Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina – Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi

Posted by Marucha w dniu 2014-03-10 (Poniedziałek)

Dlaczego rosyjskie media milczą? Ukraina-Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi. 

72-ga Brygada Zmechanizowana z Biełaja Cierkow (Biała Cerkiew)

Skierowanie dywizjonów RSZO „Uragan”, 27-go pułku artylerii raketowej z Sum (16 stanowisk rakiet kierowanych kalibru 220 mm, waga głowicy 100 kg, zasięg maksymalny 35 km, odległość od Czaplinki do Perekopu mniejsza niż 30 km). Niestety, na wszystkie warianty odpowiedzi na wydarzenia na Krymie nowo powstała władza kijowska wybrała drogę przygotowania uderzenia wojskowego na półwysep.

1. Ponieważ pełniący obowiązki ministra obrony admirał Tieniuch, chociaż urodzony w okręgu lwowskim, nie jest w stanie przygotować i zrealizować lądowej operacji wojsk lądowych na dużą skalę,  to panowie Turczinow, Parubij i Jacieniuk (wszyscy są potulnymi wykonawcami instrukcji z USA) zdecydowali się na poruczenie realizacji tej operacji piastującym jeszcze swoje stanowiska trzem zastępcom ministra obrony. Wszyscy trzej, generałowie Oliejnik, Możarowskij i Babienko, od propozycji odcięli się i zostali zwolnieni ze swoich stanowisk. Kadrową lukę trzeba było uzupełnić emerytowanym pułkownikiem Pietrem Miechieda, którego ostatnie stanowisko nazywało się „zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Obrony”.

2. Kto dokładnie z ukraińskich generałów zgodził się na realizację planu,  przypominającego w istocie napaść Gruzji na południową Osetię, jak na razie na pewno nie wiadomo. Jednak jeżeli weźmie się pod uwagę nacisk na użycie bloków aktywnej obrony, 1 Brygadę Czołgową (Gonczarowskoje, okręg czernichowski), wyjście z miejsc stalego stacjonowania w kierunku południowym 26 Brygady Artyleryjskiej (Bierdicziew, okręg żytomierski) i 27 Pułku Artylerii Rakietowej (Sumy) to można założyć, że jądrem grupy uderzeniowej będzie 8 Korpus Armijny pod dowództwem generał-porucznika Pietra Michajłowicza Litwina.

3. Do blokady krymskich przesmyków skierowano 73-cią Samodzielną Brygadę Zmotoryzowaną.W kierunku południowym rusza 8 Korpus Armijny (Żytomierz) posiadający w swoim składzie dwie brygady zmechanizowane i brygadę pancerną. Mogą być zaangażowane jednostki 25 Samodzielnej Brygady Powietrzno-Desantowej (Dniepropietrowsk) i inne jednstki ze składu 6 Korpusu Armijnego (Dniepropietrowsk). Zgrupowanie (w zależności od wyników „roboty” z dowodzeniem jednostkami i formacjami) może być utworzona bardziej niż poważne, do dwóch pancernych i czterech zmechanizowanych brygad z jednostkami wsparcia artyleryjskiego a także brygada powietrzno-desantowa, brygada zmotoryzowana i pułk do zadań specjalnych.

4. Z wojskowego punktu widzenia to co się dzieje jest niczym innym jak przygotowaniem do ofensywy wojskowej z bezpośrednim zadaniem zajęcia przesmyków i wyjścia na obszar operacyjny z ostatecznym zadaniem odblokowania punktów stałego stacjonowania Sił Zbrojnych Ukrainy i obiektów wojskowych. Z politycznego punktu widzenia zawładnięcie Dżankojem i Symferopolem gwarantuje niemożliwość przeprowadzenia krymskiego referendum.

5. Jak  już wiadomo to do dowódców formacji i jednostek przypisani zostali „aktywiści samoobrony majdanu” (głównie z „Prawego Sektora”) z zadaniem aktywnej „obróbki” personelu wojskowego i kontroli nad działaniem dowódców z prawem usuwania ich od dowodzenia.

Kijów gra va banque w nadziei, że zdoła rozpętać konflikt wojenny z Federacją Rosyjską i z wyraźnym celem wciągnięcia do konfliktu NATO.

P.S.

Jeden raz, kiedy trzeba było głośno krzyczeć o tym, że Saakaszwili nie zwolnił rezerwistów po „ćwiczeniach” a w kierunku Cchinwali idą czołgi i rozlokowuje się na pozycjach artyleria rakietowa i lufowa – to wszyscy milczeli. I nikt nie przeszkodził Saakaszwilemu przejąć początkową inicjatywę w działaniach bojowych.

Trwa rozlokowywanie ukraińskiego zgrupowania wojskowego z celem ataku na Krym.

1. Trwa przesuwanie brygad zmechanizowanych, pancernych, zmotoryzowanych i samodzielnych jednostek z punktów ich stałego stacjonowania w kierunku południowym. [Zdjęcia w oryginalnym artykule – admin]

2. Z rozkazu „pełniącego obowiązki prezydenta Ukrainy” Turczynowa przeprowadza się „terytorialną rotację wojskowych” w celu „przemieszczenia żołnierzy, wychodźców ze wschodnich i południowych regionów kraju, z miejsc gdzie mieszkają ich krewni, i zastąpienie ich żołnierzami z zachodniej Ukrainy”. „W pierwszej kolejności dotknie to korpusu dowódczego”.

3. Z napływających informacji wynika, że pilny remont sprzętu wojskowego, wymiana akumulatorów i zapewnienie GSM, jest realizowane za gotówkę nadchodzącą od popierających nową władzę ukraińskich oligarchów (zwłaszcza od Kołomojskiego). Ogólny cel jest ten sam. Za wszelką cenę, włącznie z wojną, nie dopuścić do przeprowadzenia referendum na Krymie. Sprawa idzie w dni.

Dlaczego główne media Rosji uporczywie milczą o tych wydarzeniach w czasie kiedy rozkręcają się, na naszych oczach, przygotowania do wojny (jeżeli nazywać rzeczy po imieniu). Czy nie trzeba krzyczeć w każdym medium informacyjnym?

Za: http://3rm.info/44208-pochemu-rossiyskie-smi-molchat-kiev-gotovit-voennuyu-operaciyu-protiv-kryma-razvertyvanie-ukrainskoy-voyskovoy-gruppirovki-dlya-udara-po-krymu-prodolzhaetsya-foto.html
Data publikacji: 9.02.2014
Przekład: RX
http://wolna-polska.pl

Mamy nadzieję, że przygotowywana przez Chazarię powtórka z Gruzji skończy się tak samo. Pomódlmy się za Rosję i jej przywódcę.
Admin

Komentarzy 37 to “Ukraina – Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi”

 1. Brat Dioskur said

  Jaceniuk ,czy jak sie tam zwie ten majdanowski premier ,juz jest u Bambo a premier holenderski zostal opieprzopny w TV przez dziennikarza za to ze sprzedal ostatnie 80 czolgow….a przeciez bylyby jak znalazl do obrony mlodej demokracji na Ukrainie…..

 2. AlexSailor said

  Jestem pełen podziwu dla „ruskiego szachisty”, JE prezydenta Putina.
  Siedzi sobie i patrzy jak włażą w potrzask.

  Nawet co mądrzejsi żydzi z ameryki to widzą – np. Kissinger.

  Jeśli na Krymie zostanie zaatakowana „bezbronna ludność cywilna” i rosyjskie bazy, to Rosja będzie mogła rozpocząć pełnometrażową operację wojenną.

  Stawką jest prawdopodobnie podział Ukrainy albo, gdy zachód zobaczy, że to już na poważnie, a Topole grzeją silniki, przejęcie władzy na całej Ukrainie.

  Ciekawe co chcą osiągnąć syj-banderowcy?
  Czyżby też chcieli podziału Ukrainy bojąc się, że nie utrzymają władzy?

  Gotowość bojowa jednostek ukraińskich jest prawdopodobnie żadna, o czym świadczy dymisja dowódców jej armii, którzy nie mają zamiaru doprowadzić do rzezi, a późnej zawisnąć.
  I nie chodzi tu głownie o niedoinwestowany sprzęt, ale o dezorganizację morale.

  Jest w tym tylko jeden szczegół.
  Na Ukrainę podobno przerzucana jest prywatna armia, kiedyś „Blackwater” złożona z rzeźników najemników – taki fach.

  Jeśli jednak JE Putin nie będzie się certolił i postąpi z najemnikami zgonie z prawem, to koszty ich najęcia mogą radykalnie wzrosnąć, nawet dziesięciokrotnie.

  I jeszcze jedno.

  Rosja powinna przystąpić do dywersji na tyłach wroga, czego na razie nie widać.

 3. Jan said

  W czasie II Wojny Światowej amerykanie uzasadniali bombardowanie bezcennego klasztoru na Monte Casino, tym że po wojnie go odbudują.
  Napadając na Irak było podobnie, najpierw zbombardujemy, potem odbudujemy.
  Jeżeli nie jet to inna gra to banderowski samozwańczy rząd otrzymał podobne zapewnienie. Naiwny lud ukraiński rozczaruje się tak jak tamci.
  Każda rewolucja dzieło szatańskie prowadzi do ogromu nieszczęść, tak będzie i tym razem niezależnie od rozwoju dalszych wypadków.

 4. Luxeuro said

  Ad. 2 – „Ciekawe co chcą osiągnąć syj-banderowcy?
  Czyżby też chcieli podziału Ukrainy bojąc się, że nie utrzymają władzy?”
  Wydaje mi się , patrzmy na Bliski Wschód. Bo jak czarownik robi coś jedną ręką to trzeba też uważać na jego drugą rękę.

 5. Boydar said

  Szkoda mi tych najemników, mogli by spokojnie popracować jeszcze parę lat np. w kopalniach uranu. A tak, tylko anonimowe zapiski w annałach zostaną, buuuuu …….

 6. Anna said

  Wojna o Euroazję i wpychanie się zachodu na wschód. Trzymam kciuki za Putina, to ostatni hamulcowy NWO.

 7. syzyf said

  Referendum na krymie ma sie odbyc 15-czyli za 5 dni,jesli „demokraci” chcą do tego nie dopuscic szybko sie o tym przekonamy.Dalszy scenariusz mozemy bardzo latwo w takiej sytuacji napisac:ruski zatrzymaja sie w kijowie,”bojownicy o wolnosc i jednosc ukrainy” zasiedlą wyludniające sie tereny III Rzeczpospolitej,i „rewolucja” jest krok dalej…. potrzebni sa te dzikusy natychmiast! gdyz mimo tak ogromnych nakladow i wysilkow „spora czesc tych upartych i beszczelnych Polakow” w zaden sposob nie daja sie wyjalowic i do konca otumanic ,tyle tych Kosciolow,,nie idzie w zaden sposob ich wyludnic,tyle tych czarnych ma jeszcze posluch chociaz wszestkiemi naszemi-ichnimi „demokratycznie wybranymi wladziami”,najslawniejszymi „gwiazdami-celebrytami”, telewizorniami i nie tylko! tlumaczymy cierpliwie ze to same potwory,pozeracze dzieci-pedofile,zlodzieje-wrogi jedyne i najwieksze!….a one gluche a gluche… Wierza w tego „Swojego Boga i Wierza”. A tą awanturą w obronie Telewizji Trwam ostatnio ,to juz tyle halasu narobili nie tylko w tej swojej „polszy” ze i innojezyczne barany juz calkiem wyjalowione zaczynaja sie drapac po czuprynach i gdzies zaczyna kolatac ze cos „jakby nie tak”……..

 8. Kazik said

  Niech te debile podepną lokomotywę w drugą stronę , bo do Kijowa mają bliżej .

 9. Luxeuro said

  Ad. 7 – Jeżeli referendum się nie uda to powinni zrobić tak jak Unia Europejska z Irlandią i Holandią. Powtórzyć i powtórzyć aż będzie prawidłowy wynik. To jest jak najbardziej Demokratyczne. 🙂

 10. Tekla said

  Ad.9
  Przykład Francji,naród nie chciał konstytucji EU,to parlament wział i zagłosował na tak!!
  tam tez będa sypać kasą i kosą tym w parlamencie a widomo juz teraz kto tam bedzie siedział..

 11. Joe said

  Re 3…kazda rewolucja dzielo szatanskie prowadzi do ogromu nieszczesc…Tak bylo jest i bedzie….”Nie mozna czuc sie dobrze robiac zle rzeczy”…A Ukraincy je robili z fanatyzmem maniaka..Zlo wraca 7-mio krotne.Te pomordowane Polskie kobiety i dzieci przez bandytow upa ciagle krzycza i placza….Dzisiaj cene trzeba zaplacic.Rachunek lezal …70- lat.

 12. NICK said

  Ad. 11. P. Joe.
  Smutna i prawdziwa uwaga.

 13. Zerohero said

  Re 2, AlexSailor

  Obawiam się Panie Aleksie, że to jest właśnie pułapka na ruskiego szachistę i on dobrze o tym wie. Taką pułapką był Afgaistan, miała być Gruzja, teraz jest Ukraina. Koszt długotrwałej, pełnoskalowej wojny jest niebotyczny.

  Z drugiej strony…Może na Ukrainie również okaże się, że pachołki izraela dostaną w zadek i po kilku dniach pogubią broń. Może.

  Pewne jest jednak, że działania uzurpatorskiego rządu w Kijowie są wymierozne na sprowokowanie Rosjan. Tam NIKT nie kieruje się interesem Ukrainy. Interes Ukrainy nakazywałby nie zakazywać języka rosyjskiego na obszarach rosyjskich, nie określać jasno Rosji jako wroga a USA jako sojusznika – to jest jawna konfrontacja w sytuacji gdy gospodarka Ukrainy leży.

 14. Boydar said

  @ Pan Joe (11)

  Nie doradzam Panu Bogu jak co znaczniejsi rabini, ale tak myślę, że to co Pan napisał, to specyficznie ludzki punkt widzenia. Uważam, że to nie za to jest rachunek. Ten rachunek, jest wystawiony ŻYJĄCYM, za nie rozliczenie rachunku poprzedniego. Z urzędowym procentem za przeterminowane należności skarbowe.

 15. Marek said

  Te pomordowane Polskie kobiety i dzieci przez bandytow upa ciagle krzycza i placza….Dzisiaj cene trzeba zaplacic.Rachunek lezal …70- lat.

  =============

  A te durne pomioty upowskie miast pokutować i zadośćczynić, idą pod topór, barany.

 16. te bandziory z UPA, to prawdziwa tragedia naszej planety… jeszcze mam nadzieję, że te nasze F-16, to na nich…

 17. Joe said

  Re 14…Panie Boydar…gdybysmy znali zamiary Boga…uczyniloby to nas szczesliwymi?Chyba nie…Dlatego rachunkami to On kieruje…wystawia,przesyla..ustala wysokasc i czas.My mozemy sie tylko przygladac i to co Pan kiedys napisal…uczyc sie poprzez analize.

 18. Griszka said

  @13
  „to jest jawna konfrontacja w sytuacji gdy gospodarka Ukrainy leży.”
  Dlatego socjopaci z Prawego Sektora będą pilnować żołnierzy Ukraińskich, żeby ci nie zdezerterowali. Oni nie mają żadnej ochoty walczyć z Rosjanami, bo jakiś złodziej, który dorwał się do koryta dzięki nazistom, mu tak każe. Mówię to co od nich zasłyszałem.
  Zobaczymy jak to się skończy.

 19. Siggi said

  @-6,Pani Anno ,ja nie tylko trzymam kciuki ale się modlę do Przedwiecznego,żeby nie szczędził sił,zdrowia,konsekwencji WW-P.
  Z Sieci~leonidas :

  Sprawa Ukrainy Polakom, w niedalekiej przyszłości odbije się czkawką. Polak jak zawsze wychodzi na wszystkim jak Zabłocki na mydle.
  Chruszczow nieopatrznie przekazał Kryml Ukrainie nie przypuszczając że może upaść ZSRR. Kryml dla Rosji jest tak ważny że wykorzystają każdą okazję aby z powrotem przyłączyć go do swojego kraju, taka okazja się teraz pojawiła i na pewno jej nie przepuszczą. Oczywiście Świat, w tym również i Polska, muszą użyć wszystkich form nacisków aby Rosję i inne kraje zmusić do zaniechania podobnych prób jak teraz na Ukrainie. Polscy politycy powinni naciskać na UE i NATO aby wyraźnie stanęły po określonej stronie tego konfliktu. To politycy Niemiec, Anglii i Francji powinni stać na czele tego protestu, a Polacy powinni zza kulis ich usilnie wspierać, bo niezależnie od końcowego wyniku tego konfliktu Putin nam tego nie zapomni i będzie robił wszystko aby nasz eksport do Rosji zminimalizować. Oczywiście nasi politycy tego nie odczują, oni się wyżywią ale miliony naszych rodaków żyjących poniżej granicy ubóstwa stracą nadzieję na poprawę ich żebraczego losu, co może skutkować podobnym Majdanem jak w Kijowie. Dlaczego takie kraje, również sąsiadujące z Ukrainą, jak Słowacja, Rumunia i Węgry nie robią takiego rabanu jak Polska, ano dlatego że mają nie tak głupich przywódców jak Polska. Oni rozumieją to że najlepiej, jak w ich interesie nadstawiają głowy inni np. nasza nic nie rozumiejąca klasa polityczna. Liczą na to, że na tym konflikcie zyskają bo ograniczenie zakupu naszych towarów przez Rosję będzie skutkować wzrostem zakupów u nich.
  Inna sprawa to hipokryzja krajów zachodnich która ujawniła się wyraźnie wtedy kiedy pomagali zagarnąć odwieczne ziemie Palestyńskie przez nie istniejący wtedy Izrael, oraz oderwać Kosowo od Serbii. Tam gdzie węszyli swój interes to nie szermowali hasłami wolności, ale sami z tą wolnością walczyli. Niestety polityka to najgorsza prostytutka w dziejach naszej umęczonej Ziemi.

 20. Boydar said

  Ależ Panie Joe, ja jestem jak najdalszy od koncepcji, że jabłko pada daleko od jabłoni. Dzisiaj było by dokładnie tak samo.

 21. Zbigniew said

  @19 (Pan Siggi)

  Z komentarza wynika, że Rosji zależy na przyłączeniu Krymu. Nic bardziej mylnego. Rosja NIE CHCE Krymu przyłączać. Nawet, gdyby w referendum opowiedziano się za tym. Chce natomiast zachowania jego autonomii w ramach Ukrainy.

 22. Jawna prowokacja.

  Zachod zrobi swoje, a Ukraincy dostana po dupie. Dobrze tak banderowskiej upie, ale żal tych poczciwych, których mam nadzieję, jest większość.

  Polski rząd (terminologia umowna), poczuje się jak zajączek u boku swego przyjaciela niedźwiedzia (ale się nas boja, co?), a polski naród, czy tez to, co z niego pozostało, ucierpi na konflikcie najbardziej, ku uciesze brukselki et al.

  Miejmy nadzieję, że Rosja znajdzie najlepsze dla siebie wyjście.

 23. Zbigniew said

  „Miejmy nadzieję, że Rosja znajdzie najlepsze dla siebie wyjście.”

  Marzenia ściętej głowy….

 24. Zbigniew said

  Ah.. wpadka z mej strony (@23). Za dużo piwa. Miałem dziś jakby wolne w pracy (wolne… na uniwersytecie to zawsze jest wolne, czasem tylko mniej)

 25. marta15 said

  „..Bo rzeczywistość wygląda tak, że zimny ruski czekista Putin przejął kontrolę nad Krymem, mimo niezłomnego moralne niezwyciężonej armii Ukrainy.
  Nasza niezwyciężona armia morale ma jeszcze lepsze i gdyby zuchwały wróg na nasz nieszczęśliwy kraj uderzył, przykryje go w mig nie tyle może czapkami, bo te oczywiście musiałyby pogubić się podczas ucieczki, ale biurowymi segregatorami – bo wiadomo, że nic tak nie stymuluje, ale i nie mityguje agresji, jak zdecydowana interwencja administracyjna.
  Któż może mieć co to tego wątpliwości po męczeństwie pana posła Jacka Protasiewicza?

  Wygląda tedy na to, że jeśli zimny ruski czekista Putin, co to wydaje się, przejął kontrolę nie tylko nad Krymem, ale również – nad przestrzenią powietrzna nad tą prowincją, kontrolę tę utrzyma (a kto niby jest w stanie go stamtąd przegonić?), ale na Kijów nie pomaszeruje, to eunuchy, z tą Angielką podobną do konia, co to akurat dlaczegoś upodobała sobie w Radosławie Sikorskim, chociaż w odróżnieniu od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest on żonaty i dzieciaty, więc wspomniane eunuchy powitają tę sytuację z ulgą tym i wzdychał bardziej, że zimny rosyjski czekista Putin odgrażał się, iż wykorzysta precedens Kosowa, którego niepodległość uznał w podskokach nasz arywista „Szpak”, co zwłaszcza naszemu nieszczęśliwemu krajowi może odbić się czkawką. ..”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3048

 26. marta15 said

  „..Oczywiście przy tych podobieństwach muszą być też i różnice.
  O ile nasza niezwyciężona armia w roku 1921 była jeszcze zdolna do fizycznego zajęcia Wileńszczyzny i proklamowania Litwy Środkowej, to obecnie, poza misyjnym kontyngentem, który akurat gromi taliby w dalekim Afganistanie i w razie czego musiałby chronić się na San Domingo, gdzie wódz „gromiłby Murzyny i wzdychał do kraju”, nie jest zdolna do wykonania żadnego zadania militarnego, poza oczywiście służbą wartowniczą.
  Nie jest to żadna tajemnica i dlatego nawet ukraiński premier Arsenij Jaceniuk raczej próbuje kombinować bezpośrednio z Naszą Złotą Panią, bo któż w razie czego, to znaczy – w razie, gdyby zwycięstwo demokracji na Ukrainie natrafiło na nieprzewidziane trudności czy to polityczne, czy traktatowe – któż zapewni mu azyl i nietykalność konta..”

 27. Rysio said

  W Polsce mieliśmy za dużo dyktatury Germańskiej Uni Europejskiej.

  Nadeszła pora aby wróciła dyktatura proletariacko-sowiecka.

  Oj zakwiczą co niektórzy cienkim głosem, oj zakwiczą !

  🙂

  PS. Oglądałem kilka dni temu Tuska gadającego z Lisem.
  Biedny Tusk, pocił się i trząsł portkami.
  Wyraźnie było widać, że tak bardzo chciałby sie ustawić przy boku zwycięzcy – a tu nie wiadomo kto zacz czy żyd czy rusek?

 28. ruski agent said

  Rząd potomków upy i czołgi na wyposażeniu.
  I poparcie jewrojunii.
  Za dobrze to nie wygląda i to nie wobec Rosji, ale wobec Lachiw.

 29. Marucha said

  Re 19:
  Ten „leonidas” to nie wiadomo, czy jest za, czy przeciw.

 30. revers said

  W Odessie sa juz swoi

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-wprowadza-wojska-odessy-2014-03

  trudno nie dociec poco na szybko ustawka o mozliwosci interwncji w PL obcych wojsk.

 31. Brat Dioskur said

  ad29.
  Rzeczywiscie „Leonidas” pomylil chyba Termopile z rzymskimi termami i sam juz nie wie jakiz tez Polska ma interes w tym zeby uniemozliwoc przylaczenie Krymu do Rosji.A u nas miliony „zyjacych ponizej granicy ubostwa rodakow” nawet jak straca nadzieje na poprawe swojego ” zebraczego losu”” nie urzadza zadnego majdanu …..chyba ,ze Wielki Filantrop wylozy na to kase!W ostatecznosci przeciez mozna „stad wyp….lac”,A polscy politycy zeby naciskac na NATO czy UE musza byc najpierw wpuszczeni na odpowiednie salony ,zazwyczaj ich droga konczy sie w przedpokoju !
  Tymczasem zachodnie media zgrzytajac zebami donosza ,ze bezczelny Assad wyrazil radosc z powodu rosyjskich krokow na Krymie!Zeby nie przylaczyc sie do slusznego frontu oburzenia …..w odpowiednim momencie zaplaci mu sie za takie wszeteczenstwo!

 32. przemądrzałe bydlę said

  Podobno armia ukraińska jest w rozsypce:
  http://xportal.pl/?p=12921
  Chyba Muzyczko będzie musiał odbijać Krym, czym się już zresztą odgrażał 🙂

 33. revers said

  Ukraina? a Nato? AWACSy anglo-szwabskie juz lataja nad PL i Rumunia
  18:28 Der Nato-Rat hat in seiner Versammlung am Montag beschlossen, Awacs-Aufklärungsflugzeuge nach Polen und Rumänien zu entsenden. Die Flieger sollen vom deutschen Stützpunkt Geilenkirchen und vom britischen Waddington starten.

  weiter lesen: http://web.de/magazine/nachrichten/ausland/ukraine-krise/18699124-liveticker-krim-krise-haertere-sanktionen-russland.html#.A1000145

  to juz tylko 48 godzin i moze sie zaczac.

 34. Krzysztof P said

  Zycie ZYDA jest cenniejsze jak jakieś wojenki o Krym czy Rzym !!
  Jak wyladowali to ” doradcy ” jak wieksza ilość, to najemnicy za jurgent, zazwyczaj zawodowi psychopaci..

 35. Krzysztof P said

  A mnie naszła taka smętna refleksja jaką przeżywają zapewne dzielni żolnierze Ukraińscy?
  Z dnia na dzień maja zmienionych dowódcow, dookoptowanych do każdego pułku ” muzyczków ” i nie kumają – po kiego mają ginąć od Ruskich za oligarchie bandycką?
  NIE chciałbym byc postawiony przed TAKIMI dylematami !? A jak przyjdzie ” nasiem ” ruszyc na Kaliningrad (znaczy sie Królewiec) i będąc wcielonym w 1 kompanii czołowych onanistów (upsss, oczywiście Rezerwistow ) będziemy mierzyc do wrogich ” armiejców ” z dubeltowki Stryja Dionizego (?) to lepiej dać odrazu drapaka, czy ginąć z otwartą onucą (przyłbicą oczywiście ) za Radka i Tusia?

  Bardzoooo się bojam o zwycięstwo bandytLandu…Buuuuuuu….

 36. RomanK said


  Banderowcy poczynaja sobie po banderowsku…

 37. RomanK said

Sorry, the comment form is closed at this time.