Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (53 – …
  Kapsel o Kult i wiara w życiu Józefa…
  Sarmata o Polska polityka podżegania
  Maverick o Polska polityka podżegania
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Polski intelektualista o Rosji…
  osoba prywatna o Wolne tematy (53 – …
  Zdziwiony o Czy pobożność ludowa uratuje K…
  Maverick o Polska polityka podżegania
  Zerohero o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  PISKORZ o Meksyk a wybory w Polsce
  osoba prywatna o Wolne tematy (53 – …
  Piskorz o Wolne tematy (53 – …
  AlexSailor o Polska polityka podżegania
  AlexSailor o Polska polityka podżegania
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Pamięci ofiar mordu w Hucie Pieniackiej

Posted by Marucha w dniu 2014-03-03 (Poniedziałek)

W Przemyślu uczczono dziś [2.03.2014] pamięć Polaków zamordowanych w Hucie Pieniackiej i Korościatynie na Podolu. 70 lat temu zbrodni ludobójstwa dokonali nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA i SS Galizien. [A teraz Nasz Dziennik popiera ich ideologicznych spadkobierców – admin]

Zbrodnia ludobójstwa dokonana na Polakach podczas pacyfikacji Huty Pieniackiej i Korościatynia k. Buczacza na Podolu to wciąż żywa, bolesna i nieosądzona sprawiedliwie karta w martyrologii Narodu Polskiego. 28 lutego 1944 r. wioskę Huta Pieniacka otoczyły oddziały OUN-UPA i SS Galizien, paląc żywcem niemal tysiąc osób. Liczącą ok. dwustu gospodarstw wieś zrównano z ziemią.

Jeden z organizatorów dzisiejszych uroczystości, Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu, w rozmowie z portalem NaszDziennik.pl podkreśla, że mord, jaki miał miejsce w Hucie Pieniackiej i wielu innych miejscach na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, nie ma żadnego odpowiednika.

– Ludzie ginęli tylko dlatego, że byli Polakami. To był zwyrodniały mord. Najpierw zgonili mieszkańców Huty Pieniackiej do kościoła, a potem do stodół, które zamykali, następnie oblewali benzyną i podpalali. Ludzie, mężczyźni, kobiety i dzieci, wszyscy ginęli w okrutnych mękach – podkreśla Stanisław Szarzyński.

Dopiero kilka lat temu na miejscu zbrodni w Hucie Pieniackiej stanął pomnik upamiętniający tych, którzy zostali tam zamordowani w 1944 r.

Dzisiaj w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu w intencji ofiar ludobójstwa sprzed 70 lat została odprawiona Msza św., której przewodniczył Kresowianin z Rumna ks. Tadeusz Pater, któremu Ukraińcy zamordowali pięć osób z rodziny, a homilię wygłosił ks. prałał Stanisław Czenczek. Uczestnicy dzisiejszych uroczystości: Kresowianie, kombatanci i młodzież, złożyli wieńce i kwiaty pod tablicą na murze okalającym świątynię. Śladem, który pozostał po Hucie Pieniackiej, jest umieszczona w murze w czerwcu 2010 r. przez Franciszka Bąkowskiego – jednego z niewielu ocalałych z rzezi w Hucie Pieniackiej – urna z ziemią. Została ona pobrana przy pomniku po uroczystości w dniu 28 lutego w Hucie Pieniackiej z udziałem ówczesnych prezydentów Polski i Ukrainy: Lecha Kaczyńskiego i Wiktora Juszczenki.

Uroczystości z okazji 70. rocznicy ludobójstwa planowano też w Hucie Pieniackiej, ale w związku z wydarzeniami na Ukrainie zostały one przeniesiony na inny czas. – Wspólnie ze Stowarzyszeniem Huta Pieniacka we Wschowie wybieraliśmy się 28 lutego z pielgrzymką na Ukrainę, gdzie w rocznicę zagłady miała się odbyć Msza Ekumeniczna. Niestety nie było to możliwe – podkreśla Stanisław Szarzyński.

Mariusz Kamieniecki
http://naszdziennik.pl/

Zobacz też np:

Komentarzy 6 to “Pamięci ofiar mordu w Hucie Pieniackiej”

 1. Juziek said

  Jeszcze trochę czasu i pomniki świadczące o ludobójstwie na Polakach dokonanym przez banderowskich oprawców będą burzone, a czczenie pamięci o tym zakazane.
  A za to wszystko dziękować będzie można chazarskim obłudnikom, którzy rozsiadają się wygodnie w poselskich ławach i rządowych fotelach naszego kraju!
  Do nich należy dorzucić jeszcze medialne qrewki!

 2. Pamięci ofiar mordu w Hucie Pieniackiej

  Posted by Marucha w dniu 2014-03-03 (poniedziałek)

  W Przemyślu uczczono dziś [2.03.2014] pamięć Polaków zamordowanych w Hucie Pieniackiej i Korościatynie na Podolu. 70 lat temu zbrodni ludobójstwa dokonali nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA i SS Galizien. [A teraz Nasz Dziennik popiera ich ideologicznych spadkobierców – admin]

  Panie Marucha proszę się nie łudzić co do dziennika On jest ICH więc piszą Nasz W ubiegłym roku powiadomiłem prokurwature w Legionowie o namawianiu do zabójstw na tle religijnym przez tyg Fakty i Mity Sprawdziłem że prowadzi go żydziak z partii Paligłupa Roman Kotliński .Zamiescili trzy naklejki .jedna z nich przedstawiała tacę z granatem a pod spodem podpis wrzuć na tacę.Jak byśmy my napisali wrzuć do synagogi to było by AJWAJ na całą Polskę. W tyg tym pracuje Grzegoż Piotrowski morderca księdza Jerzego Popiełuszki Dzwoniłem z USA do wszystkich tygodników,dzienników, red TV i radia i nikt nie był zainteresowany tematem Od pani red Nowiny Konopki z Ich dziennika dostałem odpowiedź że nie są zainteresowani tematem TV trwam tylko potwierdziła odbiór maila a żydowska gnida Jan Piński red Do rzeczy 4 razy w rozmowie tel obiecywał że potwierdzi odbiór maila i nie potwierdził Nie mamy polskich mediów My tylko za nie płacimy Nie mogę zrozumieć głupoty Polaków że kupują to żydowskie gówno.Ps Piński był redaktorem w Nowym Ekranie

  http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/zachecanie-do-morderstwa-na-tle-religijnym/

 3. Marucha said

  Re 2:
  Ależ Panie Stefanie, na temat Naszego Dziennika wiemy, co trzeba,

 4. Fran SA said

  Ja tu mam jeszcze taki artykul:

  Przebraze- ostoja polskosci na Wolyniu

  http://facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-przebraze-ostoja-polskosci-na-wolyniu,nId,1094018

 5. Brat Dioskur said

  Oczom nie wierze! Czyzby wladze Przemysla ,zezwalajace na przemarsze swoimi ulicami pochodow pogrobcow bandytow z UPA, pozwolily na taki akt wrogosci wobec walczacej z rosyjskim ” imperializmem” Ukrainy?
  Karykaturalnie wypadly tez we Wrocku obchody poswiecone tzw. Wykletym (juz Senyszym wyskrzeczla ,ze slusznie wykleci ,bo zabijali rodakow) ktorym to uroczystosciom przewodzil prez. Wrocka , Dutkiewicz….. ten sam ,ktory kilka miesiecy wczesniej z czcia i honorami podejmowal zbrodniarza majacego na sumieniu wlasnie …Wykletych(wole okresleniie „Niezlomnych”).Kafka z Mrozkiem by sie tu nie polapali…..

 6. jowram said

  Z cyklu: “Pierwszy raz na Mszy trydenckiej byłem…”. Świadectwo organisty
  Aktualizacja: 2014-02-20 9:28 pm

  Wiele w ostatnim czasie pojawiło się w sieci opisów które kojarzą się z opowiadaniami z kolorowych czasopism z lat 90 – czyli “Mój pierwszy raz”. I chodzi również o inicjację, jednak zgoła inną, niż opisywana w starych Popcornach. Dlatego pozwólcie, że podzielę się swoimi spostrzeżeniami od strony człowieka, który w Tridentinach bierze czynny udział od jakiegoś czasu.

  Pierwszy raz na Mszy Trydenckiej byłem w roku 2008, w Wielkanoc, na ślubie moich znajomych. Pierwsze spotkanie, które mnie urzekło, a to z powodu dostojeństwa – nie tylko chwili, ale – nigdy nie spotkałem się z takim pietyzmem, takim zaangażowaniem osób uczestniczących we Mszy – w tym i ministrantów.

  http://www.bibula.com/?p=73417

Sorry, the comment form is closed at this time.