Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Wolne tematy (71 – …
  skompostowane zwłoki o Półpolacy
  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  walerianda o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Półpolacy
  bryś o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Kraj gdzie strzela się do polskich bocianów

Posted by Marucha w dniu 2014-03-09 (Niedziela)

BocianyTo smutny i bulwersujący fakt – są kraje, gdzie strzela się do lecących m.in. do naszego kraju bocianów. Jednym z nich jest Liban, gdzie polowanie na te ptaki stał się corocznym zwyczajem. W ten sposób nie ma szans na powrót do Polski wiele z 30 tys. par bocianów, które lecą z afrykańskich zimowisk do naszego kraju – mówi Polskiemu Radiu Ireneusz Kaługa z Grupy Ekologicznej na Podlasiu.

Co najgorsze, podkreśla nasz rozmówca, polowania te nie służą aprowizacji ale potwierdzeniu ambicji – osiągnięcia wieku męskiego, udowodnienia swojej rangi i pozycji. Bociany po odstrzale są wyrzucane.

Jak mówi Kaługa, Grupa rozpoczęła kolejną akcję uświadamiania Libańczyków o szkodliwości ich działania. Wystąpiła do naszej ambasady w Libanie z prośbą o pomoc w akcji uświadamiającej Libańczyków o tym jakie znaczenie dla Polaków ma migracja bocianów.

Do Libanu trafią niebawem materiały informujące o znaczeniu bocianów dla Polaków, o obrączkowaniu tych ptaków, przebudowie słupów, tak by zapewnić ptakom bezpieczne gniazda.

Andrzej Ilczuk
Źródło: www.polskieradio.pl
http://kronikanarodowa.pl

Komentarzy 28 do “Kraj gdzie strzela się do polskich bocianów”

 1. Robert said

  Na Bliskim Wschodzie życie w jakiejkolwiek formie nie ma żadnej wartości. Nic się nie da zrobić w tej sprawie. Bociany są zabijane także w Turcji, a z ich kończyn często produkuje się fajki do narkotyków. W Syrii mają względny spokój, prawie nikt na nie nie poluje. Może dlatego, że Syryjczycy najbardziej przypominają Polaków.

 2. Lily said

  Dobrze,ze nie przelatuja nad Azja…

 3. Galernik said

  Tu trochę fotek w temacie + linki na dole strony
  http://www.wykop.pl/artykul/1748296/niewyobrazalna-masakra-ptakow-migrujacych-w-libanie/

  Chińczycy też mają troszku nasrane w głowach. Z żywych zwierzątek robią breloki do kluczy. Tu petycja w/s
  https://secure.avaaz.org/en/petition/Petition_contre_les_amulettes_danimaux_vivants_en_Chine

  i filmik

 4. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka muwi do wszystkie czlowieki sze stszelanie do bociany jest bardzo dobre, bo one pszynosza za duszo dzieci.

 5. Boydar said

  Tu Pan Mordka przegiął. Zupełnie niepotrzebnie.

 6. Marcin said

  Teraz wiadomo kto odpowiada za ujemny przyrost naturalny Polaków. A wszyscy mówią,ze to wina rządu, unii i banksterów. Malkontenci jedni.

 7. R1a1 said

  Problem w Libanie jest od dawna. Ale nie wiem jak od dawna – czy aby nie od czasu, jak do Libanu zwalili się uchodźcy palestyńscy?

 8. RomanK said

  Prosze napisac tu po angielsku..albo po arabsku najlepiej w obydwoch jezykach mozna tez po francusku,,,,.mysliwi w Libanie szybko przekaza takie informacje… Najlepiej prosto ludzie do ludzi..zamiast ambasady, munistry etc,,,,

  https://www.facebook.com/LebaneseHuntingClub

 9. RomanK said

  http://www.wildlifeextra.com/go/news/lebanon-bird-hunt.html#cr

 10. Boydar said

  I co kurwa, będziemy tak siedzieć przed tymi monitorami, i patrzeć na to jak szpak w pizdę ?

  Nie potraficie zadbać o własne kobiety i Dzieci, zróbcie coś chociaż dla tych nieszczęsnych ptaszydeł.
  To już nie godzi w „sojusze”, żydów i korporacje farmaceutyczne !!!

 11. poszła said

  Bocian biały nie mający naturalnych wrogów w Polsce stał się jednym znajwiększych szkodników i zabójców dla ptaków śpiewających niszcząc ich jaja i pisklęta oraz wyżerając młode zające, kuropatwy , jeże itd itd … ale skąd mogą to wiedzieć blokersi poddani lewicowej ekopropagandzie żywiący się kurczakami z hipermaksa i przekonani że bocian zjada żaby. Ciemnota jest ogromną broniąlewactwa w walce z normalnością.

 12. Boydar said

  Nie pierdzi, Wania, poszła w pizdu !

  W okresie największego zapotrzebowania na pokarm (gniazdowanie, wylęg młodych), bociany są kurwa mać w Polsce. I jakoś od tego ich „szkodnictwa i zabójcostwa” tubylczy zwierzostan nie ucierpiał przez ostatnie 1000 lat. W co Ty pogrywasz, ciemnoto zapluta !!! A koło normalności, to Ty nawet po pijaku nie leżałaś, hasbaro !

 13. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Szanowny pan Boydar,

  Ja pan Mordka pszeprasza szanowny pan i cofa te bociany.

 14. NICK said

  Ad.10. P. Boydar.
  W żydów wszystko godzi co z nich nie wychodzi.

 15. Boydar said

  Ja bardzo wszystkich przepraszam za moje słownictwo. Ale ja za bociana poszedłbym na wojnę. Te ptaki są dla mnie tożsame z naszą Polską.

 16. Tekla said

  Juz kiedyś o tym pisałam,mój pradziadek miał duża gospodarkę był wdowcem wychowywał sam dzieci. Ale jak przyleciały bociany ,a był śnieg i nie miały co jeść ,to mówił o nasze przyleciały!!I Gotował im wtedy zacierkę…

 17. Marucha said

  Re 11:
  Poszła stąd, idiotko!

  Re 12, 15:
  Nie ma za co przepraszać.
  Dla mnie też bociany, które towarzyszyły mi przez całe dzieciństwo, są niemal święte,
  Najgorszy menel wiejski nigdy by się nie poważył zniszczyć ich gniazdo!
  Bociany przeszkadzają kurwom, bo to najbardziej polskie ptaki. Kojarzą się z ojczyzną, ciepłem domowym i przynoszeniem dzieci. Żaden parchaty skurwiel tego ścierpieć nie może!

 18. NICK said

  Ad.17. P. Marucha.
  Dobre podsumowanie. Jeśli mogę.
  P.S.
  Od trzech lat mam impregnowany słup modrzewiowy. Mierzy około 11 metrów. Lege artis przygotowany na BOCIANY.
  Kręcą się co rok. Nawet usiądą (czy jak tam). I tyle ich u mnie.
  Czekam.

 19. Mordka Rosenzweig said

  re 17

  Ja pan Mordka ma bardzo zle wspomnienia o bociany.

  Jak pan Mordka byl jeszcze maly zyd, to mame od pan Mordka muwila, sze bociany pszynosza dzieci.

  Ja pan Mordka ( mial chyba wtedy 4 lata) to sie tym tak pszerazil i nie mugl spac, bo myslal co zrobi jak mu bocian pszyniesie dziecko.

  Teraz, jak pan Mordka jusz jest dorosly zyd, to sie bociany tak bardzo nie boi.

 20. Boydar said

  No już, spokojnie Panie Mordka Drogi, wszystko będzie dobrze, teraz sprawami nowych dzieci zajmują się Panie Bratkowskie, Szczuki i Czubaszki. Już żaden wstrętny klekot z typowo kremlowskim dziobem krzywdy Panu nie zrobi. Będzie dobrze … aby tylko było komu.

 21. poszła said

  Może spokojniej „bociany” zamiast tego skowytu nienawiści trochę racjonalnej merytorycznej wiedzy. Niezależnie od tego że bocian jest w Polsce „santo subito” jest zwyczajnym ptakiem który musi jeść a w okresie wychowywania młodych musi jeść i przynosić młodym dużo białka zwierzęcego. Trawy jeść nie chce tak go Pan Bóg stworzył. W Polsce dzięki rozwojowi animalzimu ochoczo wspieranego przez środowiska „gazety wybranej” mamy bardzo liczną populację wron, kruków, srok, lisów, bocianów, myszołowów etc która pozbawiona wrogów naturalnych i redukcji ze strony człowieka, rozmnaża się na potęgę i coś jeść musi, niezależnie od opinii ludowych naukowców . Nie ulega wątpliwości że bocian biały to w Polsce ptak chroniony i tyle … czy tak powinno być do końca świata ?… pytanie otwarte . Czy może jednak czas zwrócić też uwagę na inne zwierzęta cierpiące w wyniku ludzkiej nieprzemyślanej interwencji, polegającej na pomocy bocianowi dlatego że „przynosi szczęście i dzieci”. To argumenty ludowe mocno zakorzenione w głowach osób nie związanych z ochroną przyrody tylko programami przyrodniczymi w tv. Czy ktoś z was moi drodzy widział tyralierę bocianów polującą na łące czy ściernisku na myszy , młode zające, młode ptaki biegające, świerszcze etc … watpię . Stawiajcie więc dalej słupy i zbierajcie z czcią guano spod gniazda . Bocian będzie wam wdzięczny ale skowronek któremu bocian wyżarł cały lęg już nie. Równowaga – coś czego blokers nie rozumie a co w przyrodzie jest bardzo ważne. Dbajmy o naszą przyrodę jako całość nie tylk o bociana.
  P.S.
  Dlaczego uważacie że tradycja i wierzenia ludowe w Polsce są ważniejsze od tradycji w Libanie … czyżby potrzebna była kolejna konkwista w imię miłości .. tym razem do ptaków. Co na ten temat myślą Libańczycy .. może oni też by nam chcieli czegoś zakazać. Każdy lubi robić zakazy innym ludziom w imię swojego punktu widzenia.
  Ja nie lubię zakazów.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Droga Pani, porównanie ginącego gatunku bociana z pospolitymi wronami czy myszami jest bezsensowne i nawet nie chce mi się na ten temat dyskutować..
  Nie rozumiem, skąd Pani przyszło do głowy, że troska o nasze polskie bociany musi oznaczać zaniedbywanie całej pozostałej przyrody.
  Owszem, uważam, że nasze tradycje są bardzo ważne, ale Pani tego pewnie nie rozumie.
  Polowanie dla samego zabijania uważam za barbarzyństwo.
  A czegoż to by chcieli Libańczycy nam zakazać?

 23. Boydar said

  „Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić” Ronald Reagan

 24. poszła said

  „W 2004 roku, we wszystkich krajach, w których występuje bocian biały, odbyło się VI światowe liczenie gniazd tego gatunku. Liczenia takie odbywają się systematycznie, co 10 lat. W wyniku szacowania liczbę par w Polsce w 2004 roku oceniono na 52550. To najwięcej z pośród wszystkich krajów europejskich.Dotychczasowe ogólnopolskie kontrole wskazują, że liczebność bociana utrzymuje się na wysokim poziomie, a ostatnio wykazuje pewien wzrost” – To powszechnie dostępne dane te akurat informacje są zaczerpnięte z RDOŚ Białystok. Bocian biały nie jest ginącym gatunkiem , mamy sukces introdukcji tego ptaka podobnie jak bobra ale w pewnym momenci enastępuje tak wielki sukces że bez ingerencji zamienis ię w klęskę innych gatunków na których nadmiernie rozmnożony wywiera presję. To tyle w kwestii bociana, nie jestem bocianożercą , jestem wielkim obrońcą i miłośnikiem przyrody Polski ale żeby to dobrze robć, trzeba mechanizmy przyrodnicze poznać dogłębnie i nie kierować się w swojej pracy nową religią (promowaną przez śrdowiska lewackie) zwaną animalizmem, tylko rozpatrywać zagadnienie kompleksowo. Zagrożeniem dla bocianów nie są polowania tylko zmiana biotopu czyli środowiska ich życia spowodowana rozowojem cywilizacji człowieka – ochrona tego elementu to jest ogromne wyzwanie , trudne do zrobienia ale tylko tędy jest droga. Najgłośniej chronią bociana ci , którzy mieszkają w nowych osiedlach postawionych na podmiejskich wilgotnych łąkach gdzie jeszcze dziesięćlat temu żerowały bociany. To jest problem a nie kilku Libańczyków ze strzałami i łukami czy śrutówkami. Panie Marucha Libańczycy nie polują na bociany dla „samego zabijania” , tylko w ramach inicjacji chłopców – dla nich to ma sens. To że Pan uważa inaczej to nie jest argument.
  Libańczycy moga zaprotestować przeciw podawaniu karpia na Boże Narodzenie w Polsce argumentując swoje oburzenie faktem że karp w ich kulturze to symbol płodności i wszyscy budują mu specjalne przydomowe akwaria na dachu stodół – głupie prawda ? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Pozdrawiam. Lubię tu czasem zglądać . Piszę pierwszy raz w trosce o poziom merytoryczny dskusji.

  Gatunkiem zagrozonym jest bocian czarny

  Gawrony kruki czy wrony nie są mniej ważne bo pospolite , są też ważne tylko żyjemy wśrodowisku przekształconym przez człowieka , Puszczy sprzed chrztu Polski na razie nie ma więc musimy dalej kontynuwac dzieło skoro zaczeliśmy.

 25. Boydar said

  Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko

  Młodzi Libańczycy w ramach inicjacji niech zastrzelą po jednym […] albo innym banksterze. Pożytek z tego będzie dla Polaków, dla Libańczyków i dla bocianów. A i światowej przyrodzie lżej będzie znacznie.

 26. poszła said

  no tak … a może jednak pomyśleć konstruktywnie jak szanując młodych Libańczyków pozyskać ich do współpracy z młodymi Polakami chociażby do dawania oporu banksterom … kosztem bocianów białych nawet, bo jakieś koszty zawsze muszą być … bo życie to nie socjalizm że kosztów nie ma a animalizm nie musi być religią obowiązującą.

 27. Boydar said

  Tak, tu Poszła zwróciła uwagę na sprawę istotną ale nie dość stanowczo. Animalizm nie może być religią obowiązującą, gdyż ponieważ i albowiem, jak Poszłej wiadomo, jedyną religią obowiązującą jest Talmud.

 28. poszła said

  Nie boydar nie musi być Talmud ale animalizm też nie … skup się na wątkach merytorycznych i zwyczajnej wiedzy przyrodniczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: