Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Okrutna zbrodnia

Posted by Marucha w dniu 2014-03-14 (Piątek)

Wkroczenie Niemców do Polski w 1939 r. zapoczątkowało krwawy terror, w wyniku którego zginęły miliony ludzi. Okupanci wprowadzili również własne „prawo”. Jednym z jego celów było skłócenie społeczeństwa. Na jego mocy Polacy zostali w praktyce uznani za „półludzi”, a Żydzi za „podludzi”.

[Nie pomogło, jak widać, witanie czołgów niemieckich kwiatami przez Żydów we wrześniu 1939 roku – admin]

Za pomocą obrzydliwej propagandy Polaków zniechęcano do kontaktów z Żydami. Gdy nie przynosiło to efektu, w 1941 r. zadekretowano, że każda pomoc udzielona przez Polaka Żydowi będzie zagrożona śmiercią. Mimo to wielu nadal udzielało schronienia Żydom, zdając sobie sprawę, że w przypadku ujawnienia narażają się na natychmiastową śmierć. Szacuje się, że z grona Polaków przechowujących Żydów z rąk Niemców zginęło ponad tysiąc osób [Chyba trzeba tę liczbę pomnożyć przez 50 – admin]. Ponad 700 z nich znamy z imienia i nazwiska.

Szczególnie odrażające były mordy na całych rodzinach, gdy nie miano litości nawet dla kilkuletnich dzieci. Miejscem takiej okrutnej zbrodni były Siedliska koło Miechowa, gdzie 15 marca 1943 r. zginęła cała rodzina Baranków.

Heroiczna decyzja

Siedliska to malutka miejscowość sąsiadująca z Miechowem. Przed wojną w miasteczku tym żyło kilka tysięcy Żydów, którzy mieli własną gminę wyznaniową. Po wkroczeniu Niemców utworzono tu w 1941 r. getto, a rok później rozpoczęły się masowe mordy. Żydów mordowano m.in. na żydowskim cmentarzu oraz w lesie Chodówki. Niektórzy zostali umieszczeni w getcie w Słomnikach, a następnie wywiezieni do obozu zagłady w Bełżcu.

Niektórzy Żydzi próbowali się ratować, domyślając się, jaki plan zagłady został dla nich opracowany. Szukali więc pomocy u Polaków, prosząc ich o schronienie. Decyzja była zawsze trudna: oddalić czy przyjąć ściganych i ryzykować życiem swoim i swoich najbliższych.

Pięciu Żydów o nieznanym nam nazwisku, pochodzących najpewniej z Miechowa, poprosiło o pomoc rodzinę Baranków. Nie wiemy, co zdecydowało, że Barankowie podjęli tę heroiczną decyzję na „tak”. Z pewnością była ona bardzo trudna, gdyż rodzina nie składała się tylko z samych dorosłych, ale również z nieletnich dzieci. W niewielkim, drewnianym domu oprócz małżeństwa Wincentego i Łucji Baranków mieszkały ich dzieci: dziewięcioletni Tadeusz i trzynastoletni Henryk, oraz macocha Wincentego o imieniu Katarzyna.

Tragiczne chwile rozegrały się 15 marca 1943 roku. Pod dom Baranków przyjechali oprawcy. W ich gronie był Neumann, żandarm niemiecki, oraz kilku funkcjonariuszy Sonderdienstu – niemieckiej policji pomocniczej. Zwołali oni chłopów i nakazali usunięcie słomy ze stodoły. W wyniku tych poszukiwań znaleziono czterech Żydów (piąty był tego dnia nieobecny w kryjówce), których natychmiast rozstrzelano. Następnie w domu Niemcy przesłuchali Wincentego i Łucję, potem wyprowadzili ich do stodoły i tam rozstrzelali.

Tadeuszowi i Henrykowi powiedziano, by poszli do rodziców, w stodole kazano im uklęknąć i w tej pozycji ich zamordowano.

Po powrocie do Miechowa zbrodniarze zorientowali się, że zapomnieli, iż w domu Baranków zamieszkiwała również Katarzyna. W trakcie zbrodni ukryła się w zakamarkach domu. Następnego dnia została rozstrzelana przez niemieckich funkcjonariuszy.

Przez wiele lat zadawano sobie pytanie, jak to się stało, że Niemcy dowiedzieli się o tym, iż Barankowie przechowują Żydów. Nie ma co do tego pewności. Jak wynika z jednego z opracowań historycznych, prawdopodobnie informację o tym wymuszono torturami od osoby aresztowanej w związku z czymś innym. Po wojnie prowadzono kilka śledztw w tej sprawie, odbył się również proces. Mimo tych działań wiele znaków zapytania dotyczących tej zbrodni pozostało.

Polscy Sprawiedliwi

Historia rodziny Baranków oraz ukrywanych przez nich Żydów przez wiele lat była raczej nieznana. Dopiero w ostatnim czasie została pokazana szerzej. Warto wymienić inicjatywy przybliżające pamięć o heroicznej rodzinie, aby zachęcić lokalne środowiska do podobnego uczczenia innych Polaków zamordowanych za pomoc Żydom.

W 2006 r. z inicjatywy Macieja Pawlickiego powstał film dokumentalny „Życie za życie” w reżyserii Arkadiusza Gołębiowskiego, w którym jedną z wielu opowiedzianych historii były tragiczne losy Baranków. Trzy lata później została ona opisana przez Krystynę Samsonowską w wydawnictwie IPN „Kto w takich czasach Żydów przechowuje…”.

W 2012 r., w 69. rocznicę zbrodni, samorząd Miechowa wraz z Oddziałem IPN w Krakowie zorganizował po raz pierwszy obchody rocznicowe. Zaprezentowano na nich m.in. monety Narodowego Banku Polskiego z wizerunkiem Baranków oraz Ulmów i Kowalskich – dwóch innych najbardziej znanych rodzin zamordowanych za pomoc Żydom. Odtąd obchody odbywają się co roku. Na wniosek Alicji Sztern, jednej z najbliższych krewnych Baranków, w 2013 r. zostali oni pośmiertnie odznaczeni przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a przez Yad Vashem medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Niemym świadkiem tragedii sprzed 71 lat są drzwi ze śladami po kulach wystrzeliwanych do Baranków. Będą one przypominać o ofierze Baranków w Muzeum Polaków Ratujących Żydów, które powstaje w Markowej.

———————————–

Ksiądz kanonik Mirosław Kaczmarczyk – proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie
Dariusz Marczewski – burmistrz gminy i miasta Miechów
Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie

zapraszają na

obchody 71. rocznicy zbrodni na rodzinie Baranków i ukrywanych przez nich Żydach
które odbędą się 15 marca 2014 roku w Miechowie.

Program uroczystości:

11.00 – Msza św. w kościele pw. św. Barbary na cmentarzu parafialnym w Miechowie
12.00 – złożenie kwiatów na grobie rodziny Baranków wraz z poświęceniem pomnika nagrobnego po renowacji
12.30 – spotkanie w Muzeum Ziemi Miechowskiej (wejście od pl. Tadeusza Kościuszki), okolicznościowe wystąpienia przedstawicieli krakowskiego i kieleckiego oddziału IPN

oraz uroczyste przekazanie do Muzeum w Miechowie:

– Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski nadanego pośmiertnie przez Prezydenta RP rodzinie Baranków
– Medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” przyznanego przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie.

Dr Mateusz Szpytma, historyk, Oddział IPN w Krakowie
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 25 do “Okrutna zbrodnia”

 1. hulsz said

  Niemcy mordowali Polakow??Pierwsze slysze to pewnie byli Rosjanie przebrani w niemieckie mundury.Moge sie zalozyc ze niektore zaklute lby daly by sobie to wmowic gdyby tylko uslyszeli to w TV.

 2. Janek said

  Dla mnie osobiście postawa rodziny Baranków jest przejawem kompletnego zaczadzenia umysłowego durnych gojów ,ratujących kosztem własnych członków rodziny, najgorszych wrogów Polski i Polaków!Żydzi otrzymali od Niemców tylko to na co zasługiwali .Ten diabelski naród zasługuje na traktowanie jako podludzie,z tej racji ,że wszystkich gojów traktują jak zwierzęta ,bydło robocze ,które należy okradać i mordować!Żydzi to najgorsza banda bandziorów i psychopatów jaka chodzi po tej ziemi.I my Polacy mamy być teraz dumni z tego ,że V kolumna i propaganda żydowska wychowała w naszym społeczeństwie bezprzykładnych imbecyli ,samobójców gotowych wskoczyć w ogień za swoimi wielowiekowymi oprawcami?Na głupotę nie ma lekarstwa,a niestety Polacy chorują na chroniczną głupotę!A może ci wielcy historycy z IPN-u przedstawią nam jakieś fakty dotyczące ratowania Polaków przez Żydów?I skoro są tacy odważni intelektualnie i mienią się być Polakami ,to niech się zajmą nieustanną antypolską działalnością żydostwa na przestrzeni wieków.Jakoś o tym, cicho sza!Za to mamy do czynienia z ciągłą cyniczną ,talmudyczną propagandą gloryfikującą żydostwo kosztem Polaków,zaszczepiającą w mentalności społecznej jedyną słuszną i akceptowalną przez Talmud postawę Goja wobec Żyda!Polska idzie na zatracenie ,bo nie słucha prawdziwego Boga Jezusa Chrystusa ,nie słucha i nie wciela w życie prawdziwego nauczania Kościoła Katolickiego [nie mylić z Judaistyczną Sektą Soborową] odnośnie Żydów!Słucha za to fałszywych proroków Ratzingerów ,Wojtyłów i Bergogliów ,żydowskich agentów ,którzy tylko za sam swój stosunek do Synagogi podpadają pod ekskomunikę!

 3. Boydar said

  Janek, głąbie, Barankowie nie ratowali Żydów tylko Ludzi.

 4. Fran SA said

  Ad.2
  Janek
  To troche nie tak.
  Bylo duzo Polakow i duzo zydow, ktorzy zyli w zgodzie. Wiem to od moich dziadkow i moich rodzicow.
  A taki zwyczajny zyd w zarekawkach sleczacy na cyferkami, czy handlujacy weka i bajglami (precle) nikomu nic zlego nie robil, i babcia mowila, ze tylko u zyda mozna bylo ‚zborgowac’ i jak ktos nie mial pieniedzy to szedl do zyda, bo zyd czekal. Podobno, z opowiadan babci wiem, ze Polacy niechetnie udzielali kredytu.
  Na ogol pyskujac na zydow, mamy na mysli wierchuszke i tzw. mafie swiatowa, do ktorej naleza nie tylko zydzi.
  Moja mama chodzila do szkoly z zydowkami i bardzo sie z nimi przyjaznila. W 1939 roku, po wkroczeniu Niemiec, obie te podobno bardzo ladne, bardzo mlode zydowki zostaly bestialsko zamordowane przez niemieckich zolnierzy..
  One i wiele innych zydow wypedzano z domow i sklepow i powleczono je przez ulice pod kordonem wojska i zamordowano w pobliskim lesie.
  Babcia mnie prowadzila czesto do tego masowego grobu, o ktorym wszyscy w okolicy wiedzieli i duzo osob pamietalo, i prosila, zeby sie razem z nia pomodlic nad tym wspolnym grobem.
  Ja wiem, gdzie jest ten grob. Nikt sie nigdy nim nie zainteresowal, ani nawet Centrum Wiesenthala.
  A Polska placi kanciarzom odszkodowania.
  Chodzi mi o to, ze ogromna czesc zupelnie niewinnych zydow przelala krew w czasie wojny, zeby powstalo nowe panstwo.
  Jakos nie pamietam, zeby jacys bankierzy czy bogaci przedsiebiorcy byli w obozach albo we wspolnych mogilach.

  Naturalnie, byly srodowiska zydowskie nie bardzo serdeczne i byly bojowki zydowskie, ktore byly najmowane i przeciwko Polakom a i zydom. Stara metoda rozwalania spoleczenstw. Te metode zastosowano nie tylko w czasie II wojny swiatowej, potem w Jugoslawii ale i obecnie na Ukrainie.
  Zawsze dziala bez pudla!

 5. Marucha said

  Re 4:
  To dobry, wyważony, chrześcijański wpis.

 6. Ano said

  Ano… ale i p.Jan tez ma czesciowo racje /tragiczna/ Z tym, ze on patrzy na wydarzenia z DZISIEJSZEJ perspektywy a to bylo kiedys, kiedys.?
  Chazbara z New Yorku sama wydala na tych malomiasteczkowych zydow wyrok smierci. Zrobili to z premedytacja by znikneli starotestamentowcy. Posluzono sie Hitlerem i terrorem wojennym.Teraz podnosza giewalt i domagaja sie odszkodowania od gojem, mimo iz tajemnica jest powszechnie znana! Talmuldczycy to dzieci szatana i nic dziwnego, ze maja niebywaly TUPET w swoim s.synstwie!!!!
  Inna sprawa to nasz chrześcijanski obowiazek ochraniania kazdej istoty ludzkiej.

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Ja pan Mordka zawsze wiedzial, sze pan Gajowy i pan Fran to sa z nasza rasa.

 8. Wosiu said

  Z drugiej strony podobno powszechne było to, że jak Polacy nie mogli już dalej z różnych względów ukrywać danych Żydów i ci Żydzi zostali później gdzieś złapani, to denuncjowali tych Polaków.

 9. Jarus said

  Odważni i wspaniali chrześcijanie. Och, gdybym miał choć odrobinę ich cnót. Pan Jezus napewno ich zabrał do Siebie.

 10. Kar said

  re:4/Fran

  ..siermiezny worek na grzebiet, popiol na leb, lapcie lipowe na kulasy i chlosta w du_pe, bo za malo pokory dla dobrego zyda…to caly hipokryta Fran

 11. Janek said

  Ad3
  Pajacu ,na miano człowieka trzeba sobie zasłużyć,a ci rzekomi ludzie co wszystkich innych uważają za bydło i zwierzęta idące pod żydowski nóż ,miano istot ludzkich dawno temu utracili!Apokalipsa św.Jana jednoznacznie nazywa żydów Bestią ,która służy Smokowi.Mamy też drugą Bestię która posiada rogi jak Baranek ,lecz mówi jak Smok.Jest to V kolumna żydowska okupująca Kościół Chrystusowy i prowadząca chrześcijan do oddania pokłonu pierwszej Bestii ,czyli Synagodze [zbiorowemu Antychrystowi],a przez to Smokowi.Myśl i poznaj fakty ,zanim wskażesz na kogoś paluchem,piewco miłości chrześcijańskiej!A jeśli chodzi o państwo Baranków to ich katolickim obowiązkiem było chronić swoje katolickie dzieci i członków rodziny a nie ofiarowywać ich na ołtarzu żydowskiego apostaty i wroga Chrystusa!

 12. faSSi said

  re 10
  dobrze napisane ,
  wcale nie było tak kolorowo w latach ’30 , w mojej rodzinie nikt nie „czapkował” ( nie zdejmował czapki z głowy przez zydem) kiedy przejeżdżali w swoich bryczkach przez pole. zyd nie wypuścił pierwszego klienta ze sklepu dopóki czegoś nie kupił bo przyniosłoby to złe wyniki na cały dzień – oto jakie zabobony ciągną się za tym ………. prymitywnym pazernym myśleniem

 13. Janek said

  Ad6
  Ano – mylisz się !Ja patrzę na żydostwo z perspektywy 2000 lat istnienia Kościoła !Pozwolę sobie na mały przelot historyczny;bestialskie zamordowanie Boga-Człowieka,Jezusa Chrystusa,wymordowanie bez jednego św,Jana wszystkich Apostołów oraz zabijanie pierwszych członków Kościoła św.Szczepan,prześladowanie ,mordowanie własnoręcznie czy też inspirowanie władzy rzymskiej do krwawych prześladowań Kościoła,nieustanne próby przejmowania władzy w Kościele ,w Cesarstwie ,oraz w królestwach chrześcijańskich,za pomocą V kolumny,powoływanie do istnienia wszystkich istniejących herezji,a także wszczynanie krwawych średniowiecznych rewolucji i niszczenie ładu chrześcijańskiego poprzez niszczenie moralności ,lichwę, mordy rytualne,prostytuowanie chrześcijańskich kobiet ,handel żywym towarem,,podstępne ograbianie z majątków ludności ,rozpijanie narodów gojów itd…założenie masonerii zbrojnego ramienia synagogi ,nieustanna walka propagandowa z Kościołem i katolikami ,oszczerstwa i kłamstwa ,fałszowanie historii poprzez usuwanie z jej kart faktów obciążających żydostwo,rozpętanie wszystkich krwawych rewolucji oraz wojen światowych i wymordowanie dziesiątków milionów , jeśli nie więcej chrześcijan ,ograbianie i demonizowanie współczesnych narodów świata ,[Polska] przeniknięcie do Kościoła Chrystusowego i jego podbój przez tzw.sobór Watykański II,niszczenie na naszych oczach całego Objawienia Chrystusowego przez swoich „papieży”i „hierarchów”będących członkami V kolumny żydowskiej-jednym słowem kult Żyda niedługo sięgnie zenitu!

 14. Boydar said

  No widzi Pan, Panie Janku, żadnej krytyki nie chce Pan przyjąć. Gdybym spodziewał się, że ten „głąb” tak Pana zaboli, użył bym innego określenia, tylko że to nic by nie zmieniło – Pan „nie czuje blusa”. Pan nawet nie myśli jak Polak, Pan myśli jak żyd : opłaca się – nie opłaca się. Zdrowia życzę, i sumienia.

 15. Krzysztof P said

  Bo ja wiem? Prawda jest złożona i napewno gdzieś pomiędzy panami dyskutującymi ukryta? Temat JEST arcy trudny z psychologocznego punktu widzenia. Oczywiście,że Polska i Katolicka Rodzina nie po to została powołana by ” narażac na śmierć istnienie wszystkich ” – zaś z drugiej strony – Chrystus zginoł s w i a d o m i e za WSZYSTKICH ( dla odkupienia grzechów ludzkości, obecnych, przeszłych i przyszłych). Mistycy w dodatku TWIERDZĄ, że dobrowolne ( lub nie) poddanie się MEKKOM fizycznym lub psychicznym….uszlachetnia DUSZĘ,!!!? Zaś tortury za Wiarę, za Kościół Chrystusowy czy za 3 Świętą – nie są AŻ tak zatrważające jakby się postronnym obserwatorom wydawalo (Sw. A.Bobola)??
  Mianem ” Chrystusem Narodów ” określało się zazwyczaj POLSKĘ nasza Ojczyznę. Zawsze było gdzieś w zbiorowej świadomości, że dobry BÓG nam te wielowiekowe batożenie w y n a g r o d z i ? Mijały wieki, rozdrabniano nas…i nic z tego nie wynikało / może patrzyliśmy na NIE TEN wymiar /?
  No i teraz to Kol.Jan popatrzył na ów przypadek obdarty z mesjanizmu, REALNIE
  Tak jak patrzą na wydarzenia żydzi, brytole, żabojady, Usraelici etc. Nooooo…ma rację I TO JAKĄ !!?
  A mnie po łepetynie koluje natrętna myśl – czy byliśmy potepiani jak odnosiliśmy zwycięstwa w tym Świecie (militarne?) Jako żywo NIE !?
  No to może ten nasz MESJANIZM oparty jest na fałszywych założeniach, bo na cierpiennictwie, do którego ludzie z racji swojej ułomności mimo wszystko NIE powinni DĄŻYĆ? Powinni dążyc do KROLESTWA podobnego do tego Niebiańskiego opartego o Miłość i sprawiedliwość, bojażn Bożą ale także na HRAMONI duszy i ciała z poszanowaniem w s z y s t k i c h / łącznie z przyrodą /?
  Czyż nie powiedziane jest – zło dobrej zwyciężaj? Powiedziane, więc STWORCY zależało na tym, by Jego stworzenia i Świat rozwijał się nieustannie ( czyniąc sobie ziemie poddaną ) a nie – zwijał się przytloczony zbrodniami, które są pochodnym naszego ZANIEDBANIA????
  Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem tworzenia a nie ubolewań….

 16. Lach said

  A w 39 r. to mordowano Polaków, Ż/żydów nie tykano. Tak twierdziła moja familia. „Nasze idą” tak witano tych od wschodu i tych od zachodu też(?)

 17. Boydar said

  @ Pan Krzysztof (15)

  Jeśli już, oddzielmy dylematy moralne od bytowych. Idąc dalej tym tokiem pomieszanego rozumowania, postawmy zarzut braku rozsądku św. Maxymilianowi Kolbe czy w bardziej abstrakcyjnym wymiarze, św. Andrzejowi Boboli. Ja nie jestem filozofem, ja trzymam się tego co mówił Pan Jezus. Nie dla tego, że Mu wierzę (co jest oczywiste), lecz dla tego, że sumienie mi tak podpowiada. Nie wiem, jak postąpił bym ja sam, będąc tym czy tamtym; jednak dzisiaj i teraz, czuję, że słuszna jest tylko jedna postawa. Jeśli chcemy być ludźmi prawymi, a jednocześnie uważamy (i słusznie), że żydzi uczynili nam wiele zła, postępujmy przede wszystkim tak, by nie mogli tego robić dalej. Korzystanie z okazji do pozbycia się problemu przy sposobności hitlerowskiej, czy jakiejkolwiek innej, nawały, nie jest sposobem na wyjście z honorem z opresji (żydowskiej). I żadne spekulacje nic w tej kwestii nie zmieniają.
  Zabić, przytaknąć czyjejś śmierci. Jakie to dzisiaj proste. Zabijamy własne Dzieci w łonach matek milionami. Stało się to normą. A przecież śmierć to śmierć. Oswoiliśmy się z tym ? Hulaj dusza, piekła nie ma ! Więc chyba tak.
  Co dziwniejsze, dajemy milczące przyzwolenie na zabijanie nas samych. o czym świadczyły opinie w dyskusji o trujących szczepionkach. Aspekt moralności „lekarzy” pojawił się nieśmiało i jedynie w tle. Wyszło na to, że „lekarze” są cacy, tylko okólniki ministerstwa be. Żenada.

 18. kosa said

  Nie wszystko jest takie czarno biale na tym swiecie. Oczywiscie rodzina Barankow ratowala ludzi, prawdopodobnie ich znali, a to ze byli zydami bylo pewnie dla nich nieistotne w sytuacji zagrozenia zycia blizniego – to tylko swiadczy o ich humanitaryzmie i dobroci. Jednakze przez swoja dobroc i humanitaryzm skazali na smierc dwoje swoich malych dzieci. Nie sadze, ze nie zdawali sobie sprawy czym grozi ich czyn – niemcy juz sie postarali zeby wszyscy dobrze o tym wiedzieli. Podjeli to ryzyko, nie tylko wobec siebie ale wobec swoich dzieci – czy mieli takie prawo? Najswietszym obowiazkiem kazdego rodzica jest ochrona wlasnych bezbronnych dzieci – to powinno byc zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego potepiam ich dezycje. Nie dlatego ze nienawidze zydow (chociaz wielu z nich – ale nie wszycy – na to zasluguje), ale dlatego, ze posrednio, przez swoj brak wyobrazni/bezmyslnosc skazali swoje dzieci na smierc. Gdyby nawet niemcy nie zabili tych dzieci a tylko rodzicow, to jakie zycie by mialy te sieroty? Nie widze powodu to celebracji czynu Barankow, wrecz przeciwnie.

 19. Boydar said

  To już Pan Bóg niech rozsądzi i oceni. Ja zdania nie potrafię zmienić.

 20. Krzysztof P said

  Kol. Boydar

  Nie nawołuje i nie stoję po stronie ŚMIERCI.
  Zastanawiam się tylko ( wielokrotnie) czy BIERNOŚĆ nasza / osobista, rządzacych, społeczna i każda inna, NIE powoduje poprzez splot okoliczności takich tragicznych sytuacji / wyborów /.?
  Inaczej mówiąc; BUNTUJĘ się wewnętrznie gdy mam nadstawić policzek tylko dlatego, że kiedyś pozwoliłem, zaniedbałem, przeoczyłem ( na swoim małym poletku ) że ZŁO wyrosło i się rozprzestrzeniło??? Widzisz, ja bym tego TEMATU wogóle NIE tykał, gdybym nie dostrzegał, że zrobiliśmy się jako Narod olewacze, zgnuśnieni, miękkim (tego tam) robieni !!! Liczymy tylko na DOPUST BOŻY???
  A i ” kusy ” nie działa na początku nigdy FRONTALNIE, tylko małymi kroczkami omota, wyssysa krew i siły, zniechęca do jakiejkolwiek reakcji … Później to już jest ” z górki ” – czyli pozamiatane !!? Tak to widzę, bez filozofowania…..
  Serdecznie pozdrawiam. KP

 21. Boydar said

  No to doszliśmy do konsensusu, Panie Krzysztofie. Kłaniam się nisko.

 22. Kar said

  re:16/Lach

  ..dokladnie jak moja mama mowila (teren pabianicki, lodzki)

 23. Janek said

  Ad14 Boydar mąciwodo sam się demaskujesz więc nie czaruj.

 24. Nie będę niemieckiej zbrodni rozpatrywał pod kątem traktowania poszczególnych nacji. Dla mnie ważny jest człowiek, niezależnie do jakiej nacji przynależy. Każdy z nas ma swoje wady i zalety i każdy z nas musi wybierać przyjaciół. Jak mu się ktoś nie podoba, niech z nim nie przystaje. Natomiast robienie czystek etnicznych, jak to robili Niemcy jest zbrodnią i za tę zbrodnię powinni odpowiedzieć przed światem. A niestety, do końca – nie odpowiedzieli. Do tego wszystkiego, co niektórzy od Polaków upominają się restytucji mienia utraconego podczas Drugiej Wojny Światowej – to też jest zbrodnią, na polskim narodzie.

 25. adam said

  Bestia to syjonizm. W czasch Jezusa bestia istniała w postaci Sanhedrynu, to ta bestia uśmierciła Chrystusa. Jezus mówił do nich – pomiocie zmijowy, groby pobielane. Wojska rzymskie zburzyły Jeruzalem, bestia zginęła na długi czas. Bestia odżyła przy końcu czasów jako syjonizm (odrastające głowy!). Mowią o tym proroctwa Apokalipsy (odkrycie). Nie wszyscy Żydzi popierają syjonizm, ale niektórzy ludzie białej rasy tez go popierają. Niestety ludzie podchodzą do Bibli zbyt powierzchownie lub ją odrzucaja – stawiajmy na treść bardziej niż na formę. Ci co podają sie za spadkobierców Hebrajczyków nie są nimi, ani Chazarzy (turko- mogoł), ani Sefardim, Edomita z Kanaan. Jezus powiedział,że przyszedł do zaginionych owiec Izraela, Moje owce słuchaja mego głosu. Dlaczego są narody które to odrzucaja i sa głusi na głos Boga? Bo są synsgogą szatana, Apokalipsa 2.9; 3;9. Bestia niszczy chrześcijan już od lat, gdy się umocni w Europie i USA zacznie robic to samo. Zło posługuje się podstępem lub wyrafinowanym kłamstwem, które trudno zauważyc, jest bowiem „słodkie”

Sorry, the comment form is closed at this time.