Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykańskie podchody

Posted by Marucha w dniu 2014-03-06 (Czwartek)

Wbrew temu, co niektórzy sądzą ulegając propagandzie wiodących łże mediów, sytuacja międzynarodowa jaka wytworzyła się po obaleniu legalnych władz na Ukrainie jest nadal bardzo napięta.

Jak podaje ukraińska agencja informacyjna „Interfax-Ukraina”; mieszkańcy terenów przygranicznych nie stwierdzają wycofania rosyjskich żołnierzy i sprzętu wojskowego z ukraińskiej granicy.

Informacji o przerwaniu manewrów przez rosyjskie jednostki wojskowe nie potwierdza również rzecznik ukraińskiego MSZ, Jewhen Perebynis.

Jednocześnie wyjaśnił się cel niespodziewanego rejsu amerykańskiego lotniskowca USS „George Bush”, który w sobotę wpłynął na Morze Śródziemne kierując się na wschód. Otóż lotniskowiec USS „George Bush”, któremu towarzyszy 17 mniejszych okrętów i trzy łodzie podwodne zacumował wczoraj w godzinach popołudniowych na wysokości portu w Pireusie w Grecji, w odległości około 600 mil od Krymu:

Zasięg 48 wielozadaniowych samolotów myśliwskich stacjonujących na tym lotniskowcu wynosi 2000 mil, a więc daleko poza obszar Krymu i południowych części Ukrainy i Rosji. Zdaniem ekspertów USS „George Bush” nie wpłynie na wody Morza Czarnego, ze względu na przeszkody występujące w cieśninie Bosfor w postaci dwóch mostów, które uniemożliwiają przepłynięcie pod nimi tak wielkiej jednostki pływającej. Jednak opinia ta może nie być prawdziwa, gdyż okręt ten o wysokości około 46 metrów może przejść pod mostami nad Cieśniną Bosfor gdyż prześwit pomiędzy powierzchnią wody, a dolną częścią jezdni wynosi 64 metry. Tak samo jego zanurzenie wynoszące 11 metrów pozwala mu przepłynąć tor wodny łączący morza Śródziemne z Czarnym, gdyż głębokość tego toru wodnego wynosi od 70 do 150 metrów.

Wcześniej lotniskowiec ten pełnił misję bojową w 2011 roku w rejonie wybrzeży Syrii.

Czy obecność tego lotniskowca wraz z towarzyszącą mu dość liczną flotą pomniejszych okrętów ma coś wspólnego z planowanym w ciągu najbliższych siedmiu dni rozpoczęciem wspólnych „ćwiczeń” wojsk NATO i Ukrainy?

Ćwiczenia te mają odbywać się na lądzie i morzu.

Jednocześnie uzupełnię powyżej zarysowaną sytuację o informację w sprawie oceny działań obecnie podejmowanych przez administrację rosyjską wobec Ukrainy, że działania te uzyskały całkowitą aprobatę władz ChRL:

„Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow omawiał w poniedziałek przez telefon ze swoim chińskim odpowiednikiem Wang Yi sytuację na Ukrainie; podczas tej rozmowy osiągnięto podobną opinię w ocenie sytuacji”

Rola Chin jest tu niebagatelna, bo wobec zastosowania sankcji ekonomicznych, Rosja będzie zmuszona do przewartościowania swej współpracy gospodarczej z obszaru UE na kierunek azjatycki. Dodam jeszcze, że oczywiście, rozliczenia takiej wymiany handlowej z Chinami odbywałby się z pominięciem dolara i euro, co w połączeniu z zewnętrznym długiem Stanów Zjednoczonych w wysokości 25% całego zagranicznego długu USA, jaki jest w posiadaniu Chin i Rosji, bajdurzenie o „dotkliwych sankcjach” jakie niby mają dotknąć Rosję, są po prostu żenujące.

Powiem tylko, że gdyby obecnie Chiny z Rosją postanowiły zniszczyć kruchą stabilność ekonomiczną państw strefy euro i strefy dolarowej, to niestety ale mają do tego skuteczne możliwości.

Nie dość tego – zablokowanie dostaw rosyjskiego gazu ziemnego, od którego gospodarka europejska sama się uzależniła, spowodowałoby natychmiastowe załamanie się tej gospodarki.

Dlatego też bardzo zagadkowa i jednocześnie niejednoznaczna jest obecna postawa państw koalicji zachodniej wobec Rosji, bo uwzgledniając to co napisałem powyżej, to raczej Zachód jest uzależniony od Rosji – czy też lepiej mówiąc – od jej bogactw naturalnych, a nie odwrotnie.

Czyli można wzt. wyciągnąć wniosek, że w obecnej sytuacji napięcia międzynarodowego do jakiego doprowadziły władze zachodniego świata ingerując bezpośrednio w wewnętrzne sprawy Ukrainy, w dłuższej perspektywie czasowej to Zachód ma więcej do stracenia niż sama Rosja.

Czy wobec tego nie jest uzasadnione twierdzenie, że Zachód nie liczy się z negatywnymi następstwami uprawianej przez siebie polityki, bo po prostu już nie ma przyszłości, z którego to faktu politycy zachodni bardzo dobrze zdają sobie  sprawę.

Tak więc kryzys spowodowany sytuacją na Ukrainie może być celowo wywołany tylko po to, że wojna będąca jego następstwem ukryje prawdziwy obraz ekonomicznej zapaści gospodarek krajów zachodnich i jednocześnie zneutralizuje tym sposobem spodziewany tam wybuch buntu społecznego.

Jednocześnie wygrana sił koalicji zachodniej w takiej wojnie z Rosją – co wydaje się chorym urojeniem – pozwoli wreszcie zachodnim geszefciarzom przejęcie kontroli nad światowymi zasobami surowców strategicznych, bo sądzę, że na tym polega ich docelowy plan, którego nie udało się wówczas dokonać gdy obalono przy pomocy najętych rewolucjonistów rosyjski carat, a który jest ciągle aktualny.

Pozdrawiam.
AdNovum

 1. http://www.youtube.com/watch?v=Enck3gA_c9c
 2. http://www.konflikty.pl/a,652,Marynarka_wojenna,Lotniskowce_typu_Nimitz.html
 3. http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Mehmeda_Zdobywcy
 4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Bosforski
 5. http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/mar/05/ukraine-russia-western-impotence.

http://adnovum.neon24.pl

Komentarze 4 to “Amerykańskie podchody”

 1. compu said

  Wczesniej pełnił misje bojową w Syrii…i aby czy nie przypłynął znowu z bojową misją pokojową w sprawie Syrii…

 2. Galernik said

  Taki uziemiony w porcie lotniskowiec powinien być łatwym celem. Jakaś torpeda albo motorówka wypełniona wiadomymi materiałami. Gdzie jest alkajda ???
  Zabawnie by było gdyby to ruscy przeprowadzili taką akcję fałszywej flagi jako alkajda. Amerykańce musieli by to przełknąć bo przecież nie przyznali by się że ta cała alkajda to wirtualna organizacja stworzona przez nich na ich własne potrzeby. To było by coś. Dopierdolić im ich własną bronią. 😉

 3. Lily said

  Fotos wyjaśniający za co US i banksterzy nienawidzą Putina.

  http://www.zerohedge.com/contributed/2014-03-06/photo-reveals-why-us-and-eu-bankers-despise-russias-putin-so-much

 4. Juziek said

  Re. 2:
  Sam bym chętnie wziął udział w takiej akcji!

Sorry, the comment form is closed at this time.