Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JW o O śp. Janie Ciechanowiczu słów…
  Greg o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  Boydar o Wolne tematy (4 – 2…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Czy ustawa o „bratniej pomocy” służy Rosji i Białorusi?

Posted by Marucha w dniu 2014-03-16 (Niedziela)

Artykuł dobrze uzupełnia prowadzoną w gajówce od wielu lat kampanię uświadamiającą Polakom, że to jednak nie Rosja nimi rządzi. Mimo to wielka część społeczeństwa (większość?) wciąż daje się ogłupiać topornej propagandzie syjonistów, pragnących wbić klina między słowiańskie narody. Świadczy to w sposób wymowny o poziomie wiedzy i świadomości Polaków.
Admin.

Komentarz do reportażu wyemitowanego przez TV Trwam.

Na początku br. została przegłosowana przez Sejm i Senat, a następnie podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawa o „bratniej pomocy”, czyli ustawa zezwalająca obcym wojskom, policji, specsłużbom i „pracownikom” (czyli prawdopodobnie prywatnym firmom kondotierskim) zbrojnie tłumić oraz inwigilować obywateli RP.

Informacje o owej ustawie wyciekły jednak już rok temu. Wtedy też TV Trwam, chyba jako jedyna telewizja w Polsce, poruszyła ten temat. Problem jednak w tym, w jaki sposób to zrobiła. Mianowicie przeciętnemu odbiorcy reportażu wyemitowanego w TV Trwam, redakcja tej telewizji podsuwała wniosek, że ustawa o „bratniej pomocy” została stworzona na potrzeby Rosji i (w mniejszym stopniu) Białorusi, a nie na potrzeby prawdziwych władców Polski, czyli globalistów z Zachodu i kontrolowanych przez nich państw, banków i korporacji.

Jest w reportażu mowa o Bundeswehrze (ale dopiero w drugiej kolejności – po rosyjskim/białoruskim OMONie), ale nie ma np. mowy o tym, że z ustawy skorzystałyby formacje zbrojne i wywiadowcze ośrodków zagranicznych, które od 1989 r. Polskę kontrolują, czyli USA lub UE (przypominam, że UE zapowiada stworzenie własnego wojska, policji federalnej i służb specjalnych). W reportażu nie jest też wspomniane, że z tej ustawy na pewno skorzystają formacje izraelskie (ochrona masowych wycieczek młodzieży żydowskiej do KL Auschwitz i innych byłych niemieckich obozów).

Co prawda już od lat uzbrojeni izraelscy ochroniarze panoszą się po Polsce wraz ze wspomnianymi wycieczkami, ale dotychczas było to nielegalne i ukrywane przed polską opinią publiczną przez głównonurtowe media, a teraz zostanie to sformalizowane prawnie. Tymczasem, na podstawie poniższej analizy, można zobaczyć jak sprawę przedstawiła TV Trwam.

Najpierw głos zabiera redaktor w studium mówiąc:

„Obce wojska i służby na ulicach polskich miast? Rząd chce, by formacje zbrojne innych państw, także spoza Unii Europejskiej, mogły uczestniczyć w tłumieniu niepokojów i zamieszek na terenie Polski. Eksperci ostrzegają – to otwarcie furtki dla nieograniczonej aktywności obcych służb w kraju, a prawicowa opozycja alarmuje – to ustawa o bratniej pomocy, jakiej doświadczały niegdyś kraje satelickie bloku sowieckiego”.

Następnie jest emitowany materiał video, okraszony głosem lektora:

„Oddziały OMON czy Bundeswehry tłumiące zamieszki na ulicach Warszawy – fantazja? Niekoniecznie”.

I gdy lektor wymawia te słowa, na ekranie jest emitowany materiał pokazujący funkcjonariuszy OMON-u, aresztujących (niosących za kończyny do radiowozu) jakiegoś delikwenta.

Potem jest ukazana wypowiedź posła Jacka Protasiewicza z PO, próbującego w pokrętny sposób tę haniebną ustawę uzasadnić, powołując się na precedens współdziałania polskiej policji z obcymi odpowiednikami w okresie trwania Euro 2012, zaś następnie znów słuchać głos lektora, który mówi:

„Ale podczas Mistrzostw Europy to polska policja pilnowała porządku na ulicach, zagraniczni policjanci doradzali naszym w sztabie w Legionowie. Rząd Donalda Tuska chce, by i oni wyszli na ulice w zwartych oddziałach i uwaga – z bronią”.

I w momencie, gdy lektor wypowiada te słowa, na ekranie ukazuje się siedzący za biurkiem funkcjonariusz z wyeksponowaną na tym biurku wielką rosyjską chorągiewką. Później są jeszcze ukazane chorągiewki innych krajów – portugalska, francuska, ale w pierwszej kolejności i najbardziej wyeksponowana była rosyjska.

W dalszej części materiału jest ukazana wypowiedź posła Stanisława Żelichowskiego z PSL, który rżnie głupa, że ta ustawa w Sejmie nie przejdzie (jak wiadomo rok później przeszła, a PSL głosował za), zaś potem padają po raz kolejny słowa lektora:

„Opozycja nie ma złudzeń – to ustawa o bratniej pomocy – mówi Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS [i tu idzie jego wypowiedź]: „Władza tak boi się narodu, że ma świadomość tego, że nawet służby porządkowe naszego kraju mogą jej nie pomóc w utrzymaniu władzy. W związku z tym zaprasza także tych, którzy są spoza Unii Europejskiej. Można powiedzieć, że oprócz Bundeswehry, będziemy mieli do czynienia również z armią rosyjską” [a potem lektor dodaje]: „Ustawa umożliwia bowiem wejście do kraju służb dowolnego państwa”.

Oczywiście według tej manipulacji, pierwszym i jedynym państwem spoza UE, które chce wejść do Polski na zaproszenie Tuska i innych namiestników Syjonu jest Rosja. Z wypowiedzi Błaszczaka zresztą czuć sugestię, że władza, o której mówi, to rząd Tuska, który w rzeczywistości w Polsce nie pełni prawie żadnej władzy (nie stanowi samodzielnie prawa w newralgicznych sprawach), a jedynie „przyklepuje” dyrektywy płynące z Zachodu.

Rzeczywistą władzę nad Polską ma Zachód, a ściślej Unia Europejska stworzona przez globalistycznych syjonistów z tandemu Wall Street-Londyn. De iure, od momentu wejścia w życie traktatu lizbońskiego (przeforsowanego także przez polityków partii, do której należy Błaszczak) państwo polskie nie istnieje. Przestało istnieć nie na rzecz Rosji, tylko na rzecz Unii Europejskiej i jej zakulisowych władców.

Siłą rzeczy, gdyby naród polski obrał kurs na niepodległość, to ta niepodległość byłaby dokonana kosztem Unii Europejskiej/USA, a nie Rosji. Analogicznie – to nie Rosja utyskuje na idący niepodległościowym kursem rząd Orbana na Węgrzech (a wręcz przeciwnie – zacieśnia z nim kontakty), tylko Unia Europejska i Stany Zjednoczone. To nie Rosja utyskuje na popularność Złotego Świtu w Grecji, tylko Unia Europejska i Stany Zjednoczone. To nie Gazprom dokonał impeachmentu w Grecji i we Włoszech i bez wyborów usadowił na stanowisku premiera w tych krajach swoich ludzi, tylko bank Goldman Sachs. To nie z Moskwy został przysłany (nieposiadający nawet polskiego obywatelstwa) osobnik na stanowisko ministra finansów Polski, tylko z Londynu. To nie ekspedycje zbrojne Rosji wspiera Wojsko Polskie, tylko ekspedycje zbrojne Stanów Zjednoczonych.

Wreszcie – to nie rosyjskim instytucjom finansowym płacimy 60 miliardów zł. lichwy rocznie, tylko zachodnim.

Dlatego pytam: co trzeba ćpać, żeby twierdzić, że Polska jest uzależniona od Rosji i że w razie prób wyjścia na niepodległość, to rosyjskie wojsko, policja i specsłużby będą (przy wykorzystaniu ustawy o „bratniej pomocy”) temu przeciwdziałać?

Dalej w reportażu jest ukazana ostrożna wypowiedź prezydenckiego doradcy Tomasza Nałęcza, potem prosuwerennościowa wypowiedź Zbigniewa Ziobry (który głosował za traktatem lizbońskim, a po pewnym czasie wyraził żal, że dał się do tego zmusić Jarosławowi Kaczyńskiemu), a następnie padają słowa lektora:

„Rządowa ustawa czyni z Polski arenę dowolnych działań wszelkich służb – podkreśla Bogdan Święczkowski – były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego” [i dalej jest wypowiedź telefoniczna Święczkowskiego]: „Nie zawarto umowy dotyczących prowadzenia wspólnego śledztwa w ramach zespołu śledczego w sprawie katastrofy smoleńskiej, a próbuje się w ramach polskiego prawa krajowego wprowadzić możliwość – bez konieczności zawierania de facto umowy międzynarodowej – działania na terenie Polski formacji nie związanych z krajami Unii Europejskiej czy NATO. Tak naprawdę ta umowa ma dotyczyć możliwości działania na terenie Polski krajów byłego bloku wschodniego”.

W tym momencie na ekranie ukazani są rozwrzeszczani rosyjscy kibice z flagami (żeby nikt nie miał wątpliwości, o kogo chodzi) podczas Euro 2012 na tle polskiej policji.

Proszę też zwrócić uwagę, że Święczkowski, podobnie jak wcześniej Błaszczak, skupia się przede wszystkim na tym aspekcie ustawy, który zezwala na prowadzenie działań w Polsce obcych funkcjonariuszy spoza UE – tak, jakby możliwość prowadzenia działań przez obcych funkcjonariuszy z krajów UE przeciw Polakom w Polsce była czymś mniej skandalicznym.

Następnie wypowiedź Święczkowskiego jest uzupełnia głos lektora:

„W dodatku dając urzędnikom prawo swobodnego decydowania, co wolno obcym służbom w naszym kraju – zwraca uwagę dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa. Wolno im będzie między innymi wwozić broń palną i używać jej podczas akcji na takich samych zasadach, jak polska Policja. [W tym momencie zostaje wyemitowana wypowiedź telefoniczna Kistera]:

„Ryzyka są w tym, jak będzie wyglądało rozporządzenie, w ogóle akty wykonawcze do tego rodzaju prawa. Bo zgodnie z tą ustawą to te akty wykonawcze, to decyzje naczelnych organów administracji rządowej będą wyznaczały kto może brać udział, kto może wejść i w jaki sposób może realizować swoje zadania, kto i w jaki sposób może korzystać ze środków przymusu bezpośredniego i z broni palnej”.

I potem wszystko podsumowuje lektor:

„11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. W trosce o bezpieczeństwo publiczne, porządku – obok polskiej Policji – pilnować będą agenci rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji, a być może i KGB prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Służby, w razie potrzeby, będą mogły użyć broni. Czy to możliwe? Już niebawem takiego scenariusza nie będzie można wykluczyć”.

Te słowa lektora zostały opatrzone materiałem filmowym ukazującym Marsz Niepodległości, a zaraz potem rosyjskie i białoruskie formacje zbrojne:

Materiał TV Trwam można obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=N0ymZXI_QtM
lub tu: http://patrz.pl/filmy/material-tv-trwam-o-ustawie-o-bratniej-pomocy

Krótko mówiąc, reportaż TV Trwam został tak skonstruowany, żeby wynikało z niego, iż sprawcami i głównymi beneficjentami ustawy o „bratniej pomocy” będzie Rosja, a nawet Białoruś (całkiem poważnie zasugerowano możliwość tłumienia przez białoruskie KGB Marszu Niepodległości w Warszawie; prawdopodobnie Łukaszenka musiałby się nażreć tych samych grzybów halucynogennych, które jedzą redaktorzy TV Trwam, żeby wydać taki rozkaz).

Gdzieś tam w tle (na trzecim miejscu), jako beneficjenci tej ustawy pojawiają się Niemcy. Oczywiście o ewentualności takiej, że polski odruch narodowowyzwoleńczy mógłby być tłumiony przez przyszłą armię/policję/służby UE (która już robi podchody pod ich stworzenie) lub przez żołdaków US Army przybyłych okrętami lub przez wynajęte przez te ośrodki firmy kondotierskie (stąd zapewne w ustawie mowa o bliżej nieokreślonych „pracownikach”), którzy ostatnio pojawili się na zdobywanej właśnie przez Zachód Ukrainie nie ma w reportażu TV Trwam nawet mowy.
http://xportal.pl/?p=12902

Tylko Rosja, Białoruś, a z zachodu tylko Niemcy – jedyne państwo zachodnie, które w środowisku okołopisowskim może (jeszcze) być krytykowane (w rzeczywistości RFN też jest wasalem Syjonu, tyle że – ze względu na potencjał – posiadającym większe od naszego znaczenie i pewną autonomię w prowadzeniu polityki wschodniej, nadaną im przez USA/UK jeszcze za czasów tzw. Organizacji Gehlena).

Żeby raz na zawsze rozjaśnić tę kwestię, należy sobie wyjaśnić, komu miałaby służyć ustawa o „bratniej pomocy” i kto ma na chwilę obecną możliwość przeforsowania w Polsce takiego skandalicznego, antypolskiego prawa. Otóż logicznym jest, że za wprowadzeniem tej ustawy stoi ten, kto już w Polsce rządzi i obawia się utraty swej władzy. Czy jest to Rosja i (litości) Białoruś? Czy może jednak Zachód? Pozwolę sobie zacytować błyskotliwy komentarz, który znalazłem pod jedną z dyskusji internetowych:

„(…) Działanie agentury danego kraju poznajemy po owocach. Tymczasem:

– inwestycje rosyjskiego kapitału plasują się w ogonie inwestycji zagraniczncyh ogółem. Banki, media, telekomunikacja, wielkopowierzchniowy handel detaliczny, przemysł, kina – to wszystko kontroluje zachód. Więcej majątku przejeli nawet Chińczycy i Hindusi. Gdyby Rosja miała tu kluczowy udział, to uszczkneła by sobie coś ze złodziejskich „prywatyzacji”.

– oprawa medialna. Jak wojna w Iraku to wszystkie media „hip hip, hurra”. Jak Rosja toczy konflikt zbrojny, to obowiązkowy pacyfizm i potępienie imperializmu. Teraz na przykładzie Syrii również widać po jakiej stronie stoją media od GazWYbu po Gapola. Gdzie ta wszechobecna partia rosyjska? Nie ma ani jednej stacji TV, ani jednej gazety?

– Rosja nawet nie staje do przetargów dla polskiej armii, bo wie, że odpadnie w przedbiegach.

– Rosja nie ujarzmiła Białorusi, na Ukrainie przepycha się z zachodem, na Kaukazie ma separatystów wspieranych przez zachód via Saudowie. Jeszcze pod koniec XX wieku, za Jelcyna, sama miała stać się kolonią. A tu proszę. W kraju związkowym Unii Europejskiej i u członka NATO okazuje się dominującą siłą. Przepraszam, ale czy kogoś tu pogieło?

– w Polsce promuje się serwilizm i kosmopolityzm, a „kapitał nie ma ojczyzny”. Do czasu… gdy zainwestować chcą Rosjanie. Wtedy wybucha niespotykana troska o niezależność naszego kraju. Do Azotów piję. Nota bene, jak głebiej poszperać, to wychodzi, że nawet ten „inwestor rosyjski” okazuje się skłóconym z Putinem oligarchą żydowskim. Skoro Rosja tak u nas dominuje, to czemu nie ma ochrony porównywalnej z inwestorami z zachodu?

– w Polsce publicznie lży się władze dwóch krajów: Rosji i Białorusi. Politycy mainstremowi potrafią od niechcenia wtrącić „tu nie Białoruś” albo „to putinada”. Nie słyszałem aby mainstreamowy polityk pojechał tak po innych krajach. Co więcej, WSZYSTKIE media są rusosceptyczne, ale część „prawicowych” wręcz wyspecjalizowała się nawalaniu w Ruskich. Wildstein napisał: „karmienie rosyjskiego monstrum”, Ziemkiewicz wyraża się o Rosjanach z pogardą, Cejrowski każe do nich „strzelać”, w „Naszym Dzienniku” krytykują Rosję przy praktycznie każdej okazji – nawet gdy wprowadzono prawo obcych interwencji (na użytek ochrony Marszu Żywych i ochrony integralności Unii Europejskiej), to ND zilustrował to zdjęciem rosyjskiego żołnierza. ND krytykując Rosjan często powołuje się na amerykańską masonerię.

Praktycznie cała zależność od Rosji rysowana jest na podstawie kilku datętych balonów: gaz, Smoleńsk, Katyń.

Robienia z katastrofy zamachu ani utożsamiania Rosji z ZSRR nie skometuję. Gaz ma zauważalne znaczenie ekonomiczne, ale są to kwoty rzędu pojedynczaych miliardów złotych, nieporównywalne z tym ile wyprowadza Zachód. W ten sposób można Polskę uznać za folwark Włochów, bo jak się FIAT przypiął do polskiego przemysłu motoryzacyjnego przed wojną, tak trzyma do teraz.

Ciekawe jest natomiast, że tak mało mówi się o:

– USA (udział w wojnach, kupno F16)
– Londynie (polskie rezerwy złota, Radek Sikorski, Vincent Rostowski…)
– Francji (np. państwowy France Telecom przejął TPSA)

i ogólnie: o globalistach. USA, UE, Izrael, Francję, Niemcy – to należy wrzucić do jednego wora zalatującego kryptokracją Rotschildów, Rockefellerów i podobnych rodów z majątkami zabunkrowanymi w fundacjach i kierownictwie banków centralnych.

Wracając jeszcze do „trudności intelektualnych” Brauna…Komorowski nie jest żadnym stronnikiem Moskwy. Kancelaria prezydenta komorowskiego lobbowała za wpisaniem członkostwa w Unii do polskiej konstytucji, a UE jest wrogiem Rosji. Żona Komorowskiego jest Żydówką, w Jerozolimie Komorowscy planowali miesiąc miodowy. Robienie z niego ruskiego agenta wynika tylko i wyłącznie z oskarżania każdego kto nie wierzy w „zamach”. Na tej zasadzie każdy może być ruskim agentem.

Aha. Komorowski rymuje się z Komoruski. To też argument. Dla rozumnych inaczej.”

http://www.nacjonalista.pl/2014/01/22/grzegorz-braun-o-obradach-izraelskiego-parlamentu-w-polsce/comment-page-1/#comment-19299

Do tego dodałbym jeszcze od siebie, że:

– Nawet niekorzystna umowa gazowa z Rosją, podpisana niedawno przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, nie byłaby takim problemem, gdyby elity Zachodu stojące za ideologią ekologizmu (UE, Greenpeace, WWF, Al Gore itp.), nie zakazywały nam pod pretekstem walki z CO2 mającym wg nich powodować „zmiany klimatyczne”, korzystać ze złóż węgla, których Polska jest jednym z największych posiadaczy na świecie i ma własną technologię jego przetwarzania na gaz. To, że mamy jedne z najdroższych cen energii na świecie i w ogóle, że jesteśmy importerami, a nie eksporterami jej nośników, jest tylko i wyłącznie rezultatem naszej przynależności do struktur Zachodu. Samo to przynosi nam każdego roku straty idące w miliardach i uzależnienie od importu energii.

– Złoża gazu łupkowego zostały oddane w ręce Rosji, czy koncernów zachodnich, a zwłaszcza czołowego współczesnego gojożercy, żerującego w naszej części Europy, czyli Sorosa?http://www.radiownet.pl/publikacje/jedrysek-soros-wykupil-nasze-koncesje-lupkowe

– Nowo odkryte, wielkie złoża miedzi na Dolnym Śląsku oddano Rosjanom czy może jednak koncernowi z Kanady (żeby było ciekawe, KGHM w tym samym czasie prowadzi poszukiwania nowych złóż miedzi m.in. w Kanadzie)?
http://wgospodarce.pl/informacje/10713-abw-zbada-oddanie-monopolu-na-polska-miedz-kanadyjczykom

– Polskie srebro (jesteśmy szóstym wydobywcą srebra na świecie) trafia od razu do Moskwy, czy może do Londynu?
http://dwagrosze.com/2010/03/polskie-srebro.html , http://dwagrosze.com/2010/03/polskie-srebro.html#comment-10085

– Przejęcie polskich wodociągów jest ustawiane pod Rosjan, czy może jednak pod Izraelczyków?http://www.biztok.pl/biznes/izraelski-potentat-przejmie-nasze-wodociagi_a4182

– Dane ze spisu powszechnego z 2011 r. są przekazywane Rosji, czy może jednak Unii Europejskiej, a następnie archiwizowane przez nią w Izraelu?
http://forum.interia.pl/dane-ze-spisu-powszechnego-2011przechowywane-w-izraelu-tematy,dId,2046541 , http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/582531,809-tys-slazakow-w-polsce-to-nadinterpretacja-mapa,4,id,t,sa.html

– GMO narzucają Polsce koncerny z Rosji, czy z Zachodu?

– Koncerny skupowe, skupujące od polskich rolników płody rolne i spiskujące przy tej okazji przeciw nim na ich niekorzyść pochodzą z Rosji, czy z Zachodu?
http://radioszczecin.pl/1,102314,rolnicy-obce-firmy-skupowe-maja-zmowe-cenowa

– Zakaz wędzenia wędlin, limity na produkcje mleka i jego przetworów, cukru, łowienie ryb itp. to dzieło Rosji, czy UE?

– Nakaz zamykania kopalń, hut i stoczni, aby zlikwidować konkurencję to dzieło Rosji, czy UE?

(Przy okazji polecam filmik z You Tube pt. „Andrzej Gwiazda o tym, jak Zachód z premedytacją niszczył polski przemysł” – http://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU )

– Czy te kilkaset NGO [organizacji „pozarządowych” – admin], które penetruje od 1989 r. Polskę i niszczy cały nasz wielowiekowy dorobek kulturalny oraz katolicyzm i wszelkie przejawy tradycjonalizmu, a także uderza w demografię, pochodzi i jest finansowane z Rosji, czy może z USA i UE?

– Czy namiestnicza administracja rezydująca w Warszawie, karnie wypełnia (bez względu na konsekwencje dla narodu polskiego, któremu rzekomo służy) wszelkie dyrektywy i dostosowuje do nich prawodawstwo RP płynące z Moskwy, czy może jednak z Brukseli?

– Czy to Rosja wspiera bezzasadne i bezczelne, wielomiliardowe żydowskie roszczenia majątkowe, wysuwane względem Polski, czy robią to USA i UE?

– Czy kultura popularna (i ta „wysoka” też) w Polsce jest prawie że zmonopolizowana przez produkcje rosyjskie, czy zachodnie?

– Skoro Rosja, jak twierdzą niektórzy, kontroluje dzisiejszą Polskę, to dlaczego jedynym szowinizmem tolerowanym (a nawet podbechtywanym) przez mainstream III RP, jest szowinizm antyrosyjski? Czy wyobraża ktoś sobie, co by się stało, gdyby ktoś w dzisiejszej Polsce napisał antysemicki odpowiednik niedawnego artykułu Dawida Wildsteina „Potrzeba rusofobii”? Można to sobie tylko wyobrazić po tym, co zrobiono w zeszłym roku z prof. Krzysztofem Jasiewiczem, po udzieleniu przez niego judeosceptycznego (acz wyważonego, opartego na podstawie wniosków wyciągniętych z wieloletnich badań archiwalnych i negatywnych osobistych doświadczeń z Żydami) wywiadu pismu „Focus Historia Ekstra”.

– Czy to podważanie szczegółów rosyjskiej martyrologii jest penalizowane w polskim prawie, czy może jednak podważanie szczegółów martyrologii narodu kontrolującego Zachód?

Dla każdego, kto ma rozum choć nieco większy, niż Jaś Fasola, jest oczywistym, że dzisiejsza Polska jest neokolonią nie Rosji, tylko Zachodu. Zaś Zachód jest pod kontrolą żydowskich supremacjonistów (i podległej im masonerii), którzy za pomocą obejmującej wszystkie dziedziny życia ludzkiego sieci oplatającej wszystkie kraje składowe tego polityczno-ekonomiczno-militarnego ośrodka siły, dążą do celu, jakim jest utworzenie państwa światowego.

Skoro to oni są w chwili obecnej siłą kontrolującą ludzkie i materialne zasoby Polski, to logicznym jest, że polska narodowowyzwoleńcza próba zmiany tego stanu rzeczy, uderzyłaby właśnie w ich interesy i zostałaby potraktowana jako próba secesji Polski ze struktur Zachodu, traktowanego przez jego władców jako polityczny monolit. Namiastkę takiej reakcji oglądamy od kilku lat na przykładzie Węgier po objęciu tam władzy przez prawicę pod przywództwem Victora Orbana:
http://www.fronda.pl/a/gorny-piec-scenariuszy-obalenia-victora-orbana,17568.html
oraz na przykładzie Grecji, gdzie prym w sondażach wiedzie nacjonalistyczny i antyglobalistyczny Złoty Świt, co spowodowało prewencyjne wyaresztowanie (pod fałszywymi zarzutami) przez tamtejszy, podporządkowany globalistom reżim, liderów tej partii, aby uniemożliwić im dojście do władzy:
http://www.nacjonalista.pl/2014/03/14/list-przywodcy-zlotego-switu-do-greckiej-prasy/

Więc dlaczego redakcja TV Trwam rżnie głupa i wmawia swoim widzom, że inicjatorem i beneficjentem ustawy o „bratniej pomocy” jest Rosja, a nawet Białoruś?

http://powiewswiezosci.neon24.pl

 

Komentarzy 29 do “Czy ustawa o „bratniej pomocy” służy Rosji i Białorusi?”

 1. Luxeuro said

  „Skoro Rosja, jak twierdzą niektórzy, kontroluje dzisiejszą Polskę, to dlaczego jedynym szowinizmem tolerowanym (a nawet podbechtywanym) przez mainstream III RP, jest szowinizm antyrosyjski? ”
  By móc odpowiedzieć na takie pytanie wymaga ono krytycznego sposoby myślenia. Coś co jest mało gdzie praktykowane lub nauczane w szkołach. Niezbędny schemat myślenia dla kontroli narodów w Świece Holoka-biz jest „Odpowiedz jest A,B,C lub D. Co wybierasz ?”

  „Świadczy to w sposób wymowny o poziomie wiedzy i świadomości Polaków.”

  „To nie ekspedycje zbrojne Rosji wspiera Wojsko Polskie, tylko ekspedycje zbrojne Stanów Zjednoczonych.”
  Ciekawe kto płaci za paliwo i inne koszty tej „bratniej pomocy” ktora przybyła do Polski w formie F-16 z USA ? Stawiam ze to Polacy.

  „Dlatego pytam: co trzeba ćpać, żeby twierdzić, że Polska jest uzależniona od Rosji i że w razie prób wyjścia na niepodległość, to rosyjskie wojsko, policja i specsłużby będą (przy wykorzystaniu ustawy o „bratniej pomocy”) temu przeciwdziałać?”
  Nic. Młodzież zajęta iPhone lub grami komputerowymi, a starci wgapione w TVN24 lub TV Trwam. Dilerów nie potrzeba by zbierać kasę bo jest abonament płacony lub ćpak płaci za reklamę ktora jest w kosztach zakupu.

 2. Plausi said

  Karnawał pod hasłem „Holokaust”

  Mało kto z głęboko wierzących chrześcijan zauważył, że „starsi bracia” naszego ukochanego papieża mają dziś prawdziwą uciechę, czyli karnawał nazywany przez nich świętem Purim (Purim Mar 16, 2014 Jewish Mardi Gras). Jest to naturalnie niewybaczalne przeoczenie ze strony katolików a może i papieża Franciszka, bowiem jak nasz kochany papież nam przed 9 laty wyjaśnił, że w KL Oświęcim gwiazda Dawida jest mocniejsza niż krzyż Chrystusa i kazał zlikwidować tam ten krzyż poświęcony ofiarom mordu na Polakach w czasie II Wojny. Dla „wycieczek młodzieży żydowskiej do KL Auschwitz ” jest dziś szczególna okazja się tam zabawić na grobach naszych rodaków.

  Jednakże jako wierni chrześcijanie radujmy się z nimi, że „starsi bracia” naszego ukochanego papieża popełnili mord masowy, według ich własnych źródeł : „zabili nieprzyjaciół swoich siedmdziesiąt i pięć tysięcy ” i to w bardzo krótkim czasie, czy można się dziwić, że stało się święto Purim wzorcem dla nazistów ?

  Pan Mordka nie wybaczył by nam, a szczególnie obecnym w forum katolikom, pominięcie takiego wielkiego źródła do radości „starszych braci”, tym bardziej, że organizatorem tego mordu, takim Himmlerem, był właśnie jego imiennik Mordechaj. W tym miejscu należy złożyć panu Mordce gratulacje z okazji święta Purim, dobra mokra robota.

  Co prawda naziści wzorowali się na „starszych braciach” organizując tzw. „holokaust”, na ideę święta Holokaustu (na wzór Purim) jednak nie wpadli, ale nic straconego, skoro ich wspólnicy objęli władzę na Ukrainie, może doczekamy się i tego.

  A więc korzystajmy z okazji i święćmy jak należy razem z naszym kochanym papieżem ten karnawał jego „starszych braci” i przyprawmy czerwony nos klowna Chrystusowi na krzyżu, ha, ha, ha, weselmy się, jak zabawnie wygląda na krzyżu z tym czerwonym nosem, a my nie mniej. Dziś jest przecież największy dzień radości „starczy braci”, Gojów szabasowych i wszelkich innych renegatów.

  „czy są lepsi służebnicy niż Izraelici do tej roboty, wyposażeni w torę, talmud i inne znakomite pomysły ? „, na to pytanie trudno odpowiedzieć inaczej jak „nie ma”.

  Aż dziw, że ważnym „GW”nie okupanta nie znaleźliśmy żadnej wzmianki o dzisiejszym dniu karnawału, niestety nie mogliśmy jej tam umieścić, gdyż komentarze w „GW”nie są jedynie dopuszczalne po uprzednim zarejestrowaniu policyjnym, odtąd nasze komentarze do „GW”na są jedynie dostępne pod adresem

  Uwaga! Linki odgrywają istotną rolę w tym tekście.
  Z uwagi na to, że „GW”

 3. Plausi said

  Brak ważnego linku ,

  co uszło naszej uwadze, winno być

  „zabili nieprzyjaciół swoich siedmdziesiąt i pięć tysięcy „, przepraszamy.

 4. Zbyszko said

  Zadaszone a przez to szczelnie oddzielone od otoczenia stadiony, ustawa o „bratniej pomocy”, co jeszcze skłąda się na te klocki lego, które powoli układają się już w całośc. Jest jednak nadzieja a mianowice, jest to wszystko poskładane właśnie z klocków lego, które można zdemontowac, trzeba tylko by ludzi mieli świadomośc po co taką budowlę sie wznosi. Bo fałszywa propaganda, towarzysząca tej budowli wydaje się byc tą podstawą na której ta budowla stoi.

 5. Griszka said

  Dobrze, że ten tekst został tutaj wrzucony.

 6. AlexSailor said

  Bardzo dobry artykuł, ale … .
  Trudno to wyjaśnić natrafiając na mur niezrozumienia i uprzedzenia – spróbuję jeszcze raz.

  Wszystkie fakty podane w artykule są prawdziwe, a sprawy stosunków polsko-rosyjskich, to jest kolejne uświadamianie, że to nie Rosja nas okupuje, ani jest naszym wrogiem, są oczywiste i nie ma o czym dyskutować, bo będzie to słynne polskie przekonywanie przekonanych po raz tysięczny – inaczej – mielenie jęzorem po próżnicy.

  O co chodzi.
  Już raz w ciągu 30 ostatnich lat daliśmy się nabrać na „taką narrację”.
  Daliśmy się nabrać i straciliśmy niemal niepodległe państwo, majątek, naukę, rolnictwo, przemysł, rodziny, młodzież – słowem – jak w wyniku przegranej wojny albo powstania.
  A myślę, że w historii dawaliśmy się nabierać kilkanaście razy w sprawach fundamentalnych, mniej więcej z takim samym skutkiem, to jest z mocarstwa 1 200 000 km2, potężnej gospodarki, nauki, cywilizacji, staliśmy się dogasającym karłem.
  A mogliśmy stać się mocarstwem od Morza Północnego do Alaski w Ameryce.

  Dlatego piszę, a ludzi to denerwuje.
  Daliśmy nabrać się na taką NARRACJĘ (to słowo jedynie mi tu pasuje), i nie chcę by to się powtórzyło.

  TV Trwam, RM, ND no i Grzegorz Braun dla przykładu.

  Podobnie nie pasował nam kiedyś Gierek, sekretarze, milicja, ubecja, potężna gospodarka i w zasadzie wolność nieporównywalna z tym co mamy dziś.
  No, nie było można wyjeżdżać za granicę, albo było to utrudnione.
  Podany wyżej wywiad z Gwiazdą wyraźnie daje świadectwo naszej głupocie.
  Przez czas PRLu, który zarządzany był podobno głupio, wybudowaliśmy w Polsce państwo potężne, państwo silne, bezpieczne i dozbrojone.

  Dlaczego zatem je zniszczyliśmy.
  Ano Gierek był za socjalizmem, inni byli za sojuszami z ZSRR, jeszcze inny za państwową własnością środków produkcji, itd.
  W każdym oficjelu, w każdym ówczesnym polityku, działaczu, nawet duchownym coś nie pasowało.
  A to nie występował przeciw sojuszom, a to o Katyniu nie wspominał, a to Niemców nie lubił, a to głupoty o biedzie na zachodzie opowiadał, a to koce bezdomnym posyłał, a to ludzi na Żuławy wysyłał lub coś wspominał o imperializmie.
  No i nie mówili, że ZSRR nas okrada, żona Gierka co tydzień samolotem lata do Paryża do fryzjera, a prezes Radiokomitetu ma telefon z diamentami.
  I jeszcze ta cenzura. Dlaczego nawet rozsądnie mówiący nie chcieli jej znieść.
  Zawsze coś nie pasowało.

  Podobnie teraz.
  Żadna stacja TV nie mówi o ustawie 1066, ale mimo to źle, bo w TV Trwam manipulacja.
  No, jest manipulacja – w końcu ojciec Dyrektor założył WSKSiM – w zamierzeniu zatem, jej absolwenci i wykładowcy na manipulacji znać się powinni.

  A ja zapytam.
  Czy lepiej, by TV Trwam nie podała informacji o ustawie o „bratniej pomocy”?
  Czy łatwiej będzie przekonać sąsiada do rzeczywistych jej funkcji po podaniu informacji, czy nie?

  Podobnie Grzegorz Braun.
  Człowiek, który popełnił zamieszczony w sieci niesamowity materiał o Powstaniu Listopadowym i stosunkach polsko-rosyjskich z tych czasów.
  Reżyser, który w końcu publicznie napisał to, co przebija się do polskiej świadomości przez pancerz zaszłości mentalnych:
  „Wielki Książę Konstanty największy przyjaciel Polaków”.
  A, że dostał łagodnego fiksum-dyrdum przy okazji Ukrainy – cóż.

  Zauważył to nawet jego przyjaciel, Gabriel Maciejewski, z którym Pan Braun promował bezcenne dla polskiej racji stanu książki, napisane właśnie przez tegoż Maciejewskiego:
  ” Wśród tych głosów słychać także, ku mojemu nieopisanemu zdziwieniu głos Grzegorza Brauna. Mamy oto reaktywować chrześcijańskie imperium jagiellońskie. O, żesz…bo nie mogę….Ja rozumiem, że Grzegorz Braun jest człowiekiem wizji, nierzadko wizji wielkich, a zawsze mocno uwodzicielskich, ale ja się z czymś takim zgodzić nie mogę”.

  O co chodzi z tą „NARRACJĄ”.
  Ano o to, że poszukiwanie ortodoksji politycznej i światopoglądowej w sytuacji sprania mózgów Nardu Polskiego prowadzonego przez 300 lat co najmniej, prowadzi do katastrofy.
  Tak, jak doprowadziło do rozwalenia PRLu i zniszczenia państwa dziś.
  A substancji narodowej jest coraz mniej, i nie stać nas na jej trwonienie.

  Pisze to do ludzi wyrobionych, otrzaskanych w sprawach polskiej racji stanu, a nie oglądaczy TV Trwam, bo taki przystojny ksiądz redaktor mówi tak pięknie jak Małachowski onegdaj.

  Dziś okazuje się, że PZPR to nie był żaden monolit, że myśleliśmy partia, a to nie było tak.
  Byli tam oportuniści, syjoniści, narodowcy, katolicy, bezbożnicy, trockiści i mnóstwo innych podziałów.
  Były też zwykłe oprychy, mordercy, ale i tak zwani ideowcy, cokolwiek pod tym terminem można rozumieć.

  Działania kierownictwa PRLu były w przemożnym stopniu wypadkową działań, sprytu, siły i wpływu tych różnych frakcji.
  No i przeważać w końcu zaczęli narodowcy, tak, że Polaka parła do Niepodległości i potęgi.
  Właśnie dlatego dokonano przewrotu i rozpędzenia wszystkiego na cztery wiatry, co najwyżej pozwalając się uwłaszczyć.

  Podobnie w TV Trwam, w wypowiedziach różnych ludzi objawiają się różne siły polityczne oraz pranie mózgu, zaprogramowanie memami, np. Rusofobi.

  Dlatego dobrze zdawać sobie sprawę z manipulacji, stereotypów, memów powstańczych czy rusofobii (do Powstań szli ludzie, którzy wiedzieli, że głupota, ale honor im nakazywał).

  Proponuje stosować kryterium pożyteczności.
  Czy coś jest korzystne dla Polski i Polaków, czy przeciwnie, a nie wylewać dziecko z kąpielą.

 7. Luxeuro said

  Bratnia pomoc po Amerykańsku,
  „Izrael otrzymuje już miliardy dolarów z USA każdego roku. W ramach istniejącego 10-letniej umowy podpisanej w 2007 roku, 30 miliardów dolarów amerykańskich podatników płynie do Izraela. US roczna pomoc wojskowa dla Izraela został podwyższona z 2400000000 dolarów do 3100000000 dolarów do 2017 roku w ramach istniejącej umowy.”
  http://www.veteranstoday.com/2014/03/12/us-on-the-hook-for-israeli-military-spending-jim-w-dean/
  Proszę zauważyć że te umowy są na 10 lat, tak że nie mogą one być zmienione przed upływem tego czasu. Izrael NIE musi wydać te pieniądze w USA by kupić bron. Ma swój przemysł zbrojeniowy i robi swe szwindle u siebie.

 8. osoba prywatna said

  Bardzo dobry artykuł.
  Wszystko świetnie wypunktowane.
  Tu już nie można mieć żadnych wątpliwości.
  Rozesłałem go do swoich znajomych.
  Jeśli to kogoś nie przekona, to już nikt i nic nie jest w stanie
  tego zrobić.

 9. Inkwizytor said

  Rebe Rydzyk nie będzie zachwycony tym artykułem

 10. AlexSailor said

  Ad. 4
  „Zadaszone a przez to szczelnie oddzielone od otoczenia stadiony, ustawa o “bratniej pomocy”, co jeszcze skłąda się na te klocki lego, które powoli układają się już w całośc.”

  No właśnie.

  Teraz jednak mamy co innego.
  Ktoś dmie w trąbę nastrajając Polaków do konfrontacji z Rosjanami.
  Na szczęście ludzie mają to w dupie i twierdzą, że nie będą bronić „portugalskich” Biedronek, Oszołomów, Kauflandów, Tesco, i zachodnich banków.

 11. Luxeuro said

  Zacytuje Żyda Kissingera;

  „Dzisiaj Ameryka byłaby oburzona, jeśli oddziały ONZ wyszedłby do Los Angeles w celu przywrócenia porządku. Jutro będą oni wdzięczni ! Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy im powiedziane, że jest zagrożenie z zewnątrz, czy prawdziwe, czy ogłoszone, i że grozi naszej egzystencji .Wtedy wszyscy ludzie na świecie będą błagać, aby obronić ich od tego zła. bo każdy człowiek obawia się tego co jest nieznane. Gdy jedenastka jest przedstawiona tym scenariuszem, prawa jednostki będą chętnie oddane za gwarancję ich ocalenia przez Rząd Światowy. „

 12. Rysio said

  Kilka ładnych lat temu, na imprezie u kumpla piłem wódkę z bardzo mądrym facetem. Ten gosć miał dwa doktoraty UJ – z psychologii i socjologii.

  No i jak już trochę wypiliśmy a on mi trochę zwiotczał, a co ważniejsze intelektualnie się ze mną zrównał 😉 to go zapytałem czy mógłby polecić mi jakąś książkę do przeczytania z tych dziedzin.

  A on na to bez namysłu powiedział, że najlepsza książka jaką czytał to Socjalne Zwierzą – Elliot Aronson [The Social Animal].

  Elito Aronson napisał też inne książki z których jeszcze jedną chciałbym polecić – Age of Propaganda: The Everyday Use and Abuse of Persuasion.

  Po uważnej lekturze tej książki, każdy staje się starym wróblem, takim, którego bardzo trudno jest wziąść na plewy.

  🙂

 13. Rysio said

  re 11. Stare żydzisko może se jeszcze tylko trochę przed śmiercią pomemłać. Ludność Ameryki jest uzbrojona po zęby. A gangi amerykańskie są uzbrojene po zęby do kwadratu.

  🙂

 14. Poprzednicy wypunktowali już wszystkie najważniejsze aspekty całej kwestii, więc ograniczę się tylko do postawienia „kropki na i”: TV Trwam to czołowa i coraz bardziej obecnie użyteczna kuźnia kłamstw (nie mówiąc już o manipulacjach najrozmaitszego kalibru). I dlatego właśnie dostała miejsce na multipleksie. Jej namiętnym oglądaczom mogę tylko bardzo współczuć – zlasowania mózgu!

 15. Dosyć tego! said

  To wszystko wina takich ”katolików” jak ci z episkopatu, ”Polonia Christiana”, z Radia Maryja, albo Wojciech Cejrowski czy Michalkiewicz, którzy bredzą do głów Wiernym, że Rosja i Putin to komuchy i wrogowie Kościoła oraz Polski.

 16. Waclaw-L said

  „Proponuje stosować kryterium pożyteczności. Czy coś jest korzystne dla Polaków i Polski, czy przeciwnie, a nie wylewać dziecko z kąpielą.”
  6, AlexSailor, dzięki, podpisuję się pod Pańskimi przemyśleniami.

 17. maurycy said

  TV Trwam i Radio Maryja robi caly czas krecia robote ! Nie zawacham siie powiedziec ze to jest taka prymitywna i zenujaca szczekaczka ogarnieta wsciekolizna antyrosyjska bedaca tuba PIS ! Wszyscy ktorzy mowili o zagrozeniu przez zydowstwo zostali starannie i pieczolowicie wyrzuceni z mediow o. Rydzyka !(np .prof Wolniewicz ,nawet prof Nowak !!!) On struga wielkiego patriote Komu ten czlowik jednak sluzy ? Nie sadze zeby byl taki glupek i nie wiedzial co robi ! On doskonale wie co robi . Konserwuje i podtrzymuje ten bandycko -kryminalny system lansujac uparcie i z uporem zdrajcow i lajdakow ! Moze lepiej zeby wogole tego Radyjka nie bylo ? Ludzie byc moze sami by sie zorganizowali a tak ,,lojciec ,,Rydzyk caly czas posuwa im Judaszow ktorzy ich oklamuja i okradaja podtrzynujac i utrwalalc ten system !

 18. Jan said

  Ad.15
  Ja mam trochę inne zdanie, dziecko już znacznie urosło i wewulowało niekorzystnie w stosunku do pierwszych lat istnienia
  Pożytecznym dla Polski jest uznanie Chrystusa Królem, podporządkowanie się jego woli, nauce i nakazom, tak aby stać pod sztandarem Niepokalanej, w myśleniu, czynach i działaniach. Także w obronie wiary ojców rozmywanej na lekkie łatwe i przyjemne dyskusje telefoniczne, o wszystkim i niczym, pielgrzymki, rozdmuchiwany kult JP II i et cetera.
  Godło w nazwie radia nie wystarczy,, podobnie jak wizerunek w klapie marynarki dzielnego wojownika.
  Pożyteczność działań dla Polski po ludzku pojmowana bywa bardzo zawodna.
  Hołd Pruski niby na on czas pożyteczny okazał się bardzo niepożyteczny,albo obrona KostytucjI 3 maja -insurekcja kościuszkowaska, okazala się bardzo niepożyteczną, albo z doby współczesnej, wspieranie reform rządów solidarnościowych i agitki wyborcze dla grabarzy, aby głosy się nie marnowały. .

 19. Jan said

  Ad. 18 Przepraszam pomyłka, winno być
  ad 16 Wacław -L..

 20. Waclaw-L said

  & 6, AlexSailor
  Proszę zauważyć, nie jesteśmy w stanie wypisać katalogu spraw, wokół którego bylibyśmy się w stanie chwycić za ręce. Całą swą energię poświęcamy na szukanie niepokalanych, na ataki personalne, oraz totalną krytykę, ulubione narzędzie wszelkiego lewactwa. Wielu Polaków uczyniło dla Narodu polskiego wiele dobra. Ale my szukamy Tego bez skazy. Zauważyłem dziwne zachowania, jeśli dyskutowałem program polityczny, moim zdaniem dobry, to wielu dyskutantów zgadzało się z nim, lecz gdy ujawniłem iż jest to program LPR, to natychmiast był odrzucony, bo Giertych, bo nacjonaliści itp. I nikogo nie interesuje co ci ludzie dla nas wcześniej zrobili, oraz jaki był kontekst konkretnych zachowań czy czynów tych osób. Wystarczy że ktoś nam podsunął iż wspierał Jaruzela w stanie wojennym, i natychmiast został zaszufladkowany jako wróg, wszelkie kontrargumenty były odrzucane a, priori. Są tysiące takich osób, które wylaliśmy z kąpielą. Ja się pytam z kim chcemy robić te zmiany władzy, z garstką niekompetentnych frustratów? Jak przekonać fachowca którego potrzebujemy, a ma inne poglądy polityczne. Wykopać go, czy umiejętnie wykorzystać jego wiedzę, idąc na mało istotny dla sprawy kompromis?

 21. Jan said

  Ad 17 Maurycy
  Mogę się tylko podpisać.
  Wtedy głowy słuchaczy by odpoczęły od mętliku medialnego i zaczęły myśleć bardziej po katolicku.

  Nie sposób zapominać chwalenia się Borusewicza, .który uznał za swe super posunięcie dopisując 21-y postulat z sierpnia 80 transmisji radiowej Mszy św., co przysporzyło dużego poparcia i zaufania wobec kierownictwa zdominowanego przez korowców.
  Truciznę podaje się zawsze w niewielkiej, ale skutecznej ilości w zdrowym i atrakcyjnym pokarmie czy napoju..

 22. Re: 17 Maurycy
  Nie wiem, kto powinien sie wstydzic z Telewizji Trwam, kto wysyla zaproszenia dla pro-zydowskich idiotow I pro-masonskich oredownikow na wywiady???.
  ( z grzecznosci pominalem tych „pro-zachodnich” burkow…)…

  Jaki wiec uklad zawarl o.Tadeusz za ten „mulitiplex????”…(z „rada” radiofonii I telAwizji…)

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskwalczaca.com

 23. Juziek said

  PISdoTuby RM i TVT robią sobie jaja z Polaków zagospodarowując jednocześnie moherowy sektor!

 24. jowram said

  @17 Była jeszcze taka Pani co to zamachnęła się na naszego legendarnego zbawcę spod Ossowa i Radzymina, którego kult okazał się dłuższy od kultu Generallisimusa Stalina i wciąż Trwam. Miała jeszcze takie ciekawe reportaże o Korfantym,Dmowskim,Witosie — Była chyba coś Bogiem Silna ?

 25. Ad. Jowram: Była i się dawno zmyła. To znaczy jest – ale nie w RM. Z kontekstu domyślam się, że chodzi o dr Teresę Bloch. Ale były to nie żadne reportaże, lecz po prostu „Rozmowy niedokończone”, wtedy jeszcze wyraźnie lepszego gatunku. Niestety, słuchacze RM i TV Trwam już ją nie zobaczą i nie usłyszą. Tyle mi wolno i mogę napisać w temacie.

 26. zofia said

  ad20
  „Całą swą energię poświęcamy na szukanie niepokalanych, na ataki personalne, oraz totalną krytykę, ulubione narzędzie wszelkiego lewactwa. Wielu Polaków uczyniło dla Narodu polskiego wiele dobra. Ale my szukamy Tego bez skazy.”
  Tak sie sklada, ze glos w mediach torunskich, GaPol-u, czy tzw „niezalezni” jak G Braun, S Michalkiewicz, Pluzanski i wielu innych oraz tzw „opozycja” uzywajac katolickich , patriotycznych i narodowych wartosci uwiarygodniaja sie w oczach Polakow a potem kanalizuja ich wybory dla celow swoich tajnych mocodawcow.
  Krytycznie podchodze do A J Gwiazdow obudzil sie kiedy? w 2012`. Nie mowi prawdy o braciach Kaczynskich. Bardzo dobrze znalam zone internowanego dzialacza S z Gdanska. Nigdy nie slyszalam o Kaczynskich byli ukrytymi KORowcami przeznaczonymi przez masona Lipskiego na lepsze czasy. A Gwiazda z pewnoscia to wiedzial.
  J J Lipski mial bardzo dobre uklady z bp. KK i rzadem w Londynie. Kiedy odmowiono mu paszportu na leczenie to bp naciskajac na PRLowskie wladze wyslali go na operacje serca a rzad londynski za nia zapolacil.
  Polacy sa karmieni klamstwem!

 27. Luxeuro said

  „Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce. Zawierzcie mojej metodzie, a ja wam dostarczę wschodnie landy w ten sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali wreszcie Europejczykami.” – słowa przypisywane kanclerzowi Gerhardowi Schröderowi, miał tak powiedzieć 3 IX 2000 r. na zjeździe „wypędzonych” (m.in.: 15 III 2002, Zygmunt Wrzodak, transmisja przemówienia w Sejmie; 8 III 2003, 22:49 – dr Teresa Bloch w audycji o. Janusza Dyrka, z udziałem sen. Jadwigi Stokarskiej, audycja „Bałtyk jako okno na świat w polityce polskiej”; 3 IV 2003, 01:11, o. T. Rydzyk; 1 V 2003, 18:50, J. R. Nowak; 29 V 2003, 22:13, Michał Grabianka, Roman Danek, Mariusz Kaczmarek, Antoni Grzebiś, Zbigniew Gała, audycja „sytuacja polskiej wsi po protestach rolniczych”; 5 VI 2003, 22:xx, o. T. Rydzyk, audycja „zagrożenia dla polskiego przemysłu hutniczego, zbrojeniowego i szeroko pojętego przemysłu cywilnego”)

 28. Zerohero said

  Re 12, Rysio

  jestem w szoku. Rysio polecił książkę i nie było to „jego ulubione żydzicho”. :-O :O 😮

 29. AlexSailor said

  Ad. 20 @Wcacław-L

  No właśnie. Totalna rozpierducha.
  Trzech Polaków, cztery zdania.

  Teoretycznie jest to dobrze wyjaśnione i istnieją sposoby naprawy, niestety rozpisane na lata, przy założeniu posiadania środków.

  Dlatego proponuje korzystać jak żeglarz z wiatru.
  Wiatr niemal nigdy nie wieje zgodnie z kierunkiem, w którym chce płynąć żeglarz, a czasem wręcz w mordę.
  Ale da się.
  Ba, nawet przy lekko przeciwnym wietrze płynie się lepiej i szybciej niż dokładnie z wiatrem.
  Mało tego. Jeśli żeglarz nie ma doświadczenia, to dokładnie z wiatrem płynie się strasznie, nawet można się zabić.

  Jedynie w wąskim kącie (+ -) 30-40 stopni nie da się płynąć do przodu, to jest realizować swoich zamierzeń.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: