Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Sobór w Konstancji a XXI wiek – refleksje

Posted by Marucha w dniu 2014-03-14 (Piątek)

Wiek XX, oraz wydarzenia na Ukrainie (i Krymie), zmuszają do refleksji. SAMOSTANOWIENIE – to autonomia państwowości, wolność dla społeczeństwa. Ludzie którzy rozwijali się razem, przez millenia, tworzyli kulturę i wartości, chcą żyć razem. Wolność i godność: to przywileje, prawa, szczególnie drogie dla nas Polaków. Byliśmy wystawieni od wieków, na brutalne rozbiory i wyniszczenie.

Od zawsze, koncept niezależności grupy społecznej i jej prawo do integralności – pozostawał w sferze marzeń i kontrowersji. Walki o dominację niszczyły godność i dorobek pracy. Niszczyły rodzinę i więzi społeczne.

Dlatego powinno nam łatwiej zrozumiec Rosjan, zamieszkałych na terenach Ukrainy. Ich prawo do samostanowienia. Animozja ma uzasadnienie – ale Holodomor to była zbrodnia sowiecka, a nie rosyjska. Poniższe fragmenty mają przywołać rożne fakty i postacie – istotne dla tego żywego puzzle, samostanowienia.

W Munster, Niemcy (1535), społeczeństwo zdołało zdławić wyjątkowo brzydką rewoltę. Przywódca został zgładzony, a jego ‚prywatne’ fragmenty rozwieszone na bramie. Dzisiaj nie praktykuje się tego. Cywilizacja? Wiadomo kto finansuje współczesne kolorowe przewroty. Wiadomo, czyje koncepty są realizowane. Ci ludzie, genialni w swej przewrotności, nie tracą swych organów. Oni dalej się rozmnażają, a inni giną. Oni śmieją się z całego widowiska. Samostanowienie ….. dla ‚cwaniaków’?

W jakim to świecie się obracamy? Dokąd zmierzamy, degradując pojęcie samostanowienia? Jacy to liderzy nami przewodzą? Takie pytania stawiają krnąbrni i niepokorni, myślący jeszcze, uczciwi ludzie. A kiedy oni zaczną wypowiadać opinie, są degradowani przez wybrane (przez nas) elity, i media. Stają się wrogami.

Nie tylko ostatnie wydarzenia budzą kontrowersje. Jest ich co nie miara w historii przeszłości. Poniżej cytowane, to są wspomnienia o kilku postaciach, które odcisnęły mocne piętno na historii. Ciekawe jest porównanie filozofii myślenia i moralności możnych, wieku XX-go – z poglądami elit minionych wieków, np. wieku XV-go.

W wieku XV-tym, Polak, Paweł Włodkowic (wówczas, rektor UJ w Krakowie), proponował utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy i międzynarodowego Trybunału Sądowego, dla rozstrzygania sporów międzynarodowych. Były to czasy kiedy to ludzie mieli (dużo) więcej rozsądku i uczciwości. Wtedy to, utworzenie Federacji Europejskiej, by miało mocniejsze i zdrowsze fundamenty. Być może szacunek do człowieka byłby zachowany i wiarygodny. Przecież laickość administracji nie musiała być zagrożona.

Sobór w Konstancji (rok 1418), został zorganizowany po zakończeniu Wielkiej Schizmy w Kościele Katolickim. Na tym Soborze był obecny także Paweł Włodkowic. Sobór stypulował, m.in., że (1) Społeczności mają prawo opowiadać się, do jakiego narodu należą; (2) Ludzie mają prawo decydowania o własnej przyszłości i do obrony swego narodu; (3) Prawo silniejszego niszczy stosunki międzynarodowe jak rak; (4) Utrzymanie pokoju wymaga istnienia Międzynarodowego Trybunału rozsądzającego wynikłe spory. … Obecnie, brak nawet odwagi do spojrzenia wstecz i do refleksji. Brak odwagi do analizy faktów.

Wiek XX, to wiek dużych wojen i dużych przemian. Rewolucja Październikowa i utworzenie ZSRR, było niesamowitą zbrodnią przeciwko narodowi rosyjskiemu. Praktycznie, wtedy naród rosyjski utracił wolność i samostanowienie. Wg historyków, w roku 1918, wśród 384 komisarzy politycznych, awangardy rewolucji sowieckiej, tylko 13 Rosjan i 22 Armeńczyków można się doszukać. Około 80% tej brutalnej elity to byli zawodowi (międzynarodowi) rewolucjoniści [autor unika słowa „Żydzi”, co możemy zrozumieć – admin]. Niewidoczni, zawsze poza radarami i poza prawem międzynarodowym.

W wyniku wojen i działalności reżimu bolszewickiego dziesiątki milionów ludzi wyginęło. Kraj został wyniszczony. Obecnie, z wielkim trudem stara się on stanąć na nogi, odbudować zdrowsze społeczeństwo. Pobliska Europa była miejscem podobnie wielkich planów.

Książe Holandii Bernard i Józef Retinger utworzyli w 1954, słynną grupę Bildberg. Jeden z jej elitystów potwierdził wtedy z entuzjazmem, że jedno globalne społeczeństwo to byłby dobry twór. Bildberg, poświęcony polityce, gospodarce, i bankowości – steruje Zachód w kierunku globalizacji – w kierunku budowy kołchozu-giganta, obejmującego cały świat. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek, pytał ludzi (uczciwie), o opinię na ten temat? Należy podkreślić, że większość krajów Europy wolała narodowa spójność i przetrwanie własnych kultur, a nie „globalna komunę”. Co się stało z kultura wieku XV-ego? Czy dlatego EU wymusiło, aby nie nawiązywać do tradycji, do przeszłości?

Józef Retinger – Polak? Katolik? Z pewnością, ani jedno, ani drugie. To wytrawny strateg, inteligentny, szara eminencja polityki europejskiej – enigma. Założyciel Ruchu Europejskiego, który doprowadził do utworzenia Unii Europejskiej. W przeszłości, był m.in., doradca przywódcy Z.Z. Meksyku, Morones, i prezydenta Plutarco Calles (1910-20). A ta funkcja czyni z niego partycypantem, w wyjątkowo perfidnym wydarzeniu. To winno go dyskwalifikować z poczynań, na rzecz EU. Calles doprowadził do krwawej konfrontacji swojego reżimu z kościołem katolickim. W brutalnej wojnie domowej, Guerra Cristera (1926-29), po stronie katolickiej zginęło ok. 30 tysięcy. Retinger był także doradcą, a może raczej Brytyjskim ‘cieniem’, generała Sikorskiego. Miał plenipotencje (Brytyjskie?), do rozmów (manipulacji?), na rzecz przyszłości Polski, jeszcze w czasie wojny.

Mat-Metyka
http://prawica.net

Komentarzy 10 to “Sobór w Konstancji a XXI wiek – refleksje”

 1. KRYM NALEŻY DO UKRAINY ,,,to są granice TEGO PAŃSTWA ,PRÓBA JAKIEJKOLWIEK KRADZIEŻY KRYMU TO ZŁO..TO ZŁAMANIE PRZYKAZANIA NIE KRADNIJ , A ZŁO NALEŻY ZWALCZAĆ , ABY NAS NIE ZNIEWOLIŁO…

  Dziękujemy za wyrażenie opinii. Do Ukrainy należy też Przemyśl, Jarosław, Lublin, Chełm i Zakopane.
  Admin

 2. Inkwizytor said

  A ty należysz do grona ludzi „mądrych inaczej”. Krym to Rosja i tak pozostanie a tzw „ukraina” to sztuczny twór niemiecko-masoński, który ulegnie rozpadowi, co daj Boże, Amen. Ukraina, czyli obwoźny burdel nie jest Polsce do niczego potrzebny 🙂

 3. Krzysztof P said

  No i po co zaraz krzyczec p.Aniu? Ponadto w oparciu o łyczek historii jak to Chruszczew po pijaku ze Stalinem – poprzestawiali na mapie Respubliki.? Mieli, mieli i teraz można powiedzieć im po Rusku …no i chwatit !!!

 4. Marucha said

  Re 2, 3:
  Pani Ania nie przyszła tu, żeby dowiedzieć się prawdy, tylko żeby agitować.
  Boże, coraz gorszy materiał nam podsyłają…

 5. Ad 4.

  Brawo Panie Gajowy!
  Zastanawia na prawdę, skąd się takie/tacy biorą w dobie powszechnego dostępu do informacji. To koronny dowód na szalejącą, ciężko dofinansowaną agitację.

 6. Premizlaus said

  Józef Retinger był żydem, pedałem i masonem.

 7. RomanK said

  Wolność i godność: to przywileje, prawa, szczególnie drogie dla nas Polaków. Byliśmy wystawieni od wieków, na brutalne rozbiory i wyniszczenie….. koniec cytaty… hehehehehehehehe:-)))
  Smagaly nas wichry i chlostal nas deszcz,
  na drodze zas ciernie i blota.aaaa
  Lecz w pierwszym szeregu podaza na boj,
  Piechota ta szara piechota..aaaaa
  bis.ssssss

 8. JO said

  Krym to ROSJA, ktora uwolnila te ziemie od Zydo-Mongolow w XVIII wieku. Zydo-Mogolowie okupowali Krym od Czasow Zniszczenia Ksiestwa Kijowskiego przyklejajac sie do Parszywej Turcji, ktora podbila i zniewolila Bizancjum,

  Krymu nie udalo sie odbic Rzeczpospolitej. Turcja po Rozbiorach Rzeczpospolitej nie uznala JEJ ROZBIOROW BO BYLO JEJ TO NA REKE, by popierac powstania przeciwko Rosji i kazda swolocz przeciwko Rosji. Dzis jest nie inaczej…

 9. Mordka Rosenzweig said

  Re 1

  Szanowna pani Anna K.

  Ja pan Mordka bardzo sie zgadza z szanowna pani i pan Kerry.

  Mysimy pszekonac reszta podszegacze wojenne na tym forum sze nie maja racja.

  Kerry Warns of ‚Serious’ Consequences If Referendum Proceeds – NBC News.com

  http://www.nbcnews.com/storyline/ukraine-crisis/kerry-warns-serious-consequences-if-referendum-proceeds-n51841

 10. Sybirak said

  Ad.1Anna K.
  Dopisek Admina: „Dziękujemy za wyrażenie opinii…”

  Jestem pełen podziwu dla odporności psychicznej Pana Maruchy !!!

  Mój (św. pamięci) stryj, kiedyś cierpliwie wysłuchawszy mego utyskiwania na niezbyt wysokie loty, białogłów wypowiadających się na poważne tematy, ściszając głos powiedział: „Nie traktuj tych opinii zbyt poważnie, kobieta to twór biologiczny ze wszech miar godny szacunku, ale to tylko pół człowiek”.
  Niestety ostatnimi czasy, część (wykształconego) rodzaju męskiego, w dyskusjach wypowiadają się na poziomie niewiast… (ze wszech miar godnych szacunku !).

Sorry, the comment form is closed at this time.