Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Grupa Wyszehradzka o rosyjskiej interwencji

Posted by Marucha w dniu 2014-03-05 (Środa)

Przywódcy Grupy Wyszehradzkiej potępili posunięcia Rosji, które zagrażają suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy i wezwali Rosję do respektowania prawa międzynarodowego.

Premierzy Czech, Węgier, Polski i Słowacji oświadczyli, że są wstrząśnięci wojskową interwencją, która przypomina im historyczne doświadczenia ich własnych krajów – interwencję wojsk sowieckich na Węgrzech w 1956 roku, w Czechosłowacji w 1968 roku i stan wojenny w Polsce.

W Europie zaistniała nowa, niebezpieczna sytuacja – fakt, że rosyjski parlament zaaprobował operację militarną na terytorium Ukrainy, mimo zdecydowanych protestów rządu w Kijowie, prowadzi do eskalacji napięcia – głosi wspólne oświadczenie, które podpisali Bohuslav Sobotka, Viktor Orban, Donald Tusk i Robert Fico.

Sygnatariusze oświadczenia wezwali do natychmiastowego zmniejszenia napięcia poprzez podjęcie dialogu, przy jednoczesnym respektowaniu prawa międzynarodowego i Ukrainy oraz ustaleń Memorandum Budapeszteńskiego z 1994 roku.

RP, PAP
http://naszdziennik.pl

Gdyby nie ta wiadomość, zapomnielibyśmy, że takie coś, jak „Grupa Wyszehradzka”, w ogóle istnieje. Ale skoro nam istnienie tego wpływowego i potężnego tworu przypomniano, nie możemy nie zareagować.
Otóż Grupa Wetlińska, składająca się z gajowego Maruchy (przewodniczący), gajowej Maruszyny (skarbnik), siekierowego Józka G.  (sekretarz) oraz trzech członków rekrutujących się ze społeczności pasterzy owiec oświadcza, że świat ma być piękny, ludzie dobrzy, jabłonie i grusze uginać się pod ciężarem owoców, zboże dawać obfite plony, krowy pełnotłuste mleko, a łąki roić się od pożytecznych ptaków i owadów. Grupa zdecydowanie wzywa do natychmiastowej realizacji jej postulatów, ponieważ jest wstrząśnięta.
Admin

Komentarzy 14 to “Grupa Wyszehradzka o rosyjskiej interwencji”

 1. Jan said

  Błazeńskie fidrygałki panów , którym wydaje się iż stoją na czele niezależnych współpracujących ze sobą państw. Administrując prowincjami eurokołchozu narażają ich interes dla aktualnych dążeń faktycznych władców z opłakanymi skutkami w przyszłości.

 2. Luxeuro said

  Pan Gajowy zapomniał „… i rolnicy kupują wyłącznie nasiona GMO i opryski u MONSANTO.” Raj na Ziemi !!!

 3. Taki np. Fico to zwykły polityczny błazen, klasyczny typ populisty, który namieszał w skołowanych słowackich głowach i uwiązał ich trwale na chudym eurogarnuszku. Negatywnie zaskoczył, jeśli można tak powiedzieć, Orban (Węgry dotąd zachowywały w zasadzie pełną ciszę ws. ukraińskiej!), ale widać tak mu kazali! Zresztą tenże Orban cały czas w pełni popiera członkostwo swego kraju w UE, a nawet dalsze jej rozszerzanie, a więc jest to logiczna konsekwencja tego właśnie stanowiska!

 4. Marucha said

  Re 3:
  Przypuszczam, że ze strony Orbana to taki „lip service”, gołosłowie.

 5. Tekla said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/75674-wiktor-orban-zabiera-glos-w-sprawie-kryzysu-krymskiego-wegry-nie-sa-strona-konfliktu-wegrzy-takze-ci-mieszkajacy-na-ukrainie-sa-bezpieczni

  Orban doskonale zdaje sobie sprawę,żemieszka tam mniejszośc węgierska,a Węgrzy to nie szbay co wypupili pól Europy..

 6. Tekla said

  5.a Węgrzy to nie szwaby..

  Jeśli zagłębić się w Orbana i jego środowisko, widać, że jego najbliższym współpracownikom do Wielkiej Rosji jest całkiem blisko. Ba – niektórzy uważają, że to jedyny słuszny kierunek rozwoju Węgier.

  20 stycznia Bencsik zamieścił na Facebooku wpis, w którym krytykuje USA i chwali Rosję. Jak podkreśla, Stany dzisiaj „przejęły rolę ZSRR”, tylko że „nie wysyłają ambasadorów”, a „aroganckich gubernatorów i komisarzy”, którzy mają „ujarzmiać kraj”.

  http://natemat.pl/89763,idol-polskiej-prawicy-viktor-orban-brata-sie-z-rosjanami-jego-najblizsi-wspolpracownicy-byli-dygnitarzami-za-zsrr-rosja-to-dom-t

  Bencsik Andras jest znienawidzony przez lewicę liberalną,i przez Jobbik !!!

  Znam ta rodzinę ,studiowałam z Jego bratem..

 7. wiesdomar said

  Ad. 4
  Pan Gajowy ma racje. Wobec tak doskonałej współpracy Orbana z Rosją, był to głos pod publiczkę. Pożytecznych idiotów przecież nie brakuje.
  http://polish.ruvr.ru/2013_05_03/Rosja-i-Wegry-stosunki-jedynie-sie-poprawiaja/

 8. wiesdomar said

  Ad 6
  Bencsik to taki sam komunista jak nasz Albin Siwak. Życze całemu światu takich komunistów.

 9. NICK said

  Ad.4. P. Marucha.
  Raczej tak.
  Pożyjemy?
  Zobaczymy!
  P.S.
  Choć chciałoby się – marzenia – WIĘCEJ.
  Apetyty – rozbudził.

 10. Brat Dioskur said

  ad3@Krytyczny Komentator.

  Obawiam sie ,ze myli sie pan znacznie oceniajac Orbana jako polityka spolegliwego wobec UE , zwlaszcza w swietle jego ostatniej h decyzji o kontynuowaniu wartego €10 mld. ,projektu budowy elektrowni atomowej na licencji rosyjskiej.Wlasnie zapoznalem sie z miazdzaca krytyka Orbana zamieszczona we wplywowym hol. dzienniku De Telegraaf .Naturalnie kontrakt na wspomniana elektrownie powinien on juz dawno zerwac ,co zreszta zapowiedziala wegierska opozycja w wypadku gdyby doszla do wladzy.Nie posiada sie tez dziennik z oburzenia ,ze Orban mial czelnosc pozbawic intratnych kontraktow w przemysle tytoniowym wszystkie podmioty poza … wegierskimi.Z polskiego na nasze oznacza to ,ze zachodnie korporacje obeszly sie smakiem!Juz za skandaliczne uwaza sie kompletna zmiane programow szkolnych ,ktore wyniku tego nabraly nacjonalistycznego charakteru.Nie moze sie mu tez wybaczyc ciaglych zderzen i utarczek z Bruksela,ktore to dzialania obstrukcyjnie wplynely na proces integracji wewn.UE!Zarzuca sie w koncu Wegrom bierna postawe w kryzysie ukrainskim podajac tu za wzor Prage ,ktora oczywiscie zgodnie ze szmatlawym charakterem pepikow ,calkowicie opowiedziala sie za majdanem.W tym miejscu wyraza sie jednak zdziwienie ,ze Orban,pozornie neutralny,ostrzegl iz Wegry nie zapominaja o swoich rodakach na Ukrainie!Reasumujac mozna smialo postawic teze ,ze Orban jest ostatnim ,ktory nalezy do kategorii….. „bo mu kazali”!

 11. Fran SA said

  Z tym Orbanem to tak naprawde nic nie wiadomo.
  Natomiast nasi przywodcy w Warszawie maja na czole wymalowane radosne spojrzenie na swiat. Niczego nie musza ukrywac.
  Bo nie moga.

 12. NICK said

  Ad.11. P. Fran SA.
  Skoro Szanowny Pan zauważył, to.
  1. Zauważmy, iż, P. Orban jest osaczony we „środku” jewropy.
  2. Jewropa, tak na niby, straszyła Orbana a On z nią „niby walczył”, bez ofiar.
  3. „gazeta polska” i przybudówki, były i są z Orbanem.
  Wiele, wiele, innych uwag, pomijam.
  Jest pytanie. Skoro tak dobrze układa się współpraca z Rosją?… .

 13. Tekla said

  Ad.12
  To nie do konca tak!Polska,,prawica”krytykuje Orbana za to ,że pozwolił sobie na interesy z Rosją!

  Jeszcze ciekawostka Wegrzy mają bardzo dobre układy z Chinami od zawsze!! W lutym V.Orban był tam z oficjalna wizytą .

  Atu jeszcze rozmowy i wspólne podpisanie porozumień z Partriarką Konstyntanopola

  Spotkanie V.Orban zaczął od tego,że Kultura chrześcijańska jest siła przewodnią w historiii Węgier

 14. NICK said

  Ad.13.
  No tak. Są to argumenty.
  Znaczy boją się Węgier?

Sorry, the comment form is closed at this time.