Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Obcokrajowcy wykupują polską ziemię

Posted by Marucha w dniu 2014-03-03 (Poniedziałek)

Cudzoziemcy stają się posiadaczami gruntów rolnych w Polsce w drodze nabycia udziałów w polskich spółkach, które są właścicielem ziemi. MSW nie posiada jednak pełnych danych, o skali nabywania polskich gruntów przez cudzoziemców.

Dane resortu są 3-4-krotnie niższe od stanu rzeczywistego. Wynika to z luki w przepisach, które nie zobowiązują spółek kontrolowanych przez obcokrajowców do składania informacji o posiadanych gruntach.

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała sprzedaż ziemi należącej do Skarbu Państwa w latach 2011 – 2013 (do 30.04) w trzech oddziałach Agencji Nieruchomości Rolnych (w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu).

W okresie objętym kontrolą w szczecińskim Oddziale ANR obcokrajowcy kupili bezpośrednio od Agencji jedynie 23 ha ziemi, z kolei spółki z mniejszościowym udziałem kapitału zagranicznego nabyły w przetargach nieograniczonych aż 2.995 ha.

Oprócz tego cudzoziemcy, po nieskorzystaniu przez Odział z prawa pierwokupu, nabyli udziały spółek, które były właścicielami łącznie 4.577 ha ziemi.

Na skutek luki w przepisach MSW nie miało pełnych danych o tym, ile ziemi w Polsce kupili cudzoziemcy. Z danych ministerstwa wynikało, że w latach 2011-2012 w woj. dolnośląskim obcokrajowcy nabyli 397 ha, a w zachodniopomorskim – prawie 1.506 ha. NIK w toku kontroli ustaliła jednak, że w tym okresie cudzoziemcy kupili w rzeczywistości trzy, cztery razy więcej ziemi. Powierzchnia gruntów, należących do spółek przez nich kontrolowanych wyniosła na terenie woj. dolnośląskiego – 1.578 ha, a w woj. zachodniopomorskim – 4.577 ha.

Zgodnie z prawem cudzoziemcy, którzy chcą kupić grunty rolne i leśne w Polsce muszą uzyskać zezwolenie od MSW. Dopiero po 1 maja 2016 r. kończy się wynegocjowany przez Polskę i zawarty w Traktacie Akcesyjnym okres przejściowy na zakup bez ograniczeń nieruchomości rolnych przez cudzoziemców.

Na podstawie: NIK/dziennik.pl
http://www.nacjonalista.pl

Wpisy hasbary albo kretynów argumentujących, że „ziemi w taczkach nie wywiozą”, będą wywalane.
Admin

Komentarze 33 to “Obcokrajowcy wykupują polską ziemię”

 1. antek z miasta said

  szkoda tylko zagonowo-brzozowych chłopskich lasów

 2. Zbyszko said

  Jeżeli komuś jest wszysko jedno w jakich rękach są polskie ziemie, to niech przynajmnije przemówi mu ten argument, że wraz z przekształacaniem ziemi w te wielkopowierzchniowe farmy (co robią te wszystkie spółki wielkiego biznesu) znikają te wszystkie miedze, zagajniki itd, które są oazą i schronieniem dla setek gatunków zwierząt i ptaków i… rolników w czasie wykonywania prac ziemnych na swoim polu. Żaden bines nie zostawi nawet ara ziemi z której można rabunkowo coś wyczesac. Tak jak wyczesywana jest teraz cała Polska

 3. Tekla said

  Ad.2
  Dzięki za ten wpis!!dokładnie tak..Szkoda mi tych miedz i nawet rosły tam grusze..i inne drzewa ,krzewy..oj jakie to malownicze i ciekawe było..

 4. Waldek said

  I następne parę milionów Rodaków będzie musiało „ochoczo” podążyć za pracą za granicę. Grunty przejęte przez zachodni kapitał zostaną bardzo szybko skonsolidowane w coś na kształt kołchozu, wyposażone w sprzęt rolniczy i nieco miejcowych wyrabiaczy, którzy dołączą do pokolenia „1500”. Reszta chętnych do pracy z Polski won. Monsanto już zaciera ręce – wkrótce wszystko będzie super GMO.

 5. Marucha said

 6. Juziek said

  Panie Gajowy, szeroka, pięknie porośnięta miedza.
  Miedza, gdzie ptak ma schronienie, gdzie zając czasem przycupnie!
  Miedza, o którą tyle wojen toczyli nasi przodkowie.
  Na kosy, na widły, ach któż to zliczy ile nieszczęść przyniosły one!

 7. Luxeuro said

  Artykuł w tym temacie jest z 21 czerwca 2013,

  Ten bardziej aktualny,
  „2014-02-28 09:47 , ostatnia aktualizacja: 2014-02-28 10:52
  NIK: Cudzoziemcy mają 4 razy więcej ziemi w Polsce niż wynika z danych MSW
  Według Najwyższej Izby Kontroli, MSW nie ma pełnych danych o skali nabywania polskich gruntów przez cudzoziemców. Dane resortu są 3-4 krotnie niższe od stanu rzeczywistego.”

  http://forsal.pl/artykuly/780932,nik-cudzoziemcy-maja-4-razy-wiecej-ziemi-w-polsce-niz-wynika-z-danych-msw.html

 8. Luxeuro said

  Ad. 5 – Miedza będzie wyglądać tak


  Marzenie każdej liberqrvy

 9. Zbyszko said

  Tekla @3 Nie jest to moje spostrzeżenie, bo kiedyś słuchałem w radio audycji gdzie przyrodnicy biją już na alarm, że wraz z takim przejmowaniem ziemi znikają właśnie te miedze, zgajniki czy małe lasy przy polach a wraz z nimi giną w tych rejonach gatunki zwierząt jak np sarny, zające, lisy itd, (które tracą swoje środowisko bytowania i schronirnia przed upałem) ptaki, płazy, gady, ale i np pozyteczne owady (jak np trzmiele). Już nie mówiąc o tym nieludzkim barbażyństwie na krajobrazie. Kogo z kapitalistów (jeszcze mieszkających gdzieś tam na świecie) obchodzi ten przepiękny polski krajobraz. Obajrzyjmy go przy okazji wysłuchania pięknej piosenki. Takie piosenki komponowało się i grało za komuny:

 10. Nemo said

  Odziedziczyłem w Polsce kilka ha użytku na naszym pięknym Mazowszu i nie oddam! Wolałem wyjechać za chlebem niż sprzedać chociaż kawałek mojej ojcowizny. A chętni byli. Przynajmniej mam dokąd wrócić. I wrócę!

 11. marchabr said

  Pamiętam przed referendum akcesyjnym jak nazwałem nasz kraj w przyszłosci „Prywislanskij kraj Jewropejskiego Sojuza”, to nazywano mnie oszołomem, wariatem, za młodym i głupim, niekulturalnym, o braku szacunku do Ojczyzny etc.
  A teraz co – Polska jest krajem postkolonialnym, bez przemysłu, bankowości ze znaczącym wpływem III RP i UE w gospodarkę (ponad 50%), bez szacunku do własności prywatnej swojej czy kogokolwiek… Stąd wykupują ziemię obcokrajowcy, bo nasi nie mają szacunku do swojej ziemi. Przecież ktoś im to sprzedaje!
  Ludzie zapomnieli przez posoborową sektę co to jest „prostytucja duchowa”. Mamy więcej prostytutek duchowych niż cielesnych. Przypominam również, że ta pierwsza jest o wiele gorsza od dawana d…y.

 12. Lily said

  A kto ma bronic,interesow Polskich?. Tych co byli stworzeni do milosci Ojczyzny,kryje ziemia.Polsko,Ojczyzno wszystkich Polakow,co z Toba zrobili…

 13. Luxeuro said

  Ad. 11 – Widocznie Marchabr nie dałeś się „oślepić” widokiem LCD TV w MediaMart. Niemieckiego sklepu „nie dla idiotów”.

 14. emjot said

  Poczytajcie sobie Kochani Wańkowicza – jak w okresie międzywojennym chłopi polscy radzili sobie z „nabywcami” ziemi polskiej głównie pochodzenia niemieckiego – trapili ich na wszelkie możliwe sposoby, włącznie z podpalaniem i niszczeniem upraw – skutkowało! Sami się wynosili!

 15. Aron Blumblembaum said

  Ciekawostka a propos komentarza Admina o wywożeniu ziemi na taczkach to informuje, że ok 15 lat temu pewien znajomy Holender ( prowadzący plantację kwiatów i warzyw w Holandii ) chciał kupić od sąsiada (mojego sąsiada) kilka ciężarówek ziemi. Twierdził on wtedy, że ichniejsza ziemia jest bardzo uboga i fajnie by było jakby sąsiad mu trochę odsprzedał. Zaproponował mu,że wykopie jego ziemie na 1metr głębokości i załaduje na ciężarówki i zawiezie do siebie.Na szczęście sąsiad się nie zgodził i pogonił towarzystwo.Podaję tą informację po to by uzmysłowić gajówkowiczom, że nawet wywożenie ziemi w sensie fizycznym może wejść w życie.

 16. Waldek said

  @Emjot

  Taką samą taktykę stosują od lat z powodzeniem ukraińcy, którzy osiedlili się w Polsce. W niektórych miejscowościach tworzą już większość mieszkańców i właśnie w opisany przez Ciebie sposób zniechęcają potencjalnych nowych nabywców i pozbywają się tych już zasiedziałych. Ale na niemca też będzie dobre 😉

 17. bodo said

  OD ZIEMI PRECZ

  Ci, co by po mnie przyszli
  zaorać mą ziemię
  odkryją przerażeni
  że pod pługiem zgrzyta
  to groby zadeptanych
  to moje korzenie
  to ja im stopy kąsam
  ja – wolny najmita

  A ziemia, choć obsiana
  marne wyda plony
  i oset wzejdzie tylko
  z kolcami krwawemi
  a cały trud w uprawę
  zginie spopielony
  bo niebo rozpalone
  żarem sięgnie ziemi

  Obaczcie się wrogowie
  porzućcie wredne plany
  wasza niecna chciwość
  pokonać mnie nie zdoła
  ja – stanę wam na drodze
  ja – w ziemi zakopany
  com powstał z kości ojców
  i z krwi
  i z potu czoła

  1992

 18. Rysio said

  A w USA, Polacy ( nawet ci którzy są tu nielegalnie bez żadnych papierów) wykupują ziemię i domy amerykańskie.

  Tak samo wykupują ziemię amerykańską członkowie innych nacji.

  Oczywiście, końca świata z tego powodu nie ma, no bo zawsze im będzie można w przyszłości, ich majątek, domy, posiadłości i ziemię odebrać.

  🙂

 19. 25godzina said

  @Rysio(18) A w takim np zacofanym Izraelu ziemi nie kupi NIKT, kto nie jest Żydem/żydem. Nie słyszałem, żeby liberałowie (cokolwiek to znaczy) nie dosypiali z tego powodu. Jak myślisz, dlaczego?

 20. 25godzina said

  @Luxero(8) Ewentualnie tak: http://gadzetomania.pl/images/2011/01/drut1.jpg

 21. Luxeuro said

  Ad. 20 – 🙂 To będą używać w Zachodnich częściach Polski gdzie język urzędowy będzie Niemiecki.

 22. JO said

  Na polskiej wsi nie oplaca sie byc Rolnikiem. System Sorosa wyludnia Wies. Ci co zostaja sa Hobbystami a w wiekszosci Uwiklani w Dlugi ….

  Likwidujac Polska Wies, likwiduja Polskosc , Narod…to wszystko jest sprawdzone w Anglii, ktora to Masoneria nas Wyniszcza.

 23. RomanK said

  O Zbrodniach Finansowych Banksterstwa przeciwko Ludzkosci i Narodom!

  Zbrodni, ktora w obecnym czasie jest matka i zarodnia wszelkiej zbrodni!
  Zbrodni, ktora prowadzi do masowego ludobojstwa, utraty zycia, zdrowia, godnosci ludzkiej i wlasnosci na skale historycznie niespotykana i nieznana!
  Zbrodni nie sciganej , nie karanej, zastrzezonej tylko dla uprzywilejowanych, postawionych sila Pieniadza ponad wszelkim Prawem!
  Zbrodni, za ktora nie ma ani zbyt surowej kary, ani zadnego przedawnienia,
  Zbrodni, ktorej nie mozna i nie wolno wybaczyc, ani ulaskawic pod zadnymi warunkami!
  Zbrodni ,ktore podlegaja Karze Smierci i przepadkowi calego mienia w calosci i na zawsze!
  Bez takiegio prawa nie ma zadnej reformy, zadnej odnowy, zadnej naprawy nie ma Nadzieji! Nie ma NIC!
  Prosze o zastanowienie sie nad tym pomyslem i jego propagowanie!

  RomanK

 24. Boydar said

  Uwzględniając Pańską, Panie Romanie, nieogarnioną dla zwykłego człowieka znajomość faktycznego stanu rzeczy, domniemam, że sytuacja ma tendencję do wymknięcia się spod kontroli. Jeśli tak jest faktycznie, to „najlepsze” dopiero przed nami. Zaiste, w ciekawych czasach żyć nam przyszło.
  Wracając do Pańskich postulatów, tu się nie ma nad czym zastanawiać; do VII dodał Pan po prostu własną „część opisową”. Odpuścił bym sobie jedynie tą „karę śmierci”. Wystarczy przydzielić stosowną robotę, a ‚wysoce wykwalifikowane’ samo zdechnie po roku; po co sobie brudzić ręce i sumienie.

 25. Krzysztof P said

  No RACJA p.Romku !! To jest Clue, sedno wszelakiego ZŁĄ – które powinno być osądzone. Tylko kuźwa, kto sie na to poważy?
  Tak jak nie rozlicza sie ” narodu ubabranego „, który terrorem, przekupstwem i wpływami omotał cała zachodnią Cywilizację !

 26. Kam said

  śmieszne te cyfry

  http://www.spearheadinternational.com/scale

  Spearhead operates through local subsidiaries in the UK (5,500 hectares), Poland (30,100 hectares), the Czech Republic (22,200 hectares), Slovakia (5,100 hectares), Romania (16,600 hectares) and Serbia.

  Czyli ministerstwo gówno wie za przeproszeniem bo obcy kapitał brytyjski z jednej tylko grupy kapitałowej ma w Polsce 30tyś ha i jest największym odbiorcą dopłat bezpośrednich dla rolnictwa w Polsce..

  http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,135228,14569295,Unijne_naj__Najwieksza_doplata_dla_rolnika.html

  http://www.topfarms.pl

  spółki w stopce strony to spółki zależne do Spearhead International:

  Top Farms Głubczyce
  Top Farms Wielkopolska
  Top Farms Siedlisko
  Agro Fundusz Mazury
  Jagrol
  Top Farms Agro
  Top Gen
  Centrum Usług Wspólnych
  Masfrost
  Ziębice
  Rolimpex Nasiona

  tak się akurat składa że pracuję w jednej ze spółek..

 27. Gwintowany said

  Tutaj sprawę może załatwić tylko pluton egzekucyjny. Podziemie. Inaczej nas żydostwo zniszczy, pożre. Oni nic nie szanują bo nic nie mają swojego. Maja tylko to co ukradli, nam ludziom, którzy kiedyś to bydło przygarnęli niepotrzebnie.

 28. Rysio said

  re 19. Może dlatego, że Israel jest taki mały, maluńki i dla wszystkich chętnych ziemi by nie wystarczyło?

  🙂

 29. Rysio said

  re 8. Proponuję każdego kto postawi płot – na gałąź!

  🙂

  Ups, muszę mamusi powiedzieć aby na działce płot rozwliła i aby każdy kto chce mógł bez przeszkód włazić na jej działkę.

  🙂

 30. Rysio said

 31. RomanK said

  Kto sie odwazy????
  Panie Krzysztofie……Przerazeni smiertelnie ludzie….ze strachu….
  Panie Boydar…kara smierci…ma sens tylko w wymiarze eliminacji, likwidacji abberacji…nie podlegajacej zadnej mozliwosci jakiejkolwiek naprawy.
  Niech pan poczyta…kiedys byla taka dyskusja w TySolu..dawno..

  W sprawie abolicjonizmu absolutnego- pana Bohdana Pocieja!

  Rozpoczeta na lamach „Tygodnika Solidarnosc” dyskusja na temat kary smierci wyraznie zmierza w kierunku przekonania spoleczenstwa o niezasadnosci jej stosowania z roznych wznioslych wzgledow.
  Kara smierci jest od odleglych czasow podstawowa kara najciezsza, odnoszaca sie do zbrodni najciezszych i do dnia dzisiejszego jest- jako taka- najskuteczniejszym srodkiem wymiaru sprawiedliwosci.
  Nie istnieje zaden argument przemawiajacy za jej likwidacja, chociaz wiele argumentow przemawia przeciwko jej naduzywaniu.
  Prawo, jako instrument regulacji stosunkow miedzyludzkich w cywilizacji naszej i nie tylko naszej, bazuje na podstawowym Prawie Boskim, czy inaczej Prawie Naturalnym.
  Pierwszy komentarz Dekalogu zawarty w Piecioksiagu Mojzesza i w Ksiegach Kaplanskich, jak i w Ksiegach Powtorzonego Prawa wyraznie i dokladnie wylicza przypadki, nie tylko dopuszczajace stosowanie kary smierci, ale i wyraznie nakazujace jej stosowanie. Nie szafuje owa straszliwa kara wcale!!!!!
  Ogranicza sie zaledwie w trzech przypadkach do :
  – aktu perwersji- zboczenia, jako aktu zlamania Prawa Bozego, prawa kardynalnego wbrew naturze i Porzadkowi Boskiemu, ktorego nastepstwami sa procesy dewiacyjne.Nawet nie zawsze swiadomie zawinione przez dopuszczajacego sie ich. W tym przypadku chodzi o eliminacje dewiantow – niedoskonalosci, ktora jednakowoz nie jest kalectwem, bo ktora jako zly przyklad jest w stanie zrujnowac harmonie spoleczna.
  Nakaz powtorzony, przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa, w opowiesci ” O gorszycielu, ktoremu to lepiej kamien mlynski przywiazac do szyji i utopic w morzu…” Co najwazniejsze zasadnosc owego zakazu, zaczynaja sobie dopiero powoli uswiadamiac genetycy i bakteriolodzy, poznajac tajniki rozwoju virusow tzw retrospektywnych, i za pare lat byc moze dojda do tego, o czym Mojzesz, juz wtedy wiedzial- jako pewnik.
  – aktu swiadomego i celowego, rozmyslnego zlamania Prawa Bozego, w postaci mordu.
  Akt ten przez celowosc i pelna swiadomosc jest rowniez, pewnego rodzaju perwersja i jako taki nie daje zadnej nadzieji na rehabilitacje, gdyz swiadomy, wolny wybor zostal dokonany przez dopuszczajacego sie owego czynu. Ochrona spoleczenstwa i przywroceniem harmonii jest tylko fizyczna eliminacja mordercy, ktory sam podjal decyzje i wybral swoje przeznaczenie.
  oraz
  – aktow swiadomego i nie majacego nic wspolnego z poroctwem, spirytualizmu medialnego,jako aktu zawierzenia i oddania sie Szatanowi i sluzbie Zlu i Smierci. W czasach obecnych w wyniku, odradzajacej sie filozofii New Age, odrzucenia Boga Adonai dla boga Satana, czy Mitry, Mazdy etc. jak kto woli, temat …….znowu aktualny.
  Mylacy i falszywy jest poglad, na ktory powoluje sie wiekszosc abolicjonistow, ze eliminacje kary smierci nakazuje V przykazanie Dekalogu zakazem ” Nie zabijaj”. Jezeli przyjmiemy taki poglad za sluszny, musimy sie zgodzic, ze w takim przypadku Biblia jest sama w sobie sprzeczna.
  Otoz, tak nie jest. Pozorna sprzecznosc wystepuje li tylko w tlumaczeniach Biblii, gdzie slowo wyrazajace w jezyku hebrajskim zakaz ” Nie morduj”, przetlumaczono na „nie zabijaj”.
  W oryginale nie ma zadnych sprzecznosci w jezyku Biblii.
  Powolywanie sie na bardzo wzniosle …Dobro, Piekno, Prawde….. i oczywiscie na Red Nacz A. Gelberga etc….ladnie wyglada na szpaltach gazety, ale w rzeczywistosci zycie ludzkie ma i swoje bardzo ciemne zaulki. Dlatego sa potrzebni poeci, ale i sa potrzebne sluzby sanitacyjne, policja, dedektywi i ….kaci.
  Pomijamy rowniez inny bardzo wazny aspekt istnienia samej kary, jako podstawowego wymiaru sprawiedliwosci…. .zwyklej ludzkiej sprawiedliwosci…..jako przywrocenia stanu rownowagi..
  Powinnismy o wiele uwazniej czytac Biblie i moze czesciej, wtedy dopiero dotrze do nas cale bogactwo i niezglebiona madrosc Porzadku Bozego zawartego w jej przekazie – Prawie Bozym. Czynili to Ojcowie Kosciola i …dlatego Kosciol nie odrzucil kary smierci. I uczynil dobrze…wlasnie dlatego- ze wlasciwie rozumial Slowo Boze!!!!!
  Nie wolno zapominac, ze zlamanie kazdego Prawa Bozego, zawsze pociaga za soba Kare Boza, ktora dziala bezblednie, samoczynnie i wymierzana jest z cala surowoscia i straszliwymi skutkami. Dlatego w niektorych przypadkach ingerencja czlowieka chroni spoleczenstwo przed straszliwymi skutkami perwersji , czy tez zbrodni- jako perwersji, minimalizujac „Kare Boza” i jej skutki dla calej spolecznosci.
  Zlamanie moralnosci, zawsze owocuje zaraza, jak chociazby AIDS, ktory jest rzeczywista plaga o rozmiarach apokaliptycznych. Poddany komputerowej stymulacji model rozprzestrzenienia sie AIDS daje wyniki zastraszajace, mrozace w zylach krew. Jezeli cyfry nie klamia, a napewno nie klamia…… to, nie bron neutronowa jest owa Apokalipsa, ….jest nia AIDS.
  Najgorsze jest to ,ze pelne wyniki poznamy juz zaledwie za 15 lat.
  Czyja wina???? …oczywiscie nasza…to my nie usluchalismy nakazu Mojzesza o eliminowaniu perwersji, i musimy tego poniesc konsekwencje, az do momentu….. kiedy zrozumiemy, ze nie warto lamac Prawa Bozego.
  Przetrzymywanie zbrodniarzy nie ma najmniejszego sensu. Ich akty bestialskich zbrodni nie powinny dodatkowo obciazac kosztami spoleczenstwa ,ktoremu zagrazaja i ktore stalo sie obiektem ich atakow. Dlatego kara smierci powinna byc stosowana i w przypadkach udowodnienia winy, szybko zaraz po wyroku wykonywana. Po daniu szansy skazanemu zalatwienia spraw rodzinnych i spadkowych oraz w przypadku wyrazenia takiego pragnienia…. po pojednaniu sie z Bogiem.
  Dopuszczajacy sie zbrodni z premedytacja, powinni dokladnie otrzymac takie same szanse, jakie oni sami dali …swym wlasnym ofiarom.
  Tak zostalo zapisane w Prawie Bozym i tego powinnismy sie trzymac.
  W takowym przypadku nie mam zadnych zachamowan, ani wewnetrznych, ani zewnetrznych, sam wlasnorecznie wykonac sprawiedliwy wyrok wlasciwego sadu, chociaz chetnie ustapie, jezeli bedzie to chciala zrobic osoba najblizsza ofiary, badz fachowiec.
  Tak samo, jak musze to zrobic- jako zolnierz- obronca Ojczyzny w przypadku jej obrony. Bo takie jest moje swiete prawo samoobrony – jednostki, rodziny, spoleczenstwa , narodu. Im wieksza grupa spoleczna tym inne sa formy owej obrony. Bardziej zinstytycjonalizowane, posiadajace formy aparatu scigania, wymiaru i wykonania sprawiedliwosci. Podwazenie tej zasady, ubezwladnia tylko i wylacznie potencjalne ofiary atakow agresji i rozuchwala potencjalnych zbrodniarzy. Oczywiscie, sam fakt istnienia kary smierci nie wyeliminuje zbrodni, ale….zmniejszy jej rozmiary, zakres i jej spoleczna dolegliwosc.
  Praktyka penitencjonarna uczy, ze zaniechanie wykonywania kary smierci powoduje eskalacje zbrodni i czyni niezmiernie trudna prace aparatu scigania. Prosze pomyslec, na jakie niebezpieczenstwo naraza sie policjantow,detektywow, straznikow, ktorzy narazaja wlasne zycie, zmuszeni do powtornego, a nawet wielokrotnego scigania tych samych zwyrodnialcow, aby zadowolic ….kilku lekkomyslnych pieknoduchow.
  A co bedzie, jak w koncu ludzie ci powiedza,….lapcie go teraz sami. Czy budzac sie pewnej nocy z bandziorem na swojej piersi, lub waszej zony lub corki… nie bedziecie uzywac smiertelnej sily w samoobronie???? …byc moze nie, ale to juz wasza wolna wola i wybor. Ale na Milosc Boska nie zmuszajcie ani mnie, ani innych do tego …..idiotycznego heroizmu.
  A tak na marginesie, jaki jest sens dyskutowania ” na sile” ……oczywistosci??????

  Roman Kafel dnia 16 czerwca 1997 Dallas Texas

 32. NICK said

  Brawo Pan Roman! Brawo wszyscy.
  1. Moja działka leży w Parku Krajobrazowym i w Naturze 2000. Może dopiero w dalszej kolejności zaczną tu „majstrować”?
  2. W mojej wiosce, za Gierka było ok. 40 rozwijających się gospodartw. Akt. są CZTERY. Pozostali mieszkańcy się degenerują, głównie na własne życzenie. Bez skrupułów wyprzedają kawałek ziemi po kawałku. Większość nie ma już nic. Część dzieci to „młodzi, wykształceni[niby], z wielkich miast” i w głębokim poważaniu mają ojcowizny.
  Tak to wygląda.

 33. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/03/03/obcokrajowcy-wykupuja-polska-ziemie/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.