Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Birton o Skutki uboczne 13. emerytury:…
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
  JADAM o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Kwal o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Szarak o Dlaczego koty mruczą? Znaczeni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Snajper w Kijowie strzelał do obu stron

Posted by Marucha w dniu 2014-03-08 (Sobota)

Na ten temat już było, ale to trzeba jeszcze raz przypomnieć i podsumować.
Admin

Sensację wywołał zapis rozmowy ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Paeta z Catherine Ashton, szefową dyplomacji UE, w której to rozmowie Estończyk, powołując się na aktywistkę Majdanu Olgę Bohomolec, mówi o sensacyjnym w świetle dotychczasowej wiedzy fakcie strzelania do milicjantów i protestujących przez te same osoby, które miałyby być z kolei najęte przez część liderów Majdanu.

Estońskie MSZ potwierdziło autentyczność tej rozmowy podsłuchanej prawdopodobnie przez rosyjskie służby specjalne. Prasa amerykańska całkowicie zignorowała tę bulwersującą wiadomość.

Jest wysoce prawdopodobne, że zamachowcy dążący do obalenia Wiktora Janukowycza posunęli się do tej zbrodni, żeby wywołać pożądany efekt psychologiczny, przy pomocy którego przechylili szalę na swoją korzyść.

Kto stał za tym czynem, można się tylko domyślać.

Charakterystyczne jest także to, że na kilka dni przed tą akcją rozpowszechniano w Kijowie wieści o rosyjskich snajperach operujących w mieście. Było to przygotowanie do prowokacji ze snajperem działającym na zlecenie autorów zamachu stanu. Jest rzeczą niedorzeczną twierdzić, że Rosjanie, w trakcie Olimpiady w Soczi, kiedy zależało im na spokoju w Kijowie – posunęliby się do takiego czynu, który w dodatku walnie przyczynił się do obalenia prezydenta, na którego stawiali.

Słynne rzymskie powiedzenie, „Cui prodest” (komu to służy) – wyjaśnia wszystko – mordu dokonali ludzie sterujący Majdanem. A oto zapis najważniejszego fragmentu rozmowy Paet-Ashton. Tłumaczenie znajduje się na portalu kresy.pl.

PAET: Cieszy się on określonym, można powiedzieć, zaufaniem ludzi na Majdanie i strony społecznej. A jeszcze – to bardzo nieprzyjemne… I Olga również o tym mówiła… Według wszystkich znanych nam przesłanek, ludzie, którzy byli zabici przez snajperów, z obydwu stron, zarówno milicjanci, jak i ludzie z ulicy… Działali ci sami snajperzy, zabijający ludzi z obydwu stron.
ASHTON: Tak… to straszne
PAET: Ona pokazała mi fotografie i powiedziała, że jako lekarz może mówić o jednym i tym samym, można powiedzieć w przenośni, „charakterze pisma”…
ASHTON: Tak.
PAET: … o jednym rodzaju naboi. A już zupełnie zatrważa to, że nowa koalicja nie chce prowadzić dokładnego śledztwa dotyczącego dokładnych okoliczności tego co zaszło. Stopniowo wzrasta przekonanie, że za tymi snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji.
ASHTON: Myślę, że tą informacją należy się zająć. O tym się nie mówiło. Ale to ciekawe. O Boże…

Jan Engelgard, Myśl Polska
Opr. Jen
http://konserwatyzm.pl

Komentarze 34 to “Snajper w Kijowie strzelał do obu stron”

 1. Siggi said

  Nie byłem i nie jestem wielbicielem Rycha.Jedynie mu zazdroszczę,że mu się wiele udaje w życiu;…wżenił się u M.Hermaszewskiego,zaliczył sporo lukratywnych posad w IIIRP,no teraz w Brukseli już druga kadencja.Śpi na kasie.
  Przeczytałem jego analizę kadrową „nowych” w Kijowie i zachęcam do przeczytania.Tam drugi majdan wisi w powietrzu.Rosną w siłę majdany na wschodzie południowym Ukrainy i parcelacja tej krainy to proces i kwestia czasu. Te jego – skądinąd.
  http://ryszardczarnecki.blog.onet.pl/2014/03/08/ukraina-za-kulisami/

 2. maurycy said

  To nie jest zaden Rycho ! Urodzil sie i wychowal w zydowskiej dzielnicy Londynu ! Lachudra poslugujaca sie bezczelnie i chamowato jak to u nich bywa polskim nazwiskiem i to tak zacnym ! To Wlasnie dzieki takim lajdakom i takim metodom maca skutecznie w glowach niewyrobionym ludziom !

 3. ALI BABA said

  15.17 Our correspondent, Damien McElroy, has spoken to the doctor at the
  centre of the claims that snipers that shot people in Kiev were hired by
  Maidan leaders:
  Tak pisał „The Telegraph” kilka dni temu…Bez komentarza..!!

 4. Luxeuro said

  http://www.commondreams.org/further/2014/03/07-2
  „Prawie 44 lat po Ohio Narodowy gwardziści otworzyła ogień do tłum nieuzbrojonych protestujących studentów Kent State wojny w Wietnamie, zabijając cztery, raniąc dziewięć i ogniowe antywojenne protesty w całym kraju;”

 5. Rysio said

  K-wa chyba zmienię pseudonim.

  😦

 6. kosa said

  http://www.john-friend.net/2014/03/meet-ukraines-kosher-ultra-nationalists.html

 7. kosa said

  http://gmailwww.dcdave.com/article5/140307.htm

 8. kosa said

  http://www.presstv.ir/detail/2014/03/06/353490/who-should-hang-in-ukraine/

 9. Jan said

  Ad 2 Maurycy
  Łachudrostwa dowodzi nawet sam widok pyska, pominąwszy jego paplaninę i bazgroły.
  Ten osobnik przed ponad dwudziestu laty dowodził,że masoneria niema żadnego wpływu na procesy ”przemian” w Polsce.
  Nie przypadkowo znalazł się w kierownictwie ZChN, arcymasona Chrzanowskiego.

 10. Luxeuro said

  Ad. 1 –
  „Mimo poparcia Polski dla kijowskiej rewolucji, nie będzie dla nich, jak sadzę, taryfy ulgowej.”
  🙂

  „Majdan chce rozliczenia oligarchów i żąda odcięcia oligarchom wpływu na życie polityczne państwa, ale na razie, póki co, nie widać końca oligarchizacji życia publicznego za naszą wschodnią granicą.”
  No no no. Nie wgląda na to ze tak będzie.

 11. Luxeuro said

  A oto trochę historii reakcji Demokratycznych rządu USA (sam nie wiedziałem),

  8 Luty 1968 – Policja Stanowa strzelała do tłumu demonstrantów w pobliżu kampusu South Carolina State College w Orangeburg, zginęły trzy osoby, raniąc 28.

  15 Maja 1970 – Dwóch studentów było zabitych i 12 rannych w Jackson State College (obecnie Uniwersytet) protestują przeciw nielegalnymi i niemoralnymi bombardowaniami Kambodży, tak jak studenci z Kent State Univ..

  4 Maja 1970 – Gwardziści Narodowi otworzyli ogień do setek bezbronnych studentów na antywojennego wiecu w Kent State University w Ohio. Gwardziści wystrzelili co ​​najmniej 67 strzałów w około 30 sekundach. Czterech studentów zginęło, a dziewięć zostało rannych.

  W Kent State wyszło na jaw że było dwóch agentów FBI którzy strzelali (jako by studenty-snajpery ) zza studentów w kierunku gwardzistów. Zostali oni osądzeni ale później uniewinnieni z tego czynu przed sądem w Kent. Nasuwa się proste pytanie: Kto dał rozkaz by ci agenci strzelali?
  http://tinyurl.hu/TAWf/

  A na Ukrainie obala się rząd bo niby Berkut strzelał ??? Ta sama akcja w USA i będą setki martwych. Ćwiczenia były w Boston w 15 kwietnia 2013.
  http://tinyurl.hu/vDgk/

 12. Zerohero said

  W Iranie też strzelali szemrani snajperzy.

  http://konflikty.wp.pl/kat,107158,title,Prezydent-Iranu-wyjasnic-podejrzana-smierc-Nedy,wid,11265892,wiadomosc.html?ticaid=112555

  jaki interes ma irański reżim z teatralnym zabijaniu młodej kobiety? Czemu zachodnie media były gotowe na transmisję śmierci niemal w real time?

 13. Luxeuro said

  Ad. 12 – „Czemu zachodnie media były gotowe na transmisję śmierci niemal w real time?”
  Jak to zrobią/robią to jest to dewiza że trzeba „uważać”.

 14. RomanK said

 15. RomanK said

  http://voiceofrussia.com/2014_03_04/Ukraine-was-coup-d-tat-by-the-CIA-David-Shayler-7088/

 16. jowram said

  Tamci nie śpią – dzisiaj w nocy na mocy rozporządzenia jednego z „nowych przywódców” Ukrainy, do USA została przetransportowana cała rezerwa złota Ukrainy.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wywieziono-rezerwe-zlota-ukrainy-2014-03

 17. usopalMontevideo, 06.03.2014

  OŚWIADCZENIE USOPAŁ
  W SPRAWIE PRZEWROTU NA UKRAINIE*

  W komunikatach USOPAŁ przesyłaliśmy różne, bieżące wiadomości, w większości otrzymywane od patriotów polskich, katolików, na temat problemów i procesów politycznych zachodzących na Ukrainie. Przyszedł czas, aby i nasza organizacja ustosunkowała się do bieżących wydarzeń za wschodnią granicą Polski. Nie jest to proste z uwagi na ciągłe ewoluowanie zaognionej politycznie sytuacji oraz sprzeczne informacje napływające do opinii publicznej zależnie od opcji politycznej, jaką reprezentują poszczególne media.

  Ja, będąc z Wołynia, mam siłą rzeczy bardziej osobiste i ostrzejsze spojrzenie i na to, co tam się dzieje oraz własne wyobrażenia jak powinno być. Ale może o wielu rzeczach i zadrażnieniach z uwagi na dyplomatyczną powściągliwość nie trzeba by teraz pisać, a tylko ustosunkowywać się powierzchownie i czekać na dalszy rozwój wypadków…?

  Jednakże nie ulega kwestii, że sprawa utraconych Kresów to była i jest tragedia narodu polskiego ostatniego stulecia. I dzisiaj, kiedy zaistniało nieporozumienie między potomkami nacjonalistów ukraińskich, którzy mordowali Polaków, a Rosją, która prawie od 200 lat (czy to carat, czy komunizm) sama była naszym gnębicielem, trzeba się do tej nieoczekiwanej sytuacji odnosić rozważnie.
  Przede wszystkim należy pamiętać, że to Rosja dawała zawsze powód do tworzenia stanu wojennego między naszymi dwoma słowiańskimi narodami – Polakami i Ukraińcami. Naturalnie dziś byłby już czas, żeby narody słowiańskie, tak jak inne nacje europejskie, doszły do porozumienia. Mamy przykład dwóch historycznych wrogów, takich jak Niemcy i Francja, które obecnie żyją w wielkiej przyjaźni politycznej i ekonomicznej. Mamy nadzieję, że to samo jest możliwe między narodami słowiańskimi jednak wiemy także, że taka zgoda i jedność nie jest na rękę możnym dzisiejszego świata.

  Część narodowców ukraińskich, którzy mają główną siedzibę we Lwowie i przełożenie w Kijowie, chciałaby mieć państwo stricte nacjonalistyczne. Jak wiadomo liderką tej opcji jest Pani Julia Tymoszenko, która jest główną przedstawicielką linii nacjonalistycznej ukraińskiej UPA, tj. tej organizacji, która zawsze trzymała z wrogami narodu polskiego i w czasie II wojny światowej współpracowała z hitlerowcami walcząc u boku nazistów. Bardzo złowrogo i tragicznie wpisali się oni w historię naszej Ojczyzny bestialsko mordując Polaków, w niektórych miejscach całe wsie i rodziny z dziećmi, zwłaszcza kobiety w ciąży. Szacuje się, że ofiarami banderowców padło ok. 200 tys. Polaków.

  Stało się tragedią dla Polski, że kiedy po ostatniej wojnie ustanawiano granice w sowieckim państwie, cały Wołyń, Polesie i inne regiony Polski były włączone w Ukrainę sowiecką. A w momencie, gdy rozpadało się imperium ZSRR, nie zostały przywrócone granice sprzed II wojny światowej. (Były wyznaczone w znanym porozumieniu i za wspólną zgodą pomiędzy wodzem Polski marszałkiem Piłsudskim i przywódcą nacjonalistów ukraińskich, atamanem Petlurą, którzy ustalili, że Lwów i Wołyń będą należały do Polski.) Nieszczęściem dla Polski był w 1989 r. minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski – stary agent żydokomunistyczny, TW „Kosk” -o czym dobrze wiedziało państwo niemieckie, które po rozpadzie Związku Radzieckiego zrobiło wszystko, żeby przyjął on w imieniu Polski obecne granice wschodnie, tracąc po raz drugi w XX w. Lwów i Wołyń.

  Niemcy, jak wiadomo, od około 100 lat są mocno związane politycznie i ekonomicznie z Ukrainą i chciały w ten sposób pomóc tamtejszym nacjonalistom. Dzisiaj Niemcy, które są główną potęgą ekonomiczną w UE, mają nie tylko wspomniane sympatie, ale i interes, żeby poszerzyć swój rynek eksportowy. Nie dziwi, że chcą odbić Ukrainę od Rosji i o ile nie można całej, to podzielić ją na dwie części. Nie dziwi też to, że rząd Donalda Tuska tak zaangażował się po stronie Berlina. Jedna część podzielonego państwa ukraińskiego to byłaby ta połać kraju, która produkuje zboża i wiele innych produktów rolnych, ze stolicą w Kijowie. Druga – o wiele większa, to ta, gdzie żyją Ukraińcy, którzy od wielu lat czują się związani z Rosją. Większość z nich nie mówi po ukraińsku i czuje się Rosjanami. W tej części przeważa przemysł ciężki, zbrojeniowy, a to wszystko jest połączone z kooperantem rosyjskim.

  Jest także zapalna kość niezgody – autonomiczny półwysep Krym. Tam mieszka obecnie prawie pół miliona (12%) Tatarów, którzy wyznają islam, a zasiedlili te tereny przed setkami lat. W czasach bolszewickich Stalin większą część z nich siłą przesiedlił daleko w głąb Rosji. Gdy powstały nowe granice Ukrainy pozwolono im wrócić; oni też mają ambicje utworzenia samodzielnego państwa tatarskiego – co jest, jak się z dzisiejszej perspektywy wydaje dużą fantazją.
  My Polacy byliśmy niszczeni, mordowani zarówno przez carską Rosję (zsyłki na Syberię, wyprzedaż za bezcen majątków patriotów polskich Żydom), jak i później, w okresie komunizmu i bolszewizmu, gdy znów powtórzyło się mordowanie setek tysięcy Polaków przez wojska sowieckie, wywózki na Sybir, zagłodzenie Kresów. Z tego okresu czasu znana jest nam wszystkim historia Katynia, którą w czasie II wojny światowej bolszewicy chcieli przypisać Niemcom. Zginęło z rąk sowieckich morderców ponad 20 tys. oficerów i inteligencji m.in. również z Wołynia i Lwowa. I tutaj znów swój udział mieli Żydzi, gdyż prawie wszyscy oficerowie NKWD, którzy strzelali do Polaków w Katyniu, byli Żydami wybranymi przez Stalina.

  Moja opinia jest następująca: Polska nie powinna opowiadać się w sposób kategoryczny po żadnej ze stron. To nie jest nasza wojna i tutaj nie chodzi o naszą kresową mniejszość. Jesteśmy dziś gnębieni przez obce narodowości, które dysponują silnym lobby w polskim parlamencie i rządzie, od czego powinniśmy się uwolnić w przyszłych wyborach. Przykładem dla nas winni być Węgrzy, którzy oficjalnie przyjęli taką linię postępowania – neutralność wobec zdarzeń na kijowskim Majdanie i Krymie. Jest kompromitacją, że w imieniu polski wysłano tam ministra spraw zagranicznych Sikorskiego, który jest kameleonem politycznym, i antypolakiem. To wstyd, żeby taki bufon i fircyk reprezentował Warszawę w tak trudnej, skomplikowanej i niezręcznej dla naszej racji stanu sytuacji. Jak się przekonaliśmy, porozumienie zawarte w Kijowie z jego udziałem nie przetrwało nawet jednej doby, co jest rekordem świata, jeżeli chodzi o dyplomatyczną i polityczną głupotę.

  Coraz więcej mamy już informacji, że kijowski Majdan prokurowali wysłannicy oraz najemnicy z zewnątrz, także żydowskiego pochodzenia i za pieniądze z międzynarodowej lichwy, stawiając na tryzubowską nacjonalistyczną opcję w przeformowywaniu ustroju państwa. Wykorzystano przy tym niezadowolenie ludności ze sposobu sprawowania władzy – powszechnej korupcji, stagnacji gospodarczej, biedy, braku perspektyw dla młodych. Podsycono pragnienie wolności i przybliżono realnie szanse uwolnienia się spod wasalizmu wobec Kremla. Czy te słuszne marzenia i perspektywy mają szansę się ziścić? Banderowskie zakorzenienie tej rewolucji nie wróży stronie polskiej dobrosąsiedzkiego współistnienia. Nie można jednak całkowicie wykluczyć elementów spontaniczności i prawdziwości buntu Ukraińców. Świadczy o tym choćby chłodne przyjęcie przez zgromadzonych na majdanie i przy akompaniamencie gwizdów, uwolnionej z więzienia Julii Tymoszenko.

  Dlatego bacznie obserwujmy sytuację na Ukrainie oraz ostrożnie i z chłodną głową reagujmy na kolejne posunięcia graczy rozgrywających tę geopolityczną partię szachów. Najważniejsze to nie dać sobie założyć na oczy ani niemieckich ani rosyjskich ani żydowskich okularów. Patrzmy po polsku.

  Można chyba bez zbytniego rozminięcia się z prawdą powiedzieć, że ta tworząca się na naszych oczach nowa historia Ukrainy to są dziś fałszywe przesłanki mające przy pomocy polityczno-medialnej propagandy ukryć rabunkowe interesy mocarstw i lichwiarskiej międzynarodówki złodziei.

  Z poważaniem

  Jan Kobylański
  Prezes USOPAŁ

 18. kowalski said

  a dziś w informacjach ;że snajperzy to robota Rosjan ??????.

 19. 25godzina said

  Odnośnie filmu „wolnych tematów z kom. 27: http://rutube.ru/video/93802748ac84d98b69294da71162d03f/?ref=logo

  ok. 30 sek. filmu

  Wg mnie ta analiza nie uwzględnia punktu A: http://s30.postimg.org/5tip3kc7l/Untitled_Panorama1.png

  Że strzał padł z kierunku A widać na zwolnionym tempie, po tym jak jest wygięta blacha tarczy. Czyli wg mnie śmiertelna kula ociera drzewo, przechodzi przez tarcze, człowieka (tarcza ma jedną dziurę, a jak on pada zabity to są dwie dodatkowe) i trafia w rękę drugiego stojącego za nim. Niemal jednocześnie pada drugi strzał, znowu trafia w drzewo tylko niżej i trupa i to on jest – wg mnie błędnie – przez autora filmu uwzględniony jako ślad wskazujący rzekomo kierunek strzału z hotelu (czyli przeciwnego kierunku do tego jaki jak wskazuje).

 20. Zerohero said

  Tak czy siak strzały miały jasny skutek. tzn.

  – demonstracji nie rozbiły (bo to nie snajperzy rozganiają demonstracje, ale gaz, pały, w ostateczności czołgi i ogień maszynowy – tego aż do samego końca nie było, były za to prowokacje bojówek Majdanu i ofiary z Berkutu, którym ZABRIONION działać albo pozbawiono dowództwa ),
  – dały Majdanowi męczenników
  – Janukowycz musiał uciekać jako „morderca”

  czyli skorzystał Majdan. Majdan nie chce teraz śledztwa.

 21. 25godzina said

  @Zerohero Tylko jednego nie rozumiem, dlaczego oni siedzieli i dawali sie zabijać.

 22. Krzysztof P said

  Hmmm….madrze Polonusi mówicie, tylko po pierwsze POLSKI nie ma więc Oswiadczenie idzie tylko w eter.

  NIKT rozsądny w Polsce, nie utożsamia sie z polskojezycznym establiszmentem politycznym na Majdanie. Oni reprezentuja OBCYCH interesy (może swoje) w każdym bąź razie napewno, NIE Polskie!?
  My NARÓD, (chciałoby sie uderzyc w potężne słowy) oszukani swego czasu przez media, z poparciem i błogosławienstwem ” najwiekszego polaka w historii ” zostaliśmy s p r z e d a n i w nową chazarsko-sjonistyczną NIEWOLĘ, ze wszystkimi z tego faktu wynikłymi komplikacjami. Jest to de’fact cicha i chociaż nie wypowiedziana WOJNA z Cywilizacją Chrześcijańską, do której od wieków PRZYNALEŻYMY.To trzeba wiedzieć gdy analizuje się sytuacje wokół naszych granic.
  Otoczeni nieprzychylnymi NAM Państwami nie możemy być n e u t r a l n i. To, że w naszym Imieniu / absolutnie bez żenady / angażuje sie autorytet naszego Kraju po stronie ryzunów naszych Rodzin Kresowych na Wołyniu, – jest beszczelnym policzkiem wymierzonym Narodowi. Za tę HANBĘ mocodawcy i ich klakierzy (kiedyś,da Bóg ) Nam zapłacą !!!
  Za odezwę wynikłą z szlachetnych motywacji serdecznie Panu i Organizacji, ja wolny w zniewolonym Kraju serdecznie dziękuję.

  Niestety – czasy są takie, że największą PRZYSŁUGĄ Polonii Wolnego Świata dla POLSKI w niebycie politycznym, byłoby chyba powołanie ” POLSKIEGO Rządu na Emigracji ” ? Oczywiście p.Frank Spuła z Kongresu w USraelu (USA) niestety odpada jako „piesek na smyczy chazarii „. Przyznaję, że karkołomna to teza – ale wśród Polaków w Kraju i na ŚWIECIE, dość jest potężnych umysłów, by taką i d e ę rozpisać na czynniki pierwsze i wprowadzić w życie?

  Pozostaję z Szacunkiem

 23. Ad. 17

  „Stało się tragedią dla Polski, że kiedy po ostatniej wojnie ustanawiano granice w sowieckim państwie, cały Wołyń, Polesie i inne regiony Polski były włączone w Ukrainę sowiecką. ”

  – Stanie się znacznie większą tragedią, gdy Niemcy zajmą Śląsk, Pomorze i Mazury, a Suwalszczyznę jako gratis.

 24. wi42 said

  @23
  „Stanie się znacznie większą tragedią, gdy Niemcy zajmą Śląsk, Pomorze i Mazury, a Suwalszczyznę jako gratis”
  Idzie w tym kierunku….

 25. Ad. 24

  To jak? Kobylański tego nie widzi? Lwów tylko widzi? Coś tu nie halo się robi…

 26. 25godzina said

  @Zerohero Strzelanie z tego hotelu, który jest kilkanaście-kilkadziesiąt metrów za potencjalnym celem nie miałoby moim zdaniem sensu. Za blisko, hałas no i możliwość wykrycia.

  Moim zdaniem były dwie grupy ze sobą walczące i niezależna która strzelała do jednych i drugich. To było w dużym stopniu widowisko pod telewizję, inscenizowane tak jak się to robi na rekonstrukcjach czy podczas kręcenia filmów.

 27. 25godzina said

  c.d. No i zachowanie tych ludzi, bo albo mieli wyprane do szczętu mózgi, albo byli na jakiś prochach. Normalna relacja po jednym drugim trafionym to uciekać i kryć się miedzy blokami, a nie walić środkiem ulicy pod kule.

 28. Rysio said

  re 26…

 29. Luxeuro said

  Ad. 21 – ” dawali sie zabijać.” Też mnie to dziwiło. Ja zauważyłem w niektórych filmach że były grupki 10-12 ludzie gdzie mi się wydawało że jedna osoba jakby dawał rozkazy. Informowano że im płacono (w co nie wątpię co do tych którzy na prawdę ryzykowali życiem), jako warunek na pewno było że są na miejscu „boju”. Uciekniesz od grupy, nie płacimy lub Bóg wie co innego. Bo ja bym spiepszał z tamtad jak tylko szybko bym to mógł zrobić. On cofali się z tarczami do strzelających, bo tak ich wyszkolili że grupa ma się zachować.

 30. 25godzina said

  @Luxeuro Tarczami ze sklejki czy blachy w plastikowych budowlanych kaskach. Gdyby kierowali nimi wojskowi i mieli cel do zdobycia to czy pchaliby się środkiem ulicy prosto pod kule czy rozproszyli między bloki?

  Ci ludzie byli wystawiani na strzał. Tak samo dziwiło mnie to, że lekarze z karetek mają nowe lekarskie kitle jednorazowe. Wątpię, żeby to była norma na Ukrainie. Dostali to, żeby zdjęcia były czytelne dla zachodniego odbiorcy (zakładając, że to w ogóle byli lekarze).

  Pewnie pieniądze dostawali, ale jaki to miał być układ: jak przeżyjesz bez broni i żadnej ochrony pod kulami to na koniec dnia dostajesz 200$? Zachowanie tych protestujących jest dla mnie całkowicie nieracjonalne.

 31. Luxeuro said

  Ad. 30 – Popatrz 1:13 na faceta w czerwonym kasku. Zobaczysz że jest na telefonie i na mój rożnom to głowa tej grupki. Jeżeli strzały już poleciały to ci co są w tej grupie
  1) są proste idioty
  2) weszli w układ z którego nie mogą wyjść
  3) 2) + dostają kasę i robią swoja robotę
  4) 3) + „szef” mówi im że nie ma co się bać
  Wyczerpałem co mogę jeszcze wymyślić czemu by to ktoś zrobił.

  Tarcze to tylko taki odruch że niby cie uchroni, bo na trzeźwo wiemy że nic nie dają kiedy kule lecą.

 32. 25godzina said

  @31 Tylko że ten gość w około 2:16 obrywa (moim zdaniem rykoszetem, ale nie z hotelu z którego jest to filmowane tylko z przodu).

 33. No to pytanie zasadnicze: Ktoś widział tę setkę trupów?

 34. Luxeuro said

Sorry, the comment form is closed at this time.