Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  jasiek z toronto o Pierwszy „historyk” RP – premi…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  jasiek z toronto o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Polityczne samobójstwo Jarosła…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Prof. Anna Raźny: PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki

Posted by Marucha w dniu 2014-03-15 (Sobota)

Z profesor ANNĄ RAŹNY, kierownikiem Katedry Rosyjskiej Kultury Nowożytnej w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawia Jan Bodakowski.

NCZAS: Prawo i Sprawiedliwość jest partią reprezentującą elektorat katolicki, czy partią cynicznie pasożytującą na elektoracie katolickim? Jak bardzo różnią się realne działania od deklaracji partii Jarosława Kaczyńskiego?

RAŹNY: PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki, manifestując swoją obecność na uroczystościach kościelnych, odwołując się do religijnych symboli czy wreszcie występując w katolickich mediach.

Jego przedstawiciele wypowiadają się często jako jedyni politycy w katolickich dziennikach i tygodnikach, co sprawia, że nabierają one charakteru biuletynów tej partii. Jednakże w sprawach fundamentalnych dla katolicyzmu i jego wyznawców PiS nie uczyniło niczego, co potwierdzałoby działanie na ich rzecz.

Epokowe pod tym względem znaczenie ma postawa tej partii wobec ochrony dzieci nienarodzonych na gruncie ustawodawstwa polskiego i unijnego, zgoda na ateistyczny i zarazem antychrześcijański traktat lizboński, milczenie na forum krajowym i unijnym w sprawie zagłady chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w krajach islamu, brak oficjalnego stanowiska w sprawie gender, sprzeczne z etyką chrześcijańską poparcie dla Euromajdanu, współtworzonego z nacjonalistycznym partiami – Swobodą i Prawym Sektorem – które nie odcięły się od nazizmu ukraińskiego Bandery-OUN-UPA i nie potępiły dokonanego przez te siły ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Na ile zaślepienie wyborców PiS jest wynikiem technik manipulacyjnych PiS, a na ile przejawem demoralizacji katolików, którzy zadowalają się tylko frazesami?

Wyborcy PiS, podobnie jak reszta Polaków, są poddawani różnym odmianom manipulacji. Tymi wyborcami manipulują jednak nade wszystko ludzie PiS – politycy i ich środowiska. Jest to przeważnie szara manipulacja, która miesza autentyczne fakty z ich jednostronną interpretacją, prawdę z mistyfikacją (smoleńską), ideały prawicy z ideałami lewicy.

W szarej manipulacji PiS selekcjonuje się ważne dla Polski informacje z punktu widzenia interesów tej partii i jej protektorów. Selekcja obejmuje nie tylko bieżącą politykę Polski, ale również politykę historyczną. Jest to przede wszystkim polityka przemilczania tego wszystkiego w przeszłości Polski XX wieku, co było i jest niezgodne z doktryną Giedroycia.

W pisowskiej narracji historycznej i odpowiadającej jej polityce historycznej mamy więc jedną zbrodnię ludobójstwa, która powinna zostać osądzona – Katyń. Ludobójstwo dokonane na Polakach przez nazistów ukraińskich w czasie II wojny światowej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie wymaga ani potępienia, ani nawet wyjaśnienia.

PiS nie jest zdolne do współpracy z polskimi środowiskami narodowymi, ale podejmuje ją w ramach Euromajdanu z radykalnymi nacjonalistami ukraińskimi – spadkobiercami duchowymi i politycznymi Bandery. Gdy partia Jarosława Kaczyńskiego doszła do pełni władzy w 2005 roku, koalicję z LPR – podobnie jak z Samoobroną – potraktowała jako przejściowy przymus dziejowy, z którego uwolniła się (m.in. dzięki prowokacjom służb), wnioskując w 2007 roku – skutecznie – o rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory.

Wykluczenie otwarcia na polskie partie narodowo-konserwatywne przy jednoczesnej współpracy z ukraińskimi partiami nacjonalistycznymi to już nie jest nawet moralność selektywna, ale brak moralności. Te ukraińskie partie, nade wszystko Swoboda i Prawy Sektor, otrzymały od PiS – w tym przypadku także od PO i SLD – jasny przekaz, że ludobójstwo dokonane na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie tylko nie zostanie potępione i rozliczone, ale kontynuatorzy jego ideologii będą traktowani w Polsce jako partnerzy polityczni nawet wówczas, gdy będą głosić hasła poszerzenia Ukrainy o polskie powiaty.

Dostali sygnał, że w razie zagrożenia Polska może ich przyjąć, bo już teraz bojówkarze-terroryści postbanderowscy są leczeni w naszych szpitalach.

Niestety, katolicki elektorat PiS jest ślepy i nie widzi jego fałszywej, selektywnej moralności, sprzecznej z etyką chrześcijańską. Taka postawa wyborców jest efektem gigantycznej manipulacji PiS, dokonywanej poprzez wykorzystanie symboli religijnych i katolickich mediów oraz instrumentalizację wartości chrześcijańskich. Jest także wynikiem tych zmian posoborowych, które doprowadziły w Kościele do spłycenia religijności katolików i ukierunkowały ich na tzw. atrakcyjność życia religijnego oraz fałszywie pojęty dialog z innymi religiami – taki, w którym katolik traci swą tożsamość religijną.

http://nczas.com/

Komentarzy 30 do “Prof. Anna Raźny: PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki”

 1. Zbyszko said

  Nareszcie ktoś ten cały bajzel nawzwał po imieniu: EKUMENIZM POWODUJE UTRATĘ TOŻSAMOŚCI RELIGIJNEJ KATOLIKÓW

 2. oldsten said

  Uczciwością pisu było głosowanie w sejmie nad ochroną życia poczętego, posłowie wstrzymali się od głosu mimo że mieli większość w sejmie.
  Jeszcze raz odwołam się do Ewangelii- to wilki w owczych skórach, po owocach ich poznacie. Koncesjonowana opozycja kontrolowana przez mafijny układ żydobanksterów

 3. lopek said

  Jedna antypolska banda podzieliła się dla niepoznaki na PO, PiS i coś tam jeszcze i grabi, niszczy – grabi, niszczy – grabi, niszczy – bo w końcu od tego jest.

 4. ed,edko,eedi said

  To pytanie, jest ktoś w tym sejmie na kogo można zagłosować? czy wszyscy to lisy farbowane?

 5. „… katolików, którzy zadowalają się tylko frazesami?… ”

  Należy w tym miejscu od razu zauważyć, że, z definicji, przedstawiciele wszystkich wyznań są zmuszeni „zadowalać się frazesami”, albowiem „frazes”, czyli „sformułowanie pozbawione głębszych lub nowych treści”, jest istotą przekazu w każdej religii, nie tylko katolickiej. Wszyscy wiemy, że przekazy religijne Boże broń!, nie są płytkie, wprost przeciwnie!, SĄ NIESKOŃCZENIE GŁĘBOKIE, to jednak każdy widzi, że nie są NOWE.

  A to wystartczająca przyczyna, że w historii ludzkości nie uchowała się ANI JEDNA, nawet najgłębsza treść religijna, czy dogmat W NIEZMIENIONEJ FORMIE. Bo przyroda to ruch i ciągła zmiana, i czy tego chcemy, czy nie, jeśli szanujemy choć trochę swój własny zdrowy rozsądek, to musimy to uznać za powszechne prawo, nadane wobec tego przez samego Najwyższego.

  W obecnej epoce dociera stopniowo do wszystkich jedna świadomość – w kwestii weryfikacji dogmatów wszystkie największe religie na naszej planecie mają przed sobą ogrom pracy. Katolicyzm nie jest wyjątkiem, o czym świadczy chociażby nagła rezygnacja poprzedniego przywódcy.
  Moim zdaniem poszło właśnie o jego próbę rozpoczęcia reformy dogmatycznej – Chrystus zrodzony w Nazarecie, a nie w Betlejem, brak zwierząt w tej stajence, itp itd… to tylko czubek góry lodowej o wiele grubszych zagadnień, które czekają w kolejce do weryfikacji…

  Ten problem nie pójdzie sobie, tak jak odszedł papież, ON TYLKO CZEKA na ruch Historii.

 6. GK said

  Płytka, słaba wiara powoduje, że ludzie szukają oparcia w innych ludziach np. w politykach. Muszą kogoś się trzymać i w kogoś wierzyć, bo inaczej stracą grunt pod nogami. Stąd przylgnięcie do PiS-u wykreowanego na szlachetnego polskiego rycerza, naszego jedynego obrońcę.

 7. Juziek said

  Ten artykuł trza wkleić na stronę Radia Maryja, może wtenczas niektórym moherom rozjaśni się coś niecoś w zakutych dogmatami głowach!

 8. Isreal said

  Pani Anno Raźny mało tego, że te talmudczyki i parobki z pis-du udają , że reprezentują to na dodatek REPREZENTUJĄ ten elektorat…

  .
  te „wolnomyśliciele” zwane „katolikami” niestety nie widzą tego – że talmudczyki udają……………………..

 9. Boryna said

  PiS i PO to dwie nogi tego samego żyda.

 10. Ad. 4

  ” jest ktoś w tym sejmie na kogo można zagłosować?”

  – Pewnie pojedyncze osoby. Dla bezpecznosti lepiej wyciąć wszystkich.

 11. ed,edko,eedi said

  To będzie trzeba zrobić pikietę „Uwolnić Brunona K” niech dokończy swoją robotę:) to taki żarcik. W Bogu nadzieja!

 12. Zerohero said

  Z profesor ANNĄ RAŹNY, kierownikiem Katedry Rosyjskiej Kultury Nowożytnej w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawia Jan Bodakowski.

  Minister Wildtein w skórzanej kurtce i asyście amerykańskiej żandarmerii wojskowej wkracza do katedry. Strzałem w sufit wymusza ciszę i rzecze:
  – aresztujemy was za imperialistyczną propagandę. Po sprawidliwym procesie traficie do kopalni Uranu w Arizonie na 10 lat. Niech żyje towarzysz Obama, niech żyje przyjaźń polsko-izraelska!

  W tym czasie wolne polskie media donoszą o znalezieniu kolejnego gniazda agentów. Dowodem jest ukryta radiostacja, instrukcje pisane cyrylicą – są tam wskazówki jak zatruć źródła wody. Agenci znaleźli też 3kg marchuany i pornografię dziecięcą.

  Agenci publicznie przyznają się do wszystkiego. Spod gróbej warstwy pudru przebijają gdzieniegdzie ślady bicia.

  Kluby gazety polskiej organziują wiece potępienia. Mowa o ucinaniu podniesionej ręki, internacjonaliźmie, wrogach ludu…

  Katedra zostaje zamknięta.

 13. maurycy said

  Trzeba tu dopowiedzic ze lajdakow z PIS naglaSNIA I NIEUSTANNIE PROMUJE RADYJKO MARYJA I OJCIEC RYDZYK ! TEN RZEKOMY PATRIOTA NIEUSTANNIE ODMAWIA POLAKOM WLAsnej reprezebntacjiI I z maniakalnym i bezczelnym uporem twierdzi ze Polacy nie sa wstanie sie zorganizowanc i Tylko i wylacznie Zydzi z PIS sa jego szAnsa ! TA SZCZEKACZKA PROMUJE PIS 24 GODZINY NA DOBE !NIESTETY TA RZEKOMO PATRIOTYCZNA STACJA PORAZ KOLEJNY PODRZUCA NAM FALSZYWYCH PROROKOW …. WALESA ,AWS ,PIS I TAK BEDZIE W KOLO. OJCIEC RYDZYK TWIERDZI ZE BEZ PRZERWY GO OSZUKUJA . JESLI KTOS BEZ PRZERWY DA SIE OSZUKIWAC TO ALBO JEST IDIOTA ALBO UDAJE IDIOTE ~!

 14. Jan said

  Ad 13
  Pan Maurycy.
  Zwraca Pan uwagę na bardzo istotny udział ojca manipulatora w promowaniu PIS, inaczej otumaniania rozemocjonowanych uniesieniami religijnymi naiwnych Polaków.
  Szkoda,że Pani Razny tego nie wyartykułowała.
  Wczoraj przypadkowo włączyłem na kilka chwil radio, akurat chwalił się przyjazna wizytą u kardynała w Krakowie. Może stamtąd czerpie natchnienia do agitek.

 15. Plausi said

  Partia Jedności

  W gruncie chodzi o Partię Jedności: POPiSSLDPSLSP…Palikotki. O co chodzi przy tworzeniu tzw. partii ?

 16. RomanK said

  Jaka to NOWOSC????
  Od kiedy i dla kogo???? dla tych co im sie dopiero otwieraja slipki????
  Mala strata.

 17. Diana said

  „Gigantyczna manipulacja Nr 2” – prof.Anna Raźny.

  http://aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6332&Itemid=30

 18. błysk said

  Popieram tych dyskutantów ,którzy zwracają uwagę na Radio Maryja w propagowaniu PIS-u . o czym nie raczyła powiedzieć prof. Raźny >trzeba cos uczynić z Radiem Maryja ? Ja sam brałem udział w marszu protestacyjnym i podpisałem listę ,by RM uzyskało dostęp do multipleksu ,bo jestem za wolnością słowa,ale RM nadużywa tej wolności i czyni wielkie szkody przede wszystkim propagując obsesyjna wręcz antyrosyjskość. Trudno udawać,ze nie ma propagandy RM.Trzeba coś z tym czynić .Może dzwonić w czasie rozmów niedokończonych , bo dyskutanci RM , to na ogół miernoty .Inna kwestia to ta,ze PIS proponuje kilka interesujących rozwiązań : podatki obrotowe dla firm zagranicznych, budownictwo mieszkaniowe przy darmowych działkach od państwa ,wzrost zatrudnienia ,a ostatnio J. Kaczyński opowiedział się za spolszczeniem banków, także za dotychczasowymi emeryturami . To nie są punkty programu ,które należy odrzucić czy zanegować.Tym bardziej że Pani Raźny i dyskutanci nie wypowiadają się na kogo glosować.

 19. Sunny said

  Kierownictwo POPISu jest zydomasonskie.
  Rabe Rydzyk sluzy zydomasonerii.
  Rydzyk zagospodarowuje elektorat katolicko narodowy.
  Nie dopuszcza do zjednoczenia Polakow i powstania partii autentyczno polakiej, propagujac partie kanapowe np. zyda Macierewicza.
  Podtrzymuje kult Pilsudskiego.
  Tworzy kult kryptozyda JPII.
  Rydzyk nalezy do sekty Vaticanum II.
  Jest to obludny i zaklamany parch.

 20. bluke said

  Artykuł z „nczas.com” w Gajówce! Z czasem trawa zmienia się w mleko…

 21. zofia said

  Wyborcy PiSu w akcji

 22. Przecław said

  Tylko dlaczego pani „Raźny” boi się poprawnej odmiany swojego nazwiska ?
  Dlaczego kaleczy język polski potworkowatą odmianą ?
  Dlaczego boi się języka używać języka polskiego w jego pełnym szlifie ?
  Jest to przejaw zakompleksiałej prowincjonalnej mentalności.
  „Raźny” – razi, pani profesorko !

  Ja uważam, że jak komuś nie odpowiada odmiana ujawniająca stan cywilny danej osoby, typu „Raźnianka”, „Raźnówna”,
  to należy stosować zasady przyjęte w czeskim, tj. „Raźnowa”, niezależnie od stanu cywilnego. W takim przypadku nie kaleczy się języka polskiego, nie narusza się jego zasad, jednocześnie zachowując dyskrecję w sferze osobistej danej osoby.

 23. Anka said

  Pani Profesor!

  Ze zgrozą czytam wywiad z prof Andrzejem Nowakiem
  Pan wypowiada takie bzdury, że nie licuje z tytułem naukowym

  http://niezalezna.pl/52931-prof-andrzej-nowak-jesli-polska-ma-byc-bezpieczna-trzeba-zmienic-rzad

 24. Dosyć tego! said

  ”PiS nie jest zdolne do współpracy z polskimi środowiskami narodowymi, ale podejmuje ją w ramach Euromajdanu z radykalnymi nacjonalistami ukraińskimi – spadkobiercami duchowymi i politycznymi Bandery”

  Przypomnę, że polscy narodowcy opętani przez żydostwo twierdzą, że Rosja to wróg Polski numer 1 i podobnie jak PiS solidaryzują się z Majdanem. Jeśli ktoś ma wątpliwości niech odwiedzi ich strony internetowe i poczyta!

 25. zofia said

  ad22
  Jesli Razny to nazwisko rodowe ojca to Razny jest poprawne. Jesli Razny to nazwisko meza to powinno byc Razna
  Co oczywiscie nie ma nic wspolnego z artykulem.

  J KACZYNSKI, D TUSK PRZEPROSCIE ZA BANDERE!

 26. Anna said

  a ja się nie zgadzam z wami ani tą profesor , należę do PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI A NIE JESTEM ŻADNA ŻYDÓWKĄ , NIE BĘDĘ WIĘCEJ WAS ODWIEDZAĆ PA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. Anna said

  dlaczego kasujecie opinie????????????????????????????????????????? wam niewygodne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  jeden głupek nakazuje przepraszać za banderę – żenada co wy tu wypisujecie

 28. Marucha said

  Re 26:
  No więc niechże Pani przestanie tu przychodzić.

 29. Inkwizytor said

  Aniu, żydóweczko moja pisiacka, jakież to szczęście, ze nie będziesz zasmradzać Gajówki 😉

 30. Kredens said

  Gdyby tylko trzoda rebe Rydzyka chciala czytac i dac wiary pani prof. Razny.
  Ah, pomarzyc, jak milo pomarzyc!

Sorry, the comment form is closed at this time.