Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polskie Radio dla zagranicy: polscy katolicy zamordowali Żydów w Jedwabnem

Posted by Marucha w dniu 2014-03-11 (Wtorek)

Gross_swineAnglojęzyczna strona Polskiego Radia podaje informację o wystawie w warszawskim Muzeum Polskich Żydów na temat Polaków ratujących Żydów z zagłady. Autorzy informacji, powołując się na książkę Jana Tomasza Grossa, twierdzą m.in. że polscy katolicy zamordowali Żydów w Jedwabnem.

Wystawę o tym, jak Polacy ratowali Żydów w trakcie II wojny światowej można oglądać w Muzeum Polskich Żydów dzięki m.in. zaangażowaniu polskiego MSZ. Ma ona przedstawiać pozytywnie Polaków za granicą, promować działalność polskiego podziemia, rządu RP na uchodźctwie oraz pojedynczych osób duchownych i świeckich.

Szeroko o wystawie napisała też anglojęzyczna strona Polskiego Radia, opisując działalność polskiego podziemia i szerzej Polaków wobec zagrożonych zagładą Żydów. Dziennikarze Polskiego Radia na tym jednak nie poprzestali. Postanowili przypomnieć m.in. o książce Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” przedstawiającej mord na Żydach w Jedwabnem.

Zdania historyków na temat książki i samych wydarzeń w Jedwabnem są podzielone. Gross nie ma wątpliwości, że mordu dokonali Polacy. Wielu wybitnych historyków kwestionuje tak jednoznaczne spojrzenie. Polskie Radio nie zwraca jednak uwagi na to, że tezy Grossa są podważane i pisze bez żadnych wątpliwości, że książka „skupiła się na zapomnianej masakrze Żydów przez Polskich katolików”.

W dalszej części informacji Polskie Radio idzie jeszcze dalej i opisuje wyniki badań przeprowadzonych i przedstawionych przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Według nich, jak pisze Polskie Radio, „23 proc. respondentów nadal podtrzymuje przekonanie oparte na religijnych uprzedzeniach wobec Żydów, czyli winieniu ich za śmierć Chrystusa”.

Jeśli polskie władze chciały promować męstwo Polaków ratujących Żydów przed niemiecką zagładą w trakcie II wojny światowej, to Polskie Radio skutecznie poinformowało w języku angielskim (na polskojęzycznej stronie nie ma żadnej informacji ani o „mordowaniu Żydów przez polskich katolików”, ani o wynikach badań UW) o zachowaniu Polaków w czasie okupacji.

Że powoływanie się na książkę Grossa jest manipulacją? Widocznie nikt w polskich mediach nie interesuje się tym „drobnym szczegółem”.

Źródło: thenews.pl/polskieradio.pl
ged
http://www.pch24.pl

Komentarzy 25 to “Polskie Radio dla zagranicy: polscy katolicy zamordowali Żydów w Jedwabnem”

 1. Kazik said

  Czy to jest polskie radio czy „Nowy Dziennik Warszawski ” dla Polaków w okupowanym kraju ?

 2. MufTur said

  Ale przepraszam, to nie żydzi zamordowali Jezusa? To kto wołał „ukrzyżuj”? Moja ciotka?

 3. Luxeuro said

  W Polskim Radiu częściej się teraz napotyka audycje na temat Żydów.

 4. oldsten said

  Taaa…i jeszcze dni judaizmu w Kościele….hospody pomyłuj.

 5. DO ŚLEDCZEGO WYJAŚNIENIA SPRAWY ZA ŚMIERĆ BOHDANA PORĘBY ODPOWIADAJĄ CESARZ JAPONII I OJCIEC RYDZYK Z RADIA „MARYJA”

  https://marucha.wordpress.com/2014/02/10/oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby/

  Z relacji wynika, że Bohdan Poręba został OTRUTY dla Przerwania realizajci dokumentalnego filmu o JEDWABNEM. To jest mord POLITYCZNY, wymagający zbadania motywów, okoliczności i techniki zabójstwa. Do tych spraw dochodzi sprofanowanie zwłok i sparodiowanie ceremonii pogrzebowej, co wymaga określenia inicatorów tej profanacji, czego finalem bylo zalanie grobu wodą by UNIEMOŻLIWIĆ składanie kwiatów.
  Ja, traktując Cesarza Japonii jako mego DŁUŻNIKA, zobowiązałem go do Asekuracji Bohdana Poręby, wobec czego aż do śledczego wyjaśnienia sprawy za Śmierć Bohdna Poręby odpowiadają Cesarz Japonii i Rydzyk z radia MARYJA. Poza mymi roszczeniami finansowymi do Japonii sprawą Podmiotową jest tu KARTA ATLANTYCKA.
  ***
  Przypominam mą Deklarację na wieść o Śmierci Bohdana Poreby:
  http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=2430

  Śmierć Bohdana Poręby łączy się logicznie z filmem o JEDWABNEM, co obciąża pośrednio Cesarza Japonii jako Syna Abrahama. Bohdan Poręba przyjął moją kwalifikację śledztwa Abwehry w Jedwabnem, opartą na 4 dokumentach:
  – Warszawskie akta Hermana Schapera, dowódcy plutony egzekucyjnego Sonderkommando-A, które w Jedwabnem działało jako CIECHANÓW;
  – Opublikowane częściowo przez Leszka Bubla śledztwo Chruszczowa-Gomułki w/s Planu Rzymskiego, gdzie jest mowa o pogromie przez Hitlerowsko-Stalinowską Konwencję Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego ludności żydowskiej w Jedwabnem;
  – Opublikowana przez GRAWERA mapa do Karty Atlantyckiej, której uwierzytelniony politycznie egzemplarz znaleziono wtedy w Białymstoku, http://www.ahistoria.pl/index.php/2012/06/tajemnicza-mapa-rownie-tajemniczego-mauricea-gomberga/, na podstawie czego Oberkomando der Wehrmacht wydał Der ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu:

  oraz
  – Przyznanie przez Stalina dla Goldy Meir nagrody 500 miliardów $ za ZŁAMANIE w Jedwabnem Planu Barbarossa.
  Te dokumenty PRZEKWALIFIKOWUJĄ II wojnę światową, z której to racji Bohdan Poręba MUSIAŁ ZGINĄĆ, jak napisano w jego nekrologu: https://marucha.wordpress.com/2014/02/03/zagadkowa-smierc-rezysera/. II wojna światowa była bowiem wojną o Wschodnią granicę Niemiec na Missisipi a Japonia grając CHIŃSKĄ bombą atomową musiała się trzymać od wojny z daleka ponieważ potrzebowała samolotu dalekiego zasięgu dla operowania STRATEGICZNĄ bomba atomową, ale została ZMUSZONA do zaatakowania USA przez Hitlera
  właśnie mapą do Karty Atlantyckiej z Białegostoku.

  CZEŚĆ PAMIĘCI BOHDANA PORĘBY.

  Redaktor dpowiedzialny: Juliusz Prawdzic-Tell: http://www.wandaluzja.com

 6. syoTroll said

  # 2 Na prawdę dobrze by było się zdecydować, czy une są potomkami Chazarów czy Hebrajczyków. Bo Chazarowie raczej nikogo nie krzyżowali w Jerozolimie 20 wieków temu, ani niczego nie krzyczeli. Poza tym ważne też jest kto krzyżował, ale to już mniej związane z tematem.

 7. Lily said

  A kto wmurowal kamien wegielny pod ten obiekt?. Czy to nie ten sam,osobnik wstrzymal ekschumacje w Jedwabnym?. Teraz stawiaja mu pomniki i nazywaja ulice i place. Jak dla mnie,to nie ma roznicy miedzy nim,a pozostalymi „polskimi” prezydentami.(Sluzyl dwom panom).Wstydu nie maja wszyscy Ci,ktorzy uwazaja go za „bohatera,patriote” polskiego.

 8. Aro said

  SyoTroll – dobrze Pan gada. Musimy obrać pewien kurs, albo, albo. Nie możemy raz winić współczesnych żydów za ukrzyżowanie, a innym razem twierdzić, że Jezus żydem nie był. Chazarowie tego nie dokonali, ale nie są też naszymi braćmi w wierze. I należy ich izolować od tego tematu, by następne pokolenia nie łączyły ich jakkolwiek z Chrystusem.

 9. Jan said

  Ad 2
  Pan nie jest poinformowany na bieżąco jaka jest aktualna wykładnia posoborowego Kościoła w tej sprawie,, a opiera się na ”antysemickim” przekazie Ewangelii
  Wydany i zatwierdzony ”przez największego z rodu polaków” Katechizm podaje, że odpowiedzialni za ukrzyżowanie Pana Jezusa są — Chrześcijanie. Czego nijak nie potrafię sobie przyswoić i zrozumieć.

 10. Jan said

  Ad 7 Lily

  Ten samolotowy męczęnnik narobił najwięcej złego w sprawie.
  Magnum delirium w łepetynach werbalnych patriotów,jego czcicieli psioczących na dominację semitów. Bo jak to pogodzić..

 11. Marucha said

  Re 6, 8:
  To nie tak.
  Po pierwsze – nadal mamy Żydów, potomków autentycznych Semitów.
  Po drugie – Chazaria przyjęła talmudyczny judaizm wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza, czego się nie tylko nie wypierają, ale wręcz szczycą.

 12. nanard60 said

  Ta ksiazkaTomasza Grossa nie jest warta ani jednego Grsza !!!

 13. Fran SA said

  Moj ulubiony ‚aniegdot’:

  Вы избранный народ и Израиль земля обетованная. Но вас там всего 4 миллиона.
  – А это у нас там офис.

 14. Brat Dioskur said

  Szczerze mowiac ,ze zdumieniem dowiaduje sie ,ze Muzem Zydow Polskich jest juz czynne!Przeciez echa ceremonii otwarcia tego obiektu powinny poteznym grzmotem obiec kule ziemska i poslac do lamusa otwarcie olimpiad w Londynie czy Soczi ….tymczasem nie bylo zadnej wzmianki o tym przeciez epokowym wydarzeniu ani w gajowce (ladnie to tak?) ani ,co juz podwojnie zdumiewa ,w zachodnich mediach!Do diaska ,przeciez bym o tym wiedzial!
  No ale skoro juz mamy w koncu TO, na co Polacy oraz „krole i prorocy” czekali nie tylko ” jednej nocy” to powinien znalezc sie tam na pewno jeden eksponat!.A mam na mysli obraz Matejki „Przyjecie Zydow w Polsce” ! …..obok zas wystawic stoisko z umyslowwymi wybroczynami Grossa!

 15. marta15 said

  Czyli te gnidy i skunksy ( czyli zdrajcy) rzucaja w eter swiatowy KLAMSTWA powolujac sie na doopiasta ksiazke doopiastego klamcy uchodzacego za „hystorka”, ktory po to napisal ten stek wyssanych z palca bzdur ,
  aby nabic sobie prywatna kiese i uszczknac troche ‚swiatowej” slawy.
  a debile bezmyslne w to uwierza bo debil wierzy w to co slyszy w „mediach”. a takich mamy WIEKSZOSC.
  I debila prawa nie przekona bo on ma ja gdzies.

 16. marta15 said

  correction.
  I
  debila prawda nie przekona bo on ma ja gdzies.

 17. Miet said

  Re.15.

  Pani Marto, niech Pani zechce sobie uzmysłowić, że to nie są debile i nie dlatego rozprzestrzeniają kłamstwa o Polakach, że im brakuje rozumu.
  Oni wiedzą co mówią i wiedzą komu ta ich mowa przypadnie do gustu a komu nie. Oni wiedzą dla kogo pracują.

  To był i jest największy błąd wielu Polaków, którzy tłumaczą te wszystkie antypolskie poczynania bydlaków typu Grossa, ich niewiedzą lub głupotą.
  Oni wiedzą co robią, Pani Marto – czyli to nie bezmyślni debile.

 18. marta15 said

  Panei Miet , ja nie pisze o bydlakach typu Gross i tem podobnych bo oni WIEDZA co zrobic aby zarobic i na czym.
  Ja pisze o tej masie uzytecznych, bezrozumnych idiotow zwanych spolecznestwem amerykanskim ,kotrzy te bzdury nie tylko kupuja , ale jeszce uwazaja to za oczywsta prawde.
  A i w Polsce ich tez nie brakuje, bo takowych tez spotkalam co to z zapartym tchem sprzedawali mi „rewelacje Grossa’ szczerze w nie wierzac.

 19. marta15 said

  BARDZO ciekawy , wart przeczytania artykul.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/106692,ruchomy-rzad

 20. Jack Ravenno said

  Ad. 2 i jeszcze „krew jego na nas i dzieci nasze” – nie ma jak się wyprzeć 😛

 21. Siggi said

  ~Mcx2cx : z sieci…….

  Znany izraelski historyk wojskowości Martin van Creveld powiedział, że Izrael w jeden przepiękny dzień może być zmuszony do zniszczenia europejskiego kontynentu przy użyciu wszystkich rodzajów broni włącznie ze swoimi zasobami jądrowymi, jeśli odczuje zbliżanie się końca swojego państwa, podkreślając jednocześnie, że Izrael uważa Europę za wrogi cel.

  Mówiło się o tym w wywiadzie dla dziennikarzy przeprowadzonym na falach 7 programu żydowskiego Radia i było przetłumaczone w środę na język arabski przez informacyjno – analityczne i badawcze Centrum Prasowe.

  „Mamy setki bojowych głowic jądrowych i rakiet, które mogą osiągać różne cele w sercu kontynentu europejskiego, w tej liczbie cele usytuowane dalej od Rzymu, stolicy Włoch”- powiedział Creveld, dodając, że większość stolic europejskich będzie najodpowiedniejszym celem dla sił lotniczych Izraela.

  Izraelski historyk potwierdził zdolność Izraela do zniszczenia całego świata jeśli Izrael poczuje, że jest skazany na zniknięcie.

  Co się tyczy Palestyńczyków, powiedział historyk, to Izrael obecnie realizuje konkretną strategię w oparciu o masową deportację narodu palestyńskiego i ma zamiar wygnać wszystkich Palestyńczyków bez wyjątku, a znajduje się teraz w oczekiwaniu na odpowiedni moment, żeby dokonać tego czynu.

  „Dwa lata temu tylko 7-8% Izraelczyków popierało to rozwiązanie w stosunku do Palestyńczyków, dwa miesiące temu ten wskaźnik zwiększył się do 33%, a dzisiaj według badań ankietowych przeprowadzonych przez Instytut Gallupa wskaźnik ten wzrósł do 55%”- zauważył Creveld.

  Historyk podkreślił, że Izrael powinien wykorzystać dowolny incydent, który da mu doskonałą możliwość wypędzenia Palestyńczyków, na przykład tak, jak to miało miejsce w czasie rzezi w Deir Yassin w 1948 roku (o tym wydarzeniu można przeczytać w Wikipedii – autor).

  Odpowiadając na pytanie o to czy Izrael nie żywi obaw, że będzie uważany za państwo zbójeckie w przypadku wypędzenia Palestyńczyków, odpowiedział on: „Izrael jest państwem, które nie przejmuje się tym co inni o nim mówią, a wy powinniście pamiętać słowa byłego ministra obrony Mosze Dajana, kiedy powiedział: >Izrael powinien zachowywać się jak wściekły pies żeby wyglądać niebezpiecznie w oczach innych i nie powinien być państwem, któremu można wyrządzić szkodę<
  zwiń

 22. Dragunov said

  Czy ten pijacki bełkot w wypowiedzi 5, podpisany przez Juliusza Prawdzica-Tella nie obraża przypadkiem pamięci zmarłego, ś.p. Bohdana Poręby?

  Zacząłem to czytać i mnie zmroziło. Kto to przepuścił na tej witrynie i w jakim celu? Dlaczego tego jeszcze nie skasowano? Kpiny i podśmiechujki można sobie urządzać z różnych spraw, ale powinny być jakieś granice. Pamięć zmarłego, zasłużonego Polaka to jednak coś, co powinno być na tej stronie chronione, a nie obsikiwane przez byle nachlanego Juliusza Prawdzica-Tella.

  Jeśli pan Juliusz Prawdzic-Tell jest osobą upośledzoną, a nie pijakiem, przepraszam za ostre słowa, ale apeluję o niepublikowane jego wypowiedzi.

 23. MIŁOŚNIK J. T. GROSSA BRONI HONORU BOHDANA PORĘBY, więc Czyżby Bohdan Poręba ODSTĄPIŁ od mojej interpretacji Jedwabnego na rzecz Grossowskiej? GNOJEK nie ma innego arumentu poza domem wariatów NKWD.

 24. NICK said

  Ad.22. P.Dragunov.
  Czy, dla Pana, P. Juliusz jest za trudny?
  Proszę się nie martwić! Dla mnie też!
  Dla, prawie, wszystkich. I CO?
  Czy przez NIEROZUMIENIE a przede wszystkim, brak poznania opinii, wszelakich a zwłaszcza właśnie na temat śmierci Bohdana Poręby, które to, przedstawia P. Juliusz, PIERDOLI Pan takie farmazony???
  PASZOŁ!

 25. NICK said

  P.S. 24.
  Przepraszam Pana.
  Trochę się uniosłem.
  Ale. Powinien Pan DOKŁADNIE zapoznać się z Gajówką. W tym z P. Juliuszem.
  Wtedy – ma Pan prawo oczerniać.

Sorry, the comment form is closed at this time.