Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marcin o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
  JADAM o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Kwal o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-03-04 (Wtorek)

Wbrew powszechnym żydowskim strachom chcę mocno podkreślić: nie będzie żadnej wojny Rosji z Ukrainą, ani wojny Rosji z żydo-reżimami Zachodu.

USA nie zdecydują się na konflikt z Rosją, są zbyt słabe gospodarczo. Zrezygnowały już z udziału w militarnych konfliktach i od jakiegoś czasu planują ograniczenie liczebności własnej armii.

Ponowne uruchomienie rebelii na Ukrainie nie wchodzi w grę w tej fazie konfliktu, ponieważ na razie trwa uzurpatorska władza żydowskich rebeliantów. Rebelia wywołana teraz byłaby skierowana przeciw żydowskim zamachowcom z Jaceniukiem na czele. Rebelia, zamachy terrorystyczne, czy nawet wojna domowa, mogą pojawić się po ponownym przejęciu władzy przez obóz prorosyjski (ale będzie to inna sytuacja).

Powszechne żydo-media na usługach żydo-reżimu III RP jak i politycy tegoż reżimu i wyznaczonej przez reżim opozycji, eskalują jednak napięcie zagrożenia wojną, żeby pobudzić i ożywić wśród Polaków nastroje niechęci do Rosji, jako agresora wobec Ukrainy i państwa – reżimu Putina – bezwzględnie łamiącego standardy zachodniej demokracji.

Taki obraz Rosji jest przeznaczony dla nas, dla społeczeństwa, bo przecież syjoniści doskonale zdają sobie sprawę, że to USA i UE winne są brutalnej rebelii na Ukrainie, którą chcą zawłaszczyć i złupić.

Uważny obserwator ostatnich wydarzeń na Ukrainie z łatwością wysnuje wniosek, że: Rosja nie doprowadzi do wojny z Ukrainą, ponieważ stawia sobie odwrotne cele, niż wzrost wrogości wobec siebie Ukraińców. Nie ma także zamiaru wywoływać ostracyzmu Ukraińców wobec rosyjskiej mniejszości na Ukrainie.

Postawmy jednak pytanie, czy zaangażowanie polityczne i wojskowe Rosji na Ukrainie zgodne jest z prawem międzynarodowym? Z formalnego punktu widzenia być może tej zgodności nie ma. Ale musimy pamiętać, że pierwsi złamali to prawo jego najwięksi „obrońcy” – dokonały tego żydo-reżimy USA i UE, inspirując i finansując brutalną rebelię na Ukrainie w wyniku, której syjonistyczna banda puczystów, łamiąc konstytucyjny porządek, przejęła władzę w państwie.

Przypomnę, co skłoniło syjonistyczne USA i UE do wszczęcia rebelii:

a) odmowa prezydenta W. Janukowycza podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE – był to jednocześnie powód i pretekst. Pretekst, jakoby społeczeństwo Ukrainy za wszelką cenę chciało znaleźć się w UE – zawłaszczenie powszechnych mediów przez syjonistów znakomicie ułatwia taką propagandę,

b) syjoniści z USA i UE doskonale zdawali sobie sprawę, że żydostwo ukraińskie nie ma szans wygrania wyborów, a tym samym możliwości wepchnięcia Ukrainy do UE i NATO oraz budowa baz rakietowych wymierzonych w Rosję równe są zeru.

Tu pojawiają się kolejne pytania, czy prawo międzynarodowe daje realne możliwości jego egzekwowania? A jeśli takich możliwości egzekucji nie ma, to czy podjęte przez Rosję kroki są, czy nie są, właściwe i usprawiedliwione?

Historia, ale i fizyka uczą, że sile trzeba przeciwstawić siłę, żeby przynajmniej zachować równowagę. Brutalnego, imperialnego bandytę można powstrzymać jedynie siłą, jeśli trzeba to brutalną. Rosja swoimi działaniami politycznymi oraz ruchami wojsk chce jedynie wymusić powrót na Ukrainie do sytuacji przynajmniej z 21.02.2014 (porozumienie między rebeliantami, ministrami MSZ NRF, III RP i Francji a W.Janukowyczem) i ma na to przynajmniej trzy miesiące (tyle trwała syjonistyczna rebelia). Ma do tego identyczne prawo jakie przyznały sobie USA, które wszczęły rebelię – z czego Waszyngton doskonale zdaje sobie sprawę. Syjoniści będą, więc musieli oddać władzę na Ukrainie Ukraińcom, którym w znakomitej większości nie pali się do UE.

Trzeba także mocno podkreślić, że żydo-reżim III RP wspierając syjonistyczną rebelię na Ukrainie, a teraz także władzę bandy puczystów, ponosi odpowiedzialność zarówno za śmiertelne ofiary rebelii, jak i za obecną sytuację konfliktową i naraża Polskę i Polaków na pogorszenie stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją. Pogorszeniu ulega także wizerunek Polaków wśród Rosjan, dla których stajemy się zwolennikami brutalnego imperializmu żydo-reżimów Zachodu, mimo, iż w rzeczywistości jesteśmy ich ofiarą i jesteśmy przez nie okupowani.

Jeśli nawet potraktujemy poważnie retorykę o rosyjskich dążeniach wojennych, uprawianą przez żydo-reżim III RP, to nasuwa się oczywisty wniosek, że rządząca obcoplemienna banda pozbawiła nas możliwości obronnych niszcząc gospodarkę i likwidując armię, a teraz pcha Polskę do konfliktu z militarną potęgą Rosji.

Czyżby strach i nieuchronność utraty władzy oraz widmo rozliczeń funkcjonariuszy żydo-reżimu III RP pchał ich do kolejnej zbrodni na polskim narodzie, do wojny z Rosją?
Żydo-reżim III RP stał się już tragifarsą. Zbliża się jego koniec i narzucona Polsce żydo-władza bez legitymacji narodu wie o tym lepiej od nas. A strach ma zawsze wielkie oczy.

Dariusz Kosiur
http://wiernipolsce.wordpress.com/

Niestety, optymizmu z ostatnich zdań nie podzielamy. Koniec tego reżymu oznacza jedynie wymianę go na inny reżym, również niepolski. Polacy bowiem nie posiadają własnych elit narodowych.
Admin

Komentarzy 67 to “Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie”

 1. efka said

  Im chodzi o związanie Rosji w konflikty przy granicy żeby mogli sobie zrobić luzik przy Syrii. Premier Izraela poleciał do Obamy – po co? Oficjalnie podali, że chodzi o pokojowe rozmowy, czyli kombinują coś w sprawie działań wojennych w Syrii, bo ichnie przekaziory przycichły w tej sprawie. Czyli nie mają się czym chwalić

 2. angelo1961 said

  Jak można być solidarnym z wrogiem.

 3. Griszka said

  Rzeczywiście. Ludzie co chwila powtarzają tę bajkę o zbrojnej napaści i ewentualnej wojnie za mediami głównego ścieku. I za każdym razem trzeba cierpliwie wszystko tłumaczyć od początku. Jakby tak uruchomili myślenie i odrzucili ten koszerny bełkot…

 4. hulsz said

  wystarczy spojrzec na kurs zlota i srebra same spadki wiec od razu widac ze zadnej wojny na razie nie bedzie

 5. angelo1961 said

  Ja pisałem o sowietach jako wrogu.

 6. veri said

  Wczoraj na jednym z ż -(moim zdaniem) portali zacytowalem fragment z tego co wyzej napisal p. Kosiur + link … otrzymalem taka oto odpowiedz :

  ” Interesujący przyczynek – ktoś zadaje sobie trud (za ruble?) robienie Kisielova z mózgu?
  Wszak to jest extra propaganda modelowana Gebelsowskimi osiągnięciami – to nawet Rosjanie odcięci od informacji zauważyli.
  CIERŃ3.03 22:04 ”

  Domyslamy sie kto zacz ten osobnik kryjacy sie na nickiem ” CIERŃ ” ?

 7. AD 1.
  Dla Ciebie okruch z naszej zapomnianej Staropolskiej Prawdy. Wyjaśniam, że Prawda to po staropolsku dosłownie Niebiańska Wiedza, bo mamy Ją od naszych gwiezdnych przodków, Pol Lelich.
  Prawda:
  – “Używanie siły to oznaka głupoty, czyli słabości.”
  – “Mądry nie ma wrogów, bo potrafi zjednać sobie każdego, a zwłaszcza wroga, głupi wszędzie ma wrogów i ze wszystkimi cały czas walczy.”

  A np. pewien geniusz rzekł:
  “Jak najlepiej kontrolować opozycje? Przewodzić jej.” 🙂
  Wracajmy częściej do naszej Roodzimej Polskiej Prawdy, a zaczniemy zaznawać życia w spokoju.

 8. angelo1961 said

  Ad 5 . W naszym położeniu geograficznym , z tym spokojem to tylko marzenia.

 9. Janek said

  ad 3
  To nie Rosjanie są naszymi wrogami, tylko Żydzi!

 10. Ad 6.
  Nie rozśmieszaj mnie 🙂 to stereotyp wbity nam do głów przez tych, którzy chcą nas mieć na swoje usługi i właśnie mają.
  A czemu np. Finlandia granicząca z „upiorami” kwitnie? Coś jest w jej rodzimej nazwie „Suomi”, zadziwiająco bliskiej sanskryckiemu „swami” – „błogosławiony, święty”. Oni po prostu nigdy nie odeszli, przynajmniej mentalnie, zbyt daleko od swego historycznego wedyjskiego korzenia, od Prawdy. Myśmy go natomiast zupełnie zatracili. A mastaje teraz czas na weryfikację historii i wiedzy w ogóle. Prawdziwa historia Polski dopiero czeka na swe odkrycie. Póki co jest nam zupełnie nieznana. Właśnie kończę na ten temat książkę „PJak Niebo” http://poloneum.com/libraryp.html#PH.

 11. angelo1961 said

  Ad 7 . I ci i ci .

 12. Ad 9.

  Ani ci, ani ci – my sami 🙂

 13. dejpanspokój said

  Pan Marucha napisał: „Polacy bowiem nie posiadają własnych elit narodowych.” – Co pozytywnego Pan radzi na tą okoliczność?

 14. Maciej said

  Ciekawe jakby mnie potraktowali gdybym poszedł z takim plakatem jak w artykule na spotkanie klubu gazety „polskiej” ?

 15. Kar said

  re:12

  ..uzbroiliby leb/ramie w takie „kosi-kosi” pudelka i na widok Macieja krzykneliby zgodnie: ..hawk!

  http://www.fzp.net.pl/modlitwa/tefilin

 16. maurycy said

  Sluszna uwaga .zydorezim w III RP widac ze sie niczym nie rozni ! Parchy odraAajace z PIS niczym sie nie roznia od zgnilkow z po JEDNA ZYDOWSKA SZAJKA ! kLOTNIE MIEDZY BANDYTAMI SLUZA TYLKO DO OGLUPIANA pOLAKOW ! wWDAC JAK NA DLONI ZE TE ODRAZAJACE ZGNILKI REALIZUJA WYLACZNIE OBCE INTERSEY ! POLSKA TO TYLKO TAKI DLA NICH PRZYGLUP SLUZACY DO ICH BAZNDYCKIEJ I AWANTURNICZEJ POLITYKI !

 17. Maciej said

  @ 13

  Dawid Wildstein robiący za licencjonowaną prawicę nawet się załapał:

  http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo/antysemityzm-lewicy

 18. JO said

  Panie Gajowy, Pan Dariusz Koszer , zwanym Sie Kosiurem , napisal to Ostatnie zdanie, bo wie, ze jak trzeba bedzie oddac wladze Przez Zydow w Oslonce PiS I PO , to on szykuje Alternatywe grajac na Wielkiego Patriote I Scigacza Zydow.

 19. wiesdomar said

  Ad 9
  Panie Polak ! Panka głupota, albo rola jaką pan spełnia na tym forum jest niewyobrażalnie podła. Żygam na pana

 20. Boydar said

  „… nie będzie żadnej wojny Rosji z Ukrainą, ani wojny Rosji z żydo-reżimami Zachodu …”

  Oczywiście, że nie będzie.

  Kiedy ogłoszono deprecjacje języka rosyjskiego na tzw. Ukrainie przez tzw. „nowy organ”, już wiedziałem, że to hucpa. To było tak bezsensowne i jątrzące, że aż kłuło w oczy i rozum. I pojąłem, że właśnie o to chodziło.
  Żeby podpuścić tłuszczę i wbić gwóźdź, na którym Wielki Reżyser zawiesi pod koniec przedstawienia swoją kufajkę.
  Obecnie rzeczona deprecjacja jest skrzętnie odsuwana w cień wydarzeń. Co mnie, w moim przekonaniu, tylko utwierdza.

 21. compu said

  Ja dodam od siebie jeszcze, że dopełnieniem tego obrazu jest syjonizm, Który swoje cele realizuje przy pomocy US AR

  O co tak naprawdę chodzi w Ukraińskiej tragedii

  Aby zrozumieć przyczyny konfliktu tuż za nasza wschodnią granicą trzeba wyrzucić ten cały syf, jaki nam faszerują w głowy media głównego nurtu i cofnąć się kawałek w przeszłość. Przeanalizować wszystkie konflikty jakie działy się w tym czasie i wyłoni się pewna prawidłowość, na pierwszy rzut oka niezauważalna. Ktoś kiedyś popełnił takie stwierdzenie że ze środka lasu nie widać lasu bo go drzewa zasłaniają. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Docierają do nas pojedyncze informacje które są pojedynczymi drzewami i dopiero spojrzenie na nie wszystkie razem z odpowiedniego dystansu spowoduje że zauważamy pewne prawidłowości i powiązania – Zobaczymy LAS. Należy zatem wyjść z pomiędzy drzew na odległą polane i spojrzeć na to wszystko z pewnego dystansu. I wtedy puzle tej układanki zaczną nam się pięknie układać w jeden wyrazisty obraz.
  Drzewa to są pojedyncze zdarzenia które są nadinterpretowane i zniekształcane przez media a cały las to jest nic innego jak Geopolityka, czyli długofalowa strategia jakiegoś kraju obliczona na dekady. Jednym z takich „lasów” jest plan „wielkiego obszaru” nakreślony przez Niemcy przed pierwszą wojną światową a później przemianowany na plan „Mitteleuropa” (główny cel strategiczny pierwszej wojny światowej). Plan ten zakładał utworzenie w środkowej Europie państw pozornie niepodległych a w rzeczywistości niemieckie protektoraty z gospodarkami UZUPEŁNIAJĄCYMI i NIEKONKURENCYJNYMI wobec Niemiec. Co dokładnie dziś obserwujemy na własne oczy (kto nie widzi ten ślepiec). Jak to mówi wielce czcigodny red. Michalkiewicz „Niemcy po 100 latach wygrali pierwszą wojnę światową”. Ciężko się z tym nie zgodzić skoro wszystkie założenia planu zostały wypełnione.
  Ale wróćmy na Ukrainę. Ukraina tez jest częścią większej rozgrywki która toczy się wokół Chin. Zbigniew Brzeziński w swojej książce „Wielka szachownica” zdradza sporo szczegółów. Np. przewiduje rosnącą role Chin przy jednoczesnym osłabianiu się potencjału USA, a w konsekwencji detronizacje Stanów zjednoczonych jako supermocarstwa i nawet podaje receptę jak temu zapobiec.
  Obecnie świat podzielił się dokładnie na pół. Jest dokładnie tak jak przed I wojną światową i II wojną światową. Wszyscy pozawiązywali sojusze, pogrupowali się w bloki wzajemnie się osłaniające w przypadku napaści. Sytuacja przypomina klocki domina gdzie wystarczy trącić jeden aby III wojna światowa się na dobre rozhajcowała. Z jednej strony mamy blok zachodni w skład którego wchodzą USA,UE,IZRAEL,JAPONIA,KOREApd a z drugiej strony mamy CHINY,ROSJA,IRAN,SYRIA,KOREApł.(Syria ma sojusz wojskowy tylko z Iranem). Te wszystkie konflikty z jakimi ostatnimi czasy mieliśmy i mamy do czynienia to nic innego jak zwyczajne kopanie się po kostkach tych dwóch bloków po to aby mieć jak najlepszą pozycje w zbliżającym się nieubłaganie wielkimi susami konflikcie. Ja bym zaryzykował stwierdzenie ze III wojna światowa już trwa, tyle tylko ze obecnie jest w stadium embrionalnym i dla prostej ludności tego świata jeszcze niewidocznym. Na razie się tylko tli ale tylko czekać jak ktoś dorzuci do tego parę galonów benzyny. Wróćmy do Brzezińskiego.
  W swojej książce jako najlepszą strategią pokonania wrogów (Rosje i Chiny) opisuje to tak- „napuścić” jednego wroga na drugiego wroga tak ze sami się nawzajem wyeliminują, a Stanom Zjednoczonym przypadnie już tylko zadanie „posprzątać”. Dzięki tej chytrej taktyce Anglo-Amerykański establishment pozostanie nietknięty i zapewni sobie następne 100 lat bycia żandarmem i panem świata. Jakim sposobem tego dokonać? Już spieszę wyjaśniać.
  Chiny nie są monolitem. Jest to sztuczny twór państwowy zamieszkujący przez różnej maści narody i mniejszości. W czasach Cesarskich utrzymywany silną ręką władcy. W czasach komunistycznych utrzymywany w całości przy pomocy zamordyzmu. Natomiast dzisiaj integralność Chin utrzymuje się dzięki jako takiemu dobrobytowi i tym ze jest „ciepła woda w kranie”. Dobrobyt jest gwarantem integralności Chin które nawet teraz trzeszczą w szwach gdyż odzywają się różne separatystyczne namiętności w różnych częściach Chin. Aby zachować status quo, czyli dobrobyt obywateli, gospodarka Chin musi się „kręcić” a żeby się kręciła potrzebuje olbrzymich ilości surowców które chłonie jak gąbka. (Mają taki sam problem jak dziewiętnastowieczne Niemcy).
  Plan Brzezińskiego jest taki aby odcinać dostęp Chin do surowców strategicznych, niezbędnych dla ich gospodarki. Celem takiej polityki jest przymuszenie Chin do wojny z Rosją o te właśnie surowce. Zauważcie ze Chiny maja olbrzymie zasoby surowcowe tuz pod nosem z gotową infrastrukturą i małym zaludnieniem. Jest to Syberia, czyli „tuż za płotem u sąsiada”. Wystarczy wyciągnąć rękę i wziąć. Jest to region świata niesamowicie bogaty we wszystko czego potrzebują. Tak wiec mając do rozważenia upadek własnej gospodarki, niepokoje społeczne i pogrążenie się w krwawej wojnie domowej, a szybką, zmasowaną i oczywiście zwycięską inwazją celem aneksji Syberii, to te drugie wyjście mogło by się okazać mniejszym złem. Oczywiście wojna by trwałą dalej i obydwie strony by się wykrwawiały ku uciesze starszych i mądrzejszych tego świata jak to powiada redaktor Michalkiewicz.
  Nie zawracał bym sobie głowy książką Brzezińskiego gdyby nie to ze taka strategia urzeczywistnia się na naszych oczach. Chińczycy rozpierzchli się po całym świecie z walizkami pełnymi dolarów i wykupują i przejmują różne strategiczne gałęzie przemysłu w innych krajach (zupełnie jak plan Mitteleuropa dla Chin). A CIA w tychże właśnie krajach, gdzie dobrze usadowili swoje interesy Chiny, knuje spiski i przewroty tylko po to aby z stamtąd Chińczyków wykopać.
  Jest taki dziwny zbieg okoliczności (czasami się zdarzają ale ogólnie warto w nie nie wierzyć) że wszędzie tam gdzie Chiny mają swoje strategiczne interesy (głównie Afryka) następują, przewroty, zamachy na przywódców, bądź przeciągające się w czasie krwawe wojny domowe. Oczywiście wszędzie finansowane przez CIA. I oczywiście zawsze Chińskie interesy i kontrakty wydobywcze albo są wypowiadane przez nową władze, albo sam fakt ze państwo jest „upadłe” uniemożliwia jakiekolwiek interesy.
  I tutaj dochodzimy do Iranu wokół którego toczy się cały taniec. Iran jest strategicznym i głównym partnerem Chin i bez surowców (głównie ropy)z tegoż kraju Chiny pogrążają się w chaosie. Iran jest najsłabszym krajem z koalicji „wschodu” ale jednocześnie pokonanie go daje USA wygrany konflikt. Zastosowana jest tutaj wilcza strategia osaczania i odcinania najsłabszego w stadzie od reszty stada i pokonania go.
  I dopiero teraz jesteśmy w stanie zrozumieć o co tak naprawdę była wojna w Czeczenii czy konflikt gruziński oraz dzisiejsza zawierucha na Ukrainie. Proszę postudiować mapy a zauważycie pewną prawidłowość.
  Zwróćcie uwagę na wojnę czeczeńską która na pewno finansowały służby USA, a celem było zablokowanie głównej arterii komunikacyjnej Rosji (strategicznej) przebiegającej przez Czeczenie a prowadzącej do Iranu przez przesmyk pomiędzy „nieprzebytymi górami Kaukazu” a morzem kaspijskim .
  Wojna gruzińska. Rosja wspierała separatystów Abchazkich i Osetynskich którzy odłączyli się od Gruzji. Dziwnym zbiegiem okoliczności (w które warto nie wierzyć) przez Abchazję przebiega główny węzeł komunikacyjny (strategiczny) prowadzony w wąskim przesmyku pomiędzy „nieprzebytymi górami Kaukazu” a morzem czarnym. Z kolei w obrębie republiki Osetyńskiej jest jedyna „autostrada” przebiegająca przez „nieprzebyte góry Kaukazu” czyli tez strategiczna arteria. Oczywiście kto wspierał Saakaszwilego w wywołaniu wojny o odzyskanie tych republik?????????? Oczywiście USA. I robili to oficjalnie. Dozbrajali w nowoczesna broń i szkolili armie gruzińską.
  Afganistan to z kolei poprzeczne arterie komunikacyjne które mogą służyć do szybkiego transportu wsparcia dla Iranu ze strony Chin (Chiny Rosja i Iran maja sojusz militarny , niezależnie od niego Syria i Iran maja odrębny sojusz militarny). Ale w wojnie tej głównie chodziło o najważniejszy węzeł komunikacyjny w mieście Herat. Jest to krótka trasa łącząca Rosję z Iranem omijająca „nieprzebyte góry” oddzielające Iran od Turkmenistanu (protektorat Rosji). Kto stworzył „alkaidę” i kto ja finansował aby wygnać z stamtąd Rosjan????? Sam Brzeziński i USA. A tak nawiasem mówiąc to „alkaida” to wymysł i brednia. A jeżeli już cos istnieje co się nazywa alkaida to to jest po prostu przedłużone, zbrojne ramie CIA używane do destabilizacji krajów (w tym swojego). Z moich przypuszczeń to pierwsze ich użycie w takiej właśnie formie to destabilizacja i wojna domowa w Jugosławii.
  Iran już był celem ataku dokonanego przez posiadacza najokazalszej brody na świecie a niejakiego Saddama wspieranego oficjalnie przez USA w wojnie Iracko-Irańskiej. Długo by można było o tym wszystkim pisać bo jak to mówi zezowaty ziemia nie jest płaska i przeplatają się różne interesy i rożni gracze i różne strategie, a mój wątek jest jednotorowy, z pominięciem niuansów które są niezwykle ważne, a zajmowanie się nimi mogło by przysłonić przeciętnemu człowiekowi istotę sprawy na jakiej próbuje się skupić. Zachęcam do indywidualnego zapoznawania się z niuansami
  Skupmy się na Syrii
  Syria i Iran maja sojusz wojskowy i wzajemnie się ubezpieczają. Syria jest kluczem do pokonania Iranu i trzeba się najpierw z nią rozprawić. Przyczyną jest olbrzymi potencjał broni chemicznej jaki posiada Syria (taką strategie obronności obrała Syria jako tania i skuteczna bron odstraszająca). Nawet jeżeli jedna rakieta na 100 jakie posiada Syria przedarła by się przez obronę powietrzną Izraela to cały Izrael jest wyjałowiony na dwa metry głąb. Tak wiec wkroczyła nieoceniona CIA z walizkami dolarów i od zawsze swoim zbrojnym ramieniem czyli „alkaida” i rozpętała płomienna rewolucje w Syrii w celu wyeliminowania jej z „szachownicy”. Niestety okazało się iż Baszszar al.-Assad jest zbyt silny, naród go wspiera a i z Libanu przybyli z odsieczą zaprawione w bojach (szczególnie miejskich) oddziały liczone w tysiącach. Ci bandyci nasłani przez USA zaczeli dostawać niezłego łupnia , przez co należało „wspomóc płomiennych bojowników o wolność” i w tym celu USA wraz z Francja wysłała grupę uderzeniową w postaci paru lotniskowców ( w tym jeden francuski) wraz z osłaniającymi je niszczycielami. Niestety zostali zaskoczeni przez Rosję która wysłała na może śródziemne swoją silną grupę uderzeniową wydzieloną z potężnej Floty Czarnomorskiej. Zachód nie spodziewał się takiej reakcji Rosjan, przez co Francuzi będąc wierni swoim wojskowym tradycjom zesmrodzili się jako pierwsi i wycofali się, a zaskoczone alergiczną reakcją Rosji i rejteradą sprzymierzeńców Stany Zjednoczone nie widząc szans na sukces tego przedsięwzięcia zrobili to co logika nakazuje w takich przypadkach, czyli po prostu sobie odpuścili (na razie). I tak przez Flotę Czarnomorską cały plan się posypał.
  Okazało się ze kluczem do pokonania bloku Chiny-Rosja-Iran jest Iran a kluczem do pokonania Iranu jest Syria a kluczem do pokonania Syrii jest Flota Czarnomorska która ma swoje bazy właśnie na Krymie.
  I dopiero teraz w jasnym świetle możemy dostrzec prawdziwą przyczynę „bałaganu” u naszego wschodniego sąsiada. Znów wkroczyło CIA z pieniążkami aby dotować „płomiennych obrońców wolności” tylko po to aby przejąć kontrole nad krajem i wygonić z niego złych Rosjan, bądź tak ich w ten konflikt zaangażować aby flota już nigdzie nie wypływała tylko była na miejscu J. Nie wiem jak to oni sobie planowali, czy chcieli wypowiedzieć umowę o dzierżawie baz Rosjanom ? Wiem jedno, że głównym celem jest zlikwidowanie ciernia jaki kłuje USA, a jakim niewątpliwie jest Flota Czarnomorska, która szachuje poczynania USA w tamtym regionie świata.
  Jako ciekawostkę dopowiem ze flota czarnomorska ma jedną ze swoich baz w Syrii w mieście Tartus ze 100 osobową załoga obsługi. Drugą ciekawostką jest to ze Chiny podpisały umowę z Ukrainą na dzierżawę 3 milionów hektarów ziemi pod uprawy (druga pieczeń na tym samym ogniu???) A swoją drogą to ciekawe czy teraz Ukraina (ta jej zachodnia część) nie wypowie tej umowy . Warto cała sprawę obserwować
  Teraz też rozumiemy dlaczego cała nasza zachodnia prasa grzmi ze teraz po wygranej rewolucji najważniejsza jest „integralność terytorialna” Ukrainy, a z kolei oczywiste jest to ze Rosjanie nie dopuszczą do oddania Krymu w ręce innego rządu jak tylko podporządkowanemu zwierzchnością Kremlowi wiec w tym wypadku o żadnej integralności terytorium Ukrainy nie może być mowy.
  Łot cała zabawa

 22. dr Bredzin said

  Ad.17.
  Nie nauczyli na krótkich kursach ?
  Rzygam…rzygam !

 23. AlexSailor said

  @Angelo1961

  Mam dla Pana taką propozycję.
  Proszę przeanalizować jak mają się interesy polskie do rosyjskich.

  1772, 1792, 1811, 1830, 1863, 1905, 1914, 1917, 1920, 1944-45, 1956, 1968, 1970, 1980, 1989, 1990, 2004, itd.
  A jak Pan to zrobi, to pozostają lata 1380-1770, a to jeszcze nie jest wszystko.

  Proszę się zastanowić jaki interes miała Rosja, car, Rosjanie, państwo rosyjskie, i jak to się miało i ma do analogicznych interesów polskich.
  Nie zobaczy Pan tego od razu, ale w końcu dojdzie Pan do ciekawych wniosków.

  Proszę też pamiętać, że w latach 1917-43, a nawet 44, Rosjanie mieli tyle do gadania w Rosji, co żyd w Oświęcimiu.
  Ich najlepsze elity, zasoby ludzkie, inteligencja, także techniczna i ekonomiczna – kupcy, zostali praktycznie zgładzeni.
  W sposób metodyczny i beznamiętny.
  W zasadzie dokonano ich uboju.

  Ci zaś, którzy jakimś cudem przeżyli, zostali w ogromnej większości spodleni i wdeptani w ziemię, że przypomnę żony ich arystokracji i inteligencji, które by przeżyć lub ochronić potomstwo, musiały się prostytuować z bandziorami.

  Na koniec, czy Pan wie, że pieśń „Boże coś Polskę przez tak liczne wieki …” zamówił Wielki Książę Konstanty realizując wolę króla Polskiego, Aleksandra ( w zasadzie króla Aleksandra II), który był jednocześnie carem Aleksandrem I.

 24. AlexSailor said

  @Maciej
  Właśnie trzeba byłoby pójść.
  Musimy się jakoś organizować, bo Rosjanie nawet nie wiedzą, że mogą coś z nami wspólnie planować.
  Oni są nauczeni, że Polska = kłopoty, kłopoty i jeszcze raz kłopoty.

 25. Zbigniew said

  @16 (JO)

  Mnie też czasem pan przeraża. Dlaczego Koszer? Cóż on takiego. Acz osobiście nie bardzo ja za nim, bo ani na internecie się nie zna (od technicznej strony, pan też przecie), ani przecinków prawidłowo nie stawia. Ale zaraz Koszer?

 26. Boydar said

  @ Pan Alex (20)

  To nie jest kropka nad „i”. To jeden z wielu pixeli tego obrazu. Aczkolwiek szczególnie wymowny.

 27. jowram said

  Ląduj Panie Putin w Polin, wojsko rozpuszczone, jedynie trochę drogówki jest no i trochę żandarmerii (straż miejska) wezmiesz to Pan bez żadnego wystrzału.

 28. Boydar said

  Oczywiście, Żydzi zrobią bramę z kwiatów (jako to we zwyczaju), a Polacy pomyślą – ‚gorzej i tak nie będzie’. Była by nadzieja, że przynajmniej część sprzedawczyków w tiurmie wyląduje.

 29. Kasza said

  Oczywiście że solidarni z Putinem, bo zjednoczeni przeciwko wspólnemu wrogowi – zdradzickim atlantystom z plemienia anglosasów, którzy nie raz sprzedali Polskę oraz perfidnym watahom chazarskim, które od średniowieczan pustoszą i grabią świat Słowian. Czas żeby wreszcie dostali po ryjach!

 30. Infonurt2 : głównym powodem „zamachu stanu ” na Ukrainie był strach Oligarchów przed Putinem który się nimi wcześniej zajął w Rosji. Wykonali go najemnicy Zachodu -UE- która na siłę chce włączyć do siebie Ukraine.. za Judaszowe $200 dziennie dla każdego na Majdanie. USA zainwestowały $5 miliardów w rozbudowę „demokratycznych” instytucji w tym kraju ( czytaj : na organizację przewrotu). Zamach na prezydenta Yanukovicza i obecna ochrona zamachowców jest bezpośrednią interwencją w wewnętrzne sprawy suwerennej Ukrainy obcych państw i międzynarodowych korporacji. Obecność na Ukrainie pięciu miistrów SZ : Polski, Niemiec I Francji oraz statnio Kanady i USA – swiadczy niezbicie o ich posłuszeństwie rozkazom banksterów . Nowy „Rząd” Ukrainy składa się z podwładnych oligarchów a stanowiska zaś gubernatorów obsadzili Oligarchowie.Rządy swiatowe są marionetkami w ich rękach. Ukraina a właściwe dawna Rus Kijowska miała doskonałe warunki do rozwoju w których Zachód i Rosja ścigały się w uprzejmościach i jej dogadzaniu. W tej chwili Ukraina jest ustawiona nad przepaścią na dnie której dogorywa Polska wraz z innymi ofiarami faszystowskiej UE.

 31. revers said

  jeszcze do pelnego zetawu talmudycznych naciskow, szanatazow, grozb nalezy jak podaje go…niana gazeta odlaczenie wody i pradu od odbiorcow na Krymie. W tym maja wprawe chociazby w strefie Gaazy lub zaglodzenie Krymu vide Holymord zywnosciowy na Ukrainie w 1933/1934 roku.

 32. Boydar said

  „… Abby Martin, prezenterka rosyjskiej telewizji Russia Today, która w większości przypadków podaje informacje zgodnie z linią Kremla, na żywo wygłosiła ostre oświadczenie, jak to określiła, prosto z serca. Powiedziała, że to, że pracuje w RT, nie znaczy, że nie jest niezależna i popiera to, co dzieje się na Ukrainie. – Jestem przeciwna jakiejkolwiek interwencji jakiegokolwiek państwa w sprawy innego suwerennego państwa. I nie będę tu siedzieć i usprawiedliwiać agresji militarnej. Sercem jestem ze społeczeństwem Ukrainy – powiedziała…”

  „Chyba już pójdę, nie? Co tu będę tak sam siedział.” Młody

  na motywach „Psów” oraz http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ostre-slowa-rosyjskiej-dziennikarki,wid,16447113,wiadomosc.html

  Ciekawe, czy pojawi się w następnej scenie. Jeśli zgodnie ze scenariuszem, to raczej tak. Dobry Dugin, to dobra i Martin.

 33. nimes said

  Compu

  Świetny wpis!!!

 34. Zato said

  Z prasy:
  ” • DOD CALLS ON RUSSIAN FORCES IN CRIMEA TO RETURN TO THEIR BASES”

  Usraeleski departament Obrony wezwal rosyjskie wojsko do powrotu do swoich baz.
  Glupota czy hucpa?

  Troche wiecej tu:
  http://www.zerohedge.com/contributed/2014-03-03/backstory-russia-ukraine-confrontation-us-and-nato-encirclement-russia

 35. Zbigniew said

  @33 Dupek z pana i hasbara. Tak jak i ten Compu.

 36. Marucha said

  Re 13:
  Co robić?
  Ciężka, niewdzięczna praca informowania ludzi. Może co setny coś załapie.
  Kółka samokształceniowe.
  Itd.

 37. Griszka said

  http://rt.com/news/kerry-russia-us-pretext-494/

  Idol polskiej koszernej prawicy znowu dał głos. Obawiam się, że nie ma świecie dostępnej skali, aby oznaczyć poziom hipokryzji co niektórych syjonistów.

 38. Boydar said

  Trzeba dociągnąć co dziesiątego, panie Gajowy. To wystarczy. Z tym ‚co setnym” to Pan taktownie zaniża. W moim środowisku nawet, gdzie na 20 znajomych, 18 to „lubelaki”, średnio 10 zaczyna sensownie myśleć. O przyszłości. Jawny terror „gminy” znacznie zelżał, oni myślą o jutrze. A „swoi” już od dawna żadnych gwarancji nie dają. Wręcz przeciwnie. Ogół zdaje sobie sprawę, że te wszystkie geszefty z których żyją, stabilność pracy i kredytów, są patykiem na wodzie pisane. Z historii też się podciągnęli. Mają PEWNOŚĆ, że jakby co, to NIKT im nie pomoże. Skończą tak jak TAMCI. Oni są ciemni, ale nie są idiotami. W Hiszpanii, wieki temu, też się ocknęli. Trzeba było stworzyć dla kontynuacji, Chazarów. Ponerologia działa. A Pan Bóg wesprze każdego, kto się nawróci.

 39. Marek said

  wiesdomar powiedział/a
  2014-03-04 (wtorek) @ 09:39:08

  Ad 9
  Panie Polak ! Panka głupota, albo rola jaką pan spełnia na tym forum jest niewyobrażalnie podła. Żygam na pana

  ===========

  Szkoda zjedzonego, wystarczy wypie.rdolić…

 40. Boydar said

  Ha !

  Putin dyskretnie zauważył, że „… Ukraińcy z Majdanu byli szkoleni w bazach Polski i Litwy …”

  Uwzględniając konsekwencję sprzedaży lekko przerobionych akcesoriów krawieckich psu Szarikowi, to wyobrażam sobie perspektywy bulla i hyżego ruja. Oni też czasami „gdzieś latają”. Upssss … Jeszcze pozazdroszczą Lepperowi Pacta sunt servanda 🙂

 41. Luxeuro said

  Ad. 16 – Nawet ta tak zwana nasza prasa informowała że posłowie rożnych partii co na co dzień zawzięcie atakują się w Sejmie, wieczorem spotykają się i wódeczkę że Sejmowego Sklepiku popijają, co tam chleją. TEATR !!!

 42. JO said

  ad.25. Panie Zbigniewie, sa ludzie, ktorzy czuja. Ja do nich naleze i czuje, ze Pan Kosiur jest III kolumna i ty na forum ostrzegam przed Panem Kosiurem.

 43. Kar said

  panie JO, pan za szybko i bezpodstawnie oskarza ludzi. Czy pan w ogole zdaje sobie z tego sprawe? Przeciez pan nie zna pana Kosiura..(!?) ..co pan moze „czuc”…?? ..a przestan pan sie osmieszac!

 44. Boydar said

  Pan JO ma rację. Tyle że, tu nic nie trzeba czuć. Wystarczy wiedzieć jak jest, i widzieć co jest napisane.

 45. marta15 said

 46. Krystyna said

  Krystyna
  jestem z Kanady, rece opadaja , gdy patrzy sie na glupote i ciemnote naszych rodakow.
  Cale srodowisko Radia Maryi jest chore z nienawisci do Rosji , Putina i wogole Rosjan.
  Tak ich oglupili , ze nic nie pojmuja, extrema ukrainska to demokracja, kaczysta to wielka „patriota”, do tych ludzi nic nie dociera , wszystkiemu jest winien Putin i ruskie.Probowalam im co nieco wytlumaczyc to kazali mi jechac do Rosji. Poziom umyslowy jak u malych dzieci. W Polsce nie lepiej , wiekszosc siedzi przed tv i rozdziawia geby z podziwem. Ten narod sam sobie kopie grob.

 47. Re: 45 Krystyna.
  Owszem, jest prawda ze sami sobie kopiemy grob od ponad 600 lat, ale w dalszym ciagu nie jest jeszcze wiadomo, kto konkretnie znajdzie sie w tym grobie???…
  Faktem jest rowniez to, ze walka nie jest rowna i wyglada podobnie jak Dawida z Goliatem, ale wciaz sie ona toczy (trwa)…
  a wiec czy jest to prawda, ze cierpienie moze okazac sie jedyna droga do Prawdy???…

  Ostatnio ks. Piotr Natanek prosil o modlitwe za Putina…

  http://www.christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=1

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Boydar said

  Pani Krystyno

  Pani widzi i słyszy jak wyżej. I załamuje ręce. A co ma zrobić Pan Bóg, który widzi wszystko ? Wszystko, co ludzie zrobili z ofiarowaną im wolną wolą i rozumem. A przecież obiecał, że potopu już nie zrobi.

 49. Zbigniew said

  Panie Jaśku z Toronto (serdecznie Panu kłaniam się)

  „czy jest to prawda, ze cierpienie moze okazac sie jedyna droga do Prawdy?”

  Obawiam się, że tak. A dlaczego tak? Dlaczego miałbym wiedzieć…

 50. Re: 49 Zbigniew
  Panie Zbyszku, Pan nie musi wiedziec ani nie musi rozumiec, ani bynajmniej wierzyc, ale cierpienie (moze to byc w innej formie cierpienie: jak duchowe, losowe, zyciowe) niz materialne zazwyczaj doswiadcza czlowieka, ktory zszedl z jednej drogi i zwrocil swe oczy ku innej dosc dobrze „oznaczonej” bez „limitu szybkosci”…:)))

  Gdybym zadal Panu proste pytanie Panie Zbyszku: czy odpowie Pan na nie?

  Gdyby Bog dal by Panu jeszcze raz przezyc panskie zycie, czy powtorzylby je Pan w sposob dokladny do chwili obecnej?

  Czekam na odpowiedz…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 51. Luxeuro said

  Ad. 46 – Nie jest Pani sama ale jest nadzieja ze krąg ludzi z otwartymi oczami się powiększa. „Oni” to wiedzą i na cham wszystko robią, co pozwala ich lepiej widzieć.

  A głupie tumany które w końcu sobie sami poderzną gardło wyglądają tak

  Marsz Niepodległości w 2012 roku, co z porównaniem z Majdanem to przedszkole.

 52. Zbigniew said

  Panie Jaśku @50

  „Gdybym zadal Panu proste pytanie Panie Zbyszku: czy odpowie Pan na nie?”

  Nie wiem. Zależy od pytania.

  „Gdyby Bog dal by Panu jeszcze raz przezyc panskie zycie, czy powtorzylby je Pan w sposob dokladny do chwili obecnej?”

  Nie. Wszystkiego bym nie powtórzył. Pan wie o mnie wiele. Może nie tyle wie, co czuje. Nie ważne, czy pan wie, czy czuje. Czuje na pewno bardzo wiele. Tutaj pan Marucha też wie wiele o mnie, albo może czuje. Ale przecież nie będę miał drugiego życia. Pytanie jest filozoficzne. Nie, gdybym lepiej rozumiał, to życie, bym zrobił inaczej. Tylko, czy.. na pewno mogłem? To już pozostanie za nie wiadomo kiedy, ale tylko księdzu wyspowiadać się przed ostatnim. Chyba, że tutaj zrobimy powszechne spowiadanie się? A nawet i ciągle to robię, spowiadam się przed Wami.

 53. Re: 52 Zbigniew

  Panie Zbyszku, gdyby Pan mi takie pytanie zadal (publicznie), to moja odpowiedz brzmialaby:

  Chcialbym przezyc dokladnie tak samo swoje zycie i dokladnie to samo przezyc do chwili obecnej (nic nie chce zmienic mimo wielu potkniec i krotkotrwalych niepowodzen ). Tak brzmialaby moja odpowiedz.

  Powiem Panu w sekrecie przed Wszystkimi czytajacym:

  Kazdy czlowiek jest zupelnie inny (niepowtarzalne dzielo Boga). Jednym Bog dal wiedziec a drugim nie (z wielu wzgledow).

  Wniosek? Ano tak Panie Zbyszku, ze (to jest moja prywatna opinia, pisze w sekrecie) zbyt pozno zaczal Pan pukac w Drzwi do Boga…, albo jeszcze Pan nie zapukal…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 54. Zbigniew said

  Panie Jaśku, niechaj pan się nie wymądrzą. Bardzo tego nie lubię. Z Panem Bogiem i tak muszę sam rozmawiać i pośrednik mi w tym nie pomoże.

 55. Boydar said

  NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO pukać do Boga. On czeka na to całe nasze życie.
  Natomiast dywagacje ‚co by było gdyby’, w tym kontekście uważam z a irracjonalne.
  To jak zabawa małej dziewczynki w dużych butach mamusi. Tylko w drugą stronę.

 56. Re: 54 Zbigniew
  Nie zamierzalem Panu wskazywac ani namawiac co czegokolwiek, bo nie moja to rzecz, bowiem to nikt inny jak wlasnie Pan napisal, ze chcialby (jesli byloby to mozliwe) zmienic swoje zycie gdyby mialby je Pan powtorzyc. Ja tylko wyciagnalem wnioski i sam z wlasnej woli odpowiedzialem na tak dokladnie postawione pytanie.

  „Jesli Bog w zyciu kazdego czlowieka nie bedzie na Pierwszym Miejscu, to nic nie bedzie na wlasciwym…”…

  Odpowiedzialem Panu zgodnie z prawda, co nie jest zadnym „wymadrzaniem sie” czy „ja wiem lepiej”… Nic podobnego!!!.

  Owszem, moze sie Pan z tym nie zgodzic lub zaprzeczyc. Nie moja to rzecz, ale skutki w panskim zyciu beda dokladnie takie same… (moze je Pan lubic czy nie…)…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. Zbigniew said

  Głupi jesteś Jaśku.

  Głupcy są wszyscy którzy posługują się logiką do życia. Logiki miejsce to na przykład fizyka, ale nie życie. Tak prostej prawdy niemal nikt nie rozumie.

 58. Re: 57 Zbigniew.

  Och, dziekuje za komplement.

  Moj syn tez tak mowil do mnie…:)))
  (ale przestal…)…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 59. Boydar said

  Zdzielił Go Pan mokrą szmatą ?

 60. Marucha said

  Re 59:
  Ale pozostaje bezdyskusyjnym faktem, iż logika jest zupełnie nieodpowiednim narzędziem do opisywania życia, jakie jest i ludzi, jacy są.

 61. Zbigniew said

  Jaką tam mokrą. Pana „Jaśka z Toronto”? Przytuliłbym do serca przy spotkaniu, którego już pewnie nie będzie.

  A co do logiki (Marucha). Ależ tak. Tak mi się wzięło, takie uogólnienie. Słuszne. Zresztą po łepetynie kołaczą się i inne. Miałem wykład na temat sztucznych sieci neuronowych. Oh… sam musiałem się uczyć a i studenci (głównie piękne studentki, a bardzo kochane naprawdę, i ja je i one mnie, coś niewiarygodnego) za mnie przygotowały wiele. Jak że my mamy pokręcone w głowach, uproszczone. Żadnego rozumienia.

  Gdy tymczasem życie to cud. Dosłownie.

 62. dejpanspokój said

  Ad. 36 Panie Marucha, ale w efekcie finalnym trzeba na kogoś zagłosować. Z Pana wypowiedzi rozumiem, że jeszcze długa droga do rozumienia i świadomego wyboru. Trochę to przerażające i pewnie tego nie dożyję.
  Ale patrząc wstecz to kiedy Polacy byli tacy rozumni, że było dobrze? Ileż jeszcze można czekać na przebudzenie? Coś mi się wydaje, że samo gadanie niczego nie zmieni. Trzeba kogoś postawić na szczycie i za nim iść. Kto, za kim? Ja nie widzę.

 63. Boydar said

  @ Panowie Zbigniew i Gajowy

  Nie wiem skąd u Szanownych Panów takie niezłomne przekonanie, że logika nie jest właściwym narzędziem do analizy bądź opisu ŻYCIA. Może jakieś stosowne przykłady przytoczycie; i ja bym chętnie się zreformował w myśleniu, jeśli to zasadne. A może to Panowie (aż strach pomyśleć) czegoś nie rozumieją ?

 64. dejpanspokój said

  Ad. 63. Życie to nie analiza, tylko rwąca rzeka. Weź się Pan zakochaj i analizuj 😉

 65. Boydar said

  @ p. Dajpanspokój (64)

  Tak właśnie uczyniłem. Po dziesięciu latach niepowodzeń, odnotowuję dwadzieścia dwa lata sukcesów. Trochę mi zeszło, ale analiza bywa czasochłonna 😦

  A a’propos rzeki – „żeglarz, powinien być twardy jak zamarznięte gów_no”. W tym jest właśnie LOGIKA.

 66. Maciej said

  @ 62

  Kiedy mieli takich ludzi jak Roman Dmowski u steru władzy. Takich Dmowskich trzeba nam na każdym szczeblu administracyjnym. Teraz mamy scenę polityczną zabetonowaną antypolskim pomiotem. Co świetnie widać choćby po tym co się teraz dzieje w sprawie Ukrainy, takiego sprostytuowania próżno szukać w świecie. Pisiory tupią ze złość, że była kasa na Greków, a nie ma na upowców. Szlak mnie trafia …

 67. Luxeuro said

  Ciekawa dyskusja miedzy Tyagnibok i Yarosh co do celów politycznych,
  http://topwar.ru/40488-stenogramma-razgovora-tyagniboka-i-yarosha-razgovor-po-dusham.html

Sorry, the comment form is closed at this time.