Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Białoruś – nowa ustawa o stanie wojennym

Posted by Marucha w dniu 2014-03-06 (Czwartek)

Wydarzenia w Kijowie dały wiele do myślenia białoruskiemu przywódcy. Aleksander Łukaszenko przystąpił do działania. Białoruskie siły bezpieczeństwa nie będą ponosiły odpowiedzialności za użycie broni w razie potrzeby, pisze Niezawisimaja Gazieta.

Białoruski parlament przygotowuje się do rozpatrzenia poprawek do projektu ustawy o stanie wojennym. Nowy 18 artykuł znosi całkowitą odpowiedzialność z organów ścigania za szkody wyrządzone w związku z użyciem broni, gdyby służby te musiały działać w „konkretnych warunkach narażenia lub skrajnej konieczności”.

Ustawa zawiera inne innowacje. Zmienione będą przepisy dotyczące uprzedniej kontroli cenzury i mediów. Wprowadza się nowy plan realizacji tych założeń. Na przykład w okresie stanu wojennego zabroniona zostanie praca mediów, z wyjątkiem tych wymienionych w wykazie sporządzonym przez Ministerstwo Informacji Białorusi.

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 5 to “Białoruś – nowa ustawa o stanie wojennym”

 1. Jan said

  Mądry uczy się na błędach innych.

 2. Zerohero said

  No proszę. Taki niby straszny reżim,a dopiero teraz wprowadzają ustawy o działaniu służb i cenzurze… I to jeszcze na wypadek stanu wojennego. Tymczasem przeciętny polski leming myśli, że na Białorusi już teraz jest cenzura i terror na całego. 🙂

  Nawiasem mówiąc nikt nie zrobił dla spadku wolności obywatelskich więcej ni kundle z zachodu. Jak straszą niezależne kraje rewolucjami, to naturalne, że w tych krajach bezpieka będzie miała tendencje wzrostowe.

 3. Brat Dioskur said

  Bialorusi w ogole nie mozna porownywac z Ukraina bo ta druga ma banderowcow a jedynym srodowiskiem na Bialorusi teoretycznie nadajacym sie do zrewoltowania jest mniejszosc ….polska!Proby takie ,zreszta nieudane ,mamy juz za soba i „uny”,podobnie jak Niemcy w 42′ po niepowodzeniach pod Moskwa , rozpoczeli ofensywe na froncie poludniowym ,czyli ,nomen omen ,na Ukrainie!Doszli juz pod „Stalingrad” ,bo tym jest dla ” unych” Krym i teraz czekamy tylko na …Kalacz!

 4. JO said

  Na tle Rosji i Bialorusi Jaskrawi sie Nasza Okupacja w PRL BIS. Wladza i Narod jak Dawniej Depolaryzuja sie coraz Bardziej…

 5. JO said

  W sumie, to po JPII tylko SMROD zostaje i Sromota…. Tak dalismy sie nabrac na JPII judeokosciol, ze az na Kresy Jego zanosilismy i Teraz z WYYYYYYYSoka Spaaaaadamy. 😦

  Taki wstyd przed Bracmi na wschodzie…

Sorry, the comment form is closed at this time.