Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Joannus o Les petits riens
  Joannus o Czas Wschodu. Wywiad dla …
  Yah o Czas Wschodu. Wywiad dla …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Yah o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  Marek Lipski o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  hermpl o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  revers o 5G APOKALIPSA – Wyginięcie – L…
  Wandaluzja.pl o Neurowie a kultura łużyck…
  egon o Casting do polskiej edycji afe…
  Zapraszamy do USA za… o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  revers o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  revers o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Anucha o TVP ruszy z programem hołubiąc…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

List otwarty do Piotra Dudy, szefa KK NSZZ Solidarność

Posted by Marucha w dniu 2014-03-07 (Piątek)

Dotyczy: pikiety solidarności w dniu 08-03-2014 roku przed ambasadą Rosji w Warszawie.

Piszę do ciebie jako były członek KK NSZZ Solidarność, działacz podziemnej Solidarności, a od wielu lat polityk katolicko – narodowy, który nigdy nie miał nic wspólnego z komunizmem.

Przeczytałem w internecie was list, nawołujący do pikiety przed Ambasadą Rosji w Warszawie, niby w obronie Ukraińców, przed Rosją. Rozumiem, że decyzja wasza jest taka, że dołączacie do ,,polskiej klasy politycznej”, która jednym głosem w sejmie potępiła ,,agresję Rosji wobec Ukrainy”. Teraz jesteście razem z Biedroniem, Palikotem, Kaliszem, Tuskiem, Kaczyńskim, Kwaśniewskim, Dornem. Dołączyliście do chóru ,,gebelsowskiego terroru medialnego” w sprawie zajść na Ukrainie. Razem odtwarzacie ,,okrągły stół”.

Razem z w/w politykami narażacie Polaków na potworne zagrożenie życia. Działanie wasze i polityków przypomina rządy okupacyjne, wasalskie w Polsce. Polacy nie mają żadnego interesu na Ukrainie, interesy na Ukrainie mają banksterzy z USA i Europy zachodniej. Celem banksterów jest opanowanie Rosji i przy okazji kolonizacji Ukrainy a nie niesienia pomocy czy wyzwolenia Ukraińców.

Dorwanie się do władzy na Ukrainie tzw. ,,obozu euro – majdanowskiego” przypominają mi pierwsze rządy Balcerowicza w Polsce. Zaproszenie Banku Światowego i MFW przez obecny ,,majdanowy” Rząd na Ukrainie to wdrażanie ,,terapii szokowej” dla Ukraińców, czyli Ukraińców czeka bezrobocie, ubóstwo, a młodych wypchanie za chlebem w świat.

To Wy, związkowcy opowiadacie się za polityką Balcerowicza na Ukrainie, to Wy, przyczyniacie się do upadku całego przemysłu na Ukrainie, upadku całej gospodarki.

Solidarność nie jest już dobrym przykładem dla innych, ponieważ Wy, już rządziliście w ramach AWS i za 3% wartości sprzedaliście pół Polski, doprowadziliście razem z obecnymi politykami z PO i PiS do katastrofy gospodarczej Polski. Za waszych rządów szerzyła się potworna korupcja, nepotyzm, nędza, bezrobocie, upadek przemysłu i rolnictwa, ponieważ powołaliście na premiera Jerzego Buzka, który był kompletnie sprzedajnym politykiem, a na V-ce premiera powołaliście razem z obecnym klanem popis-em Balcerowicza.

Za waszych rządów Polska została już całkowicie spacyfikowana przez agenturę zachodnią. Kogo Wy, chciecie teraz pouczać.

Kreujecie się w sposób fałszywy, wręcz obrzydliwy na obrońców Ukraińców przed Rosją a ich prezydenta stawiacie w jednym szeregu z Hitlerem i Stalinem. Pytam was a dlaczego nie pikietowaliście ambasady Izraela i USA jak bombardowali Liban, Palestynę, dlaczego nie protestowaliście jak USA i Niemcy bombardowali Serbię, zrównując z ziemią zakłady pracy, jak fabrykę Zastawa, zabijając robotników tej fabryki, czemu nie protestowaliście jak na ulicach Belgradu ginęli dzieci, dziennikarze, starcy.

Dlaczego nie protestujecie gdy uzbrojone po zęby przez USA terroryści mordują ludność cywilną w Syrii. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA gdy ci zabili w Iraku i Afganistanie około pół milona ludzi a 1 mln ranili, dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA, gdy więźniów politycznych przetrzymują od 10 lat bez wyroku w Guantanamo na Kubie. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA, gdy w tym kraju zabijani są dziennikarze, nawet agenci CIA, którzy mówią lub piszą prawdę. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA gdy wojska Egipskie opanowane przez USA zabijają 10 tysięcy ludzi w ciągu kilku dni i zabijają nadal.

Postępowanie wasze wpisuje się dokładnie w scenariusz propagandy Usraela, czyli plan osaczania Rosji w imię nawet zbrodni na swoich ludziach, by osiągnąć cel.

Naiwni ludzie z Ukrainy, którzy zostali zabici przez snajperów wynajętych przez sponsorów tej antyludzkiej tragedii na Majdanie, myśleli, że zmienią skorumpowany system na Ukrainie, ale niestety oni ponieśli śmierć, a system jeszcze się umocnił i sponsorzy wynajęli do władzy klakierów, okupantów tych z euro–majdanu.

Kolego Duda, myśmy ponieśli taką samą klęskę jak ci Ukraińcy, nam też zamordowano robotników, którzy chcieli zmienić system, ale system jeszcze się umocnił. Odszedł komunizm oparty o mordy a nastał drugi komunizm – grabież i złodziejstwo, zdrada elit, zaprzaństwo, niewolnictwo, kolonizacja Polski. To nastąpiło w ramach ,,budowy demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce”, przyniesionej na tacy przez lichwiarzy realizowany przez agentów takich jak np.: wasz Buzek. W Polsce prywatyzuje się zyski i uspołeczniane są długi prywatnych oligarchów obciążając nimi Polaków. To są zasługi planu Balcerowicza, napisanego w USA dla Polski, realizowanego przez nowych okupantów Polaków. Czy tego nie widzisz?

Dlaczego pomagasz instalować złodziei w rodzaju Balcerowiczów na Ukrainie? Dlaczego teraz Solidarność miesza się w te anty–ukraińskie sprawy?

Kolego Duda, urządzając obrzydliwą i agenturalną zadymę pod ambasadą Rosji, stoisz w jednym szeregu z zbrodniarzami, którzy polecili zabić 100 ludzi na Majdanie, cywilów i milicjantów, by osiągnąć cel – a celem ich są rozbiory Ukrainy i zbliżenie siepaczy banksterów pod granice Rosji w ramach programu ,,osaczania Rosji”. Nawet USA u swoich niewolników w podbitym kraju jaką jest Polska urządza sobie bazę wojskową, szukając zaczepki z Rosją. Jeżeli dojdzie do wojny to bomby spadną na Polskę, a nie na USA, takie macie interesy.

Kolego Duda, komu ty służysz, mamonie czy sprawie ludzkiej. Mam wrażenie, że nawet nie obejmujesz problemu, a więc łatwy jesteś do ogrania, przez polityków okupantów Polski. Twoim zadaniem jest obrona ludzi i Polski a nie razem z agenturą podpalanie jej.

Kolego Duda, czy nie widzisz co dzieje się w Polsce? Tu nie ma żadnej demokracji, szerzące się ubóstwo, samobójstwa, bardzo wysokie bezrobocie, nędzne wynagrodzenia ludzi najemnych, następuje upadek cywilizacyjny Polski, obrzydliwa terrorystyczna propaganda medialna, szerząca się cenzura. Tego nie zauważasz?

Udawałeś, że jesteś przeciwny zwiększeniu wieku emerytalnego, jak można było dopuścić do podwyższenia wieku emerytalnego? Tu masz pole do popisu a nie usługiwać się interesom Usraela w Polsce. Zajmij się Polską, a nie interesami oligarchów na Ukrainie i ich pomagierów z UE, USA i Izraela. Stałeś się chłopcem na posyłki, pieskiem, który goni rzuconą kość przez banksterów zachodnich.

Kolego Duda, stoisz murem za interesami tzw. Zachodu, który polskich pracowników spałował, okradł, zniszczył potencjał przemysłowy Polski, przejął sektor finansowy i ubezpieczeniowy. Przejęli Polskę bez jednego wystrzału, zadłużyli nas na 3-4 bln zł. Nieoficjalnie taki dług mamy. To ci nas pałują, a nie Rosjanie. Nie widzisz tego!

Pytam cię, czy Polska ma dług zagraniczny w Rosji czy na Zachodzie, czy przemysł stoczniowy zlikwidowała UE czy Rosja, czy przemysł zbrojeniowy przejęli Rosjanie czy zachód, upadek polskiego rolnictwa to zasługa Rosji czy UE, czy Traktat Lizboński to służy Rosji czy UE – Niemcom, polską armię rozbroili Rosjanie czy zachód, czy bezrobocie zawdzięczamy Rosji czy zachodowi itd.

Ten zachód traktuje Polaków jak tani niewolniczy rezerwuar siły roboczej, a Wy, z okupantem na współpracę poszliście, dla odwrócenia uwagi sztucznie szukacie wroga, bo wskazał wam go okupant. Takie bezmyślne działanie, to narażanie Polski na bombardowanie czy to z zachodu czy z wschodu, jedna i druga strona w myśl swoich interesów mogą zrobić z naszego terytorium ,,teatr wojenny”, przy pomocy głupców lub zdrajców. Po której stronie stoisz?

Decyzja o pikietowanie ambasady Rosji w Warszawie to nic innego jak wysługiwanie się obcym agenturalnym interesom, stwarzanie zagrożenia dla Polski – militarnego i społecznego. Mieszanie się w porachunki mafii oligarchów z Ukrainy to kompromitowanie Solidarności, opowiedzenie się po stronie dzieci i wnuków banderowców, to zdrada interesów Narodu Polskiego. Wspieracie tych, co wprost odwołują się do ideologii ludobójczej z organizacji UPA – OUN, którzy wymordowali 250 tysięcy Narodu Polskiego na Wołyniu. Dokonali holokaustu na naszych Polskich dzieciach, kobietach, starcach.

Co te zamordowane dzieci w łonie matki wam zrobiły, że porzucacie ich pamięć, co wam zrobiły przerzynane piłą polskie kobiety, że zapominacie o nich, co wam zrobiły Polskie dzieci nadziewane na widły i wieszane na drucie kolczastym, że zapominacie o nich!!!

Chcecie walczyć razem z Biedroniem, Kaczyńskim, Syczem za budową ,,wielkiej Ukrainy” kosztem terytorium Polski. Nawet chyba nie zdajecie sobie sprawy jaką krzywdę wyrządzacie Polsce, swoim bezmyślnym działaniem. Stajecie się organizacją szkodników Polskiej Narodowej sprawy, ponieważ opowiadacie się po stronie okupanta Polski.

Depczecie hasło Ks. Jerzego ,,zło dobrem zwyciężaj”, a Wy nawet nie odróżniacie dobra od zła, kłamstwa od prawdy. Solidarność stała się związkiem ,,wydmuszką” dla zamożnych, wypasionych pseudo – działaczy, którym w większości przyświeca własny interes a nie interesy Polski i Polaków. Zajmijcie się Polską i Polakami, a nie interesami syjonistów z Ukrainy i ich pomagierów z zachodu. Polska, Polska, Polska ponad wszystko!!!

Zygmunt Wrzodak
Były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność, szef Solidarności Ursusa do roku 2001, Poseł na Sejm R.P. IV i V kadencji.
http://wiernipolsce.wordpress.com

Komentarzy 61 to “List otwarty do Piotra Dudy, szefa KK NSZZ Solidarność”

 1. vvv said

  ..nie ma co gadać do bezmyślnych styropianowych palantów..oni opili się zbyt dużo zgniłego styropianu..

 2. Rysio said

  Wrzodak to co nagle się obudził ze snu 100-letnieg?

  Przecież Duda to typowy PISiur, o tu macie jak Kaczor go oklaskuje, no to zrozumiałe że on będzie Kaczora też oklaskiwał.

  PS. A do listu Wrzodaka to zapewne ma podejście seksualne*.

  * po prostu pier…li go.

 3. Luxeuro said

  Nigdzie tego szefa Piotra Dudy nie widać na Polskich ulicach w ważnych sprawach, a rozbudził się w sprawie Ukrainy jakby śpiąca księżniczka.
  „Zajmijcie się Polską i Polakami, a nie interesami syjonistów z Ukrainy i ich pomagierów z zachodu. Polska, Polska, Polska ponad wszystko!!!”
  Świetne zakończenie listu.

 4. maurycy said

  Od dawna wiadomo ze ten Duda to blazen majacy mamic Polakow , kanalizowac ich emocje i spuszczac pare z gwoizdka zeby kociol nie wybuch ! Blazen nic absolutnie nie zaproponowal jak te szemrane towarzystwo odsunac od wladzy ! Odgrazal sie glupek ze beda protestyale cos do dzisaj ich ani slychac ani widac . Cymbal tylko niezdarnie i glupkowato pyskuje ! Ta Solidarniosc to zalosna atrapa calkowicie i od dawna idaca na zydowskiej smyczy .

 5. huckmart21 said

  Panie Duda być Pan facetem z jajami i zacznij sie zajmować problemami ludzi pracy , ich śmieciowymi umowami , okradaniem pracowników , bieda ludzi pracujący , rodzinami rozbitymi przez emigracje zarobkowa itd,ita a nie wpierdzielaj sie do jazgotu i ukartowanej sprawy w sprawach Ukrainy…
  Ostatnio panie Duda pokrzyczałeś trochę i spieprzyłeś zastawiając ludzi na “”lodzie “” jak dotąd niczego nie zrobiłeś panie Duda dla pracowników i zwiazku

 6. huckmart21 said

  Panie Duda zajmij sie wreszcie ludźmi pracy i ich bieda , okradaniem przez „”szefów”” firm którzy nie płaca za prace , zajmij sie Duda umowami śmieciowymi itd,itd ,
  Przecież ty Duda nic dobrego dla związku i ludzi pracy nic dobrego nie zrobiłeś , wyprowadziłeś kilka razy ludzi na ulice trochę pokrzyczałeś i spierdzieliłeś do swej nory kasując co miesiac pokaźna kwotę.. zajmij sie tym co twoim obowiazkiem jest, dbaj o ludzi i związek lecz ty ani tego nie robisz bo masz ludzi pracy w dupie jak ta klika kolesi , aferzystow , złodziei ,przebierańców, nie jesteś lepszy od tych rzadzacych

 7. Zdziwiony said

  29 sierpień 2011
  Zygmunt Wrzodak: Oświadczenie w sprawie audycji telewizyjnej w TV Trwam o zlikwidowanej fabryce Ursus

  Dlaczego lansujecie tylko tą partię? Dlaczego w stosunku do innych stosujecie cenzurę? Czy obawiacie się pokazywania i mówienie prawdy?Dlaczego kosztem tych ludzi i na zgliszczach tej fabryki jej kaci mogą sobie robić polityczny biznes? Dlaczego TV Trwam boi się przeprowadzenia konfrontacji między różnymi środowiskami, które odpowiadają za tragiczny los fabryki?

  http://www.polishclub.org/2011/08/29/zygmunt-wrzodak-oswiadczenie-w-sprawie-audycji-telewizyjnej-w-tv-trwam-o-zlikwidowanej-fabryce-ursus/

 8. aa said

  nic nie mozna dodac sama prawda szkoda tylko ze tak niewielu to rozumie

 9. Zerohero said

  Dajcie spokój panu Dudzie. On po prostu chce godnie żyć w obecnym systemie,więc musi grać w orkiestrze. Kto by się przejmował polskim bydłem.

 10. Do P. Rysia: Wrzodak wcale nie spał snem 100-letnim. Alarmował w podobnym dychu już od dawna, tylko jest cały czas skutecznie wyciszany, po tym jak Romuś G. pozbył się go z LPR.

 11. błysk said

  Dobry list Pana Wrzodaka. Jeszcze podziękujemy Rosjanom za ich akcje przeciwko banderowcom. Daj Boże , by przyłączyli do Rosji południowe i wschodnie rejony Ukrainy.

 12. edmer said

  hazar duda ma 30000 tysięcy na miesiąć.

 13. Halszka said

  CBS/Reuters/March 5, 2014, 11:01 AM/
  Vladimir Putin nominated for Nobel Peace Prize

 14. Boydar said

  Co Pan ludziom w głowie miesza Panie Edmer (12), ‚chazar’ piszemy przez „ce-cha”. 🙂

 15. Jan said

  Ad 11 Błysk
  Jestem tego samego zdania.
  A solidarność korowski bękart od początku do końca musi zwodzić i rolować naiwnych rodaków.

 16. Griszka said

 17. Boydar said

  „… a w brudnych domach, mieszkają ludzie, którzy już nigdy im nie uwierzą …”

  Tak, Panie Grisza. Bo między innym o to właśnie chodziło. Żeby nie powstał „już nigdy” żaden ogólnonarodowy ruch protestu. Z banalnego powodu – braku zaufania do „liderów”. I tu też te ch…je się mylą, bo kombinują swoimi kategoriami. Nic więcej nie powiem, bo wyjdzie, że jestem Jezusomaniak.

 18. Juziek said

  Re. 4:
  Z ust mi to Pan wyjął!

 19. Anka said

  10 minut bełkotu w ” katolickim radiu”
  Solidaruchy zajmijcie się Polakami i ich nędzą!

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ogolnopolska-pikieta-przed-ambasada-rosji/

 20. Griszka said

  @17
  Tylko cud, interwencja z samej góry, może pomóc. W to, że naród się obudzi już nie wierzę.

 21. Marek said

  Trzeba przyznać, że pan Wrzodak jest bardzo odważnym Polakiem.
  Niech Bóg ma go w swojej opiece. Niewiele z tzw publicznych osób w ten sposób potrafi nazywać rzeczy po imieniu.

  A ludzie cieszyli się, że Duda zorganizował wielki protest w Warszawie kilka miesięcy temu. Kolejna szuja antypolska wylazła z wora.

 22. Griszka said

  @7
  TV Trwam jest całkowicie zagospodarowane przez pisiaków. Dbają o to, żeby przekaz nie schodził zbytnio na prawo.
  Gdyby Wrzodak przedstawił co się wyprawiało za rządów PiS z państwowymi zakładami to byłby koniec kariery politycznej Karła Majdańskiego. Spadłyby wszystkie maski.

 23. Tekla said

  http://www.solidarnosc.org.pl/index.php/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/8145-juz-ponad-100-tys-zl-zwiazkowej-pomocy-trafilo-na-ukraine

  http://www.solidarnosc.org.pl/index.php/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/8101-solidarnosc-wysyla-konwoj-z-pomoca-dla-ukrainy

  Jak te szumowiny,nie maja żadnego honoru ..tylko kląć..

 24. Luxeuro said

  Ad. 22 – Ciemno gród marnować pieniądze na Banerowcow a dla Polaków na tych terenach to by dali guzik. Kur&wy 😦

 25. Listwa said

  @21 Griszka
  Radio Maryja powinni odebrać nazwę, nadużywają imienia Matki Bożej

 26. Boydar said

  Czcionka !!!

 27. Marucha said

  Re 22:
  Nie, Panie Griszka. NIC by się nie stało.

 28. edmer powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 18:01:03

  hazar duda ma 30000 tysięcy na miesiąć.

  Przepraszam czy to potwierdzona informacja ??

 29. To Neosolidarność ponosi dużą część odpowiedzialności za zniszczenie polskiego przemysłu To Neosolidarność milczała kiedy likwidowano kolebkę solidarności Stocznie Gdańską To Krzaklewski z Rydzykiem trzymają w swoich brudnych łapskach ponad 600000000 zebranych od Polaków na ratowanie Stoczni Gdańskiej Proszę sprawdzić art 57&1 kodeksu pracy ( z 1974 roku) a zrozumiecie że związki zawodowe w Polsce sprzedają interes robotnika Duda oszukał ludzi z całej Polski przybyłych na spotkanie w hali BHP w dniu 16 marca ubiegłego roku Nie poparł JOW tak jak to obiecywał przed spotkaniem Duda jest jednym z utrwalaczy tego systemu W Gdańsku w siedzibie KK siedzi żydek Marian Krzaklewski i pełni taką samą rolę jaką przy Bolku Wałęsowiczu pełnił Wachowski Nic się w Polsce nie zmieni jak robotnicy,rolnicy,inteligenci ,emeryci i,bezrobotni nie zrozumieją że trzeba się połączyć i zamanifestować brak poparcia dla wszystkich partii zasiadających w sejmie Trzeba poprzeć apel pani Anny Walentynowicz i zbojkotować wybory do sejmu w 2015 roku Inaczej nie odzyskamy wolności i Polski 17 sierpnia nie może nikogo z nas zabraknąć pod Stocznia Gdańską .Ps proszę obejrzeć film ze spotkania z akcjonariuszami Stoczni Gdańskiej w hali BHP ,prowadzonego przez pana Wincentego Komana

 30. Duda, Kaczyński, Tusk, Sikorski to SYJONISTYCZNI folksdojcze w III RP ! said

  Duda, Kaczyński, Tusk, Sikorski, Komorowski … itd. to są płatni PODWÓJNI gracze, którzy tym razem zostali WYNAJĘCI przez żydo-masońskich bank-sterów ZŁODZEJI z UE i żydowskiej ludobujczej mafii z MELINY „biały dom” z Waszynktonu NA SIŁĘ instalującej JEDNOBIEGUNOWY świat oparty na ZŁODZEJSTWIE, WYZYSKU za pomocą jednej bezwartościowej waluty żydo-banksterskich zielonych US dolarów drukowanych MASOWO w żydowskiej PRYWATNEJ drukarni na zasadach jak się produkuje PAPIER TOALETOWY.

  Duda, Kaczyński, Tusk, Sikorski, Komorowski, Kopacz, Piechociński … itd. to są płatnymi PODWÓJNI graczami, gdyż przed polskimi obywatelami UDAJĄ że JAKOBY „dbają” o polskie interesy, a FAKTYCZNIE ZAWSZE stoją TYŁEM do polskich obywateli działając na ich OCZYWISTĄ szkodę, ale też ZAWSZE, systematycznie są SERWALISTAMI interesów zagranicznych ZŁODZEJI na zasadzie KTO im lepiej ZAPŁACI z oligarchów, bezkarnych ludobójców żydo-masońskiej mafii z Brukseli, Berlina, Waszynktonu lub złodziejskiego żydowskiego New Yorku.

 31. Marek powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 20:32:40

  Trzeba przyznać, że pan Wrzodak jest bardzo odważnym Polakiem.
  Niech Bóg ma go w swojej opiece. Niewiele z tzw publicznych osób w ten sposób potrafi nazywać rzeczy po imieniu.

  A ludzie cieszyli się, że Duda zorganizował wielki protest w Warszawie kilka miesięcy temu. Kolejna szuja antypolska wylazła z wora.

  Stowarzyszenie Demokracja USA z siedzibą w Nowym Jorku,którego jestem zastępcą prezesa,wydelegowało mnie do Polski jako obserwatora Polonii z USA na protesty Neosolidarności w Warszawie Mogę powiedzieć pod przysięgą że była to kolejna szopka mająca na celu oszukanie robotników Jak robotnicy nie zrozumieją że są oszukiwani przez baronów związkowych,jak nie skopią im dup to nic się nie zmieni Trzeba upomnieć się o kolebkę Solidarności Stocznię Gdańską Cała Polska musi się upomniec 17sierpnia w Gdańsku o swoją GODNOŚĆ ONI odebrali nam godność i prawo do godnego życia Neosolidarność legitymizowała złodziejską prywatyzację i szokową złodziejską terapię Balcerowicza BALCEROWICZ MUSI WISIEĆ Nie odzyskamy Stoczni to nie odzyskamy Polski dla Polaków Dlatego trzeba zbojkotować wybory do sejmu w 2015 roku Trzeba poprzeć apel o bojkot wyborów napisany przez matkę SOLIDARNOŚĆI panią Annę Walentynowicz

 32. huckmart21 powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 16:00:42

  Panie Duda być Pan facetem z jajami i zacznij sie zajmować problemami ludzi pracy , ich śmieciowymi umowami , okradaniem pracowników , bieda ludzi pracujący , rodzinami rozbitymi przez emigracje zarobkowa itd,ita a nie wpierdzielaj sie do jazgotu i ukartowanej sprawy w sprawach Ukrainy…
  Ostatnio panie Duda pokrzyczałeś trochę i spieprzyłeś zastawiając ludzi na “”lodzie “” jak dotąd niczego nie zrobiłeś panie Duda dla pracowników i zwiazku

  Jak to nic nie zrobił?Dopilnował żeby złodzieje do końca rozkradli mąjątek Stoczni Gdańskiej ,kolebki Solidarności ON jest od tego żeby pilnować interesów UNI w Polsce.A wy co myśleliscie że to jest Solidarność???Albo się obudzicie i zbojkotujecie wybory w 2015 roku albo zapomnijcie w WOLNOŚĆI

 33. Griszka powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 20:26:20

  @17
  Tylko cud, interwencja z samej góry, może pomóc. W to, że naród się obudzi już nie wierzę.

  Ten cud już się wydarzył na Ukrainie Polacy się budzą .Teraz widać kto w Polsce popiera nie polskie interesy Duda na czele neosolidarności legitymizuje okupantów Polski trzeba im wszystkim skopać dupy Zapraszamy 17 sierpnia do Gdańska pod Stocznię,kolebkę Solidarności Upomnimy się o naszą godność odbieraną nam przez żydowskich okupantów Polski od 80 roku

 34. Boydar powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 19:40:47

  “… a w brudnych domach, mieszkają ludzie, którzy już nigdy im nie uwierzą …”

  Tak, Panie Grisza. Bo między innym o to właśnie chodziło. Żeby nie powstał “już nigdy” żaden ogólnonarodowy ruch protestu. Z banalnego powodu – braku zaufania do “liderów”. I tu też te ch…je się mylą, bo kombinują swoimi kategoriami. Nic więcej nie powiem, bo wyjdzie, że jestem Jezusomaniak.

  Ten ruch już powstał i nazywa się Ruch 17 sierpnia 80 na czele tego ruchu stoi Polak Wincenty Koman

 35. Boydar said

  @ Pan Stefan (28)

  Szanowny Pan Stefan życzy sobie kwitu z US, CBA, czy od prywatnej księgowej Pana Dudy ? Śmiało !

  Gdyby Się Pan nie mógł zdecydować, proszę wziąć karkulator i dodać :

  + 3 x średnia krajowa jako PS,
  + pensja członka zarzadu P.P.U.H. Dekom Sp. z o.o.
  + wynagrodzenie KT,
  + fundusz reprezentacyjny,
  + koszty dwóch mieszkań,
  + koszty pojazdu z kierowca

  Ile Panu wyszło ? 29.700 ? To tyle co i mnie. Ale kłamiesz Edmer, ale kłamiesz !

 36. Re: Artykul.
  Jesli jakikolwiek polityk (mam na mysli osobe publiczna) bez znaczenia, czy jest to Polak, zyd, pol-zyd, cwierc-zyd, niemiec, ukrainiec lub nawet I „ufo-ludek” nic nie wspomina na temat reformy systemu monetarnego w tym likwidacji lichwy bankowej (ma sie rozumiec), a przemowy I takiego polityka „peany” mozna z czystym sumieniem wlozyc do miski klozetowej I bez namyslu spuscic wode, a jak sie I on zmiesci to rowniez z nim…

  Z takimi sie nie dyskutuje, nie polemizuje a na awantury szkoda nerwow…Na „taczke” I „wyjazd”..,.za brame…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. Teraz dopiero wiadomo kto jest z tzw.’piatej kolumny’….cholera znowoz nas nabrano i nabito w balona.
  Tylko sojusz z Putinem moze Polsce przysluzyc. Putin jest osamotniony i dlatego my Polacy musimy Go popierac.
  Jestesmy Slowianami i musimy ratowac siebie i swoje miejsce w cywilizacji chrzescijanskiej.
  Ci co nawoluja do poparcia U Krainy i banderowcow to zdrajcy i ja Polka nie chce sie z nimi identyfikowac.
  Putin to nasza jedyna szansa na przetrwanie i ocalenie Narodu Polski (ego).
  Putin to czlowiek ktory przeciwstawil sie miedzynarodowej ‚lichwie’ i dlatego ja Go popieram.
  Z Panem Bogiem.
  Krym od 1954 na terytorium U Krainy…i to od Chruszczowa?

  Tylko poledwica wieprzowa zrobi z ciebie Chruszczowa to powiedzonko pamietam z czasow dzienstwa i czesto powtarzalam to i rodzice byli dumni z takiego dziecka….
  a moze ktos pamieta jeszcze inne dowcipy nt. Chruszczowa?

 38. Fran SA said

  Moze mi ktos wytlumaczy dlaczego ‚najblizszy sasiad Ukrainy, czyli Polska ma prawo sie wtracac do Ukrainy – a drugi najblizszy sasiad czyli Rosja, juz tego prawa nie posiada????

  Ani Rosja, ani Ukraina nie naleza do Unii.
  No to jak kiedys krytykowalismy Zwiazek Sowiecki za przylaczanie na sile Polski do bloku sowieckiego to moze i Unia, ktora zbrojnie wkroczyla na Ukraine, tez powinna byc krytykowana?

  Czy polityka zachodnia polega na tym, ze:
  ‚Zly uczynek, to jak Sowieci napadli na Afganistan’
  ‚Dobry uczynek, to jak Amerykanie napadli na Afganistan’ ( i morduja kraj juz 12 lat!!!)

  Pax Americana:
  http://www.activistpost.com/2013/11/us-atrocities-in-afghanistan.html

 39. teraz wiadomo ‚kto jest agentem’…
  fcuk….
  deleting the ‚patriotic’ page of Marucha ! go to hell !

 40. Fran SA powiedział/a
  2014-03-08 (sobota) @ 02:42:13

  Moze mi ktos wytlumaczy dlaczego ‘najblizszy sasiad Ukrainy, czyli Polska ma prawo sie wtracac do Ukrainy – a drugi najblizszy sasiad czyli Rosja, juz tego prawa nie posiada????

  Ani Rosja, ani Ukraina nie naleza do Unii.
  No to jak kiedys krytykowalismy Zwiazek Sowiecki za przylaczanie na sile Polski do bloku sowieckiego to moze i Unia, ktora zbrojnie wkroczyla na Ukraine, tez powinna byc krytykowana?

  Czy polityka zachodnia polega na tym, ze:
  ‘Zly uczynek, to jak Sowieci napadli na Afganistan’
  ‘Dobry uczynek, to jak Amerykanie napadli na Afganistan’ ( i morduja kraj juz 12 lat!!!)

  Pax Americana:
  http://www.activistpost.com/2013/11/us-atrocities-in-afghanistan.html

  Ta zachodnia polityka to polityka dobrego żyda a ta wschodnia to polityka niedobrego Putina.To jest ta różnica Dobrzy żydzi mogą zaatakować dowolne miejsce gdzie są złoża ropy lub plantacje konopi , i wprowadzać demokrację zabijając w Iraku 15000 mieszkańców a zła Rosja z Putinem nie może bronić swoich baz na Krymie Konflikt na Ukrainie pokazuje kto rządzi w Polsce Może to otworzy oczy rdzennej polskiej ludności .

 41. jasiek z toronto powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 23:41:54

  Re: Artykul.
  Jesli jakikolwiek polityk (mam na mysli osobe publiczna) bez znaczenia, czy jest to Polak, zyd, pol-zyd, cwierc-zyd, niemiec, ukrainiec lub nawet I “ufo-ludek” nic nie wspomina na temat reformy systemu monetarnego w tym likwidacji lichwy bankowej (ma sie rozumiec), a przemowy I takiego polityka “peany” mozna z czystym sumieniem wlozyc do miski klozetowej I bez namyslu spuscic wode, a jak sie I on zmiesci to rowniez z nim…

  Z takimi sie nie dyskutuje, nie polemizuje a na awantury szkoda nerwow…Na “taczke” I “wyjazd”..,.za brame…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Jasiek ładnie piszesz a czy przyjedziesz do Gdańska 17 sierpnia?Pisać każdy może jeden lepiej drugi gorzej ale nie o to chodzi kto komu przysmrodzi Jasiek czy Polonia z Canady poprze akcję odebrania Stoczni Gdańskiej,kolebki Solidarności ,złodziejom?

 42. Boydar powiedział/a
  2014-03-07 (piątek) @ 23:13:09

  @ Pan Stefan (28)

  Szanowny Pan Stefan życzy sobie kwitu z US, CBA, czy od prywatnej księgowej Pana Dudy ? Śmiało !

  Gdyby Się Pan nie mógł zdecydować, proszę wziąć karkulator i dodać :

  + 3 x średnia krajowa jako PS,
  + pensja członka zarzadu P.P.U.H. Dekom Sp. z o.o.
  + wynagrodzenie KT,
  + fundusz reprezentacyjny,
  + koszty dwóch mieszkań,
  + koszty pojazdu z kierowca

  Ile Panu wyszło ? 29.700 ? To tyle co i mnie. Ale kłamiesz Edmer, ale kłamiesz !

  Kwit by się jakiś przydał ale nie pomyślałem że można zajrzeć w oświadczenia majątkowe co sam Duda zadeklarował Prezydent naszego miasta Legionowa jest biedny jak mysz kościelna tylko te głupie ludziska gadają że się nachapał podczas dwóch kadencji Mówią że od każdej inwestycji to wykonawcy sami mu wciskają 15 procent wartości Oj te ludzie oj,co one tam wygadują.

 43. Szanowny panie gajowy Marucha my patrioci z USA ( nie mylić z pociskami patriot)prosimy pana po raz kolejny uprzejmie o artykuł na temat złodziejskiej tzw prywatyzacji Stoczni Gdańskiej Z góry dziękujemy .

 44. robin said

  Panie Zygmuncie, sam sobie Pan zaprzecza pisząc do tego figuranta. Równie dobrze można było napisać do tych wymienionych.

 45. revers said

  wie o co walczy duda, o 50%-ntowa obnizke plac w UA, o zabranie ziemi rolnej dla usraelsko, jewropejskich koncernow o „demokracje” oligarchow ktorych prywatne zbiry na codzien aresztuja aktywnych rosjan na rzecz autonomii i innego prawa, by znikneli na zawsze.

  http://principiis-obsta.blogspot.de/2014/03/die-ausplunderung-der-ukraine-hat.html

  w PL tez tak walczy o minimalna place 400 zlp?

 46. Tekla said

  tak sie malują..

 47. Marucha said

  Re 43:
  Pisałem poprzednio, że nie czuję się kompetentny do zanalizowania całej sprawy, ale chętnie opublikuję coś gotowego, albo zapoznam się z dobrymi linkami, Dobrymi,

 48. adsenior said

  Przypuszczam, iż Wrzodak napisał to co myśli przeciętny POLAK. W ocenie wydarzeń na Ukrainie, okazało się, kto jest POLAKIEM, komu na sercu leży dobro POLSKI I POLAKÓW. Wszak w jedne dudy, antynarodowe dudy walą od TVP do TVN, od Szechtera do Rydzyka, od KoBro do JarKacza!

 49. Fran SA said

  Zastanawia mnie, dlaczego polska prasa nie pisze nic o Polakach na Ukrainie. Juz sie Rumunia dopominala o swoich, ze im zabronili mowic po rumunsku. Na Ukrainie mieszka niecale pol miliona Rumunow.

  http://polish.ruvr.ru/2014_03_01/Rumunia-potepila-polityke-jezykowa-Kijowa-9682/

 50. dlaczego~~~ said

  Wrzodak ma absolutną racje, widział to syjobagno z bliska wiec wie o czym mówi!! Duda to wielki nikt ,zero,zdrajca jak cala reszta jego mocodawców!
  To oczywiste ze media nie dopuszczają do głosu Polaków są na to tysiące dowodów,czy ktoś słyszał wypowiedzi senatora Bogdana Pęka .http://www.youtube.com/watch?v=bDMqs4ktsgM ,, http://www.youtube.com/watch?v=HPhinTi_5Lw
  a takie syjomęnty namiętnie niszczący Nasze ideały,przedstawiający w sposób obrazoburczy Polskę i Polaków wypełniają telavizyjny czas bez reszty!!! http://www.youtube.com/watch?v=F2IzlufPVks
  żydzi mieszkający w Polsce od zawsze działali na szkodę Polski i Polaków szkalując,oczerniając i poniżając Nas na arenie międzynarodowej, zawsze zwalczali nasze aspiracje niepodległościowe,kpili i ośmieszali. A my prostoduszni i naiwni pozwalaliśmy im na to.Nie ma na świecie drugiej tak podłej i podstępnej nacji .CZAS SIĘ OBUDZIĆ I ODZYSKAĆ NASZA DUMĘ I KRAJ.Oczywiście bez przelewu krwi – bestie na to liczą.
  „Musimy wstać z kolan i kategorycznie powiedzieć NIE dla żydowskiej okupacji Narodu Polskiego. Zjednoczmy siły i pokażmy, ze nie damy sie dalej terroryzować i manipulować przez pro żydowskie media. Zerwijmy łańcuch głównego oręża politycznego syjonizmu – poprawności politycznej,nazywajmy rzeczy po imieniu. Jak ktoś zacznie wyzywać nas od antysemitów nie bójmy się nazwać go zdrajcą Narodu Polskiego i sługusem rodziny Rothschildów.Rockefellerów …… Nie ma innej obrony przed żydowskim globalizmem niż silny nacjonalizm i patriotyzm!”Pozbądźmy się żydowskiej tuby tv!Telewizja i ogólnie scierwomedia dokonują ogromnych spustoszeń w naszych umysłach!

  Motto Mossadu:
  „Przez wykorzystanie podstępu doprowadzamy do wojny.”

  Mędrcy Syjonu mówią http://www.zbawienie.com/pms.htm :” potęga tłumu jest ślepa, nierozumna, niezdolna do rozważania, wyślemy na ulice jednocześnie we wszystkich krajach europejskich cale tłumy robotników. Tłumy te z rozkoszą będą przelewały krew tych, którym w prostocie ducha zazdroszczą od najmłodszych lat, a których dobytek będą mogły wówczas grabić”

  I na „deser” wywiad z członkiem okupantów Polski!!! http://www.youtube.com/watch?v=C9rqR9z0lmQ#t=41
  http://web.archive.org/web/20090209221122/http://www.polonica.net/Zdrada_zydowska-geremek.htm

 51. Jan said

  AD 49
  Panie Fran nie tylko polska prasa ale i władze nie interesują się Polakami w Polsce i na Ukrainie, dla nich najważniejsze cele to, pomnażanie zysków z kolonii – III RP i służba interesom Izraela, USA i Niemiec.

 52. Manipulowany przez Episkopat Niepolski ,Mendia,pseudo polityków Naród idzie na wybory jak stado baranów na rzeź I nic się nie zmieni jak nie zmieni się świadomość społeczeństwa , jak ludzie nie zrozumieją że powinni się połączyć w działaniu tak jak to miało miejsce w latach 80 kiedy połączyliśmy się i wystąpiliśmy przeciwko komunie Teraz też nie jest lekko ale nie mamy innego wyjścia Albo zrozumiemy że to jest jedyna droga albo Polska już nigdy nie będzie Polską Spotkajmy się wszyscy w dniu 17 sierpnia pod Stocznia Gdańska zamanifestujmy swoją polskość,zamanifestujmy nasze niezadowolenie, z obecnej sytuacji Z pomocą Bożą zwyciężymy

 53. Jan powiedział/a
  2014-03-08 (sobota) @ 14:14:23

  AD 49
  Panie Fran nie tylko polska prasa ale i władze nie interesują się Polakami w Polsce i na Ukrainie, dla nich najważniejsze cele to, pomnażanie zysków z kolonii – III RP i służba interesom Izraela, USA i Niemiec.

  Skoro tak jest to czemu jeszcze chodzicie na wybory do sejmu,europarlamentu,prezydenckie i wybieracie od 24 lat tych samych złodziei którzy WAS okradają?To jest dla mnie nie zrozumiałe jak społeczeństwo w Polsce daje sobą manipulować Ci wszyscy którzy namawiają na wybory powinni odpowiadać jak za zdradę w czasie wojny kara śmierci dla kolaborantów i zdrajców narodu zapamiętajcie kto was teraz namawia na pójście i na zagłosowanie na sprzedawczyków Polski

  RomanK powiedział/a
  2014-02-18 (wtorek) @ 03:08:38
  ad 40…
  Wielki masowy Ruch Polakow moze sie tylko i wylacznie skupic wokol wielkiej masowej akcji!
  TYLKO i wylacznie -Odmowa Posluszenstwa, podporzadkowywania sie wladzy sprawia , ze TA WLADZA od tej chwili nie ma= ani JAK….ani KIM rzadzic. Oprawcom i Uzurpatorom Narod musi powiedzic Nie..a to objawi sie tylko i wylacznie pod postacia Wielkiego Bojkotu Farsy- jakimi sa od 1990 roku kazde jedne tzw, dla kpiny “wybory”!
  Prosze zauwazyc, ze tzw Sierpniowe Strajki, nie byly niczym innym tylko masowym Bojotem ,ktory przeorganizowano w to co bylo pod reka..mniejsza -czy to bylo spreparowane celowo przez sluzby – czy nie.
  Nauczeni doswiadczeniem wiemy- ze takie cos jest mozliwe!
  Wiemy tez ,ze Uklad Trzymajacy Wladze zgral ostatnie garnitury swoich pacynek!
  Nawolywanie do organizacji wokol wyborow jest aktem nie tyle infantylizu politycznego- czy idiotyzmem, ile daleko idacej wspolpracy z obecna wladza, gdyz opierajac sie na istniejacym Systemie i Ordynacji, kazda jedna akcja zakonczy sie tak -jak zaprojektowal ja system.
  Bojkot Powszechny..prowadzony na roznych plaszczyznach i formach..czy to dewocyjnych- czy laickich jest pewnego rodzaju plaszczyzna- na ktorej moze dojsc do zorganizowania sie narodu w masowy Ruch, laczacy wiele roznorodnych ugrupowan i formacji politycznych i spolecznych.O roznych orientacjach i denominacjach.
  Prosze pamietac ,ze Bojkot to Organizacja…!!!!! Ize Bojkot sam wyloni swoje elity i przywodcow!
  To Zorganizowana Swiadoma i Obywatelska Akcja Protestu przeciwko samowoli wladzy i uzurpatorskim antynarodowym Rzadom Xenokratow Jewropejskich!
  BOjkot ma doprowadzic do:
  Przywrocenia podmiotowosci suwerena Narodowi Polskiemu i przywrocenia mu zdolnosci decydowania o Wlasnym Losie!!!!!.
  Dokona sie tego poprzez:
  1Zadania Nowej Ordynacji wyborczej i wolnych ROWNYCH i bezposrednich wyborow!
  2. Wylonienia w takich wyborach wladz reprezentacyjnych i wiarygodnych a przedewszystkim ….Polskich!
  To wszystko!
  Dwa punkty to caly Program Bojkotu obecnego Bandycko Zlodziejskiego Ukladu Frymaczacego Polska i przyszloscia Polakow!
  Dwa postulaty..i nic wiecej! TO glowny cel Bojkotu! i jego organizacji Narodu Polskiego w struktury terytorialne i ogolnokrajowe! Ktore pozwola na wylonienie nowych kandydatow do wladz przedstawicielskich!
  Nowo wylonione Wladze same z delegacja Narodu Polskiego dokonaja korekty obowiazujacego Ustroju Politycznego Polski…poprawek Konstytucyjnych przywracajacych suwerennosc Polsce, i radykalna reforme Sadownictwa i Prokuratury! w pierwszej kolejnosci, Sady i sedziowie , palestra i prokuratury!
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!
  Przywrocic nalezy w sadownictwie instytucje Wybieralnych Zaufanych Law Przysieglych Obywatelskich.
  Oraz innych postulatow, jakie wyloni nowy zorganizowany wg wlasnej woli Narod Polski.
  Z ktorych sam zglaszam powolanie instytucji Narodowego BVanku Polsiego z pelnym i wylacznym prawem emisji pieniadza ! Prokuratorii Generalnej i Instytucji Skarbu Narodowego,,jako organu dbajacego o majatek narodowy Polski i jako instytucji kasacyjnej praw i obowiazkow dot wlasnosci, przejmowania wlasnosci i kasacji ksiag wieczystych i wprowadzenia z powrotem do obrotu przez zakladanie nowych ksiag dot nieruchomosci w tym najwazniejszego obrotu ziemia oraz osobno prawami gorniczymi.
  Prosta i jasna jak slonce sprawa. Bojkot!

 54. Re: 41 Stefan Dembowski.
  Dziekuje za propozycje przybycia do Gdanska I ratowania Stoczni Gdanskiej tj., juz tylko terenu na ktorym byla Stocznia Gdanska , lecz z racji nalozonego na mnie wyroku zydowskiego sadu w W-wie (wysokosc kaucji sad nie uwzlednil) niestety nie bede mogl osobiscie uczestniczyc w oplakiwaniu faktow dokonanych w Gdansku.

  Na razie nie jestem potrzebny…Ale moze kiedys. Kto to wie? Kto wie???.
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 55. Panie Piotrze Duda ,niech pan przestanie oszukiwać społeczeństwo w Polsce . Pan kłamie i mogę to panu udowodnić w sądzie jak mnie pan pozwie o naruszenie pana dobrego imienia.Co pan zrobił żeby przywrócić dobre imię pani Anny Walentynowicz jak jeszcze żyła?Udaje pan że zależy mu na zmianach a tak naprawdę swoją postawą oraz działaniami ,podtrzymuje pan ten system władzy w którym obywatel w Polsce nie ma nic do powiedzenia Organizuje pan demonstracje z których członkowie związku tak naprawdę nic nie mają, poza tym że sobie pokrzyczą i pogwiżdżą na gwizdkach .Panie Piotrze Duda pan wykonuje polecenia pana Mariana Krzaklewskiego,który ma taką pozycję i rolę w związku jaką odgrywał pan Mieczysław Wachowski przy prezydencie Bolku Wałęsie. Ani panu ani większości członków KK nie zależy na żadnych zmianach i dlatego opowiedzieli się przeciwko udzieleniu poparcia KK dla JOW. To ze względu na głoszone przez pana deklaracje poparcia dla zmiany ordynacji wyborczej na JOW, do Gdańska przyjechali ludzie z całej Polski .Nasz przedstawiciel z USA też tam był . Po spotkaniu jednak pan wycofał się z tego co pan mówił i zaczął pan przekonywać opinię publiczną że sprawą ważniejszą od zmiany ordynacji na JOW jest zmiana ustawy o referendum . Tak się złożyło że zaraz po pana oświadczeniu w tej sprawie , PiS przedstawił własny projekt w/w ustawy w której zaproponował podniesienie liczby podpisów w sprawie referendum z 500000 do 100000. Jeszcze dalej poszedł w swoich propozycjach lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i zaproponował aby ilość podpisów w sprawie referendum wynosiła 10% z liczby uprawnionych do głosowania co stanowi 3000000.W taki sposób wspólnie oszukujecie i ogrywacie społeczeństwo. Pan dobrze wie że próbowałem wielokrotnie spotkać się z panem i mam na to dowód w postaci maila od pana sekretarki ,która informuje nas że z powodu natłoku zajęć ,upoważnia pan do rozmów z naszą delegacją pana Tadeusza Majchrowicza.Nawiązałem osobiście kontakt tel z panem Majchrowiczem z którym rozmawiałem kilka razy Niestety pan Tadeusz Majchrowicz okazał się nieodpowiedzialny za słowo.Po uzgodnieniu z nim wysłaliśmy na adres jego sekretariatu maila z prośbą o podanie składu delegacji ze strony KK i zaproponowania terminu spotkania a my zobowiązaliśmy się przedstawić skład naszej delegacji po wspólnym uzgodnieniu tematu rozmowy oraz terminu spotkania. Od tamtego czasu pan Tadeusz Majchrowicz robił uniki i nawet nie otrzymaliśmy z jego sekretariatu potwierdzenia odbioru naszego maila w w/w omawianej kwestii.Sekretarka pana Majchrowicza twierdziła że nie posiada uprawnień aby potwierdzić że maila otrzymała zaś pan Tadeusz Majchrowicz mimo że dzień przed zjazdem tzw oburzonych przyrzekł mi że wyda sekretarce takie polecenie, ponownie słowa nie dotrzymał.Panie przewodniczący KK , zajmując się sprawą poszkodowanych członków waszego związku w zakładach w Tychach, zetknęliśmy się z przypadkiem pana Mateusza Gruźli ,który wyrzucony z pracy,na mocy wyroku sadu został ponownie do pracy przywrócony . I wtedy okazało się że przepisy kodeksu pracy stanowią ze pracownikowi który wyraża chęć powrotu do pracy ,przysługuje odszkodowanie za czas pozbawienia pracy jedynie za 3 miesiące a nie za pełny okres pozbawienia pracy To pytam się pana w jaki sposób związek broni praw swoich członków że godzi się na takie sytuacje.przecież kodeks pracy był dyskutowany w komisji trójstronnej Wszystko wskazuje na to że ktoś ze strony KK,podczas negocjacji zdradził interesy robotników Jest tylko pytanie czy zrobiono to nieświadomie czy ktoś wziął za to pieniądze . Z upoważnienia zarządu Stowarzyszenia Demokracja USA z siedzibą w Nowym Yorku, miałem wraz trzema doradcami podjąć rozmowę z delegacją waszej KK w sprawie zastosowania nacisku na rząd w Polsce poprzez bojkotu wyborów do sejmu.Zaprzepaścił pan szansę na udział w obronie nie tylko członków związku ale i tej części społeczeństwa,która jest niezadowolona ze sposobu sprawowania władzy . Proszę się zapoznać z apelem do rodaków i proszę się zastanowić czy nie warto było stanąć po stronie społeczeństwa. Pan dobrze wie że niezadowolenie społeczeństwa w Polsce wzrasta.Co pan zrobi jak robotnicy zorganizują się ponad głowami członków KK. To jest możliwe, tylko wy już dawno odeszliście od ideałów pierwszej Solidarności i nie wierzycie że to się może powtórzyć.Świadomie nie używałem tej nazwy ponieważ przyjaźniłem się z panią Anią Walentynowicz i to ona powiedziała mi że Solidarności już nie ma bo jak by była to nie pozwoliła by na niszczenie i wyprzedaż za grosze , polskich zakładów pracy oraz likwidacji Stoczni Gdańskiej,kolebki Solidarności . Pani Walentynowicz nazywała was Neosolidarnością .Panie przewodniczący Neosolidarności,Piotrze Duda życzę panu aby nie poszedł pan w ślady pana poprzednika Janusza Śniadka , którego poznałem podczas kampanii wyborczej w Tarnowie i zapytany prze ze mnie, zaprzeczał jakoby był związany z PiSem i miał zamiar zostać jednym z kandydatów na posła z listy wyborczej tej partii.Źle się dzieje w państwie w którym przewodniczący związku zawodowego w zamian za obietnicę miejsca w sejmowym fotelu zdradza interesy robotnika. . Pozdrawiam pana Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York

  Proszę zobaczyć jak bojówka Neosolidarności atakuje nas pod pomnikiem poległych stoczniowców

 56. dlaczego~~~ powiedział/a
  2014-03-08 (sobota) @ 13:55:50

  Wrzodak ma absolutną racje, widział to syjobagno z bliska wiec wie o czym mówi!! Duda to wielki nikt ,zero,zdrajca jak cala reszta jego mocodawców!
  To oczywiste ze media nie dopuszczają do głosu Polaków są na to tysiące dowodów,czy ktoś słyszał wypowiedzi senatora Bogdana Pęka .http://www.youtube.com/watch?v=bDMqs4ktsgM ,, http://www.youtube.com/watch?v=HPhinTi_5Lw
  a takie syjomęnty namiętnie niszczący Nasze ideały,przedstawiający w sposób obrazoburczy Polskę i Polaków wypełniają telavizyjny czas bez reszty!!! http://www.youtube.com/watch?v=F2IzlufPVks
  żydzi mieszkający w Polsce od zawsze działali na szkodę Polski i Polaków szkalując,oczerniając i poniżając Nas na arenie międzynarodowej, zawsze zwalczali nasze aspiracje niepodległościowe,kpili i ośmieszali. A my prostoduszni i naiwni pozwalaliśmy im na to.Nie ma na świecie drugiej tak podłej i podstępnej nacji .CZAS SIĘ OBUDZIĆ I ODZYSKAĆ NASZA DUMĘ I KRAJ.Oczywiście bez przelewu krwi – bestie na to liczą.
  “Musimy wstać z kolan i kategorycznie powiedzieć NIE dla żydowskiej okupacji Narodu Polskiego. Zjednoczmy siły i pokażmy, ze nie damy sie dalej terroryzować i manipulować przez pro żydowskie media. Zerwijmy łańcuch głównego oręża politycznego syjonizmu – poprawności politycznej,nazywajmy rzeczy po imieniu. Jak ktoś zacznie wyzywać nas od antysemitów nie bójmy się nazwać go zdrajcą Narodu Polskiego i sługusem rodziny Rothschildów.Rockefellerów …… Nie ma innej obrony przed żydowskim globalizmem niż silny nacjonalizm i patriotyzm!”Pozbądźmy się żydowskiej tuby tv!Telewizja i ogólnie scierwomedia dokonują ogromnych spustoszeń w naszych umysłach!

  Połączmy się w walce o Polskę za jaką oddali życie nasi przodkowie, o Polskę ICH i naszych marzeń o Polskę dla naszych dzieci i wnuków .Spotkajmy się 17 sierpnia (niedziela)pod Stocznią Gdańską

 57. Fran SA powiedział/a
  2014-03-08 (sobota) @ 12:21:31

  Zastanawia mnie, dlaczego polska prasa nie pisze nic o Polakach na Ukrainie. Juz sie Rumunia dopominala o swoich, ze im zabronili mowic po rumunsku. Na Ukrainie mieszka niecale pol miliona Rumunow.

  http://polish.ruvr.ru/2014_03_01/Rumunia-potepila-polityke-jezykowa-Kijowa-9682/

  Przecież to nie jest polska prasa Mnie zastanawia dlaczego Polacy jeszcze tego nie zrozumieli i kupują prasę wydawaną przez naszych okupantów

 58. Griszka said

  @57
  Mnie to nie dziwi. Media rządowe i te „niezależne” nie dotkną sprawy, bo zapewniają osłonę medialną banderowskiej sitwie, która przejęła władzę w Kijowie.

 59. Marucha powiedział/a
  2014-02-27 (czwartek) @ 22:39:37

  Re 251:
  Kto kiedykolwiek mówił o banowaniu pani Ani K?
  A co do Pana, to powinien Pan – jeśli najdzie Pana wena na pisanie komentarzy – łączyć je po kilka w jeden, bo teraz to wygląda, jakby rozbijał Pan jeden tekst na 4-5 odcinków.
  Co do treści nie mam wszakże zastrzeżeń.
  Pan Dembowski wystąpił ze słusznym (moim zdaniem) postulatem bojkotu wyborów, ale ileż można ciągnąć ten jeden temat? Wielu gajówkowiczów ma już go serdecznie dość i zaczyna reagować zniecierpliwieniem.
  Poza tym mało obchodzi mnie, jak jest na innych forach. My tutaj raczej nie lubimy napinania się, a już posuwanie się do gróźb wobec innych dyskutantów to już coś poniżej krytyki,

  Zapowiedzi p. Dembowskiego, że.jakieś jego zeznanie w sądzie kładzie kres systemowi niesprawiedliwości i rządom żydowskiej postkomuny w Polsce, należą do gatunku humorystyczny

  Panie gajowy Marucha nie pisałem ze składałem zeznania w sądzie tylko napisałem że po zakończeniu sprawy w warszawskim sądzie dr Zbigniewa Kękusia poinformowałem wysoki sąd oraz ławników że w Polsce zakończył się czas żydokomunistycznych rządów i od tego dnia WŁADZA ZGODNIE Z ART 4 KONSTYTUCJI NALEŻY DO NARODU Panią sędzinę zatkało i przez chwilę zaniemówiła Jak jej przeszło i odzyskała równowagę to powiedziała proszę opuścić salę a ja na to przepraszam ale jeszcze nie skończyłem i dodałem że w Wolnej Polsce będziemy weryfikowali sędziów.Mam na to świadków i nie kłamie Jestem zdecydowany bronić wolności Polski bez względu na konsekwencje jakie za to grożą Zrywałem cisze wyborcza w Krakowie jako jedyny w Polsce Pan by się odważył? proszę sprawdzić jakie za to grożą grzywny w zniewolonej Polsce Niech pan lepiej zamilczy i powstrzyma się od dalszych wycieczek personalnych pod moim adresem Czas pokaże jak bardzo się pan myli Pozdrawiam bez urazy .

  Panie Marucha to jest wielka nieuczciwość z pana strony odpowiadać za innych Ma pan od kogoś upoważnienie do wypowiadania się w jego imieniu?To z pana gajówki otrzymałem kilka maili solidaryzujących się z bojkotem O bojkocie należy przypominać codziennie Niech pan się nie martwi,po zablokowaniu mnie oraz innych patriotów na Neonie pana Opary jesteśmy w trakcie rozmów budowy wolnościowego portalu .Już panu pisałem,proszę mnie wyprosić a nigdy moja noga tu nie postanie Nie napinam się tylko pan nie może w to uwierzyć że Wolna Polska jest w moim sercu Przekona się pan ze odbędą się uroczystości 17 sierpnia w Gdańsku pod Stocznią Wygramy Stocznie,wygramy Polskę ,wygramy JOW,będzie bojkot wyborów,od poniedziałku będzie bojkot wyborczej w postaci palenia wyborczej pod redakcjami w całej Polsce Prosiłem o art na temat złodziejskiej prywatyzacji Stoczni ale się nie doprosiłem Pozdrawiam pana z Warszawy tym razem Stefan Dembowski Ps czy pan mi czegoś zazdrości?czy pan życzy sąsiadowi żeby mu mleczna krowa zdechła?

  usopalMontevideo, 06.03.2014

  OŚWIADCZENIE USOPAŁ
  W SPRAWIE PRZEWROTU NA UKRAINIE*

  W komunikatach USOPAŁ przesyłaliśmy różne, bieżące wiadomości, w większości otrzymywane od patriotów polskich, katolików, na temat problemów i procesów politycznych zachodzących na Ukrainie. Przyszedł czas, aby i nasza organizacja ustosunkowała się do bieżących wydarzeń za wschodnią granicą Polski. Nie jest to proste z uwagi na ciągłe ewoluowanie zaognionej politycznie sytuacji oraz sprzeczne informacje napływające do opinii publicznej zależnie od opcji politycznej, jaką reprezentują poszczególne media.

  Ja, będąc z Wołynia, mam siłą rzeczy bardziej osobiste i ostrzejsze spojrzenie i na to, co tam się dzieje oraz własne wyobrażenia jak powinno być. Ale może o wielu rzeczach i zadrażnieniach z uwagi na dyplomatyczną powściągliwość nie trzeba by teraz pisać, a tylko ustosunkowywać się powierzchownie i czekać na dalszy rozwój wypadków…?

  Jednakże nie ulega kwestii, że sprawa utraconych Kresów to była i jest tragedia narodu polskiego ostatniego stulecia. I dzisiaj, kiedy zaistniało nieporozumienie między potomkami nacjonalistów ukraińskich, którzy mordowali Polaków, a Rosją, która prawie od 200 lat (czy to carat, czy komunizm) sama była naszym gnębicielem, trzeba się do tej nieoczekiwanej sytuacji odnosić rozważnie.
  Przede wszystkim należy pamiętać, że to Rosja dawała zawsze powód do tworzenia stanu wojennego między naszymi dwoma słowiańskimi narodami – Polakami i Ukraińcami. Naturalnie dziś byłby już czas, żeby narody słowiańskie, tak jak inne nacje europejskie, doszły do porozumienia. Mamy przykład dwóch historycznych wrogów, takich jak Niemcy i Francja, które obecnie żyją w wielkiej przyjaźni politycznej i ekonomicznej. Mamy nadzieję, że to samo jest możliwe między narodami słowiańskimi jednak wiemy także, że taka zgoda i jedność nie jest na rękę możnym dzisiejszego świata.

  Część narodowców ukraińskich, którzy mają główną siedzibę we Lwowie i przełożenie w Kijowie, chciałaby mieć państwo stricte nacjonalistyczne. Jak wiadomo liderką tej opcji jest Pani Julia Tymoszenko, która jest główną przedstawicielką linii nacjonalistycznej ukraińskiej UPA, tj. tej organizacji, która zawsze trzymała z wrogami narodu polskiego i w czasie II wojny światowej współpracowała z hitlerowcami walcząc u boku nazistów. Bardzo złowrogo i tragicznie wpisali się oni w historię naszej Ojczyzny bestialsko mordując Polaków, w niektórych miejscach całe wsie i rodziny z dziećmi, zwłaszcza kobiety w ciąży. Szacuje się, że ofiarami banderowców padło ok. 200 tys. Polaków.

  Stało się tragedią dla Polski, że kiedy po ostatniej wojnie ustanawiano granice w sowieckim państwie, cały Wołyń, Polesie i inne regiony Polski były włączone w Ukrainę sowiecką. A w momencie, gdy rozpadało się imperium ZSRR, nie zostały przywrócone granice sprzed II wojny światowej. (Były wyznaczone w znanym porozumieniu i za wspólną zgodą pomiędzy wodzem Polski marszałkiem Piłsudskim i przywódcą nacjonalistów ukraińskich, atamanem Petlurą, którzy ustalili, że Lwów i Wołyń będą należały do Polski.) Nieszczęściem dla Polski był w 1989 r. minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski – stary agent żydokomunistyczny, TW „Kosk” -o czym dobrze wiedziało państwo niemieckie, które po rozpadzie Związku Radzieckiego zrobiło wszystko, żeby przyjął on w imieniu Polski obecne granice wschodnie, tracąc po raz drugi w XX w. Lwów i Wołyń.

  Niemcy, jak wiadomo, od około 100 lat są mocno związane politycznie i ekonomicznie z Ukrainą i chciały w ten sposób pomóc tamtejszym nacjonalistom. Dzisiaj Niemcy, które są główną potęgą ekonomiczną w UE, mają nie tylko wspomniane sympatie, ale i interes, żeby poszerzyć swój rynek eksportowy. Nie dziwi, że chcą odbić Ukrainę od Rosji i o ile nie można całej, to podzielić ją na dwie części. Nie dziwi też to, że rząd Donalda Tuska tak zaangażował się po stronie Berlina. Jedna część podzielonego państwa ukraińskiego to byłaby ta połać kraju, która produkuje zboża i wiele innych produktów rolnych, ze stolicą w Kijowie. Druga – o wiele większa, to ta, gdzie żyją Ukraińcy, którzy od wielu lat czują się związani z Rosją. Większość z nich nie mówi po ukraińsku i czuje się Rosjanami. W tej części przeważa przemysł ciężki, zbrojeniowy, a to wszystko jest połączone z kooperantem rosyjskim.

  Jest także zapalna kość niezgody – autonomiczny półwysep Krym. Tam mieszka obecnie prawie pół miliona (12%) Tatarów, którzy wyznają islam, a zasiedlili te tereny przed setkami lat. W czasach bolszewickich Stalin większą część z nich siłą przesiedlił daleko w głąb Rosji. Gdy powstały nowe granice Ukrainy pozwolono im wrócić; oni też mają ambicje utworzenia samodzielnego państwa tatarskiego – co jest, jak się z dzisiejszej perspektywy wydaje dużą fantazją.
  My Polacy byliśmy niszczeni, mordowani zarówno przez carską Rosję (zsyłki na Syberię, wyprzedaż za bezcen majątków patriotów polskich Żydom), jak i później, w okresie komunizmu i bolszewizmu, gdy znów powtórzyło się mordowanie setek tysięcy Polaków przez wojska sowieckie, wywózki na Sybir, zagłodzenie Kresów. Z tego okresu czasu znana jest nam wszystkim historia Katynia, którą w czasie II wojny światowej bolszewicy chcieli przypisać Niemcom. Zginęło z rąk sowieckich morderców ponad 20 tys. oficerów i inteligencji m.in. również z Wołynia i Lwowa. I tutaj znów swój udział mieli Żydzi, gdyż prawie wszyscy oficerowie NKWD, którzy strzelali do Polaków w Katyniu, byli Żydami wybranymi przez Stalina.

  Moja opinia jest następująca: Polska nie powinna opowiadać się w sposób kategoryczny po żadnej ze stron. To nie jest nasza wojna i tutaj nie chodzi o naszą kresową mniejszość. Jesteśmy dziś gnębieni przez obce narodowości, które dysponują silnym lobby w polskim parlamencie i rządzie, od czego powinniśmy się uwolnić w przyszłych wyborach. Przykładem dla nas winni być Węgrzy, którzy oficjalnie przyjęli taką linię postępowania – neutralność wobec zdarzeń na kijowskim Majdanie i Krymie. Jest kompromitacją, że w imieniu polski wysłano tam ministra spraw zagranicznych Sikorskiego, który jest kameleonem politycznym, i antypolakiem. To wstyd, żeby taki bufon i fircyk reprezentował Warszawę w tak trudnej, skomplikowanej i niezręcznej dla naszej racji stanu sytuacji. Jak się przekonaliśmy, porozumienie zawarte w Kijowie z jego udziałem nie przetrwało nawet jednej doby, co jest rekordem świata, jeżeli chodzi o dyplomatyczną i polityczną głupotę.

  Coraz więcej mamy już informacji, że kijowski Majdan prokurowali wysłannicy oraz najemnicy z zewnątrz, także żydowskiego pochodzenia i za pieniądze z międzynarodowej lichwy, stawiając na tryzubowską nacjonalistyczną opcję w przeformowywaniu ustroju państwa. Wykorzystano przy tym niezadowolenie ludności ze sposobu sprawowania władzy – powszechnej korupcji, stagnacji gospodarczej, biedy, braku perspektyw dla młodych. Podsycono pragnienie wolności i przybliżono realnie szanse uwolnienia się spod wasalizmu wobec Kremla. Czy te słuszne marzenia i perspektywy mają szansę się ziścić? Banderowskie zakorzenienie tej rewolucji nie wróży stronie polskiej dobrosąsiedzkiego współistnienia. Nie można jednak całkowicie wykluczyć elementów spontaniczności i prawdziwości buntu Ukraińców. Świadczy o tym choćby chłodne przyjęcie przez zgromadzonych na majdanie i przy akompaniamencie gwizdów, uwolnionej z więzienia Julii Tymoszenko.

  Dlatego bacznie obserwujmy sytuację na Ukrainie oraz ostrożnie i z chłodną głową reagujmy na kolejne posunięcia graczy rozgrywających tę geopolityczną partię szachów. Najważniejsze to nie dać sobie założyć na oczy ani niemieckich ani rosyjskich ani żydowskich okularów. Patrzmy po polsku.

  Można chyba bez zbytniego rozminięcia się z prawdą powiedzieć, że ta tworząca się na naszych oczach nowa historia Ukrainy to są dziś fałszywe przesłanki mające przy pomocy polityczno-medialnej propagandy ukryć rabunkowe interesy mocarstw i lichwiarskiej międzynarodówki złodziei.

  Z poważaniem

  Jan Kobylański
  Prezes USOPAŁ

 60. Re: Oswiadczenie USOPAL.
  Bardzo dobre zajecie stanowiska w sprawie Ukrainy.
  Nie bylo sensu nastawiac nogi, kiedy kowal konia zaczal podkuwac…

  Widze, ze p. Kobylanski juz zwrocil uwage na zydowska lichwiarska miedzynarodowke uprawiajaca talmudyczna doktryne wobec gojow… Coz, lepiej pozno niz wcale…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 61. Uchwała SN III CZP 72/96 Gawęda vs. Wałęsa
  Sąd Najwyższy
  Dziedzina Prawo cywilne
  Rodzaj orzeczenia Uchwała
  Data orzeczenia 20 września 1996 r.
  Sygnatura III CZP 72/96
  Strony Józef Gawęda vs. Lech Wałęsa
  Skład orzekający
  Z. Strus (przewodniczący), A. Wypiórkiewicz (sprawozdawca), C. Żuławska
  Teza
  Nie jest dopuszczalne dochodzenie na drodze sądowej spełnienia obietnic wyborczych.

  Uchwała Sądu Najwyższego z 20 września 1996 r. sygn. III CZP 72/96 – precedensowe (de facto) orzeczenie, w którym polski Sąd Najwyższy orzekł o niedopuszczalności dochodzenia na drodze sądowej obietnic wyborczych.

  Spis treści

  1 Stan faktyczny
  2 Postępowanie przed sądem rejonowym i sądem wojewódzkim
  3 Uchwała Sądu Najwyższego
  4 Krytyka uchwały
  5 Przypisy
  6 Linki zewnętrzne

  Stan faktyczny

  W grudniu 1995 mieszkaniec Kęt Józef Gawęda wystąpił z pozwem przeciwko byłemu Prezydentowi RP Lechowi Wałęsie o zapłatę kwoty 1000 złotych. Powództwo oparte było na złożonej przez Lecha Wałęsę w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w 1990 obietnicy wypłacenia każdemu Polakowi kwoty 100 milionów (starych) złotych (tj. 10.000 nowych złotych) pochodzących z dochodów z prywatyzacji. Zdaniem powoda, Lech Wałęsa składając obietnicę zawarł umowę ze społeczeństwem, w tym także z nim, z której się nie wywiązał w trakcie swojej kadencji prezydenckiej.
  Postępowanie przed sądem rejonowym i sądem wojewódzkim

  Jako że pozwany nie stawił się na wezwanie, Sąd Rejonowy zasądził zaocznie powództwo na rzecz Gawędy. Rozpatrując sprzeciw pozwanego od wyroku zaocznego, Sąd Rejonowy oddalił zarzut niedopuszczalności drogi sądowej. Wałęsa wniósł zażalenie na to postanowienie Sądu Rejonowego do Sądu Wojewódzkiego w Gdańsku. Rozpatrując sprawę, Sąd Wojewódzki 14 maja 1996 postanowił przedstawić zagadnienie prawne do rozpatrzenia Sądowi Najwyższemu, kierując do niego pytanie: Czy hasła wyborcze, będące częścią składową kampanii wyborczej, mogą być źródłem zobowiązań cywilnoprawnych, a w związku z tym, czy dopuszczalne jest dochodzenie na drodze sądowej roszczeń, których źródło tkwi w hasłach wyborczych?
  Uchwała Sądu Najwyższego

  W odpowiedzi na pytanie sądu wojewódzkiego, Sąd Najwyższy podjął uchwałę, iż nie jest dopuszczalne dochodzenie na drodze sądowej spełnienia obietnic wyborczych.

  Zdaniem SN, obietnice wyborcze nie są zdarzeniami prawnymi w rozumieniu źródeł zobowiązania cywilnego i nie powodują skutków cywilnoprawnych. Sąd podkreślił, że składając obietnice wyborcze kandydat nie wyraża woli nawiązania z wyborcą stosunku cywilnoprawnego, a jedynie wyraża gotowość urzeczywistnienia prezentowanego programu wyborczego w granicach przypisanych do danego urzędu uprawnień oraz w ramach możliwości politycznych. Sąd Najwyższy podkreślił również, że w przypadku obietnic wyborczych nie mogą mieć zastosowania przepisy kodeksu cywilnego odnoszące się do instytucji przyrzeczenia publicznego (art. 919 i nast. k.c.).

  Tym samym, niezrealizowanie programu wyborczego, zdaniem SN, nie pociąga za sobą odpowiedzialności cywilnej, a konsekwencje tego faktu mogą mieć charakter wyłącznie społeczny lub psychologiczny. W szczególności, polityk może utracić poparcie zawiedzionego elektoratu. Jednocześnie, SN stwierdził, że przyjęcie odmiennego stanowiska prowadziłoby do powstania trudno wyobrażalnych konsekwencji w postaci warunków sprzyjających licznym procesom sądowym, angażujących po obydwu stronach uczestników kampanii wyborczych, na różnych szczeblach, także samorządowych, gdzie również w okresie wyborów popularyzowane są programy zawierające wiele obietnic skonkretyzowanych w proponowanych zadaniach.

  I znowu mi się dostanie od pana Maruchy że się napinam Ale już niedługo panie gajowy ,trwają przygotowania do zbudowania bloga Ojczyźnianego bez przepisów kulinarnych w stylu POLSKI GOJ PO ŻYDOWSKU Pozdrawiam Stefan Dembowski Ps przepraszam że mnie się wszystko w Polsce kojarzy z wyborami

Sorry, the comment form is closed at this time.