Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy popierasz politykę Władimira Putina w sprawie Ukrainy?

Posted by Marucha w dniu 2014-03-11 (Wtorek)

Oceń w skali 0 – 5 swe poparcie dla polityki prezydenta Putina w sprawie Ukrainy.

Wybierz opcję i naciśnij <Vote>.
Aby zobaczyć dotychczasowe wyniki ankiet naciśnij <View Results>.

Gajowy Marucha

Komentarzy 110 to “Czy popierasz politykę Władimira Putina w sprawie Ukrainy?”

 1. JerzyS said

  Oświadczenie Wiktora Janukowycza

 2. Inkwizytor said

  Rosja przepędzi banderowską swołocz z Kijowa.

 3. Lach said

  Do Polszy? A co z tymi drugimi, którzy też chcą być banderowcami – znaczy ukraińskimi nacjonalistami (dla proroka)?
  Poparłem akcje W. Putina w 100%

 4. Marucha said

  Jak na razie gajówkowicze wykazują bardzo zdrowe poglądy.

 5. Rysio said

  re 4. Zależy w czym i dla kogo.

  🙂

 6. Anucha said

  Witam !
  zawsze szanowałem i współczułem narodowi rosyjskiemu w przeciwieństwie do jego władz a dziś dałem max. ilość pkt. dla pana Putina, obym się nie pomylił jak to bywało w przeszłości kiedy głosowałem za prezydenturą wałęsy i wejściem do ue

 7. Jaron said

  Ja popieram przepedzenie przez Putina bydla urzedujacego na Wiejskiej

 8. marost said

  Poparlbym nawet diabla ktory by odradzal przystapienie do eurosojuza.

 9. Makary said

  #7
  Typowe podejście: Niech inni zrobią nam porządek, bo sami nie umiemy i się boimy.
  Niech prezydent Putin zrobi nam lustracje, przepędzi bydło z Wiejskiej, które sami wybramy stale od lat,
  a wtedy my wybierzemy PiS i Kaczynskiego na premiera, a Bolka Wała na „prezydenta-BIS”, bo jest znany na świecie.
  Oto jak wygląda kompromiitacja – w całej krasie.

 10. Maciej said

  Jedno jest pewne, gdyby dziś szedł front przez Polskę to bym palcem nie kiwnął, żeby bronić ojczyzny pod auspicjami Usraela na komendę władz Judeopolonii. Możecie mnie nazwać kolaborantem, ale chętniej wstąpiłbym do szeregów wojsk wschodnich np: jakiejś dywizji białoruskiej. Jak teraz słyszę pisiorów to mnie trzęsie, jestem od jakiegoś czas dość mocno uspokojony, więc dlatego jeszcze chyba nic nie rozwaliłem w domu. Broń jądrowa jest we Francji na zachodzie i na wschodzie w FR, reszta to teren możliwego przejścia wojska, choć to trochę anachroniczne myślenie co do sztuki prowadzenia wojny.

 11. Rysio said

  Jak się wszystko razem do kupy razem policzy to poparcie dla polityki Putina jest przeolbrzymie.

  Aż całe 0.001% Polskiego społeczeństwa.

  🙂

 12. Polon said

  Ad4

  Przecież dobrze płacą za te poglądy;)

  Ad 10
  Ja będę wzorowym rezerwistą do momentu wydania mi broni i amunicji, a później to żaden dupek nie będzie mi rozkazywał w którym kierunku mam maszerować. A jak dożyją, to Rzepa, Przybył, Parulski co najwyżej mogą mnie w dupę pocałować.

 13. Całkowite poparcie ode mnie. Ciekawe kto się przyzna do jego braku?

 14. Marucha said

  Re 13:
  Chyba pozostanie to tajemnicą oddających głosy w ankiecie.
  A swoją drogą…. pan Guła jakoś tak zamilkł… Na serio, bardzo by mnie ciekawiły jego poglądy na kwestie Rosja-Ukraina-EU-USRAEL

 15. Zerohero said

  Dałem asekurancko 4 na 5, bo nie wiem co tam się dzieje za kulisami, tzn. na ile Putin okazuje się skuteczny.

  Biorąc pod uwagę jednoznaczny profil Gajówki, głosy na 0 i 1 muszą pochodzić od trolujących przybłęd a nie gajówkowiczów. Moim zdaniem ankieta więcej mówi o udziale procentowym takich przybłęd niż preferencjach gajówkowiczów.

  Pamiętajmy, że takie ankiety przy odrobinie wysiłku i wiedzy można przekręcić. Zwłaszcza jeśli ilość nie głosów nie idzie w tysiące.

  Ale z drugiej strony muszę przyznać, że jak na bloga, to głosów W ankiecie całkiem sporo.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Na ogół liczba głosów w ankietach przekracza 1000, co już jest dość reprezentatywną próbką. Potem ankiety są zamykane.

 17. Boydar said

  @ Pan Makary (9)

  Teoretycznie, to słusznie Pan prawisz, jednakowoż i po sprawiedliwości, jeśli obecna Rosja jest spadkobiercą sovietów (od czego się nie odcina), to „kto nasrał, powinien posprzątać”. I żadne głosowania nie mają tu nic do rzeczy. Jak było naprawdę głosowane, nie wiesz ani Pan ani ja. Ani dlaczego.

  @ Pan Zerohero (15)

  Będzie tak jak „wieszczy” Dugin. Polska będzie ‚samostinna’, ale prorosyjska. Mnie to nie wadzi. A Dugina, potem, na pal. Już to pisałem. A jeśli już o preferencjach ankietowych mowa, to jak na „bez szaleństw”, i tak Pan wysoko „obstawia”. 🙂

 18. Jan said

  Ad 17
  ” jeśli obecna Rosja jest spadkobiercą sovietów (od czego się nie odcina), to “kto nasrał, powinien posprzątać””

  Jak rozumiem wg. Pana kto napaskudził ten ma też naparawiać czyli sprzątać.

  – w Rosji bankierzy z USA i pogrobowcy Lenina i Trockiego
  – na Ukrainie – sponsorzy i wspierający rewolucyjną hecę
  – w Polsce – założyciele i działacze KORU- z pomagierami.z Solidarności.

  Niech ci wszyscy idą w niebyt a niech nic ” nie sprzątają”.

 19. Boydar said

  Panie Janie, od kogo jak od kogo, ale od Pana nie oczekiwałem braku zrozumienia słowa pisanego. Słowo „powinien” ma swoja konotację. Słowo „spadkobierca” również, ja wiem co pisze i po co. Każdy może rozumieć, co mu pasuje. Ale dlaczego akurat Pan – wspak ?

  I jeszcze jedno. „… Niech ci wszyscy idą w niebyt a niech nic ” nie sprzątają””. Trzeba komuś wysłać zawiadomienie „pies je_bał was i wasze kredyty”, Polska ich nie brała tylko wasi agenci.” No chyba że pana stać, bo mnie nie. Impeachment i zjawiska podobne jest skuteczny, jeśli jest przeprowadzony zgodnie z prawem obowiązującym. Zaś do procesu potrzebne są strony. Tak że nie śpiesz Się Pan Panie Janie z tym niebytem.

 20. biscoter said

  Dałem ocenę 4. Wydaje mi się, że Rosja powinna była reagować znacznie wcześniej i wywrzeć mocniejszy nacisk dyplomatyczny na prezydenta Janukowycza by rozpędził Majdan. Tak byłoby lepiej dla Ukraińców, być może udałoby się uniknąć bankructwa kraju i konieczności oddawania swojej gospodarki w zarząd MFW.
  Nie zmienia to faktu, że popieram obecne działania Rosji. Uważam je za niezwykle wyważone, przemyślane i ostrożne. Widać, że Rosjanie starają się za wszelką cenę unikać ofiar śmiertelnych i niepotrzebnych eskalacji konfliktu oraz przenoszenia się go na inne terytoria Ukrainy.

 21. Waldek said

  Gdyby jeszcze tak ci, którzy oddali głos w ankiecie w taki sam sposób zareagowali przy urnach wyborczych przyjmując za jedno z głównych kryteriów stosunek kandydata do pytania postawionego w ankiecie.Rusofoby dostały by jakieś 12-13% głosów.

 22. marost said

  Krotko i zwięźle:

  http://www.egaliteetreconciliation.fr/La-Crimee-proclame-son-independance-23990.html

  Le Parlement régional de la Crimée vient d’entreprendre une démarche facilitant la séparation avec le pouvoir de Kiev.

  78 députés sur 81 ont adopté une déclaration d’indépendance : une étape importante dans le processus de rattachement à la Russie.

  Pied de nez au camp atlantiste, les parlementaires se sont basés sur le droit des peuples à disposer d’eux-mêmes ou droit à l’autodétermination, principe figurant dans le droit international, dont l’un des exemple fut l’indépendance du Kosovo.

  Les élus se sont basés sur la Charte des Nations unies et toute une série d’autres documents internationaux sur le droit des peuples à l’autodétermination et sur la décision de la Cour internationale de justice du 22 juillet 2010, stipulant que « la proclamation unilatérale d’indépendance par une partie d’un État ne viole aucune norme du droit international ».

  « La République de Crimée sera un État démocratique, laïque et multinational, qui s’engagera à maintenir la paix et l’entente interethnique et interconfessionnelle sur son territoire », précise la déclaration.

  Le Parlement ukrainien a menacé de dissoudre l’assemblée de Crimée si elle n’annule pas d’ici demain le référendum organisé dimanche, où il sera demandé au peuple criméen s’il souhaite rester au sein de l’Ukraine ou être rattaché à la Fédération de Russie.

 23. NICK said

  Ad. 10. P. Maciej.
  „trochę anachronicze…”
  Jak to wszystko pieprznie to w Polsce pozostaną NUKLIDY.
  Potem posprząta miejscowe, armatnie mięso. Na koniec przyjdzie „front” swoich.

 24. Carlos said

  http://wirtualnapolonia.com/2014/03/03/ue-ostro-rosyjska-armia-zagraza-populacji-jelenia-krymskiego-swiat-nie-moze-milczec/#comments na Wirtualnej Polonii poklocilem sie z P.Aga -byla gajowiczka o Ukraine

 25. Carlos said

  http://wirtualnapolonia.com/2014/03/04/konferencja-prasowa-putina-na-ukrainie-doszlo-do-przewrotu/#comments druga czesc mojej potyczki z p. Aga

 26. Luxeuro said

  Popieram politykę Putina.

 27. Tekla said

  Ad.25 Brawo bardzo ładnie Pan zakończył tą dyskusję!!

  Może szkoda czasu do p.Agi i tak nic nie dociera ,żadnej pokory..wstyd wypisywać takie chaamskie plotki ,że Putin na guza mózgu!!

  no a porówanie do Hitera i Stalina ,że socjopata..

 28. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka glosowal na 100% dla pan Putin ale tylko dlatego, szeby pan Gajowy bardzo kochal pan Mordka.

  Ja pan Mordka tak naprawde to by chcial aby Ukraina i wszystkie bociany z Ukrainy naleszaly do nasz piekny i milujacy pokuj Izrael.

 29. Re: 7…
  Gdyby choc jeden z „wiejskiej” mial pojecie o politycznym reprezentowaniu Narodu Polskiego, to takie zyczenie (wywalenia tego kneSejmu na bruk) staloby sie rzeczywistoscia do powstania tymczasowego Rzadu Polskiego na okres 90 dni do czasu rozpisania Wolnych Wyborow na konkretnych kandydatow z imienia i nazwiska – BEZ ZADNYCH PARTII !!!.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. Carlos said

  re 27 serdeczne dzieki…

 31. Marek said

  Syjonista Belka z NBP uważa, ze kryzys na Ukrainie powinien nas szybko przybliżyć do strefy euro, bo nie jesteśmy tak bezpieczni, jak sadziliśmy….
  tako rzecze żyd.

 32. Re: 31 Marek
  Mozna odczytac slowa belki jako podtekst: „my zydzi jestesmy wam gojom tak potrzebni jak woda I powietrze, bo bez nas zydow wy goje zginiecie…”…

  Czy sluszna wiekszosc nas Polakow jest tak wlasnie przekonana, ze bez zydow zginiemy (bez zydowskich bankow, firm ubezpieczeniowych, ministerstw, czy rzadu) ???…

  A jaki wniosek: Ano taki, ze kazdy moze byc prezydentem w RP ale nie Polak.
  Kazdy moze byc premierem…, ale nie Polak
  Kazdy moze byc…., ale nie Polak
  itd., itd,.

  Tak to wyglada w rzeczywistosci…

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. Boydar said

  @ Pan Mordka (28)

  Z niekłamaną przykrością, zmuszony jestem poinformować, że Pan Bóg ma inne plany. Nie wiem czy Pan zauważył, ale od pewnego czasu w ogóle nie słucha rabinów. Ale mam i dobrą wiadomość; podobno na Jowiszu temperatury znacznie wzrosły ze względu na globalne ocieplenie stosunków kosmicznych. Przepiękne krajobrazy i sporo wolnego miejsca. Wypada się zastanowić po dobroci, bo Pan Putin już robi po cichu bardzo duża rakieta i nikt nie wie po co.

  poniżej, najnowszy bedeker –

  https://www.google.pl/search?q=jowisz+planeta&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=g1cfU-20JYHA7AbG6ICICg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1422&bih=635&dpr=0.9

 34. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny pan Boydar,

  Ja pan Mordka bardzo dziekuje za zdjecia ale w ogule nie jest zainteresowny szadne planety ani słońca ani jakies galaktyki, kture sie obracaja wokul Ziemia, a tym samym wokul nasz piekny i milujacy pokuj Izrael.

 35. Marucha said

  Re 22:
  Warto zapodać zwięźle informację, jaką p. Marost zamieścił w języku francuskim.

  78 z 81 z członków regionalnego Parlamentu Krymskiego przyjęło deklarację niepodległości, co jest kamieniem milowym w procesie integracji z Rosją.

  „Parlament” Ukrainy grozi rozwiązaniem Parlamentu Krymu, jeśli nie anuluje on mającego odbyć się w niedzielę referendum w sprawie tożsamości Krymu.

 36. Boydar said

  Panie Mordka Najuczeńszy

  Całego Izraela nie dam rady, ale biorąc przykład z błędów mojej Babci, mogę Pana i Szanowną Małżonkę przechować do lepszych czasów w naszej piwnicy. I obiecuję nie wydać Was Panu Putinowi jak już przyjdzie robić nowe porządki.

 37. revers said

  ad 35 za to w sciekach pierwszego nurtu tvn, inne merdia az pelno informacji o bandytach zajmujacych parlament Krymski – czyli scenariusz lwa Wierszynina potwierdza sie, zawsze propaganda skierowana w przeciwna strone.

 38. Rysio said

  re 13. Ja się przyznaję bez bicia, że nie popieram Putina w 100%.

  Jak się tak dobrze zastanowię to dochodzę do wniosku, że nawet siebie w 100% nie popopieram.

  🙂

 39. Radosław37 said

  12% całkowitego braku poparcia to pewnie robota desantu od Sakiewicza

 40. Rysio said

  re 18. Rosjanie byli przez kilkadziesiąt lat, przez kilka pokoleń tak krótko trzymani za pysk przez komunistów, że teraz jak im Putin popuścił te 2-3% to są przezadowoleni ze szczęścia.

  PS. A z twarzy Putina, który przeszedł super szkołę KGB, nikt, nic, nigdy nie wyczyta.

 41. Kazik said

  Muszę pogratulować Gospodarzowi pomysłu z rozpisaniem tej ankiety , która dowodzi ilu troli interesuje się tym forum . Jacy są rewolucyjnie czujni i jak ich jest mało .

 42. Boydar said

  @ Pan Kazik (41)

  Pragnę nieśmiało zauważyć, że pomysł z deklaracją własnego stanowiska, jest autorstwa Pana JO. Z niewielkimi modyfikacjami. https://marucha.wordpress.com/2014/03/08/wolne-tematy-16-2014/#comment-329445

 43. marost said

  QD39
  12% całkowitego braku poparcia to pewnie robota desantu od Sakiewicza

  Ech tam… jaki Sakiewicz??? Z polskich mediow – zwlaszcza TV …- TVP info „wychodzi z siebie”, „bije” taka presja, ze niesposob toto ogladac… majac do dyspozycji inne, mozna sie obejsc bez tej propagandy wojennej – troche ruskie, troche tutejsze drugiego obiegu i te ostatnie tygodnie mozna jakos przezyc.
  Ale ludzie w Polsce, nie dysponujacy innymi srodkami przekazu jak tylko to co schodzi z anteny wierza w wojne. Z kilkoma znajomymi nie dalo sie rozmawiac. Bedzie wojna i koniec. Opowiadal mi ktos, komu wierze ze nie zartowal – wpada wieczorem sasiadka najwyrazniej pod wrazeniem… jak sie okazalo – pod wrazeniem tego co zobaczyla w TV i pyta: i Co teraz? – jak my mamy te okopy budowac? – jakie okopy? – to wy nic nie wiecie? – wojna bedzie…itd.
  To sie Polakom w Kraju udziela i wcale sie nie dziwie… na to co podaja polskie przekaziory trzeba spojrzec z boku – a to co widac?- to tylko wstyd komukolwiek opowiadac…gdzie jakie jednostki wojskowe? – gdzie sa samoloty, srodki obronnne….?- kurde to autentyczna paranoja!!!!!.
  Pamietam „dyskusje narodowa” przed referendum akcesyjnym… slyszalem takie glosy – „niech w koncu tu przyjdzie Niemiec i tym krajem zarzadzi…”

 44. Marucha said

  Re 41, 42:
  To fakt. ankieta nie była moim pomysłem. Zaproponował ją p. JO.

 45. Marucha said

  Re 43:
  Czasami rzucę okiem na kanały zagraniczne ściągane przez miskę paraboloidalną.
  Owszem, większość łże jak pies… ale chyba tam częściej, niż w Polsce, słychać głosy rozsądku i jakieś nieśmiałe próby dopuszczenia do głosu drugiej strony.

 46. RSA said

  Proponuję kolejne ankiety.
  1) czy popierasz rozmieszczenie w Polsce wojsk amerykańskich
  2) czy w przypadku mobilizacji wolałbyś walczyć z Rosją czy z obecnym reżimem okupującym Polskę.
  3) czy wziął byś udział w demonstracji poparcia przed ambasadą rosyjską

  Drugie pytanie nie jest przypadkowe. Na Ukrainie ogłosili, że poborowi zamiast do wojska, będą trafiać do gwardii narodowej. To znaczy, że nie ufają armii. To znaczy także, że powstanie przeciwko Rosji organizacja paramilitarna, albo wojskowa, która będzie w zdecydowanej większości składała się z banderowców.

 47. Premizlaus said

  Ode mnie piąteczka. 🙂

 48. zetem1 said

  A ja dałem Putinowi 0.Nie będę popierał diabła choćby walczył z innym diabłem,bo jest to dokładnie to samo co robią i robiły zawsze USA.Nie popieram także odrodzenia ZSRR-bis które się nam szykuje.Na tym wszystkim stracimy tylko my,Polacy,co jak zwykle dajemy się zawsze wpuszczać w maliny jakimś szabas gojom z jednej i z drugiej strony.Bezsens,podskakiwać aż się rozwalimy na ścianie.

 49. Krzysztof P said

  RSA punkt 2 pytanie źle sformułowane.
  Przeciez Rosjanie nie zrobią w Polin ” mobilizacji ” przeciwko reżimowi tusko_kaczo – chazbarze ?
  A może są już…… jakieś przecieki???

 50. Boydar said

  Ojczyzno, cóż z nami czynisz …

 51. Marucha said

  Re 48:
  Sam Pan jesteś diabeł. Ten z najniższych rang, bo głupi.

 52. Marucha said

  Jeszcze nie minęła doba, a już mamy prawie tysiąc odpowiedzi…
  Gratulacje dla hasbary.
  Niezły wynik – jakieś 16%.

 53. zetem1 said

  Re 51.Zobaczymy,czas pokaże.Chciałbym się mylić.Nie twierdzę że jestem najmądrzejszy,i innym rozumu nie odmawiam,tak jak nie dumam nad pańską rangą.

 54. revers said

 55. 25godzina said

  @Zetem Rosjanie jak się ruszą, to z przyzwyczajenia pójdą pewnie na Berlin, Zamiast siać defetyzm, kombinuj gdzie tu się zaczaić żeby przy okazji zrobić porządek w Polsce.

 56. gracjusz said

  Boydar ; cudo ! zapodałeś…. Dzięki. Słucham już ze dwudziesty raz

  Przy okazji poczytałem o gen. Denikinie , jednej z postaci filmu
  na http://ioh.pl/artykuly/pokaz/z-matki-polki-wdz-biaej-rosji,1089/

  z Artykułu podkopiuję dwa zdania :

  Nigdy Lenin i Trocki nie byli tak bliscy klęski! Na drodze do zwycięstwa Denikinowi stanęli jednak… Polacy.

  W pamiętnikach generał z goryczą przypisuje zwycięstwo bolszewickiej rewolucji… Piłsudskiemu (marszałek też czasem żartem zwał się ojcem chrzestnym Sowietów), któremu nie darował „wiarołomstwa”.

 57. Tekla said

 58. Boydar said

  @ Pan Gracjusz (56)

  Coś mi się robi z oczami jak tego słucham. Trochę głupio, ale mam nadzieję że to jakaś alergia.

 59. Krzysztof P said

  Ech Piłsudzki – ileż TY nieszczęść nam zgotowaleś przez swoją zaściankową „politykę „? Twoje indolenctwo i zaniechanie to… 60 milionów OFIAR terroru bolszewickiego !
  I nastepne Miliony POLAKOW w wojnie z Niemcami,Ukraińcami,Litwinami, – taki bowiem byłeś „geniusz wojskowy „, że nawet w1920 zwialeś do kochanki, zamiast BRONIĆ Ojczyzny !?
  Czy ja doczekam tych czasow,że ciebie masona, okultystę, bezbożnika i agenta obcych mocarstw, wywalą POLACY w końcu razem z ” zimnym Lechem ” z Wawelu?

 60. Boydar said

  „… W pamiętnikach generał z goryczą przypisuje zwycięstwo bolszewickiej rewolucji… Piłsudskiemu (marszałek też czasem żartem zwał się ojcem chrzestnym Sowietów), któremu nie darował „wiarołomstwa”…”

  My, Polacy, MUSIMY się pokajać. Przed Bogiem i ludźmi. Żeśmy paru skurwysynom pozwolili żyć. Kiedy naszym świętym obowiązkiem było przerwać w Imię Boże tą hańbę. I nie znalazł się nikt, kto by pojął. Mój Boże Jedyny, jaki straszny wstyd i sromota. Tak, zapłaciliśmy straszną cenę, ale nawet i to nas nie zreflektowało. Może dzisiaj, albo chociaż jutro … Boże, przebacz, i Ty Narodzie Rosyjski także.

 61. marost said

  AD40
  Rosjanie byli przez kilkadziesiąt lat, przez kilka pokoleń tak krótko trzymani za pysk przez komunistów, że teraz jak im Putin popuścił te 2-3% to są przezadowoleni ze szczęścia.

  Po pierwsze – z perspektywy cywilizacji lacinskiej, my szczescia Rosjan nie jestesmy w stanie okreslic – cywilizacja Turanska ma inne „miary szczescia”. Zycie dla nich ma nizsza cene niz dla nas, a Putin niczego im nie „popuscil” – on im poprostu dal to co dla nich ma ogromna wartosc – „silny wladca”. Wladca, ktory potrafi podporzadkowac sobie lub zapewnic sobie wplywy na kraje oscienne – to daje Rosjaninowi poczucie bezpieczenstwa i potegi dla siebie i Rosji.
  Niestety, te wartosci chocby w mniejszej skali przestaja byc dostrzegane w naszej Polsce, ktora Matke Boza ma za Krolowa, tymczasem jak to z latwoscia mozna obserwowac w ostatnich dziesiecioleciach – dla naszych wladcow im mniej tozsamosci narodowej, im mniej wlasnej, rodzimej wladzy tym lepiej, bo celem rzadzacych jest przekazywanie jej w obce rece. Najpierw sowieckiemu sujuzowi a potem eurosojuzowi. Z tej pozycji Putin i jego nastepcy nie znajda sympatii w Polsce a stosunki gospodarcze pomiedzy Rosja a Zachodem beda historycznie rozwijac sie ponad glowami Polakow, ktorzy zrobia Rosjii na zlosc i beda sikac w gacie.

 62. Jan said

  Ad 59
  Panie Krzysztofie ja w to wierzę bo wedle zasady – każde kłamstwo ma krótkie nogi.

 63. Rysio said

  re 61. Marost – muszę przyznać, że bardzo pojętne z ciebie pacholę.

  🙂

  Wynika z tego, że nawet gdybym napisał, że Putin popuścił 5% to by to chyba nic nie zmieniło.

  😦

 64. Zdziwiony said

  Popieram Putina dlatego, że tamten świat, polski świat białych dworków, lipowych alei prowadzących do zadbanych, dobrze prosperujących majątków, odwiedzin sąsiedzkich, salonów wypełnionych dziełami sztuki, bibliotek kryjących prawdziwe skarby, przestał istnieć pod naporem bestialskiej ideologii. Dzicz, która równała polskie domy, dyszała nienawiścią do wszystkiego, co polskie. Banderowcy,
  korzystajac z oparcia Niemiec grabili, mordowali, niszczyli i zniszczyli rozkwit Polski na Kresach.
  Paradoks prawda(?), tak, oczywiście wcześniej były zbrodnie bolszewickie, no ale nazizmu w Rosji nie ma:

  Бандеровские нацисты шествуют по Киеву

 65. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo sie boi o panuw pedaluw na Krymie jak sie tam zadomowi pan Putin.

  Co sie stanie z malszenstwa dwuch panuw pedaluw? Czy beda musieli brac rozwody? Czy znowu beda musieli sie ukrywac po szafach?

  Czy jak beda sie starac o paszporty szeby wyjechac to czy beda musieli wyjezdzac jak dwa niezaleszne pany pedaly czy tesz jako para malszenska?

  A co sie stanie z panami profesorami od edukacja seksualna w szkolach i w pszedszkolach ktuszy jusz pszyjechali?

  Ja pan Mordka bardzo sie denerwuje jak mysli o te swiatowe problemy i bardzo sie martwi o te czcigodne czlowieki.

 66. Boydar said

  Sepuku Czcigodny Panie Mordka, tylko sepuku.
  Ja się bardziej martwię, co mają zamiar robić w Odessie wasi dzielni wojacy z miłującego pokój Izraela. Jeśli to prawda że przyjechali w gości. Bo nie wyobrażam sobie, że staną okoniem, albo inną koszerną rybą, okropnym sołdatom Pana Putina. To znaczyło by, że mają „nieco” inną koncepcje spędzenia pobytu. Piękne miasto, ta Odessa. A jakie historyczne …

 67. Zdziwiony said

  Re 60
  Panie Boydar poczytaj Pan Iwana Bunina, który był pierwszym rosyjskim laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w rok 1933.
  O radzieckim rządzie w 1925 roku pisał: „Cóż to za odrażająca galeria przestępców!” W środowisku emigracyjnym był bardzo szanowany jako najstarszy żyjący pisarz rosyjski formatu Tołstoja i Czechowa. Podczas podróży do Sztokholmu po odbiór Nagrody Nobla został zatrzymany przez nazistów pod zarzutem przemytu kosztowności i zmuszony do wypicia butelki oleju rycynowego. Bunin był zagorzałym przeciwnikiem nazizmu.

  http://encyklopediaksiazek.cba.pl/Wiki/index.php?title=Iwan_Bunin

 68. marost said

  AD63
  Marost – muszę przyznać, że bardzo pojętne z ciebie pacholę.

  Moze i jestem dla kogos pacholem ale na pewno nie dla Pana…. Panie….jak tam sie Pan wabi????

 69. Boydar said

  PA-CHO-LĘ-CIEM

  To tak w ramach dbałości, nie żeby zaraz coś 🙂

  Ale Pan Rysio nieźle oberwał, gratulacje, Panie Marost 🙂 🙂

 70. u said

  Mowi Putin

  Autor :Paul Craig Roberts

  Amerykanie sa pozbawieni przez dlugi okres czasu przywodctwa politycznego i niezaleznych mediow, zadziwia sie wiec nad prostymi odpowiedziami rosyjskiego Prezydenta i sens innych pytan mediow, z ktorych wiele demaskuje wplyw propagandy Waszyngtonu.

  Amerykanow takze zaskoczy jak komentowanie wydarzen na Ukrainie mija sie z nieustannym potokiem klamstw, ktore wyplywaja z Waszyngtonu i jego europejskich marionetek, i presstitute (doslowne przytoczenie slowa) mediow.

  Opanowanie Putina, brak prowokacyjnych oswiadczen i grozb, nacisk na praworzadnosc i uszanowanie woli ludzi kompletnie kontrastuja z zachodnimi grozbami i ich poparciem dla obalenia demokratycznie wybranych wladz. To jest zdumiewajace, ze jedyny leadership na swiecie dociera z ” Rosji, Chin i trzech innych krajow Ameryki Pld.” Zachodni swiat utracil caly swoj potencjal dyplomatyczny. W miejsce tego oparl sie na propagandzie, grozbach, wymuszaniu, schematach obalania rzadow, ktore najpierw demonizuje.

  Nalezy zauwazyc, ze Putin wciaz sie powtarza i pyta dlaczego Zachod wykreowal kryzys na Ukrainie. On zwrocil uwage na wazny punkt, ze w postsowieckich panstwach praworzadnosc i demokracja, sa kruche. Demokracja i praworzadnosc sa podkopywane za pomoca obalenia demokracji przed jej ukorzenieniem i silowym ustanowieniem nielegalnych wladz. Ten punkt nie podlega dyskusji. Dlaczego, i z jakich powodow Zachod unicestwil demokracje i konstytucyjny lad na Ukrainie?

  To, ze Putin zadaje takie pytanie to nie oznacza, ze nie zna odpowiedzi. On nie odpowiada, gdyz jest dyplomata i nie traci nadziei, ze zwyciezy zdrowy rozsadek i dobra wola. On wie, ze zachod popieral obalenie ukrainskiego rzadu w ramach wyznaczonej strategicznej ofensywy, skierowanej przeciwko suwerennosci i niepodleglosci Rosji. Przyjecie Ukrainy do NATO oznacza powstanie amerykasnkich baz rakietowych na Ukrainie. Pamietam, jak byli przerazeni Amerykanie sowieckimi bazami na Kubie.

  Putin wie, ze Waszyngton w pogoni za swiatowa dominacja prowadzi swiat do wybuchu niebezpiecznej wojny, w ktorej zadna ze stro nie zaakceptuje – kleski. Z tej przyczyny nuklearna bron zostalaby uzyta. Putin wie z jakich powodow Waszyngton wycofal sie z antybalistycznego traktatu antyrakietowego i instaluje balistyczne pociski rakietowe w Polsce jako „odstrasznie nuklearne Rosji.” Putin wie, ze powodem dla ktorego Waszyngton zmienil swoja doktryne wojenna jest przeprowadzenie wyprzedzajacego ataku przeciwko Rosji.

  Putin rowniez wie, ze tylko Europa moze zapobiec ostatecznej destrukcji. Putin unika w tym celu prowokacyjnych oswidczen i podjecia przeprowadzenia zdecydowanych akcji. On ciagle ma nadzieje, ze Europa doceni jego odpowiedzialne zachowanie, w przeciwienstwie do lekkomylsnego zachowania Waszyngtonu i uswiadomi sobie, ze zarowno Europa jak i NATO musza uniemozliwic Waszyngtonowi pogon za hegemonia, pogon ktora prowadzi swiat do zniszczenia. Putin ma nadzieje, ze instykt samozachowawczy Europejczykow przewazy na zadza posiadania waszyngtonskich pieniedzy i zaproszeniu na obiad do Bialego Domu.

  Putin kierujac sie tym humanitarnym i rozumnym podejsciem dal tym samym sie poznac jako prawdziwy lider swiata. Waszyngton sie temu przeciwstawia, demonizujac jego przywodctwo. Przywodctwo Putina frustuje Waszyngton i czyni Putina kandydatem „do zabojstwa.”

 71. Rysio said

  re 66/67. Ależ ja bardzo dobrze wiem, że Pan Marost ma coś około 100 lat.

  Chciałem go tylko trochę rozruszać, a on mi się nie daje.

  🙂

 72. Fran SA said

  To pytanie tytulowe to jest rzeczywiscie jak kij w mrowisko!.
  Moze dlatego dyskusja zeszla na tak zwane opinie osobiste
  a nie polityczne, czy strategiczne.
  A rzeczywiscie Polacy maja wlewane do glowy co i raz to inne pomysly historyczno- publicystyczne.

  Jak ktos rzuci haslo: autonomia dla Slaska – to bardzo nie lubimy pani Merkel; a jak ktos rzuci haslo: niezaleznosc Krymu- to nie lubimy Putina i calej Rosji. Za oderwanie Kosowa od Serbii -nienawidzilismy Miloszewicza i wszystkich Serbow.
  Bardzo autonomiczna republika Osetii, zdaniem wielu Polakow jest czescia integralna Gruzji, ktora to Gruzja traktuje Osetyncow jak podludzi i pastuchow i odmawia im prawa o czlowieczenstwa.. bo to gorsza rasa od Gruzinow.

  Mamy bardzo ‚wysublimowane’ poczucie racji politycznych w kontekscie ratowania zycia. Gruzini bestialsko i po nocy wymordowali prawie 2000 Osetyncow, ale zeby sie do nich dostac, trzeba bylo powystrzelac 60 zolnierzy ONZ, ktorzy pilnowali autonomii Osetii Poludniowej.
  Zupelnie bezwolnie popieramy mordowanie Tuaregow, Palestynczykow, Sudanczykow i katolikow na Haiti.

  Polscy poslowie sie zeszmacili glosujac w parlamencie europejskim przeciwko autonomii Palestyny. (bo to ‚integralana czesc Izraela!!)

  Nikt, nikt slowem nie pisnal jak nam zabierali Lwow i Kresy Wschodnie; bo to chodzilo o Polakow a takich nie zna historia.
  My przebaczamy banderowcom, a zydom placimy kolejne odszkodawanie.
  Czy niektorzy Polacy i ich ‚przywodcy narodowi’ przypadkiem nie wpadli zakutymi glowami do kubla z pomyjami?

  A tymczasem, wlasna historie smagamy pejczem jak zdechlego konia, bo mamy nadzieje, ze sie ozywi.

  Nie wiem, co jest w tej chwili dobre dla Polski. I pewnie duzo ludzi nie wie.
  Dla mnie ( i dlatego popieram Putina) jest ratowanie zycia ludzkiego i ratowanie spokoju codziennego zycia mieszkancow.
  Jak moze jakikolwiek wierzacy czy bezbozny Polak popierac mordowanie na Majdanie??
  Przeciez to nie Putin obalil ukrainski parlament.
  Kupe pilsudczykow bedzie powtarzac za ‚Ziukiem’:
  ‚konstytucja- prostytucja’ i popierac nazistowskie burzenie parlamentu, i to tuz przed wyborami.
  Nie mozna bylo doczekac do wyborow?

  Polityczne partie w Polsce, zeby uratowac wlasne siedzenia, pyskuja zgodnym chorem na Putina, bo przeciez mamy zobowiazania unijne i NATO-wskie. Wobec Polakow i Polski nikt nie ma zadnych zobowiazan.
  Wolimy kopac rowy i szance , straszyc sasiadow obcymi samolotami, zamiast szanowac zycie polskich rodzin.

  Obecna polityka Polski wpadla we wlasne sidla. Nie mozemy zyc w zgodzie ze wschodnim sasiadem, ale bankrutujaca Unia ssie nasza krew i zabiera nam coraz wiecej pieniedzy.
  Zdaniem niektorych komentatorow na Zachodzie, Polska jest nastepna na liscie panstw do odstrzalu.
  Zamiast pieprzyc kto lepszy: hitlerowskie Niemcy czy banderowcy to raczej nalezy sie zastanowic nad polityka Polski wobec polityki Putina.
  Putin reprezentuje Rosjan. Dlatego nie lubimy i Putina i Rosjan.
  A po tansze zakupy jezdzimy do Niemiec bo nas nie stac na polskie ceny.
  Wolimy wydac 100 milionow dolarow na samoloty do mordowania ludzi niz zapewnic pokoj i chleb polskim dzieciom.
  Zaden z obecnych politykow nie reprezentuje interesow Polski.

  Nikt w Polsce nie domaga sie dochodzenia w sprawie katastrofy w Miroslawcu gdzie zginelo cale dowodztwo lotnictwa. Nikogo nie obchodzi los 7 polskich generalow, ktorzy zgineli tez w katastrofie samolotowej.
  A teraz lataja oglupiale baby, wielkie spece od wielkiej polityki, gotowe do kopania okopow przeciwko Rosjanom.
  Kto pod kim dolki kopie..

  Zupelny ciemnogrod i grzech nienawisci wobec wlasnego pokolenia, ktore tak chetnie spisalismy na straty.

  Dlaczego nie kochamy Polakow?

 73. Re: Artykul.
  Na miejscu Putina, oglosilbym roznymi kanalami informacyjnymi o niezwlocznym zatrudnieniu (w nawiazaniu do „wolnego rynku pracy”) amerykanskich pilotow klasy A (jak rowniez i innych ciekawych i utalentowanych zolnierzy) jako „kontraktorow” (najemnikow) do rosyjskiej armii.
  Po co draznic sie i uzerac w powietrzu czy na morzu, skoro mozna zalatwic taka sprawe w sposob pokojowo i ekonomicznie zwlaszcza, ze armia USA jest drastycznie redukowana (ciecia budzetowe) do ilosci „zawodowcow”…
  Wystarczyloby „podbic cene” wynagrodzenia i zagwarantowac bezpieczenstwo jak Snowdenowi z NASA.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A moze Gajowy zrobilby taki „Quiz” pt: „Co zrobilbys kiedy zostalbys Prezydentem RP???”..
  (ot, taka zabawa dla Czytelnikow z wyszczegolnionymi pytaniami jak: jakich dobralbys sobie wspolpracownikow? Jakie wydalbys rozporzadzenia dla wyborow powszechnych? itp. pytania…

 74. mieszko 1 na cenzurowanym said

  Dziwi mnie fakt że sprawa Krymu łudzaco przypomina sprawe przynależności Falklandów do Angli…przeciez niedawno odbyło sie tam referendum .Zachod wtedy nie oponował w tej sprawie..Dziś nikt tego faktu nie porusza

 75. yattakaj said

  Popieram politykę pana Putina w sprawie Ukrainy.

 76. Panie Gajowy Marucha kto mieczem wojuje ten od miecza ginie a kto sieje wiatr ten zbiera burzę Ja rozumiem pana że to dla pana niewygodne żeby się wielu dowiedziało jakie mam zdanie na temat tego co się w gajówce dzieje ale przykro mi pan mnie do tego zmusił.Proszę więc mieć pretensje do samego siebie .A co do mojej wiarygodności to przyjdzie na to czas kiedy zapukamy do drzwi gajówki i sprawdzimy kim pan naprawdę jest Mamy maile od gajowników którzy nie podzielają pańskich metod i poglądów .Ma pan więc do wyboru zagryźć wargi i znieść mnie po raz ostatni Sam pan widzi że nieustępliwi dochodzą do celu Dla mnie celem jest WOLNA POLSKA
  (…)

  Panie Stefanie,
  Proszę nie odwracać kota ogonem.
  Pan zaczyna spamować gajówkę. Pana wpis przepuściłem, ale nie będę przepuszczał 8 czy 10 identycznych wpisów porozrzucanych po całym forum pod różnymi artykułami.
  Pan chce zbawić Polskę takimi metodami? Łamaniem dobrych obyczajów?
  Admin

 77. bemek said

  Ad.40
  Panie Rysiu, a ta pogarda dla Tuska ściskającego piąsteczki?
  Mocno utkwił mi w pamięci wyraz twarzy Putina tuż po inscenizacji smoleńskiej, a jeszcze przed uściskami z Tuskiem. Taki strach z zakłopotaniem.

  Co do tematu asekuracyjnie i z nadzieją 4.

 78. Fran SA said

  Ad.76
  Stefan Dembowski
  Ciarki przeszly po plecach. Beda wchodzic bez pukania do gajowki i sprawdzac dane personalne?
  Teraz tacy sa potrzebni na majdanie.
  Karabin i spadochron mozna otrzymac na miejscu.

 79. Boydar said

  W stylu przypomina schyłkowego kibica. Bbrrrrrr … niby wiosna, a dreszcze człowiek ma, jak czyta takie rzeczy …

 80. Marucha said

  Re 78, 79:
  Gajowy będzie się bronił siłom i godnościom osobistom.
  Przy użyciu łopaty i broni czarnoprochowej.

 81. Luxeuro said

  „Stefan Dembowski” – moje antydotum, omijać a nie tarcic energie.

 82. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/chinskie-media-o-ukrainie-zachod-doprowadzil-do-balaganu/qlnbr

 83. @78, 80:

  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą –

  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!

 84. Fran SA said

  Ad. 54
  Revers
  Bardzo lubie tez te piosenke w wykonaniu Zary i D.Piewcowa.

  I lubie te ballade Okudzawy:

  Staraja soldackaja:

 85. Boydar said

  Panie Gajowy, może niech Pan już wyłączy tą sondę, bo nas wszystkich zamkną.

 86. Marcin said

  Czy Putin jest taką samą ich marionetką jak reszta ? Czy może marionetka przeżyła rodzaj odmiany duchowej i zerwała się ze sznureczków ? Czy ta tzw. rechrystianizacja Rosji jest tylko grą? Jak Putin doszedł do władzy i kto właściwie pchnął go aż tak wysoko? Jest tyle pytań a tak mało odpowiedzi?!

 87. Boydar said

  Stare chińskie przysłowie mówi „kto dużo pyta, dostaje dużo odpowiedzi”.

  Po co Panu te pytania, Panie Marcinie ?
  Czy jak już Pan będzie ‚wiedział’, ugotuje Pan z nich zupę ?
  Czy dzięki tej wiedzy, Pański syn nie zostanie pedałem, a córka galerianką ?
  Czy Pański proboszcz, nie zorganizuje wyborów miss mokrego podkoszulka w domu parafialnym ?
  I tak dalej. Tak ogólnie, abyś Pan nie wziął tego personalnie do Swojej Rodziny.

  Wiedza jest rzeczą bezcenną, ale starzy Chińczycy potrafili znaleźć wiele sensu, nawet w pozornym bezsensie – „nigdy się nie zastanawiaj, kogo kochasz i co jesz”, to również mądrość z ojczyzny Konfucjusza.

  Jaka to dla nas różnica, z jakiego jaja dinozura wykluł się Władymir Władymirowicz. Dla nas ważne jest dokąd zmierza, i czy dzięki temu mamy szansę żyć w zgodzie z Bogiem, ludźmi i samym sobą.
  I tylko to powinno podlegać ocenie, bo Pan Bóg ma własny plan dla świata i własne sposoby, jak z największego zła, wyprowadzić największe dobro. Nie zaglądajmy Mu w „karty”. Patrzmy na swoje własne, takie jakie nam dał, a nie są byle jakie. Tylko my nie rozumiemy nawet czterech trefli.
  Proszę zauważyć, że nasza gajówkowa ankieta, nie ocenia Putina, tylko to co On robi. Jest w tym wielka mądrość Pana Gajowego. Chwała Mu za to.

 88. konfuzjusz said

  Naiwny ten pan Stefan D. Management by intimidation. My przyjdziemy i my zapukamy. Niezle. Poruczniku, prosze przynieśc szklankę wody dla pana Stefana.

  Ech, ludzie…

 89. konfuzjusz said

  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą –
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  I powiedz:

  Pomyłka.
  Ja juz tu nie mieszkam.

 90. revers said

  ad84

  funkconuje do dzisiaj na kazdym majdanie za ofiarami nadludzcy oprawcy

 91. B. said

  Sowieckie sentymenty maja sie dobrze u Maruchy…

 92. Tekla said

  Ad.91
  proszę sprawdzic ile jest syntymentów ,,sowieckicch” na Onecie !!

 93. Griszka said

  http://www.veteranstoday.com/2014/03/07/putins-full-one-hour-interview-transcript/

  @91
  Dzisiaj są Eurosowiety, ze stolicą w Brukseli.

 94. JO said

  Ad.44. Niech Rosjanie wiedza, ze Tradycyjni Katolicy sa z Rosja.

  Boze Blogoslaw Rosji

 95. NICK said

  Cierpliwy Pan panie Gajowy.
  P.S.
  Przed chwila ktoś do mnie zapukał.
  Niepewnie otwieram…, uff… , sąsiad i pyta: a coś pan taki przestraszony?
  Mówię: Drogi panie Stefanie, dobrze, że to pan a nie pański imiennik z sutereny.

 96. NICK said

  Z sutenery?

 97. JO said

  Pan Stefan z Hameryki sie Spalil…

 98. JO said

  ad.60. I ja sobie takie slowa powtarzam . Niech kazdy z nas nie zejdzie z tego swiata dopoki.., dopoty nie zabierze czynna modlitwa zycia jednego z takich s–synow…

 99. marost said

  AD94

  Niech Rosjanie wiedza, ze Tradycyjni Katolicy sa z Rosja.

  Nic nie laczy lepiej niz wspolny wrog… tym razem – eurosojuz brukselski

 100. Luxeuro said

  🙂 Nie jest łatwo.

 101. ewas said

  Dzisiaj, o 18.15 w TV TRWAM wystapi Jaroslaw wraz ze swoja swita;Beata Szydlo,
  Andrzej Duda itp.Dalszy ciag tego spektaklu bedzie o 21.40 w RADYJU M.

 102. revers said

  ad91 superB euro sowietus, z zydokomuny jeszcze w latach 80 co nie ktorzy wyjechali, Chruszowowa z NY ciebie naslala? czy twoj mentalny Trocki? ile jeszcze ludzi zamordujesz przez odstrzal lub majdanska ustawke w nowej jewropie?

 103. Luxeuro said

  Zamiast w Wolne Tematy, zamieszczam tutaj bo to na temat Rosji i Putina,

  Ad. 207 – Ciekawe skąd on te niektóre swoje informacje zdobywa. Ropy się nie wydobywa z skał łupkowy !!!

  Nie ma skarg w sprawie szczelinowania lub wydobywania gazu łupkowego ??? 🙂 10:00 i dalej to bzdury.

  Ekonomia USA siadła, użytek gazu spadł, ceny spadły bo jest więcej gazu . Ale tak zawsze nie będzie.

  Odsyłam tych co czytają po angielsku tu by się dowiedzieć jak tam wygląda z tym gazem w USA co nam obiecają. Bo to może być tak samo jak te obiecanki w 1939 a później koszty 10X większe niż oczekiwano.
  http://bittooth.blogspot.co.at/2014/03/tech-talk-arthur-berman-talks-to.html

  „Nie, Waszyngton nie ma „gazowej brońi” przeciw Moskwie”
  http://oilprice.com/Energy/Natural-Gas/No-Washington-Does-Not-Have-a-Nat-Gas-Weapon-Against-Moscow.html

 104. Luxeuro said

  Po śmiecę trochę bo te słowa są BARDZO ważne by zrozumieć co się dzieje na scenie geopolitycznej.

  Z pierwszego linku w Kom. 103,
  „Firmy naftowe muszą rozgłosić wielki okrzyk na temat gazu łupkowego, ponieważ to jest wszystko co pozostało w Świecie. Spójrzmy prawdzie w oczy: to są naprawdę straszne skały zbiornikowe, dlatego czekaliśmy tak długo, aż wszystkie bardziej atrakcyjne możliwości zostały wyczerpane przed ich rozwojem ( łupków).”

  „Oil companies have to make a big deal about shale plays because that is all that is left in the world. Let’s face it: these are truly awful reservoir rocks and that is why we waited until all more attractive opportunities were exhausted before developing them. „

 105. NICK said

  Sondaż.
  Trol(l)e? Są!
  Zaznaczyłem „4”.
  A pytanie brzmi: na jakiej podstawie można CAŁKOWICIE popierać?
  ŻADNYCH wątpliwości?
  Pytania moje – retoryczne?

 106. Lach said

  Jak mata się kajać panowie to kajajta.
  Drzew nie obryzgać.

 107. 25godzina said

  @NICK (105) >A pytanie brzmi: na jakiej podstawie można CAŁKOWICIE popierać?

  Np na takiej. Ja dałem „5” na zachętę i żeby wku*wić lemingi. 😉

 108. Boydar said

  @ Pan Lach (108)

  Lachu drogi, bądźże kurwa merytoryczny choć troszeczkę.

  Jeżeli z Twojej winy, Twojego zaniedbania, Twojej niewiedzy, etc,
  stało się nieszczęście, to trzeba się pierdolnąć w piersi,
  i powiedzieć MEA CULPA, MEA CULPA, MEA MAXIMA CULPA !

  Zrozumienie i przyznanie się do porażki, zwłaszcza moralnej
  świadczy o WIELKOŚCI CZŁOWIEKA,
  i daje mu prawo do noszenia tego miana.
  Inaczej jest banderowcem.
  Ludzie, mu to w końcu zapomną, bo tak już mają,
  jednak Pan Bóg nigdy.
  I do „dziesiątego pokolenia” będziesz doświadczał gniewu Naszego Pana.
  Bo dał Ci rozum i wolną wolę, a ty wybrałeś pychę i kłamstwo.

  Lachu, proszę, bądź LACHEM, nie banderowcem !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.