Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie żyje mjr Tadeusz Korzeniowski

Posted by Marucha w dniu 2014-03-06 (Czwartek)

W Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2014 r., zmarł mjr Tadeusz Korzeniowski, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. Miał 96 lat.

Major Tadeusz Korzeniowski był wieloletnim członkiem Zarządu Okręgu Pomorskiego. Urodził się na Polesiu w Wołczynie. Walczył w Armii Krajowej, później przystąpił do Narodowych Sił Zbrojnych i został dowódcą kompanii.

Mjr Korzeniowski do końca był bardzo aktywnie zaangażowany w działalność patriotyczną i upamiętnianie historii. Pomimo swojego wieku uczestniczył we wszystkich uroczystościach patriotycznych, ale nie zdążył już wziąć udziału w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Mjr Tadeusz Korzeniowski został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pożegnanie mjr. Tadeusza Korzeniowskiego odbędzie się w piątek, 7 marca, o godz. 13.00 w kościele św. Wojciecha w Gdańsku. Po Mszy św. żałobnej w intencji zmarłego nastąpią uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy kościele.

MM
http://naszdziennik.pl

Jedna odpowiedź to “Nie żyje mjr Tadeusz Korzeniowski”

  1. Brat Dioskur said

    Z jednej strony odznacza sie Niezlomnych orderami panstwowymi a z drugiej nobilituje ich mordercow ,zapraszajac ich na odczyty oraz zwalcza sie wsciekle srodowiska kibolskie( podobnie jak Ciemnogrod jest to pozytywne okreslenie) gloryfikujace czyny i walke wlasnie …Niezlomnych! Czy ktos rozumie te logike?

Sorry, the comment form is closed at this time.