Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na referendum na Krymie przyjedzie 70 obserwatorów z 23 krajów

Posted by Marucha w dniu 2014-03-15 (Sobota)

Prawie 70 międzynarodowych obserwatorów z 23 krajów zarejestrowało się, aby uczestniczyć w referendum na Krymie 16 marca – powiedział na konferencji prasowej w Symferopolu szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. przeprowadzenia referendum Michaił Małyszew.

Na referendum zostaną zadane dwa pytania: „Czy jesteś za wcieleniem Krymu do Rosji na zasadach podmiotu Federacji Rosyjskiej?” i „Czy jesteś za przywróceniem Konstytucji Republiki Krymu z 1992 roku i statusu Krymu jako części składowej Ukrainy?”. Za zaakceptowane zostanie uznane pytanie, na które zostanie oddana ponad połowa głosów.

http://polish.ruvr.ru

Choćby przyjechało nie 70, a 70 tysięcy obserwatorów ze wszystkich krajów świata, nie musi to mieć w przyszłości żadnego znaczenia. Przypominamy, że zarówno Łukaszenka, jak i  Janukowycz, a także Putin byli wybierani w obecności obserwatorów, co nie przeszkadza międzynarodowy mediom zwać wybory sfałszowanymi, wybranych do władzy – dyktatorami, a w przypadku Janukowycza nawet popierać obalenie tego, którego uprzednio uznano za legalnie wybranego prezydenta i z którym utrzymywano stosunki dyplomatyczne.
Admin 

Komentarzy 30 to “Na referendum na Krymie przyjedzie 70 obserwatorów z 23 krajów”

 1. PODZIELIĆ na rzece Dniepr tą obecną nadmuchaną Ukrainę na 3 ODDZIELNE państewka ! said

  Nacjonaliści ukraińscy z Kijowa i zachodniej części tej nadymanej jak pusty balon banderowskiej durnowatej Ukrainy zorganizowali i ROZPETALI tak potężna KRWAWĄ awanture, że dzisiaj NIE da się już POGODZIĆ w rzaden sposób tych tak bardzo tam SKONFLIKTOWANYCH obywateli przez nacjonalistów ukraińskich, którzy zaczeli walczyc z urzyciem broni o władzę tylko dla sibie w tym gównianym kraju nasyconym BANDYCKA banderowską nazistowska ideologia ukraińską.

  Zatem, w obecnej chwili awanturnicy naziści ukraińscy po doprowadzeniu do WOJNY DOMOWEJ, to LEPIEJ dla nich SAMYCH oraz całego świata będzie, gdy tą obecną skonfliktowaną gównianą Ukraine PODZIELI się na 2-e CZĘŚCI z fizyczną granicą na rzece Dniepr + oddzielne państwo Krym !!!

  Tak proponuje USA, UE i Rosja, bo to się obejdzie NAJNIŻSZYM kosztem dla SAMYCH obywateli ukraińskich z ukraińską narodowością i rosyjską narodowością, oraz innych atakawoanych przez banderowców nacjonalistych ukrainskich z „prawego sektora” , batkowszcziny, UPA … itp tam działajacych bandyckich rasistowskich gangów ukrainców.

  Należy WSZYSTKO zrobić, aby powstała DWA ODZIELNE państwa:
  Zachodnia Ukraina i Wschodnia Ukraina z fizyczna granicą na rzece Dniepr + jeszcze ODZIELNIE Krym. Gdzie będą stolice tych DWÓCH nowych krajów to oni sobie ustalą we własnym zakresie po PODZIALE.

  W Zachodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Ukraińskiej, a we Wschodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Rosyjskiej. To jest NAJODPOWIEDNIEJSZY podział i wtedy Ukraincy i Rosjanie NIE będą się bic miedzy sobą.
  Tak uzgodnili dzisiaj w Londynie ten żydo-amerykański pajac Secretary of State John Kerry i Ławrow – minister spraw zagranicznych Rosji !

  Dzisiaj innego rozwiązania NIE MA, aby NIE było otwartej krwawej WOJNY domowej jaka była miedzy Koreją Północna i Południową.
  USA i nikt z Europy NIE będzie prowadzic wojny o jakąś tam Ukraine.
  Blefujący jak zawsze USizrael oddalony o 12 tysiecy kilometrów od tej nadymanej Ukrainy, nie będzie umierać za jakiś tam nacjonalistów banderowców ukraińskich.
  USA nic, a nic NIE zyskało na prowadzeniu wojny w Kreji więc tym bardziej USA nie miało w przeszłości zysków i NIE będzie mieć z Ukrainy.
  Złoto z nadymanej jak balon skonfliktowanej tej obecnej Ukrainy już żydy wywieźli do USizraela, w czym pomógł ten uliczny awanturnik żydowskiego pochodzenia Jacyniuk.

  Jak Ukraina zostanie PODZIELONA na DWIE części to te DWIE CZĘŚCI będą BARDZIEJ STABILNE, niż tak jak jest dzisiaj strasznie SKONFLIKTOWANA w jednej całości.
  TAKIE są REALIA po AWANTURNICTWIE BANDEROWCÓW na Majdanie w Kijowie, którzy SKONFLIKTOWALI tą sztucznie nadymaną durnowatą Ukrane i na stałe i ją ROZWALILI, podzielili na kawałki.

  Gdy tak za 50 lat w końcu ukrancy KIEDYŚ zmądrzeją, zlikwidują nazistowskie ideologie NAZISTY Stefana Bandery czy tego LUDOBUJCY faszysty Szuchewycza mordercy UPA-ca, zadeklarują skończenie organizowania NACJONALISTYCZNYCH nazistowskich krwawych awantur krwawego WYRZYNANIA innych obywateli nie ukraińskiej narodowości to BYĆ MOŻE im społecznośc międzynarodowa POZWOLI się połączyc spowrotem w jedno państwo jak Niemcom z NRD i NRF, gdyż obecnie ZDZICZALI ukraińcy jako całośc NIE dorośli, aby życ zgodnie w JEDNYM państwie i NIE rozrabiac w Europie.

  Obecni nacjonaliści banderowcy ukraińscy niczym się NIE różnią od tych muzułmańskich RZEŹIMIESZKÓW zabijaków z centralnej AFRYKI z Somali … itp.

 2. Juziek said

  Ciekawe kogo w roli obserwatora oddelegowała mafia okupująca nasz kraj, tak zawzięcie popierająca banderowców odpowiedzialnych za wymordowanie siekierami 250 tysięcy Polaków!
  Widać, że tym z PO + PIS + PSL + SLD i pomniejszym, rozsiadającym się w poselskich ławach i fotelach rządowych nie przeszkadza to, by obściskiwać się z katami narodu polskiego.
  Kiedy w końcu mohery zrozumieją, że są wodzeni za nos przez Kalksteina i innych podobnych mu!

 3. Joe said

  2…Juziek toz …Kalkstein i inni podobni mu…Uzywaja sobie tylko i az z …zamiany demokracji w qrestwo medialne…. i to w wielu krajach a nie tylko w Polsce.Swiat stanal na glowie…Tylko powrot do tradycji moze to uratowac,innej drogi NIET.

 4. Ad 1.

  To rzeczywiście dobra opcja, i sądzę, że wszyscy już dawno byliby za, jest tylko jeden szkopuł – ultrasi przy sterach nawy państwowej NIGDY NIE ZBUDUJĄ FAJNEGO PAŃSTWA, ANI W OGÓLE CZEGOŚ, CO NADAWAŁOBY SIĘ DO ŻYCIA!

  Ukraina Wschodnia byłaby tworem ZAWSZE PROMIENIUJĄCYM swoją chorobą, negatywnym, kreującym wieczne problemy i niestabilność rozlewające się daleko poza swe granice.
  Gdy chory ząb się wyrwie, to i gorączka ustąpi z całego organizmu.

  Świat powinien stanać na wysokości zadania i postawić przed międzynarodowy trybunał gwałcicieli prawa.

  Jeśli świat nawet na to nie będzie stać, to po cholerę dokarmiamy te wszystkie międzynarodowe instytucje, kompletnie drętwe i bezużyteczne kiedy przychodzi co do czego?!

  To wszystko jak chodzi o logikę i zdrowy rozsądek.

 5. Galernik said

  A tym czasem Prawy Sektor dostaje baty w Doniecku. Ponoć była conajmniej jedna ofiera śmiertelna i gdyby nie ochrona policji to by tam wszystkich ubili.

 6. Ad 5.

  I OK! Faszyści już mieli swój trybunał w historii i dostali wyrok, więc teraz to już tylko egzekucja 🙂

 7. Galernik said

  A propos Krymu / Ukrainy – tak mi przed chwilą przyszło do głowy. Zarówno na Krymie jak i na wsch. Ukrainie pomieszkują sobie, niewielkie wprawdzie ale jednak, grupy Polaków. Nawet zdarzyło mi się kiedyś zabłądzić na stronie polonii z Berdiańska czy Mariupola – w każdym bądź razie większe miasto na m. Azowskim. Tymczasem podczas całej tej rozpierduchy – Operacja „Majdan”- ani razu czy to w telewizorni czy gdziekolwiek indziej nie spotkałem się kompletnie z ani jedną wzmianką o tych Polakach ( o tych z zachodu również ) – kompletnie nic o tym jak się mają, co o tym myślą, po której opowiadają się stronie itd. Dziwne ?

 8. Galernik said

  Ad 6
  Nie rzucaj tak tymi „faszystami” bo według systemowej nowomowy my też nimi jesteśmy. 😉

 9. Joe said

  Re 7…Bylem w Berdiansku nad m.Azowskim w 70 latach ubieglego stulecia.Mowili tam tylko po rosyjsku…Jezyk ukrainski byl czyms w rodzaju gwary nikt tego nie uzywal….Zupelnie cos odmiennego jak Kijow….Berediansk to kurort dla ludzi z problemami reumatycznymi.Latem zjezdzali sie tam od Sybirakow po Kijowiakow z calymi rodzinami..tylko ci z Zachodniej Ukrainy uzywali ukrainskiego jezyka.Z Polakami spotkalem sie ale to byla jedna czy dwie rodziny…tez uzywali rosyjskiego.

 10. Ad 8.

  Strachy na lachy, bo tacy jesteśmy „faszyści”, jak byliśmy „komuniści” 🙂

 11. Zerohero said

  Słowo „faszysta” jest głęboko zakodowanym w świadomości ludzkiej epitetem. Jeśli nie można trafić ludziom do rozumu, to przynajmniej można rzucić epitetem. Czemu tylko przeciwnik ma korzystać z tej możliwości?

  Potomkowie żydokomuny

  1) bronią ukraińskich neonazistów
  2) obarczają winą za komunizm Rosjan
  3) tropią faszyzm u polskich narodowców

  i nie czynią tego za pomocą traktatów naukowych. Ich szczeknięcia są zwięzłe i krótkie. Jak ktoś walcząc z nimi ograbiczy się tylko do precyzyjnego wywodu, to trafi do…może 5% społeczeństwa.

 12. JO said

  ad.9. Tak wlasnie…Esperatno Ukrainskie uzywane bylo tylko w Galicji, gdzie byl zabor Austriacki, gdyz to ZydoSzfaby na Uniwersytetach swoich wymyslili Ukrainski jezyk i nauczali go w szkolach dla dzieci Rusinow na terenie zaboru.

  10 lat temu Ukraincy ze Lwowa skarzyli sie ze w Kojowie ludzie nie chca mowic po Ukrainsku…

 13. JO said

  ad.1. Ta opcja jest Katastrofalna, najgorsza…

  Ukraina powinna pozostac pod wplywami Rosji – cala Ukraina dzisiejsza a Ukraincy – Zydo-Masoneria powinna byc wyslana do USA – Izraela, lub do diabla a reszta powinna byc resocjalizowana.

  Pozostawinie choc czesci NaziUkrainy to Wojna na przyszlosc.

 14. Joe said

  re 12…Nie wiem co powodowalo ze lubieli czuc sie Ukraincami.Bylem tam 5 razy….rodzina zony.Ci na Zachodzie pochodzili z okolic Zamosciai Hrubieszowa,przeniesli ich sowieci.To byli wlasciwie Polacy, naiktorzy mowili dobrze po polsku,a jednak na kazdym kroku podkreslali swa „ukrainskosc” nawet do najblizszych.Jedni mieli synowa z Syberii Rosjanke.Ladna i mila dziewczyna byla…ale jak oni ja traktowali??Przy mnie sie troche krepowali ..ale i tak ich kilka razy przylapalem.Zawsze mozna bylo wyczuc pyche.a wlasciwie koltunstwo.

 15. Fran SA said

  Do cholery Ukraincow z Zachodniej Ukrainy jest na Zachodzie. Po wojnie przyjezdzali do roznych alianckich panstw jako Polacy, boby tych banderowcow nikt nie przyjal.
  Bylo to kolejne swinstwo zrobione Polakom, bo zajmowali limit wizowy przeznaczony dla Polakow.
  Teraz wszedzie, tam gdize ja wiem: W Kanadzie, USA, Australii czy Anglii potworzyli bardzo silne antypolskie organizacje. Ukraincom bardzo trudno dostac wizy na Zachod. Dalej gdzie tylko moga podszywaja sie pod Polakow. Znane sa mieszane malzenstwazawarte glownie w celach wizowych.
  Nie lubie generalizowac i zwalac winy na cala spolecznosc, ale tu gdzie mieszkam, 11 tysiecy Ukraincow przyjechalo jako ‚displaced persons’ polskiej narodowosci, bo nikt banderowcow nie chcial.
  Ciekawi mnie ilu teraz prawdziwych Ukraincow i lojalnych banderowcow dostanie wizy przesiedlencze.. Wiem, ze juz sie staraja.

 16. Brat Dioskur said

  A prasie holenderskiej pelno opinii o juz z sfalszowanym referendum!Tylko nikt nie dodaje ,ze na Krymie mieszka 60 % ….Rosjan!

 17. Lach said

  Porządek należy zacząć czynić we własnym Kraju. Wokół siebie. Inaczej stajemy się nie lepsi a zdecydowanie gorsi niż ci przez nas piętnowani. Świat nas nie cierpi i z tego powodu, i ten zachodni na równi z tym wschodni. Świat woli zdecydowanie od nas Ukraińców co wywodzi jasno jakby kto na dłoni wypisał, pan Fran SA. Tyle tylko że banderowcy, sami, nie opuszczają własnych terenów.
  Pora przestać oszukiwać samych siebie.
  ……
  Mości Józefie to pewnie byli potomkowie tych którzy zerwali się z kominów i zbiegli na kraj świata. Zastanawiałem się Joe jakeś Ty tą wizę (rzecz jasna i inni) dostał. A tu proszę – bez złośliwości, Boże uchowaj, przez ożenek z Ukrainą?

 18. Joe said

  Gula…Ja jestem 1979 political refugee…jeszcze Wam sie Solidarnosc nie snila to mnie juz wypluli…Nie mialem wyboru.Dluga historia.

 19. Jan said

  Ad 13. Pan JO
  Całkowicie zgadzam się z Pana opinią. Z banderowcami nie mamy szans. Lepiej niech ich Rosjanie doprowadzają do kultury, albo sukcesywnie przekazują sponsorom.
  Pozdrawiam

 20. Easy_Terran said

  „Na referendum na Krymie przyjedzie 70 obserwatorów z 23 krajów”

  Hmm… Aż ich tylu, skurwy…ów potrzeba, żeby się upewnić wyniki pójdą po Unej myśli.
  Ciekawe, ciekawe.

 21. Luxeuro said

  Ad. 5 – No to ciekawa sytuacja. Co ich skłoniło tam pojechać bo widać ze są nienawidzeni ? TO będzie gorzka lekcja dla tych młodych. A miedzy czasie ich oligarchy siedzą i się śmieją. Maja ludków w nosie.

 22. błysk said

  Władze na Krymie zupełnie niepotrzebnie dopuszczają jakichś tam obserwatorów międzynarodowych do obserwacji ich wyborów 16 marca 2014r. Ci obserwatorzy i tak potem rozgłosza ,że wybory zostały sfałszowane . Więc po co to czynić?PS. Był bardzo interesujący ,twardy ,ale logiczny wywód rosyjskiego dziennikarza dla polskiego wydania „Neewsika”.

 23. Rysio said

  re 16. „……..Tylko nikt nie dodaje ,ze na Krymie mieszka 60 % ….Rosjan!…….”

  To są fakty bardzo niewygodne, fakty które mi się całkowicie nie podobają.

  😦

  Tym gorzej dla faktów!

  🙂

 24. Lach said

  Józefie, Guła to nic mego brata bliźniaka (jednojajecznego) któren mnie zmienił i wyruszył w głębokie lasy dobytku pilnować.

  A poza tym od 74 pracowałem na stoczniach. .W tym od 76 w SG do czasu rozwiązania ZPO.

  „Chcesz żeby Ci bajeczkę wysnuć”?
  Żartuję. Marynarzu.

 25. Lach said

  Wygląda na to – tak pisze S.M., że Ukraina pozbędzie się nie tylko Krymu ale i narodowych zapasów złota.
  Ładny interes.
  No i jak My teraz będziemy budować od morza do morza te jagiellońskie imperium. A?

 26. nimes said

  Nie ma się co ciskac. To nie są międzynarodowi obserwatorzy z OBWE, tylko po prostu… międzynarodowi obserwatorzy:) Szpiony z OBWE parę razy próbowały się przedostac na Krym i dostały kopa w d…

 27. MatkaPolka said

  Oto jak glosuje Parlament Europejski – wszystko takie legalne – tylko nikogo na sali nie ma !!!

  A wiec jakie sa decyzje Unii Europejskiej – jakie sa decyzje tzw. Parlamentu Europejskiego

  Ano są to decyzje PUSTYCH FOTELI. Zobaczcie sami – przecież nikogo n a sali nie ma – a wiec kto głosował !!!!

  Przecież ani Ukraina, ani Rosja nie sa częścią Unii Europejskiej

  A może USA – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są częścią Europy i UE

  Members of the European Parliament attend a debate on the situation in Ukraine in Strasbourg (AFP Photo / Frederick Florin)

  http://rt.com/news/eu-ukraine-resolution-russia-954

 28. Re: 1
  Jak juz wczesniej wspominalem n/t Ukrainy w oparciu o polityke Rosji (Putina), to Ukraina bedzie wolna, suwerenna i niepodlegla pod „parasolem” Rosji, albo wogole jej nie bedzie i zostanie wlaczona do Federacji Rosji.
  W pierwszym przypadku na przeszkodzie stoja banderowcy (i inne „pociotki” etniczne), bo nie chca wolnej i suwerennej Ukrainy, bo zdaja sobie sprawe, ze beda mieli niewielki wplyw polityczny i ekonomiczny na kreowanie wydarzen, a w drugim przypadku: jesli Rosja wciagnie (wchlonie) Ukraine pod Federacje Rosji, to dla zydow (oligarchow) oznaczac bedzie „wyprowadzke” poza Ukraine, czyli dla zydow jest to byc albo nie byc, wiec rowniez nie sa zainteresowani wchloniecia Ukrainy do Federacji Rosji. (o czym Putin na konferencji w podtekstach napomninal).

  Jaki wiec jest wybor? Ano jedyne wyjscie, to WOJNA, ktora wezmie poczatek (zapoczatkuje ja male panstwo) prawdopodobnie z i-sra-ela, lub Syrii. W kazdym razie, wydarzenia nabieraja pedu, a w/g Protokolow Medrcow Sjonu – zydzi sa gotowi podpalic caly swiat, by tylko utrzymac swoja wladze: nad pieniadzem, nad religia i utworzyc na zgliszczach jeden rzad swiatowy na ktorym zydowski patriarcha zasiadzie.

  A jak USA bedzie „reagowalo” z murzynska marionetka z bialego knesetu? (i Amerykanami bankrutami???).

  W zasadzie maja tylko jedna mozliwosc, ktora w oparciu o zydowska polityke dominacji (i sprzedanego – skorumpowanego kongresu USA) za wszelka cene bedzie bronila i-sra-ela przed Iranem…no i przed Rosja, ktora dosc dobrze uzbroila Iran w odpowiednie rakiety, ktore w pierwszej kolejnosci wyladuja w TelAviwie po rozpoczeciu dzialan wojennych przez zydowskich prowokatorow (moga byc umieszczeni na lodzi podwodnej, kutrze torpedowym czy innej jednostce zmotoryzowanej)…

  W kazdym razie, w chwili obecnej uciekajacy czas nie jest korzystny dla i-sra-ela ani dla USA, wiec beda sie bardzo spieszyc. Juz „urabiaja” opinie publiczna o realnej grozbie III wojny swiatowej ze strony Rosji (Putina „terroryste” i „dyktatora”…czyhajacego na „demokracje miedzynarodowej spolecznosci”…(czyt. zydow)…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. karlik said

  Patrząc na rozwój sytuacji na Krymie, przypomina mi się w jaki sposób włączono Wilno z Litwą Środkową do Polski w 1922 roku..
  I też było zbuntowane wojsko, które nie reprezentowało rządu RP..
  Chyba także to było nielegalne?
  Czyżby obowiązywało prawo Kalego?
  „My kradniemy dobrze , nam kradną źle”…

 30. Joe said

  25 ..Bracie Lachu…Imperium UE juz zbudowane….zamiast Jagielonskiego…Sorosowe …Przy pomocy sp.prezydenta i jego jednojajowego brata.Taraz starsi bracia od 10-ciu przykazan przy pomocy banderowcow tylko je umocnia i bedzie git.
  Lwow juz ma odpowiednie imie STEFCIA BANDYTY…Pozostalo tylko Szechterowi jeszcze w POLINIE… pozamiatac.

Sorry, the comment form is closed at this time.