Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziękujemy McCainowi za wygadanie się

Posted by Marucha w dniu 2014-03-14 (Piątek)

W związku z wydarzeniami na Ukrainie amerykański senator John McCain wezwał administrację prezydenta Baracka Obamy do odwołania decyzji w sprawie wycofywania tarczy antyrakietowej z Europy Wschodniej i ponownego poruszenia kwestii rozmieszczenia elementów systemu obrony przeciwrakietowej USA w Czechach i Polsce.

Zareagował na to prezydent Republiki Czech Miloš Zeman.

Uważał on i nadal uważa, że ten projekt jest nieefektywny. Natomiast minister spraw zagranicznych Czech Lubomír Zaorálek dodał: „Nasze bezpieczeństwo nie jest narażone na dodatkowe zagrożenia”.

Pomimo burzy krytyki pod adresem Rosji, wywołanej w czeskich mediach wydarzeniami na Krymie, propozycja senatora McCaina została przyjęta bez entuzjazmu. Na forum czytelników gazety „Lidove noviny”, która ją opublikowała, pojawił się komentarz: „Całe szczęście, że nie mamy radaru. Chociażby pozostaje nadzieja, że będziemy się przyjaźnić, a nie walczyć z sąsiednimi państwami. Nie cierpię idiotów, noszących broń pod nieobecność wrogów”.

Josef Hála, wójt wioski Jince położonej niedaleko poligonu Brdy, ocenił propozycję senatora z Arizony w sposób następujący:

Cieszę się, że po tylu latach Amerykanie wreszcie przyznali się, przeciwko komu zamierzali zbudować u nas ten radar! Teraz jest oczywiste, że od samego początku nie był przeznaczony do ochrony przed północnokoreańskimi czy irańskimi rakietami. W rzeczywistości cała tarcza antyrakietowa była wymierzona w Rosję. Myślę, że senator jest wojskowym jastrzębiem, który nie liczy się nawet z gospodarczymi realiami w samych Stanach. Wiemy przecież, że USA obecnie znacznie zmniejszą liczebność żołnierzy.
Niektórzy nasi politycy cały czas straszą Rosją. Moim zdaniem, jest to wymysł, Rosja nie stwarza żadnego zagrożenia. Jesteśmy Słowianami i powinniśmy pomagać sobie nawzajem.

Oto jak wójt Josef Hála ocenia sytuację na Krymie:

Większość ludności ciągnie tam w stronę Rosji. Kiedy rosyjskojęzycznym osobom nie pozwala się na mówienie w ojczystym języku, to zaczynają szukać drogi do kraju, gdzie będą traktowani jako równoprawni obywatele.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 14 to “Dziękujemy McCainowi za wygadanie się”

 1. Krzysztof P said

  Popatrz panie co sie porobiło na tym świecie? Chłop czeski ma wiekszą wiedzę polityczną od Senatora USRela?!!
  Mc.Cain, to jednak wyjatkowo durny egzemlarz…chyba tylko Hilarowa mogła mu dorównać?

 2. AlexSailor said

  U nas patridioci dostaną orgazmu.
  Będziemy tarczą!
  Będą w nas walić jak w bęben bez żadnych konsekwencji.
  No i „ameryka będzie bezpieczna”.

 3. Zbyszko said

  Tarcza jest potrzebna w Polsce po to, by uzasadnic stacjonowanie wojsk amerykańskich pilnujących interesów zachodnich korporacji eksploatujących nasz Kraj. Chodzi tylko i wyłacznie o eksplotację i nic więcej. Gdyby w Polsce nie było żadnych bogactw, to kto by tam ją chciał w Unii czy Nato. Wskazuje także na to, fakt prawie całkowitego rozbrojenia naszych wojsk, na wypadek gdyby im jakieś patriotyzmy zaczęły chodzic po głowach. Polska podobno produkuje najwięcej złota w Europie, czytałem niedawno na Neonie24

 4. anATOM said

  zdmuchna nas jak swieczke na torcie

 5. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 6. Re: Artykul.
  Ten „egzemplarz mckain” to taki zydowski palikot na smyczy rockefelera…
  Ma tak „opracowane” form-szmulki, ze obraz przedstawiany przez niego zaraz wypada z ramy… ze wstydu…
  Ot, taki klown (wojownik-dekownik na tylach przy kuchni)…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Luxeuro said

  Ad. 6 – Bo ten pajac nie ma nic do oferowania swojej zonie i dla tego spędza tyle czasu uciekając od domu. O nie jest mile widziany w kręgach weteranów wojny w Wietnamie bo wiedzą kim jest.

  „Hej, Arizona! Wyświadczyj nam przysługę i pozbądź się tego baławana!

  Senator John McCain znalazł się pod atakiem, i słusznie. Bohater wojny w Wietnamie stał się zdrajcą Konstytucji i Stanów Zjednoczonych. We wrześniu odbyło się spotkanie z Johnem McCainem, podczas którego żołnierz Marynarki Wojennej, Blaine Cooper nazwał Johna McCaina zdrajcą, który pomaga wrogom Stanów Zjednoczonych.

  Trudno to opisać, trzeba samemu to słyszeć. McCain wspomaga dżihadystów w Syrii, popiera całkowicie Obamę, a nawet pozuje do zdjęć z wrogami Stanów Zjednoczonych. Ten człowiek nawet nie potrafi skoncentrować się podczas bardzo poważnych obrad dotyczących wsparcia dzihadystów w Syrii. Był zbyt zajęty grą w pokera.

  Gdy żołnierz zakończył swoje komentarze, McCain był kompletnie zażenowany, ale wyśmiał twierdzenie o zdradzie i stwierdził, że jego wyborcy głosowali na niego ośmiokrotnie i protekcjonanie zaproponował żołnierzowi, żeby ubiegał się o urząd.

  McCain popierał plany Obamy zaatakowania Syrii.”

  http://www.nagrocki.net/ameryka-jest-wielka/111-protesty-w-usa/248-zolnierz-do-johna-mccaina-aresztowalbym-pana-za-zdrade

 8. Zerohero said

  Nie cierpię idiotów, noszących broń pod nieobecność wrogów

  Mądre zdanie.

 9. Plausi said

  To także Polska była celem tarczy USA

  w latach 80-tych, znaczy my, kiedy to nasz bohater narodowy przekazał naszym przyjaciołom za oceanem dokładną listę celów w Polsce dla ich rakiet. Za ten bohaterski czyn nie bez racji, w demokracji się za to nagradza, został odznaczony przez rząd nazywany w mediach głównego nurtu „polskim” najwyższymi odznaczeniami i wstawiono go nawet do panteonu bohaterów narodowych obok takich bohaterów jak Branicki, czy w końcu „wieczny tułacz” Efraim, także bardzo dla naszego kraju zasłużony, który podobnie jak inny tułacz Rostowski potrafił „z pustego nalać” dla nas, jak to pięknie wyśpiewał Rosiewich, który w jednym refrenie potrafił ująć kwintesencję tzw. „kryzysu finansowego”, a my się musieliśmy namordować w daleko więcej wierszach.

  Dla ułatwienia sobie i aby się nie powtarzać odwołujemy się do linków.

 10. niereligijna said

  komentarze sa bardzo prawidlowe pod tym video

 11. marta15 said

  wiekszosc a moze i wszyscy „politycy”. ktorze sa obecnie w rzadach USA czy UE to kukielki, puppets wynajete i oplaceone przez wielkie , globalne korporacje aby reprezentwaly ICH interesy i ich cele.
  Uzywaja oni wielkich slow typu demokraccja, prawa czlowieka, pokoj, braterstwo , wolnosc itd, itp bo to ZAWSZE dziala ,
  bo to lud naiwny ZAWSZE kupi, bo lud lubi sie zaczadzac pieknym slowkami ,a nie patrzy na czyny.
  Nic dobrego sie od tych sprzedajnych , oportunistycznych , politycznych koorewek spodziewac NIE mozna.
  Te szmaty sie juz dawny zeszmacily, wyprzedaly swe sumienia i nie ma co liczyc ze sie zmienia.
  Jezeli juz to na gorsze.

 12. marta15 said

  tu kolejny przypadek jak zydki obskubuja durnych Amerykanow aby utrzymywali najbardziej krwiozercze panstwo swiata.

  „The United States and Israel have signed an agreement under which $429 million of American taxpayers’ money “will be transferred immediately to Israel” to fund its Iron Dome missile system……”
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/truthreport/us-give-israel-429-million-iron-dome-missile-system/

 13. Plausi said

  Ustalmy fakty i nazewnictwo

  Ad 11, 12 Marta15

  „wiekszosc a moze i wszyscy “politycy” ” WSZYSCY, parę przykładów, naturalnie tę znakomitą jakość gwarantuje jedynie odpowiednia selekcja. Wyjaśnijmy w tym miejscu, że służby tzw. specjalne są krańcowym przypadkiem PPZ, rodzajem mafii.

  „Uzywaja oni wielkich slow typu demokraccja, prawa czlowieka „, ale czy słusznie ?

  „tu kolejny przypadek jak zydki obskubuja durnych Amerykanow „, już zwracałem uwagę na to, że właściwie nie chodzi o Amerykanów, tylko o społeczność międzynarodową, poza tym żydki, my raczej mówimy o Izraelitach, są znakomitym narzędziem, ale nie więcej, i ich populacja poldega tym samym rygorom regulacji, co każda inna społeczność. Słusznym jest jednak, że zajmują pozycję uprzywilejowaną, z uwagi na funkcję jaką wobec społeczności MWF pełnią, ale czy są lepsi słupebnicy niż Izraelici do tej roboty, wyposażeni w torę, talmud i inne znakomite pomysły ?

  Opór przeciwko okupacji zaczyna się od słownictwa: „Należy unikać przejmowanie słownictwa władz okupacyjnych „, co podkreślamy przy różnych okazjach, bowiem pierwszą rubieżą wojny jest semantyka, wróg usiłuje nam wmusić swoją terminologię i jej semantykę. Przykładem niech będzie ofensywa USA: rozpoczęła się z dominacją nad dwoma kluczowymi pojęciami: demokracja, wolność i prawa człowieka. W międzyczasie wiemy co oznaczają w praktyce.

 14. Fran SA said

  Ad.7
  Luxeuro
  McCain nie jest zadnym bohaterem z Wietnamu. Udalo mu sie zniszczyc amerykanski samolot, chyba do tej pory nie bardzo dobrze wie po czyjeje stronie AMerykanie walczyli, bo siedzial w tzw. (bardzo podejrzanej) niewoli wietnamskiej przez 5 lat i zadaje sie bardzo dobrze mu sie powodzilo.
  McCain jest wzeniony w mafioso co to podkradl monopol na Budweisera (kiedys byl to dobre piwo- teraz nie kupuje od dawna to nie wiem).
  Anywya, bandziorek mial coreczke i koniecznie probowal ja ‚uszlachetnic.’
  McCain pochodzi z amerykanskieg establishmentu, ale widac, ze jest chyba marna popluczyna jankesowskich wojskowych. Przypomina takich zdegenerowanych hrabiow co sie rodza z szostym palcem.
  Wiec ten bogaty mafioso, wzenil coreczke w amerykanski establishment i kupil tesciowi miejsce w Senacie.
  Tak ci sie ostal McCain senatorem i chyba ma synekurke, bo w zadnym sposobem go jakos wywalic nie mozna, choc bez przerwy sa na niego skargi
  Obecnie McCain jest na steroidach i przeszczepach, placony przez Sorosa, i ma nienormalna coreczke.

  Mam pilna robote wiec nie moge dokonczyc, ale dopisze wiecej jak bede miec wiecej czasu

Sorry, the comment form is closed at this time.