Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietas o Instynkt samozachowawczy i…
  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
  Poziomka o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Zamiast gasić podsycają

Posted by Marucha w dniu 2014-03-03 (Poniedziałek)

W sytuacji w jakiej znalazła się Ukraina, najbardziej rozsądną postawą jest niedolewanie oliwy do ognia, wstrzemięźliwość i powstrzymywanie się od prowokacji. Chyba że ktoś ma zamiar celowo podsycić atmosferę, innymi słowy, zagrać Ukrainą i kosztem Ukrainy, dla zaspokojenia swojej mitomanii, przeciwko Rosji.

Niestety, wypowiedzi polityków polskich pozostają w rażącej sprzeczności z postawą rozsądną.

Pan Prezydent Komorowski raczył stwierdzić: „Polska chce zwołania Rady Północnoatlantyckiej w sprawie Ukrainy w trybie pilnym. Chodzi o naruszenie artykułu 4. Karty Północnoatlantyckiej (który mówi, że strony traktatu będą się wspólnie konsultowały, ilekroć zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze stron).”

Premier Tusk mówi, że świat stanął na krawędzi wojny.

Prezes PiS J. Kaczyński stwierdził: „Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że Rząd i Prezydent RP podejmą odpowiednie działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa, w naszym regionie, wobec narastającego konfliktu w pobliżu naszych granic, grożącego nieprzewidywalnymi konsekwencjami”.

Zobaczymy, czy i co postanowi Rada NATO. A tymczasem Sekretarz Obrony USA, Chuck Hagel rozmawiał z ministrem obrony Rosji Sergiejem Szojgu. Anonimowy informator z kręgów ministerstwa obrony stwierdził, że USA koncentrują się na opcjach dyplomatycznych. Szef NATO Rassmussen stwierdził na Twiterze (?!), że „Państwa NATO pozostają w bliskim kontakcie w związku z wydarzeniami na Krymie”.

A w Polsce znowu gorące głowy biorą górę nad rozsądkiem. Dla Polski nie ma żadnego zagrożenia ze strony Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie. Zagrożeniem jest czekająca nas klęska ekonomiczna, która będzie efektem faktycznego rozkładu Ukrainy, która będąc sztucznym tworem, w obecnej formie niby-rządów, nie jest w stanie przetrwać, oraz efektem prawdopodobnego zerwania, przynajmniej de facto, stosunków z Rosją.

Na innych płaszczyznach, ewentualna ingerencja Rosji, w razie eskalacji agresji banderowskiej, może być tylko dla nas korzystna. Oczywiście, nie można wykluczyć pojawienia się szaleńców, którzy pójdą walczyć ramię w ramię z banderowcami, ale w sumie, niech pójdą. W Polsce takich ludzi nie potrzebujemy. Czas zrozumieć, że polityka światowa to nie zabawa polskich jakobinów spod znaku „świętej wojny z Rosją”, ale pole do popisu dla ludzi poważnych.

Rosja nie może zgodzić się na obecność NATO na Ukrainie. Jest to zupełnie oczywiste dla każdego, kto zna historię wojen i konfliktów politycznych. Nie zależy to od jej ustroju – to konieczność życiowa dla Rosji mieć zapewniony spokój od strony tzw. ziem ukraińskich.

Rosja przez 20 lat dobrze współistniała z Ukrainą. To plany neokonserwatystów osaczenia Rosji i pazerność NATO i UE, doprowadziły do obecnej sytuacji. Jeszcze zatęsknimy za rządami Wiktora Janukowycza, który skutecznie utrzymywał status quo. Ale zachodni (i polscy) mesjaniści nie wytrzymali. Musieli pójść dalej. Żadne państwo liczące się, a tym bardziej mocarstwo stojące, jak dzisiaj Rosja, wobec próby naruszenia geopolitycznego bezpieczeństwa, nie może dopuścić do położenia ręki przez międzynarodowe koncerny na zasobach naturalnych wschodniej Ukrainy, nie może dopuścić do poszerzenia NATO, tego fatalnego reliktu zimnej wojny, na tereny nad Morzem Czarnym.

Nie ulega wątpliwości, że USA będąc na miejscu Rosji, by na to nie pozwoliły. Tam gdzie ich rzeczywiste lub (częściej) urojone interesy bywały naruszane w ciągu ostatnich ponad 20 lat, tam atakowały bezwzględnie, nie mając praktycznie żadnego umocowania w prawie międzynarodowym. Bezwzględnie też prowadzą politykę rozszerzania strefy wpływów. Czy tylko temu państwu wolno to czynić? Czy to swego rodzaju nadpaństwo przez jakiegoś boga namaszczone do pełnienia tej roli?

Jeżeli nie, to atak PiS na Rosję, jako na rzekomo rozszerzającą swoją strefę wpływów kosztem Ukrainy (a w istocie walczącą o zachowanie status quo), jest wyrazem typowej dla polskiej pseudoprawicy etyki sytuacyjnej. Zachodowi wolno,a Rosji nie wolno. A może to niesprawiedliwe, że Ukraina jest tylko pionkiem w grze?

Cóż, w grze są figury, są i pionki. Ktoś jest figurą nie bez powodu, ktoś inny musi być pionkiem. Państwo takie jak Ukraina, o ledwie trochę ponad 20-letniej tradycji państwowej, sztuczne pod względem swej konstrukcji wewnętrznej, którego obywatele zaliczani do narodowości ukraińskiej nie są połączeni wspólnymi tradycjami, współodczuwaniem, wizją przyszłości itd., z tych właśnie względów, nie może być figurą – jest pionkiem i pionkiem pozostanie.

Dopóki szanowano status quo, fikcja była utrzymywana. Naruszenie układu, pielęgnowanie przez zachód sił neonazistowskich i nieliczenie się z obawami Rosji, doprowadzi zapewne do zburzenia tego sztucznego tworu. Przeciwnie do oszalałych jakobinów robiących za prawicę w Polsce, nie życzymy Ukrainie wojny, która wiązać się będzie z tragedią rozlewu krwi. Aby tragiczny scenariusz powstrzymać konieczne jest powściągnięcie zacietrzewienia, radykalne „uspokojenie” neobanderowców, poprzez ich rozbrojenie i zakazanie działalności partii i organizacji odwołujących się do nazistowskiej ideologii Dmytro Doncowa i do bandyckiej, morderczej tradycji OUN/UPA, oraz zrozumienie czym Ukraina może być dzisiaj i jeszcze długo w przyszłości, aby nie trwać w roli wiecznego zarzewia niepokojów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z przykrością stwierdzam, że prędzej mogą te w sumie proste zależności zrozumieć sami Ukraińcy, niż polski establishment polityczny.

Adam Smiech
http://www.jednodniowka.pl/

Komentarze 3 to “Zamiast gasić podsycają”

 1. Juziek said

  Nie daje się słuchać tych sqrwesyńskich, polskojęzycznych mendo – mediów, podsycających nienawiść do słowiańskich bratnich narodów. Każda medialna menda musi za to zapłacić!
  O polskojęzycznych politykach – szubrawcach brakuje po prostu słów by pisać!
  Dlaczego Polacy siedzą jeszcze cicho, przecież lepszej sytuacji szybko nie będzie, ażeby pogonić tę mafię okupującą nasz kraj!

 2. Szymon Klucznik said

  Stara żydowska taktyka, dziel i rządź. Dziel gojów na różne grupy a potem szczuj jednych na drugich. Wypowiedzi „polskich” polityków to jawne podrzeganie do wojny z Rosją. I taki zapewne mają żydy cel: doprowadzić do eskalacji konfliktu na lini Rosja – NATO.

 3. Jerzy said

  Może tryzub , obok swastyki powinien być prawnie zakazany

Sorry, the comment form is closed at this time.