Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Homoseksualni żydzi świętują swoje atuty

Posted by Marucha w dniu 2014-03-11 (Wtorek)

Między 7 a 9 marca w Connecticut po raz dziesiąty odbyło się spotkanie homoseksualnych żydów. „Świętujemy nasze niepowtarzalne atuty i dary. To prawdziwe święto” – podkreśla rabin Debra Kolodny, dyrektor centrum Nehirim.

– To okazja do tego, by być całkowicie samym sobą, być w tym samym czasie w pełni queer i żydowski – tłumaczy Corey Friedlander, uczestniczący w spotkaniach od samego początku.

– Spoglądamy na judaizm przez pryzmat homoseksualizmu i na bycie queer przez pryzmat judaizmu – podkreśla. W programie obchody szabatu, joga, taniec, do tego spotkania w grupach, dyskusje, szkolenia z zakresu duchowego przebudzenia i politycznego wykorzystania świętych pism judaizmu.

Impreza skierowana jest do żydów, choć nie tylko. Z założenia wykraczać ma ponad różnice religijne, dlatego niektóre ceremonie sprawowane są w sposób reformowany, inne rygorystycznie. „Naturalnie, wielu uczestników zmaga się z tym, jak pogodzić ich seksualność ze światopoglądem religijnym. Szanujemy i wspieramy tą podróż. Dążymy do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, co oznacza, że różne podejścia muszą być szanowane i uznawane bez osądzania i krytyki” – czytamy na stronie centrum Nehirim. Udział w imprezie odbywającej się w Żydowskim Centrum Wypoczynkowym im. Izabeli Freedman możliwy był już od 375 dolarów [tanio, jak barszcz – admin].

Centrum w 2004 roku założył Jay Michaelson, nauczyciel, pisarz i aktywista promujący „Nową Kulturę Żydowską” i duchowość alternatywną, korzystającą m. in. z buddyjskich inspiracji. Nehirim oferuje spotkania dla żydów-homoseksualistów w każdym wieku, transseksualistów, wyznawców innych religii chcących zaangażować się na rzecz „tolerancji” i „różnorodności”, kobiet, studentów i osób starszych.

Nehirim to organizacja obecna także w przestrzeni publicznej, współpracuje m. in. z Catholics for Choice – lewicowo-liberalną organizacją o profilu zbliżonym do „Wir Sind Kirche”. „Katolicy za wyborem” walczą o legalną aborcję, zmianę katolickiego stanowiska w kwestii antykoncepcji, laicyzację religijnych instytucji charytatywnych, a także o reformę papiestwa i zniesienie celibatu w Kościele.

Źródło: nehirim.org
mb
http://www.pch24.pl

Dla gajowego ideałem postępowego człowieka jest żyd pochodzenia murzyńskiego, homoseksualista, kilka razy zmieniający płeć.
Admin

Komentarzy 10 to “Homoseksualni żydzi świętują swoje atuty”

 1. MufTur said

  „Dla gajowego ideałem postępowego człowieka jest żyd pochodzenia murzyńskiego, homoseksualista, kilka razy zmieniający płeć.”

  No i jeszcze powinien być uzależnionym nosicieliem HIV, samotnie wychowującym dziecko.

  Słuszna racja 🙂 – admin

 2. oldsten said

  A koszerne to one jeszcze som? 🙂

 3. Józef piotr said

  A ja jestem za tym aby 100 % żydów było homosexy i świętowało swoje atuty.
  Ale co ja mówię ? przecież oni rozmnażają się tyko przez baby a chłop może być bylejaki.

 4. syoTroll said

  # 3 Nie do końca przemyślane, no bo która nacja nie rozmnaża się tylko przez baby ?

 5. Zerohero said

  NIech się na temat wypowiedzą nasi żydofilscy „konserwatyści”. Wildstein, Cejrowski, Terlikowski…

  Zauważyłem, że już np. Ziekiewicz zmienił kurs wobec homo. Dawniej potępiał w całej rozciągłości, aż do przesady, a teraz wycofuje się rakiem. Tak to przesuwa granice dyskursu nasza „prawica”.

 6. Zerohero said

  a swoją drogą trzeba być niezłym psychopatą aby zawodowo wciskać ludziom taki kit, np. być lewakiem a grać prawicowca. Być szowinistą żydowskim a grać polskiego patriotę…

 7. Boydar said

  @ SyoTroll (3)

  Oooo, to jest Pan poważnie niedoinformowany. Według niektórych, kilkaset tysięcy żydów zaistniało ‚nagle’, wewgo czasu w kaganacie chazarskim. I są do tego stopnia „rodowici”, że obecnie nawet domagają się Palestyny. Obojętnie, jak było 500 lat temu (jeszcze trudno rozstrzygać), to co widzimy na własne oczy, przeczy Pańskiej tezie o babskim niezbędniku w procesie rozmnażania „narodów”.

 8. Dooder said

  Zbliżają się święto Purim, więc już teraz świętują zwycięstwo nad goyami.

 9. maurycy said

  Musze przyznac ze to mi sie podoba ! musze choc raz zdecydowanie poprzec Zydow ! niech tak dalej robia aby zgnilza ich pozarla od ich wlasnej broni ! Bo to zydowsrtwo goraco popiera i finansuje pederastow !

 10. veely said

  AD1.

  W dodatku weteranka wojny wietnamskiej– pol inwalidka ale z trzema otworami-:)

Sorry, the comment form is closed at this time.