Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja zablokowała port w Kłajpedzie

Posted by Marucha w dniu 2014-03-14 (Piątek)

Dwadzieścia lat temu, gdy pracowałem za granicą, rozpadł się ZSRR. Moi ówcześni koledzy z radością stwierdzili, że to już raz na zawsze koniec z Sowietami.
Poczyniłem wówczas niestosowną uwagę, że gdy niedźwiedź jest chory, byle małpa może go ciągnąć za ogon, ale gdy wyzdrowieje – biada małpie.
Przyjęto to z pobłażaniem, należnym „wschodnioeuropejczykom”… Nb. koledzy nie byli pewni, czy w Polsce używa się cyrylicy, czy alfabetu łacińskiego.
Admin

Rosja nałożyła na Litwę sankcje i praktycznie zablokowała port w Kłajpedzie, co spowodowało panikę wśród litewskich biznesmenów, gdyż uniemożliwiło eksport i import towarów.

Powodem sankcji jest poparcie udzielone nowym władzom Ukrainy przez litewski sejm, potępienie agresji Rosji wobec Ukrainy oraz potępienie okupacji terytorium suwerennego kraju przez Rosję. Litewski sejm oznajmił również, że popiera sankcje przeciwko Rosji, a także przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej.

Według PU Versli Lietuva, wartość eksportu z Litwy do Rosji w 2012 roku wyniosła 15,04 miliardów litów;  w porównaniu z 2011 wzrosła ona o 30,4%. Eksport ten stanowi jedną piątą całkowitego eksportu Litwy.

Wg. http://www.ej.by/news/world/2014/03/13/rossiya_zablokirovala_klaypedskiy_port.html
Gajowy Marucha

Jak to było? Nie strasz, nie strasz, bo się zesr…?
Admin

Komentarze 94 to “Rosja zablokowała port w Kłajpedzie”

 1. AlexSailor said

  Szkoda tylko, że to samo nas czeka.
  Co prawda portów nam nie zablokują, ale pewnie będzie również dolegliwe i brzemienne w biedę.

  W każdym razie środowiska antypolskie – nie ważne czy świadomie, czy beznadziejnych patridiotów ( ci drudzy są gorsi), zdemaskowały się wyśmienicie.
  I to można zapisać na jedyny, niestety, plus całej sytuacji.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Rosja w każdej chwili może zablokować import towarów z Polski.
  I co będzie?
  Ano rząd się jakoś wyżywi… ze „stypendiów” otrzymywanych z Zachodu.

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. darr said

  Tłumaczę to ludziom wykształconym wokół siebie (już nawet nie wchodząc w sprawy wolności Krymu, Ukrainy etc. bo tu media w Polsce zrobiły ludziom wodę z mózgu na dobre …) i widzę na razie minimalny postęp – przestali dyskutować, słuchają.
  Ale to orka na ugorze, bo o ile widzą że w Polsce źle, o tyle wina wiecie gdzie leży (w ich umysłach 😉 ) …

 5. hawo said

  ad .2

  jak zablokuja import to moze przeleje sie kropla i w koncu „stypendystow” na taczkach wywioza

 6. NICK said

  Admin.
  Chyba: „nie strasz… .”
  Litwinom współczuję INACZEJ.

  Racja – admin

 7. Zerohero said

  Przydałoby się wyjaśnienie co do metody blokady. Kłajpeda leży na Litwie, a blokada wód międzynarodowych nie wchodzi w grę. Czyżby port korzystał z toru wodnego przebiegającego przez terytorium Rosji?

 8. Marucha said

  Re 7: Prawdopodobnie zablokowano Zatokę Kurońską.

 9. Edgar said

  Panowie… nie defetyzować a poukładać sprawy logicznie.

  Otóż…

  Uno – Stara zasada panująca w przyrodzie- kiedy wilka osaczają psy, i widzi on beznadziejnośc sytuacji to daje nogę ale, żeby w lesie nie było, że z niego taki tchórz to łapie najsłabszego kundla i nim potrząsa.
  To samo widzimy. Rosja o powierzchni małej planety próbuje ukąsić Łotwę wielkości jeziora Ładoga…
  Nie trzeba dopisywac o czym to świadczy.

  Dos – proponuję nie mitologizować tych wszystkich ” a jak ruskie zakręca kurek to zobaczycie!” albo ” jak przestną kupować od nas skórki wieprzowe to się skończy biedą!”.
  Rosja o wielkości małej planety ma siłę nabywczą małej Holandii. Nie sądzę, żeby słychac było szlochy na świecie gdyby Holandia groziła blokadą handlową…
  Przestańmy zaglądąc w google earth z fascynacją i spojrzyjmy w realia. Putin najpewniej coś tam zablokuje „żeby ni ebyło, że tak im gładko przeszło” ale transakcje mają zawsze DWIE STRONY. Można zablokowac nadawcę ale wtedy i u odbiorcy padnie kilka firm i przybędzie kilku przeciwników carowi. Poza tym Unia ma wprawę w subwencjonowaniu.

  Tres – Gaz nie jest Putina własnością. Gazem w Rosji rządzą ci, którzy wsadzili Putinoczkina na stołek. Nie będzie sobie więc kręcił kurkiem bo go ukręcą. Pieniądz jest pieniądz panowie, a jak jeszcze ten pieniądz płynie gdzies dalej to już całkiem problem. Wtedy Putinoczkin musi dzwonić czerwonym telefonem na południe, czy może.

  Temu misiu sie urwało oczko i futerko też ma pocharatane. Łapką jeszcze macha ale wie, że czas na odwrót.

 10. hulsz said

  ad.9 pierdol,pierdol ja poslucham jednym uchem a drugim wypuszcze

 11. Edgar said

  Zapomniałem dopisać…

  Niebawem wypłyna kwity na Smoleńsk 😉 Misio juz grzebie w szafie. Co prawda jest umoczony w to przedstawienie ale ni eon jest prowodyrem i nie on trzymał guzik.
  On tylko wprowadzał błąd policję i troche się wyżył, bo to jego wroga utrącili ale…teraz to mu już wsio rawno. Za zadaptywanie śladów jest mniejsza kara niż za sprawstwo kierownicze 😉

 12. diesel said

  ad.10 chyba Pan troche przesadzil porownujac sile nabywcza Rosji do Holandi jeszcze prawdziwa blokata na polskiemieso sie nie zaczela a juz rolnicy na wschodzie Polski zaczynaja cienko piac jak Pan taki madry to znajdz im Pan inny rynek zbytu poza Rosja.Unia ma nasze wyroby gleboko w dupie

 13. Boydar said

  @ Pan Edgar (10)

  Dziwny Pan jesteś, ale co do (10) to myślę podobnie. Jedyne zastrzeżenie mam względem „… bo to jego wroga utrącili …” – nie tylko „jego”. Wynikają z powyższego różne wnioski. Aha, proszę, żeby nie wykłócał się Pan z Gospodarzem; jeśli masz Pan choć trochę racji, doceni to, na pewno.

 14. 25godzina said

  @Edgar Ta „analiza” jest warta tyle ile twoje hiszpańszczyzna.

 15. Fran SA said

  Ad.9
  Edgar
  Czy Klajpeda lezy w Lotwie?

  Jest to oczywiscie czyste pytanie i hipotetyczne zalozenie, ale jest szansa, ze moze byly jakies powody strategiczne, a niekoniecznie godpodarcze. Od kilku dni nad Baltykiem lataja samoloty amerykanskie.

 16. revers said

  msisiuEdgar jeszcze jak bys usraelski odstrzal F370 znalazl w Malezji to bys nie moczyl sie po nocach, a tak szczanie w pusta banie Edgara.

  http://t.co/iaMlSjxvKa

 17. Marucha said

  Re 9:
  1. Rosja posiada surowce, których nie ma Holandia. Holandia może sobie zablokować eksport serów i homoseksualistów. Porównanie jest więc totalnie chybione.

  2. Gaz jest w przeważającej części w rękach państwa, które kontroluje Gazprom. Zresztą Putin już pokazał oligarchom, że lepiej mu się nie narażać. A więc znów pudło.

  3. Nie wiem, skąd Pan wziął dane o sile nabywczej Rosji i co Pan przez to rozumie. Rosja ma w tej chwili bodajże ósme miejsce na świecie, jeśli chodzi o PKB, natomiast pod względem wielkości PKB ważonego parytetem siły nabywcze jest piąta na świecie. Gdzie tu porównanie do Holandii?

  4. Jeszcze jeden aspekt: Rosja jest dużo bardziej samowystarczalna, niż USA albo UE. Da sobie chyba radę nawet bez eksportu, co zresztą jest pure science fiction, bo istnieją Chiny, Brazylia, Iran itp..

  Re 10:
  Możliwe, ze tak będzie, choć ponownie nie wiem, skąd Pańska pewność, że Putin jest w to umoczony. Na pewno jednak niejedno wie o katastrofie na Siewiernym. Na przykład to, że tylko skończony idiota wsadza do jednego samolotu tyle osób piastujących ważne funkcje państwowe.

 18. revers said

  leca tablice z polskimi nazwami ulic na Litwie, ale co tam najwazniejsze ze rzond, knesejm ma majdan na glowie i w glowie, z powtorka w Moskwie.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-litwie-zerwano-tablice-z-polskimi-nazwami-ulic/zreky

 19. Fran SA said

  Ad.15
  Marucha
  Dziwi mnie, ze nikt sie nie czepia katastrofy CASA pod Miroslawcem. Tam juz napewno nie bylo Putina.
  I nikt nie proponuje dochodzenia.
  Sadzac po tym jak Zachod sukcesywnie i skutecznie rozbrajal Ukraine, zaczynaja mnie nachodzic brzydkie mysli na temat rozbrojenia armii polskiej i katastrof lotniczych, w ktorych nam zginelo cale dowodztwo armii i lotnictwa..
  No i ten gen. Petelicki.

 20. bankier Dionizy said

  szczególnie cenią sobie irańską wieprzowinę i kartole

 21. Marucha said

  Re 19:
  Otóż Panie Fran, wielokrotnie czepiałem się tej katastrofy parę lat temu, gdy jeszcze chciało mi się coś zamieszczać i pisać na temat Smoleńska.
  Przypominałem, że to była CZWARTA katastrofa samolotu za kadencji ministra Klicha i dziwiłem się (oczywiście nie na serio), dlaczego ten człowiek wciąż siedzi na swym stanowisku, dlaczego nie popełnił harakiri…

 22. Marucha said

  Re 20:
  Idiotów jednakowoż sobie nie cenią.

 23. Isreal said

  zdrówka niedźwiedziowi życzę – to obiektywnie…….
  subiektywnie lepszego losu dla Polski…….

 24. AniaK said

  Re22:
  Marucha do Maruchy?

 25. Marucha said

  Re 18:
  Unia kładzie duży nacisk na prawa mniejszości narodowych. Więc na pewno Polakom z Litwy pomoże..

 26. AniaK said

  @Marucha
  Dziękuję za sprostowanie. 🙂

  I ja tyż – admin 🙂

 27. Boydar said

  Zupełnie nie na temat –

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_14/Do-protestujacych-w-Kijowie-strzelano-z-siedziby-komendanta-Majdanu-8977/

 28. Marek said

  No i ten gen. Petelicki.

  ================

  Jest sporo wypowiedzi Petelickiego, jak jeździł po Klichu i Tusku.
  Drugie, nie wiem, czy się zapomniał, ale słyszałem, jak wyraźnie powiedział, że Afganistan służy służbom amerykańskim do robienia narkobiznesu.
  Mógł kogoś tym wqurwić.
  Trzecie, miał sporo wypowiedzi ciepłych o kibicach i ich postawie patriotycznej, to też nie mogł spodobać się internacjonalnym chazarom.

 29. Fran SA said

  Ad.21
  Marucha
  Nie chce umniejszac zaslug gajowki, ale mam na mysli roznych politykow i publicystow w oficjalnych gazetach, no i w sejmie a takze wsrod tzw. dociekliwych dziennikarzy.
  Oficjalnie krytykuje sie Rosje, Putina, prawie oficjalnie opowiadaja nasi politycy, ze ‚cos wiedza, ale nie powiedza’ na temat Smolenska. Teraz glosno wypowiedzial sie pan Kurski na temat Schredera. Ksiazki piszemy o Jedwabnem, bedziemy dyskutowac samolot malezyjskich linii lotniczych, a o polskich generalach cisza. Duzo sie mowilo i pisalo o… parze prezydenckiej ale juz prawie nic o tym, ze na slynny pogrzeb nikt zaprzyjazniony nie dotarl. Ooops, przepraszam, byl Szakaszwili.
  O pogrzebie szefow lotnictwa to nie pamietam, czy duzo pisali. Ale nikt nie wraca do tematu.
  Dlatego jak czytam o katastrofie smolenskiej i podtekstach, ze wiadomo, kto to zrobil, to .. rezonuje.

 30. wi42 said

  @9, 15 Edgar Fran
  Nie calkiem dobrze ze znajomoscia krajow u pana E.
  Nie wiedziec gdzie jest Klajpeda? To ci polityk.

 31. wi42 said

  Cos w stylu Edgara, ale konkretniej

  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=25768
  (Intelligence Review – Michael Billington)

  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=25286
  (Satanizm nadchodzi)

 32. wi42 said

  Ad meritum
  Chodzi nie o blokade portu. a o zrezygnwanie importu towarow z Litwy. Patrz podany w tekscie link.

 33. Griszka said

  W naszym przypadku Putin nie musi się wysilać. Wystarczy, że przykręci dwa kurki – jeden z ropą naftową, drugi z gazem.
  Oczywiście nikt z wyznawców sekty POPiS o tym nie pomyślał wcześniej.

 34. revers said

  Panie Fran: Że czystki byly w WP nie ulega wątpliwości, inaczej mogły by być zgrzyty przy pacyfikowaniu narodu. Był jeszcze problem niedoszłego samobójcy prokuratora wojskowego. Też skasowaano w miare niezależną prokuratore wojskową na rzecz najemnej dziczy i figurantów mudurowych podpisujących każda umowe lub bez umowy, na skinięcie palca na przejście każdej formacji z zachodu.

  ostał sie jeno gen.Skrzypczak bo zawieruszył mu sie raport wbiurku o stanie armii, przed Smoleńskiem, ale odseparowany, oddelegowany na zawsze na emeryturke, nawet jemu grzeczni panowie ze sluzb zrobili kontrole działki i mieszkania czy aby cos sobie nie zostawił na pamiątke jaka TT-tke lub czołg twardy.

  Ale rosną nowi po WAT-cie może kilku się węliznie w odpowiednim momencie w sztaby, centra dowodzenia i powiadą przeciwko rewolucji masońskiej, z kontrewolucją.Znam paru.

 35. Edgar said

  Odp do specjalistów od wyłapywania literówek – zwykłe przejęzyczenie z tą Łotwą. A w kwestiach merytorycznych cos do powiedzenia jest?
  Przeciez nie twierdzę, że jest przymus przyjęcia tego co piszę, za obowiązującą narrację.

  Panie Marucha – nie przeczę, że Rosja ma dochody, trzeba rozróżnić tylko kto dysponuje tą kasą. Z tymi dochodami jest jednak tak jak z liczeniem średniej krajowej w Polsce…podobno oscyluje w granicach 3,5 tys a czasem nawet 4 tyś i tylko wiekszość ludzi coś tam przebąkuje, że takiej wypłaty na oczy nie widzieli w życiu swoim.
  I o ile wiemy, że w Holandii robotnik może zarobić 3 tys euro to wiemy też, że w Rasiji robotnik zarabia z 200 euro.
  Puśćmy teraz tych dwóch robotników na zakupy…

  Widziałem też gdzieś wyżej o Petelickim…dla zainteresowanych słowo klucz -Gladio. Po co i dlaczego Petelicki zaczął politykować pod koniec zywota? Nie wiesz jeszcze? Prześledź temat na G a jak dojdziesz do wniosków czy pytań to możemy pogadać merytorycznie.

  Typkowie zaś o poglądach „pierdolisz…” idźcie do baru z innymi pokłócic się i pokrzyczeć jak to „Putin rozpierdoli wszystkich i zagłodzi wtedy będzie”.

  Adios.

 36. Edgar said

  Ps
  Do Pana Maruchy…zgoda pełna, Rosja posiada surowce itp.
  Ja jednak przypomnę, że inne kraje tez posiadają surowce. Statki zaczną pływać zamiast do Petersburga to do Johanesburga. Problem to nie jest az tak wielki jak sie przedstawia. Poza tym handel surowcami nie odbywa się na zasadach…przypłyneli i pooglądali na straganie co kupić. Obywa się na zasadzie umów długoterminowych. I jeśli Putinienko uzna, że te mozna „renegocjować” na własna rękę, to inne kraje mogą uznać, że mu „zapłacą”.

  Poza tym tak jak pisałem wcześniej – to zwykła przepychanka. Za jakiś czas okaże sie, że gaz płynie, ropa płynie, skórki wieprzowe „płyną”.

 37. Zerohero said

  Re 9, Edgar

  „Rosja o wielkości małej planety ma siłę nabywczą małej Holandii.”

  To żeś błysnął znajomością Geografii kolego. A teraz wytęż rozumek i powiedz czemu Kanada ma mniejszą siłę nabywczą niż Francja.

 38. Fran SA said

  Ad.35
  Edgar
  Ja to mam ochcote zwiedziec, kto sie tak bardzo przejmuje umowami dlugoterminowymi?
  (Jak np. zezwolenie bazy rosyjskiej na Krymie?)
  TYakie dlugoterminowe umowy mialo BP w Zatoce Meksykanskiej. Gaz z ROsji do Europy plynie tez na podstawie unowy dlugoterminowej, bo oba panstwa sa zainteresowane w obopolnej korzysci.
  A Rosjanie wcale nie musza tak wszystkiego kupowac co widac na przykladzie wymiany handlowej: Rosja – Niemcy, czy nawet Ukraina, ktora niczego i nigdzie nie sprzedaje z wyjatkiem Rosji.

 39. Edgar said

  Zerohero, wycieczki osobiste to sobie daruj albo zachowaj dla brata szwagra. To sprawa jedna.

  Druga to wyjaśniałem juz i rozumni pewnie wykoncypowali, że co innego dochód gminy a co innego ile jej mieszkańcy mogą kupić za swoje wypłaty.
  I o ile gmina może wydac milion na drogę to nie zajmuje się hurtowym zakupem mięsa dla swoich mieszkańców. To musza zrobić ze swojej kieszeni. Kum kum? Jeszcze nie?
  No to – jeśli do Rosji wpłyneło miliard dolaró za ropę to sadzisz pan, że ten miliard podzielili pomiędzy gazwiedź, ażeby ta miała na zakupy w spożywczaku?
  Nie, miliard wpłynął ale poszedł w większości na zagraniczne konta tych co trzymają gaz czy ropę w kieszeni. Ale ten miliard zostal doliczony jednak do salda ogólnego PKB.
  Już?

  Kim Pan, k***a, jest? Jakimś mentorem przed klasą uczniaków? Co to za sposób dyskusji?
  Spytaj się Pan, skąd państwo rosyjskie ma pieniądze ma subwencjonowanie rodzin i dzieci, na wszystkie ulgi… czy z prywatnych kieszeni, czy może jednak z zysków przedsiębiorstw państwowych?
  I przypominam, że rosyjski gaz NIE JEST w prywatnych rękach, lecz pod kontrolą państwa.
  Admin

 40. Griszka said

  @19
  Myli się Pan. Na koszernej prawicy co chwila rajfurzą, że za katastrofę CASY odpowiedzialni są Rosjanie. Oni święcie wierzyli do nie dawna, że w Polsce rządzi Rosja, ale po tym jak USA przysyła swoje samoloty i próbuje zainstalować elementy tarczy antyrakietowej wymierzone przeciwko Rosjanom tylko skończony głupiec może dać się na to nabrać.

 41. Zerohero said

  Dobra, podpowiem. Okres wegetacji roślin sie kłania. Rosja wydaje się duża na mapie, ale w rzeczywistości jest znacznie „mniejsza”. Te jej wielkie obszary to pustkowia o trudnym klimacie. Na tej samej zasadzie nie rozwodziłbym się nad wielkością dajmy na to…Mongolii albo Kazachstanu. No i Kanady 🙂

  To prawda, że tamtejsze tereny można wykorzystać efektywniej, ale z tą „planetą” to gruba przesada. Planetą okazuje się za to Europa i USA, bo mają liczne posiadłości (neo)kolonialne. Zapewniam, że Royal Dutch Shell nie ogranicza się do ziemi holenderskiej…

  A i jeszcze to:

  Przestańmy zaglądąc w google earth z fascynacją i spojrzyjmy w realia. Putin najpewniej coś tam zablokuje “żeby ni ebyło, że tak im gładko przeszło” ale transakcje mają zawsze DWIE STRONY. Można zablokowac nadawcę ale wtedy i u odbiorcy padnie kilka firm i przybędzie kilku przeciwników carowi. Poza tym Unia ma wprawę w subwencjonowaniu.

  Tak się składa, że Rosja sprzedaje Europie surowce, a kupuje przetworzone produkty. Surowce sprzeda komu innemu, a chętnych opchnąc produkty jest cała masa. To w Europie polecą miejsca pracy a nie w Rosji. Europa zmaga się z kryzysem i wzieła na klatę ograniczanie CO2. Europa ma w szafie trupy takie jak Grecja, ale nie tylko. Akurat kiepski okres aby okładać się z niedźwiedziem.

  Rosja o powierzchni małej planety próbuje ukąsić Łotwę wielkości jeziora Ładoga…

  Wschodnia Europa jest biedna, a wojna ekonomiczna może przechylić szalę. To Europa będzie mieć na karku upadłe kraje nadbałtyckie, Grecję, banderland itd. Za kilka lat to Europie ktoś porobi Majdany, bo nienawiścią do Rosji nie wykarmisz nawet Polaków.

 42. Plausi said

  I co się zmieniło na Ukrainie ?

  Wschodnia Ukraina: jeden zabity, dziesiątki rannych w starciach w Doniecku.

  Rzućmy okiem wstecz, jak widać była pokusa połknięcia 45 milionów zbyt wielka.

  Donieck jest ważnym regionem przemysłowym, czy Rosja zechce zrezygnować z części wschodniej Ukrainy, rosyjskojęzyczna, która jest trzonem gospodarki Ukrainy jak na razie nie wiadomo. W każdym razie w Doniecku już się zaczęła rozróba.

  Cytujemy:

  „… Według najnowszych danych został przy tym jeden człowiek zabity i c najmniej dalszych 26 rannych, jak podaje Jelena Petrjajewa, kierowniczka regionalnego urzędu zdrowia.

  Wieczorem demonstrowały setki zwolenników i przeciwników zbliżenia z Moskwą. Obu obozom udało się przełamać kordon policyjny. Naoczni świadkowie utrzymywali, że pro-zachodni demonstranci przybyli autobusami z zachodnich regionów Ukrainy. Prorosyjscy demonstranci pokazywali w telewizji metalowe pały do bicia i pojemniki z gazem łzawiącym, które rzekomo zostały zarekwirowane u pro-zachodnich aktywistów.
  (I co się zmieniło na Ukrainie, zabójstwa trwają nadal, uwaga tłumacza)

  Laut Umfragen sind rund 90 Prozent der Einwohner für eine Wiedervereinigung mit Russland. .
  Obszary o rosyjskim charakterze na Wschodzie i Południu Ukrainy nie uznały zmiany władzy w Kijowie i organizują obronę obywatelską. Jedynie na czarnomorskim półwyspie Krym przeszły tysiące ukraińskich żołnierzy do regionalnego rządu. Według sondażu około 90 procent mieszkańców są za ponownym zjednoczeniem z Rosją.”

  Krym był już w przeszłości rosyjski, przed 60 laty został przyłączony do Ukrainy.

 43. Zerohero said

  Przepraszam Panie Edgar. Może niepotrzebnie emocjonalnie reaguję, ale nie lubie pierniczenia bez sensu. Pierniczy – dostaje z buta. Taki jestem. A Pan pierniczy ZDROWO! Zwłaszcza ta „mała planeta” to było pierniczenie. Rosja nie jest ani taka mała ani taka wielka jak się wydaje.

  Oczywiście „siła nabywcza Holandii” to też pierniczenie. Ona wynika z działania holenderskich portów zaopatrujących pół Europy.

  Dania ma eksport-import rzędu: 100mld$
  Holandia: 470mld$
  Rosja: 350mld$ (eksport o 150 większy)

  Czy z tego wynika, że Holandia góruje ekonomicznie nad Danią?

  Poza tym siła nabywcza Holandii jest tu „wewnętrzna” dla Zachodu. W konflikcie takim jak Zachód-Rosja nie można się ekscytować, że towary latają z Niemiec do Francji i odwrotnie. Obrażając się na Rosję, USA/UE rezygnują z ekspansji ekonomicznej w tym kierunku. Miejsce zajmą inni i znacznie Zachodu będzie spadać.

  Chciałbym zwrócić równeiż uwagę, że np. taki pikuś jak „metale ziemi rzadkich” to nie rzuca się w oczy, ale ich brak jest bardzo dotkliwy. Chińczycy położyli na nich łapę ostatnio. Tak samo z importem energii. Gdy jest dobrze, to jakiś tam ułamek PKB i sie lekceważy. A co było w czasie kryzysu naftowego w latach 70? Okazało się, że ten „drobny” element położył gospodarki.

  Sankcji pewnie nie będzie, bo Zachód potrzebuje rosyjskich surowców. Rosja zatem będzie mieć kasę z eksportu, ale po cichu zacznie kłaść kłody pod nogi europejskicm eksporterom. A to higiena, a to normy, a to certyfikat. No i będzie tak, że Zachód szczeka a Rosja sankcjonuje. Tak się kończy pojedynek słowiańskiego Dawida z żydowskim Goliatem.

 44. JO said

  ad.40. Pamietac nalezy, ze w EU panuje filozofia Konsumizmu. W rzeczywistosci potrzeby ludzkie sa daleko mniejsze…. Rosja idac droga filozofii Chrzescijanskiej nie potrzebuje tyle ile to sobie Zachod Wyobraza….

  bo Bog daje Katolikom-Otrodoksom tyle ile Ludzie potrzebuja a Szatan tyle daje Upadlym L:udziom ile cialao ludzkie porzada a to wielka roznica i z tym zwiazane konsekwencje…

 45. Plausi said

  Podróże kształcą

  @Marucha: „Dwadzieścia lat temu, gdy pracowałem za granicą” Jak widać, podróże kształcą. Wielu Polaków, którzy nie ruszyli się z zapiecka, mają trudności zrozumieć istotę rzeczy, może to jest ta zaściankowa łatwowierność. Tym większa jest odpowiedzialność za losy kraju i społeczeństwa tych, którzy pojęli. Mamy uznanie dla pracy Maruchy, bo redakcja takiego blogu, to poważna praca.

  Przyjęto to z pobłażaniem, należnym “wschodnioeuropejczykom”… Nb. koledzy nie byli pewni, czy w Polsce używa się cyrylicy, czy alfabetu łacińskiego.

  Jak podkreślamy w linku, Polacy są może bardziej rezolutni, niż wielu „zachodnioeurpejczyków”, przy czym położenie strategiczne kraju jest katastrofalne, jak wielkie jest jego znaczenie, wskazuje historia Szwajcarii, kraj, który mało co zmieniał swe granice w przeciągu wielu stuleci i to niezależnie od tego, jaka burza przetaczała się nad Europą. Kto zna warunki naturalne Szwajcarii, wie jakie są korzystne.

  Warunki naturalne Ukrainy politycznie rzecz biorąc, są jeszcze gorsze niż Polski, co potwierdza historia.

  @Zreohero: „Sankcji pewnie nie będzie ” Na pewno nie będzie. Przysłuchiwałem się niedawno wypowiedziom polityków z RFN na oficjalnym kanale tamtejszej gadzinówki, wywijali się jak mogli, żeby się wykręcić z tego g..na,. w które ich pani Wiktoria, ta od „p…lenia UE” wrobiła, przebąkując coś takiego, że oni nie są w stanie zrobić świństwo Rosji, gdyż to by ich zbyt wile kosztowało. A jak wiemy USA utraciły w ostatnich latach dar przekonywania swych satelitów, bankruta nikt już nie bierze zbyt poważnie, może te błazny z Polski ?

 46. TOmUSAA+ said

  Wspomniano tu śp.generała Petelickiego. Według mnie on był jedynym, prawdziwym konkurentem obecnej łże-elity władz, prawdziwym ludowym trybunem, który miał wszystkie atuty popularnego przywódcy. Był w stanie zorganizować i pociągnąć za sobą ogromne rzesze stadionowych kibiców. To byłaby armia! I dlatego mówi się o nich w mediach per „kibole”, aby ich wszystkich obrz(ż)ydzić. Dlatego też generała „spacyfikowano”. On był realną przeciwwagą dla obecnego porządku WSI. Lepper zresztą też.

 47. bobola said

  @ 9 i nastepne
  Pan Edgar ma racje. Holandia ma wiekszy obrot towarowy ze swiatem niz Rosja. Jak podaje „Pocket World in Figures -2014 ed” (The Ecoomist) Holandia zajmuje miejsce 5 z wynikiem 3.6% wartosci handlu swiatowego a Rosja miejsce 8 z wynikiem 2.9 %. Holandia jest tez wiekszym eksporterem – 8 miejsce z wynikiem 3.08% swiatowego eksportu a Rosja -11 z wynikiem 2.45%.
  Jeczac nad stratami jakie kraje UE ponosza w wyniku wojny gospodarczej z Rosja musimy pamietac, ze wojny zawsze przynosza ze soba pewne uciazliwosci dla ciemnych mas ludnosci. UE zaatakowala Rosje usilujac wyrwac jej ukrainska nieruchomosci. Jest calkiem naturalne, ze Rosja sie rewazuje wojna gospodarcza. Po niej nastapi starcie militarne. Jeden z klasykow niemieckiej strategii pisal:” Wojna nie jest wylacznie aktem politycznym ale takze relanym politycznym instrumentem- kontynuacja ekonomii polityczej – czyli osiaganiem celow handlowych przy pomocy innych srodkow. „

 48. JO said

  Litwa Rzadza Zydzi jak PRL , ale to z Litwy Plynal ogromne ilosci Towarow, jako Panstwa zyjacego z Handlu. Zydostwo robi tam kase a zablokowanie Portu najbardziej wlasnie ich zaboli i o to chodzi Rosji.

 49. Edgar said

  Zerohero
  Łap pan częściej żarciki bo kiedyś panu żona powie „skocz do sklepu” i nieszczęscie gotowe.

  Jeszcze raz dla opornych – Liczy się ile może nabyć poszczególny obywatel za pieniądze które ma na ręke podczas wypłaty.
  Innymi słowy- kraj może importowac tylko tyle towarów i tylko takie towary na jakie stac jego obywateli.
  To jest proste jak tabliczka mnożenia na ściągawce.

  G… prawda, ale nie chce mi się pisać oczywistości – admin

 50. Mordka Rosenzweig said

  Correspondence of the „Jewish” US Army Attache Assistant in Kiev

  Ja pan Mordka znalazl pszelapana korespondencja od pan Jason Gresh and Ukrainian General Staff Igor Protsyk.

  Czlowieki kture muwia po rosyjski beda mogly sobie czytac.

  Correspondence of US Army Attache Assistant in Kiev

  We have hacked e-mail correspondence of US Army Attache Assistant in Kiev Jason Gresh and a high ranking official from Ukrainian General Staff Igor Protsyk.

  It appears that they are planning to conduct a series of attacks on Ukrainian military bases in order to destabilize the situation in Ukraine.

  Particularly, Jason Gresh writes to Igor Protsyk that it’s time to implement a plan that implies “causing problems to the transport hubs in the south-east of Ukraine in order to frame-up the neighbor. It will create favorable conditions for Pentagon to act”, says Jason Gresh.

  In his turn, Protsyk writes to some Vasil and tells him to arrange an attack on an airbase of 25 aviation brigade of Ukrainian air force stationed in Melitopol.

  This Vasil is responsible for arranging the details of the attack, gathering of the gunmen and providing them with a map of sites that are chosen to be attacked.

  We strongly recommend everyone to look through these documents. There you will find all the details. (Anon)

  (Архив) / (Перевыложено дополнительно)

  Correspondence of the „Jewish” US Army Attache Assistant in Kiev

  http://sporaw.livejournal.com/258830.html

 51. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka znalazl jeszcze to – bardzo ciekawe.

  Wypadek z Malaysian Airlines flight 370 jest polaczony z sytuacja na Krymie.

  Nazwisko Jason Gresh czlowiek z nasza rasa jest znowu tutaj.

  Missing 777 or Flying Bomb?

  http://www.veteranstoday.com/2014/03/13/missing-777-or-flying-bomb/

 52. marta15 said

  panie Mordka i pan taaakie informacje poufne ujawnia nie „nasza rasa”??
  Pan za dlugo z gojami pszebywa panie Mordka .

  P.S jak widac te skunksy juz planuja wykonanie opercji „falszywej flagi” . I ja zapewnei wykonaja, a potem „to frame-up the neighbor” czyli obarcza wina za to Rosje.
  Trzeba tu przypominiec jeszcze raz wypowiedz bylego ambasadora USA na Ukrainie, ktory niedawno powiedzial :
  ” the US administration prepared the CATASTROPHIC SCENARIO for Ukraine”, czyli ” administracaj USA przygotowala katastroficzny scenariusz dla Ukrainy.
  Warto zwrocic uwage na slowo „przygotowala/zaplanowala” , oraz na fakt ,ze pan ex-ambasador MUSIAL wyrazic sie oglednie, zeby go nie oskarzono o jakas tam zdrade.

 53. Edgar said

  Drugi raz bo coś tutaj cenzura szaleje 😉 (chyba na brzydkie wyrazy)

  Odp do specjalistów od wyłapywania literówek – zwykłe przejęzyczenie z tą Łotwą. A w kwestiach merytorycznych cos do powiedzenia jest?
  Przeciez nie twierdzę, że jest przymus przyjęcia tego co piszę, za obowiązującą narrację.

  Panie Marucha – nie przeczę, że Rosja ma dochody, trzeba rozróżnić tylko kto dysponuje tą kasą. Z tymi dochodami jest jednak tak jak z liczeniem średniej krajowej w Polsce…podobno oscyluje w granicach 3,5 tys a czasem nawet 4 tyś i tylko wiekszość ludzi coś tam przebąkuje, że takiej wypłaty na oczy nie widzieli w życiu swoim.
  I o ile wiemy, że w Holandii robotnik może zarobić 3 tys euro to wiemy też, że w Rasiji robotnik zarabia z 200 euro.
  Puśćmy teraz tych dwóch robotników na zakupy…

  Widziałem też gdzieś wyżej o Petelickim…dla zainteresowanych słowo klucz -Gladio. Po co i dlaczego Petelicki zaczął politykować pod koniec zywota? Nie wiesz jeszcze? Prześledź temat na G a jak dojdziesz do wniosków czy pytań to możemy pogadać merytorycznie.

  Typkowie zaś o poglądach “pie..olisz…” idźcie do baru z innymi pokłócic się i pokrzyczeć jak to “Putin rozpie…oli wszystkich i zagłodzi wtedy będzie”.

 54. Zerohero said

  Panie Edgar, krótko. Rosja nie jest cenna jako rynek zbytu, ale jako dostawca surowców. Gospodarka Zachodu poradzi sobie bez nich, ale to będzie kolejny kamyczek u jego szyi. Stracony import do Rosji to też kolejny kamyczek u szyi Zachodu i zysk dla Azji. Głupkowate sankcje wpisują się w powolny zmierzch zachodu.

  Jeszcze raz dla opornych – Liczy się ile może nabyć poszczególny obywatel za pieniądze które ma na ręke podczas wypłaty.
  Innymi słowy- kraj może importowac tylko tyle towarów i tylko takie towary na jakie stac jego obywateli.
  To jest proste jak tabliczka mnożenia na ściągawce.

  Japończycy mieli kiedyś bardzo dużo pieniędzy a byli szowniści i kutwy – mało importowali. Cały świat wówczas ich się bał. Co do Rosji, to o ile wiem ma nadwyżkę w handlu.

  gdyby Zachód nie bał się tych sankcji, to by je już dawno wprowadził. Rosja z resztą też się ich obawia. Na wojnie tracą wszyscy.

  i proszę się tak nie gniewać. Jeden zgrzyt to jeszcze nic 😉 Jestem trochę zmęczony i te kpiny z „Rosji-planenty” przelały szalę. Miał Pan po prostu pecha.

 55. Zerohero said

  Re 53

  Coś się Pan uwziął na te zakupy? Chiński robotnik też mało zarabia, a Chin boją się wszyscy.

  Pan myśli o niekupionych przez Rosjan Mercedesach. A o rakietach S400, K-300P Bastion-P itp mogących trafić do Iranu pomyślał? To jest gra wielowymiarowa i gdyby chodziło o głupie Mercedesy, to już dawno byłyby sankcje.

  Z resztą jeśli chodzi o dotkliwość sankcji dla Rosji, to akurat nie w dobrach konsumpcyjnych rzecz, ale w maszynach dla przemysłu. No, tu może zaboleć, ale kto zabroni kupować Rosji przez pośrednika. Sankcje nie będą skuteczne w 100% a dadzą asumpt do budowy samowystarczaoności.

  Czasem tak sobie myślę, że Zachód sam sobie kręci bat. Chcieli tanie fabryki – zbudowali Chiny. Chcieli spekulować na cenie ropy – wynieśli Putina, który na drogiej ropie odrodził państwo. Chcieli pogrążyć Irak – wzmocnili Iran.

  Wielki goryl, który trwoni kapitał ostatnich 300 lat. Tam nie rządzą geniusze. Tam rządzą pijawki, które przyczepiły się do chwilowego centrum świata. Centrum się przesunie i zostanie goła D. Pogróżki globalistów staną się śmieszne jak deklaracje Kim Dzong Ila.

 56. Zbigniew said

  „w Rasiji robotnik zarabia z 200 euro”.

  No nie, bez przesady znowu. Zarabia te 20.000 – 30.000 rubli na miesiąc (oczywiście, zależy gdzie, mówię o średnim mieście prowincjonalnym). Zaś hydraulik do wynajmowania czy podobny a w prywatnej firmie może i dużo więcej. A więc raczej nie mniej niż te 2000 zł. Moja studentka pracująca na pół etatu na telefonie miała 15,000 rubli (oh, ja tego na uniwersytecie na pełny nie zarabiałem jednak 😉

 57. 25godzina said

  @Edgar O tym, że wszelkie sankcje działają w obydwie strony mówił na swojej pierwszej konferencji po zamachu stanu na Ukrainie sam Putin, problem jest w skali podmiotów wzajemnie się okładających sankcjami. Putin mówił do USA, bo EU leży przed nim z rozłożonymi nogami od dawna.

  Jak chce przekonywać, że na Rosji zrobi wrażenie Litwa, Łotwa, Holandia czy Polska to oczywiście możesz to robić, ale większego sensu – oprócz zalewania wątku wodą – w tym nie ma.

  Litwa pewnie została poszczuta na Rosjan przez Niemcy, bo takie medialne prowokacje są potrzebne dla odwrócenia kota ogonem. Z drugiej strony nie reagować nie można a litewskie pseudpaństwo jest przykładem jaką rolę będzie miał do spełnienia Banderland. Jedno i drugie trzeba zaorać.

 58. JO said

  ad.57. PRL Bis tez jest do Zaorania jak Banderland i Nazi Litwa…

  Przypomne, ze Polacy zostali ZATOMIZOWANIE i tylko ponowne Przywrocenie Ducha Prawdziwie Narodowego-Ortodoksyjnego-Katolickiego moze skutkowac wygnaniem ZydoMasonerii – ponowne Przywrocienie Ciala Narodu – ze zatomizowanych skladnikow nalezy doprowadzic do ZMARTWYCHWSTANIA CIALA I DUCHA NARODOWEGO.

  Praca nad Zmartwychwstaniem musi byc w kazdej z czesci Rzeczpospolitej

 59. JO said

  Atomy Rozerwanej Rzeczpospolitej musza Wrocic do Jednego Ciala. Nie ma innej drogi, gdyz dalsze atomizowanie skonczy sie Unicestwieniem.

 60. Griszka said

  @55
  S400 dla Iranu nie wierzę. Chinom też nie sprzedadzą takiego zestawu. Oni nigdy nie oferują tak nowoczesnego sprzętu na export. Iranowi oferowano zmodernizowane modele S300, które i tak spełniają wszystkie potrzeby irańskiego wojska.
  W tej chwili mogliby dostarczyć im, nieobjęty embargiem, model eksportowy, który ma Grecja, ale Irańczycy nie chcą aż tak ogołoconej wersji.

 61. Griszka said

  @53
  „że w Rasiji robotnik zarabia z 200 euro”
  I Pan chce rozmawiać o Rosji ? Błagam…

 62. revers said

  http://t.co/S3VfO8Uyp9

  jest jeszcze powazny odplyw kapitalu z Rosji. cos z 50 mld $$$$, oraz spadek warosci rubla

  http://www.propagandafront.de/1209040/kapitalstroeme-sind-ein-fruehindikator-fuer-kriegsausbrueche.html

  jako indykatory zwiastujace wojne. Tak bylo przed 2 wojna swiatowa, gdzie niemcy dodrukowaly bardzo duze ilosci falszywych 5 funtowek powaznie uderzajac w gospodarke brytyjska. czy takie dzialania nie byly zastosowane wobec Rosji, dodruku malonominalowych rubli?

 63. Marucha said

  Proszę Państwa, jeśli Rosja ustawi zapory dla importu i eksportu – to świat tego nijak nie odczuje.
  Ale gdyby nie daj Boże uczyniło to o wiele bogatsze Królestwo Holandii… to klęska.
  Nawet już nie chce mi się mówić, jak światem mógłby zatrząść jeszcze bogatszy od Holandii Luksemburg.

  Z Panem Edgarem – zarówno ze względu na styl jego wypowiedzi, jak i na treści, nie chce mi się dalej dyskutować.

 64. przemądrzałe bydlę said

  @4 (Darr)

  Ludzie są tak zahipnotyzowani głównościekową propagandą, że próba zmiany ich postrzegania świata to nie jest orka na ugorze, tylko orka w kamieniołomie. Nawet mam problemy, żeby do członków własnej rodziny dotrzeć z perswazją.

 65. Akro said

  Rany Julek! Ruskie przechwycily hamerykanskiego drona mimo ze Hameryka zapewniala ze nia ma zadnych urzadzen militarnych na Ukrainie.
  Hameryka natychmiast zapewnila, i to CZTEROKRONIE, ze to nie ich.
  Musza jeszcze zapewnic ze te wszystkie podsluchy jakie wyjawil Snowden to chinska robota i bedzie git.

  Wiecej tu:
  http://www.zerohedge.com/news/2014-03-14/us-drone-intercepted-over-crimea-russian-self-defense-forces

  A tu zdjecie jak Lavrov scisnal Kerrem nabial:
  http://www.zerohedge.com/news/2014-03-14/it-has-been-horrible-week-secretariat-state

  I ciekawostka:
  Pierwsze $3 bln dla Ukrainy otrzymane z Zachodu wyladuje w Rosji, w/g umowy zalaczonej do wyemitowanych papierow wartosciowych przez Ukraine na londyjskiej gildzie papierow wartosciowych, a to z pewnoscia najbardziej ucieszy europejskich podatnikow.

 66. Akro said

  Naslali Gajowce Edgara jako sztraszna kara 😦

 67. Griszka said

  @65
  Po licznych wpadkach w Iranie z dronami nadal nie nauczyli się, że ten sprzęt wojskowy jest bardzo podatny na przejęcie nad nim kontroli ? Szczególnie, że Rosjanie są o wiele bardziej wyspecjalizowani w walce elektronicznej ?
  Amerykańska armia jest jak widać bandą, nieuczących się na własnych błędach, głupców.

 68. revers said

  swieto Purim tuz, tuz, akurat w trakcie referendum na Krymie, kto padnie ofiara milosci inaczej?

  http://www.monitor-polski.pl/malezyjski-samolot-porwany-przez-armie-amerykanska-z-uzyciem-samolotu-awacs/

  Amerykański dron szpiegowski latał nad Krymem – podał rosyjski koncern zbrojeniowy Rostec. Poinformowano też, że jednostka została przechwycona. Bezzałogowa maszyna miała lecieć na wysokości 4 km, dzięki czemu była niewidoczna z ziemi. Rosjanom udało się zerwać połączenie drona ze sterującymi maszyną. Samolot spadł – jak podano – w stanie niemal nienaruszonym.
  Poinformowano, że trafił do służb wojskowych.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/najblizsza-niedziele-poniedzialek-16-17-03-2014-zydowskie-swieto-purim-2014-03

  W najbliższą niedzielę i poniedziałek (16-17.03.2014) żydowskie „święto” Purim.

  Jak na ironię, święto Purim 2003 r. wybrano do rozpoczęcia wojny w Iraku, wojny zaaranżowanej przez ekstremistów żydowskich i izraelskich zwolenników w administracji USA i mediach wobec narodu, który nie zagrażał Stanom Zjednoczonym
  Zrozumienie ludobójstwa i nienawistnego źródła historii Purim ma zasadnicze znaczenie dla zrozumienia radykalnego ekstremizmu żydowskiego, który przenika zbyt głęboko w główny nurt społeczeństwa żydowskiego. W historii Purim, rzekomy spisek wobec Żydów jest wykorzystywany jako uzasadnienie dla Żydów do popełnienia ludobójstwa, hałaśliwie obchodzonego co roku przez 2500 lat. Używają lekcji Purim nie jako lekcji miłości i odkupienia, ale jako święto nienawiści, że muszą być całkowicie bezlitośni wobec z wrogów.

  Tłumaczenie-skrót Ola Gordon i Piotr Bein

  Źródło: http://grypa666.wordpress.com/2010/02/05/28-2-2010-r-swieto-purim/

 69. zetem1 said

  Edgar,pokrętna ta analiza.Ja to widzę dokładnie tak jak przedstawił to Zerohero ad55.I na razie jest to klincz zapaśników sumo,ale niewiele brakuje do prawdziwej wojny.W dzisiejszej sytuacji przewagę ma Rosja,i to pokazuje wszystkim,a szczególnie USA.I tutaj jest zagadka-czy USA zaatakują jeżeli Putin je upokorzy na arenie międzynarodowej.Dla nas będzie jak zawsze-podskakujemy aż dostaniemy w łeb.

 70. Rysio said

  Dajcie spokój Edgarowi, chłop jak każdy porządny parch się martwi tym, że Putin jak miał tylko 90% kontroli nad Krymem przed puczem, to teraz ma jej 100%.

  🙂

 71. Edgar said

  Gajowy,.. ja ne licytuję kto ma racje n atym forum…to nie dla nie. za daleko myłem…
  ja mówię co będizie. a,że macie gamoni proamerykańskich tutaj, nie moja wine.

  Rysio…gdybym ja by był parch to bym obstawuiał friko loko na 25 procent. ale nie trafiłe i jest mi czekac.

 72. Siggi said

 73. polo said

  ad.49 jakbym slyszal przyglupa Korwina Mikke(Ozjasz Goldberg)

 74. Zerohero said

  Re 69, Zetem1

  Zależy jak się na to patrzy. Biorąc pod uwagę globalne aktywa, to Rosja nie dysponuje 1/10 tym co Zachód. Linia frontu jest pod nosem Rosji – nie zapominajmy. Pan Edgar pisał coś o nieefektywnej „rosji-planecie”, a przecież ta „mała” Europa ma mnóstwo kopalń w Afryce, USA kontrolują prawie całą Amerykę Południową, oceany…Kto ma Australię? Nie Rosja. Ale biorąc pod uwagę potyczki, to efektywność Rosji jest znacząco wyższa. To przypomina chińskie sztuki walki gdzie osobnik z lepszą techniką może położyć silniejszego przeciwnika.

  Ktoś powiedział, że USA grają w super monopoly a Rosja w szachy.

 75. Edgar said

  Zerohero
  To najrozsądniejsza i najtrafniejsza wypowiedź w całym tym ” a psik bowcale, że nie. bo Rosja jest największa i szlus”

  Zachód ma, z grubsza rzecz biorąc, cały glob do dyspozycji ( czy to pod butem, czy to z „przyjaźni, czy to z grożenia palcem”.
  Rosji kibicuję ale jstem realistą. Rosja jest nad przepaścią. Ropa i gaz sa ważne ale dopóki sie ma do nich kurek no i dopóki ktoś za to przesyła dulary na konto w sowietbanku.

  Panie Marucha…ma pan taki rys zapiekłego dziadka. Jak juz ktoś coś mówi inaczej niż on uważa to robisz sie pan opryskliwy. A po co? Przeciez to dyskusja zwykła. Nikomu nie mówię, że ma wierzyć i słuchać. Potraktuj to pan jako głos oszołoma.

  Ze spraw ważnych
  Międlicie tutaj sprawę Smoleńska od 4 lat. Nie widziałem u nikogo zainteresowania czy choćby zwrócenia uwagi na Gladio. Gladio jest kluczem do smoleńska i Petelickiego.

  Ukraina – nikt nawet nie zapytał po co Jaceniuk jeździł do naszego Drzymały i dlaczego fundacja Adenauera jest w tle.

  Tak sobie międlicie tutaj jak baby w maglu a kiedy ktos podrzuci coś z innej biblioteki to wyskakujecie jak burki na obcego psa na wsi.

  Jak ktoś napisze coś poważnego tak jak pan Zerohero to moge podyskutować.

 76. Zbigniew said

  Panie Edgar @75. Jeszcze pan nie oswoił się z tym, co tu się dzieje, z ludźmi, a już próbuje porządki wprowadzać. Podobnie naiwnych tu bywały całe stada. Znaleźli miejsce na oucie. Czego i w istocie i panu życzę.

 77. Edgar said

  To, że tak będzie, jest dla mnie oczywiste. Towarzystwa wzajemnej adoracji tak działają. Duszą się we włsnym sosiku a kiedy sie dowiadują, że ich „prawdy” objawione w które wierzą z taką zapiekłością, są tak napradę półpradami…wtedy sprawca tego dysonansu dostaje bana.

  „Tylko głupiec wie wszystko. Mądry wie, że wie bardzo mało”.

  Pozdrawiam.

 78. Zbigniew said

  Panie Edgar, istnieje skłonność do interpretowania rzeczy w kategoriach teorii spiskowych. Odnoszę się do tego z duża rezerwą.

  Jestem przekonany, że gdy pan zechce cierpliwie zrozumieć to miejsce, to… jednak tutaj nie oferuje się nagród. 🙂

 79. Edgar said

  Termin „teoria spiskowa” wprowadzii w życie specjaliści od maskowania, dając zwykłym ignorantom do ręki broń z tej samej półki co „homofob”.
  Teoria spiskowa panie Zbigniewie, przestje nią być kiedy pojawią sie choćby poszlaki.

  Na nagrody zaś nie liczę. Liczyłem na konkretna dyskusję ale widzę, że oprócz dogmatu wielkiej Rosji, nic więcej tutaj nie da sie uzyskać.

 80. Zbigniew said

  Tu dogmatów raczej nie ma, panie @79.

 81. Re: 80 Zbigniew.
  Mam pytania: Czy od rozpoczecia rzadow Putina zarobki zwiekszaly sie wprost proporcjonalnie do podwyzek cen artykulow podstawowych??? (chodzi mi o cene 1 bochenka chleba w 2000 roku i cene bochenka w 2014 roku jak i rowniez srednich plac w tych latach, czyli porownianie sily nabywczej rosyjskiej waluty w tych latach).

  Re: 79 Edgar.
  Porownanie obecnej Rosji do obecnych Stanow Zjednoczonego (zydostwa) to byloby takie porownanie jak „wypasionego” Rollce Roylca do „prymitywnego” Ferrarii (Rosja)…gdzie zadluzenie USA wobec bankierow wynosi ok. 30.000 (trzydziesci tysiecy) miliardow dolarow (1 Trylion to 1000 miliardow), a w Rosji zadnego zadluzenia wobec lichwiarskich bankow nie ma a saldo dodatnie wynosi ok. 300 miliardow i wciaz rosnie.

  Nic wiec dziwnego, ze Rosja dosc znacznie przerasta skromnoscia, skutecznoscia i szybkoscia swoich produktow (nawet wojennych) a cena mlotka nie wynosci 150 dolarow jak w NASA (w USA) majac na uwadze praktycznie calkowita niezaleznosc surowcowa, ktora skrupulatnie rzad Putina wymienia na ciekawe technologie z Chinami, Indiami, Pakistanem, Iranem na zasadzie wzajemnej wspolpracy rozliczajac ja w Rublach czy Yuanach na co przystaly te wlasnie kraje piszac obiektywnie o tym wlasnie wymiarze polityki Rosji.

  Nie zamierzam stac po czyjejkolwiek stronie, ale opieram sie o fakty, ktore nawiazuja do faktycznego reprezentowania wlasnego kraju i swoich obywateli (mam na mysli Rosje), a medialnego (fikcyjnego), ktore reprezentuje „rzad” USA z 30.000 milardowym zadluzeniem wobec lichwiarzy z federal reserve…(USA jest de facto BANKRUTEM !!! – I trzeba sobie mosci Edgarze zdac z tego sprawe, pieprzenie o jakichkolwiek sympatiach czy fobiach w zasadzie nie ma racji bytu. Kasa dzisiaj ustawia polityke a nie odwrotnie !!!).

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kto nie rozumie (nie ma pojecia) skad i na jakiej podstawie bierze sie „kasa”, to nie jest w stanie zrozumiec politycznego wymiaru jej sily na arenie miedzynarodowej (chodzi o uzaleznienie ludzi od pieniedzy w chwili obecnej)…

 82. Zbigniew said

  Panie Jasie

  „Czy od rozpoczecia rzadow Putina zarobki zwiekszaly sie wprost proporcjonalnie do podwyzek cen artykulow podstawowych??? ”

  A na jakiej podstawie ja mógłbym robić podobne analizy?

  Mogę powiedzieć tylko tyle:

  Ceny w Rosji na towary są mniej więcej te samy co i w Polsce,czy w Kanadzie.Tyle, że w Rosji życie chyba jednak w sumie tańsze. Państwo dba, na wiele sposobów. Acz to wszystko zalezy. Za przeproszeniem, to mam dość tematu, Nigdy w życiu nie szedłem za pieniędzmi.

 83. revers said

  zabojady z usraelem przescigaja sie w propagandowym smarowaniu rosji

  http://news.yahoo.com/thousands-moscow-protest-russias-action-crimea-003037662.html

  tymaczasem w oblosti lwwskiej zniknelo 5 tys kalachow

  sa juz kolene ofiray nazistowskiego prawego sektora

  Oczywiscie lze media wszystko odwracaja dogory nogami sami stajac sie pisatelami tajnych protokulow Chruszczowa i ankeksji Krymu przez Chruszow-EUssRebublikJewropejskich.

  Edgarek, daleko ci do Allana Poe i rosyjskich trzepaczy nowojorskich gieldziarzy, a jeszcze jak bedziesz cos trzymal w rece jak Putin na zdjeciu szatbe Rosyjskiego Zlota.
  zreszta Poe o tym samym pisal , o zwrotach w zlocie w „niesamowitych historiach”.

  Chyba nie oddal bys takiej sztabki byle jakiemu grandziarzowi z NY lub, FEDu marionetek?

  to morze cos zrozumiesz, co to jest ekonomia – a nie buble z gieldy, rynku bubli i gadzety z supermarketow.

  Szkoda ze edgarki nie zauwazyly jak wywieziono w I – rzedzie, pospiesznie zloto z Ukrainy

  To samo zrobiono obrabiajac rosje w latach 1914-1918 wywolujac wojne, i rewolucje w Rosji i mordujac cala rodzine Romanowow, posiadaczy zlota zdeponowanego u nowojorskich lichwirzy.

  I to samo zrobia po raz wtory z Rosja, w ten sposob sie rownowazy nswoje toksyzcne bilansy miedzy wschodem i zachodem lub polnoc-poludnie, z dyplomatycznym przedluzeniem o rewolucje lub wojne – ah wojen nie ma sa tylko stabilizacje.

 84. Marucha said

  Panie Edgarze,

  Jest Pan bardziej przewidywalny, niż Pan zapewne sądzi.
  Mentorskim tonem przypomina Pan paru innych gości gajówki, którzy po pewnym czasie doszli do wniosku, iż jesteśmy zamkniętym kółkiem wzajemnej adoracji, nie dociera do nas prawda jaką głoszą, gajowy nie za bardzo chce spełniać ich dyrektywy itd. itp. – po czym odeszli z forum. Niektórzy wylewają potem swoje żale gdzie indziej, z Maruchy robią sługusa Żydów/Ruskich/Komuchów/Faszystów, Niepotrzebne skreślić.
  Ja robię swoje od prawie 8 lat. Nikogo nie namawiam do uczestniczenia w dyskusjach. Sieć jest pojemna i każdy znajdzie coś dla siebie.

  Co do Smoleńska – jedna wielka bzdura, świadcząca o tym, że Pan nie wie, o czym pisze.
  Gajówka jest witryną, która wręcz unika tego tematu, choć materiałów na tzw. stronach patriotycznych jest do diabła i trochę.

 85. Edgar said

  No tak…
  Łatwiej sobie pogadać o pierdołach z gazetek niż zgłebić temat.
  Jeśli pan panie Marucha twierdzi, że watek Gladio to bzdura to…przepraszam ale lepiej juz jak pan sobie omawia te gazetki.

  >>> Pan ponownie zmyśla. Gdzie napisałem, że wątek Gladio to bzdura? Nigdzie.
  Niech Pan sam o nim napisze. O ile możności unikając tonu, w którym pobrzmiewa wyższość.
  Admin.

  Wszedłęm bo myślalem, że to forum ludzi którzy szukają odpowiedzi a widzę tutaj ludzi którzy wszystko wiedzą bo na wolnej polsce tak napisali.
  I dziwić sięże ciągle nas ktoś poniewiera kiedy mamy „buntowników” prowadzących swój bunt na bazie gazetek redagowanych specjalnie dla nich, żeby wiedzieli co myślec i w którym kierunku se nuntować.

 86. revers said

  panie E. Gladio znany jest od wielu, niczym E. nie zaskoczysz, bo najwczesniej juz w latach 70, 80 gladio bylo sprawdzane we Wloszech, to tam prokuratura probowala ze zmienym skutkiem uporzadkowac „operacje specjalne” lacznie do czasow wspolczesnych, ale tam prokuratura goni „Bildbergerowcow”, czy na pokaz czy realnie zagraza grupom interesu, to juz tajemnica poliszynela.

  W PL to hasa kto chce – B’B’-Kalsteina, Tuskobildbergchen-odlam Bildbergu, a prokurytury i slepokury maja w kieszeni i na zamowienie.

  Rozmowy mozna toczyc na kanapce w towarzystwach EMO, lgbt napewno beda bardziej interesujace lub inne fora. Powodzenia w dyskusjach i szukaniu grup dyskutantow o podobnych horyzontach myslowych.

 87. Edgar said

  Revers…
  Dzięki za wiedzę która jest na każdym portalu.

  Panie MArucha przepraszam. Źle odczytałem.

  Gladio nie występuje tutaj jako sprawca. Gladio występuje jako „ofiara” małości. Petelicki stał się z kolei ofiara uświadomienia sobie tej małości.
  Ktoś utrąca Kalksteina wraz z wieloma osobami waznymi w kraju, i nikt nie wie kto z atym stoi.
  I zaznaczam, nie jest to czekista. Czekista tylko wykorzystał dar nieba. Co prawda, wiedział co się święci, ale nie mógł nic zrobić.
  Poczekał na premię i się wyżył na trupach. Pasuje mu rola tego, który mógł sobie na to pozwolić ale to nie on. Za mały jest, żeby aż tak igrać. Nie tylko on ma seryjnych samobójców, i wie o tym.
  CDN.

  Sprawa złota Ukraińskiego. Pisałem, ze jeszcze się ono pokaże. Pokazało sie przy okazji Chińskich not dyplomatycznych. Interes ię spier…Chińczyk wie że to Amerykan narobił ale oberwie się komuś innemu. Niebawem na zachodzie będzie draka.

  Samolot zginął i nikt nie wie gdzie jest. A samolot stoi w hangarze zwyczajnie. Chińczycy od procesorów zostali poproszeni o opuszczenie pokładu i udanie się w kierunku nieznajomym.
  A wszystkie szukają samolota i wałkują temat „przestał nadawac sygnał”. Kontrola naziemna nie polega tylko na odbieraniu sygnału a na nadawaniu swojego zgodzisz się? Mydlenie oczu dzieciakom przed telewizorami.
  AWACs.

 88. revers said

  O przepraszam ze nie na kazdym portalu, bo z rozmow z obytym, oczytanym Wlochem z giwera z optyka na nie jeden celny odstrzal, jak tez z rozmow z Polakiem ktory juz w 70 latach wyjechal z Polski, pracowal dla roznych instytucji militarnych na zachodzie i malo co by zycia nie stracil z rak swych pracodawcow, dobrodzieji amerykanskich – a uratowalli go ciemnoskorzy MP ( Polcja Militarna ) z oporesji zwiazanych z wiedza mil know-how, teraz juz malo pracuje w interesach militarnych we Wloszech, lokuje swoj kapital w zloto a przyjaciolke zyciowa rosjanke, chociaz mlodsza o jakies 20 lat i nie ma zludzen co do polityki i politykow.

  Ty nawet nie wisz co to procesor i freescale, nigdy nie promagrowales „rozwojowych mikrokontrolerow”, nie tylko chinczycy ale malezyjczycy byli w tym zespole pracujacym dla sektora soc – dla energi odnawialnych, nowych sieci komputerowych typu mesh lub samochodow przyszlosci typu Tesla – ktore w stanach nagminnie sa marketingowo banowane.

 89. Edgar said

  I był tez jeden z wąsami a jeden miał zieloną kurtkę. I nie programowałem. Tzn jak sie ni eprogramuje to nie wolno o tym pisac?
  Geniusz a sie marnuje na internetach.

 90. revers said

  🙂 no pisz pan piszpan, tylko pelnymi zdaniami – jeszcze jak wejdzie pan osobiscie na teren ministerstw silowych panstw lub rzadowych panstw sasiadujacych w odpowiednim przebraniu i glejtem to pogadamy. 😀 lub inne gabinety cieni i bankowych bosow.

 91. Edgar said

  Sprawy są w większości przypadkow proste i działają na powszechnych zasadach i ustalonych schematach.
  Wszak nikt inny tego ni eplanuje jak człowiek. Skoro więc dla całej populacji ustalone są identyczne testy na IQ to i musi byc, że schematy knucia sa podobne.

  Ludzie widząc problem, sami dorabiają do niego głębie „bo przeciez nie może byc że to z tak błachej przyczyny”.

  Co do samolotu
  Na pokładzie było czterech Chińczyków, panowie: Wang Peidong, Chen Zhijun, Cheng Zhihong oraz Ying Li z Souzhu. Chińczyków ponad miliard więc nic w tym szczególnego by nie było gdyby nie to czym sie zajmowali ci panowie, a jeszcze dokładniej do czego mieli prawa patentowe.
  „Maksymalizacja upakowania matryc na monokrysztale krzemu.”
  To cuś wyskoczy niebawe w postaci przewagi militarnej która zasieje strach zarówno u maluczkich jak i u wielkich…

 92. revers said

  no prosze i wszysto jasne, nawet chinskie satelity przez dluzszy czas sledzily lot samolotu, czas na ruszenie sie terakotowej armii.
  W zabijaniu Iransich nauowcow wiadomo to ma patent, nawet rosyjkich naukowcow pracujacych dla irranu ukatastrowiono na miejscu w rosji, ze dolaczyli do tej listy Chiny.

  Osobiscie znam berlinski punkt z pod znaku dawida gdzie tlumaczy sie na okragllo rosyjsie patenty na jezyk niemiecki – a mowia ze tylko rosjanie kradna technologie lub nie maja wlasnych.

  Z tym ze dlaczego zajmowac sie lotem F370, gdy lot Smolenski nie zostal racjonalnie wyjasniony na zasadzie strat i zyskow roznych agencji wywiadowczych, i nigdy nie zostanie wyjasniony, jak swego czasu katastrofa giblartarska.

 93. Re: 92 Revers
  Co mysli Pan n/t morderstwa gen. Sikorskiego? (Giblartar), Zamachu w Smolensku? Wysadzenie TWA 800??? i Malesia Flight???.
  O tak po jednym zdaniu: jaki mial zysk (polityczny czy ekonomiczny) w tych „geszeftach” (hutzpach)…

  Przypomne,, ze nie chodzi mi o skutek ani przyczyne, ani komentarze medialne..

  Kazdy z tych „wypadkow” ma dokladnie ten sam scenariusz i dokladnie tych samych „rezyserow”…Co wiec maja wspolnego???

  (pomijam inne „niewyjasnione” wypadki na terenie Korei czy Florydy, czy WTC itp.).

  =========================
  Milego dnia zycze

  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 94. Ad. 43: Zerohero powiedział/a – 2014-03-14 (piątek) @ 15:02:46

  Gdy prasa pisała o budowie Europortu na morzu AMESTERDAM II to Zaprotestowałem na rzecz OSTENDY. Amsterdam II miał być nie z piasku, ale kamienia z Norwegii.
  Najważniejszym dla Rosji portem jest Ryga, jak dla Ukrainy Gdańsk jako że Europa musi przejść na ukraińską pszenicę i wołowinę, a teraz strategicznym surowcem jest węgiel koksujący, którego Ukraina ma w nadmiarze. Brat opowiadał mi, jak Japończycy kupowali w Polsce węgiel koksujący, aż znaleźli taki w Chinach.
  Asz mówił, że Czesi NIE MOGĄ SIĘ WYCOFAĆ ZE SZCZECINA do Hamburga. Handel skandynawski musi bowiem iść przez Szczecin a do Ameryki przez Goeteborg czy Oslo.

Sorry, the comment form is closed at this time.