Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W Europie wyraźnie zwiększył się popyt na rosyjski gaz

Posted by Marucha w dniu 2014-03-07 (Piątek)

Rosyjski gaz w Europie niespodziewanie okazał się potrzebny jak nigdy dotąd. Na początku marca zanotowano wydatny wzrost popytu na niego. Unia Europejska na wszelkie możliwe sposoby stara się pomniejszyć swoje uzależnienie od dostaw błękitnego paliwa z Rosji, jednak trudne czasy wykazują niezbicie, że nie można raczej liczyć na jakąkolwiek alternatywę.

Wydatny wzrost popytu na rosyjski gaz w Unii Europejskiej został zanotowany 4 marca. Wówczas, jak wynika z danych znajdujących się w posiadaniu przedsiębiorstwa „Centralna dyspozytornia zespołu paliwowo-energetycznego”, zajmującego się podobnymi obliczeniami, Europa nabyła jednocześnie ponad pół miliard metrów sześciennych paliwa. Jest to o 15 procent więcej w porównaniu z dostawami na koniec minionego miesiąca.

Biorąc pod uwagę czynniki sezonowy i pogodowy, taka dynamika jest raczej niezwykła, powiedział dyrektor Instytutu Energetyki Narodowej Siergiej Prawosudow:

Obecnie pogoda w Europie jest bardzo ciepła. Zimy praktycznie nie było. Zużycie gazu musi być po prostu minimalne. W europejskich magazynach podziemnych gazu jest znacznie więcej niż w minionym roku. Wobec tego musielibyśmy mieć do czynienia z wydatnym spadkiem wielkości dostaw zapewnianych przez Gazprom.

Wzrost popytu na gaz rosyjski eksperci uzależniają w pierwszej kolejności od sytuacji na Ukrainie. Nowe władze w Kijowie Moskwa uważa za nieprawomocne. Chociaż napięcia nie spowodowały do tej pory zakłóceń w tranzycie rosyjskiego gazu, Europejczycy zaczęli zastanawiać się nad prawdopodobieństwem powstania problemów i przystąpili do pompowania paliwa do magazynów na wszelki wypadek. Gazprom już od dawna udowodnił, że jest dostawcą niezawodnym.

Natomiast w Kijowie nawet najbardziej gorące głowy raczej nie będą podważać dostaw do Europy, do której przez Ukrainę płynie ponad połowa wszystkich dostaw rosyjskiego gazu, jest przekonany Siergiej Prawosudow:

Ani Rosja, ani Europa nie są zainteresowane w pojawieniu się podobnych problemów. Żaden przytomny polityk na Ukrainie także nie jest tym zainteresowany, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku pojawienia się problemów w zakresie dostaw podpisze na siebie wyrok śmierci. Jak wiadomo, Europa aktywnie popiera nowe władze w Kijowie. Jeśli wstrzyma ona dostawy do Europy, jasne jest, że natychmiast straci to poparcie.

Zresztą, Europejczycy mimo wszystko mają pewne obawy: Ukraina znów nie płaci za dostawy gazu, zadłużenie Kijowa przekracza 1,5 miliarda dolarów. Znaczy to, że kurka gazowego nie da się uznać w stu procent za nietykalny. W tej sytuacji, niektóre kraje unijne nie mają żadnego innego źródła gazu, oprócz Rosji, gdyż rozmowy w sprawie dywersyfikacji dostaw nadal pozostają rozmowami, podkreśla starszy analityk spółki „Alpari” Anna Bodrowa:

W chwili obecnej brawura Europy, która sprowadza się do wirtualnych dostaw gazu z Norwegii i Stanów Zjednoczonych, nie ma żadnych realnych podstaw, gdyż nie istnieją ani schematy, ani metody, ani też jakiekolwiek porozumienia pośrednie. Wobec tego jest to jedynie teoria zapisana na papierze. Na razie nikt w Europie nie zrezygnował z dostaw gazu z Rosji.

Jedno z podejść Europy do dywersyfikacji dostaw polega na stawianiu na skroplony gaz ziemny, sprzedawany według taryf wolnego rynku. W podobnych sytuacjach, w odróżnieniu od cen uwzględnionych w kontraktach długoterminowych Gazpromu, wydatnie zwiększają się one idąc za popytem. Ponadto w ostatnim czasie dostawy skroplonego gazu ziemnego kierowane były raczej na rynek azjatycki, gdzie jego ceny są wyższe.

Wobec tego najwyższy czas na zastanowienie się przez Europę nie tyle nad prawdopodobieństwem dywersyfikacji źródeł dostaw, ile nad zabezpieczeniem tranzytu paliw dostarczanych przez niezawodnych dostawców. Jest w pełni prawdopodobne, że kryzys ukraiński zmieni postawę wobec takich rosyjskich projektów, jak rozbudowa mocy przesyłowych Gazociągu Północnego i budowa Gazociągu Południowego. Te trasy gazowe mają na celu dostarczanie paliwa do Europy bezpośrednio, z pominięciem krajów tranzytowych, które mogą przecież zgotować przykrą niespodziankę.

Anna Bodrowa powiedziała następnie:

Destabilizacja sytuacji na Ukrainie rzeczywiście może przyczynić się do złagodzenia treści trzeciego pakietu energetycznego w sprawie budowy rurociągu do Europy i dostaw rosyjskiego paliwa. Jest w pełni prawdopodobne, że Unia Europejska zgodzi się na ustępstwa wobec Gazpromu i będzie sprzyjać promocji tych projektów.

Wypada przypomnieć, że Unia Europejska domaga się od Gazpromu respektowania takiej, na przykład, normy, jak udostępnienie mocy przesyłowych rurociągu osobom trzecim [sic! – admin]. Brukseli nie odpowiada również to, że Gazprom będzie podstawowym właścicielem zarówno rurociągu, jak też dostarczanego za jego pomocą paliwa [Jasne, właścicielem powinien być Rotschild – admin]. Zresztą, niedawno szef rosyjskiej spółki Aleksiej Miller znów potwierdził, że projekt zostanie uruchomiony zgodnie z harmonogramem. Dostawy zaczną napływać pod koniec przyszłego roku.

http://polish.ruvr.ru

No tak… to by było raczej na tyle z bojkotem i sankcjami ekonomicznymi wobec Rosji.
Admin

Komentarzy 8 do “W Europie wyraźnie zwiększył się popyt na rosyjski gaz”

 1. antka kobity szwagra brat said

  …ja podniósłbym troche cene – coby zmniejszyc straty poniesione przez giełde…poprzez np….zakazanie zwjoskuf pedałowalnych – w jewropie – kto nie zniesie – 50% podwyzki /na razie!/…:D..

 2. anonim said

  Jeśli w warunkach niezrozumiałych (wiosna) wzrósł zamiast spadać popyt na gaz to znaczy że powinna także wzrosnąć produkcja w jakiej używa się gazu, jeśli nie wzrosła zakładać można, że:
  a) magazyny gazu nie są wcale tak pełne jak nam się to przedstawia
  b) skoro magazynują to się na coś przygotowują…

 3. antka kobity szwagra brat said

  …cyt…
  05/03/2014
  Polacy proszą Putina o nagłośnienie sfałszowanych wyborów i nielegalnej władzy w Polsce
  Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 20:35

  https://docs.google.com/document/d/1yYbHrTZJsgAI1JuPmsVepLzXd-3wSbFNx0dNLNzYmmc/edit

  Łowicz, 04.03.2014r.

  Teresa Wojda, Maria Bejda

  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

  OBYWATELSKI RUCH OPORU

  Petycja Parlamentu Europejskiego, 0578/2012, jest nią List Otwarty do Prezydenta RP:

  http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf , http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

  Szanowny Pan

  Prezydent Władimir Putin – za pośrednictwem Ambasady Rosji!

  Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce.

  Za Dariuszem Orszańskim z Olsztyna:

  “Składamy na ręce Pana Ambasadora Federacji Rosyjskiej serdeczne i szczególne podziękowania dla Prezydenta Federacji Rosyjskiej Pana Władimira Putina oraz dla Rady Federacji Rosyjskiej, za decyzję poważną i męską decyzję, o wykorzystaniu wojsk Federacji Rosyjskiej do stabilizujących i obronnych działań na terenie Ukrainy w celu ugaszenia pożaru i niepokojów społecznych wywołanych w tym bratnim państwie, przez płatną i zdradziecką ( kierującą się podwójnymi standardami i moralnością) agenturę zachodu i ukraińskich szowinistów.

  Jest niedopuszczalne, by garstka bandytów, podżegaczy i podpalaczy z Kijowa, wspierana i finansowana przez moralistów o podwójnych obliczach, obalała legalne władze Ukrainy i chciała rozlać bezprawie i wojenną pożogę na całą Ukrainę i inne kraje słowiańskie. Zachód, któremu demokracja i praworządność nie schodzi z ust, tę nielegalną bandycką zadymę wspiera.

  Najwyższy już czas by bandytom i podżegaczom powiedzieć – STOP – ANI KROKU DALEJ !

  Prezydent Władimir uczynił to! – i za to Mu dziękuję wraz z rodziną i bliskimi.

  Zapewniamy, iż z buńczucznymi, wojennymi pomysłami “naszych uzurpatorskich władz” Polski, Ja i bardzo wielu Polaków nie mamy nic wspólnego! Jesteśmy z Wami. “

  Szanowny Panie Prezydencie,

  dołączamy się do podziękowania i jednocześnie z całą mocą podkreślamy że z buńczucznymi, wojennymi pomysłami przedstawicieli uzurpatorskich władz z Polski nie mamy nic wspólnego jak też

  Naród Polski, który został oszukany i zniewolony we własnym, ojczystym kraju przez podstępnego okupanta.

  Władze unijne jak też OBWE zignorowały udowodniony przez Tadeusza Cichockiego w 2013r. zamach stanu oraz zingnorowały udowodnienie sfałszowania wyników wyborów parlamentarnych w 2011r. w Polsce. Skarga na sfałszowanie wyborów parlamentarnych w Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu została odrzucona bez rozpatrzenia!

  link :” Postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 25.10.2011r.”

  umtsno.blogspot.com/2011/12/postanowienie-sadu-najwyzszego-z-dnia_4261.html

  link:“Wnioski z odrzucenia protestu z 2011r.”

  umtsno.blogspot.com/2011/12/wnioski-z-odrzucenia-protestu-2011.html

  link: “Skarga do Strassburga” http://iddd.de/StrasbourgOnline.pdf

  link: “Do Narodu Polskiego, List otwarty.”

  Click to access 20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf

  W związku z utajnieniem przed społecznością międzynarodową naszych informacji i dowodów na sfałszowanie wyborów i dokonanie zamachu stanu w Polsce uprzejmie prosimy Szanownego Prezydenta Rosji, Pana Władimira Putina o podanie do publicznej wiadomości i poinformowanie opinii światowej o przestępstwie przejęcia władzy w Polsce przez uzurpatorów przy współdziałaniu Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej jak też sekretarza OBWE. Prosimy również o ujawnienie prawdy o fałszywych życiorysach prezydenta RP Bronisława Szczynukowicza/Komorowskiego oraz Premiera RP Donalda Tuska, agenta Stasi ps.”Oskar” a także innych polityków uczestniczących w wydarzeniach na Ukrainie.

  Z wyrazami szacunku i poważania

  Teresa Wojda, Maria Bejda

  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

  OBYWATELSKI RUCH OPORU

  link: “Obywatelskie przesłuchania protestujących”

  Załączniki:

  1. Dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?

  2. Stop niszczeniu narodów i państw. Polska ofiarą spisku światowego.

  Udowodniony zamach stanu w Polsce.

  3.Dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?”

  4. Potępienie przedstawicieli uzurpatorskich władz w Polsce uczestniczących

  w konflikcie na Ukrainie.

  5. Do instytucji unijnych o udowodnionym zamachu stanu w Polsce.

  6. Wystąpienie do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

  http://piotrbein.wordpress…

 4. antka kobity szwagra brat said

  …z tym gazem to bedzie chyba troche poważniej!…sorry – że jestem troche namolny – alw szlag mnie trafia jak oglądam bandytów w akcji…

  cyt…Komitet Śledczy Rosji wszczęła sprawę karną przeciwko znanego ukraińskiego nacjonalisty, Aleksandr Muzychko. Ukraińska jest oskarżony o torturowanie i zamordowanie co najmniej 20 żołnierzy rosyjskich zrobione jak on walczył obok bojowników czeczeńskich.

  Znany także jako Sashko Bilyi, człowiek wziął czynny udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej w latach 1994-1995, kiedy na czele grupy ukraińskich nacjonalistów walczących z wojskami rosyjskimi.

  „Dziś sąd w mieście Essentuki, regionie Stawropol, wydał dekret na oskarżenia Aleksandr Muzychko jako pozwanego, a międzynarodowy nakaz aresztowania został wydany również,” stwierdził Władimir Markin, rzecznik Komitetu Śledczego Rosji.

  Muzychko jest pobierana z tworzenia i nadzorowania uzbrojonego gangu zorganizowanego w celu atakowania obywateli rosyjskich, Markin powiedział.

  „Muzychko torturowany uwięzione serwisantów rosyjskich sił federalnych, zabijając je później. Powyżej podano okres (1994-1995) Muzychko osobiście torturował i zabił co najmniej 20 więźniów serwisantów, domagając się informacji, że potrzebne, ” Markin powiedział.

  Podczas przesłuchań zwykł łamać oficerów palce, wsadził ich oczy się za pomocą różnych instrumentów, używane szczypce wyrwać Ludów zęby i paznokcie, cięte gardła niektóre z ofiar, zastrzelenie innych.

  „Poprzez swoje działania wyraził nienawiść do rosyjskich żołnierzy,” Markin powiedział.

  http://rt.com/news/ukrainian-nationalist-mass-murder-394/

  …w „rozmowie” – z prokuratorem…

 5. NC said

  Re 5: Panie, nie „tłumacz” Pan Googlem. Litości.

 6. Rysio said

  re 5. „………Podczas przesłuchań zwykł łamać oficerów palce, wsadził ich oczy się za pomocą różnych instrumentów, używane szczypce wyrwać Ludów zęby i paznokcie, cięte gardła niektóre z ofiar, zastrzelenie innych……..”

  NC – Antka Kobity Szwagra Brat to tak pier…doli jak se trochę wypije.

  🙂

 7. Rysio said

  „…………W Europie wyraźnie zwiększył się popyt na rosyjski gaz…………”

  Moje stare ulubione żydzisko, już dawno zauważyło, że jak czegoś ma zabraknać to ludziska wykupują to jak głupie.

  Wystarczy w TV powiedzą, że nie będzie od jutra – kartofli, chińskich podkoszulków, pasty do zębów – a wszystko to zaraz zniknie z półek skepowych w tempie przyśpieszonym do kwadratu.

  U nas w USA to nawet iphony znikają i to na samym początku jak je zaczynają wrzucać na rynek.

  🙂

 8. Luxeuro said

  A ceny będą szły i szły ….
  Gaz
  http://tinyurl.hu/Fkv0/
  Elektryka
  http://tinyurl.hu/9LIN/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: