Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rząd przyjął zmiany w ustawie o uchodźcach

Posted by Marucha w dniu 2014-03-07 (Piątek)

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w Polsce. Zmiany mają na celu min. Dostosowanie prawa o uchodźcach do tego jakiego wymagają unijne dyrektywy.

Projekt ustawy przewiduje umożliwienie uchodźcom łatwiejszego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, liberalizuje także kryterium jakie wymagane jest do przyznania statusu uchodźcy oraz przede wszystkim ułatwia możliwość znalezienia pracy lub miejsca edukacji.

Oficjalny komunikat kancelarii rządowej mówi min. o tym, że:

,,osoby, które uzyskały w Polsce status uchodźcy lub udzielono im ochrony uzupełniającej, będą mogły skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, po spełnieniu dwóch warunków: zamieszkania w Polsce i kryterium dochodowego. Nie będzie konieczne posiadanie obywatelstwa polskiego”.

Projekt przewiduje też wprowadzenie procedury umożliwiającej potwierdzenie ukończenia studiów wyższych przez uchodźców i osoby objęte ochroną uzupełniającą, jeśli ci nie dysponują dyplomem. W ramach regulacji dotyczących uznawania kwalifikacji zawodowych osoby, które korzystają z ochrony międzynarodowej i ich rodziny, będą traktowane na równi z obywatelami państw UE. Przewidziano też procedury uznawania kwalifikacji w kilku zawodach regulowanych.

Źródło: money.pl
MM
http://narodowcy.net

Komentarzy 16 to “Rząd przyjął zmiany w ustawie o uchodźcach”

 1. Brat Dioskur said

  Niech zgadne.Bruksela przewiduje masowy naplyw kryptopedalow z Ugandy ….

 2. Marucha said

  Re 1:
  Moim zdaniem chodzi też o napływ banderowskiego ścierwa z „Ukrainy”.

 3. FGH said

  Czyli jak Polak nie ma ubezpieczenia bo go nie stać na składki to go wyrzucą ze szpitala i leczyć nie będą, za to Murzynów i Arabów będą leczyć naszym kosztem. No pięknie qrwa pięknie.

 4. Czyli jak? Polak ma latami na próżno szukać pracy, a byle bambus ma mieć w Polsce państwowe ułatwienia w tym zakresie?

  Nie inaczej – admin

 5. Nemo said

  @4

  Mało tego- ułatwienia bambusowi będą zwisać, bo państwo będzie stać na zasiłek dla niego. A Polak niech zdycha z głodu.

 6. bodo said

  A może by tak „rząd” pomyślał też o repatriantach i im zabezpieczył warunki – Hę?
  Tego jednak nie zrobi, bo repatrianci to chodzący wyrzut sumienia dla rządzących pociotków zbrodniarzy. A może to jest szansa aby repatriantów przekwalifikować na uchodźców?

 7. AlexSailor said

  No cóż.
  Tak mądrzy jesteśmy.

  I niech nikt nie zwala na koczowników czy UE.
  To zależy wyłącznie od nas, konkretnie od naszej świadomości i codziennych wyborów.

  Ile czasu i pieniędzy przeciętny Polak poświęca na sprawy publiczne, obronność własną i rodziny, samokształcenie, a nawet sensowne wychowanie dzieci lub racjonalny wybór współmałżonka?
  1/100 tego co na TV, zabawę, small talk, oglądanie piłki kopanej i podobne rzeczy???
  A może 1/1000 nawet.

  W czasie okupacji były tajne komplety, teraz nie muszą być tajne ale nam brak czasu by się zejść w trzech – ośmiu i rozmawiać oraz się uczyć, były tajne uniwersytety, organizacje polityczne – a nam dziś nic się nie chce.
  W czasie okupacji młodzież uczyła się rzemiosła wojennego, odbywała kursy, ćwiczenia, dziewuchy uczyły się postępowania z rannymi, chłopcy strzelania i walki wręcz.
  Za to groziła kara śmierci, a oni to robili nie mając jedzenia, pieniędzy, środków.

  Dziś działają strzelnice, można posiadać broń w zasadzie, jest mnóstwo kursów samoobrony i walki, są kluby radioamatorów,
  spadochroniarzy, kierowców, żeglarzy, surwiwalowców, i podobne.
  Co robią Polacy?
  GRILLUJĄ LUB PIJĄ PIWO PRZED TELEWIZOREM.

  Zdolność samoorganizacji polskiego społeczeństwa wynosi „MNIEJ NIŻ ZERO”.

 8. Niestety, mój poprzednik pisze nagą, brutalną prawdę – no, może osobiście pozostałbym na ZERZE.

 9. Robert said

  Chodzi o swobodny napływ banderowskiego bydła i chazarskiego robactwa z zachodniej Ukrainy, które spacyfikuje Polaków zgodnie z doktryną Giedroycia i syjonisty-banderowca Kalksteina-Kaczyńskiego.

 10. JO said

  ad.2. A ja mysle, ze wchodzimy w kolejny etap niszczenie Narodu Polskiego, taki jak jest aktualnie w Anglii – poprzez Sprowadzanie obcokrajowcow z Afryki i Azjii. Po nim, beda naplywac rzesza Zydow z Izraela, tylko wowczas my bedziemy nie biali a Mieszancami Zolto-Czrno-Bialymi…jak w Anglii.

  Niz ich nie zastopuje tylko Kula…

 11. Brat Dioskur said

  Na wszystko jest sposob…trzeba zbojkotowac wybory!

 12. Krzysztof P said

  p.Bracie…ile razy można pisac o tym, że bojkot NIE obejmie beneficjantów systemu + urzedników z Rodzinami+ slużb spec. z Rodzinami, + ” myślących ” + tych z wielkich miast i po studiach ” = dUPA BLADA !! Oczekuję na inne pomysły ( konkrety)..

 13. Robert said

  Ad. JO. Obecnie powszechnie tolerowany w postępowym świecie wartości zachodnich jest „sposób ukraiński”, czyli załatwianie spraw konfliktowych za pomocą siekier, wideł i pił, więc raczej nie będzie wielkiego krzyku w UE, jeśli najeźdźcy i okupanci Polski zostaną także w ten sposób potraktowani!

 14. Marcin said

  Dziś w TVP był apel do Polaków aby sobie każda polska rodzina zabrała ze szpitala na weekend po banderowcu. Oni już Polakom nie plują w twarz. Oni już Polakom srają na łeb!

 15. Boydar said

  Panowie, bez nerw !

  Najpierw Panu Alexowi (7) – Polakom, zorganizowanie się, zajmie JEDEN DZIEŃ. Organizowanie się wcześniej i dłużej skutkuje w naszych realiach nieuchronną dekonspiracją i likwidacją struktur. Nie docenia Pan, w przeciwieństwie do naszych wrogów, własnego Narodu.

  Dalej – Panu JO (10) – czy widzi Pan gdzieś rolę Pana Boga w tym scenariuszu ? Czy też w nawiązaniu do kiedysiejszej dyskusji przyjmuje Pan, że „człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi” (żołnierzy na razie zostawmy w spokoju).

  I na koniec, Pan Krzysztof (12) – czy nie zapomina Pan czasem, że lawinę uruchamia JEDEN KAMIEŃ ? Może być nim 20% udział społeczeństwa w „wyborach”.

 16. Lily said

  Przeciez juz tak bywalo w przeszlosci,ze wypedzonym z innych krajow,dawano wiecej praw i przywilejow,niz rdzennym Polakom. Pa….e czasy…

Sorry, the comment form is closed at this time.