Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Na co gotów jest Zachód, aby przeszkodzić w referendum na Krymie?

Posted by Marucha w dniu 2014-03-09 (Niedziela)

Do referendum na Krymie pozostał tylko tydzień. W Autonomii ma zostać podjęta decyzja rozstrzygająca o jej dalszych losach: wejść w skład Federacji Rosyjskiej czy pozostać w składzie Ukrainy i rozszerzyć swoje pełnomocnictwa. Przy czym Sewastopol po referendum może wejść w skład Federacji Rosyjskiej jako oddzielny podmiot.

Tymczasem była premier Ukrainy Julia Tymoszenko gotowa jest rozpocząć na półwyspie wojnę partyzancką, a państwa zachodnie grożą Rosji wprowadzeniem sankcji.

W Krymie i Sewastopolu pełna parą trwają przygotowania do referendum: przygotowywane są punkty do głosowania, sprawdzane są listy wyborcze, drukowanych jest 1,5 miliona biuletynów. Los półwyspu i miasta zostanie określony 16 marca: czy pozostaną w składzie Ukrainy, czy zostaną podmiotami Federacji Rosyjskiej. Te dwa pytania po rosyjsku, po ukraińsku i po krymsko-tatarsku będą widniały na kartach.

Jednocześnie na Ukrainie walka z rosyjskim językiem toczy się także w internecie. Nominowany przez Radę Najwyższą tymczasowo pełniący obowiązki prezydenta Aleksandr Turczynow nakazał wszystkim organom państwowym zablokować dostęp do rosyjskojęzycznych wersji swoich stron internetowych. Do niedzieli linki w języku rosyjskim zostały zlikwidowane już w 14 ministerstwach państwa, strony działają tylko po ukraińsku i angielsku. Bez względu na to, że na południu i na wschodzie państwa ludność mówi głownie po rosyjsku.

Zgodnie z sondażami, większość mieszkańców Krymu i Sewastopola chciałoby przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Jeśli w referendum to życzenie zostanie potwierdzone, to w ciągu miesiąca pod rosyjską jurysdykcję przejdą dwa podmioty, informuje przewodniczący Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Władimir Konstantinow:

Jestem o tym przekonany: prowadziliśmy sondaże w tym kierunku – mieszkańcy Krymu już poczuli się obywatelami innego państwa, ojczystego państwa. Nie wyjeżdżając nigdzie powróciliśmy do ojczyzny. 22 lata znajdowania się w składzie Ukrainy to walka o naszą samodzielność, o naszą tożsamość, walka o język, naszą kulturę i naszych bohaterów.

Zgodnie z rekomendacja Rosji, Autonomia zaprosiła na referendum międzynarodowych obserwatorów, aby przekonali się oni o przejrzystości i legalności głosowania. Jednak, niestety, zagraniczni obserwatorzy mogą wypaczyć rzeczywisty stan spraw na Krymie, zauważył Władimir Konstantinow.

Do przeszkodzenia w przeprowadzeniu referendum wzywa Zachód była premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Nalega ona na zwiększeniu nacisku na Moskwę i już przygotowała projekt sankcji ekonomicznych, które Unia Europejska i USA powinny jej zdaniem, wprowadzić przeciw Rosji. Tymoszenko grozi także rozpoczęciem partyzanckiej wojny na Krymie, jeśli region zagłosuje za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej.

Tradycyjnie już na powód do przeprowadzenia działań wojennych czeka Waszyngton. Sekretarz stanu USA John Kerry w rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oświadczył, że przyłączenie Krymu do Rosji zamknie drzwi dyplomacji. A szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Martin Dempsey w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji opowiedział o tym, że nie wyklucza konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Mamy zobowiązania przed sojusznikami oraz NATO i zapewniliśmy ich, że jeśli sprawy dotkną tych zobowiązań, to z naszej strony nastąpi odpowiedź.

To, że Ukraina w ogóle nie jest członkiem NATO, a sytuację w państwie zaostrzają zachodnie państwa wraz z radykalnymi nacjonalistami, USA najwyraźniej w ogóle nie interesuje.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 41 to “Na co gotów jest Zachód, aby przeszkodzić w referendum na Krymie?”

 1. Robert said

  http://www.presstv.ir/detail/2014/03/09/353918/blackwater-members-in-ukraine/

 2. Jan said

  Referendum na Krymie jak i cała heca na majdanie to tylko przygotowanie do kolejnej wojny, bez której zachód nie potrafi się obyć.
  Zawsze musi być wcześniej wykreowany winny, czy to S. Husajn, A.Kadafii, czy obecnie Prezydent Federacji Rosyjskiej.

 3. Griszka said

  Zadyma na Ukrainie rzeczywiście może się wymknąć spod kontroli i przerodzić w konflikt zbrojny. Chociaż mogą to być puste pogróżki, kończące się na wykorzystaniu najemnych grup terrorystów przez USA – bez bezpośredniego starcia.
  Nie wiem czy zagrają va banque, bo to może być ostatni dzwonek dla Ameryki. Gospodarka z dnia na dzień się sypie, dolar w niedługim czasie stanie się tylko bezwartościowym świstkiem a w tych warunkach utrzymanie obecnej przewagi militarnej może być niemożliwe.

 4. Griszka said

  @2 Z tą różnicą, że tamten ma dostęp do atomowej teczki i pokaźny zapas rakiet balistycznych, które mogą roznieść pół Europy. Wątpię w bezpośrednią konfrontację. Oni chcą zredukować strefy wpływów Rosji a potem ją podpalić tak jak Syrię.
  Rosja i Chiny muszą tak jak w Tajlandii pomagać przegonić marionetkowe reżimy syjonistyczne.

 5. Luxeuro said

  Na pewno jest gotów kłamać.

  INTERIA i pewnie inne fora zauważają że jest dużo pozytywnych komentarz na temat Rosji i Putina. Walczyć z tym nie jest łatwo. No to próbują inne sposoby,
  http://forum.interia.pl/prorosyjskie-komentarze-pisane-na-zamowienie-tematy,dId,2380142,sortowanie,1,strona,32

 6. Kazik said

  Umierająca Julia partyzantem , ale jaja .

 7. No to teraz mamy Ukrainę tylko tam, gdzie wejdą wojska rosyjskie. Na prośbę Janukowycza.

 8. RomanK said

  ad ^7…DOkladnie panie Krzysztofie M…precyzyjnie:-)))
  „Więcej Tatarów żyje w Tatarstanie ( prawie niezależnym państwie ze stolicą w Kazaniu) niż na Krymie. I Światowy Kongres Tatarów, który ma siedzibę właśnie w Kazaniu
  , przestrzegł krymskich Tatarów przed ,,politycznym radykalizmem zrodzonym na kijowskim Majdanie”, a prezydent Tatarstanu , JE Rustam Minnichan,
  wezwał krymskich Tatarów do ,,pokoju i zgody z ludnością rosyjską”.
  Również Medżlis (parlament) Tatarstanu, potępił Majdan, zaapelował do Rosjan, Ukraińców i krymskich Tatarów o ,,uregulowanie sporów z zachowaniem międzyetnicznego ładu”
  –i nawet wysłał na Krym swoją delegację.
  Tatarstan uniknął losu Czeczeni, a zachował jako państwo stowarzyszeniowe z Federacją Rosyjską sporą autonomię i duży dobrobyt. Jest to zasługa p. Mintimera Szamij(ew)a – ówczesnego prezydenta, który cieszy się z tego powodu dużym autorytetem społeczności tatarskiej.”

 9. błysk said

  Rosja chce odzyskać swoje ziemie. Z polskiego,narodowego punktu widzenia należałoby by sobie życzyć,by Rosjanie czy tez rosyjskojezyczna ludność zajęli jak najwięcej obszaru Ukrainy ,inaczej banderowska władza zagrozi sąsiadom , w tym i Polsce.

 10. wi42 said

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=44937

  Ruchy wojsk na Ukrainie

 11. Polon said

  Ad 5
  Ja piszę prorosyjskie komentarze, ale nikt ich u mnie nie zamawiał;)

 12. wi42 said

  Cd. dalszy – wojska ida na Krym:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=44936

 13. bobola said

  Rozpoczal sie proces dzielenia Ukrainy. Myslmy o tym aby Polacy nie odeszli od stolu z pustymi rekami. Najwyzszy aby oglosic powszechna mobilizacje i przywrocic zasadnicza sluzbe wojskowa.

 14. Tekla said

  http://www.idziemy.com.pl/polityka/bp-gudziak-pielgrzymka-ukraincow-od-strachu-do-godnosci-jeszcze-sie-nie-skonczyla/

  Odsunięcie od władzy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza to krok na drodze do państwa z większą wolnością, z nową duchową rzeczywistością – uważa bp Borys Gudziak

  Rezydujący w Paryżu egzarcha apostolski dla Ukraińców-grekokatolików Francji, krajów Beneluksu i Szwajcarii w rozmowie z portalem „National Catholic Register” podkreśla jednocześnie, że ukraińska podróż od strachu do godności jeszcze się nie skończyła.

  53-letni duchowny, którego rodzice w przeszłości wyemigrowali do USA, wychowywał się w Syracuse w stanie Nowy Jork, gdzie wraz z innymi imigrantami z zachodniej Ukrainy był parafianinem miejscowej wspólnoty greckokatolickiej. W rozmowie z amerykańskim portalem katolickim rektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie opowiada obszernie o swym dzieciństwie i o tym, jak dojrzewał do powołania kapłańskiego. Komentuje też szeroko ostatnie wydarzenia na Ukrainie, wyjaśniając skomplikowaną rzeczywistość społeczno-polityczną tego kraju.

  Zdaniem duchownego, wstrząsające wydarzenia na ulicach Kijowa uświadomiły wielu obecną sytuacje Ukrainy – rządzonej przez mordercę i skorumpowanego dyktatora z krwią niewinnych na rękach. „W obliczu takiego zła ludzie zadają sobie pytania duchowe. Nie zdziwiłbym się, gdyby to prowadziło do wzrostu nawróceń i powołań” – zauważa biskup, który także apeluje do Stanów Zjednoczonych, by wszelkimi sposobami ukazywały, że to, co robi obecnie Rosja jest agresją i inwazją w stosunku do niepodległego kraju. Przypomina, że nie powinno się tolerować działań Rosji polegających m.in. na wspieraniu obalonego rządu, odpowiedzialnego za doprowadzenie Ukrainy na skraj katastrofy gospodarcze

  Biskup Gudziak podczas dramatycznych wydarzeń w Kijowie był obecny na Majdanie. Codziennie modlił się z protestującymi i przypominał słowa papieża Franciszka o tym, że pasterz nie może opuścić swych wiernych, gdyż „od pasterza musi zalatywać zapach owiec”.

 15. mieszko 1 na cenzurowanym said

  …a niech sie wezmą za łby-zostanie wiecej chleba

 16. mieszko 1 na cenzurowanym said

 17. aa said

  caly problem ze Rosja jest krajem demokratycznym i liczy sie ze zdaniem narodow a bandy z zachodniej Europy i USA juz dawno zyja totalityzmem i tera przyszedl czas ostatecznej rozprawy

 18. 25godzina said

  >Mamy zobowiązania przed sojusznikami oraz NATO i zapewniliśmy ich, że jeśli sprawy dotkną tych zobowiązań, to z naszej strony nastąpi odpowiedź.

  Chodzi pewnie o Turcję, która zorganizuje jakaś prowokację i NATO uzna, że zostało zaatakowane.

 19. Tekla said

  Dziś jest 200 rocznica urodzin T.Szewczenki,fałszywy premier A.Jaceniuk w Kijowie przemawiał do tłumu ,że nie oddamy ani centymetra naszej ziemi..zagrzewał do walki o Krym..

 20. 25godzina said

  @Tekla Problem w tym, że mieszkańcy Krymu nie chcą być częścią Banderlandu i po referendum to Banderland by musiał napaść na Krym jako okupant.

 21. Zerohero said

  Nowy ukraiński rząd zachowuje się dziwnie prowokacyjnie. Rozumiem pucz, przejęcie władzy. Nie rozumiem natomiast jawnie pogardliwego stosunku do mniejszości narodowych, w tym Rosjan. Na znacznej części Ukrainy Rosjanie są autochtoniczni (na pewno z punktu widzenia Ukraińców), nie wpakowali się tu wczoraj. Ukraińcy stawiają na atmosferę bojówkarską, na odwołania do bandery…Nie zadają sobie nawet odrobiny wysiłku aby zjednać Rosjan. W ten sposób ukraińscy nacjonaliści podpalają Ukrainę. Po co?

  może Zachód chce zrobić Rosji drugi Afgniastan? Wiele wskazuje, że planował to w Gruzji, ale nie wyszło.

 22. 25godzina said

  @Zerohero Bo oni muszą zrobić z tego zawieruchę międzynarodową. Sami w zasadzie już przegrali, bo ludzie za jakiś czas ich potraktują tak jak traktowali ludzi Janukowicza.

 23. Marucha said

  Re 21:
  Panie Zerohero, WSZĘDZIE gdzie do władzy doszło chazarstwo, albo gdzie ma wpływy na władzę, buduje się nastroje antyrosyjskie, szczuje na Rosjan, prowokuje incydenty, podburza, wywołuje zamieszki.
  To po prostu odwieczna wojna Chazarii z Rusią.

 24. Griszka said

  @21
  A mniejszość polska ? Ktoś zwrócił uwagę na to, że podłożono nogę naszym Kresowiakom ?
  Kto miał rozum ten wiedział, że banderowcy rezydujący w Kijowie mają w głębokim poważaniu los naszych rodaków a wręcz mają do nich stosunek zoologiczny.
  Tak nam podziękowano, bo tamci wiedzą, że nasze nadwiślańskie eunuchy to zupełnie inny gatunek, równie polnofobiczny.

 25. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/ukraina-blisko-10-tys-osob-na-prorosyjskiej-manife,0,1106102,127898994,czytaj.html

  komentarz kresowiana

  Brawo Donieck!!! my polacy-kresowianie z całego wschodu też nie chcemy i nie uznajemy banderowców i nacjonalistów ukraińskich którzy obalili rząd i siłą przejeli władze – i nie wnikam czy był to rząd uczciwy czy nie bo żaden nie był ale też i siłą nie był obalany przez banderowców i nacjonalistów – ten „przewrót” był zorganizowany, finansowany i broń mieli…..

 26. kosa said

  co jest grane…wiekszosc w gajowce wie, ale jak dotrzec do zwlyklych Ukraincow, otworzyc im oczy

 27. Boydar said

  @ Aa (17)

  „… cały problem, że Rosja jest krajem demokratycznym i liczy się ze zdaniem narodów …”

  Dawno nie czytałem podobnej głupoty.

  Ani to nie jest prawda, ani to nie jest problem. No chyba że […]. Ich tak.

 28. Greyhound said

  Jak sprawę Ukrainy widzi były ambasador III RP na Ukrainie, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik PAN:
  http://ptto.wordpress.com/2014/03/09/byly-polski-ambasador-na-ukrainie-kolorowa-rewolucja-na-ukrainie-jest-wymierzona-przeciw-interesom-ukrainy/

 29. Rysio said

  http://www.lewrockwell.com/2014/03/russia-today/a-real-uprising/

 30. jowram said

  W Polsce każdy plebanek za pokutę powinien dawać lemingom 10 x przeczytać Gajówkę, to by się szybko z rusofobii to to wyleczyło.

 31. jowram said

  Snajper na Majdanie.

  http://treborok.wordpress.com/snajper-na-majdanie-w-ciagu-kilku-minut-odstrzelil-10-zolnierzy-berkutu/

 32. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 33. Luxeuro said

  Tatarzy nie chcą być obywatelami Rosji. To przypomnijmy sobie i im że Ślązaki też w znacznej części nie chcieli być obywatelami Polski. Było referendom i było jak było. Ale takie sprawy się zapomina jak jest wygodnie.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Pytanie: czy wszyscy Tatarzy, czy tylko niektórzy. Bo mam wrażenie, że raczej mniejszość.
  Poza tym muszą pogodzić się z faktem, iż są mniejszością.

 35. Boydar said

  Można sobie zadać pytanie, co stało by się z Tatarami, jeśli w owym czasie, zostali by na Krymie. To irracjonalne, ale może Im Stalin życie uratował. Jakby chciał Ich unicztożyć, to miał siły i środki ku temu. Nie chciał, widać był jakiś powód. Na pewno miał większy wgląd w „światowe” koncepcje na długo naprzód, niż my obecnie.

 36. Zbigniew said

  @28 – warte propagowania.

 37. Luxeuro said

  Ad. 28 – Tak, bardzo dobry tekst.

  „Przypomnijmy, że ideologia ukraińskiego nacjonalizmu zbudowana jest na „teorii dwóch wrogów”. To że dziś wskazywany jest raczej tylko jeden z nich nie oznacza, że drugi zniknął. Nawet jeśli odgrywa żałosną rolę pożytecznego idioty.”

  „- Proszę na koniec powiedzieć: Rosja przegrała na Majdanie czy też przeciwnie – najwięcej na nim skorzystała?

  To się jeszcze okaże, ponieważ gra geopolityczna nie jest jeszcze zakończona. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że przegrała – i to z kretesem – Polska.”

  „Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze.”

 38. […] Wydaje mi się, że tak, rezerwy złota już wywieziono do USA pod osłoną nocy. Samozwańczy rząd już zaczyna „oddawać” ukraińskie zasoby i przemysł w ręce zachodu, po które kartel (MFW i cala świta z Bankiem Centralnym na czele) coraz bardziej wyciąga rękę. USA potrzebuje wojny, dolar i gospodarka w rozsypce, wkrótce wielkie imperium przestanie mieć znaczenie, czas coś z tym zrobić, a konflikt zbrojny, jak zawsze najlepszym sposobem. Na co gotów jest Zachód, aby przeszkodzić w referendum na Krymie? […]

 39. Miet said

  Mieszkałem i pracowałem ponad dwadzieścia lat na północy Michigan. Poznałem wtedy sporo ludzi ukraińskiego pochodzenia mieszkających po drugiej stronie rzeki w Kanadzie.
  Od z górą dziesięciu lat już nie mam z nimi żadnego kontaktu.
  Ciekawi mnie, co o zajściach na Ukrainie mają do powiedzenia Ukraińcy z Kanady.
  Może, ktoś z Kanady mógłby coś na ten temat napisać? Może Pan Jasiek?

 40. Fran SA said

  Ukraincy z Kanady sa tacy sami jak w Kijowie.
  A najgorsze to ci ze lwowa, ktorzy nauczyli sie w szkole, ze Lwow zbudowali Ukraincy.
  I maja duzo kasy na tzw. dzialanosc polityczna.

 41. revers said

  wlasnie wylaczono rosyjskojezyczna telewizje kablowa w Kijewie
  http://news.liga.net/news/politics/999248-v_kieve_prekratili_veshchanie_rossiyskie_telekanaly.htm

  a mialo byc tak demokratycznie i nie totalitarnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.