Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Polska polityka podżegania
  Marucha o Wolne tematy (54 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (54 – …
  Boydar o Otyłość coraz większym problem…
  revers o Czeski film w Wielkiej Brytani…
  yattakaj o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Greg o Wolne tematy (54 – …
  Greg o Wolne tematy (54 – …
  Marek Lipski o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  gd-ap o Wolne tematy (53 – …
  yattakaj o Wolne tematy (53 – …
  Niedźwiedź o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zimowy sen Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Wróg ludu, o kobietach na 8 marca

Posted by Marucha w dniu 2014-03-08 (Sobota)

Pewien czas temu zaczytywałam się w XVI-wiecznym dziele Henryka Korneliusza Agryppy „O ślachetności a zacności płci niewieściej”. Strona po stronie autor dowodził w nim wyższości kobiet nad mężczyznami, poczynając już od stworzenia świata: wszak Adam został ulepiony z gliny, a jego żona powstała z o wiele szlachetniejszego materiału.

I choć argumenty Agryppy były miejscami absurdalne, do dziś nie mogę przeboleć, że nie one legły u podstaw filozoficznych tak zwanego ruchu wyzwolenia kobiet.

Moim zdaniem feminizm jest bowiem z założenia wrogiem kobiet, a jego fundamentem jest głęboka pogarda dla płci pięknej i wszystkiego, co kobiece. Przekonanie, że tradycyjnie pojmowana „męskość” jest czymś lepszym i związana z tym zawiść sprawiają, że „bojowniczki o prawa kobiet” faktycznie walczą o prawo kobiet do bycia mężczyznami. Wmawiają przy tym sobie i całemu światu, że macierzyństwo upośledza, że zajmowanie się domem jest czymś gorszym niż prowadzenie biura, że rodzenie dzieci upokarza, podczas gdy walka na froncie wojennym uszlachetnia.

Oczywiście takie ujęcie sprawy może wręcz pochlebiać przynajmniej części mężczyzn, w związku z czym kobiety spełniające się w tradycyjnych rolach zostają pozbawione obrońców ich czci, honoru i wartości. Z jednej strony są atakowane przez tak zwane środowiska kobiece, czy też szerzej – postępowe, a z drugiej – deprecjonowane przez pogardliwe określenia typu „kura domowa”, jakże często wypowiadane również przez mężczyzn o poglądach konserwatywnych.

Feminizm jest pochodną rewolucji i dzieckiem marksizmu, a kobieta i rodzina w swych tradycyjnych rolach to współcześni „wrogowie ludu”. I tak samo, jak w PRL wycierano sobie usta troską o „klasę robotniczą”, tak teraz rozmaite organizacje walczą „w obronie kobiet”. Niestety ich propagandowa siła rażenia wydaje się być o wiele większa.

Jeśli jednak zastanowimy się głębiej, jak taka obrona wygląda, to można co najwyżej łapać się za głowę. Czy powszechnie lansowane prawo do aborcji i dostęp do refundowanej atykoncepcji nie sprowadza przypadkiem kobiet do obiektów seksualnych, z którymi można się zabawić bez żadnych konsekwencji, w dodatku za darmo? Czy „prawo do własnego brzucha” nie zdejmuje z mężczyzn odpowiedzialności za ich potencjalne potomstwo? Czy tak umiłowane przez feministki parytety nie upokarzają tych pań, które rzeczywiście chcą i potrafią odnosić sukcesy na przykład w polityce, równoczeście promując miernoty? Czy prawo do robienia kariery nie jest przypadkiem uciążliwym obowiązkiem dla wielu żon i matek, których mężowie nie są w stanie zapewnić bytu materialnego swojej rodzinie?

8 marca feministki jak zwykle zawładną przestrzenią publiczną, organizując swoje doroczne demonstracje i wznosząc rewolucyjne hasła.

Jako kobietę, żonę i matkę, hasła te osobiście mnie upokarzają. Sugerują bowiem, że praca, jaką wkładam w prowadzenie domu i wychowanie dzieci jest nic niewarta, że dla dobra ludzkości powinnam się faszerować chemią i prowadzić jak panienka lekkich obyczajów, że nie jestem w stanie samodzielnie wybić się na polu polityki czy biznesu, jeśli taka mnie najdzie fantazja. Dlatego za wszelkiej maści „manify” dziekuję bardzo.

Autor:  Zuzanna Simon
http://prawica.net

Komentarze 2 to “Wróg ludu, o kobietach na 8 marca”

 1. Premizlaus said

  Henrich Cornelius Agrippa był magiem, astrologiem i okultystą.

 2. grab said

  Kochane Panie Wy budujecie obraz nas swoimi oczekiwaniami , same przecież lubicie niepokorne typy , macie nas takich , lubicie łotrów , macie ich całe mnóstwo , a że żyć chce się bez burz , no nie da się . Wszystkim Paniom z okazji ich święta spełnienia marzeń

Sorry, the comment form is closed at this time.