Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  revers o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

PiS dystansuje się od Fideszu. Brudziński: „Gest Orbana łamie solidarność Unii Europejskiej…”

Posted by Marucha w dniu 2014-03-10 (Poniedziałek)

Gest Orbana łamie solidarność Unii Europejskiej – ocenił Joachim Brudziński w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. To nawiązanie do podpisania styczniowej umowy o energetycznej współpracy na linii Budapeszt – Moskwa, a także umycia rąk Orbana w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.

– Nadużyciem jest twierdzenie, że PiS wzoruje się na Orbanie – dodaje polityk PiS.  [Ależ mi odkrycie… – admin]

Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówi też o historycznej racji w sprawie działań Rosji. Jak przekonuje, politycy Platformy raz za razem mylili się w tej kwestii.

– Zrobimy wszystko, żeby najbliższe wybory wygrać. Widać, że to Lech i Jarosław Kaczyńscy byli politykami, którzy realistycznie oceniali politykę, i to nie tylko w wymiarze zagranicznym, ale także wewnętrznym. Historia dzisiaj przyznaje rację nie Donaldowi Tuskowi, Komorowskiemu czy Sikorskiemu, tylko Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim – ocenia Brudziński.

Polityk dodał równocześnie, że PiS będzie wspierał proukraińskie działania rządu Donalda Tuska.

lw, „Rzeczpospolita”
http://wpolityce.pl

Bełkot Brudzińskiego dowodzi tylko jednego, jak słusznie zauważyła p. Tekla: szydło wyszło z worka.
Admin

Komentarze 82 to “PiS dystansuje się od Fideszu. Brudziński: „Gest Orbana łamie solidarność Unii Europejskiej…””

 1. Robert said

  Ciekawe dlaczego, niezależnie jaka to partia czy formacja polityczna, najwięcej mają do powiedzenia chazarskie bydlaki? Kiedy te parchy założą własną partię i przestaną podszywać się pod Polaków?

 2. darr said

  Nie ma na kogo głosować. No nie ma. A zmarnować głos ? Czy to będzie skuteczne ? Może jestem jeszcze mentalnie nieco lemingiem, ale chyba idę w dobra stronę mając wątpliwości w takich kwestiach. Co zrobicie Państwo podczas najbliższych wyborów ?

 3. Boydar said

  Jeśli ktoś używa nicka ‚Joachim Brudziński’ i wygląda jak wygląda, to co ma mówić ?

 4. Tekla said

  Jobbik uznaje tymczasowy rząd Ukrainy za nieprawowity. Márton Gyöngyösi powiedział, że obecna sytuacja jest kolejnym aktem pomarańczowej rewolucji 2004 roku, kolejnym etapem geopolitycznej walki pomiędzy osią Waszyngton-Bruksela a Rosją.

  Zachód pragnie rozszerzenia swojej strefy wpływów na Wschód, by rozciągnęła się ona poza Europę Środkowo-Wschodnią, którą już kupili i wyeksploatowali – stwierdził Márton Gyöngyösi. Dodał, że pobór do wojska w Obwodzie Zakarpackim musi zostać zatrzymany, zaś prawa mniejszości zapewnione, skoro Ukraina nie jest w stanie zagwarantować ich sama. Musi zostać również zagwarantowana pełna autonomia etnicznych mniejszości węgierskiej i rusińskiej – dodał.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11748/jobbik-nowy-rzad-ukrainy-jest-szowinistyczny-i-nieprawowity

 5. Nemo said

  @2
  „Co zrobicie Państwo podczas najbliższych wyborów ?”

  Ja zostaję w domu.

 6. Lily said

  Tylko naiwni,wierza w dobre intencie Pis-u. Wystarczy przeanalzowac dzialnosc zm.L. Kaczynskiego…,a Jaro ciagnie to dalej… W Polsce,wszyscy sluza temu samemu”punu”,bez wyjatku… Pis(Prawo i Sprawiedliwosc)nazwa zacna,a czyny zas,ocencie Kochani sami. Dla wiekszosci,o zgrozo”slowo,a g…o,to sie rowno”. Mozna klamac,manipulowac,uzurpowac,byle osiagnac wytyczony cel.

 7. maurycy said

  To jest kolejny przyklad kim sa bandziory z PIS ! Tak trzeba ich nazywac za sprawe kryminalnej prowokacji w stosunku do sp . Andrzeja Leppera ! Te bandziory maja zawsze odgrywac role atrapy oglupijacej Polakow ,zeby Polacy nie zalozyli wlasnej patri prawdziwie ich reprezentujacej tylko losy swoje polozyli w rekach bandziorow z PIS ! Oni beda rozladowowc frustracje Polakow ich mamiac i gniew spuszcza do studzienek kanalizacyjnych ! Precz z bandziorami z PIS !

 8. Bardzo na miejscu wpis p. Tekli. Być może w świetle takiego o a nie innego stanowiska zajętego przez Jobbik Orban ma bardzo ograniczone pole manewru i poza mocno enigmatyczną i w gruncie rzeczy nic nie znacząca deklaracją premierów państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej, zachowuje cały czas konsekwentnie milczenie. Tak samo zachowują się zresztą rządy Rumunii i Słowacji. Ma się rozumieć, podpisany świeżo kontakt gazowy pewnie też tu dużo zrobił.
  Ciekawi mnie tylko, jak teraz PiS i jego usłużne pieski w rodzaju szmatławców Sakiewicza, a także i „ND” będą odkręcać swoją wcześniejsza proorbanowską i profideszowską retorykę, a chwilami wręcz propagandę?

 9. marchabr said

  Znowu mnie to nie zaskoczyło.
  Pan Kaczyński tylko udaje, że jest podobny do Orbana.
  Pan Orban obniżył podatki dochodowe do 9%! Spłacił i odwołał linię kredytową IMF, a teraz niezależnie pertraktuje cenę gazu dla siebie.
  PiS=PO. Jeśli ktoś tego nie widzi, to albo jest ślepy albo naiwny albo idiota.

 10. Tekla said

  Fidesz i Jobbik przynajmniej w jednym są zgodne ,obie te partie wypowiadaja się o tym ,ze Wegrzy zamieszkali na Zakarpaciu musza mieć zagwarantowane prawa do swojego języka ojczystego!!

  http://www.zapalowski.eu/

  Polacy chętnie udzielą pomocy potrzebującym, ale nie środowiskom mającym pretensje terytorialne do Polski. Naród także widzi, iż Rosjanie upominają się o swoich na Ukaranie, podobnie Turcy, Rumuni i Węgrzy. Tylko Polska nie upomina się o Polaków na Ukrainie. Nie ma nic o tym w debacie publicznej. Trudno się więc dziwić sondażom wskazującym, iż Polacy nie chcą umierać za Ukrainę. Ale panowie nie miejcie wątpliwości za Polskę oddamy ostatnia krople krwi.

 11. Jan said

  Czasem przychodzi mi na myśl, że stręczyciele PIS-u są bardziej niebezpieczni jak on sam.

 12. biscoter said

  Rewolucjonisci ukrainscy od samego poczatku nie cieszyli sie moja sympatia. Uwazam ich za jednostki skrajnie nieodpowiedzialne, zdradzieckie wobec wlasnego panstwa i jego funkcjonatiuszy oraz odwolujace sie do hanbiacych Ukraincow ideologii – tych zwiazanych z dzialalnoscia banderowcow. Wladzy nie zdobywa sie na drodze rewolucji i przewrotu, ale stalej i konekwentnej dzialalnosci organicznej – edukacja, uswiadamianie, organizowanie sie. Tak czynili endecy, dzirki ktorym w ciagu 50 lat odbudowano Polske, podobnie czyni pan Gajowy czy pan Dakowski. Do tego warto nieustannie pukac do drzwi opatrznosci, gdyz to umozliwia pokonanie przeciwnosci dla czlowieka niemozliwych do zwalczenia. Podjecie innej strategii konczy sie doprowadzeniem panstwa do bakructwa, wojny domowej i rozpadu oraz mieszania sie panstw oscirnnych i tzw. miedzyarodowej finansjery z odpowiednimi korzeniami. Poparcie PiSu dla tej rewolucji na Ukr pozbawilo mnie resztek sympatii do tej opcji jako antypanstwowej i rewolucyjnej. Co zrobie podczas wyborow? Pojde do kosciola i w gronie rodzinnym spedze niedziele. Na zabawe w kartke i urne nie mam najmniejszej ochoty.

 13. adsenior said

  Od lat powtarzam, że wybór między PO a PiS, to wybór, między dżumą a cholerą, ostatnio zawiodłem się również na o.Rydzyku, który również pokazał swoje właściwe oblicze, sprawy Polski ma w dupie. Też zamierzałem na wyborach zostać w domu, chodzi mi o oszukańczą ordynacja, gdzie to kacyk partyjny decyduje o wyborze, umieszczając członka na odpowiednim miejscu listy wyborczej, ale chyba pójdę jeżeli będzie lista Narodowców,

 14. adsenior said

  Od lat powtarzam, że wybór między PO a PiS, to wybór, między dżumą a cholerą, ostatnio zawiodłem się również na o.Rydzyku, który również pokazał swoje właściwe oblicze, sprawy Polski ma w dupie. Też zamierzałem na wyborach zostać w domu, chodzi mi o oszukańczą ordynacja, gdzie to kacyk partyjny decyduje o wyborze, umieszczając członka na odpowiednim miejscu listy wyborczej, ale chyba pójdę jeżeli będzie lista Narodowców, Orban pokazywał i pokazuje, że nie tańczy jak mu pejsaci zagrają!

 15. Marcin said

  Nie szydło panie Marucha wyszło z worka ale żydło.

 16. Zerohero said

  “Gest Orbana łamie solidarność Unii Europejskiej…”

  Odgórnie narzucona „solidarność”. Typowe dla rządu światowego.

  500 milionów niewolników, 20 milionów rasy panów. Docelowa koncepcja.

  http://en.wikipedia.org/wiki/James_Warburg
  He gained some notice in a February 17, 1950, appearance before the U.S. Senate Committee on Foreign Relations in which he said, „We shall have world government, whether or not we like it. The question is only whether world government will be achieved by consent or by conquest.”

 17. Fran SA said

  Na Ukrainie mieszka dosc sporo Wegrow i oni tez maja szlaban na wlasny jezyk.
  Zastanawiam sie, jak to jest z tymi Polakami i polskim jezykiem, bo przeciez chyba na Ukrainie mieszka wiecej Polakow niz Wegrow.
  Chyba, bo nie znam statystyk i moge sie mylic. Natomiast przedrewolucyjne prawo ukrainskie pozwalalo uzywac oficjalnie swojego jezyka wszystkim mniejszosciom etnicznym, pod warunkiem, ze stanowia 10% ogolnej ludnosci Ukrainy. Wiec chyba dotyczy to tez Polakow.
  Rumuni sie o swoje upomnieli. Turcy z Tatarstanu- tez. Nie wiem jak Moldawianie, bo nagle dostali …. wizy i moga wyjezdzac. . Pewnie knuja z zydami; z Moldowy pochodzi przeciez Lieberman z Izraela i czesto odwiedza te swoja ‚ojczyzne’.
  Natomiast i PiS i PO naleza do bandy Sorosa, wiec ja nie widze jakiejs drastycznej roznicy nawet w stylu… pyskowania jeden na drugiego.

 18. Lily said

  Pan Henryk Pajak,byl gosciem Radia Maryja w listopadzie 1999r,po raz pierwszy i ostatni. To daje duzo do myslenia. Czyzby to mialo znaczyc” politycznie nie poprawny”?.

 19. […]   […]

 20. Griszka said

  Na youtubie jest też występ Brudzińskiego z programu Młodzież Kontra na temat Syrii. Typowy neokon.
  Brzydzą się Fideszem, ale z drugiej strony bratają się z Tuskiem i banderowcami. Typowe eurosowieckie pachołki.
  Nigdy nie dorastali tym węgierskim politykom do pięt.
  W sprawie promocji i ochrony pedalstwa też obowiązuje ta cała ‚solidarność europejska’ ?

 21. Waldek said

  Nie PO z PSL ani PIS oreszcie nie wspominając, jaka siła polityczna obecnie warta jest popracia i dania znaku swej obecności w sferze polityki polskiej?

 22. Gato said

  „Ile razy Kalkejsztajn musi wyjść z hałatu?” by ślepi, głusi i zaczadzeni bełkotem polscy durnie przestali popierać antypolski gang dowodzony przez zdrajcę który sprzedał ich kraj?

  #18
  Czy można prosić o więcej o występie H. Pająka u rebe Rydzyka?
  Zaskoczony jestem że go tam w ogóle znalazł.

 23. Waldek said

  Jeśli PIS odżegnuje się od Fidesz…. no to żegnaj PISie!

 24. Griszka said

  @21
  Według mnie nie ma takiej partii, która reprezentuję polską rację stanu. Co innego izraelską, niemiecka…

 25. marta15 said

  Polacy ,jak zwykle ,odgrywaja badzo dobrze role usluznych szabes goji .
  W zamian za pare srebrnkow sprzedadza ochoczo swoj honor, kraj, religie, itd.
  A przy okazji i tak zawsze na koniec dostaja porzadnego kopa w dooope w podziece.

 26. robertgrunholz said

  Ad.2

  ” Co zrobicie Państwo podczas najbliższych wyborów ? ”

  Chyba będę lepił pierogi w tym czasie.

 27. Krzysztof P said

  A ja pójde i pokreśle WSZYSTKIE arkusze, tak że zmuszeni będa podać iż są one NIEWAŻNE…
  Rozważam też wyniesienie ich i publiczne spalenie przed lokalem? Kuzyn twierdzi,,że z partii zbliżonej do jego zapatrywań -(chyba od Gówina?) powykresla wszystkie osoby rekomendowane / część górna / zostawiając jedno Nazwisko najbardziej mu pasujące? Bo ja wiem?
  Nie pójść – żadna satysfakcja, – to nawet manele potrafią, chociaż ich akurat można za ów „browarek życiodajny ” po prostu kupić.

 28. marta15 said

  „…No bo popatrzmy: w miesiąc po spotkaniu prezydenta Szymona Peresa z prezydentem Dymitrem Miedwiediewem 18 sierpnia 2009 roku w Soczi, prezydent Obama, zgodnie z obietnicą prezydenta Peresa złożoną prezydentowi Miedwiediewowi, że „namówi” Amerykanów do wycofania elementów tarczy antyrakietowej ze Środkowej Europy, nie tylko te elementy wycofał, ale 17 września 2009 roku zadeklarował wycofanie USA z aktywnej polityki w Europie Środkowo-Wschodniej.
  I kiedy wydawało się, że w związku z tym ramy polityki europejskiej wyznacza już tylko strategiczne partnerstwo rosyjsko-niemieckie, w Afryce Północnej wybucha seria jaśminowych rewolucji, w następstwie których tamtejsi tyrani tracą władzę na rzecz „ludu”, to znaczy – rywalizujących ze sobą ugrupowań muzułmańskich, które wtrącają te kraje w stan permanentnego chaosu, odsuwając w ten sposób zagrożenie od bezcennego Izraela, będącego, jak wiadomo, najukochańszą amerykańską duszeńką.

  Jedynie w Syrii, gdzie „bezbronni cywile” wystąpili zbrojnie przeciwko tamtejszemu tyranowi, trafiła kosa na kamień z powodu Rosji, która nie tylko skutecznie wsparła syryjskiego tyrana, ale w dodatku zniechęciła europejskie państwa do interwencji w Syrii nawet kiedy ktoś użył tam sarinu wobec cywilów prawdziwych.
  Prezydent Obama, który wcześniej zadeklarował, iż użycie broni chemicznej w Syrii będzie warunkiem interwencji, musiał z niej zrezygnować, pozostawiając syryjskich „bezbronnych cywilów” w poczuciu ogromnego rozgoryczenia.
  Czy ta konfuzja skłoniła prezydenta Obamę do rewizji stanowiska z 17 września 2009 roku i wsparcia drugiej fazy walki o demokrację na Ukrainie?
  Wykluczyć tego nie można choćby z tego powodu, że ci wszyscy prezydenci też mają swoje ambicje i reagują tak samo, jak zwyczajni ludzie, którzy w przypadku upokorzenia też szukają jakiegoś rewanżu. Jak wy nam tak – to my wam tak! ..”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3046

 29. marta15 said

  „..
  „…Jak tam było, tak tam było, ale z naszego punktu widzenia ważniejsze jest wyciągnięcie z powtórnego zwycięstwa demokracji na Ukrainie jakichś korzyści. Wydaje się, że warto zastanowić się nad umocnieniem związków demokratycznej Ukrainy z Polską przy pomocy polityki dynastycznej.
  Jeśli rzeczywiście Julia Tymoszenko będzie kandydowała na prezydenta, to przy zdominowaniu rządu narodowego zaufania przez batkiwszczyznę prawdopodobnie wygra, bo już klasyk demokracji Józef Stalin zauważył, że ważniejsze od tego, kto głosuje, jest to, kto liczy głosy.
  W takiej sytuacji należałoby poważnie rozważyć małżeństwo Jarosława Kaczyńskiego z Julią Tymoszenko.
  Wprawdzie Julia Tymoszenko nie jest może dziś tak piękna, jak kiedyś, ale dla dobra Polski można się przecież trochę poświęcić.

  Gdyby w ten sposób doszło do pojawienia się dynastii, to mogłoby to zmienić w zasadniczy sposób układ sił w Europie Środkowej, zapoczątkowując recydywę mocarstwowości Polski. Jeszcze raz widzimy, że są momenty, kiedy rola jednostki w polityce bywa większa niż kiedykolwiek, a tak wielu może zawdzięczać tak wiele tak nielicznym.
  Austriacki cesarz Maksymilian wypowiedział w swoim czasie te spiżowe słowa: „bella gerant alii, tu felix Austria nube” (niech inni prowadzą wojny, ty szczęśliwa Austrio zaślubiaj).
  Nic nie wskazuje na to, by taka możliwość była zastrzeżona tylko dla Austrii. Polska też może z tej możliwości skorzystać, zwłaszcza mając na wydaniu tak wybitnego kawalera…”

 30. NICK said

  W moim przypadku rezygnacja z „głosowania” będzie nie lada wyczynem. Po raz pierwszy od wielu lat.
  Ponieważ dotąd nie miałem satysfakcji to teraz chyba będę miał.

 31. marta15 said

  „…Dają sobie Polacy wciskać ciemnotę. Pod moją poprzednią notką w Salonie bloger @Grzegor przejął się tym, że „bandyckie państwo moskiewskie zajmie Litwę, Łotwę i Estonię”.
  Odpowiedział mu inż. Krzysztof Cierpisz (jeden z niewielu trzeźwo myślących):
  „Niech ten @Grzegor kupi sobie kałacha i jedzie tam na Litwę, Estonię itp. Tam nadstawiać własny łeb w cudzej sprawie! A Polski do tego nie mieszać!”

  Przypomnijmy pewne fakty dotyczące Majdanu. Nie zapominajmy o znaczącej roli neonazistowskiego ugrupowania Prawy Sektor. Na poniższym dwuminutowym filmie mówi jeden z przywódców tej organizacji:
  „…Trzeba krwi, dajemy morze krwi. Trzeba terroru, uczyńmy go piekielnym.
  Nie wstydźmy się mordowania Polaków, grabieży i podpaleń. (…) To wszystko to dopiero początek.
  Zaczyna się odrodzenie Rusi – Ukrainy. Sława Ukrainie…”

  „…W następnym sześciominutowym filmie liczy Darek Sugier flagi na Majdanie.
  Dostrzega 6 ukraińskich niebiesko – żółtych oraz 8 czerwono – czarnych flag UPA.
  Pyta D. Sugier:
  — „Po co nasi politycy wpierniczają się w wewnętrzne sprawy Ukrainy?”
  — „Skąd ta nagła zażyłość Polaków i Ukraińców?”
  „Nie miejmy alzheimera politycznego – apeluje autor filmu. – Nie zapominajmy o naszej historii, w tym o zbrodniach ukraińskich band, które 70 lat temu wyrżnęły 100 tysięcy Polaków w pień”.

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/106999,ukraina-rosja-polacy-nadal-rozrabiaja

 32. Zerohero said

  @Krzysztof P

  Metoda kuzyna nie ma sensu, bo jego kandydat wciągnie tych niby skreślonych. Ordynacja działa tak, że najpierw liczy się liczbę krzeseł zdobytych przez daną partię w sejmie, a potem wciąga posłów wg. kolejności zgodnej z uzyskaną liczbą głosów. Gdyby wszyscy wyborcy sie zmówili i zagłosowali jak kuzyn, to może wierchudzka partii obudziałaby się z ręką w nocniku. Ale to jest statystycznie niemożliwe.

  Partia może być „średnia” jak np. Samoobrona – tam może się toczyć walka, ale partia nie może być jawnie antypolska – żaden samotny don Kichot nie pokona jej od środka. Taką metodę stosują jedynie służby specjalne rozpracowujące środowiska albo Żydzi, ale oni na infiltrację są uwarunkowani kulturowo. Samotny don kichot będzie zawsze przegłosowany albo nawet wyleci za złamanie dyscypliny partyjnej.

  Dlatego nie ma sensu głosować na jedynego porządnego w złej partii. Partia: jej program, władze, zaplecze medialne – muszą być obiecujące. W innym wypadku to tylko woda na młyn wrogiej siły.

 33. marta15 said

  „…Zdaniem ambasadora Rzeczypospolitej na Białorusi Pawła Jessy, większość Polaków to IDIOCI,
  Platforma Obywatelska to hultaje, a PiS – przygłupy…”..
  http://www.fronda.pl/a/dyplomata-rp-polacy-to-idioci-zobacz-film,35297.html
  i TRUDNO MU NIE PRZYZNAC RACJI.
  Wiekszosc Polakow TO idioci. a tzw Polscy politycy czy dziennikarze to w wiekszosci tanie , sprzedajne prostytutki obojga plci.
  Porzadny czlowiek SIE NIE uchowa w tym narodzie na swieczniku bo zaraz go zjedza.

 34. marta15 said

  „..Polak popierający Banderstaat to już nawet nie indyk glosujący za przyspieszeniem Bożego Narodzenia,
  to naprawdę małpa z brzytwą. …”

  http://macgregor.neon24.pl/post/106810,o-co-tak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej-tragedii

 35. Kazek said

  Na stronie RM mozna sciagnac rozmowy niedokonczone archiwalne. Niestety tej z Pajakiem nie ma.
  Glosowalem na Brudzinskiego.

  Mea culpa , mea culpa, mea maxima culpa

 36. interesariusz said

  Pomysł ze stanu wojennego, którego nie podchwyciła Solidarność,
  Ponieważ wybory były fałszowane, należy zabrać kartę wyborczą do domu, a potem przekazać podziemnej centrali. W ten sposób można by było policzyć zwolenników Solidarności. Solidarność się nie zdecydowała na to rozwiązanie, najwyraźniej bojąc się, że zwolenników będzie za mało. Bez wyborów można było krzyczeć, że jest nas, opozycjonistów, dużo więcej.

  Ale MY się nie boimy tego, że będzie nas za mało. Ciekawe, ilu nas jest. Zabierajmy karty do domu.

  Zakładam partię głosujących inaczej. Na siebie, a nie na popisowych polityków. Po wyborach zjazd założycielski. Wstęp z kartą wyborczą z wyborów oficjalnych.

  PS. Chodzą słuchy, że jedynie Samoobrona nie poparła puczu na Ukrainie.

 37. Kazik said

  ad 36 . To jest interesujące , tylko słabo nagłośnione .

 38. Ad. 1

  ” Kiedy te parchy założą własną partię i przestaną podszywać się pod Polaków?’

  – Kiedy przestaniemy na to pozwalać.

 39. Ad. 31

  „Pyta D. Sugier:

  — “Skąd ta nagła zażyłość Polaków i Ukraińców?””

  – Odpowiedź – To nie są Polacy.

 40. Brat Dioskur said

  Przyznam ,ze zawsze fascynowal mnie fenomen utrzymania w Stanach przez „unych ” dwubiegunowej sceny politycznej nie wykraczajacej ani na cal poza tandem Demokraci-Republikanie.Zeby nie wiem kto sie tam zglosil do wyborow i jaki program glosil to Amerykanie glosuja zawsze albo na Scylle albo na Charybde …..Tymczasem okazalo sie ,ze i w Polsce udalo sie ograniczyc percepcje wyborcow do dwoch partii, mianowicie do PO i PiS-u…a swiadczy o tym wiekszosc wpisow na tym forum ,no…. ucziwosc nakazuje dodac ,ze ze za wyjatkiem Adseniora (13) ,ktore potepiajac (slusznie) PO i odsadzajac od czci i wiary (tez slusznie) PiS koncza sie konkluzja : w dniu wyborow zostaje w domu!A przeciez jest jeszcze LPR !Najwyrazniej uznana przez wiekszosc za abstrakcje i zjawisko nieziemskie,ktorego nie bierze sie zupelnie pod uwage bo jakos nikt ,poza Adseniorem nie wspomina o tej, rzucajacej sie przeciez w oczy ,alternatywie.Kiedys w TV Sendackiego jakis symaptyk Samoobrony tlumaczyl,.ze owszem jest zwolennikiem tej partii ,ale poniewaz nie ma ona duzych szans to bedzie glosowal na…PiS!Symptomatyczna stala sie postawa oddawania glosu na partie rokujaca sukces ,zamiast kierowac sie impondereabiliami! Niedawno tez na jednym z watkow ,ja, przeciwnik bojkotu wyborow uzylem samoszyderstwa zalecajac…. bojkot ,prowokujac tym samym sluszna replike p.KrzysztofaP,nawiasem pod ktora podpisuje sie wszystkimi konczynami!.Zabawne bo w podobna pulapke wpadl kiedys tez i p.Gosc Poraz Pierwszy,ktory mnie zna jako przekonanego przeciwnika bojkotu. Nie zamierzam bujac w chmurach i przeciwnikiem bojkotu jestem chocby dlatego ,ze tylko pustki przed lokalami wyborczymi odnioslyby jakis efekt a to jest niemozliwe!Najwyrazniej zrozumial to rowniez (lepiej pozno niz wcale) Dembowski , nawiasem namawiajacy tez nawet w Dniu Kobiet nasze panie do tego ,zeby poskapily swoich wdziekow mezom udajacym sie na wybory i wyznaczyl granice bojkotu na 20%!Alleluja w koncu dostrzegl on ,ze zelaznego jadra elektoratu „bandy czworga” nic nie przekona i polezie ona gromadnie do urn! Jednakze …owe 20% to niezly punkt startowy dla innej kombinacji , no bo co sie stanie z milionami glosow Polakow przebywajacych zagranica?Aaaa….”ruskie serwery” to pestka w porownaniu z ta Walhalla dla pilnych uczniow tow. Soso!Zebym ja mogl tutaj w Holandii zaglosowac to musze juz na 3 tyg.przed wyborami zarejestrowac sie w konsulacie.Dowod osobisty nie wystarczy ,trzeba miec paszport.Sprytne ,bo w dobie otwartych granic ,kiedy wewn.UE mozna sie poslugiwac nawet prawem jazdy jako ID , wyjezdzajacy zagranice Polacy oszczedzaja na kosztach i nie wyrabiaja sobie paszportow!Zreszta paszporty sie przedawniaja.Ile wiec, liczonych w milionach glosow zostaje do „zagospodarowania”? Jaka ja mam gwarancje ,ze moj glos w miejscu mojego zamieszkania nie zostal wykorzystany do poparcia dajmy na to …PO?Nawiasem juz byly w internecie wzmianki o podobnym przekrecie ,tylko szybko ukrecono im leb,bo podobno mial na tym skorzystac i …PiS.Opisany powyzej przypadek Brudzia utwierdzil mnie, poraz ktorys tam z kolei w przekonaniu ,ze w obecnej sytuacji pozostaja tylko dwie alternatywy:glosowac na LPR ,a jak Liga nie stanie do wyborow to na PiS, ale….z zachowaniem pewnej procedury .Mianowicie nalezy na listach wyborczych PiSu wykreslac pierwszych 5 nazwisk!Powod jest oczywisty.Zadna partia, a juz na pewno taka jak PiS, nie dysponuje wystarczajaca iloscia pewnych i sprawdzonych kandydatow dla calkowitego zapelnienia swoich list i musza niejako z koniecznosci ,zeby zachowac tzw. quantum ,dopisywac ludzi spoza ukladu …..w przypadku PiSu ,katolikow i szczerych patriotow ,ktorzy ,czy to bladzac ,czy tez bedac omamionymi ,pozostaja czlonkami tej partii.W rzeczywistosci jest bowiem PiS drugim LPR-em ,tylko przykrytym czapa KOR-u ,ktora to czapa tlumi wszystkie propolskie inicjatywy i pociaga w parti za wszystkie sznurki . Przerabialismy to juz z AWS-em oblazlym przez mszyce udecji.Przykladem sztandarowym tego mechanizmu jest przypadek posla z warszawskiej listy PiS-u ,ktory odwaznie glosowal przeciwko Lesbonie ,co przy aktualnie panujacych ukladach we wszystkich bez wyjatku partiach, mozna wlasciwie uznac za polityczne samobojstwo.Jednakze czlowiek ten zdobyl sie na iscie heroiczna odwage i zaplacil za to …6 tym miejscem na liscie wyborczej w okregu w ktorym n.b startowal rowniez jego szef …Jarkacz!Gdyby tak glosujacy w tym okregu zwolennicy PiS-u oraz glosujacy na PiS …. LPR-wcy(bo Liga wtedy nie startowala)zdobyli sie jak jeden maz i zona na wykreslenie na liscie PiS-u pierwszych 5ciu kandydatow , to Jarkacz do Sejmu by nie wszedl! I tutaj nie ma zadnej dyskusji!
  Nawet gdyby poparla go jakas oddana mu czesc wyborcow to sabotaz przewazajacej ilosci LPR-owcow wraz z glosami pozostalych PiSowcow (nikt mi nie powie ,ze Jarkacz cieszy sie w PiSie 100% poparciem) pozbawilyby Jarkacza miejsca w Sejmie a to z kolei wywolaloby w szeregach PiS-u drugi „majdan” i na powierzchnie wyplynelyby blokowane dotad jednostki ,najczecziej juz nie majace nic wspolnego z KORem! Oczywiscie podobna operacja wymaga niesamowitej organizacji bo trzeba obsadzic zaufanymi ludzmi komitety wyborcze i wzorem Wegrow kontrolowac przez specjalne pikiety, umieszczone przed lokalami wyborczymi ,glosy oddane przy pomocy wariantu „Wykreslam pierwsza 5 -tke”.Tytaniczna praca…. totez nic dziwnego ,ze perspektywa wdania sie w czasochlonna i wymagajaca nieludzkiego wysilu operacje nie jest dla wielu zbyt atrakcyjna totez wybieraja oni latwy w realzacji ,przynajmniej werbalnie ,wariant : bojkot wyborow!Efekt tego jest jednak nietrudny do przewidzenia ……znamy to zreszta z autopsji!

 41. Ad. 2

  ” Co zrobicie Państwo podczas najbliższych wyborów ?”

  – Głosuję na Ruch Narodowy.

 42. Isreal said

  „PiS dystansuje się od Fideszu”

  ???

 43. NICK said

  Ad. 36. P. Interesariusz.
  Tłumacząc: wydelegowany, który ma interes.
  No, niech Pan zakłada partię. Np. następcę junii demonkratycznej.
  A Pan jest reprezentantem tej podziemnej centrali?
  Chyba z podziemi Dworca Zachodniego w W-wie?
  Mnie tam nieśpieszno.
  Ilu nas jest? Nooo… .
  DOŚĆ !!!

 44. Marucha said

  Re 36:
  Z Samoobroną to prawda.
  LPR? Milczy. Udaje, że nic się nie dzieje. Ich witryna świeci pustkami.

 45. hulsz said

  ad.28 idiota z Bialego Domu zwany Obama to zwykla bezwolna kukla wiec o zadnym rewanzu z jego strony nie moze byc mowy

 46. Ad. 44

  „LPR? Milczy. Udaje, że nic się nie dzieje.”

  – Giertycha nie kochali. I co się dzieje? Nic się nie dzieje.

 47. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo nie lubi pan Orban ale jeszcze bardziej nie lubi pan Vaclav Klaus, ktury podobno powiedzial to poniszej.

  Poniewasz to jest po angielsku to pan Mordka tego tlumaczyc nie bedzie bo to nie dla goi aby sie wysmiewac z pan Schwartza i muwic sze czlowieki z Ameryki sa bardzo glupie.

  Czech President Vaclav Klaus Quote on the Election of President Obama-Unproven!

  Perfect Quote
  “The danger to America is not Barack Obama, but a citizenry capable of entrusting a man like him with the Presidency. It will be far easier to limit and undo the follies of an Obama presidency than to restore the necessary common sense and good judgment to a depraved electorate willing to have such a man for their president. The problem is much deeper and far more serious than Mr. Obama, who is a mere symptom of what ails America. Blaming the prince of the fools should not blind anyone to the vast confederacy of fools that made him their prince. The Republic can survive a Barack Obama, who is, after all, merely a fool. It is less likely to survive a multitude of fools, such as those who made him their president.”
 
   

  http://www.truthorfiction.com/rumors/c/Vaclav-Klaus.htm

 48. Marucha said

  Re 47:
  Przetransponujmy to na polski.

  Niebezpieczeństwem dla Polski nie jest Tusk, czy Kaczyński, lecz społeczeństwo zdolne do powierzenia takim ludziom odpowiedzialnych stanowisk państwowych.
  Będzie dużo łatwiej ograniczyć i zniwelować szkody, jakie wyrządzają oni krajowi, niż odbudować niezbędny zdrowy rozsądek i zdolność poprawnych ocen rzeczywistości u zdeprawowanego elektoratu, nie mającemu nic przeciwko ich władzy.
  Problem jest głębszy i dużo bardziej poważniejszy, niż postacie Tuska, Komorowskiego czy Kaczyńskiego, których istnienie jest tylko symptomem tego, co dolega Polsce. Rzucanie oskarżeń na króla głupców nie powinno nikogo oślepić na fakt, że to właśnie szeroka koalicja głupców uczyniła go królem.
  Polska może przeżyć rządy Tuska, Komorowskiego lub Kaczyńskiego, którzy koniec końców są tylko głupcami. Mniej prawdopodobne jest, czy przeżyje armię głupców, która wyniosła ich do władzy.

 49. RomanK said

  Panie Gajowy..:-_))))
  Bez rzucania perlow przed Gajowka:-))))wie pan przeciez, ze nie wytlumaczy pan…zbyt proste:-))))
  Pan patrzy…i notuje do cytonia…ja gosowalem i mea klipa…ja pude i potargam arkusze…a ja pude i puszcze pocichu i uciekne..a ja..i ja…
  Wie pan od razu powinno sie polecac patryjotom zapisywnia do Zwiazku Wiernego Stania przy Oberznietym Drazku:-))))spiewajac humn prastary:
  Bogurodzicooooo, zydowicoooooo…..

 50. RomanK said

  ..a zara potym…:
  Tyrylitkom ,tyrylitkom..zaszyje sobie nitkom:-))) …

 51. przemądrzałe bydlę said

  PiSowsko-Wildsteinowsko-Sakiewiczowska szajba antyrosyjska obnażona:
  http://macgregor.neon24.pl/post/107056,nie-ma-dobrych-rosjan

 52. Jan said

  Ad 49
  ”’spiewajac humn prastary:
  Bogurodzicooooo, zydowicoooooo…..”

  Klepki się poprzestawiały niezle aby taki syf szyderczy puszczać,uwłaczający Najświętszej Panny Maryi.

 53. Boydar said

  To dla Pana Panie Romanie. Kompleksowo ode mnie.

 54. Marucha said

  Re 52:
  Pan Roman używa często szyderstw. To nie było szyderstwo z Najświętszej Panienki, ale z tych, co nawet jeśli jej nie noszą w klapie, to święcie wierzą, iż nie tylko Ona, ale i Jej Syn byli żydami, a więc żydom należy się szacunek i poddańczość.

 55. Boydar said

  Pana Gajowego, to żywcem do nieba wezmą. Anieli oczywiście.

  Niech Pan nie grzeszy – admin

 56. 25godzina said

  @Marucha Ale jak się chce garować pod sztywną celą, to bajere trzeba mieć skrańcowaną. 😉

  🙂 admin

 57. Boydar said

  🙂 🙂 🙂

 58. Rysio said

  No cóż, posłowie PO i PISu widzą olbrzymie zagrożnie dla Polski sowietów i Putina.

 59. Boydar said

  Panie Rysiu, nie „i” tylko „od”. Szczególnie że nie oni mają Jego teczki.

 60. Rysio said

  re 24/36/44. Po waszych wpisach, wszedłem sobie na strony:

  Samoobrony,
  Młodzieży Wszechpolskiej,
  Ligi Polskich Rodzin.

  No i proszę jakim pięknym papierkiem lakmusowym są wydarzenia na Ukrainie.

  Żyd, pro-żyd i krypto-żyd obnaża się, że aż miło.

  I tak:

  Samoobrona nie popiera puczu na Ukrainie.

  Natomiast MW i LPR rżną typowego głupa.
  Obie wsadziły swoje parchate mordy w kubeł i milczą jak zaklęte.

  Warto może zrobić listę, wszystkich, nawet tych najmniejszych partii z notatką po której stronie konfliktu stały – aby było wiadomo kto zacz.

 61. „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%e2%80%93-narodziny/

  „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ II – POJMANIE POLSKI”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/11/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-ii-%e2%80%93-pojmanie-polski/

 62. Rysio said

  Stare żydzisko, motało motało i motało prawie do końca – ale niestety całkowicie się wyłożyło w punkcie 4-tym.

  🙂 🙂 🙂

  http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=499

  ——————————————————-
  Wypowiedź Henry’ego Kissingera na temat Ukrainy na łamach Washington Post jest tak ważna, że zamieszczamy ją na stronie głównej. Słowa starego człowieka Kissingera (90 lat) pokazują jaką drogę przeszedł zachód, a zwłaszcza USA, od czasu zimnej wojny. Drogę do upadku myślenia politycznego, prymitywizmu argumentacji itd. Współczesna argumentacja Obamów i McCainów, rodem z piaskownicy, nawet nie nadaje się do porównania do sposobu myślenia Kissingera. Zwracam uwagę na fakt, że to, co mówi Kissinger w dużej mierze pokrywa się ze stanowiskiem Rosji i tymi polskimi głosami, które sprzeciwiają się zachodowi w sprawie Ukrainy. Jest to, jakże potrzebny, głos rozsądku. Pytanie tylko, czy są jeszcze na zachodzie ludzie zdolni zrozumieć, co się do nich mówi. Być może jednak, należy na wystąpienie Kissingera spojrzeć optymistycznie – kto wie, czy to nie moment przełomowy w obecnym kryzysie ukraińskim. Czytając tekst Kissingera należy pamiętać o tym, że sytuacja zmienia się szybko, artykuł został opublikowany 5 marca 2014 r., i w związku z tym, niektóre propozycje autora mogą już być, jeśli nie niemożliwe, to co najmniej trudniejsze do zrealizowania.

  —————————————————————-

  Jak zakończyć kryzys ukraiński

  Publiczna dyskusja o Ukrainie odnosi się wyłącznie do konfrontacji. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim kierunku zmierzamy? W moim życiu widziałem cztery wojny rozpoczęte z ogromnym entuzjazmem i społecznym poparciem, które nie wiedzieliśmy jak skończyć, zaś z trzech wycofaliśmy się jednostronnie. Testem [skuteczności] polityki nie jest to, jak się ją zaczyna, ale jak kończy.

  Zdecydowanie zbyt często kwestia ukraińska stawiana jest na ostrzu noża: albo Ukraina dołączy do Wschodu albo do Zachodu. Tymczasem, jeśli Ukraina ma przetrwać i rozwijać się, nie może opowiedzieć się po żadnej ze stron przeciwko drugiej – powinna funkcjonować jako most między nimi.

  Rosja musi przyjąć do wiadomości, że próba uczynienia z Ukrainy państwa satelickiego, a co za tym idzie, ponowne przesunięcie granic Rosji, może ją skazać na powtórkę z historii samonapędzających się cykli wzajemnych nacisków z udziałem Europy i Stanów Zjednoczonych.

  Zachód musi zrozumieć, że dla Rosji, Ukraina nigdy nie będzie po prostu obcym krajem. Historia Rosji zaczęła się na tzw. Rusi Kijowskiej. Stamtąd promieniowała rosyjska religia. Ukraina była przez wieki częścią Rosji, a historie obu krajów przeplatały się już wcześniej. Niektóre spośród najważniejszych bitew o wolność Rosji, poczynając od bitwy pod Połtawą w 1709 r., miały miejsce na ukraińskiej ziemi. Flota Czarnomorska – wyraz potęgi Rosji w rejonie śródziemnomorskim – stacjonuje w Sewastopolu na Krymie, na mocy długoterminowej umowy dzierżawy. Nawet tak sławni dysydenci jak Aleksander Sołżenicyn i Josip Brodski kładli nacisk na to, że Ukraina była integralną częścią rosyjskiej historii i, oczywiście, samej Rosji jako takiej.

  Unia Europejska musi uznać, że jej biurokratyczna opieszałość i podporządkowanie czynnika strategicznego polityce wewnętrznej w negocjacjach nt. relacji Ukrainy z Europą, przyczyniły się do negocjacyjnego kryzysu. Polityka zagraniczna jest sztuką ustanawiania [wyboru] priorytetów.

  Decydującym czynnikiem są Ukraińcy. Żyją w kraju o skomplikowanej historii i wielojęzycznej strukturze. Zachodnia część została inkorporowana przez ZSRR w 1939 r. podczas podziału łupów dokonanego przez Stalina i Hitlera. Krym, którego 60% ludności to Rosjanie, stał się częścią Ukrainy dopiero w 1954 r., kiedy Nikita Chruszczow, Ukrainiec z urodzenia, podarował go Ukrainie w ramach obchodów 300-lecia porozumienia rosyjsko-kozackiego. Zachód jest w dużej mierze katolicki, wschód prawosławny. Zachód mówi po ukraińsku, wschód przeważnie po rosyjsku. Jakakolwiek próba zdominowania jednej części przez drugą – a taka była [dotychczas] prawidłowość – może prowadzić w ostatecznym rozrachunku do wojny domowej lub rozpadu. Traktowanie Ukrainy jako elementu konfrontacji pomiędzy Wschodem a Zachodem, może storpedować na dekady jakiekolwiek perspektywy na włączenie Rosji i Zachodu – a zwłaszcza Rosji i Europy – do współdziałającego systemu międzynarodowego.

  Ukraina jest niepodległa zaledwie od 23 lat; wcześniej, od XIV wieku, była pod różnymi formami obcego panowania. Nic dziwnego, że jej przywódcy nie nauczyli się sztuki kompromisu, tym mniej, z perspektywy historycznej. Polityka Ukrainy po uzyskaniu niepodległości w sposób wyraźny pokazuje, że źródło problemu leży w działaniach ukraińskich polityków prowadzących do narzucenia swej woli niesubordynowanym częściom kraju, najpierw przez jedną frakcję, potem przez drugą. To jest istotą konfliktu pomiędzy Wiktorem Janukowyczem a jego główną polityczną rywalką, Julią Tymoszenko. Reprezentują oni dwie części Ukrainy i nie mieli ochoty podzielić się władzą. Mądra polityka Stanów Zjednoczonych wobec Ukrainy szukałaby sposobu na doprowadzenie do sytuacji, w której obie strony będą współpracować ze sobą. Powinniśmy szukać drogi do pojednania, a nie do dominacji jednej ze stron.

  Rosja i Zachód oraz – szczególnie – różne frakcje na Ukrainie, nie działały według tej zasady. Każda ze stron pogarszała sytuację. Rosja nie będzie w stanie narzucić rozwiązania militarnego bez doprowadzenia do własnej izolacji i to w czasie, kiedy jej granice nie są bezpieczne na wielu innych kierunkach. Dla Zachodu, demonizowanie Władymira Putina stanowi alibi dla braku pomysłu na politykę.

  Putin powinien uświadomić sobie, bez względu na własne pretensje, że polityka militarnych nacisków, może wywołać nową Zimną Wojnę. Ze swej strony, Stany Zjednoczone powinny unikać traktowania Rosji jak niedorozwiniętego, którego trzeba cierpliwie uczyć zasad postępowania ustanowionych przez Waszyngton. Putin jest poważnym strategiem – na gruncie rosyjskiej historii. Zrozumienie amerykańskich wartości i psychologii nie jest jego mocną stroną. Tak jak i zrozumienie rosyjskiej historii i psychologii nie jest mocną stroną kreujących politykę amerykańską.

  Liderzy wszystkich stron powinni przyjrzeć się rezultatom, a nie rywalizować w pozerstwie. Oto mój pogląd na rozwiązanie zgodne z wartościami i interesem bezpieczeństwa wszystkich stron:

  1. Ukraina powinna mieć prawo do swobodnego wyboru swoich ekonomicznych i politycznych partnerów, włączając w to Europę [Unię Europejską].

  2. Ukraina nie powinna wstąpić do NATO; jest to stanowisko jakie zająłem siedem lat temu, kiedy sprawa ta ostatnio wypłynęła.

  3. Ukraina powinna swobodnie kształtować rządy, zgodnie z wolą wyrażoną przez jej naród. Mądrzy przywódcy ukraińscy powinni działać na rzecz porozumienia pomiędzy różnymi częściami kraju. W wymiarze międzynarodowym, powinni dążyć do pozycji porównywalnej z pozycją Finlandii. Tamten naród, nie pozostawiając wątpliwości co do swego poczucia niezależności i współpracując z Zachodem na wielu polach, roztropnie unika instytucjonalnej wrogości wobec Rosji.

  4. Nie da się pogodzić aneksji Krymu przez Rosję z panującym na świecie zasadami. Ale relacje Krymu z Ukrainą powinny być ułożone na mniej napiętych podstawach. Aby to uzyskać, Rosja powinna uznać suwerenność Ukrainy nad Krymem. Ukraina zaś powinna wzmocnić autonomię Krymu w wyborach przeprowadzonych w obecności międzynarodowych obserwatorów. Proces ten powinien uwzględniać usunięcie wszelkich dwuznaczności dotyczących statusu Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu.

  To są zasady, nie recepty. Ludzie znający region będą wiedzieć , że nie wszystkie one będą do przyjęcia przez wszystkich uczestników sporu. Sprawdzianem [skuteczności zasad, propozycji] nie jest absolutna satysfakcja, ale zbalansowane niezadowolenie. Jeśli jakieś rozwiązanie oparte na tych bądź podobnych zasadach nie zostanie osiągnięte, tendencja ku konfrontacji ulegnie przyspieszeniu. Może się to stać zaskakująco szybko.

  Henry A. Kissinger
  The Washington Post, 5 marca 2014 r.

  Tłumaczenie Adam Śmiech

  —————————————

 63. Krzysztof P said

  Język dyplomacji jest taki zeby COS powiedzieć i NIC nie przekazać. Tak mówił Kissinger.
  O tym, że szkolono bandziorów właśnie w celu destabilizacji Ukrainy i wywołania wojenki – ANI SŁÓWKA. O tym, że jest to łakomy kęsek dla Chazarii ( obszar bardziej strategiczny jak Polin) – też ani dudu? Pitolenie o dyplomatołkach Ukraińskich (obojetnie jakiej oriętacji ) ktorzy powinni grać jak Finlandia…to czysta KPINA z zdrowego rozsądku !! Po ” doświadczeniach ” na naszym polu, to sobie dziadu możesz gadac co chcesz! mechanizm ZNIEWOLENIA juz poznaliśmy. Bardzo boleśnie !!
  Stare żydzisko -żelazny „przeciwnik doktryn ” Zbi Brzeżińskiego, oczywiście stroi się w piórka stratega i daje ” dobre rady ” wszystkim co go z nabożną czcią słuchać zechcą? Prawda jest bardziej prozaiczna i zasadza się na jednym; My ZYDZI zdołamy osiągnąć swoj CEL, bez względu na opinię Swiata. ?!!!
  Tylko…ten cholerny Putin / ktory nie rozumie zawiłości zachodu / krzyżuje im szyki bo dobrze wiedzą iż zablokowanie ( wyeliminowanie z gry) Floty Czarnomorskiej to ICHNA wygrana z Persami…Syreni śpiew 90 letniego bandziora.
  Wszystko.

 64. Rysio said

  re 63. „…….Stare żydzisko -żelazny “przeciwnik doktryn ” Zbi Brzeżińskiego,……..”

  Prawidłowo w cudzysłowiu „przeciwnik doktryn”.

  Zawsze jak ich obu oglądałem w amerykańskiej TV odnosiłem wrażenie, że to bardzo dobrzy kumple, którzy znają się jak łyse konie.

 65. NC said

  Wynurzenia Dawidka Wildsteina są łatwe do odszyfrowania, co nie dziwi, bo Dawidek inteligencją raczej nie grzeszy.

  Kiedy Wildstein pisze „my”, nie ma na myśli bynajmniej Polaków, tylko siebie i jego środowisko – potomków tzw. „Litwaków”, czyli żydów wypędzonych z Rosji po zamachu na Aleksandra II w 1881. Druga fala zalała Warszawę i Łódź po 1905.

  Jak widać, trauma przechodzi z pokolenia na pokolenie i każda myśl o odrodzeniu Rosji budzi w nich dreszcze i poty. Oczywiście, Wildstein nie napisze tego wprost, tylko usiłuje mydlić oczy naiwnym i niedouczonym polskim gojom opowieściami o patriotyzmie swoim i braci Kaczyńskich, dalej propagając mit PiS-u jako polskiej prawicy.

  Sądze też, że po rozpowszechnieniu w sieci postu Wildsteina o „kilkudziesieciu” Żydach zamordowanych w Jedwabnem cadyk Smolar przestanie go lansować i finansować, mimo zamieszczenia przez Dawidka pospiesznego wujaśnienia, że „oczywiscie” chodziło mu o „kilkuset”. Wciąż za mało, a tego się nie przebacza.

 66. Kazik said

  Kissinger i ” Brzeziński ” grają dwóch policjantów , dobrotliwego i złego a cel mają jeden . Kto tego nie rozumie to jest sam sobie winien .

 67. Brat Dioskur said

  ad41
  „Głosuję na Ruch Narodowy”

  …ale najpierw sprawdzic na liscie czy nie ma na niej Wildsteina.Jezeli jest to wykreslic!

 68. xBodek said

  Ad.2

  „Co zrobicie Państwo podczas najbliższych wyborów ?”

  Ja zagłosuję na Ruch Narodowy.

 69. Brat Dioskur said

  „Natomiast MW i LPR rżną typowego głupa.
  Obie wsadziły swoje parchate mordy w kubeł i milczą jak zaklęte.”

  Czyli nie popieraja banderowcow!

 70. Rysio said

  Nie Bracie Dioskur.

  Swoim milczeniem właśnie popierają banderowców.

 71. Boydar said

  @ Brat Dioskur (69) & Pan Rysio (70)

  Mliczą, bo czekają na przewagę. Oni zawsze witali kwiatami wyłącznie „zwycięzców”. Persów, Rzymian, sowietów, Hitlera, banderowców …

 72. Brat Dioskur said

  ad70,71

  Ze milczenie moze byc wyrazem dezaprobaty ilustruje scena z kultowego filmu „O jeden most za daleko”.Tamze jestesmy swiadkiem narady gen.Browninga z dowodcami jednostek desantowych ,ktore maja wziasc udzial w operacji „Market Garden”.
  Trwa ozywiona dyskusja, tylko gen.Sosabowski ….milczy!Browning oczywiscie to zauwaza i pyta o powod.Sosabowski mowi ,ze nalezy do mniejszosci i jako rozsadny Polak wie ,ze w takim wypadku lepiej jest milczec,.Co prawda pozniej pojednawczo dodaje,ze jest zwolennikiem planu Montgomeryégo ,ale pod warunkiem ze ten sie uda!.Oczywiscie nie musze tu dodawac ,ze w rzeczywistosci Sosabowski byl przeciwnikiem rzeczonego planu za co Brygada zaplacila pozniej oskarzeniem o niewywiazaniu sie ze swojego zadania.
  Polacy zas witali roznie swoich gosci.Jednych serdecznie , np. jak Zydow a innych kula ,jak Hitlera czy banderowcow ,ale musialem przespac jakas lekcji historii, bo nie jest mi nic wiadomo o witaniu Rzymian czy Persow(?)

 73. matirani said

  Re 66, Kazik napisal: Kissinger i ” Brzeziński ” grają dwóch policjantów

  OBAJ PRACUJA DLA ROCKEFELLERÓW

  To wszyscy juz wiedza, no nie?
  Macko

 74. Boydar said

  Bracie Dioskur, ja „naprawiam pralki” a nie historię. Nie poradzę. 🙂

 75. marta15 said

  a fronda CZYLI judeo-masonka tuba sekty watykasnkiej, oddzial Polska, o malo sie NIE ZESRA w swojej anty-rosyjskiej, anty-putinowskiej nagonce.

  http://www.fronda.pl/

 76. Ad. 67

  Jeżeli na liście RN będzie Wildsztein, to oddaję głos nieważny.

 77. Griszka said

  @Rysio
  Jeśli miałbym wymienić jakąś ‚partię rosyjską’ to byłaby to Samoobrona, ale po odstrzeleniu Leppera są już tylko swoim cieniem.

  @65
  Ile osób zauważyło ten kłamliwy wpis Wildsteina ? Twardy beton pisowski nigdy mu tego nie wypomni, szczególnie, że byłby to przejaw tzw. antysemityzmu.

 78. Stanowisko RN w debacie po zajęciu Krymu przez Rosję – 04.03.2014

  „Obserwacja gry wielkich mocarstw sytuacją na Ukrainie po raz kolejny pokazuje, jak kruche są podstawy obecnego ładu międzynarodowego.

  Niestabilność i konflikty narodowościowe w tym państwie służą Federacji Rosyjskiej za pretekst do naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy.

  Ostrzegaliśmy przed takim rozwojem sytuacji w czasie, gdy cała polska klasa polityczna zupełnie bezrefleksyjnie angażowała się w ukraiński konflikt.”

  http://narodowcy2014.pl/stanowisko-rn-w-debacie-po-zajeciu-krymu-przez-rosje/

 79. „Podważenie granic państwowych obowiązujących w Europie jest zjawiskiem niebezpiecznym i niesie zagrożenia również dla polskiego interesu narodowego.

  Dlatego, w przeciwieństwie do dzisiejszych polityków lewicy, PiS czy PO byliśmy i jesteśmy przeciwni agresji, jakiej dopuściło się NATO wobec Jugosławii w 1999 r. w związku z kryzysem w Kosowie.
  Po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny doszło wtedy w Europie do pogwałcenia integralności terytorialnej jednego z państw na taką skalę.

  Wspomniana agresja zakończyła się ustanowieniem nowego bytu państwowego – Republiki Kosowa.

  Podstawowa różnica między sytuacją w Kosowie piętnaście lat temu i na Krymie w roku 2014 jest taka,

  że dziś główni aktorzy (Waszyngton, Berlin, Moskwa) zamienili się rolami.”

  http://narodowcy2014.pl/stanowisko-rn-w-debacie-po-zajeciu-krymu-przez-rosje/

  Ciekawe – kto im to układał?

 80. Brat Dioskur said

  Re7@ Boydar powiedzial/a

  „….nie poradze”

  Moglo byc jeszcze gorzej…a jakby Boydar nie radzil sobie z krzyzowkami i z zapalaniem latarki,a nawet znalazl sie w strefie zagrozenia WTC?

 81. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/03/10/pis-dystansuje-sie-od-fideszu-brudzinski-gest-orbana-lamie-s… […]

 82. problemem dramatem Polski jest fakt, że w wymiarze społecznym jesteśmy idiotami,
  którzy nie maja zdolności do właściwego interpretowania zachowań ludzi władzy czy szerzej polityki i o zgrozo nie tworzą własnych oddolnych struktur władzy a popierają własnych wrogów.(wybory )
  Na przykład taki PIS posługując się kłamstwem manipulacją podstępem ( TYPOWE CECHY WŁASNE CHAZARÓW ) tworzy kreuje się ,, na naszych ” by podświadomie zwolnić nas z obowiązku z samostanowienia i odpowiedzialnej troski o losy ojczyzny .Polakożercy okupują Polskę i podzielili się tak aby tworzyć tzw ,,efekt pełni ” aby wypełnić szczelnie przestrzeń polityczną . od lewa do prawa.
  To jest współczesna forma okupacji prowadząca do powolnej eksterminacji, zniewolenia narodowego . Tragizm polega na tym, że ludzie nie potrafią rozpoznać tej watahy wilków w owczych skórach .

Sorry, the comment form is closed at this time.