Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach

Posted by Marucha w dniu 2014-03-06 (Czwartek)

Siedem lat temu redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, p. Tomasz Sakiewicz zadzwonił do mnie, usilnie prosząc, abym zaczął pisać felietony do jego tygodnika. Zaproponował mi wówczas miejsce na ostatniej stronie, czyli dokładnie tam gdzie swoje teksty zamieszczał Waldemar Łysiak, który w tym czasie zrezygnował z dalszej współpracy z redakcją.

Propozycję przyjąłem i od tej pory tydzień w tydzień przesyłałem swoje felietony. Łącznie ponad 320 tekstów. Nigdy nie zawaliłem żadnego terminu, nawet wtedy, gdy byłem w szpitalu czy zagranicą.

Zawsze też byłem lojalny wobec redakcji, zwłaszcza wtedy, gdy przeżywała ona swoje zewnętrzne i wewnętrzne problemy.

W ostatni piątek przesłałem też felieton na najnowszego wydania (mam na to potwierdzenie), w którym opisałem powiązania niektórych członków nowego rządu w Kijowie z ruchem banderowskim. Dzisiaj rano otwierając nowy numer „GP” zauważyłem, że cały mój felieton został zdjęty przez redakcję. Zastąpiono go tekstem pt. „Widziałem Majdan”, autorstwa innego duchownego, ks. Wiesława Gryniewicza SAC.

O tej decyzji redakcji nie byłem wcześniej powiadomiony. Nikt do mnie nie napisał, ani nikt nie zadzwonił. Zero wyjaśnień, choć moja umowa z „GP” jest nadal ważna. Obowiązuje ona tak mnie, jak i redakcję.

Jak mówi prawo rzymskie: „Pacta sunt servanda” (Umów należy dotrzymywać). Kto jak kto, ale tygodnik odwołujący się do wartości prawicowych powinien do tej zasady stosować się . Poza tym, dobre obyczaje nakazują, że jeżeli podejmuje się decyzję o odrzuceniu czyjegoś wysiłku, to trzeba to zainteresowanemu powiedzieć prosto w oczy, bez uciekanie się do różnych trików.

Zdaję sobie sprawę, że redakcji „GP” od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą. Niech więc ma odwagę tę sprawę rozwiązać po ludzku i z zachowaniem obowiązującego prawa. Czekam na to. Trzeba też mieć odwagę wyjaśnić to Czytelnikom i Klubom „Gazety Polskiej”, od których w 2008 r. otrzymałem tytuł Człowieka Roku, a wcześniej od redakcji za odwagę pisania prawdy o działaniach SB wobec Kościoła także Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego.

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=9090

Poniżej tekst zablokowany przez redakcję Gazety Polskiej.

*                           *                                 *

Banderowcy w nowym rządzie

Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży.

Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA. Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA.

Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki „banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywał do stania się „duchowymi i urzędowymi banderowcami.

Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy. Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość.

Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk „Swobody”. W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią?

Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=88&nid=9122

Komentarze 94 do “Ks. Isakowicz-Zaleski: Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach”

 1. Robert said

  Syjonistyczne ścierwa, szmatławce i gadzinówki nie lubią prawdy, bo są zbudowane z samych kłamstw i manipulacji. Będziemy Kasiędza czytać na jego blogu. Grunt to się nie przejmować.

 2. syzyf said

  coraz wiecej zaslon opada! czy zblizamy sie do chwili w ktorej wszystko zostanie odkryte?

 3. marchabr said

  Zablokowanie tego artykułu NIE jest dla mnie zaskoczeniem, a dla Państwa, drodzy forumowicze?

 4. Jan said

  Jaka to wielka szkoda, że najbardziej ”patriotyczna polska” gazeta utrąciła felieton od siedmiu lat lojalnego wobec swej redakcji księdza.
  Nie wiem tylko co w tej sytuacji lepsze, płakać czy się śmiać.

 5. Marucha said

  Pomijając poglądy redakcji GaPol – sam sposób „załatwienia” sprawy z ks. Isakowiczem jest typowo żydowski: chamski.

 6. Griszka said

  To co podał ks. Isakowicz Zaleski to są powszechnie dostępne dane. Gazecie Jerozolimskiej jest nie po drodze z nimi, bo każdego kto nie popierał tej opozycji i wskazywał, że Kaczyński wsparł ludzi związanych ściśle z kultem Bandery nazywają „ruskim pachołem”, „pożytecznym idiotą” (głównie celował w tych epitetach Wildstein). Centrala w Tel Avive nastręczyła przyjaźń polsko-banderowską, więc wszystkie pisiaki, ślepo wpatrzone w postać zapamiętałego syjonisty Jarka Wielkiego, muszą się dostosować.

 7. maurycy said

  Gazeta Polaka ? To scierwo jest odmiana Gazety Koszernej Michnika przenaczona dla tzw zydoprawicy kolejne potwierdzenie ! Juz chamska bezczelnoscia jest uzywanie przez tych zwyrodnialcow w nazwie ,,Polska ,, Bandyckie i kryminalne podszywanie sie pod nazwy, osoby organizacje, te kanalie maja w genach ! Jak przeciwko tym bandziorom nic nie mam ! Ja zadam zawsze zeby
  bandziory mowili wlasnym jezykiem i we wlasnym imieniu !Bandziory zawsze mowia wlasnym jezykiem uzywajac cudzych szyldow i nazwisk ! Na to nie ma zgody i nigdy nie bedzie

 8. Wojtek said

  Maurycy – racja – dawno to mówiłem.

 9. Marek said

  Koorwy z pisu nic nie zrobiły, by otworzyć szeroko drzwi do Polski dla Polaków ze wschodu, Kazachstanu, etc.
  Ale dla banderowców, zbrodniarzy, morderców dzieci, kobiet, starców mają dobre serca, otwarte szpitale, sakiewki.
  Hołota żydowska, synagoga szatana – jak ja was k.n.

 10. Isreal said

  „redakcji “GP” od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą”

  chyba nigdy nie było…
  wykorzystują, uwiarygadniają się (także obecnością Odważnego Księdza), i jak w 5. „załatwiają” kiedy nie po drodze po swojemu…

 11. Luxeuro said

  Ad. – 6 „Centrala w Tel Avive nastręczyła przyjaźń polsko-banderowską, więc wszystkie pisiaki, ślepo wpatrzone w postać zapamiętałego syjonisty Jarka Wielkiego, muszą się dostosować.”
  Dokładnie !!!! Nagle Antysemityzm stal się „normalny” w życiu Demokratycznego narodu 🙂 🙂

  Ad. 9 – „Koorwy z pisu nic nie zrobiły, by otworzyć szeroko drzwi do Polski dla Polaków ze wschodu, Kazachstanu, etc.”
  Musimy to przypominać Polskim baranom bo DALEJ tego nie rozumieją. Kasa dla Banderowców w Polsce się znajduje, ale nie dla swoich.

 12. Nie wszystko mi się podoba w działalności ks. Isakowicza-Zaleskiego, ale rozumiem, że mówimy tu o jego postawie względem spraw ukraińskich i panoszących się coraz bardziej tam banderowców. A ta jest od wielu już lat jak najbardziej właściwa, na nawet wprost godna wysokiego uznania. Ciekawe, czy i z niego zrobią w końcu „ruskiego agenta”.

 13. Andy said

  Redaktor Gazety Sakiewicz polskiej juz jakis czas temu 2 lub trzy dni napisal w opinich lub komentarzach na Niezalezni.pl o ksiedzu jako o bylym wspolpracowniku, moze Ks.Isakiewicz poszuka aby dowiedziec sie ze rozwiazano z nim wspolprace

 14. compu said

  A nie niepokoi was to nazwisko Isakowicz…i ta facjata?

 15. Robert said

  Chazarskie pisdzielce srają w gacie, znów chcieliby przelewać nieswoją krew.

  http://www.tvn24.pl/nie-dla-armii-ktora-miesci-sie-na-stadionie-narodowym-wroci-obowiazkowa-sluzba-wojskowa,404946,s.html

 16. Brat Dioskur said

  Nie chce mi sie szukac tego watku w ktorym ktos zamiescil listy poslow glosujacych za ustawa o ” bratniej pomocy”.Zamieszczone listy poslow dotycza POpapranstwa i paliglupow a przeciez o tych z gory wiadomo,ze to zaprzanstwo i zdrada .Mnie zas interesuje reakcja poslow PiS-u i PSL.

 17. Joe said

  Wszystko obraca sie wokol tego co powiedzial szachter w Australii do zydowskich sluchaczy…Jezeli polaczki zorientuja sie o co chodzi to napuscimy na nich Ukraincow…A wiec jak mozna by bylo napuscic Ukraincow ,bez utrzymywania bliskich stosuneczkow z banderowcami??No jak??

 18. Griszka said

  @13
  Obrobić tyłek jak baba przy płocie – to jest poziom glisty syjonistycznej takiej jak Sakiewicz.
  Do kompletu brakuje jeszcze etykietki „antysemity”.

 19. Griszka said

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9123

  Ks. Isakowicz dorzucił garść uwag do powyższego. Warto doczytać.

  Ależ to kurwa z tego Sakiewicza… – admin

 20. Jontek said

  A tak poważnie, mili Państwo; jaką gazetę codzienną lub tygodniową polecilibyście czcigodnemu księdza

 21. Jontek said

  Przepraszam: na końcu było czcigodnemu Księdzu.

 22. Marucha said

  Re 14:
  Nie, nie niepokoi. Ks. Isakowicz-Zaleski jest Ormianinem.

  Re 21:
  Myśl Polska.

 23. oldsten said

  Mam wrażenie że jeśli chodzi o metody działania to czas się u nas zatrzymał, ta sama opcja rządzi z tylnej kanapy, kierujący się zmieniają a kierunek wciąż ten sam. Idealne rozwiązanie- rządzić i mieć własną opozycję, rozwiązanie o tyle niebezpieczne że reszta uczciwych ludzi stanie po stronie tej drugiej nie widząc drugiego dna a chodzi li tylko o penetrację a potem ewentualne spacyfikowanie. Probierzem uczciwości pisu była ustawa aborcyjna, wstrzymując sie od głosu dali dowód komu służą- vide- po owocach ich poznacie.
  A najgorsze że to zło weszło do ostoi polskości- czyli Kościoła, lecz i tu jest rada- uczynków ich nie naśladujcie, to wilki w owczych skórach.
  Postępowanie ga-pola mnie nie dziwi, też boleśnie się rozczarowałem, ale lepsze to niż żyć w ciągłej ułudzie.

 24. oldsten said

  Re14
  Można mieć pięknie brzmiące nazwisko jak chrabia bul i niszczyć Polskę a można się nazywać Raginis i oddać życie za nią lub Kleeberg i ocalić honor polskiego żołnierza.

 25. Jasne, że tylko „Myśl Polską” można obecnie ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu polecić! W ogóle stawiam wniosek, żeby kto tylko może, kogo stać finansowo, zaprenumerował, względnie zamawiał ten tygodnik w „Emipakach” i podobnych salonach prasowych, bo od wielu już lat ta naprawdę na poziomie gazeta ma dość ciężki żywot, a wielu autentycznych, acz ciągle niezorientowanych w sytuacji patriotów pomagało swym groszem rozwijać gadzinówki Sakiewicza i nic konkretnego nie wnoszące, prócz zamętu, w głowach media z „toruńskiej” stajni.
  A filmik dostępny na podanym przez p. Griszkę linku do strony ks. Isakowicza wprost wieje grozą. Dobrze by było, gdyby obejrzał go każdy Polak, szczególnie ten, który nadal daje się ogłupiać, że banderowskie zagrożenie dla Polski to tylko wyłącznie wymysły putinowskiej propagandy!

 26. Boydar said

  „… Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach…”

  Tu się trochę ks. Isakowicz zagalopował. To była decyzja polityczna, podjęta na znacznie wyższym szczeblu. JSK „abdykowała” i miała rację. To nie czasy i okoliczności na narażanie się za nie swoje grzechy. A że nie była taka całkiem „be”, świadczy stosunek do Niej całej armii urzędników-darmozjadów i obiboków, których, słusznie ścigała za niekompetencje jak „koty”. Bez względu na „szarżę” i umocowanie (hi!). Funkcja wojewody nie uwzględnia „uznaniowości” prywatnej, ani teraz, ani nigdy.

 27. Rysio said

  Eee tam!
  Nie podniecajcie się tak tym żydowskim szmatławcem (ksywa Gazeta Polska).

  Czytają ją, tak samo jak i Gówno Wyborcze, tylko starzy, ogłupiali debile.
  Chyba tylko tacy bez dostępu do komputera i internetu.

  A Ks. Isakowicz-Zaleski, nie powinien się w najmniejszym stopniu martwić, gdyż każdy jego tekst na pewno zostanie przyjęty i zamieszczony (bez najmniejszej cenzury) na blogu Gajowego Maruchy.

 28. Rysio said

  Eee tam!
  Nie podniecajcie się tak tym żydowskim szmatławcem (ksywa Gazeta Polska).

  Czytają ją, tak samo jak i Gó… Wyborcze, tylko starzy, ogłupiali debile.
  Chyba tylko tacy bez dostępu do komputera i internetu.

  A Ks. Isakowicz-Zaleski, nie powinien się w najmniejszym stopniu martwić, gdyż każdy jego tekst na pewno zostanie przyjęty i zamieszczony (bez najmniejszej cenzury) na blogu Gajowego Maruchy.

 29. Rysio said

  Panie Gajowy dlaczego system blokuje niektóre wyrazy?

  Przecież np. wyraz – g ó w n o – nie jest brzydkim wyrazem.

 30. Do kogo te pretensje proszę księdza Jak się ktoś zadaje z żydostwem to musi się spodziewać wszystkiego najgorszego Ksiądz taki uczony i nie wiedział z kim ma do czynienia a proste ludzie wiedzą że GP to drugie gówno po wybiórczej

 31. Ruski agent said

  Oj, naiwny księżulo, naiwny, jak dziecko we mgle, jak robak na szkle, choć w intencjach może pozytywny.

  Ale Nowy Testament sugeruje nam, cobyśmy byli jako dzieci, zatem cóż tu komentować. Kłóci się to nieco z proweniencją bohatera naszych rozważań, albowiem jak powiadał Wańkowicz w książce „Królik i Oceany”, żyd przy Ormianinie to jest głupi goj.

  Niech księżulo nie zapomina, iż nadludzie maja nie tyle inna mentalność, ile reprezentują całkowicie odmienną od naszej cywilizacje. To co czyni ten srakowicz, czy jakmutam, jest w jego pojęciu czyms szlachetnym i zacnym.

  Glizda zostanie glizdom… albo lepiej po czesku. Svina zustane svini, byt’ na sobe zlate sedlo mela.

  Gdy to sobie uświadomimy, mniej będzie rozczarowań i frustracji.

  Pozdrawiam gremium.

 32. adsenior said

  Księże Tadeuszu, i tak długo udało się Panu nie wykryć jaki to cynik i człowiek świnia, ten Sakowicz?

 33. Lily-2 said

  Jeszcze jedna szmata majaca w nazwie „Polska”?
  GaPol jest tak polska jak: Sakiewicz, Michnik, Urban, Najsztub, Wildsztajn Ziemkiewicz, i reszta bandy.
  No i te zydowskie klakiernie dla glupich polakow zwane klubami „GazPO” (gazety polskiej).
  Ponoc czlonkowie maja GazPO i GazPrzed 🙂

 34. Brat Dioskur said

  Przeciez ten Sakowicz to juz dawno przeczytana strona ….wslawil sie on wykryciu i unieszkodliwieniu na czas groznego „agenta” SB,arcb.Wielgusa ….dlatego mozna teraz bez przeszkod w Wawie odprawiac niewierzacym ,zeby nie powiedziec wrogom Kosciola, Msze Sw. i chowac ich w asyscie biskupow…..

 35. Lily-2 said

  „Wiem jednak, że w ten sposób „Gazeta Polska” całkowicie podporządkowała się linii politycznej jednej tylko partii. Od tej pory nie będzie już ona mamić czytelników, że należy do „strefy wolnego słowa”. – Ks. Isakowicz-Zaleski.

  Mam wrazenie ze GazPol powstala za pieniadze PiS. Kiedy kaczory wlazly na tron i byly opluwane przez reszte me(r)diow, wtedy zrozumieli ze bez wlasnej tuby propagandowej dlugo nie pociagna. Wtedy zalozono kolejna zydowska szmate dla durnego plebsu pod batuta Sakiewicza.

 36. RomanK said

  Solidarnosc plemienna obowiazuje.
  PolinShtyme…od samego poczatku byla tym – czym jest….
  atrapa udajaca prawicowo narodowa do pilnowania glupich gojow, dla ktorych zaklada zwoje ki’ butze:-)) skupiajace najgluszych butzow, jakich urodziky polskie matki…. Zreszta nie tylko ona….

 37. Brat Dioskur powiedział/a
  2014-03-06 (czwartek) @ 11:44:26

  Nie chce mi sie szukac tego watku w ktorym ktos zamiescil listy poslow glosujacych za ustawa o ” bratniej pomocy”.Zamieszczone listy poslow dotycza POpapranstwa i paliglupow a przeciez o tych z gory wiadomo,ze to zaprzanstwo i zdrada .Mnie zas interesuje reakcja poslow PiS-u i PSL.

  A czy komuś z przyszło do głowy żeby podczas głosowania w sprawie użycia obcych służb porządkowych tzw OPOZYCJA opuściła salę obrad w sejmie?ONI wszyscy są siebie warci Tylko bojkot wyborów może w Polsce coś zmienić

 38. olagordon said

  ta ‚niezależna’ tak ma, mnie zablokowali ok 6 lat temu kiedy zamieściłam przetłumaczony rozkaz Berii ws. Katynia, i to dało mi trochę do myślenia…

 39. Marek said

  „Sakiewicz nie potwierdza, czy redakcja nie zgadzała się treścią felietonu. – Generalnie nie popieramy Putina – mówi. Czy „Gazeta Polska” nadal będzie współpracować z Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim? – Będę się modlił o światło Ducha Świętego dla niego – ucina redaktor naczelny.”

  ===============

  A jaki pobożny, DŚw się zasłania hipokryta.

 40. mieszko 1 said

  …a gajowy marucha blokuje moje komentarze bo są politycznie niepoprawne…precz z komuną

 41. Waldek said

  Jontek zaproponował by gremium wybrało gazetę lub tygodnik w którym czcigodny Ksiadz mógłby zamieszczać swoje teksty; Zauważcie, że dotychczas padła tylko jedna propozycja. Rzeczywiście nie ma innych czasopism w których pasowałaby twórczość Księdza? To ja od siebie zapytam; jak nie PIS i nie PO-PSuŁ to na kogo głosować? Przecie nie ma nawet drobniuteńkiej partyjki, która byłaby dla tych co tu bywają. A może jest takie małe ugrupowanie na które warto zagłosować i dać mu siłę głosu w Sejmie? Pozdrawiam gremium.

 42. Jan said

  Ad 38
  Pani Ola poznała się czym jest GP przed 6 laty a Księdzu Zaleskiemu potrzebne buło 7 lat , nawet nagonka na Arcybiskupa nie wadziła.
  Przenikliwość umysłu to czy coś innego. Jakkolwiek nie patrzeć, uwiarygadniał to piśmidło kaczek dziwaczek, obecnie jednej..

 43. JO said

  ad.22. Polakiem Ormianskiego Pochodzenia. Kresowiakiem Ormianskiego Pochodzenia….

 44. Anka said

  Wyszedł chyba odgórny nakaz osmieszać x Zaleskiego
  Bo w Klubie Ronina pan Michałowski wypowiada się o Nim jako o ” judzącym ormiaszku”

  Polecam od 20 minuty:

 45. NICK said

  Nie zachwycałbym się ks. Tadeuszem.
  Od lat wzbudza we mnie mieszane uczucia i nie jest jednoznaczny ewangelicznie.

 46. Dosyć tego! said

  I po co tu znowu Michalkiewicz? Czyż do was jeszcze nie dociera, że ten facet jest właśnie przedstawicielem żydoprawicy tak jak Gazeta Polska? Jak można podpinać się gościem, który popiera NWOwski kapitalizm? Kiedy do was dotrze po czyjej on jest stronie?

 47. Nemo said

  @41

  „A może jest takie małe ugrupowanie na które warto zagłosować i dać mu siłę głosu w Sejmie? Pozdrawiam gremium.”

  Obawiam się panie Waldku, że ciężko będzie takowych znaleźć. Ja osobiście zagłosował bym na ludzi z tej organizacji:

  http://owp.org.pl/

  Ale oni nie kandydują niestety.

 48. ksenia said

  LUDZIE KSIADZ ZALESKI MA W 100% RACJE!!!!Po wyborach w 2010 roku lider partii nacjonalistycznej Swoboda – Ołeh Tiahnybok (ukraiński polityk, prawnik i lekarz) w swoim powyborczym wystąpieniu ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukraińskiego, ponieważ obecne są „niesprawiedliwe”[192].
  W miejscowości Uhorniki 22 sierpnia 2010 roku ukraińskie władze w obecności duchownych greckokatolickich odsłoniły pomnik Stepana Łenkawskiego. W uroczystościach tych uczestniczył aktywnie (obok przedstawicieli ukraińskich władz i duchownych greckokatolickich) Wiktor Anuszkewyczus – ukraiński inżynier i samorządowiec, od 2006 prezydent (mer) Iwano-Frankowska. Podczas tej uroczystości wygłosił przemówienie, w którym padły słowa: Bez takich postaci jak Stepan Łenkawski nie stalibyśmy dziś pod niebiesko-żółtym sztandarem, nie chodzilibyśmy w wyszywanych koszulach do ukraińskiej cerkwi greckokatolickiej. Dzięki takim osobom narodziła się niepodległość Ukrainy[193].
  W 2011 roku w Uhrynowie Starym (podobnie jak i w innym miejscowościach w zachodnich obwodach Ukrainy) odbyły się huczne obchody 102 urodzin Stepana Bandery, w których wzięli udział Ołeksandr Sycz oraz Ołeh Tiahnybok. Podczas uroczystego zebrania w miejscu urodzenia Bandery, Ołeksandr Sycz nazwał region karpacki „banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywał do stania się „duchowymi i urzędowymi banderowcami”, natomiast Ołeh Tiahnybok wzywał Ukraińców do narodowej rewolucji słowami: „Tylko narodowa rewolucja jest w stanie zbudować na Ukrainie ustrój społeczny, który będzie odpowiadał większości obywateli kraju”, według niego rewolucja ta musi być „krwawa i bezlitosna w stosunku do wrogów Ukrainy”[194].

 49. Marucha said

  Re 35:
  Sakiewicz tylko przejął gazetę. Założył ją bodajże Piotr Wierzbicki w 1993. W każdym bądź razie był jej naczelnym na długo przed Sakiewiczem.

 50. Lily said

  Panie Marucha,chodzi mnie o wpisy Nr 33 i 35 z dnia 2014-03-06.

 51. ksenia said

  Radykalne skrzydło Majdanu: Polska niech odda Ukrainie Przemyśl!

  Radykalne skrzydło Majdanu: Polska niech odda Ukrainie Przemyśl!Flaga OUN-B i UPA, używana obecnie jako flaga nacjonalistów ukraińskich (fot.Wikipedia) Rzecznik radykalnej organizacji Prawy Sektor, który walczy z ukraińską milicją po stronie demonstrantów z Majdany, mówi wprost: Polska powinna oddać Przemyśl i zbrodnia wołyńska to brednia.
  W wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” radykał, fan zbrodniarza Bandery, Andriij Tarasenko mówi na pytanie dlaczego na Majdanie łopoczą flagi UPA: „Nasza organizacja, Prawy Sektor, nosi imię Bandery. On jest symbolem rewolucyjnej walki o niepodległość kraju. Gdyby go nie było, nie byłoby Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a bez OUN nie byłoby dziś niezależnej Ukrainy. Nasz naród przez setki lat żył pod okupacją różnych imperiów i ci, którzy walczyli o wyzwolenie, jednoczyli się wokół wielkich bohaterów: Mazepy, Petlury, Bandery”.

  Później dziennikarz pyta o rzeź na Wołyniu, którą zainspirował Bandera. Na to Tarasenko odpowiada: „To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda. Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi”. Według Tarasenko okupantami Ukrainy byli Polacy, Niemcy, Rumuni, Węgrzy i Rosjanie.

  Tarasenko mówi również o tym, że granice z Ukrainą są niesprawiedliwie nakreślone i że sprawiedliwość nakazuje oddanie Ukrainie Przemyśla i innych polskich powiatów: „Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach”. Jak chce odzyskać Przemyśl fanatyk Bandery? „Metodami dyplomatycznymi. Nie jesteśmy narodem imperialnym, nie sięgamy po cudze ziemie, chcemy jedynie tego, co nasze”.

  Nacjonalista jest zdania, że Ukraina powinna być poza Unią Europejską i Rosją. I powinna dążyć do stania się superpaństwem, dlatego musi odzyskać broń atomową.

 52. ksenia said

  Radykalny nacjonalizm wśród ukraińskiej opozycji to nie margines

  Wielu polityków i komentatorów wydarzeń na Ukrainie stara się bagatelizować wpływy neonazistów i nacjonalistów. Starają się tłumaczyć, że sa oni marginesem mimo, że w rzeczywistości dowodzą Majdanem o czym mogliśmy się przekonać gdy „Prawy sektor” decydował przy aplauzie zgromadzonych na Majdanie, o tym, że ani Kliczko, ani Tymoszenko, ani żaden inny polityk nie ma mandatu Majdanu.

  Mam dziwną przypadłość, że zanim uwierzę politykom to staram się sprawdzić czy ich słowa pokrywają się z prawdą dlatego też postanowiłem sprawdzić czy tzw. opozycja umiarkowana tj. Jaceniuk, Tymoszenko itp. rzeczywiście jest umiarkowana.

  Zacząłem od Jaceniuka i moje oczy się powiększyły gdy natrafiłem na zdjęcie z 12 kwietnia 2013 roku z wydarzenia noszącego nazwę „Wstań, Ukraino!” w Charkowie. Zdjęcie opublikowane (16.04.2013) przez obozrevatel.com pokazuje Tiahnyboka, Kliczkę i Jaceniuka wykonującego gest, który Polakom może się kojarzyć przede wszystkim z… zamawianiem 5 piw. Pan Tiahnybok ze Swobody, która kojarzona jest z UPA jest wyraźnie zadowolony.

  Ktoś powie „ale Jaceniuk już się nie liczy, jest Tymoszenko!”. Ok, sprawdźmy czy p. Tymoszenko nie przejawia nacjonalistycznych zachowań.

  Po dosyć krótkich poszukiwaniach:

  „W sierpniu 2004 Blok Julii Tymoszenko był współorganizatorem (razem z „Naszą Ukrainą” Wiktora Juszczenki) ogólnoukraińskiej akcji pod hasłem „Wołyń – ukraińska ziemia; OUN i UPA – nasi bohaterowie”. Pikietowano między innymi polską ambasadę. Uczestnicy protestów domagali się, aby prezydent nie ważył się przepraszać Polaków za wołyńską tragedię.”

  wejdzcie na strone obozrevatel.com

 53. Marucha said

  Re 50:
  Jedynym sposobem na zabezpieczenie się przed używaniem pseudonimu przez inną osobę jest założenie sobie konta na WordPress i logowanie się przed napisaniem komentarza.

 54. Lily said

  Panie Marucha,z calego serca Panu dziekuje.

 55. NICK said

  Ad. 46.
  P. Michalkiewicz? Coraz bardziej skłaniam się do P. racji. CZASEM, jednak, coś wniesie. Czytamy i oceniamy. Zawsze KRYTYCZNIE.

 56. ksenia said

  Бандеровские нацисты шествуют по Киеву.10.000 Nazis march in Kiev. Watro obejrzec na youtubie.

 57. Jan said

  Tak nawiasem, jak nisko upadł nasz naród zniewolony propagandą i sztuczkami,. wspierając banderowców uchybia pamięci setek tysięcy pomordowanych niewinnych ludzi.

 58. Krzysztof P said

  Kiedyś p.Joe napisał, że ma” wyczucie ” ( nie pamiętam nawet w jakiej sprawie ale napewno na tle religijnym) i ja MU wierzę na słowo !
  Ja takie wyczucie a w zasadzie awersję, czuję od jakiegoś czasu do p. Michalkiewicza? Nawetjuz kiedyś napisalem o tym…Widzę, że nie jestem osamotniony, co z kolei mnie smuci – że jeszcze jedna twierdza gangeną zaznaczona jest !?

 59. RomanK said

  Przyjrzyjmy sie blizej gazetom polskich Mendeli Gdanskich!

  (…)
  Drugi Szef rowniez oglasza swoje credo, i ze nigdzie indziej -a tylko przy jego straganie- zobaczycie …”prawdziwego” Zyda, ktorego Wam za jedyne 1zl70 gr pokaza. Nie Zyda bogacza syjoniste, nie Zyda Shloma enkawidziste, ale prawdziwego…(!!!!) smarkatego(????) parchatego(????)
  (…).

  Co najciekawsze specjalista ten uchyla rabka tajemnicy -skad czerpie swe wiadomosci i opinie. Oto szokuje swych czytelnikow znajomoscia i obyciem z periodykiem neokonserwatystow Commentary. Czyzby nie wiedzial , ze to oficjalny organ (?????) Amerykanskiego Komitetu Zydowskiego?????, czyzby nie wiedzial, ze owi „neokonserwatysci”, ktorzy stworzyli periodyk ( Levin, Podhoretz & ska) byli czolowymi przywodcami ideologicznymi ruchow lewackich???? Ajjjjjj!!!!! Wajjjjjj!!!
  Az taki glupi to on nie jest!!!!!! On o tym dobrze wie, ale wie tez, ze wy nie wiecie !!!!
  Obydwie gazety dolaczaja do komuszych i zaczynaja obrzucac blotem jednego z najbardziej godnych szacunku ludzi, zaczynaja strzykac jadem na… Zygmunta Wrzodaka.
  (…)
  A ze straca ci co z rejwachu zyja….. no coz niech robia rejwach….gdzies indziej……najlepiej ….u siebie!

  Roman Kafel Dallas Texas 20 December 1996

  Patrzac na rzeczywistosc organem siedzenia…pozno zaczyna sie dostrzegac”=_____

 60. Jan said

  Ad 58
  Nie jest Pan osamotniony, tylko trochę przesadza z tą gangreną twierdzy.
  O tym panu słyszałem coś niecoś od wiarygodnych ludzi z UPR już w 1996 r.

 61. Zerohero said

  Re 44, Anka

  Grzegorz Rossa skompromitował się wypisywaniem bredni na forach internetowych. Wymyślał wzory na czas życia imperiów, nowe metody budowy statków, nowe metody w górnictwie – to wszytsko wyglądało jak bełkot chorego psychicznie człowieka a nie realne wynalazki. Poza tym Rossa to rusofob, pisior i syjonista.

  http://www.eioba.pl/a/2w3c/zastosowanie-metod-historycznych-i-matematycznych-do-badania-wybranych-zagad

  Powyższy tekst do którego umieszczam link, to studium przypadku wariata z syndromem wynalazcy.

  A tu:

  http://www.eioba.pl/a/2653/kevin-macdonald-komunizm-a-zydowska-tozsamosc-etniczna-w-polsce

  proszę przeczytać znamienny dla Rossy komentarz w którym prezentuje charakterystyczne dla niego podejście do żydokomuny. Otóż wg. Rossy Żydzi byli NIEWOLNIKAMI Rosjan zapędzonymi do budowy komunizmu.

  Rossa twierdzi też, że Niemcy nie zbudowały bomby atomowej z braku Żydów. Po prostu wg. Rossy goj jest za tępy na konstruowanie bomby atomowej.

  Co za poruta uczestniczyć w spotkaniach z tym nieszczęśliwym pomylonym człowiekiem. Dno, dno, dno. Po trzykroć dno! Klub Ronina? Powinno być Klub Syjonistycznego Imbecyla.

  No, a pan Michalkiewicz tam trafił. Pan Stasio to jednak jest niezły gapcio, na miarę ks. Isakowicza Zaleskiego.

 62. marta15 said

  „..USrael wygrał!
  Polacy łącznie z ich liderami właśnie zademonstrowali absolutną SOLIDARNOŚĆ z synami morderców polskich rodzin na Kresach, banderowcami, żydowskimi bojówkarzami, rządząca polską klasą polityczną POPiS, międzynarodową Masonerią, Syjonistami i Satanistami, oraz bandą Żydów, która opanowała Ukrainę przed naszym nosem.
  Ani jeden Polak, ani jedna organizacja nawet nie zaprotestowała.
  HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA!
  ..”
  http://macgregor.neon24.pl/post/106843,ks-isakowicz-banderowcy-w-nowym-rzadzie

 63. marta15 said

  http://macgregor.neon24.pl/post/106908,a-ja-trzymam-kciuki-za-wlodka-putina

 64. marta15 said

  „… W dodatku panuje epidemia politycznego daltonizmu i tylko niedobitki skupione wokół księdza Isakowicza-Zaleskiego zdają się odróżniać zestaw niebiesko-żółty od czerwono-czarnego, podpartego swięconymi w cerkwi nożem, piłą i siekierą.
  Bracia straszni, którym jeszcze na zeszłoroczne kuczki ( chanukę ) słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” były mową nienawisci, dzis wołają „sława herojam z OUN-UPA, rizunam slawa!”.
  Ale co tam daltonim! Wszyscy ględzą ( a już eksperci z tytułami to mają swoj czas, na który czekali całe życie, mogą plesć trzy po trzy para piętnascie i dubami smalonymi oplatać jak nigdy ) i przestrzegają przed otwarciem puszki Pandory, nie widząc, że puszka dawno opróżniona ( np. w byłej Jugosławii ), a sama Pandora musi dorabiać kurestwem.
  I jeszcze intelektualisci nawołują do bojkotu ruskiego kawioru, nie zastanawiając się nawet, czym klasa robotnicza ma w takiej sytuacji zagryzać swój ulubiony napój ( spożywany usty swych przedstawicieli ), czyli szampan. Jedyna pociecha w tym całym gogu, magogu i amoku to taka, że niejeden dostrzegł, iż nasza armia skladająca się głównie z oficerów być może wymaga więcej zołnierzy i uzbrojenia ( i to nie tylko uzbrojenia w przybory do pisania ) – tu między nami pełna zgoda, tyle że potrzebna ona będzie do obrony nie tyle przed Ruskimi, co przed banderowskimi rezunami … oraz być może przed „bratnią pomocą” ( np. niemiecką ) w ramach ustawy nr. 1066 ( swoją drogą, 1066 – bitwa pod Hastings ).
  I jeszcze Amerykanie oferują pomoc – żeby chociaż tym razem ( w odróznieniu od Iraku ) udało się ją wziąć z góry ( a nie z dołu, którego niegdy nie ma ).
  ..”

 65. marta15 said

  http://gazetawarszawska.com/2014/03/05/w-slad-za-terrorem-fizycznym-na-ukrainie-uwalnia-sie-terror-moralny/

 66. marta15 said

  „..
  DODAJ DO ULUBIONYCH
  WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
  608 postów

  73 komentarze

  317703 odsłon

  MacGregor
  MacGregor – moherowy J23 na angielskiej prowincji
  POLITYKA 06.03.2014 20:03 4 komentarze
  A ja trzymam kciuki za Włodka Putina.
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM
  UWAGA, TYLKO DLA DOROSŁYCH!!! Parafrazując Hitchcocka: najpierw trzęsienie portek, a potem coraz większa sraczka.

  Generał Janicki za katastrofę smoleńską zostal awansowany, takoż pani Kopacz za smoleńskie kłamstwa, każdy „wesołek” ( =gay ) ogłasza swój coming out, więc dlaczego akurat ja mam się obawiać i udawać, że nie jestem ruskim agentem wpływu, skoro jestem? Wkurza mnie tylko, że robię tu za „poleznego idiotę” za darmo, a taka pruska agentura w Polsce ssie niemiecki cycek aż miło. I ze też zawsze muszę być w mniejszosci ( w koszernej redakcji GW to byłbym nawet w narodowej mniejszosci ): w Ojczyznie mej ludowej na naszych oczach powstał Front Jednosci Narodowej w obronie ukraińskiej integralnosci, od Michnika do Ssakiewicza i tylko taka Schwein jak ja, niczym rysa na teflonie, bardziej martwi się sztucznie pompowanym separatyzmem szlonskim, niż zupełnie dla mnie zrozumiałym i naturalnie grawitującym ku Rosji krymskim. W dodatku panuje epidemia politycznego daltonizmu i tylko niedobitki skupione wokół księdza Isakowicza-Zaleskiego zdają się odróżniać zestaw niebiesko-żółty od czerwono-czarnego, podpartego swięconymi w cerkwi nożem, piłą i siekierą. Bracia straszni, którym jeszcze na zeszłoroczne kuczki ( chanukę ) słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” były mową nienawisci, dzis wołają „sława herojam z OUN-UPA, rizunam slawa!”. Ale co tam daltonim! Wszyscy ględzą ( a już eksperci z tytułami to mają swoj czas, na który czekali całe życie, mogą plesć trzy po trzy para piętnascie i dubami smalonymi oplatać jak nigdy ) i przestrzegają przed otwarciem puszki Pandory, nie widząc, że puszka dawno opróżniona ( np. w byłej Jugosławii ), a sama Pandora musi dorabiać kurestwem. I jeszcze intelektualisci nawołują do bojkotu ruskiego kawioru, nie zastanawiając się nawet, czym klasa robotnicza ma w takiej sytuacji zagryzać swój ulubiony napój ( spożywany usty swych przedstawicieli ), czyli szampan.
  Jedyna pociecha w tym całym gogu, magogu i amoku to taka, że niejeden dostrzegł, iż nasza armia skladająca się głównie z oficerów być może wymaga więcej zołnierzy i uzbrojenia ( i to nie tylko uzbrojenia w przybory do pisania ) – tu między nami pełna zgoda, tyle że potrzebna ona będzie do obrony nie tyle przed Ruskimi, co przed banderowskimi rezunami … oraz być może przed „bratnią pomocą” ( np. niemiecką ) w ramach ustawy nr. 1066 ( swoją drogą, 1066 – bitwa pod Hastings ). I jeszcze Amerykanie oferują pomoc – żeby chociaż tym razem ( w odróznieniu od Iraku ) udało się ją wziąć z góry ( a nie z dołu, którego niegdy nie ma ).
  A dlaczego na Krymie trzymam kciuki za Włodka P.?
  Bynajmniej nie dlatego, że Krym podarował Ukraińskiej SSR Chruszczow ( ten od walenia butem w ławkę ), a prezenty dawane po pijaku się nie liczą.
  Juz wyjasniam. O ile przed rewolucją pomarańczową banderowcy czyli dzicz, której nie można porównywać ze zwierzętami ze względu na europejskie prawa zwierząt, nie smiała wychodzić poza opłotki Lwowa, tak dzis organizuje masowe Fackelzüge w Kijowie, z powodzeniem terroryzując normalnych Rusinów ( por. sabat nazistów w Kijowie – jesli te obrazy nikogo nie są w stanie oprzytomnić, to już niestety żadne ). Dzis, m.in. dzieki wsparciu polskich kretynów, banderowcy wyrosli na jedną z głownych ( jesli nie główną ) siłę polityczna na zachodniej Ukrainie, niestety az po Kijów.
  Z tego też powodu powstanie Banderstaatu wydaje się nieuniknione ( z serca życzę spotkania trzeciego stopnia z banderowcami naszej gówniarzerii politycznej pokroju Sakiewicza czy młodego Wildsteina ). A aspekt geopolityczny wyjasnia uważam w stu procentach, bez potrzeby głebokich analiz moczu np. taka informacja: Ukraina chce do NATO ( jak mówią w takich sytuacjach bladzi Angielczycy: I rest my case = i to było na tyle), o żadnej integralnosci mowy być nie może – kto nie czyta Wyborczej, zrozumie, kto czyta, temu szkoda tłumaczyć.
  A skoro Banderstaat ( =Banderland ) i tak powstanie, to ważne, żeby był jak najmniejszy, nie tylko bez Krymu, ale daj Boże bez Kijowa.
  Dlatego Włodek, nie pierd*l się w tańcu, wal banderowskich nazistów i nie oglądaj się na nic ( a jeszcze jak tak przy okazji udałoby się obłożyć blondynkami ( anachronizm, to za moich czasów pały były z białej gumy ) polskojezycznych aktywistów, to tym lepiej.

 67. marta15 said

  „..A skoro Banderstaat ( =Banderland ) i tak powstanie, to ważne, żeby był jak najmniejszy, nie tylko bez Krymu, ale daj Boże bez Kijowa.
  Dlatego Włodek, nie pierd*l się w tańcu, wal banderowskich nazistów i nie oglądaj się na nic ( a jeszcze jak tak przy okazji udałoby się obłożyć blondynkami ( anachronizm, to za moich czasów pały były z białej gumy ) polskojezycznych aktywistów, to tym lepiej..”
  http://macgregor.neon24.pl/post/106908,a-ja-trzymam-kciuki-za-wlodka-putina

 68. 25godzina said

  @Zerohero Michalkiewicz – jak sam powtarza – idzie tam gdzie go chcą słuchać, a mówi to co sam chce powiedzieć. Roninowy kahał zaprosił go żeby się uwiarygodnić u „antysemitów”, poza tym – w tym konkretnym przypadku – na pewno łączy ich zamiłowanie do lichwiarskiego liberalizmu i filoamerykanizm.

 69. Gdy Polin odda im p[rzemyśl I 19 powiatów, to banderland może się okazać wcale nie taki mały.

 70. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/03/06/ks-isakowicz-zaleski-redakcja-gazety-polskiej-zablokowala-mo… […]

 71. buka said

  Ks Isakowicz Zaleski wykonał robotę przy zamachu na ks. Wielgusa to może odejść – przyjda inni którzy „nie chcą rozbijać prawicy” z kalksteinen jarosławem na czele;)

 72. Lach said

  Całkiem poważnie.
  Mógłby pisać się przez dwa „s”

  Issa_kiewicz to patronimiczne nazwisko.

 73. RudaRuhla said

  # 46, 55

  Do wielu w Gajowce pan Stasio dociera jako „dowciapny miszcz piora”. Bedac najlepszym kumplem genialnego Korwina, jest ciagle dla niektorych najlepsza rekomendacja.
  Watpie by pan Stasio mogl cokolwiek rewelacyjnego „wniesc”.
  O razwiedce, mniej wartosciowym narodzie, Irokezach i podobnych rewelacjach czytamy w kazdym artykule. Nawet cytaty Janusza Szpotanskiego, czesto bez podania autorstwa, sie powtarzaja.

  Patrzac na pustynne obszary polskiej publicystyki i jej ogolny poziom pan Stasio moze brylowac – na bezrybiu i rak ryba 🙂

  Co do ks. Zalewskiego to tez dziwne ze nie poznal sie na Dziwiszu kiedy ten odwiedzil go przed wydaniem ksiazki.

 74. Zdziwiony said

  Godzi się przypomnieć nad wyraz wyjątkowe uczestnictwo ks. Isakowicza-Zaleskiego i ks. Małkowskiego w pogrzebie ks. Tadeusza Kiersztyna.

  Nie wiem co sądzić o pozytywnym (by nie powiedziec inaczej) stosunku ks. Małkowskiego do „wodza” Kaczyńskiego.

 75. Infonurt2 :GP prowadzila z PIS i prezydentem Lechem Kaczyskim akcje usuniecia abp Wielgusa. Teaz popiera potomow UPA i Bandery. Co jest wtym dziwnego? Cala wierchuszka PRL bis popiera zamach na Ukrainie i popierala tez zamach na L.Kacznskiego.Teraz wpuszczaja na teren Polski awanturnikow z USA i NATO starajacych sie o wybuch IIWS – co stworzy sytuacje przed ktora obronil nas kiedys „zdrajca” plk.Kuklinski ratuja od niechybnej smierci conajmniej 10 milionow Polakow pod bombami Zacodu. Teraz wystawili nas na atak atomowy Roskji- o czym przestrzegal Putin ,mowiac : ze w obronie ojczyzny nie zawacha sie uzyc broni atomowej..

 76. Maciej said

  Jak ja się cieszę, że znalazłem gajówkę i mnie towarzystwo ogołociło ze złudzeń na korzyść tych środowisk. Najgorsze jest to żerowanie na naiwności prostych, acz uczciwych ludzi. Robią wodę z mózgu Polakom i to tym, którzy angażują się politycznie. Zawsze mnie to zastanawia, ile w takich przypadkach wyrachowania, a ile bycia pożytecznym idiotą. Ustanowienie przez Kaczyńskiego 1 marca dniem żołnierzy wyklętych wydaje się z perspektywy czasu podjudzeniem na Rosję, która dla lemingów PiS jest kontynuatorką linii politycznej Związku Radzieckiego. Na tym można budować patriotyzm w Polsce, bo gospodarką zajmie się dobry zachód.

 77. TR wam said

  Juz nawet dzieci w TRWAM się modlą o pokój na Ukrainie…

 78. Krzysztof P said

  Co do Ks. Isakiewicza ? Tylko RAZ widziałem go z bliska. Nie wzbudził we mnie żadnych emocji / null /
  Z zasady niedowierzam Księżom aktywistom politycznym czy społecznym / jak Rydzykowi nomen omen / TO JEST POMYLENIE z POPLĄTANIEM…ONI do czegoś i n n e g o zostali powołani (jeśli wogóle było to powołanie) ?!
  To jest Ks. ” kolega ” Piotra Natanka. W czasach pierwszej nagonki na Księdza Piotra – zamiast Go męznie bronić – cos tam dukał o wyjatkowości poglądów Ks.kolegi, wywijał sie jak piskorz na patelni./.. Ochoo, pomyślałem, coś TU nie trybi? W obronie Biskupa Wielgusa też nie stanoł? A im dalej w czasie, – tym coraz gorsze spostrzeżenia. SZKODA gadac!

 79. Maciej said

  @ 78

  W mojej opinii księżą powinni mówić jak się sprawy mają i grzmieć z ambony co się dzieje wokół Polaków. Skoro polityka miesza się w sprawy kościoła, dlaczego kościół nie ma relacjonować rzeczywistości taką jaką jest w półświatku politycznym? Nie mówię o zaangażowaniu partyjnym i podczepianiu się do farbowanej prawnicy, ale o ruganiu tego zaprzaństwa, które rządzi. Ambony muszą krzewić moralność w czasie ideologicznej rozpusty liberalizmu. Moim zdaniem KK ma do tego święte prawo jako najstarsza instytucja na ziemi.

  Niestety to moje pobożne życzenia, wiedząc jak KK został pogryziony od środka przez kilka dekad od II Soboru. To już nie ten Kościół, i nie ci księża, którzy stoją na ambonach …

 80. A-a said

  Nikt nie chce być Popiełuszką…

 81. Wojtek said

  Padły tu głosy o Michalkiewiczu, jako agencie wpływu wrogich nam sił. Całkowicie to potwierdzam. Metoda znana od stuleci. Dany człowiek najpierw się uwiarygodnia w oczach odbiorców przeróżnymi metodami, potem sieje zwodniczą propagandę.
  Bywa, że 99% tego co głosi, jest szczerą prawdą, ale ten 1% to trucizna.

  Zwróćcie uwagę, że Michalkiewicz w swoich rozważaniach, mając ciągle Boga na ustach, głosi tak, jakby Bóg siedział sobie w foteliku i oglądał, jak też te jego ludziki się zabawiają.

  Tymczasem wiemy, że całą podstawą toczących się dziejów jest bunt mówiącego
  „nie będę służył”.

 82. Marucha said

  Re 81:
  Coś długo się Michalkiewicz uwiarygadnia…

 83. Lach said

  ” akcje usuniecia abp Wielgusa”

  Zawsze istnieją takie kontrakcje, przy tak i politycznie ważnych zdarzeniach z rożnych powodów (banał).

  Arcybiskup Wielgus nie oparł się tym kontrakcją i sam zrezygnował z ingresu.
  Nie wierzyłem własnym oczom ani uszom oglądając sprawozdanie w TV. Płaczący, rozczarowany, zebrany tłum wiernych był najlepszym komentarzem.

 84. Lach said

  Dalej poszło łatwo. Teraz „my”

 85. Do tzw. Klubu Ronina żadnych autentycznych polskich patriotów nie zapraszają i tyle w temacie!

 86. Isreal said

  ad85
  same talmudczyki i ich parobki????

 87. Boydar said

  @ Pan Zerohero (61)

  Nie generalizował bym. Pana Rossę należy inteligentnie odcedzić. To naukowiec z inklinacjami do polityki. I zupełnie niepotrzebnie. Część wypowiedzi i stawianych tez to EWIDENTNE brednie. Jednak w części pozostałej, są rzeczy naprawdę godne uwagi. Technologia gazyfikacji nieeksploatowalnych złóż węgla, jest opatentowana, udowodniona, i schowana do szuflady.

 88. Luxeuro said

  Nie wiem czy to było zauważone,
  „Takie Jeden Łoś
  07/03/2014 at 01:00 · Odpowiedz
  Cenzura na Isakowiczu-Zaleskim to pikus. Dzis powalil mnie nastepujacy tekst samokrytyki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy za opublikowanie tekstu sprzecznego z jedynie sluszna linia „rozumowania”. A tak m.in taki kwiatek:
  Sytuacja na Ukrainie wymaga dzisiaj absolutnej jednoznaczności postaw i rzetelnych, rzeczowych, jasnych przekazów medialnych – kontrowersyjne teksty, prezentujące czysto lewicowe odniesienia, mogą być przyjęte dzisiaj jako szkodliwe i siejące zamęt informacyjny.
  I tak sobie mysle, ze Pana wpisy na pewno mieszcza sie w definicji lewicowosci KSD ;-)”

 89. RomanK said

  Panowie..bez kalumnii i podpuszczania.
  Jaki pan Michalkiewicz jest- kazdy kun widzi co umie czytac…. ale zarzucanie mu agenturalnosci to naduzycie~!, czy dzialania na niekorzysc Polakow…to przesda i podsrywanko.
  Nie jest pan Stasiu zadna kurwa… a wrecz przeciwnie- robi bardzo duzo dobrej roboty…a, ze nie jest heroicznym przykladem mennnnnczennika za prawdem i sprawiedliwosc i nie ginie za nas wszystkich dla przykladu…walczonnnnc o Polske codziennnnie ????
  Wystarczy, ze sie podpisuje swoim imieniem i nazwiskiem….i utrzymuje z tego co pisze.

 90. Dooder said

 91. Marucha said

  Re 89:
  Tak właśnie jest, panie Romanie.
  Bardzo dobrze Pan to ujął.

 92. Boydar said

  Tak, bardzo dobrze Pan to napisał Panie Romanie. I żadne przesiewanie piasku nic nie da. One hundred percent warranty.

 93. Griszka said

  @90
  To powinno być w widocznym miejscu, bo zakłamane sk..ny z POPiS nadal udają, że darcie japy obok Tiahnyboka – Sława Ukrainie oraz odpowiedź tłumu Sława Bohaterom to nie jest ustawienie się w jednym szeregu razem z banderowcami, którzy grali pierwsze skrzypce przy siłowym pacyfikowaniu państwowych urzędów.

 94. minus said

  Ksiądz Isakowicz- Zaleski to instytucja, postać godna ogromnego szacunku. Duszpasterz Ormian, opiekun Muminków, strażnik pamięci zakatowanych Polaków ( i innych ) przez banderowską swołocz, szeregowy ksiądz z męczeńskim epizodem usiłujący postawić w świetle prawdy zamiecione pod dywan historie współpracy kleru ze służbą bezpieczeństwa PRL. Jak można złe słowo powiedzieć o księdzu? Co to ma do rzeczy, że z ks. Natankiem są znajomymi? Księży obowiązuje podporządkowanie się kościelnej władzy zwierzchniej. Historia św. ojca Pio jest świadectwem jaka to trudna próba. @ 27, tak, pan gospodarz na pewno puści każdy tekst księdza u siebie. I tym zakrętasem dziękuję za obronę pana Michalkiewicza np @ 89, 91. Można się nie zgadzać z wieloma interpretacjami rzeczywistości pana redaktora, ale nie można mu odmówić wykonywania ogromnej roboty uświadamiającej sporej liczby słuchaczy. To nie jest niszowe forum internetowe, to są innego rzędu liczby. W ostatniej ankiecie w gajówce wzięło udział ok. 1500 internautów, proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, bo nie chcę tu celowo popełnić błędu, wręcz przeciwnie. Pomnóżmy to, wszystko jedno, razy 5 np. i teraz porównajmy do ilości ludzi, którzy słuchają pana Michalkiewicza, czytając, uczestnicząc w spotkaniach na całym świecie. Więc jeśli db zrozumiałem dowcip @ 27, ks. Isakowicz- Zaleski nie będzie czytany przez iluś tam niegramotnych wirtualnie pisowców, ale za to znajdzie umiarkowane uznanie w gajówce. To dobrze?

Sorry, the comment form is closed at this time.