Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Nawet rewolucja musi kierować się prawem

Posted by Marucha w dniu 2014-03-04 (Wtorek)

Z dr. Andrzejem Zapałowskim, historykiem, adiunktem na Uniwersytecie Rzeszowskim i w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

W godzinę zmienia się konstytucję, w godzinę odwołuje się prezydenta, w planach ekspresowe powołanie premiera… Nie jest to zbyt szybkie tempo ukraińskich przemian?

– Tempo wydarzeń politycznych na Ukrainie przypomina trybunały ludowe podczas rewolucji francuskiej. Odwołuje się prezydenta, pomijając procedury. Oczywiście parlament Ukrainy mógł zawiesić Janukowycza do czasu podjęcia odpowiednich kroków prawnych. Warto też zwrócić uwagę na absurd, jakim jest upaństwowienie jego majątku.

Przy całej dezaprobacie dla tego, co zrobił skorumpowany Janukowycz i jego ekipa, trzeba zadać pytanie: Jak można w demokratycznym kraju upaństwowić majątek bez procedury sądowej, bez udowodnienia w sposób prawny, że majątek ten został uzyskany w wyniku przestępstwa? Powinna być przeprowadzona procedura impeachmentu, która potwierdziłaby legalność odwołania go z funkcji prezydenta. O to też powinni zadbać ministrowie spraw zagranicznych, którzy negocjowali porozumienie w sprawie uregulowania kryzysu na Ukrainie. Tymczasem robi się to z godziny na godzinę.

Również wezwanie nowego prokuratora generalnego, który w niedzielę z głównej sceny kijowskiej krzyczy do tłumu, czy ten zgadza się na rozliczenie do końca wszystkich przeciwników Majdanu. To bardziej przypomina trybunały ludowe rewolucji francuskiej, a nie zachowanie organów państwa, które w swoich działaniach politycznych chce wdrożyć standardy administracji Unii Europejskiej. Na razie świat się temu wszystkiemu przygląda ze spokojem, bo mamy do czynienia z grą geopolityczną, ale to, co widzimy, nie odpowiada standardom, do których Ukraina aspiruje.

Chęć powrotu do gry przejawia Julia Tymoszenko. Patrząc na jej wcześniejsze dokonania, widzi Pan jakieś różnice między byłą premier a Janukowyczem?

– No cóż, kiedyś żartowano, że gdyby Julia Tymoszenko wygrała wybory prezydenckie, to Janukowycz siedziałby w więzieniu tak jak ona. Sposoby prowadzenia polityki Tymoszenko i Janukowycza były podobne, podobnie jak sposoby dorabiania się wielkich majątków. Trudno natomiast powiedzieć, jak Tymoszenko na miejscu Janukowycza postąpiłaby wobec protestujących na Majdanie. W mojej ocenie, była premier nic nowego nie wniesie do polityki ukraińskiej. Ludzie chcą głębokich zmian i dotyczy to także całej klasy politycznej, bo tak naprawdę cała klasa polityczna, począwszy od Swobody po Partię Regionów, była opłacana w dużym stopniu przez oligarchów. Do tej klasy zalicza się też Julia Tymoszenko, która skompromitowała się już wcześniej.

Kim jest nowy przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow, pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy?

– Ołeksandr Turczynow to prawa ręka Julii Tymoszenko, który podobnie jak ona pochodzi z Dniepropietrowska. Za czasów rządów Tymoszenko pełnił on najwyższe funkcje państwowe. Jest to całkowicie zaufany człowiek byłej premier. Wybór Turczynowa oznacza, że jego kandydatura musiałaby być wcześniej uzgodniona i zatwierdzona przez główne państwa Unii Europejskiej. Z oświadczenia Sekretariatu Stanu USA wynika, że również Stany Zjednoczone zaakceptowały ten wybór. To pokazuje, że według opinii międzynarodowej wybór ten gwarantuje pewien kierunek podążania Ukrainy.

Kto dzisiaj dominuje na Majdanie w Kijowie?

– Tak na dobrą sprawę Majdan rządzi się dzisiaj sam. Przywódca Majdanu szef „Prawego Sektora” Dymitr Jarosz podczas wczorajszych uroczystości i świętowania odwołania Janukowycza, kiedy przemawiali najważniejsi z Jurijem Łycenko, byłym szefem MSW w rządzie Tymoszenko, mimo kilkukrotnych wezwań nie zjawił się na scenie.

Dlaczego?

– Jarosz już wcześniej występując na Majdanie, mówił wyraźnie, że celem „Prawego Sektora” nie jest w żadnym wypadku wstąpienie do UE. Ta formacja traktuje UE jako zło, podobnie jak Rosję, a ich zasadniczym celem jest narodowa rewolucja. Jarosz nie chciał stanąć na Majdanie obok polityków UE, nie chciał, aby widziano go w tym towarzystwie. W Kijowie jego bojówki pilnują porządku na ulicach, podobnie jak w środkowej i zachodniej części Ukrainy. Te bojówki są w posiadaniu broni, która zniknęła z magazynów chociażby we Lwowie.

Powstaje pytanie, jak zapanować nad tymi siłami, tzw. bohaterami Majdanu, i czy obecne władze Ukrainy są w stanie odebrać im broń. To jest problem wykreowany na Majdanie. Mamy zatem tysiące bojówkarzy, mniej lub bardziej uzbrojonych, którzy dążą do czegoś zupełnie innego niż osoba sprawująca obowiązki prezydenta Ukrainy.

Jak partie, które zaczynają wieść prym na Ukrainie, wcześniej zachowywały się wobec Polski?

– Mamy trzy partie: Batkiwszczynę – środowisko narodowe, które pała dużą sympatią do UPA i ideologii nacjonalistycznej Stepana Bandery. Zresztą z Batkiwszczyną związany był już wcześniej wspomniany Jurij Łycenko, który w niedzielę wołał ze sceny, że bez UPA nigdy nie byłoby wolnej Ukrainy i dzisiejszego Majdanu. Jest to zatem partia, która tak naprawdę rywalizowała o tradycje UPA ze Swobodą. Jedynym ugrupowaniem, które chciało być partią ogólnoukraińską, która ma dość dobrze rozbudowane struktury także na wschodniej i południowej Ukrainie, jest UDAR Witalija Kliczki, który jest zaufanym świata polityki zachodniej. Jest także Swoboda i Ołeh Tiachnybok, który jest najbardziej wygrany w tym całym zamieszaniu.

Warto zwrócić uwagę, że Swoboda w swoim programie politycznym nie ma ani słowa o integracji z UE. Powstaje pytanie, czy partia ta zmieni swoje podejście do kwestii stowarzyszeniowych z UE, czy jak Dymitr Jarosz będzie realizowała program rozbudowy ukraińskiego państwa narodowego. Byłby to bardzo zły scenariusz oznaczający wewnętrzną destabilizację państwa ukraińskiego z jednym modelem historii pisanym językiem UPA. Ludziom, którzy stali i protestowali na Majdanie, chyba nie o to chodziło, ale bardziej o cele socjalne oraz odsunięcie skorumpowanych elit od władzy i ich ukaranie. Nacjonalistyczny scenariusz byłby także zły dla Polski.

Na Majdanie w Kijowie widać radość. Co jednak stanie się, jeżeli nie nadejdzie pomoc z zewnątrz?

– Ukrainie są w tej chwili potrzebne miliardy euro. Nie ma szans, żeby UE wyciągnęła tak duże pieniądze i zdecydowała się realnie pomóc temu państwu, chyba że kosztem cięć wobec krajów Wspólnoty. Jeżeli Władimir Putin, niezadowolony z wydarzeń na Ukrainie, wycofa obiecaną pomoc finansową, podniesie ceny gazu i zablokuje import towarów z Ukrainy, która do Rosji eksportowała 25 proc. swoich towarów, to Ukraina stanie nad prawdziwą przepaścią gospodarczą.

Podziela Pan entuzjazm polskich polityków wobec tego, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie?

– W mojej ocenie, są to postawy bardzo nieroztropne z punktu widzenia interesów Polski. Uwikłano nas w globalny konflikt, który wywołały Stany Zjednoczone, chcąc uniknąć konfrontacji z Rosją. Według mnie, amerykańska administracja bierze odwet chociażby za Syrię, w której Amerykanie zostali przez Rosjan upokorzeni. Jest to zatem rozgrywka globalna mocarstw, a my – czy się to komuś podoba, czy nie – jesteśmy tylko narzędziem i nie we wszystkich kwestiach nasze interesy pokrywają się z interesami amerykańskimi. Owszem, powinniśmy być sojusznikiem, ale nasza lojalność nie powinna szkodzić naszym interesom. Innymi słowy – nie możemy realizować interesów Stanów Zjednoczonych, narażając nasze interesy, zwłaszcza gospodarcze, bo nikt nam nie zrekompensuje strat. Warto też pamiętać, że mimo zaangażowania się w Iraku czy w Afganistanie wciąż mamy wizy do Stanów Zjednoczonych. Takie są nasze korzyści.

Ze sceny na Majdanie często jest skandowane hasło „Sława Ukrainie!”. Co ono oznacza?

– „Sława Ukrainie!” to skopiowany przez Ukraińców slogan propagandowy podobny do „Sieg Heil!”, którego używali hitlerowcy. „Sława Ukrainie!” to było pozdrowienie środowisk organizacji ukraińskich nacjonalistów. W tej chwili hasło to zostało celowo przeniesione na grunt kijowski, gdzie większość środowisk w środkowej i wschodniej Ukrainie w ogóle nie rozumie jego znaczenia.

Jak w takim układzie można rozumieć skandowanie tego hasła podczas przemówienia w sobotę na Majdanie przez Jacka Saryusz-Wolskiego?

– Dziwi fakt, że wielu polskich polityków, którzy z racji prezentowanych przez swoje ugrupowania poglądów nigdy nie pozwoliliby sobie na jakiekolwiek otarcie o element faszystowski, pojawiając się na Majdanie, wobec milionów ludzi oglądających przekazy z Ukrainy, w owczym pędzie wykrzykuje „Sława Ukrainie!”. Owszem, rozumiem kampanię do Parlamentu Europejskiego, ale są pewne granice, których przyzwoity polityk nigdy nie przekracza. Co gorsza, podczas obecności na scenie Jacka Saryusz-Wolskiego skandowano również hasło „Sława Nacji!” co oznacza „Śmierć wrogom!”, na co polityk PO w ogóle nie zareagował. To jest kompromitacja.

Co może oznaczać anulowanie przez ukraiński parlament ustawy faworyzującej język rosyjski jako język urzędowy, ale także inne wydarzenia na Krymie, gdzie np. zmieniono flagę z ukraińskiej na rosyjską. Czy to symptom podziału Ukrainy?

– Moim zdaniem, to kompletna głupota. W tak gorących momentach, kiedy buduje się jedność Ukrainy czy jakiegokolwiek innego kraju, nie przyjmuje się takich ustaw jak ustawa językowa. Tym posunięciem wyklucza się 40 proc. mieszkańców Ukrainy rosyjskojęzycznej. To swoisty odwet, który oznacza odebranie ludziom języka, mediów, kultury i rosyjskiego dziedzictwa, z którym ci ludzie byli związani. To prowokacja, która zmierza do tego, aby ci ludzie opowiedzieli się przeciwko obecnym władzom Ukrainy. To największa głupota, która wypływa właśnie ze środowisk nacjonalistycznych.

Wobec tych działań Rosja będzie cierpliwie czekać?

– Rosja podejmie kroki adekwatne do sytuacji. Najpierw musi się wyłonić nowy przywódca wschodniej i południowej Ukrainy. Janukowycz jest już osobą skompromitowaną, za którą nikt nie pójdzie. Jeżeli na tym obszarze wyłoni się jakaś osoba, która stanie na czele buntu, to z tego, co wstępnie można zauważyć, wschodnia i południowa Ukraina stanie przeciwko obecnym władzom na takiej samej zasadzie jak Lwów stanął przeciw Janukowyczowi. Wtedy może być problem.

Dziękuję za rozmowę.

http://www.naszdziennik.pl

Ciekawe, z jakiego powodu „Nasz Dziennik” zaczął ostrożnie publikować artykuły na temat Ukrainy, których przesłanie nie jest tak (łagodnie mówiąc) jednostronne, jak do tej pory – tzn. dobra opozycja demokratyczna i zła Rosja. Nowe wytyczne od starszych i mądrzejszych?
Admin

Komentarzy 35 to “Nawet rewolucja musi kierować się prawem”

 1. Juziek said

  „Ciekawe, z jakiego powodu “Nasz Dziennik” zaczął ostrożnie publikować artykuły na temat Ukrainy, których przesłanie nie jest tak (łagodnie mówiąc) jednostronne, jak do tej pory – tzn. dobra opozycja demokratyczna i zła Rosja. Nowe wytyczne od starszych i mądrzejszych?”
  Admin

  Ciekawe teraz co na to mohery, czy to zauważyli i jakie wnioski wyciągną z tego?

 2. 25godzina said

  Gdyby taka „Myśl Polska” (generalnie to środowisko) miało swojego Michalkiewicza to miałaby na pewno dostęp do mediów toruńskich, a tym samym do grona słuchaczy przekraczającego autorów tekstów i prenumeratorów pisma.

 3. 25godzina said

  @3 Jak będą szli na Berlin to pójdę z nimi. Po swoje.

 4. Kazik said

  Mozets , Armii Czerwonej już od 1946 nie ma , więc się lepiej przygotuj do tego ca chcesz napisać / czytaj Gaz Wyb / . Szanse na bycie wojskowym masz zerowe , bo ani siłą ani rozumem nie grzeszysz .

 5. Luxeuro said

  „do których Ukraina aspiruje.” , żartuje. Raczej „do których Ukraińscy oligarchowie aspirują.”
  „Ludzie chcą głębokich zmian” – je dostana ale może nie będą one takie jakie im się wyobrażają.

  „dotyczy to także całej klasy politycznej, bo tak naprawdę cała klasa polityczna, począwszy od Swobody po Partię Regionów, była opłacana w dużym stopniu przez oligarchów.”
  Pewnie tak, bo to jest ten sam model używany w wielu krajach Demokratycznych. Tylko teraz „Rewolucja” była kupiona dolarem Amerykańskim i MFW (USA) będzie stawiał warunki co i jak będzie grane. To jest inwestycja ktora będzie musiała być spłacona bo inaczej tym oligarchom mogą konta zablokować na Zachodzie !!!

  „Wybór Turczynowa oznacza, że jego kandydatura musiałaby być wcześniej uzgodniona i zatwierdzona przez główne państwa Unii Europejskiej. Z oświadczenia Sekretariatu Stanu USA wynika, że również Stany Zjednoczone zaakceptowały ten wybór.”
  Kolejność kto akceptował a kto potakiwał myślę jest odwrotna. Nuland to potwierdziła. A Kerry już firmuje.

  „Dymitr Jarosz” – niech uważa co je i pije.

  „Warto zwrócić uwagę, że Swoboda w swoim programie politycznym nie ma ani słowa o integracji z UE. ” Ono się pojawi później.

  „Takie są nasze korzyści.” Chłopie mów wprost, NIE mamy żadnych korzyści z tego wszystkiego i będziemy za to później płacić, a oni w Nowym Yorku będą się z nas śmiali.

 6. Griszka said

  W końcu w jakimś medium pisowskim napisali, że Batkwiszczyna wspiera banderowców. Szok i niedowierzanie.

 7. RomanK said

  Lud Ukrainy spragniny sprawiedliwosci i chleba dla wszystkich, renkamy sfych najlepszych nowowybranychsia pszetstawicieli sadza na stolki najlepszych synof tej ziemi:-))))

 8. RomanK said

  Nowy Dziennik…probuje sie wczuc ewentualnie…..w Nowyj Jeze dniewnik:))))

 9. Luxeuro said

  Ad. 8 – Przypomina to czasy rządów Jelcyna. Teraz będzie prawdziwa Demokracja

  Niemcy na pomoc do Lwowa

 10. zofia said

  A wiec mamy Polakow na poziomie meza stanu, ktorzy nawet odpowiadajac na pytania potrafia dokonac analizy uzywajac dyplomacji i jezyka jakiego powinni uzywac premier Tusk, minister Sikorski i wielu innych.
  Prosze zauwazyc, ze wywiad ukazal sie w ND 24 lutego! obok zalosnych wypowiedzi wielu profesorow majacych zawsze (platny) dostep do tego jedynego, katolickiego, niezaleznego glosu jakim sa media torunskie.
  Panie Marucha mysle, ze Robert Cheda zaczal czytac gajowke no prosze jaka analiza!?

  Ekspert Fundacji Pułaskiego Robert Cheda: Putin rozpoczął właściwą grę o Ukrainę

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ekspert-Fundacji-Pulaskiego-Robert-Cheda-Putin-rozpoczal-wlasciwa-gre-o-Ukraine,wid,16448296,wiadomosc.html

 11. Zerohero said

  Ale jedno pytanie ND to jednak kłamstwo:

  Co może oznaczać anulowanie przez ukraiński parlament ustawy faworyzującej język rosyjski jako język urzędowy, ale także inne wydarzenia na Krymie, gdzie np. zmieniono flagę z ukraińskiej na rosyjską. Czy to symptom podziału Ukrainy?

  Stara ustawa nie faworyzowała języka rosyjskiego. Ona uznawała dwujęzyczność. Nowa ustawa znosi dwujęzyczność i powoduje, że znaczna część populacji poczuje się jak obywatele II kategorii.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Język_rosyjski_na_Ukrainie

  nie dziwię się banderowcom, że jedyne co im do głowy przychodzi, to ZAKAZAĆ. Aby Rosjan zukrainizować trzeba mieć własną kulturę, ksiązki, media, żywe słowotwórstwo. Trzeba dawać pracę. Wtedy nauczą się z własnej woli.

  Prędzej rosyjski zaadaptuje jakieś techniczne anglicyzmy niż ukraiński. Po Ukraińsku wystarczy umieć „podaj siekierę”, „ta się jeszcze rusza”, „należy się 1000 szekli”. To ubogi język, żaden interes dla Rosjan.

  a jeszcze rozmówcy się przyczepię:

  wschodnia i południowa Ukraina stanie przeciwko obecnym władzom na takiej samej zasadzie jak Lwów stanął przeciw Janukowyczowi. Wtedy może być problem.

  czyli jednak mamy doprecyzowanie co jest „problemem”. A ja uważam, że w obecnej sytuacji podział Ukrainy jest właśnie najlepszy. „Wielka Ukraina” to kraj niestabilny, chory człowiek Europy, do tego naturalne zarzewie III Wojny, bo po jednej zachód po drugiej wschód. Jak jedni capną całą Ukrainę, to drudzy mogą organizować „terrorystów” i powstania. Trzeba jasno postawić granice a nie takie dzikie pola tolerować. Polskim Żydom w pochodzie NATO na wchód zamarzyło się capnąć całą Ukrainę, ale to tylko krew i zniszczenie.

 12. maurycy said

  Postepowanie nieroztropne z punktu widzenia intersow Polski ? Tu nie chodzi i nigdy nie chodzilo o interes Polski! Tu chodzi o interes miedzynarodowego zydowstwa Oni sa psami lancuchowymi idacymi na smyczy miedzynarodowego zydowstwa ! Interes Polski to dla nich idiotyzmy i debilizmy od ktorych sie opedzaja jak od natretnego robactwa !

 13. krzysztof P said

  .Od poczatku mówię otwarcie, że Ukraina zostanie podzielona ( dobrowolnie wola swoich Obywateli, a nie żadnym najazdem krwawego Putina) na część wschodnia z Krymem i zachodnia podległą „jurgentowi z zachodu”? A co będzie z ” wojownikami tryzuba ” – gdy i zachodnie powiaty opowiedzą sie za Jakunowiczem, czyli….za protektoratem Rosji? Ostatecznie PAŃSTWO żeby żyć, musi mieć GAZ, rolnictwo, KASĘ, stosunki dyplomatyczne ze Swiatem. To wszystko przez BANDYTÓW zostało pozrywane…jak q ..a będą się rządzic mając za paliwo jedynie n i e n a w i ś ć do sąsiadów i marzenie o samostwiennej / niezależnej / Ukrainie ?
  Na stworzenie i utrzymanie drugiego KOSOWA ( Kijów) dziś NIKOGO na to nie stać?, Więć CO?
  Albo przyłączą nam ” bandytowo ” i się będa w kułak śmiali z durnoty polaczków, (nowe ognisko konfliktów) albo dadzą tym ostatnim szanse wyjazdu na zachód i rozpłyniecie się w niebycie politycznym ( jak 1 Solidarność)?

 14. 25godzina said

  @Zerohero Czy Rosji potrzebna jest paląca się granica? Najlepsze rozwiązane to utrzymać to co jest, zabezpieczyć swoje interesy na Krymie i wziąć ich na przeczekanie. Tym co się teraz dorwali do żłoba trzeba tylko dać czas, a prędzej czy później ludzie wywiozą ich na taczkach i problem Banderlandu się sam rozwiąże. To jest myśle do wyleczenia.

  Podział to jednak zgoda na powstanie nowego tworu, a to trudno odkręcić.

 15. Re: 14 Krzysztof P.
  W pierwszej dekadzie kwietnia 2014) bedzie Pan wiedzial napewno: czy Ukraina pozstanie w rekach Ukraincow (wolne i suwerenne panstwo), czy bedzie pod calkowita jurysdykcja Federacji Rosji (tj. zostanie wciagnieta do obszaru Rosji).

  Juz w chwili obecnej, Ukraina boryka sie z dokladnie takimi samymi problemami jak my borykalismy sie w latach 80-tych przy akompaniamencie „szczodrych” obietnic zydowskiej finansjery… Skutek? Prosze otworzyc okno (bez znaczenia czy jest Pan w Polsce czy w USA – dokladnie taki sam rezultat…)
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Polecam bardziej przyjrzec sie polityce Putina (przynajmniej przez ostatnie 2 lata).
  Putin bardzo ciekawe porozumienia dokonal zanim przystapil do dzialan, a wiec wpierw zabezpieczyl sobie „tyly”, by uderzyc z „frontu”… No, ale ciekwsze dzialania Putina jeszcze przed nami, bowiem jego kurtyna w jego teatrze nie jest jeszcze odslonieta w 100%…On jest rezyserem…z bardzo potezna karawana…

 16. marta15 said

  my tu gadu gadu a w tzw miedzczasie.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3043
  „..ANGLIA sprzedala POLSKE powtornie.

  „..No a teraz? No a teraz, kiedy zarówno obóz zdrady i zaprzaństwa w osobach pana prezydenta Komorowskiego, pana premiera Tuska i pana ministra Skorskiego, jak i obóz płomiennych obrońców polskich interesów narodowych w osobach pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pana posła Hoffmana i Umiłowanych Przywódców drobniejszego płazu, zaangażował się w instalowanie na Ukrainie demokracji, to znaczy sytuacji, kiedy „Majdan”, czyli paramilitarne bojówki banderowskie, wystawiły w Kijowie pozorantów w postaci rządu Arsenija Jaceniuka – od tyłu, to znaczy – od strony Wielkiej Brytanii zaszli nas Judejczykowie, z inspiracji których brytyjska Izba Lordów podjęła uchwałę żądającą spełnienia przez Polskę żydowskich roszczeń majątkowych..”

 17. Zerohero said

  @25godzina

  Jasny podział chroni właśnie przed problemem płonącej granicy.

 18. 25godzina said

  @Zerohero Wystarczy popatrzeć na Jugosławię żeby rozumieć co znaczy podział. Powstanie Banderlandu to Kosowo 2.0 w miejsce styku narodowości, nacji, grup etnicznych interesów itd itp. czyli miejscu z potencjałem do konfliktu. I Banderland byłby takim centrum sterowania konfliktami na wszystkie cztery strony świata, każdy z każdym.

  Cel: zarażenie Polski śmiertelną chorobą i pchanie jej dalej na wschód. Rosja ma tyle narodowości, że tam też można mieszać.

  Też myślałem, że podział załatwia sprawie, ale jestem pewien że to byłby dopiero początek czegoś co by związało energię Polaków na dekady. A jak my byśmy odwrócili się na wschód to od zachodu zaszliby nas Judejczykowie pod osłoną Fryców.

  Wymyślanie „narodów”, podpalanie, podsycanie konfliktów. To byłaby przyszłość tego regionu i koniec przebudowy tej części świata, to by pewnie nie wybuchło jak w Jugosławii, ale paliło tak jak palą sie torfowiska.

 19. Re: 15 Marta 15
  Pani Marto, bede szczery do szpiku kosci (specjalnie dla Pani)…
  W chwili obecnej, zydzi ktorzy kontroluja zycie Polakow w RP jak rowniez ci „polacy” popierajacy zachodni „geszeft” praktycznie nic nie maja do powiedzenia ani nic do zrobienia. Jesli jednak beda cos robic i przeszkadzac obudzonemu „niedzwiedziowi” z jego „karawana”, to Syberia moze dla nich okazac sie „kurortem wypoczynkowym”…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. jowram said

  Kilka łączących się punktów w imprezie pt. „Klewki2″ – sprawie która może wysadzić polską scenę polityczną. OBY! Służby rosyjskie mogą teraz nas nieźle rozegrać, a coś może być na rzeczy, bo zaobserwowałem dziś 3 przesłanki.

  1. Kto też zwrócił uwagę oglądając konferencję Putina na WSI24, jak „ktoś” im przełączył wajchę na jakieś obrazki z poligonu w momencie pytania o to, kto stoi za niekonstytucyjnym przewrotem na Ukrainie. Oglądałem na streamach TVN24 i RT opóźnienie do oryginalnego przekazu nie wiem jakie było. Nie miałem dostępu do satelitarnego gdzie mógłbym porównać z jakim opóźnieniem tvn24 nadaje konferencję. Streamy RT i TVN24 szły prawie równo. Na RT Putin mówił do mnie bez problemów, że to dobrze wyszkoleni ludzie w Polsce i na Litwie są za to odpowiedzialni.
  (zauważyłem, że ten cenzorski manewr zaobserwował też człowiek z forum prawda2)

  2. Przed chwilą oglądałem lokalne wiadomości i słyszę, że pielęgniarki z Brzegu odeszły od łóżek pacjentów, bo miały dostać 500zł podwyżki a tu brakło pieniędzy!? Natomiast ponad 80 „Ukraińców” przebywa w szpitalu MSW i pieniądze są. W Lwowie nie ma szpitala, czy dobrze wyszkoleni agenci muszą być pod specjalną opieką?

  3. Słów Putina nie dało się unym już wymazać, bo zgodnie ze światowym trendem antypolonizmu wszystkie zachodnie stacje to podchwyciły i nasze syjomedia zaczęły ten temat wyśmiewać. Kilka dni temu nawet podawano, że Merkel coś mówiła o bełkoczącym Putinie, to pewnie zaraz media to podchwycą, połączą i będą ściszać temat.

 21. czajkaaa said

  Opóźnienie to stara sztuczka!

 22. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 23. Zerohero said

  @25godzina

  Właśnie to co jest teraz stanowi zarzewie wojny domowej, takiej w stylu Jugosławii. Jak się Ukraina podzieli wg. referendum, postawi jasno wytyczyną granicę, to ryzyko wojny będzie znacznie mniejsze.

  Poza tym nie wchodzimy do tej samej rzeki. O Ukrainie przedmajdanowej możesz zapomnieć. Majdan poważnie wyostrzył podziały i spolaryzował ludzi. Teraz tam się zawsze będą bać autobusów z „aktywistami” z jednej albo drugiej strony. Wciskanie ich na siłę do jednego państwa to inicjownaie reakcji łańuchowej.

 24. zofia said

  Podzial oznacza powstanie nastepnej bazy jak Camp Bondsteel a Polska mieszkaniem terrorystow.

  To juz bylo ale dobrze ponownie poczytac o Kossowie

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/panstwo-mafijne-w-kosowie-i-camp-bondsteel-krok-ku-ciaglej-obecnosci-wojsk-usa-w-europie-pld-wsch-kuriozalna-waszyngtonska-strategia-dla-kosowa-moze-zniszczyc-nato-2012-04

 25. Fran SA said

  Wreszcie jakas przyzwoita i obiektywna ocena tragicznych zdarzen na Ukrainie wyrazona przez przedstawicieli polskiej nauki.

  Zalosne bowiem jest to, ze oficjalna propaganda w podejrzanych mediach oficjalnych nie tylko w Polsce przypomina takiego dupka brydzowego, ktory ciagle licytuje w kiery bo mu sie ‚ten kolor szalenie podoba’.

  I nie wazne kto kogo zamordowal, zywcem podpalil benzyna, pobil kamieniami, albo kto wznosil szance i wybijal szyby w parlamencie – prasa w Polsce huczy o ‚wtracaniu sie Rosji w sprawy ukrainskie’.

  A kto ma prawo sie wtracac do Ukrainy i Krymu?? Unia?
  Ukraina nie nalezy do Unii i Unia nie planowala jej czlonkostwa.
  USA?
  Ukraina to nie Haiti czy Panama, ktore leza w poblizu USA i ‚moga naruszyc integralnosc Stanow Zjednoczonych’.
  Bazy wojenne?
  Rosyjskie bazy w Sewastopolu sa tam od czasow carskich.

  Ale niech ktos sprobuje zaatakowac amerykanskie bazy na japonskiej ziemi w Okinawie, czy w Europie: Kosowie, Wojwodinie lub Albanii!! A teraz w Rumunii!

  Jesli mozna bylo obalic parlament w Kijowie, to dlaczego nie mozna na Krymie?

  I kiedy rozdzierano Kosowo od Serbii, i rozszarpano sztucznie Sudan na dwa panstwa- Amerykanie razem z Unia i tzw. ‚international community’ powolywali sie na ‚prawa etniczne zamieszkalej ludnosci do samostanowienia’.
  Jak to sie stalo, ze mozna bylo rozmontowac Czechoslowacje?

  Zastanawia fakt, ze bandytyzm Unii i Jankesow nie traktuje : Chin, Indii, Rosji jako przewazajacej czesci ‚international community’.
  Te kraje w ogole nie sa brane pod uwage!

  A pan Kerry/Cohen ?
  Polecial do Izraela ‚negocjowac’ pokoj z Palestyna, skad go Izraelici przepedzili i wysmiali; teraz siedzi w Kijowie, zeby negocjowac wojne z Rosja.

  Uniwersalny dyplomata i negocjator!

 26. NICK said

  Oglądałem dzisiaj rano TVP info.
  Nie do strawienia.
  Zmasowana, agresywna, butna i prześmiewcza PROPAGANDA.
  Kłamstwo za kłamstwem.
  Świat się tym ŻYWI.

 27. marchabr said

  Ad. 1 Mohery używają emocji, nie rozumu, bo posoborowa sekta zakłada wiarę jako doświadczenie emocjonalne. Stąd jeśli emocje zostaną przekierowane przez tow. Dyrektora, to wróg zostanie znaleziony gdzie indziej.
  Np. zbieranie historii o pomocy Żydom. Owszem, gest szlachetny, ale wielu słuchaczy co było bardziej spostrzegawczych, spostrzegawczości tu nie używa.

 28. Podzielam w pełni obawy p. 25 Godzina (kom. nr 18) i p. Zofii (kom. nr 24) co do przyszłego statusu Banderlandu i ewentualnych konsekwencji dla Polski.
  Zaś „ND” musiał po prostu spuścić z tonu, jako że zaczęły właśnie wściekle szczekać w kierunku Moskwy różne TV-ny i podobne. Przecież muszą się na zewnątrz jakoś różnić!

 29. Luxeuro said

  Ad. 24 – „Podzial oznacza powstanie nastepnej bazy jak Camp Bondsteel a Polska mieszkaniem terrorystow.”
  Bardzo dobra obserwacja. Początkowo będzie malutka.

 30. Boydar said

  Na obrzeżu powyższej dyskusji, pozwolę sobie przytoczyć 50 pytań Pana Roberta :

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

  źródło – http://xx.neon24.pl/post/106583,niedzwiedz-wschodu

 31. Zerohero said

  A nie przyszło Państwu do głowy, że ta „niepodzielna” Ukraina to też będzie Banderland? Wschód będzie de facto poza władzą tego banderlandu.I tyle.

  Jedyna różnica to taka, że granica podziału nie będzie formalna, będzie w ruchu. Zamiast zdychającego gospodarczo, izolowanego małego Banderlandu będziemy mieć pęczniejące armie NATO i Rosji po obu stronach. Proszę się nad tym zastanowić. To jest niebezpieczeństwo III Wojny, która przyniesie śmierć nam wszystkim.

  Inny wariant to zrobienie z Banderlandu Izraela Północy, w takim przypadku Rosjan ze wschodu po prostu się wygna albo zapędzi do obozów. I będziecie mieć Banderland od Bugu aż po Kaukaz.

 32. NICK said

  Ad. Tytuł i tekst.
  Primo: to nie była rewolucja !
  A z PRAWEM nie miała NIC wspólnego !
  „rewolucja MUSI kierować się PRAWEM” ???
  Które pieprzone rewolucje „się kierowały”???
  Najczęstsze słowo działa na mnie jak płachta na byka. Niewinne OFIARY.
  Podłość „wybranych” nie ma granic.

 33. 25godzina said

  @Zerohero Wschód obejmują wpływy rosyjskiej gospodarki, Zachodu już nie i na biedzie i frustracji grają banderowcy. Banderland sam się nie utrzyma, będzie napychany kasa z USA/UE/Izraela i w ten sposób przekształcany w państwopodobny nowotwór którego jedynym źródłem utrzymania będzie działalność rewolucyjna/szpiegowska itd itp.

  Wschód i Zachód w jednym państwie jakoś mogą wspólnymi siłami się dźwignąć i znormalnieć. Wtedy też gruntu dla banderowców nie będzie. Cały duży organizm może chorobę pokonać, podział oznacza zarzewie konfliktu na dziesięciolecia.

  Putin to wie (czyta co piszą w Gajówce) i dlatego działa małymi krokami wpływając na to wszystko co realnie ma znaczenie, a piana z czasem sama zniknie.

 34. zofia said

  ad.31
  Pomaranczowa upadla bo U byla jedna i nic nie mogli zrobic bedacy u wladzy Kaczynscy.
  Ukraincy nie wybrali najlepiej ale wlasnie kartka wyborcza zlikwidowali Banderland.
  5 mld $ na dlugo nie wystarczy tym co z lancuchami, maskami ,buldozerami,palacymi sie oponami, nielegalna bronia przejeli wladze.
  Szatan jak czyni zlo zawsze znajdzie mrowie poplecznikow. Jak to mozliwe ze jako pierwszy KK poparl buntownikow, poparl rewolucje!
  W Wielki Piatek wielu ksiezy, bp stanie przed Ukrzyzowanym i co powie ” wybralem Barabasza”?
  25 lutego o tragicznych konsekwencjach konfliktów i wojen przypomniał Papież podczas porannej Eucharystii
  Powiedzial m in „to powinniśmy czynić dzisiaj w obliczu tak wielu wojen: płakać, pogrążyć się w żałobie, upokorzyć się.
  Dodał, że zazwyczaj w obliczu konfliktu usiłujemy go rozwiązywać, posługując się językiem wojennym, czego konsekwencje są opłakane”
  Niestety to wlasnie katolicy najczesciej uzywaja „wojennego jezyka” w konflikcie ukrainskim.

 35. Raynold said

  Pan Zapałowski dotknął sedna sprawy na Ukrainie. Szkoda tylko że tak późno zaczął myśleć i mówić normalnie, bo onegdaj mówił i robił całkiem podobnie jak te męty polityczne w Polsce, które teraz krytykuje. No ale lepiej późno niż wcale.
  No a o. Tade na wszelki wypadek drukuje, bo gdyby było coś nie tak jak pisał do tej pory, to będzie miał atut – A nie mówiłem !

Sorry, the comment form is closed at this time.