Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Yah o Primum non nocere
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  . o Primum non nocere
  revers o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Paraolimpiada w Soczi: demonstracja nieograniczonych możliwości

Posted by Marucha w dniu 2014-03-09 (Niedziela)

Wczoraj [7.03] w Soczi na Arenie Fiszt odbyła się ceremonia otwarcia XI Zimowej Paraolimpiady. Zawody na tym poziomie dla osób niepełnosprawnych w Rosji odbywają się po raz pierwszy.

Jedno z głównych pytań nurtujących wszystkich przed rozpoczęciem ceremonii otwarcia Paraolimpiady było to, czy reprezentacja z Ukrainy weźmie udział w Igrzyskach. Rano ze sportowcami spotkał się prezydent Władimir Putin. W ciągu dnia na specjalnej konferencji prasowej szef komitetu paraolimpijskiego Ukrainy Walerij Suszkiewicz ogłosił, że sportowcy podjęli decyzję o wystąpieniu w Soczi. Podkreślił on przy tym, że jeśli podczas Igrzysk dojdzie do jakichś zdarzeń, z powodu których sytuacja skomplikuje się, to ukraińska delegacja opuści Soczi.

Zatem na paradzie uczestników podczas otwarcia Paraolimpiady Ukrainę reprezentował tylko jeden sportowiec – narciarz i biathlonista Michaił Tkaczenko. Jego pojawienie się na stadionie widzowie przyjęli owacją. Arena Fiszt była wypełniona do ostatniego miejsca. Kilka wolnych miejsc pozostało tylko w loży prasowej. Ciepło widzowie przyjęli także sportowców z Grecji i Chin, którzy trzymali w rękach po dwie niewielkie flagi – swojego państwa i Rosji.

Parada uczestników odbywała się w rytm tanecznych melodii ze starych radzieckich filmów, takich jak „Kaukaska branka”, „Iwan Wasiljewicz zmienia zawód”, „Wołga-Wołga” i innych. Zapewne wielu spośród uczestników Paraolimpiady słyszało te melodie po raz pierwszy, jednak niektórzy zaczynali tańczyć nawet na wózkach inwalidzkich.

Głównym tematem samego widowiska była bajka o Koniku Garbusku i Żar Ptaku. Niesamowite było wykonanie a capella hymnu Rosji i pieśni kozackiej „Ty, Rosja, Matuszka Rosja” przez chór składający się z przedstawicieli Kubańskiego Chóru Kozackiego, Chóru im. Pietnickiego, Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Adygei, Akademickiej Kapeli Chóralnej im. Jurłowa i kilku innych zespołów z Władykaukazu, Dagestanu, Kyzyłu i Moskwy (łącznie 376 osób).

O skali tego widowiska świadczy też udział największego zespołu tanecznego Rosji „Todes” składającego się z 126 osób oraz udział 504 młodych baletnic, które na początku przedstawiały wzory w formie śnieżynek, a pod koniec tańca ustawiły się w konturze pochodni olimpijskiej w kształcie pióra Żar Ptaka.

Na Arenie Fiszt pokazano i rosyjskie wesele, i kruszący lód lodołamacz oraz wykonano muzykę Wieszczki Cukrowej z baletu Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” na kieliszkach wypełnionych wodą. Szczególne wrażenie sprawił „zaczarowany las” zbudowany ze świecących się rurek, które podnosiły się i opadały zmieniając przy tym kolory. Podczas parady uczestników przybierały one kolor flagi państwa delegacji wychodzącej na stadion.

Przed widzami wystąpił szef komitetu organizacyjnego Soczi 2014 Dmitrij Czernyszenko oraz prezydent Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego sir Philip Craven. Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił otwarcie XI Zimowej Paraolimpiady.

Uroczysta i wzruszająca była ceremonia zapalenia ognia Paraolimpiady. Na końcowym etapie sztafety na Arenę Fiszt wniósł go czterokrotny mistrz paraolimpijski Aleksiej Aszapatow. A znicz paraolimpijski na placu medalowym przed wejściem na Arenę Fiszt zapalili sześciokrotny mistrz paraolimpijski w narciarstwie i biathlonie Siergiej Szyłow i dwukrotna mistrzyni olimpijska w pływaniu Olesia Władykina.

Ceremonia zakończyła się widowiskowym pokazem pirotechnicznym.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 6 do “Paraolimpiada w Soczi: demonstracja nieograniczonych możliwości”

 1. Madzia said

  A w Polsce zaczynają się ruchy obcych wojsk. W poniedziałek ma przybyć na teren Polski 30 F16 i 300 żołnierzy obcego państwa. Ciekawe jakie naszywki będą mieli na rękawach? Ciekawie, jest również to, że terroryści i obce wojska uaktywniają się momencie trwania igrzysk olimpijskich?

 2. Rysio said

  Obcych wojsk?

  Może ich nasi nie wpuszczą.

 3. Juziek said

  Re. 1:
  „Ciekawe jakie naszywki będą mieli na rękawach?”

  Przecież wiadomo czyje to wojsko będzie, że to ziomków jakiegoś Oskara!

 4. Fran SA said

  Toz kurwa mac, o to wlasnie chodzi!!!!!!! o zbyt broni.
  Polska ma wydac sto milionow dolarow na zakup broni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Teraz, to juz nie wiem, kto jest glupszy: my, czy zasrani Ukraincy.
  Zdaje sie, ze mamy wspolne korzenie… w debilizmie.

  Na tej prawie ukrainskiej drace skorzytsa: Izrael, handlarze bronia, Chevron,
  SS Galizien i oligarchia.
  Powinszowac!!!

 5. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka wlasnie sie dowiedzial od swuj wielki pszyjaciel pan John Baird, kanadyjski minister do robienia zagraniczne sankcje, sze w nastepna paraolimpiada bedzie nowa konkurencja dla panuw pedaluw, a mianowicie bieg w pieluszkach.

  Ja pan Mordka nie bardzo zrozumial, ale pan John Baird wyjasnil pan Mordka, sze panowie pedaly musza po pewnym czasie zaczac nosic pieluszki dla wiadomych pszyczyn.

 6. Brat Dioskur said

  Jak juz kol. Mordka poruszyl o pedalach , to nasuwa sie refleksja ,ze zachodnie media w ogole nie relacjonuja pedalskich zawodow w Moskwie!Stopien homofobii tych mediow jest wprost przerazajacy i jakos ani GazWyb czy licza rzesza „panienek” ( jak to ujmuje Michalkiewicz) w mediach w Polsce , jakos na ta zbrodnie , nie reaguja!

Sorry, the comment form is closed at this time.