veri said

  159. @Fran SA

  Dwie pierwsze od gory fotki … tam chyba jeszcze nie dotarly postep i nowoczesnosc – nie wiedza co to jest parytet – … ani jednej kobitki tam nie widac ! 🙂

 167. Jak to zasygnalizowałem już wczoraj (kom. 98), zarysowuje się coraz bardziej perspektywa, przynajmniej doraźnego, porozumienia w kwestii ukraińskiej na linii Moskwa-Berlin. Obie strony mają zbyt dużo do stracenia w przypadku dalszej eskalacji konfliktu. Putin osiągnął już zasadniczo zakładane cele (praktyczna aneksja Krymu), i będzie teraz zasadniczo czekał, co zrobi Zachód i jego ukraińskie marionetki. Oczywiście, wstępne porozumienie na linii Putin-Merkel to dopiero początek ciernistej drogi ku osiągnięciu jakiegoś w miarę trwałego kompromisu. Skoro np. jedną ze stron zakładanych negocjacji ma być Ukraina (bo jak radzić o Ukrainie bez niej samej!), to powstaje z miejsca zagadnienie, kto ma legalny mandat do reprezentowania państwa ukraińskiego. Jak wszystkim wiadomo, Rosja uznaje daje Janukowycza za legalnego prezydenta i nie sposób zakładać, by zmieniła tu zdanie. Z drugiej strony jest niejaki Turczynow i Jaceniuk, którzy też nie będą chcieli ustąpić. Cała ta dyplomatyczna gra zapowiada się więc bardzo ciekawie.

 168. AniaK said

  Re164:
  Albo gra w tym samym zespole.

 169. AniaK said

  Pan Tusk też mi się wydaje bardziej pro-Putinowski niż pro-Unijny. Wystarczy rzucić okiem na jego sposób bycia. Dla mnie to mały klon Putina.

 170. Fran SA said

  Ad. 160
  marucha.
  Przepraszam. Zapomnialo mi sie.
  Moge sprobowac, ale poprosze gajowego o ‚proof reading’.

 171. Marucha said

  Re 165:
  Parę dni temu w telewizorze gadał jakiś wyglądający jeszcze na gówniarza Ukrainiec.
  Dziennikarz go pyta, czy nie boi się konfrontacji z o wiele potężniejszą militarnie Rosją?
  Nie, nie boi się, bo przecież Zachód pomoże.
  Dziennikarz nietaktownie przypomina nie tak dawną historię z Gruzją i „pomocą” dla niej…
  Ale od tamtej pory Zachód wiele zrozumiał i to się już nie powtórzy, odpowiada półgłówek.

  Nadawał by się na ministra III RP..

 172. Marucha said

  Re 170;
  Ok, niech Pan próbuje!
  (Tłumaczenie to może nie katorga, ale duża nieprzyjemność)

 173. AniaK said

  Różowy Dom informuje Biały Dom że u nas wszystko pod kontrolą. 🙂

 174. Marucha said

  Re 169:
  Pani Aniu, a w czym – bodaj w najmniejszym stopniu – Tusk przypomina Putina?

 175. AniaK said

  Re174:
  W pewności siebie, stylu życia, pogardą do mądrzejszych…..oczywiście to nie ta liga, ale patrząc na pana Tuska ja mam przed oczami małego Putina. Teraz się tak trochę rozdygotał, ale materiał na męża stanu z niego niezły. 🙂

 176. Marucha said

  Re 175:
  Nie mam nawet siły się śmiać…
  Pewność siebie? Chyba zza kiecki Angeli Merkel…
  Styl życia? Z której strony?
  Pogarda dla mądrzejszych? U Putina?
  Kandydat na męża stanu? Od kiedy to kundel może być kandydatem na rasowego husky?

 177. AniaK said

  Re176:
  Panie Gajowy, tego co Pan widzi ja nie widzę. Ja piszę co ja widzę. 🙂

 178. Do Pana Gajowego (w kontekście wypowiedzi p. MAJDAN-UPA, kom. nr 128 i inne). Tezy MAJDAN-UPA odnośnie stanowiska Bractwa św. Piusa X względem sprawy ukraińskiej są ewidentnie przesadzone i na wyrost, więc słusznie żąda Pan dowodów.
  Z własnego doświadczenia widzę, a tak się składa, że mam regularny kontakt z księżmi Bractwa w Polsce, to z reguły unikają oni angażowania się (a przynajmniej wypowiadania się na tematy polityczne), chyba że bardzo zdawkowo!. Są najzwyczajniej w świecie tak bardzo obciążeni, że tak powiem, obowiązkami stanu, nadto duszpasterstwem związanym z podróżowaniem po całym kraju, prowadzeniem szkół, rekolekcjami, wykładami itd., żenie mają nawet czasu na politykowanie. Pewne sympatie dla zachodnich Ukraińców (tj. nacjonalistów) mogą wśród nich nurtować z prozaicznego powodu dość bliskich związków z greckokatolickim Bractwem św. Jozafata, którego stosunek do UPA i Bandery nie jest do końca jednoznaczny. Nie spotkałem się jednak, jak na razie, z ani jedną wypowiedzią duchownych Bractwa w Polsce w duchu popierania Majdanu. Bliżej nie wiadomo też, jakie jest w tej kwestii stanowisko wspomnianego Bractwa św. Jozafata. No, ale są to w końcu niuanse i nie co specjalnie ich roztrząsać, zwłaszcza że te związki, jak się wydaje, w ostatnim czasie trochę osłabły..
  Natomiast jest niezbitym faktem, że wśród wiernych świeckich Bractwa w Polsce jest wielu bardziej lub mniej zagorzałych „korwinistów: i im podobnych, o czym miałem okazję przekonać się osobiście. Najbardziej wpływowi z nich wciągnęli też w szeroką orbitę oddziaływania Bractwa p. Michalkiewicza, co się wyraziło m.in. w tym, że, jeśli dobrze pamiętam, to właśnie on prowadził uroczystą imprezę promocyjną wyczerpującej biografii abpa Levebvre autorstwa bpa T. de Mallerais na Zamku Królewskim w W-wie. Nie ma jednak żadnych danych na to, by p. Michalkiewicz faktycznie i regularnie korzystał z posługi duszpasterskiej Bractwa, ani też wyraził kiedykolwiek swoje przywiązanie doń i duchową łączność z nim. Zresztą, w takim razie nie mógłby się dalej produkować w „ND”, jako że powszechnie wiadomo, iż redemptoryści z Torunia są zaciekłymi wrogami integralnego katolicyzmu. To tak tytułem pewnego wtrącenia do tematu.

 179. Luxeuro said

  (z Ad. 155) Panie Marucha, może pokazać kilka dobrych fotek z tego linku i skierować do reszty bo to jest bezcenne.
  http://www.srnrem.info/2014/02/24/nato-gotovit-ukr-boevikov/#more-77782644

  ta fotka lokalizuje gdzie są

  Ale kto ta grupa młodych ludzi to możemy tylko przypuszczać że to jest tak jak nam mówią.

 180. AniaK said

  „Kandydat na męża stanu?”

  W Polsce wyraźnie widać że on się dusi. Jego ambicje są znacznie większe. 🙂

 181. Luxeuro said

  Ad. 179 – Tak, ta fotka była zrobiona w Estonii

  No i trochę historii z Estoni

 182. Lach said

  Panu „Gościowi po raz pierwszy” dziękuję za poleconą lekturę – “Historia Żydów” prof. H. Graetz

 183. Marek said

  Liczba ukraińskich wojskowych, którzy złożyli przysięgę Krymowi, przekroczyła trzy tysiące osób – poinformował rząd autonomicznej republiki.

  Przedstawiciele miejscowej władzy powiedzieli, że przysięgę złożyło ponad 1500 żołnierzy wojsk wewnętrznych i około 1700 pracowników służb granicznych, dyslokowanych na terytorium półwyspu. Są informacje, że przejście odbyło się „wyłącznie pokojowo”.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_03/Krymowi-zlozylo-przysiege-3000-wojskowych-4353/

 184. Marucha said

  Re 180:
  Może się wreszcie udusi?

 185. Luxeuro said

  🙂 Da się zrozumieć jak gra jest grana.

  „piccolo DUCE4 days ago

  сколько лет этому видео? оно снято еще до выборов в раду когда туда свобода прошла. как раз перед началом избирательной компании. все партии так делают .. спонсоров ищут и обсирают друг-друга. что тут нового?”
  „Сергей Голиков13 hours ago

  Люди бояться признавать свои ошибки. Они бояться оказаться не правыми. Бояться потерять свою идею хоть она и ложная и бесмысленная”
  Ludzie boją się przyznać że byli okłamani i trzymają się kłamstwa jak kolo ratunkowe.

 186. Luxeuro said

  Ad 179 – Świetnie Panie Gajowy !!!

  W filmiku Km- 185 słyszymy Tyahnybok jak wygaduje się na temat „Jak robimy „rewolucje” na Ukrainie”.

 187. Luxeuro said

  Pomnik koło którego stoją młodzi ludzie w Kom.-179 jest na pamięć ludzi którzy zginęli w walkach z Sowieckim Istriebitielnyjem Bataljonem w Lipcu 1941 roku. Uratowali ludność która była okrążona i przygotowana to likwidacji przez Sowietów.
  „Istriebitielnyje bataljony (ros. истребительные батальоны, bataliony niszczycielskie) – radzieckie pomocnicze formacje paramilitarne w strukturze NKWD, formowane z ludności cywilnej przez wojskowe komendy uzupełnień tzw. wojenkomaty Armii Czerwonej. W okresie od 1942 weszły w skład dywizji NKWD.
  Żołnierze tych formacji pochodzili zarówno z poboru, jak i ze zgłoszeń ochotników; stanowili mieszankę wielonarodowościową (niekoniecznie działającą w jednych oddziałach), pośród Rosjan znajdowali się także Ukraińcy, Polacy, Białorusini, Litwini. Dowodzili nimi funkcjonariusze operacyjni NKWD. Działania batalionów wspierały Armia Czerwona, oraz siatka agenturalna sowieckich służb bezpieczeństwa (NKWD, NKGB, GRU, Smiersz, OSNAZ).”

 188. Toni said

  Jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy rozwoju wydarzeń na Ukrainie będzie jej podział na część zachodnią (od Lwowa po Dniepr środkowy) i wschodnio-krumską autonomię, ściśle trzymającą się z Rosją. W zachodniej Ukrainie wezmą władzę nacjonaliści (mogą ją zdobyc nawet demokratycznie, bo nie będzie równoważących głosów zadnieprzańskich).

  Wtedy to dopiero Polska będzie miała z tą zachodnią Ukrainą kłopot. Turaństwo banderowskie, nie mogąc rozszerzać się na wschód i połódnie, coraz mocniej zacznie wysuwać roszczenia wobec Polski o Przemyśl, Chełm, Rzeszów i Bieszczady… Wówczas to wielu głupków i patry-idiotów szybko się obudzi i będą głośno nalegać, by durnemu Kaczorowi urwać łeb. Popieram ich już dziś… Media, których zdecydowaną wiekszość kontrolują Niemcy, również w Kaczorze upatrywać będą „kozła ofiarnego” całej sytuacji, bo to on przede wszystkim tańczył na Majdanie. Oficjele spod znaku PO nie są pod tym względem lepsi, ale na Majdanie ich nie było…

  Zatem, kozioł ofiarny będzie jeden. Niemcy, choć wiedzą, że to dureń, to jednak, jak to dureń – człek bardzo nieobliczalny, więc chętnie go przy takiej okazji wyeliminują. I bardzo dobrze. Od dawna nie potrzeba już nam łże-patriotów, kanalizujących nastroje większości durniów, mających jednak w sobie emocjonalne przywiązanie do ojczyzny, na bazie którego ktoś mądrzejszy mógłby zbudować jakąś siłę, przeciwstawiającą się niszczeniu Polski i polskiści w Europie i na świecie.

 189. Fran SA said

  Ad.172
  Marucha
  Przepraszam za zwloke ale mialem dzis troche pilnej roboty.
  Bardzo prosze o skorygowanie, bo ja nie jestem tlumaczem, ale wydaje mi sie, ze tekst jest wazny do zrozumienia pewnych rzeczy, o ktorych sie na ogol nie dyskutuje;

  Incipiam:

  Co to jest Krym?

  (…)

  Całość w odrębnym artykule – admin

 190. AlexSailor said

  Ad. 188
  Wtedy interesy Polski i Rosji będą jeszcze ściślej związane.

 191. Luxeuro said

  Ad. 189 – Radze Tatarom i Ukraińcom przypominać sobie historie Tatarów w 28 Maya 1945 Lienz, Austrii. Ci co się tam ukrywali od Czerwonej Armii i znajdowali się bezpieczni po stronie Aliantów. To te same Alianty co dzisiaj próbują im dać Demokracje. Ale nie przez stado Kerry a przez Królewską mafie Angolów.

  „Masakra Kozaków
  w Lienz
  (Z Rosji, Vol. VI, No.84, wrzesień 1949)

  Do Przedstawiciela Atamana Dońskiego w Ameryce Północnej i Południowej, gen. Porucznik S. W Denisow
  Wasza Ekscelencjo,
  Wobec zbliżenia się do czwartej rocznicy okropnej tragedii Kozaków, to jest ich przymusowej ekstradycji do Związku Sowieckiego, wierzę to odpowiedni by przywoływać z powrotem krótko to straszne zdarzenie w pamięci Kozaków.
  Jak już wiemy, Kozacki Korpus generała Domanwa, składał się z około 28,000 osób, włączając kobiety i dzieci. Po opuszczeniu włoskiego terytorium we wczesnym maju 1945, przeszedł przejściem górskim do Austrii i rozłożył obóz w dolinie rzeki Drawy.
  Personel Kozaków i część jednostek administracyjnych była zakwaterowana w granicach miasta Lienz. Kozackie pułki (rozbrojone) obozowały na przylegającym terytorium w namiotach, podczas gdy cywile, starcy, kobiety i dzieci, dostały kwatery w obozie Peggetz, około dwu mil od miasta.
  Nastawienie brytyjskich władz ku Kozakom było całkiem bez zarzutu a nawet życzliwe. Do 26 maja nic nie wskazywało na zagrażającą katastrofę. Jednak w tamtym szczególnym dniu miały miejsce dwa zdarzenia, które zapowiedziały nadciągającą tragedię. Mianowicie, brytyjska ciężarówka zatrzymała się przed Bankiem Kozaków, i żołnierze, powołując się na rozkazy zwierzchników, zażądali kluczy do kas ogniotrwałych, zamknęli je i załadowali na ciężarówkę. Protest Kierownika Banku, że są w nim zdeponowane osobiste oszczędności Kozaków, nie przyniósł żadnego skutku.
  Stosownie do oświadczenia Kierownika Banku, te kasy ogniotrwałe zawarły w tamtym czasie około 6 milionów niemieckich Marek}, i o tyleż we włoskich Lirów, wszystko, z którego był osobiste pieniądze Kozaków.
  W tym samym dniu, brytyjski oficer przyszedł do hotelu gdzie był zakwaterowany generał Szkuro i czterech z jego oficerów i rozkazał, żeby zapakowali ich rzeczy tak jakby mieli przenieść się do innych kwater.
  Kiedy oficer zapytany, „gdzie są inne kwatery,” on odpowiedział, „tam gdzie będzie twoi żołnierze”.
  Później to stało się znanym, że generał Szkuro i jego oficerowie byli przeniesieni do obozu Spittal i tam przetrzymywani za drutem kolczastym.
  Należy zauważyć, że równocześnie brytyjskie został przeczytany Brytyjski rozkaz, stosownie do którego wszyscy Kozacy mieli otrzymać powiększone racje i, faktycznie, mieli otrzymać pełne brytyjskie racje, które fakt znacznie uciszył jakiekolwiek podejrzenia tam mogły być pośród Kozaków, i zrobiły to łatwiejszym dla brytyjskich by wykonać ich zamiary.
  Przyjemność przyjmowania powiększonych racji trwała krótko. Następnego dnia, 27 maja , około 10:00 przed południem, wyszedł brytyjski rozkaz, żeby wszyscy oficerowie oddali pistolety, które dotychczas, mieli pozwolenie zatrzymać się. Ledwo ktoś domyślił się faktycznego celu tego rozbrojenia. Tam było kilku, którzy instynktownie, albo raczej, podświadomie spodziewali się czegoś tajemniczego i złowróżbnego.
  W ranek 28 maja wszyscy oficerowie, wojskowi urzędnicy i medycy dostali rozkaz stawić się o 1:00 PO POŁUDNIU na plac przed kwaterami Personelu , by pojechać w ciężarówkach od brytyjskiego Generała.
  Miejski Komendant Lienz, brytyjski major Davis, oświadczył, że bagaż nie powinien być wzięty, więc jak przypuszczał powrót miał nastąpić po trzech albo czterech godzinach. Ta deklaracja była wzięta za dobrą monetę, prawie wszystkie sprzeciwy zostały uspokojone.
  Ale, faktycznie, skoro tylko ciężarówka przewożące 2.000 oficerów i urzędników z generałem Krasnowem, wyjechały na drogę zostały otoczone przez brytyjskie czołgi i odeskortowane do miejsca przeznaczenia.
  Tak otoczeni byli oficerowie zostali przyniesieniu do obozu Spittal, który był otoczony przez kilka palisad drutu kolczastego, i był silnie patrolowany przez oddziały brytyjskie.

  Dobę później, wszyscy ci nieszczęśliwi więźniowie byli przewiezieni do Strefy Radzieckiej i przekazani Sowietom. Tylko pięć osób cudem uciekło . Liczni osadzeni w obozie popełnili samobójstwo, inni zostali zabici przez straż podczas próbowania ucieczki, podczas gdy w drodze do Strefy Radzieckiej. Ostatecznie nie wiadomo do dnia dzisiejszego dokładnie ile osób przekazano do Związku Sowieckiego.
  Wieczorem 29 maja., brytyjskie ciężarówki zaopatrzone w głośne mówiące popędziły do obozu Peggetz, gdzie obozowały pułki Kozackie, i zapowiedziały, że każdy musi przygotować się do dobrowolnej repatriacji do Związku Sowieckiego. Brytyjczycy powtórzyli to ogłoszenie w dniach30 i 31 maja.
  Wszędzie jednomyślną reakcją Kozaków była odmowa. By uwydatnić protest zadeklarowali oni strajk głodowy i podnieśli czarne sztandary. Kiedy brytyjskie ciężarówki zaopatrzenia przybyły jak zwykle do niektórych punktów dystrybucji , tam nie było nikogo do odbioru racji. Brytyjczycy musieli zrzucić żywność na ziemię a żaden Kozak nie dotknął tamtej żywności.
  W ranek 1 czerwca Kozacy obozu Peggetz zdecydowali się połączyć się, być może po raz ostatni we wspólnej modlitwie do Boga. Dla tego celu wzniesiono ołtarz na placu obozowym a tłum liczący tysiące starców, kobiet i dzieci, zebrał się dookoła. Kadeci w celu ochrony tworzyli zewnętrzny pierścień, trzymając się za ręce. Czarne flagi były wywieszone przed każdym z barków.
  Obraz ten był wówczas głęboko poruszający i wzbudzający grozę. Ponad ludzkie nerwy było obserwować mnóstwo klęczących, rozmodlonych i gorzko płaczące.
  To podczas tej Liturgii, Brytyjczycy otoczyli obóz z trzech stron czołgami i żołnierzami uzbrojonymi w karabiny maszynowe. Czwarta strona pozostała wolny: tam był głęboka i szybka rzeka Drawa tworzyła naturalną bariera. Razem z czołgami pojawiły się ciężarówki i około 150 – 200 jardom dalej, na kolei stanął długi pociąg złożony z wagonów towarowych, czekając na ofiary – Kozaków.
  Brytyjczycy zaczekali chwilę. Wtedy, ponieważ ludzie nie przerwali ich modlitw, oni oddali salwę w powietrze, W tym samym czasie ładowali bezbronnych odmawiających wejścia na ciężarówki ludzi, którzy siadali na ziemi, obejmując się nawzajem.
  Teraz tam zaczynał straszliwy, brutalny, i nieludzki rozlew krwi, masakra niewinnych ludzi. Oni uderzają ich kolbami, powodując nieopisaną panikę. Raniące serce krzyki napełniły powietrze. W tym niepojętym kataklizmie wielu było zadeptanych na śmierć, głównie dzieci.
  Ktokolwiek mógł podnosił desperacką obronę tak długo na ile starczało mu sił.

  Nieprzytomnych, wielu z połamanymi kończynami, Brytyjczycy rzucali jak kłody do zapełnionych ciałami ciężarówek.
  Kiedy w ciężarówkach, Kozacy odzyskiwali świadomość próbowali uciekać. Byli wówczas bici aż oni nieprzytomności i znów rzuceni na ciężarówki. Kadeci stawiali najtwardszy opór. Oni obronili nie tylko siebie, ale zrobili wszystko co w ludzkiej mocy by pomóc kobietom, dzieciom, i starcom w uniknięciu uwięzienia, repatriacji, i ich zguby w ZSRR.
  Liczni Kozacy i ich żony popełnili tego dnia samobójstwa, woląc raczej śmierć niż deportację od barbarzyńskiego kraju, którym stała się Rosja, nasza Ojczyzna.
  Brytyjczycy napełnili pociąg śmierci półprzytomnymi, zlanymi krwią i ciężko rannymi
  Z nieznanych powodów „Honorowa Władza” zdecydowała się zawiesić akcję. Następny dobrowolny transport „do domu” z poszczególnymi ofiarami był zaplanowany na dzień 3 czerwca.
  To zawieszenie uratowało życia wielu Kozaków i ich żon.
  Podczas nocy z czerwca 1. do czerwca 2. tam zaczęła się druga część tragedii Kozaków: miejscowa ludność zaczęła plądrować dobytek Kozaków. Jak czarne kruki, które zbierają się gdy poczują świeżą krew, Austriacy teraz plądrowały własność Kozaków całymi wozami.
  W tych dniach w podobny sposób XV Kozacki Korpus, składając się z 18,000 ludzi, został przekazany Sowietom koło miasta Judenburg. Ze składu korpusu przeżyło tylko 10 oficerów i 50 do 60 Kozaków, którzy złamali kordon straży przy użyciu granatów ręcznych, i uratowali się przez ukrywanie w pobliskich lasach.
  Tak więc w dniach 29 maja, 1 i 3 czerwca 1945r. 45,000 zostało przekazanych by cierpieć gwałtowny odwet, przy ścisłej współpracy ze strony rządów tych mocarstw , dla czyjej integralności i interesów Naród Rosyjski przelał krew i odnosił zwycięstwa w pierwszej wojnie światowej.
  Obecnie obóz Peggetz został porzucony i znikł. Tylko w jednym z jego wejść są tam, nawet teraz, jak momento tragedii Kozaków, kilka zapomnianych grobów ofiar, z małym przekrzywionym wiatrem krzyżem.
  Przyszły historyk wyda bezstronny werdykt na tej gorzkiej tragedii, wyrok na tych reprezentantów „Dumnego Albion”, który zhańbili władcę mórz w przeszłości, i które nie są godne by zwać się członkami współczesnego cywilizowanego rodzaju ludzkiego.
  Tak wielkie straty w personelu jak były ponoszone przez te dwie jednostki, to jest generała Domanowa i 15 Kozackiego Korpusu, w ciągu parę dni, w warunkach skończonej wojny, nie mają żadnego precedensu w rosyjskiej wojskowej historii.
  W granicach tych jednostek byli reprezentanci Kozaków Dońskich, i oni tworzyli główne kadry.
  Jednak byli też Kozacy i ich żony od innych Wojsk Kozackich.
  W granicach 15. Kozaka Korpusu tam był pewna liczba rodaków, którzy nie byli Kozacy.
  Pośród zabitych byli bohaterscy żołnierze dawnej Armii Imperium Rosyjskiego z czasów pierwszej wojny światowej, i przywódcy Białych
  Kozacy z lat Wojny Domowej: generał Ataman Piotr Nikołajewicz Krasnow, Generał Szkuro i Książe Sułtan Girei Klytcz, i inni.
  W charakterze działającego Atamana Dońskiego, uwierzę, że to jest mój bezpośredni obowiązek by przypomnieć Kozakom o tej potwornej katastrofie, i o jego ofierze, znakomitym Atamanie Dońskim i Białym przywódcy , Generale Kawalerii Piotrze Nikołajewiczu Krasnowie.
  Poproszę, żebyś ty dał temu zdarzeniu szeroką i pełną wyrazu informację oraz by czcić dni tragicznej rocznicy w sposób uroczysty na wszystkich terenach, w których Kozacy osiedlali bardziej gęsto.
  Wierzę, że wszyscy Kozacy, także ci z naszych obywateli, którzy nie są Kozakami, zaoferują szczere modlitwy za zaginionych rosyjskich żołnierzy.
  Mam nadzieję, że Kozacy, zjednoczeni przez wspólny smutek we w dzisiejszej dobie żałoby, zapomną osobiste niezgody, oraz że w przyszłości będą bliżej łączyć się aby służyć naszej drogiej Ojczyźnie i jego lojalnym synom, Kozakom.
  Oryginał podpisał się obok:

  P – o Atamana Dońskiego,
  Generał Major sztabu generalnego POLIAKOW
  Lienz, Austria
  12 maja 1949r.”

  http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?t=10501&highlight=kozacy

 192. Re: 188 Toni
  Nie wiem czy jest to panski scenariusz czy kogos innego, ale zapewniam Pana, ze Putin (Rosja) nie jest „drobnym sklepikarzem”…i w/g mojej opinii (prywatnej zreszta) Ukraina pozostanie cala pod wplywem Rosji (nie mam na mysli utraty suwerennosci czy niepodleglosci Ukrainy, ani eliminacji ukrainskiej waluty), albo Ukrainy WOGOLE nie bedzie i zostanie wcielona w Federacje Rosji bez zadnych „zmiluj sie”…

  Warto aby Pan zwrocil uwage na protesty w Moskwie, ktore byly pro-rosyjskie a ktore byly anty-rosyjskie. Ktore zostaly zlikwidowane niezwlocznie? Ano te, ktore uderzaly w interes Rosji, a tym samym Rosjan. Skoro jednak Putin i rzad Rosji nie stal przeciwko Cerkwi Prawoslawnej (od samego poczatku wladzy Putina), to sila rzeczy Rosja zmierza ku Cywilizacji Lacinskiej, a tym samym nie pozwoli sobie na (i pozwalac nie bedzie) „wybryki” zydowskich czy masonskich „zadymiarzy” ukrytych pod szyldem „wolnosci”, „tolerancji”, „demokracji” czy innego szyldu…w „blisko-wschodniej wersji”…

  I moze na zakonczenie: Czy juz wyraznie widac, ze TYLKO jeden w Rosji jest Dyrektorem, ktory ma kilkunastu doradcow, a wiec to Putin jest tym, ktory ustala polityke Rosji (kierunek polityki ponad 300 milionowego panstwa)…faktycznego imperium, ktorego obywatele wkrotce beda posiadac bron palna w swoich domach. (wiec nie jest Putin dyktatorem czy ciemiezca wlasnego narodu).
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy juz widzi Pan nasza sytuacje polityczna wobec Rosji i wobec tzw. „zachodu”???… Jest wrecz tragiczna pod kazdym wzgledem i dopoki nie zostanie stworzony Polski Rzad (nawet tymczasowy) to w zadnej kwestii nasza polityczna, gospodarcza i finansowa sytuacja nie ma szans na jakakolwiek poprawe, a wrecz odwrotnie…

 193. Tekla said

 194. AniaK said

  Super pomysł! Widać można rozwiązywać problemy drogą pokojową w taki sposób, żeby wilk był syty i owca cała. Tak powinna wyglądać kochająca się rodzina. Bogatszy w trudnych sytuacjach pomaga biedniejszemu.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Powstala-firma-ktora-ma-zbudowac-most-nad-Ciesnina-Kerczenska,wid,16445395,wiadomosc.html

 195. Kazik said

  ad 193 Pani Aniu , zupa się przypala w garnku a pani tu gryzmoli i gryzmoli i po co .

 196. AniaK said

  Gwoli przypomnienia.

  Porozumienie na szczeblu Rosja-USA 🙂

  http://www.wprost.pl/ar/397991/Tusk-i-Sikorski-wsrod-najpotezniejszych-ludzi-na-swiecie/

 197. Luxeuro said

  Estonia okazuje się być ulubionym terenem dla ćwiczenia wojsk amerykańskich,


  „http://www.youtube.com/watch?v=FJGxnYVjXCE#t=81”

 198. Brat Dioskur said

  ad191@Luxeuro
  Opis losow tych Kozakow ,walczacych u boku Niemicow, przypomina kardynalny blad jaki popelnil wobec czesci z nich gen.Anders.Mianowicie wystawil on wielu tysiacom podobnych jencow certyfikat polskiego obywatelstwa uchraniajac ich przed oddaniem w rece Stalina.Odwdzieczyli sie za to prawdziwie po rezunsku!Juz na statku pasazerskim ,ktorym wspolnie z Polakami plyneli do Kanady drwili z naszych oraz wszczynali z nimi klotnie i bojki.Pozniej w Kanadzie stali sie zarzewiem zwierzecej wprost nienawisci do wszystkiego co polskie a pozniej obroslszy w piorka i stajac sie juz materialnie zasobniejszymi hojnie finansowali roznorakie antypolskie kampanie zarowno na Zachodzie , takze w samej Polsce jak i na Ukrainie.To wlasnie organizacje ,ktore zalozyli w Kandzie i USA i kierujacy dzisiaj nimi ich potomkowie sa j podpora banderowszczyzny w Polsce i wojewodztwach wschodnich , odebranych nam przez Sowiety!A bylo to bydlo oddac Stalinowi i mielibysmy dzisiaj spokoj!

 199. Nemo said

  Adam Śmiech: Winni pouczają.

  Polscy koryfeusze walki z Rosją szaleją (o czym niżej), tymczasem z wielkich oczekiwań względem USA, NATO i ONZ, nie mówiąc już o zupełnie milczącej UE, maleńki deszczyk. Amerykańscy prorocy demokracji w osobach prezydenta Obamy, p. Kerry’ego i p. Samanthy Power, ambasador USA przy ONZ, wygadują nieprawdopodobne brednie i straszą Rosję tak, że na pewno już zadrżały fundamenty Kremla.

  Zwłaszcza zabawne jest powoływanie się rządzących USA na prawo międzynarodowe i zarzucanie nie szanowania tego prawa przez Rosję, która przypomnijmy, nie dokonała inwazji, tylko oświadczyła, że jeżeli bezpieczeństwo ludności rosyjskiej – a chodzi o 8 milionów Rosjan – na Ukrainie zostanie naruszone, to ewentualnie wkroczy. Odpowiedź na zakłamane wystąpienia USA jest krótka – Irak, Jugosławia, Serbia, Afganistan, Libia, Syria, Iran. Jeszcze parę tygodni temu, Obama bez pozwolenia nie tylko ONZ, ale i Kongresu wyznaczał czerwone linie na terenie niepodległego kraju jakim jest Syria! To, że podobnie ordynarną propagandę chwytają odbiorcy mediów, świadczy o ich dramatycznym poziomie…

  C.d.:

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1204:adam-miech-winni-pouczaj

  Albo: https://marucha.wordpress.com/2014/03/03/winni-pouczaja/
  Admin

 200. Boydar said

  komentarz z http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6121,title,Euromaidan-PR-strzaly-w-Symferopolu,nazywo.html

  „… ~VED (19:17)
  z ostatniej chwili wypowiedz Sikorskiego: Oddajcie KRYM albo wszyscy będziecie martwi…”

  poczucie humoru w narodzie nie ginie 🙂

 201. Luxeuro said

  Ad. 198 – Ja o stosunkach Ukraińców do nas w USA to trochę wiem. Nie były dobre. Dopiero po szczegółowym czytaniu naszej historii zrozumiałem skąd to się bierze. Dla tego mam zero szacunek dla kogo kol wiek kto reprezentuje rządy USA, Kandydy, Wielkiej Brytanii, Niemiec itd.

  Płakać mi się chce naiwność naszych rodaków do UE. Niemcy pokazali swoje zęby pod Grunwaldem w rozbiorach i II WS, i dalej większość stale myśli że nasze główne zagrożenie to Rosja. Roosevelt/Churchill rzucili nas pod Sowiecki pociąg, a my dalej myślimy że tam są przyjaciela. Tłumaczę sobie że to brak wiedzy, ale ile razy historia ma się powtórzyć zanim lampka się zaświeci że nie tam trzeba patrzeć? Pewnie jak po niemiecku w urzędach będą mówić.

  Berkut narzeka i nie można się dziwić. Oni mają pałki a rewolucjoniści mają broń. Na pewno ich dowództwo było wykupione.

  „http://www.youtube.com/watch?v=9CrhGJHVBYM” – w tym widać strzelających rewolucjonistów.

 202. Nemo said

  @199
  Przepraszam, nie zauważyłem.

 203. Luxeuro said

  Delegacja z Iranu przyjechała do Moskwy 🙂 Teraz Obama będzie musiał grac w poważne szachy.
  http://www.tehrantimes.com/politics/114431-iranian-deputy-fm-visits-moscow

  http://blogs.rediff.com/mkbhadrakumar/2014/03/03/ukraine-imperils-obamas-foreign-policy-legacy/

 204. Rysio said

  http://aangirfan.blogspot.com/search?updated-min=2014-01-01T00:00:00%2B01:00&updated-max=2015-01-01T00:00:00%2B01:00&max-results=50

 205. Rysio said

  Zapowiedź kataklizmu? Ikony na Ukrainie i w Rosji płaczą!

  http://www.fronda.pl/a/zapowiedz-kataklizmu-ikony-na-ukrainie-i-w-rosji-placza,35046.html

 206. Fran SA said

  Rewolucyjny rzad w Kijowie opowiada, ze na Ukrainie nie ma podwojnego obywatelstwa. Naturalnie, ze jest i awanturnicy jak zwykl klamia:
  Kto finansowal awanture kijowska??

  Tak zwani ‚podwojni obywatele’ Ukrainy:

 207. Ewelina said

  Putin zakończył manewry. Przypominam, że Polsce ci sami, co tak podskakiwali ostatnio, uchwalili ustawę o możliwości interwencji obcych wojsk. Honorowo, to powinni ją uchylić, ale myślę, że tego nie zrobią, gdyż nie wiedzą nawet, co to przyzwoitość. Teraz będą prężyć muskuły, że Putin ich się wystraszył.

 208. Boydar said

  @ Pan Rysio (205)

  Pan Terlikowski nie zauważa taktownie, że gdyby ikony miały płakać z byle powodu, to przez ostatnie 100 lat całkiem by je „wypłukało”. A przyglądając się bliżej tym „strumieniom łez” to wygląda on raczej na transakcję hurtową, bieda Panie.

 209. Szymon Klucznik said

  NIe wiem czy już ktoślinkował czy nie ale warto przeczytać:
  https://wolnemedia.net/polityka/o-co-tak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej-tragedii/

 210. Diana said

  A to już są konkrety:

  „Rosja o potencjalnych sankcjach USA
  Tomasz Gessner – Dom Maklerski BDM
  4 Marca 2014 10:11

  Rano pojawiły się informacje o potencjalnych sankcjach USA wobec Rosji, jeśli ta nie wycofa się z Ukrainy. Chodziło m.in. o zamrożenie aktywów rosyjskich firm. Rosja nie pozostaje dłużna. Doradca prezydenta Rosji Siergiej Głazjew poinformował, że jeśli USA zastosują sankcje wobec Rosji za jej działania na Ukrainie, Moskwa może zrezygnować z dolara jako waluty, w której trzyma rezerwy i odmówić spłacania zadłużenia w amerykańskich bankach. Warto przypomnieć, że obecnie rezerwy walutowe Rosji wynoszą 453 mld dolarów.”
  http://stooq.com/mol/?id=2831

 211. AniaK said

  Nie wiem co jest grane. Czekam na konferencję, a pana Putina już dwie godziny niet. Co to będzie co to będzie. Głucho wszędzie cicho wszędzie. Na dwoje babka wróżyła. Albo będzie III wojna Światowa, albo będzie koniec Świata. Ja stawiam na koniec Świata, ale nie taki z komieniami o jakim mówią Jehowi, tylko myślę że Żydzi tym razem uwierzą w Mesjasza i się nawrócą. Nie wiadomo tylko czy to będzie mężczyzna, czy to będzie kobieta. Pan Bóg mógł ich zmylić. Kobiety ponoć oni lubią to może łatwiej im będzie uwierzyć. 🙂

  Na razie zwiewam. Pan Putin się zjawił. 🙂

 212. Fran SA said

  To moze przygladnijmy sie tym ‚demokratom’, ktorzy mordowali ukrainskich policjantow i cywilow i probowali zwalic wine na Janukowicza:
  Prasa w Izraelu wychwala, dzielnych zolnierzy izraelskich, ktorzy pomogli ‚wybrac’ demokratyczny rzad w Kijowie. Obiecuja dalsza ‚pomoc’ i to nawet bardziej drastyczna.
  I co na to pani AniaK?

  Tka wyglada policja ‚ukrainska’, ktora strzelala do tlumow:

  http://www.haaretz.com/news/world/1.577114

 213. AniaK said

  Pani Angela mówiła że pan Putin oszalał, ale nic z tych rzeczy. Wypowida się składnie, rzeczowo, na temat…..Moim zdaniem on nie oszalał. Hm, ja tylko nie bardzo wierzę w to co on mówi. Nie wiem dlaczego, ale ja jakoś większym zaufaniem darzę Pan Miedwiediewa.

 214. Szymon Klucznik said

  AD.211. Ja \k na mój nos to będzie III Wojna Światowa połączona z przyjściem Antychrysta, czytaj mesjasza żydów.

 215. Boydar said

  Jeszcze do (205)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polskie-media-nabrane-na-placzace-ikony-na-Ukrainie,wid,16446962,wiadomosc.html

  Na wp ukazał się o dopiero o 10:16

 216. AniaK said

  Re214:
  Ja czytuję tylko naszą Biblię. 🙂

  A jeżeli Kobieta Mesjasz byłaby Rosjanką, to nie tylko Żydzi, ale i cała Rosja mogłaby się nawrócić. 🙂

 217. AniaK said

  To może być Wnuczka Chruszczowa. 🙂

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15561210,Wnuczka_Chruszczowa___Putin_udlawi_sie_Krymem__To.html#BoxWiadTxt

 218. Boydar said

  Pani Aniu, przykro mi to pisać, ale pora zmienić lekarza.

 219. Luxeuro said

  Ad. 212 – Nawet się chwalą !!! No to już pokazuje że idą na chama. Izraelska Ambasada jest tak że lidery są dobrze chronieni. Chwalą się jak pomagają by było bezpiecznie dając sobie „etykietkę” nick „Niebieskie hełmy”. To jest ta sama taktyka co Appelbaum używała na temat Putina gdzie wklejała do tekstu jak tylko mogła „etykietkę” KGB. Uczmy się to spostrzegać !!!!!!

  Kochani, ANTIFA to był pikuś.

 220. Premizlaus said

  Re 217 et 218:
  A nie mówiłem, że to Rysio w żeńskim wydaniu?

 221. Boydar said

  Na http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kliczko-ukraina-jest-gotowa-by-stawic-czolo-agresji/6lqp0
  wystapienie Kliczki, poczemu po russkij ? Hucpa ! Starannie oznakowana.

 222. Griszka said

  @222
  Żadnej inwazji wojskowej nie będzie, ale wezmą ich na przetrzymanie, skoro jest rurka z gazem na podorędziu.
  Chyba za dużo razy oberwał Kliczko w łeb, więc tej prostej zależności nie może pojąć.

 223. Griszka said

  @193 Świetne !

  A tak nawiasem. Złoty sedes na daczy Janukowycza można było jeszcze jakoś tłumaczyć, ale żądań, aby Rosja najechała Ukrainę i to wbrew obecnym działaniom Moskwy, którzy zachowają tę opcję tylko jako ostateczność, nie da się nijak obronić. Ktoś powinien mu wcześniej powiedzieć, że sam siebie położył tym apelem na amen.

 224. Griszka said

  http://rt.com/news/ukraine-dual-citizenship-jail-572/

  Oberwą Polacy i Rosjanie. Drodzy Kresowiacy. Podziękujcie nadwiślańskim eunuchom, m.in. tym, którzy wystawali razem z banderowskimi sprzedawczykami z Batkwiszczyny i darli japę „Sława Ukrainie”.

 225. Zdziwiony said

  Warto posłuchać o dzisiejszych banderowcach i ich wspierających polskich elitach(?), o skandalicznym braku ochrony Polaków na Ukrainie i również w Polsce:

  [audio src="http://www.kresowianie.avx.pl/media/lf/lwowska_fala_20140302.ogg" /]

 226. Fran SA said

  Ad.221
  Boydar
  To, ze Kliczko gada po rosyjsku, to swiadczy o tym, ze niektorym bolszewicy nie zabronili mowic po rusku. No i bardzo chcialby, zeby go zrozumieli ci, co im sie nagle ukrainski nie podoba.
  Ale zastanawiam sie, dlaczego obywatel niemiecki namawia Ukraine do jednosci i utozsamia sie z Ukraincami.
  W tym samym czasie, bolszewia kijowska oglasza, ze za posiadanie podwojnego obywatelstwa bedzie grozic 10 lat wiezienia.
  Ciekawe, co zrobia z Kliczko, Kolomyjskim, ktory ma izraelski-ukrainskie obywatelstwo i Jatseniukiem, oraz tym izraelskim zolnierzom co pomagali zniszczyc Majdan

  http://rt.com/news/ukraine-oligarch-rule-governors-512/

  Rabin sie martwi o losy tych zydow co pomagaja zniszczyc Ukraine
  http://www.blacklistednews.com/Rabbi_Claims_Ukraine's_Jews_Might_Be_Victimized_Even_Though_Jews_Helped_Orchestrate_Ukrainian_Uprising/33079/0/5/5/Y/M.html

 227. Boydar said

  Eee tam, Panie Fran, przecież on wyraźnie zwracał się do „rodaków”. Żeby uczyli sie i pracowali, a w wolnej chwili, jak znajdą pomiędzy nauką a pracą chwilę czasu, niech kulturalnie poprotestują jak na banderowców przystało. I wszystko dobrze, tylko dlaczego w języku „najeźdźcy i agresora” ! Hucpa, Panie Fran.

 228. mate29 said

  Dowód ,że NATO szkoliło banderowców http://wolna-polska.pl/wiadomosci/natowcy-szkolili-ukrainskich-bojowkarzy-2014-02

 229. Rysio said

  http://www.infowars.com/washingtons-arrogance-hubris-and-evil-have-set-the-stage-for-war/

 230. Luxeuro said

  http://www.paulcraigroberts.org/2014/03/03/end-nearer-think-paul-craig-roberts/

 231. Griszka said

  Putin: Oszustów zastąpiono oszustami.
  I mamy oficjalne potwierdzenie, że Janukowycz jest już politycznym trupem.

 232. Boydar said

  Ten briefing jest faktycznie udany. Ale komentarze pod YT też są niezłe.

 233. Luxeuro said

  Ad. 230 – Cholera, oni tego nigdy nie puszcza w Polsce lub ba Zachodzie. To co mówi jest wprost za bardzo logiczne i rozważone. Dobrze widzieć te komentarze na YT, bo pokazuje to ze coraz więcej ludzi którzy rozumieją gdzie jest wina, na Zachodzie.

 234. Griszka said

  @232
  Putin też zaczął przypominać o wojnie USA w Iraku, Libii i Afganistanie, wszystkie bez wyjątku wywołane bez żadnych uzgodnień z ONZ. Nekromanta Kerry został po prostu ośmieszony.

 235. Luxeuro said

  Ad. 233 – Papuga Kerry ma za mały mózg by myśleć poza dawane mu szablony.

  Ale są ludzie co myślą bardzo oryginalnie,

 236. Luxeuro said

  Ten jest lepszy
  http://tinyurl.hu/Ar5k/

 237. Marek said

  Boydar powiedział/a
  2014-03-04 (wtorek) @ 11:46:03

  Pani Aniu, przykro mi to pisać, ale pora zmienić lekarza.

  ===============

  to musiałby zalecić oficer prowadzący…

 238. Na razie USA pożyczy Ukrainie 1 mld na długi względem Rosji.
  Jankes płaci – Putin inkasuje.

 239. Boydar said

  🙂

 240. Rysio said

  Sabotaż?

  http://englishrussia.com/2014/03/03/largest-oil-refinery-in-europe-is-on-fire/

 241. Rysio said

 242. Rysio said

  http://www.disclose.tv/news/In_Russia_Largest_Oil_Refinery_in_Europe_is_on_Fire/100560

 243. Marucha said

  W związku z tym, że codziennie pojawiają się w gajówce artykuły na temat Ukrainy, Rosji i in. krajów wschodnich, zamykam wolne tematy „Wydarzenia na Wschodzie”.

Sorry, the comment form is closed at this time.