Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykański dron przechwycony nad Krymem

Posted by Marucha w dniu 2014-03-15 (Sobota)

Jak wie każdy inteligentny człowiek, zwłaszcza z PIS-u, USA nie są militarnie zaangażowane w sprawę Ukrainy, Rosji i Krymu, no bo skądże? Jak bezczelnym można być, by podejrzewać o to najprzedniejszą demokrację świata… A kto twierdzi inaczej, ten jest płatny ruski agent; wystarczy spytać byle obszczymurka, z trudem radzącego sobie z językiem polskim, aby chętnie to potwierdził.

Dlatego nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż rozsyłana przez stronę rosyjską dezinformacja o przechwyceniu nad terytorium Krymu amerykańskiego samolotu bezzałogowego, jest wyssana z brudnego kacapskiego palca.

Poczytajmy co pisze finansowana przez wiadome ośrodki propagandowe witryna „Głos Rosji”:

Na Krymie przechwycono amerykański bezzałogowy samolot wywiadowczy – poinformowała państwowa korporacja Rostech.

„Samolot bezzałogowy MQ-5B, sądząc po oznakowaniu pokładowym, należał do zgrupowania 66 amerykańskiej brygady wywiadu wojskowego, stacjonującej w Bawarii” – podano w komunikacie na stronie korporacji.

Podkreślono, że na początku marca brygada została przerzucona do ukraińskiego Kirowohradu, skąd samoloty latały na zadania wywiadowcze w stronę Krymu i przygranicznych rosyjskich regionów.

Witryna ZeroHedge (pod kontrolą ruskiej agentury, jakże by inaczej) podaje więcej informacji. Przechwycony dron, mający być praktycznie niewidoczny na wysokości 4000 metrów, posiadał oznaczenia MQ – 5B, a więc prawdopodobnie należał do 66. Brygady Recon, stacjonującej w Bawarii. Zerwanie połączenia między dronem a jego bazą było możliwe dzięki kompleksowemu systemowi walki elektronicznej AVTOBAZA. W rezultacie dron był zmuszony do awaryjnego lądowania i niemal nieuszkodzony dostał się w ręce oddziałów samoobrony.

Według raportu nie jest to bynajmniej pierwszy przypadek używania amerykańskich dronów na terenie Rosji i Krymu. Miejscem, z którego dokonywano nalotów był ukraiński Kirowohrad, dokąd przeniesiono amerykańską brygadę. Pojawiły się m.in. w regionie Chersona.

Stronniczy, prorosyjscy obserwatorzy zauważają, iż Amerykanie potępiają militarną obecność Rosji na Krymie, do którego Rosja ma  wszelkie prawa, ale sami robią dokładnie to samo, choć nie mają najmniejszych podstaw do interwencji. Z wyjątkiem doktryny pozwalającej Amerykanom mieszać się wszędzie i we wszystko, co im się spodoba.

Pentagon oczywiście zaprzeczył  rosyjskim kłamstwom. Nie trzy razy, jak w Biblii – ale aż cztery. To znaczy, że mówi prawdę.

Zob. też: http://news.yahoo.com

Opracował gajowy Marucha

Komentarzy 29 to “Amerykański dron przechwycony nad Krymem”

 1. Griszka said

  To samo o mówili w sprawie przechwycenia RQ170 przez Iran a potem Obama wystąpił w telewizji i grzecznie prosił Ajatollaha, że mu zwrócił zabawkę.

 2. wujek Wołodia said

  takiego Drona może sobie kupić na Krymie każdy no i co ??

 3. Zerohero said

  posiadał oznaczenia MQ – 5B, a więc prawdopodobnie należał do 66. Brygady Recon, stacjonującej w Bawarii.

  …powyższy fakt, tak jak wiele podobnych, nie przeszkadza rzeszom głupców twierdzić, że

  1) istnieje (przyjazne) partnerstwo rosyjsko-niemieckie
  2) stawiajmy na USA, to nas ochronią przed każdym złem
  3) Ameryka z Europy wycofała się
  4) Polsce grozi inwazja rosyjska

  Tymczasem

  1) Niemcy nadal są pod okupacją amerykańską
  2) w Polsce planuje się Judeopolonię
  3) Żydzi rządzą w USA
  3) Niemcy i Banderland to doskanali partnerzy w dobiciu III RP
  4) Rosję zepchnięto do defensywy na terenach dla Rosji etnicznie rdzennych.

  czyli przekręt o 180 stopni!

 4. Rysio said

  W rezultacie dron był zmuszony do awaryjnego lądowania i niemal nieuszkodzony dostał się w ręce oddziałów samoobrony.

  Teraz ten „nienasz” biedny dron jest dokładnie patroszony.

  😦

 5. Brat Dioskur said

  Czy to nie jest drastyczny przypadek kradziezy mysli technicznej ,na pewno zagrozony jakims paragrafem prawa miedzynarodowego?

 6. RomanK said

  Wytlumaczcie to tym:-))))))

  http://industrial.salon24.pl/573369,nocny-lis-na-krymie-rozmowa-z-grzegorzem-przebinda

 7. RomanK said

  ti co ambasadoru zima na Ukrainie pod pierzyna furczy:

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/03/14/ukraine-americas-midas-touch-again/

 8. RomanK said

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/03/12/the-ukrainian-pendulum/

  Moze ktos przetlumaczy niekumajacycm….warto.

 9. Luxeuro said

  Ad. 6 – „Jest on raczej, gdy chodzi o „stylistykę” wypowiedzi takim samym gburem i cynikiem jak Lenin… ”

  „Jego wizja polityki opierała się na modelu słynnej „demokracji suwerennej”. A było to w istocie rzeczy zaprzeczenie demokracji, podporządkowanie reguł ustroju interesom państwa rosyjskiego.”

  „Obecnie, Putin nie waha się przed użyciem siły na terytorium, jakie nie należy do Federacji Rosyjskiej – terytorium, które jest odrębnym państwem, traktowanym bezprawnie jako „bliska zagranica”. ”

  „Ale i dla samej Rosji jest to zgubna droga – już wielki Piotr Czaadajew mówił prawie dwieście lat temu, iż głównym problemem Rosji jest „geografia”. Miał on na myśli tę ogromną przestrzeń, której władcy Moskwy i Petersburga nie potrafili „uhistorycznić”, czyli zagospodarować. Putin – poza tym, że rosyjska ziemia-matka daje mu szczodrze do dyspozycji całą tablicę Mendelejewa, gaz i ropę – nie ma żadnego pomysłu na uczynienie z Rosji kraju sukcesu gospodarczego.”
  Ale można zgadnąć kto ma lepsze pomysły co zrobić z ” rosyjska ziemia-matka”. A no był, to Chodorkowski i kumple.

  „Teraz docierają do mnie jakieś informacje, że prawdopodobnie 2/3 społeczeństwa rosyjskiego popiera to, co my słusznie nazywamy agresją na Ukrainę. ”

  „Nie mogę się jednak z tym zgodzić, uważam że zostały przekroczone wszelkie granice, bez względu na to, czy Janukowycz był odwołany legalnie czy też nie. Ta akcja Putina jest nie tylko niemoralna, ale także niezgodna z prawem międzynarodowym”

  „Owszem, to przecież elity kształtują opinię publiczną w stolicach. Nie mam tu nawet na myśli dziennikarzy, którzy są na służbie władzy i biorą za to pieniądze, ale ludzi w miarę uczciwych.” 🙂 🙂

  Nie mogę dalej, Ta „bezstronna” ocena polityki Rosyjskiej cuchnie czosnkiem. Ani pip o udziale w tym Zachodu (Nudelman). Ktoś mu dał kalkę co i jak mówić (talking points).

 10. Lach said

  Już prosiłem; Nie obgryzać drzew. Obgryzionych nikt nie kupi a poza tym jak to wygląda. A?

 11. Luxeuro said

  Ad. 8 – To jest bardzo dobrze napisane artykuł. Bym powiedział jak najbardziej bez strony (OK, popieram Rosję w sprawie Ukrainy).

 12. Luxeuro said

  Ad. 8 – Z komentarza w artykule dowiaduje się że
  „According to Chief Rabbi of Ukraine Yaakov Bleich Yatsenyuk is not Jewish.[66] ”
  Rabin potwierdził że Yatsenyuk nie jest Żydem !!!! 🙂
  On jest,
  Релігія Християнин: греко-католик[1][2]

 13. Plausi said

  W uzupełnieniu

  „Samolot bezzałogowy MQ-5B, sądząc po oznakowaniu pokładowym, należał do zgrupowania 66 amerykańskiej brygady wywiadu wojskowego, stacjonującej w Bawarii”

  Władze okupujące RFN wcisnęły już przed wielu wielu laty jej obywatelom do łepetyn, że „że nigdy więcej nie może z jej obszaru wyjść jakaś zawieruch wojenna” dotyczy to także Bawarii i innych regionów jak choćby centrali dowodzenia wojen USA i NATO w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Jugosławii i.t.d. , które znajdują się z reguły w Stuttgarcie i w Wiesbaden, którego burmistrz występuje jedynie jak gość wojsk USA w mieście, którym ma zarządzać („Wiesbadens Oberbürgermeister Helmut Müller (CDU) ein, sucht mit scheuem Blick nach einem freien Platz – keine Frage, in seiner eigenen Stadt ist er hier nur Gast”), nie inna rola przypada polskim władzom tam, gdzie stacjonują wojska USA. Przy czym loty bombowców i transportowe we wszelkich wojnach USA i jej podwykonawców z NATO odbywają się z baz lotniczych w RFN. Praktycznie każda wojna USA/NATO w ostatnich dziesięcioleciach wychodzi/-ła z terenu RFN.

  „Według raportu nie jest to bynajmniej pierwszy przypadek używania amerykańskich dronów na terenie Rosji i Krymu. „, w ogóle samolotów szpiegowski już w ZSRR. Szpiegowanie jest bowiem podstawowym elementem prawdziwej demokracji, o którą z takim zapałem wywalczyła dla nas tzw. „Solidarność”, także ściśle związana z organizacjami szpiegowskimi USA. Agent USA Edward Snowden, znakomity znawca demokracji, uświadomił nam a nawet dowiódł, na czym demokracja bazuje i szpiegowanie obywateli kraju należy do najważniejszych praw człowieka w ogóle.

  Ale muszę wszystkich rozczarować, RIA nie potwierdziła tego incydentu, albo jest on wymyślony (wojna propagandowa), albo Rosja nie chce podgrzewać zbytnio atmosfery. Jednakże RIA donosi oficjalnie, że Z terytorium Ukrainy usiłowano zakłócać jej satelitę, co jest wykroczeniem przeciw statutowi Międzynarodowego Związku Komunikacji z 22.12.1992 roku (Internationalen Fernmeldevereins vom 22. Dezember 1992 ).

  Dodajmy, że mordy, także ze strony Polakom dobrze znanych banderowców, trwają na Ukrainie nadal, w piątek w efekcie walk zwolenników tymczasowego i dawnego prezydenta w Charkowie zarejestrowano 2 ofiary śmiertelne i wielu rannych.

  Co prawda zarzuca się Rosjanom, że prowadzą niebywałą cenzurę, jednakże RIA wg. naszego doświadczenia jest dość wstrzemięźliwa z umieszczaniem wiadomości, a jeszcze bardziej syntetycznej propagandy, na kanałach przeznaczonych dla zagranicy. To nasze media mają daleko mniej hamulców.

 14. jowram said

  Bóg Ojciec

  Kochane dzieci Boże, oto Słowa Boże wypełniają się na waszych oczach. To czego jesteście świadkami, jest jedynie konsekwencją podjętych przez was wyborów. Wielu spośród tych co zginęło w Kijowie i nie tylko tam, nie ujrzy zbawienia. Powodem jest serce pełne złości, nienawiści oraz niechęci. Żyli oni bez Bożych wartości, kontestowali je do końca chwil swego życia. Boża Sprawiedliwość nie znalazła usprawiedliwienia ich czynów, ich postępowania. Wołałem o ich dusze, zabiegając o nie do końca. Nie pragnę śmierci grzesznika, ale by się nawrócił, żałował, pokutował i trwał ze Mną wiecznie.

  Więcej tu:http://viviflaminis-deogracias.pl.tl/2014.htm

 15. PODZIELIĆ na rzece Dniepr tą obecną nadmuchaną Ukrainę na 3 ODDZIELNE państewka ! said

  Ukraincy to GROŹNA DZICZ o wiele GORSZA od Niemców i Żydów RAZEM WŹIĘTYCH !

  Nacjonaliści ukraińscy z Kijowa i zachodniej części tej nadymanej jak pusty balon banderowskiej durnowatej Ukrainy zorganizowali i ROZPETALI tak potężna KRWAWĄ awanture, że dzisiaj NIE da się już POGODZIĆ w rzaden sposób tych tak bardzo tam SKONFLIKTOWANYCH obywateli przez nacjonalistów ukraińskich, którzy zaczeli walczyc z urzyciem broni o władzę tylko dla sibie w tym gównianym kraju nasyconym BANDYCKA banderowską nazistowska ideologia ukraińską.

  Zatem, w obecnej chwili awanturnicy naziści ukraińscy po doprowadzeniu do WOJNY DOMOWEJ, to LEPIEJ dla nich SAMYCH oraz całego świata będzie, gdy tą obecną skonfliktowaną gównianą Ukraine PODZIELI się na 2-e CZĘŚCI z fizyczną granicą na rzece Dniepr + oddzielne państwo Krym !!!

  Tak proponuje USA, UE i Rosja, bo to się obejdzie NAJNIŻSZYM kosztem dla SAMYCH obywateli ukraińskich z ukraińską narodowością i rosyjską narodowością, oraz innych atakawoanych przez banderowców nacjonalistych ukrainskich z „prawego sektora” , batkowszcziny, UPA … itp tam działajacych bandyckich rasistowskich gangów ukrainców.

  Należy WSZYSTKO zrobić, aby powstała DWA ODZIELNE państwa:
  Zachodnia Ukraina i Wschodnia Ukraina z fizyczna granicą na rzece Dniepr + jeszcze ODZIELNIE Krym. Gdzie będą stolice tych DWÓCH nowych krajów to oni sobie ustalą we własnym zakresie po PODZIALE.

  W Zachodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Ukraińskiej, a we Wschodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Rosyjskiej. To jest NAJODPOWIEDNIEJSZY podział i wtedy Ukraincy i Rosjanie NIE będą się bic miedzy sobą.
  Tak uzgodnili dzisiaj w Londynie ten żydo-amerykański pajac Secretary of State John Kerry i Ławrow – minister spraw zagranicznych Rosji !

  Dzisiaj innego rozwiązania NIE MA, aby NIE było otwartej krwawej WOJNY domowej jaka była miedzy Koreją Północna i Południową.
  USA i nikt z Europy NIE będzie prowadzic wojny o jakąś tam Ukraine.
  Blefujący jak zawsze USizrael oddalony o 12 tysiecy kilometrów od tej nadymanej Ukrainy, nie będzie umierać za jakiś tam nacjonalistów banderowców ukraińskich.
  USA nic, a nic NIE zyskało na prowadzeniu wojny w Kreji więc tym bardziej USA nie miało w przeszłości zysków i NIE będzie mieć z Ukrainy.
  Złoto z nadymanej jak balon skonfliktowanej tej obecnej Ukrainy już żydy wywieźli do USizraela, w czym pomógł ten uliczny awanturnik żydowskiego pochodzenia Jacyniuk.

  Jak Ukraina zostanie PODZIELONA na DWIE części to te DWIE CZĘŚCI będą BARDZIEJ STABILNE, niż tak jak jest dzisiaj strasznie SKONFLIKTOWANA w jednej całości.
  TAKIE są REALIA po AWANTURNICTWIE BANDEROWCÓW na Majdanie w Kijowie, którzy SKONFLIKTOWALI tą sztucznie nadymaną durnowatą Ukrane i na stałe i ją ROZWALILI, podzielili na kawałki.

  Gdy tak za 50 lat w końcu ukrancy KIEDYŚ zmądrzeją, zlikwidują nazistowskie ideologie NAZISTY Stefana Bandery czy tego LUDOBUJCY faszysty Szuchewycza mordercy UPA-ca, zadeklarują skończenie organizowania NACJONALISTYCZNYCH nazistowskich krwawych awantur krwawego WYRZYNANIA innych obywateli nie ukraińskiej narodowości to BYĆ MOŻE im społecznośc międzynarodowa POZWOLI się połączyc spowrotem w jedno państwo jak Niemcom z NRD i NRF, gdyż obecnie ZDZICZALI ukraińcy jako całośc NIE dorośli, aby życ zgodnie w JEDNYM państwie i NIE rozrabiac w Europie.

  Obecni nacjonaliści banderowcy ukraińscy niczym się NIE różnią od tych muzułmańskich RZEŹIMIESZKÓW zabijaków z centralnej AFRYKI z Somali … itp.

  NIE WOLNO zapominac o TYM:

  KRWAWY nacjonalizm ukraiński był NAJBARDZIEJ antypolskim nurtem w historii i gdyby LUDOBUJCY Bandera z Szuchewyczem mieli takie MOŻLIWOŚCI techniczne jak Hitler lub Stalin, to ukraińcy by Polaków WSZYSTKICH WYMORDOWALI co do „nogi”.

  Ukraincy to nie cywilizowana nazistowska GROŹNA DZICZ o wiele GORSZA o niemców, ruskich i żydów RAZEM WŹIĘTYCH, którą w każdych okolicznościach należy trzymac za mordy, OSŁABIĆ oraz ZWALCZAĆ bez skrupułów :

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/listatortur.htm

 16. RomanK said

  A te gupie Yankesy pasjonujom siem takimi gupimi filmami na jutubie:

 17. Siggi said

  Bardzo ciekawa rozmowa dwóch „rasowych ruskich”.Gadają tak,jakby czytali z moich myśli.Cwaniacy!!!
  Typowa kradzież własności intelektualnych…

 18. Sołtys said

  Tu można zobaczyć film z przechwyconego drona.
  http://englishrussia.com/2014/03/11/two-military-surveillance-drones-reportedly-shot-down-in-crimea-video/

 19. Plausi said

  W uzupełnieniu

  „Samolot bezzałogowy MQ-5B, sądząc po oznakowaniu pokładowym, należał do zgrupowania 66 amerykańskiej brygady wywiadu wojskowego, stacjonującej w Bawarii”

  Władze okupujące RFN wcisnęły już przed wielu wielu laty jej obywatelom do łepetyn, że “że nigdy więcej nie może z jej obszaru wyjść jakaś zawieruch wojenna” dotyczy to także Bawarii i innych regionów jak choćby centrali dowodzenia wojen USA i NATO w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Jugosławii i.t.d. , które znajdują się z reguły w Stuttgarcie i w Wiesbaden, którego burmistrz występuje jedynie jak gość wojsk USA w mieście, którym ma zarządzać (“Wiesbadens Oberbürgermeister Helmut Müller (CDU) ein, sucht mit scheuem Blick nach einem freien Platz – keine Frage, in seiner eigenen Stadt ist er hier nur Gast”), nie inna rola przypada polskim władzom tam, gdzie stacjonują wojska USA. Przy czym loty bombowców i transportowe we wszelkich wojnach USA i jej podwykonawców z NATO odbywają się z baz lotniczych w RFN. Praktycznie każda wojna USA/NATO w ostatnich dziesięcioleciach wychodzi/-ła z terenu RFN.

  “Według raportu nie jest to bynajmniej pierwszy przypadek używania amerykańskich dronów na terenie Rosji i Krymu. “, w ogóle samolotów szpiegowski już w ZSRR . Szpiegowanie jest bowiem podstawowym elementem prawdziwej demokracji, o którą z takim zapałem wywalczyła dla nas tzw. “Solidarność”, także ściśle związana z organizacjami szpiegowskimi USA. Agent USA Edward Snowden, znakomity znawca demokracji, uświadomił nam a nawet dowiódł, na czym demokracja bazuje i szpiegowanie obywateli kraju należy do najważniejszych praw człowieka w ogóle.

  Ale muszę wszystkich rozczarować, RIA nie potwierdziła tego incydentu, albo jest on wymyślony (wojna propagandowa), albo Rosja nie chce podgrzewać zbytnio atmosfery. Jednakże RIA donosi oficjalnie, że z terytorium Ukrainy usiłowano zakłócać jej satelitę, co jest wykroczeniem przeciw statutowi Międzynarodowego Związku Komunikacji z 22.12.1992 roku (Internationalen Fernmeldevereins vom 22. Dezember 1992 ).

  Dodajmy, że mordy, także ze strony Polakom dobrze znanych banderowców, trwają na Ukrainie nadal, w piątek w efekcie walk zwolenników tymczasowego i dawnego prezydenta w Charkowie zarejestrowano 2 ofiary śmiertelne i wielu rannych.

  Co prawda zarzuca się Rosjanom, że prowadzą niebywałą cenzurę, jednakże RIA wg. naszego doświadczenia jest dość wstrzemięźliwa z umieszczaniem wiadomości, a jeszcze bardziej syntetycznej propagandy, na kanałach przeznaczonych dla zagranicy. To nasze media mają daleko mniej hamulców.

 20. Amadeus said

  Mentalność krajów zachodu:

  😀

 21. Zerohero said

  Re 5, Brat Dioskur

  Amerykanie byli bardzo oburzeni gdy Rosjanie w Gruzji capneli kilka amerykańskich Hummerów. Co robiły amerykańskie Hummery w Gruzji, 6000 km od Ameryki, tuż przy granicy rosyjskiej? Tylko proamerykańscy znawcy tematyki imperializmu rosyjskiego mogą wiedzieć. he he he

 22. Easy Rider said

  Jeżeli nie przeoczyłem – nie było dotychczas w Gajówce artykułu na temat zaginięcia Boeinga 777 Malaysia Airlines. Podświadomie czułem, że może to mieć jakiś związek z sytuacją na Ukrainie, chociaż racjonalny umysł odrzucał to jako nieprawdopodobne. A jednak!

  Od kilku dni śledzę ciekawe artykuły na ten ten temat autorstwa Mike’a Adamsa, ukazał się już kolejny (trzeci) na stronie:

  http://www.naturalnews.com/044307_Flight_370_passengers_alive_air_piracy.html

  z wiele wyjaśniającym tytułem:

  Flight 370 passengers may still be alive; ‚pirated’ Boeing 777 may return to skies as stealth nuclear weapon.

  W skrócie – autor dowodzi, że pomimo braku śladu na radarach i sygnałów z transpondera, z samolotu jeszcze przez 4 godziny były wysyłane sygnały w systemie satelitarnym, podające parametry lotu, co oznacza, że nie uległ on katastrofie, lecz został uprowadzony i tutaj pokazuje mapę z możliwym zasięgiem takiego wydłużonego lotu, który to zasięg obejmuje Koreę Płn., Pakistan i Iran. Los pasażerów pozostaje nieznany, ale mogą oni pozostawać przy życiu, podczas gdy samolot – po uzbrojeniu w broń chemiczną, biologiczną lub nuklearną, ma posłużyć do ataku na Izrael, Europę lub Amerykę Północną.

  Albo więc autor jest prorokiem (jasnowidzem), albo eksponentem sił, które organizują kolejną operację false flag na miarę 9/11 (i w podobnie naciąganym scenariuszu), albo nawet przewyższającą skalą tamto wydarzenie. Może chodzić o prowokację polegającą na przeprowadzeniu ataku na któryś z krajów Zachodu lub Izrael i obciążeniu winą Iranu, co dałoby podstawy do ataku nuklearnego na ten kraj w sytuacji, gdy uwaga Rosji i świata jest skupiona na kryzysie ukraińskim, co być może jest również jest elementem całego planu. Wygląda na to, że w każdej chwili możemy być świadkami endgame.

 23. xBodek said

  Ad.22.
  „… który to zasięg obejmuje Koreę Płn., Pakistan i Iran…”

  Diego Garcia też jest w zasięgu i nie trzeba lecieć nad kontynentem usianym radarami. Są też tam warunki do ukrycia takiego samolotu. Przypomnę że stacjonują tam B-52, a swego czasu lądowały tam również (wówczas jeszcze tajne) B-2.
  Ale to oczywiście teorie spiskowe.

 24. Easy Rider said

  Ad 23.

  To jest możliwe, ale chciałbym dodać, czego nie wyjaśniłem w tym krótkim tekście, że samolot stał się niewidzialny dla radarów (bo w końcu zniknął dla kontrolerów lotu) przez zastosowanie jakichś bliżej nieznanych urządzeń, w związku z czym nie musiał się ukrywać przed radarami – albo mógł mieć podmieniony transponder (tu nie można wykluczyć międzylądowania na Diego Garcia) i lecieć jako zwykły liniowiec, ustaloną trasą, w kierunku Środkowego Wschodu.

  Zastanawiające od początku było to nagłaśnianie w mediach sprawy fałszywych paszportów co najmniej 2 pasażerów. Teraz widać, że było to przygotowanie w wojnie informacyjnej na ten temat, zresztą, „paszportowe” analogie do 9/11 nasuwają się same.

  @Admin – może warto byłoby założyć temat o tym Boeingu 777 z Malezji? Bo może to być przygotowanie do operacji na miarę 9/11.

 25. 25godzina said

  Ten samolot(Za Wikipedią) ma zasięg 1800-2000km, Google pokazuje z Monachium na Krym 2300km.

 26. Luxeuro said

  Ta pieprzy się głupoty,
  ” “Dopóki zagrożenie nie zapukało do ich drzwi, mocarstwa zachodnie nie miały ani odwagi, ani determinacji, by drażnić rosyjskiego niedźwiedzia, zdając sobie sprawę, że wiązałoby to się z kosztami politycznymi, ekonomicznymi i militarnymi, których nie chciały ponosić.” ”
  http://kuba1962.com/2014/03/03/kryzys-na-ukrainie-a-kryzys-kubanski/

  Dla rusofobów, „mocarstwa zachodnie nie miały ani odwagi ,ani determinacji,” ? No to co robili wedle Wikipedi w latach 50-tych ? Ostatni paragraf.

  Kryzys kubański – stan zagrożenia konfliktem między dwoma supermocarstwami dysponującymi bronią atomową – ZSRR i USA, który miał miejsce w dniach 15-28 października 1962 na Kubie. Był spowodowany tajnym rozmieszczeniem przez ZSRR na Kubie pocisków balistycznych średniego zasięgu, bezpośrednio zagrażających terytorium USA. Wcześniej, tj. na przełomie lat 1959-1960 USA rozmieściły rakietowe pociski balistyczne na terytorium Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji. Był to największy kryzys w historii powojennego świata[1].

  W styczniu 1956 Amerykanie przystąpili do prac nad pociskiem balistycznym dalekiego zasięgu, obawiając się wyprzedzenia przez ZSRR[2].

  W latach 1959-1963, w ramach tzw. „Projektu Emily”, na terenie 20 baz (głównie we wschodniej Anglii), rozmieszczono 60 amerykańskich pocisków balistycznych średniego zasięgu Thor. Pociski miały zasięg do 2200 km. Za ich obsługę odpowiadał RAF (siły powietrzne Wielkiej Brytanii), ale kontrolę nad głowicami sprawowali Amerykanie. W przypadku ataku ZSRR na Wielką Brytanię, pociski miały być wystrzelone na ZSRR. Decyzja o odpaleniu pocisków musiała być podjęta wspólnie przez dowództwa brytyjskie i amerykańskie[2].

 27. darek said

  Ad. 25.

  Cytat z tekstu:

  „Podkreślono, że na początku marca brygada została przerzucona do ukraińskiego Kirowohradu, skąd samoloty latały na zadania wywiadowcze w stronę Krymu i przygranicznych rosyjskich regionów.”

  Czytanie ze zrozumieniem to jednak trudna sztuka.

 28. 25godzina said

  @27 W ogóle tego nie czytałem .

 29. darek said

  Ad. 28

  Nie czytałeś ale odległość z Monachium do Krymu sprawdzałeś. dziwne.

  tak na marginesie to forum służy temu, by po przeczytaniu artykułu napisać swoje spostrzeżenia i uwagi.
  Jaki jest sens komentować artykuł jeśli się go nie przeczytało?

  Chyba, że Ci płacą za komentarze na tym poziomie.

Sorry, the comment form is closed at this time.