Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińskie wahadło

Posted by Marucha w dniu 2014-03-16 (Niedziela)

Poniższy artykuł jest nieco skróconym tłumaczeniem artykułu Israela Shamira zamieszczonego na stronie:
http://www.veteransnewsnow.com/2014/03/12/the-ukrainian-pendulum/
Admin.

Europejski kraj wielkości Francji, największa republika byłego ZSRR (z wyjątkiem Rosji) , został przejęty przez koalicję ukraińskich ultranacjonalistów i (głównie żydowskich ) oligarchów. Oligarchowie, którzy sfinansowali „Operację Majdan”,  dzielą teraz łupy. Najbardziej hojny zwolennik, ukraińsko-żydowski multimiliarder Igor „Benia” Kolomojsky, otrzymał w lenno wielkie rosyjskojęzyczne miasto Dniepropietrowsk. Jego pobratymcy przejęli inne rosyjskojęzyczne miasta przemysłowe, w tym Charków i Donieck.

Ukraiński Żyd, oligarcha „Benya” Kołomojski (po lewej), magnat bankowości i inwestycji, czwarty najbogatszy człowiek na Ukrainie, z innym żydowskim oligarchą Henadiyem Boholubowem. Do spółki kontrolują Privatbank, największy bank ukraiński. Wspólnie poparli antyrządowe zamieszki.

Stawka gry jest wysoka: po zamachu stanu, gdy Krym i Donbas potwierdzili swe prawa do samostanowienia, wojska amerykańskie i rosyjskie weszły na terytorium Ukrainy, oba niejawnie.

Amerykańscy żołnierze są „doradcami wojskowymi „, prawdopodobnie członkami prywatnej armii Blackwater (przemianowanej na „Academi „) ; kilkuset z nich patroluje Kijów, podczas gdy inni próbują stłumić bunt w Doniecku. Oficjalnie zostali zaproszeni przez nowy reżim zainstalowany przez Zachód. Są zwiastunami amerykańskiej inwazji, usiłującej podtrzymywać reżim i rozbić wszelki opór. Już zakrwawili sobie ręce w Donieck.

Pentagon podwoił liczbę amerykańskich myśliwców biorących udział w misji NATO w krajach nadbałtyckich. Amerykański lotniskowiec wpłynął na Morze Czarne. Podobno też oddziały US Marines wylądowały we Lwowie „w ramach planowanych manewrów”>

Rosyjscy żołnierze należą do rosyjskiej floty zgodnie z prawem stacjonującej na Krymie. Byli tam przed przewrotem, w myśl postanowień traktatu rosyjsko-ukraińskiego (podobnie  jak  5. Flota USA w Kuwejcie) , ale zostali prawdopodobnie wzmocnieni nowymi siłami. Dodatkowe oddziały rosyjskie zostały zaproszone przez obalonego, ale legalnie wybranego prezydenta Janukowycza (porównaj to z lądowaniem w USA na Haiti w celu wsparcia obalonego prezydenta Aristide ). Pomagają prorosyjskiej milicji utrzymać porządek i nie ma żadnych ofiar śmiertelnych.

Ponadto Rosja postawiła swoje wojska w stan gotowości dopiero po zaalarmowaniu obecnością sił USA w regionie i  zawróciła kilka okrętów wojennych na Morze Czarne.

Obecność wojsk rosyjskich jest opisywana przez zachodnie media jako „inwazja”. O wojskach amerykańskich prawie się nie mówi. Pewien blogger napisał ironicznie:

Mamy moralny obowiązek wsadzać nasz nos w twoje sprawy, choć dzieli nas pół świata. To dla twojego dobra.

Moskwa zwróciła swą uwagę na problemy ukraińskie dopiero wtedy, gdy jej uwaga odwróciła się od Igrzysk Olimpijskich w Soczi i gdy ludzie zaczęli mówić, iż „Putin wygrał igrzyska, ale przegrał Ukrainę”. I rzeczywiście, „Brunatna Rewolucja” nastąpiła właśnie wtedy, gdy Putin oglądał olimpiadę.

Żydowski oligarcha Wiktor Pinczuk, magnat stali i mediów, druga najbogatsza osoba na Ukrainie. Jego programy telewizyjne bardzo intensywnie poświęcały uwagę ukraińskim rebeliantom.

Prawowity prezydent został zmuszony do ucieczki, ratującej mu życie. Posłowie zostali zastraszeni i sterroryzowani; w niektórych przypadkach wzięto ich dzieci na zakładników w celu zapewnienia ich głosów;  ich domy były odwiedzane przez uzbrojonych bandytów.

Pucz się skończył. Zachód uznał nowy rząd –  Rosja odmówiła. Jednak prawdziwa historia rozwija się obecnie na Krymie i we wschodniej Ukrainie, historia oporu wobec przejęcia kraju przez Zachód.

Pucz

Sytuacja gospodarcza na Ukrainie jest straszna. Kraj znajduje się tam,  gdzie Rosja była w 1990. Przez całe lata kraj był oszukiwany i okradany przez oligarchów , którzy transferowali swe zyski do banków zachodnich, prowadząc Ukrainę do skraju przepaści.

Aby uniknąć bankructwa i upadku, Ukraina miała otrzymać rosyjską pożyczkę w wysokości 15 mld euro, bez warunków wstępnych – ale potem nastąpił zamach. Teraz premier junty będzie szczęśliwy, jeśli  otrzyma zaledwie jeden miliard dolarów od USA za pośrednictwem MFW.  Europejczycy obiecali trochę więcej,  ale w ciągu kilku lat…

Premier junty już przyjął warunki MFW, co oznacza:  surowy plan oszczędnościowy, wzrost bezrobocia i spiralę zadłużenia [przy okazji: cięcia emerytur, podnoszenie wieku emerytalnego, cięcia na usługach socjalnych – admin]. Prawdopodobnie to właśnie było powodem zamachu stanu.  Kredyty MFW i USA są bowiem głównym źródłem zysku dla finansjery i są wykorzystywane do zniewalania krajów-dłużników, jak to obszernie wyjaśnił Perkins.

Oligarchowie, który finansowali Majdan, otrzymali hojne łupy. Igor „Benia” Kołomojski otrzymał wielkie, rosyjskojęzyczne miasto Dniepropietrowsk w lenno. Nie musiał nawet rezygnować ze swego izraelskiego paszportu. Kołomowski to nie tylko oligarcha żydowskiego pochodzenia – to aktywny członek społeczności żydowskiej, zwolennik Izraela i sponsor wielu synagog (jedna z nich jest największa w Europie). Nie miał żadnych problemów z popieraniem neonazistów, nawet tych, którzy mają zakaz wjazdu na terytorium USA właśnie z powodu swych poglądów.

Nadszedł obecnie czas na krucjatę nacjonalistów [raczej szowinistów – admin] przeciwko etnicznym Rosjanom i rosyjskojęzycznym Ukraińcom (rozróżnienie nie zawsze jest łatwe), przede wszystkim robotnikom przemysłowym na wschodzie i południu kraju.

Pierwszy dekret nowego „rządu” zakazał wszelkiego oficjalnego używania języka rosyjskiego – w szkołach, radio, telewizji, urzędach. Minister Kultury, nazywając rosyjskojęzyczną ludność „imbecylami”, zaproponował wprowadzenie kar więzienia za używanie  ich języka w miejscach publicznych.

Następny dekret zagroził posiadaczom podwójnego obywatelstwa, ukraińskiego i rosyjskiego, 10 latami więzienia, o ile nie zrezygnują z obywatelstwa rosyjskiego.

To nie były puste słowa. Bojówki „Prawego Sektora” rozeszły się po kraju, terroryzując urzędników, przejmując siłą budynki rządowe, bijąc obywateli, niszcząc nie tylko pomniki Lenina, ale i także te pochodzące z Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Poniższe wideo pokazuje bojownika Prawego Sektora, znęcającego się nad prokuratorem miasta – podczas gdy policja udawała, że tego nie widzi:

Zaczęły się polować na policjantów, którzy poparli byłego prezydenta. Przy okazji spalono jedną czy dwie synagogi. Gubernatora poddano torturom, a kilka osób z technicznego personelu siedziby rządzącej dotychczas partii zlinczowano. Zaczęto też przejmować cerkwie prawosławne na rzecz narodowego Kościoła Grecko-Katolickiego.

Instrukcje Victorii Nuland z amerykańskiego departamentu stanu były wykonane dokładnie: Ukraina dostała dokładnie taki rząd, jaki postulowała w osławionej rozmowie telefonicznej z ambasadorem USA. Nieustannie podkreślała, iż ma w dupie Unię Europejską („fuck UE”);  ma również w dupie rosyjski punkt widzenia na Ukrainę.

Victoria Nuland na Placu Niepodległości w Kijowie w grudniu atakuje legalny rząd Ukrainy.

Rosja nie była zaangażowana w rozwój wypadków na Ukrainie. Putin nie chce bowiem być oskarżany o wtrącanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa – nawet w sytuacji, gdy zachodzi jawna interwencja USA i UE. Rosjanie z aplauzem przyjęli by wysłanie rosyjskich czołgów do Kijowa i odzyskanie całej Ukrainy, którą uważają za część Rosji.

Putin nie jest jednak rosyjskim nacjonalistą. Chce, aby Ukraina była przyjaźnie nastawiona do Rosji, lecz nigdy nie było jego ambicją, by ją do Rosji przyłączyć.  To byłoby zbyt kosztowne nawet dla bogatej Rosji: średni dochód na Ukrainie to tylko połowa rosyjskiego, a infrastruktura Ukrainy jest w stanie rozkładu (porównaj z bardzo kosztownym przejęciem NRD przez Niemcy Zachodnie). Poza tym każdy ukraiński rząd w ciągu ostatnich dwudziestu lat zalewał ludzi antyrosyjską propaganda.

Zaangażowanie Putina zostało mu narzucone.

Setki tysięcy Ukraińców zagłosowało nogami i uciekło do Rosji z prośbą o azyl. Dwieście tysięcy uchodźców zjawiło się w czasie jednego weekendu.

Jedynym wolny kawałkiem ziemi w całym kraju było miasto-bohater, Sewastopol, baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Nie poddało się emisariuszom z Kijowa, choć i tu niektórzy lokalni posłowie byli skłonni do poddania się. W ostatniej chwili zdecydowano się na opór.

Opór

Mieszkańcy Krymu podnieśli się,  oddalili urzędników skłonnych do kompromisu i wybrali nowego lidera, pana Sergieja Aksjonowa. Nowe kierownictwo objęło władzę na Krymie i zwróciło się do Rosji o pomoc przed spodziewanym atakiem żołnierzy Kijowa.
Pomoc ta nie wydaje się na razie konieczna. Mnóstwo mieszkańców Krymu jest gotowych bronić swej ziemi przed brunatnymi napastnikami, są też kozaccy ochotnicy no i nadal stacjonuje tu Rosyjska Flota, zdolna prawdopodobnie pomóc Krymowi w razie problemów. Z pewną pomocą Rosjan opanowano wąski przesmyk lądu łączący Krym z resztą kontynentu.

Parlament Krymu przegłosował przyłączenie go do Rosji, lecz głosowanie to powinno być potwierdzone przez referendum 16 marca: czy Krym ma wrócić do Rosji, czy pozostać autonomicznym obszarem w ramach państwa ukraińskiego. Wydaje się, że większość mieszkańców opowiada się za pierwszym rozwiązaniem: rosyjski Krym został podarowany Ukrainie przez Chruszczowa zaledwie pół wieku temu.

Biorąc pod uwagę pokrewieństwo etniczne oraz językowe, takie rozwiązanie ma sens. Ukraina jest bankrutem. Rosja jest państwem wypłacalnym i gotowa na podjęcie się jej ochrony. Ukrainy nie stać już na wypłacanie pensji i emerytur – Rosja obiecała wziąć to na siebie. Kijów zabierał lwią część dochodów mieszkańców Krymu z turystyki, obecnie zyski te pozostaną na miejscu i mogą pomoc w naprawieniu infrastruktury. Ceny nieruchomości prawdopodobnie znacznie wzrosną. Rosyjscy biznesmeni zapowiadają, iż za kilka lat Krym pokona Soczi, zastąpiwszy starą szarzyznę rosyjskim imperialnym szykiem.

Być może Putin jest zwolennikiem uzyskania przez Krym niezależności, wzorem Kosowa – a może nawet i zostawienia go pod symboliczną władzą Ukrainy, podobnie jak Taiwan jest nadal formalnie częścią Chin.  Może to być pokazówką dla reszty Ukrainy, aby zrozumieli, co tracą. Oczywiście odzyskanie Krymu było by mile widziane, ale nie za cenę skonsolidowanej wrogości swego sąsiada.

Próba przeciągnięcia Tatarów Krymskich na stronę Ukrainy nie udała się. Chociaż Majlis, ich samozwańcza organizacja, wspiera Kijów, starsi ogłosili neutralność. Uporczywe pogłoski mówią, że czeczeński przywódca Kadyrow, zwolennik Putina, wysłał swych ludzi do Tatarów Krymskich, aby przeciągnąć ich na stronę rosyjską.

Istnieje uporczywe pogłoski , żeprzywódca czeczeński Pan kolorowy Kadyrow ,zagorzały zwolennik Putina , wysłał oddziały do Tatarów przymusić ich do upuszczając swoje zastrzeżenia do przełącznika Krymu do Rosji.

Rosyjscy naziści, równie  antyputinowscy, jak ukraińscy naziści, mają podzielone zdania. Jedni wspierają „rosyjski Krym”, inni „proeuropejską Ukraine”.  Są okropni, jako wrogowie – ale jeszcze gorsi jako przyjaciele. Próbują wbić klin między Rosję, Ukrainę i Tatarów i z nienawiścią patrzą na popieranie Putina przez Czeczena Kadyrowa, ponieważ są antyczeczeńscy.

Opór Krymu wobec Kijowa stał się inspiracją dla innych regionów Ukrainy. W Donbasie zadeklarowano chęć samostanowienia, jak na Krymie i zaplanowano referendum w tej sprawie na 30 marca. Wielkie demonstracje przeciwko nowemu reżymowi odbyły się z Odessie, Dniepropietrowsku, Charkowie i w innych miastach rosyjskojęzycznych. Popularny burmistrz Doniecka został porwany przez ukraińskie służby bezpieczeństwa i przewieziony do Kijowa, co spowodowało gwałtowne demonstracje w mieście.

Ukraińska marynarka na Morzu Czarnym przerzuciła swą wierność z Kijowa na Krym; w ślad za nimi poszyły niektóre jednostki Sił Powietrznych z dziesiątkami samolotów bojowych i oddziałów lądowych. Oddziały lojalne wobec Kijowa zostały zablokowane przez Krym, ale przekazanie władzy odbyło się w sposób pokojowy, bez przemocy.

Żydowski oligarcha, Henadij Boholiubow, trzecia co do bogactwa osoba na Ukrainie. Wraz z innym Żydem, Kołomowskim kontroluje PrivatBank, największy bank na Ukrainie. Poparł zamach stanu. W roku 2012, w Dniepropietrowsku, otworzył największe na świeie centrum żydowskie, Menorah Centre.

Junta powołała oligarchę Siergieja Taruta do rządzenia Donbasem, lecz ma on pewne trudności. Ludzie go nie chcą, mając w pamięci jego kupno Stoczni Gdańskiej i doprowadzenie jej do bankrutctwa. Lepszy jest w drenowaniu zagranicznego kapitału, niż w prowadzeniu poważnego biznesu. Taruta sprowadził ze sobą kilku niezidentyfikowanych, uzbrojonych ochroniarzy, prawdopodobnie z osławionego Blackwater, ale chyba będzie ich potrzebował dużo więcej, jeśli zechce utrzymać władzę.

W Charkowie , największego wschodniego miasta , dawnej stolicy sowieckiej Ukrainy , mieszkańcy wyrzucił najazdy siłę prawa sektora z urzędami , ale policja połączone z oligarchów .

Fałszywa rewolucja odbyła się w Kijowie pod kierunkiem USA i UE – prawdziwa rewolucja ma miejsce teraz, a jej przyszłość wydaje się pewna. Ukraina nie ma dużo wojska, gdyż oligarchowie rozkradli wszystko, co miało być dla niego przeznaczone.

Reżym w Kijowie nie może polegać na swej armii, lecz nie rezygnuje z prób stłumienia oporu – ściąga najemników z Blackwater (trzystu wylądowało w środę w Kijowie). Prosi NATO o pomoc i wyraża gotowość do umieszczenia na terytorium Ukrainy amerykańskich rakiet.

Umieszczenie rakiet na Ukrainie (podobnie do tych, które stacjonują w Polsce, również zbyt blisko Rosji, aby nie mogła ich lekceważyć) najprawdopodobniej oznacza przekroczenie czerwonej linii – podobnie, jak swego czasu ulokowanie sowieckich rakiet na Kubie oznaczało przekroczenie amerykańskiej czerwonej linii. Jakub Kedmi, emerytowany szef wywiadu Izraela, ekspert ds Rosji powiedział, iż Rosja po prostu nie może do tego dopuścić, nawet jeśli ceną okaże się wojna.

Putin zwrócił się do wyższej izby rosyjskiego parlamentu o zgodę na rozmieszczenie wojsk rosyjskich w razie potrzeby;  parlament jednogłośnie zatwierdził jego prośbę . Będą one prawdopodobnie stosowane w celu ochrony pracowników w przypadku ataku przez Prawy Sektor, wspomagany przez najemników Blackwater . Katastrofa humanitarna, rewolty, przepływ uchodźców lub przybycie wojsk NATO może także zmusić Putina do zdecydowanych działań, nawet wbrew jego woli.

Prezydent na uchodźstwie

Prezydent Janukowycz będzie historycznie postrzegany jako słaba, tragiczna postać,  lecza zasługuje na lepsze pióro, niż moje. Starał się uniknąć ofiar, mimo iż był skonfrontowany z buntem na pełną skalę, prowadzonym przez niezwykle brutalne, brunatne bojówek.  Mimo to był oskarżany o zabijanie jakichś osiemdziesięciu ludzi, zarówno protestujących, jak i policjantów.

Niektóre z ofiar zginęło z rąk bojowników Prawego Sektora, gdy zaatakowano biura partii rządzących. Politycy opuścili budynek z dużym wyprzedzeniem, ale personel sekretariatów pozostał na miejscu – wiele kobiet, dozorców itp. Inżynier Wladimir Zacharow poszedł do oblegających rebeliantów i poprosił ich, aby pozwolić kobietom wyjść na zewnątrz. Został zabity na miejscu. Inny mężczyzna został spalony żywcem.

Większość ofiar było jednak ofiarami snajperów – za co również obwiniono Janukowycza. Reżim Kijów nawet zwrócił się do haskiego trybunału, aby oskarżono prezydenta, podobnie jak kiedyś prezydenta Miloszevicia. Jednak rozmowa telefoniczna między Catherine Ashton i estońskim ministrem spraw zagranicznych Urmasem Paet pokazała, że emisariusze UE byli świadomi, iż dziesiątki ofiar snajpera na Majdanie zostało zabite przez rebeliantów, a nie przez policję lub prezydenta Janukowycza. Min. Urmas Paet uznał prawdziwość tej rozmowy na konferencji prasowej  i wezwał do przeprowadzenia niezależnego dochodzenia.
Okazało się, że snajperzy rebeliantów celowo zastrzelili policjantów i demonstrantów na Majdanie, aby móc przelew krwi zrzucić na prezdenta.

To wydaje się standardową cechą wywoływanych przez USA rewolucji. Snajperzy zabijają zarówno demonstrantów, jak i policjantów – co odnotowano w Moskwie 1991 i 1993, a także w wielu innych przypadkach. Niektóre źródła twierdzą, że słynni izraelscy snajperzy byli zatrudniani przy takich okazjach, co jest prawdopodobne w świetle izraelskiego związku pana Kolomojskiego.

Przyjaciel pana Kolomojskiego, wybitny członek ówczesnej opozycji, parlamentarzysta i obecny szef administracji Siergieja Paszinskiego, został zatrzymany przez policję, kiedy próbował usunąć karabin snajpera z tłumikiem ze sceny morderstwa. Bardzo podważa to teorię o sprawstwie Janukowycza, ale wydarzenie to jest już wrzucone w dziurę niepamięci – np. usunięto je z New York Timesa. Podobnie zresztą, jak rewelacje Seymoura Hersha na temat Syrii.

Inną sprawę wyjawił prezydent Putin na konferencji prasowej 4 marca 2014. Otóż przekonał on (czy może zmusił) Janukowcza do podpisania ugody z opozycją z dnia 21 lutego 2014, wedle żądań zachodnich ministrów, co było kapitulacją. Janukowycz zgodził się na wszystkie żądania brunatnych rebeliantów, w tym szybkich wyborów do Parlamentu i Prezydenta. Jednak umowa nic mu nie pomogła: rebelianci próbowali zabić Janukowycza tej nocy, gdy wyjechał do Charkowa.

Putin wyraził zdumienie, że rebelianci nie byli zadowoleni z umowy i kontynuowali zamach stanu. Powodem były żądania zbirów z Prawego Sektora: ich bojowcy mieli być obecni w każdej kabinie wyborczej i liczyć głosy. Oczywiście umowa nie pozwala na to, a rebelianci mieli wszelkie powody, by wątpić w zdolność do wygrania uczciwych wyborów.

Jak się wydaje, Janukowycz miał nadzieję na ustanowienie nowego centrum władzy w Charkowie, gdzie znajdowała się duża grupa posłów ze wschodu i południa – niestety, odmówili oni współpracy z prezydentem.  Janukowycz zmuszony był, z trudem, uciec do Rosji.

Prezydent Putin nie chciał później kontaktować się z Janukowyczem. Być może szkoda mu było czasu na tak słabą figurę – ale mimo to publicznie stwierdził, iż Janukowycz nadal jest legalnym prezydentem Ukrainy. Ma to sens, gdyż legalizuje to prośbę Janukowycza, aby rosyjskie wojsko przywróciło spokój w jego kraju. Niewykluczone, iż powróci on na scenę – albo jako prezydent Ukrainy, albo jako bohater opery.

Israel Szamir, adam@israelshamir.net
http://www.veteransnewsnow.com

Komentarze 64 to “Ukraińskie wahadło”

 1. Halszka said

  Natomiast oligarcha Firtasz, popierający przedtem Janukowycza i powiązany z Gazpromem, został właśnie aresztowany w Wiedniu na wniosek prokuratury amerykańskiej, która go podejrzewa o malwersacje finansowe.

  Załączam link: program gospodarczy austriackiej TV o co naprawdę chodzi na Ukrainie – po niemiecku niestety, początek można sobie darować (kursy giełdowe), potem robi się ciekawie.
  http://www.cashkurs.com/kategorie/cashkurs-tv/beitrag/tagesausblick-ukraine-was-steckt-wirklich-hinter-den-unruhen/

 2. maurycy said

  Bandziorom i tak sie nie uda ! Bandziory nastawieni sa na szwindle, zlodziejstwa i bestialstwa lacznie z uzyciem broni palnej ! Nie zrobia zadnego tam porzeadku i normalnosci ! Absolutnie nie ma takiegpo przypadku na swiecie zeby rzady tych kanali cokolwiek rozwiazaly . Tam gdzie oni zlodziejatwo, krew ,trupy i zniszczenie ! Tak bedzie na Ukrainie ! Tam w krotkim czasie dojdzie do rozruchow bo ludzie zobacza co bandziory im zgotowali ! Woczas poleje sie krew bo oni zwyczajni zaczna strzelac i mordowac !

 3. maasteer said

  „Europejski kraj wielkości Francji, największa republika byłego ZSRR (z wyjątkiem Rosji)”

  Moim zdaniem największą była republiką jest Kazachstan

 4. Halszka said

  2 admin
  Przydałaby się mała korekta w „Ukraińskim wahadle”. Dwa akapity, zaczynające się od „Oligarchowie” i „Oligarchów” – to ten sam tekst, druga wersja (tłumaczenie Google’a?) do usunięcia. No i jednak „Kołomojski”, nie „Kołomowski”, jak w tej lepszej, pierwszej wersji.

 5. Boydar said

  Najpierw zacytuję prof. Dakowskiego :
  „… Jest to tekst tendencyjny, jawnie pro-putinowski. Dlaczego napisał go Israel Szamir? Nie wiem. Ale analiza FAKTÓW jest poprawna, a szczególnie – właśnie fakty …”

  To nie jest, tekst pro-putinowski, nie zawiera tak naprawdę żadnej analizy, a już najmniej – poprawnej, można by się także spierać co do samych „faktów”.
  To było na „nie”.
  W takim razie co na tak ? Nic. Z wyjątkiem tendencyjności operującej na cudzych wypowiedziach.
  Pan Israel Shamir mało zręcznie robi z Putina idiotę a z kierownictwa Rosji – frajerów.
  Po co ? Nie wiem (hi!), kiedyś ktoś na ten temat napisze zupełnie nowy artykuł.

 6. Jan said

  Ad 2 Maurycy
  Bezsprzecznie będzie tak.

  Rano w Polsacie przypadkowo zobaczyłem wypowiedz J. Hofmana reżysera Trylogii. W miarę wyważona wypowiedz dała informację o Juszczence wielkim bogaczu budującym banderyzm,, głupocie w zakazie używania rosyjskiego i nędzy Ukrainy spowodowanej korupcją /oligarchowie/. Tak, że ukraińcy odwaracąjący się przed laty od Rosjii wolą teraz ją zamieast własnego państwa Rosję. Nie jestem wielbicielem tego pana niemniej był to trochę inny przekaz medialny od obecnego kursu polin- mendiów.

 7. Marucha said

  Re 4:
  Dziękuję, pani Halszko. Na swe usprawiedliwienie dodam, że tekst tłumaczyłem grubo po północy…

 8. Marucha said

  Re 5:
  Zacny prof. Mirosław Dakowski nie należy do zwolenników Rosji, wprost przeciwnie.

 9. Boydar said

  🙂

 10. Pokręć said

  Fajny napis na logo: „We Strengthten Jewish Life in Europe”. Tyle, że „Jewish Life” to eufemizm oznaczający „Jewish Business”, czyli po polsku – czosnkowy geszeft.

 11. Boydar said

  Nie, mój smille (9) jest nie na miejscu. Przepraszam.

  Przecież to nie jest kwestia zwolennictwa.
  Można być zwolennikiem salami z osła, albo z koniny mocno przyprawionej papryką.
  W moim rozumieniu, Pan Panie Gajowy, też nie jest „zwolennikiem”.
  Oczywiście, nie siedzę w Pańskiej głowie, mogę wnioskować jedynie po tekstach.
  Jednak podobnie jak ja (tak przypuszczam) uznaje Pan realia rzeczywistości.
  Niezależnie od SYMPATII (mojej i Pańskiej) do słowiańskich, rosyjskich kobiet i mężczyzn, oraz Dzieci także.

  Jeżeli ktoś może Polsce i Polakom pomóc realnie, będą to wyłącznie Rosjanie.
  Nie zjudeizowani do granic absurdu, będący emanacją wrogości od zarania dziejów Niemcy, zdradzieccy z podobnych powodów angole, ogłupiali Amerykanie etc.
  Każdy kto tego nie rozumie, działa systemowo przeciwko Polsce i Polakom.
  Mogę wybaczyć taką postawę dziecku lub osobie młodej. Ale nie stojącej nad grobem i z tytułem profesorskim.
  Bo stawia to pod wątpliwość WSZYSTKO. Wszystko co było i jest. I bez wątpienia BĘDZIE, jeśli na to przymkniemy oko.

 12. Pokręć said

  Zasadniczo, mówi się że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. A gdzie bije się każdy z każdym, tam czosnek i cebula rosną wyśmienicie… Więc o co chodzi – żeby nikt nie wiedział o co chodzi i żeby każdy się z każdym lał. I tak właśnie jest na Ukrainie. Każda grupka ma własne interesy, Klika „A” lubi się z kliką”B” tylko dlatego, że obie nie lubią kliki „C”, ale za to klika „D” lest lubiana przez „A” a nie lubiana przez „B” i żeby było śmiesznie, „C” lubi się z „B”…
  A czosnek i cebulka na wiosnę aż się zielenią z radości!

 13. wi42 said

  @3 M
  Chodzi o ludnosc.
  @5 B
  W artykule nie chodzi o analizę. Próbuje on uporządkować gorące fakty, szczególnie dotyczące przejęcia kontroli nad Ukrainą przez żydowskich oligarchów.

 14. Luxeuro said

  Ad. 1 – To jest sprytny manewr. Przez lata „integracji” pozwalali ty małym i dużym oligarchom lokować w bezpiecznych bankach Zachodu swoje skradzione majątki. A teraz mają możliwość skoczyć na ten majątek procedurami „prawnymi” kiedy głupek nie jest posłuszną kukiełką polityczną. Nie jesteś z nami to wytoczymy ci sprawę i dostaniesz zamrożone konto. Przypuszczam że w tej pułapce są nasi tak zwani politycy. Pozwala to przeforsować jakie kol wiek ustawy złodzieje na Zachodzie sobie życzą. Bo ta „bratnia pomoc” to jawny manewr niszczenia suwerenności naszego kraju. Podoba mi się te porównanie do „bloku sowieckiego”, bo teraz mamy to samo ale inną nazwę, „blok demokratyczny” który rożni się tylko wyglądem i jego metodom działania.

 15. galaszek said

  Aaaaajjjjjj !!!! Wwaaaajjjaaajjjaaj!!! Nuuuu…czeguj tego Szamirskie chce od uczciwech ukraincow z liniału naturalne czystego Kozackowego-Czukczenskiego chowu ??? tosz wystarczy tyko rzucic spojrzenie i sumienie krzyka od razu ze to najuczciwsze ,krystaliczne obywatele Ukraina …choc moszy troszku z domieszka krew innostrancowego. Tasz jusz natego pierwszy zdjecia widac jak na pod kapelusz …zn sie jak na dloni ze tego Pan Kołomośka zn sie Kołomośkie to najczysciejsze Kozak -Ukrainiec (nu moszy z małym domieszkiem krew Chu…. zn sie Czukczowego) co zdecydowal sie potwierdzic swoim Kozackim twarzem tego pan z brodem…. ot po prostu dwa przyjaciół ukrainskie Kozaki… Abo ten pani na nastepnego zdjecia!?…. mima sze wyglada na Ciuchcia Vikcia Nulandowe !?… zn sie na Czukcza Vikcie Nulandowe, to w rzeczywistosc jest najczystsze , krystaliczne Ukrainka z pochodzenia i Kozaczynka !!! choc na chwilek podczas przejazdem zatrzymala sie w Usraelu! Abo tego ostatni zdjety zn sie na zdjecie?! …tasz uno nie tyko najczystsze Kozak i Ukrainiec !!!…ali uno tysz Jahwelubow…zn sie Bogolubow!!!… Panimajetie czto eto znaczit???? Uno biedne ogalircha tyko pszez złosliwość Szamera tak zostało nazwane!!! Jakie uno moszy byc ogalircha jak uno kocha Jachwe !!! a nie jakiegoś Gold,Geld czy Szekiele??? I jak moszna takie krystalicznie uczciwego Ukraincow posadzować o jakiegos nieuczciwe zamiar? Tasz to naszy straszne ..zn sie Starsze Braty!!! …takie ukrainskie „starszyny”

 16. Griszka said

  Według Gazetki Jerozolimskiej Sakiewicza, za mówienie o spisku żydowskim wokół Majdanu Israel Shamir powinien dostać miano „ruskiego agenta”.

  Szkoda, że Rosjanie nie pomogli spacyfikować tych syjonistycznych oligarchów na Ukrainie – tak jak to zrobiono z parchem Bierezowskim. Takich ludzi nie można zostawiać w spokoju i pozwalać im na knowania. Szczególnie, że proceder odbywa się niemal u ich własnych bram. Taki jest tego finał.
  Wyszłoby to z korzyścią dla wszystkich. Polaków, Ukraińców, Rosjan…

  Teraz Rosjanie zastanawiają się czy nie zakręcić kurka z gazem Ukrainie, bo sitwa banderowska nie chce za dostawy surowca płacić.

 17. Jan said

  Już o tym dawniej pisałem, powtórzę dwa niby odosobnione epizody.
  1. Krzesimir Dębski kompozytor odwiedza rodzinne strony dziadków, dociera do kobiety pamiętającej ich. Pyta czemu to robili – pada odpowiedz – tak trzeba było i rozmowa tym się zakończyła.
  2. Walki powstania warszawskiego. Młody bojec, Ukrainiec na usługach niemieckich zabija jakiegoś bezbronnego Polaka i raduje się,, czemu to zrobiłeś zapytany przez Niemca odpowiada – jak to, to przecież był Polak
  Oni wszystko zrobią kiedy ” tak będzie trzeba”. dlatego, że ” to będą Polacy”. Potrzebny będzie tylko detonator.
  Kozacy palący po kolei wsie i rabujący dwory w 1915 r., pacyfikujący powstańców w XIX w też wiedzieli, że tak trzeba.
  Warto pamiętać o tym, w kontekście ożywianego do obłędu braterstwa z banderowcami, utrzymywanymi przez oligarchów i ich protektorów w gotowości bojowej.

 18. bon said

  oho następny paranoik widzący wszędzie żydów – ja się nie dziwie, że 40% mieszkańców ma powalone w głowie,…

 19. Griszka said

  @18
  Oczywiście, że Żydzi mają niewinność wypisaną na ich twarzach. To może potwierdzić każdy Palestyńczyk, który zaliczył spotkanie trzeciego stopnia z IDF. W tym dzieci.
  Dlatego musimy zapłacić podwójnie te roszczenia, opiewające na sumę 65 miliardów dolarów (nie złotych), nie dlatego, że raz w 1964 im nie wystarczyło, ale trzeba wynagrodzić im wszelkie niegodziwości, które ich spotkały. W tym te plotki o spiskach żydowskich, które spędzają sen z powiek mocodawcom Sakiewicza.

 20. Inkwizytor said

  na RTV przed chwilą powiedzieli, że od 10 d0 11.30 w referendum wzięło udział już 15% uprawnionych

 21. PODZIELIĆ na rzece Dniepr tą obecną nadmuchaną Ukrainę na 3 ODDZIELNE państewka ! said

  Nacjonaliści ukraińscy z Kijowa i zachodniej części tej SZTUCZNIE terytorialnie NADYMANEJ w 1991 roku jak pusty balon banderowskiej SKRAJNIE nacjonalistycznej Ukrainy zorganizowali i ROZPETALI tak potężna kolejną awanturę narodowościową, tym razem znowóż KRWAWĄ, która spowodowała całkowite SKONFLIKTOWANIE wszystkich obywateli przez nacjonalistów ukraińskich, którzy zaczeli walczyc z urzyciem broni o władzę tylko dla sibie w tym zdemoralizowanym kraju przesyconym BANDYCKĄ banderowską indoktrynacją i nazistowska ideologia ukraińską.

  Zatem, w obecnej chwili awanturnicy naziści ukraińscy po doprowadzeniu do WOJNY DOMOWEJ w tej sztucznie nadymanej Ukrainie, doprowadzili do takiego konfliktu społecznego, że LEPIEJ będzie dla nich SAMYCH oraz całego świata, gdy tą obecną skonfliktowaną gównianą Ukraine PODZIELI się na 2-e CZĘŚCI z fizyczną granicą na rzece Dniepr + oddzielne 3-e państwo Krym !!!

  Taką proponują za kulisami USA, UE, bo to się obejdzie NAJNIŻSZYM kosztem dla SAMYCH obywateli ukraińskich z ukraińską narodowością i rosyjską narodowością, oraz innych atakawoanych przez banderowców nacjonalistych ukrainskich z „prawego sektora” , batkowszcziny, UPA … itp tam działajacych bandyckich rasistowskich gangów ukrainców wyhodowanych tam w ciągu ostatnich 20 lat przez banderowskich fanatyków.

  Należy WSZYSTKO zrobić, aby powstały DWA ODZIELNE państwa:
  Zachodnia Ukraina i Wschodnia Ukraina z fizyczna granicą na rzece Dniepr + jeszcze ODZIELNIE Krym. Gdzie będą stolice tych DWÓCH nowych krajów to oni sobie ustalą we własnym zakresie po PODZIALE.

  W Zachodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Ukraińskiej, a we Wschodniej Ukrainie będą mieszkac obywatele narodowości Rosyjskiej. To jest NAJODPOWIEDNIEJSZY podział i wtedy nacjonaliści nie bedą mieli kogo atakowc, a Rosjanie NIE będą zmuszani do obrony.

  W takim duchu odbywały się w piątek 14 marca 2014r dyskusje w Londynie żydowskiego popychadła z USA – Secretary of State John Kerry i ministera spraw zagranicznych Rosji – Sergey Lavrova.

  Dzisiaj innego LEPSZEGO rozwiązania NIE MA, aby UNIKNĄĆ otwartej krwawej WOJNY domowej w obecnej sztucznie TERYTORIALNIE nadmuchanej Ukrainie.
  Pozostawienie tej obecnej Ukrainy bez podziału zakończy się wcześniej czy później bardziej krwawą wojną domową niż tą co była w Koreji.
  USA i nikt z Europy NIE będzie prowadzic wojny o jakąś tam Ukraine.
  Blefujący jak zawsze USizrael oddalony o 12 tysiecy kilometrów od tej nadymanej Ukrainy, tym razem NIE będzie umierać za jakiś tam nacjonalistów banderowców ukraińskich.
  USA nic, a nic NIE zyskało na prowadzeniu wojny w Krei, więc tym bardziej USA nie będzie miało w przeszłości zysków z Ukrainy, tak twierdzą zgodnie dosłownie wszystkie media w USA.

  Złoto z nadymanej jak balon skonfliktowanej tej obecnej Ukrainy już żydy wywieźli do USizraela, w czym pomógł ten uliczny awanturnik żydowskiego pochodzenia Jacyniuk.

  Jak Ukraina zostanie PODZIELONA na DWIE części to te DWIE odzielne CZĘŚCI będą BARDZIEJ STABILNE, niż ta SKONFLIKTOWANA w jednej całości, gdzie Ukraińcy zajadle, krwawo zwalczają pozostałych 45% innych obywateli nie ukraińskich narodowości.

  TAKIE są REALIA po krwawym przewrocie politycznym zorganizowanym przez BANDEROWCÓW na Majdanie w Kijowie 2014 roku, którzy SKONFLIKTOWALI tą sztucznie TERYTORIALNIE nadymaną Ukrane i na stałe i ją ROZWALILI, podzielili na kawałki.

  Gdy tak za 99 lat w końcu ukrancy KIEDYŚ zmądrzeją, ZLIKWIDUJĄ nazistowskie ideologie NAZISTY Stefana Bandery czy tego LUDOBUJCY faszysty Szuchewycza – mordercy UPA-ca, zadeklarują skończenie organizowania NACJONALISTYCZNYCH nazistowskich krwawych awantur, krwawego WYRZYNANIA sąsiadów obywateli nie ukraińskiej narodowości, to BYĆ MOŻE społecznośc międzynarodowa POZWOLI się KIDYŚ w przyszłości połączyc spowrotem w jedno państwo jak Niemcom z NRD i NRF, gdyż obecnie ZDZICZALI ukraińcy jako całośc NIE dorośli, aby życ zgodnie w JEDNYM państwie i NIE rozrabiac w Europie.

  Najbardziej jednak NIEBEZPIECZNE dla państw graniczących z tą obecna Ukrainą, jest to, że na jej terytorium znajduje się aż 5 elektrowni ATOMOWYCH wybudowanych w czasach ZSRR z reaktorami atomowymi i jest POWAŻNE niebezpieczeństwo, ZAGROŻENIE że one mogą WYBUCHNĄC po sabotażu ukrainskich nacjonalistycznych grasujących gangów, wskutek obecnego BRAKU autentycznych sił porządkowych zabespieczających elementarne bezpieczeństwo na Ukrainie.

  Faktycznie to obecne państwo w obecnym kształcie NIE funkcjonuje i NIE będzie funkcjonowac, ze wzgledu na POTĘŻNY konflikt ukrainców i rosjan wywołany przez DOKTRYNY nacjonalizmu ukraińskiego-banderowskiego.

  Obecnie jest JEDYNE tylko JEDNE rozwązanie tego GŁEBOKIEGO KONFLIKTU przez PODZIAŁ tej obecnej sztucznie TERYTORIALNIE nadymanej Ukrainy na DWA ODZIELNE państwa lub wjechanie czołgami do tej obecnej Ukrainy i przywrócenie porządku po przez złapanie SIŁĄ za MORDY wszystkich rebeliantów, co są w stanie zrobic TYLKO Rosjanie.

  Ukraincy są NIE obliczalni i przez to bardzo GROŹNI nawet SAMI dla SIEBIE.

  Jak Ukraina zostanie PODZIELONA na DWIE części, to te DWIE oddzielne CZĘŚCI będą BARDZIEJ STABILNE, niż tak jak jest dzisiaj strasznie SKONFLIKTOWANA w jednej całości.

  Obecni nacjonaliści banderowcy ukraińscy niczym się NIE różnią od tych muzułmańskich RZEŹIMIESZKÓW zabijaków z centralnej AFRYKI z Somali … itp.

  NIE WOLNO zapominac o TYM:

  KRWAWY nacjonalizm ukraiński był NAJBARDZIEJ antypolskim nurtem w historii i gdyby LUDOBUJCY Bandera z Szuchewyczem mieli takie MOŻLIWOŚCI techniczne jak Hitler lub Stalin, to ukraińcy by Polaków WSZYSTKICH WYMORDOWALI co do “nogi”.

  Obecni Ukraincy wyhodowani na nazistowskiej indoktrynacji banderowskiej lub UPA, to nie cywilizowana nazistowska GROŹNA DZICZ o wiele GORSZA o Niemców hitlerowskich, którą w każdych obecnych okolicznościach należy trzymac za mordy, OSŁABIĆ oraz ZWALCZAĆ bez skrupułów :

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/listatortur.htm

 22. Jan said

  Ad 18
  Widocznie 40 % z powalonymi głowami nie potrafi doliczyć się równo 6 milionowej depopulacji, ponadto o zgrozo nie czyta gazet- Wyborczej i ”Polskiej”. Ba, są bardzo a bardzo nierozumni, kiedy nie potrafią docenić ”dobrodziejstw” z globalizacji. obalenia komuny i wolnego rynku.
  Co gorsza odwieczne wrogi ruskie z czekistą bardziej im leżą, niż nasi sprawdzeni przyjaciele, strategiczni partnerzy, gwaranci rozwoju i bezpieczeństwa Polski.

 23. arcybolesnaprawda said

  ad.18

  Polacy wszędzie widzą w Polsce Żydów bo…….oni wszędzie są!!!! SĄ!!!! ukryci pod polskobrzmiącymi nazwiskami wszak dobry Żyd to ukryty Żyd.

 24. 25godzina said

  Żydowska Powstańcza Armia (transparent w tłumie) za rosyjskim Krymem

  Shalom!

 25. 25godzina said

  …Odessą nie Krymem.

 26. Infonurt2:Wlasnie skonczylem czytac angielska wersje raportu Shamira. Calkowicie potwierdzam jego tresc . Dodam tylk ze o robocie snajpera mowi tez opinia chirurga pani Olgi x. ktora operowala rannych i zrobila kilka sekcji zabitych. Kule byly takie same z tego samego karabinu snajpera. Facet rozwalil w kilka minut 10 policjantow !!”Protestanci” byli postrzeleni w placy ktorzy nacierali idac od hotelu do budynkoe rzadowych a policja miala postrzaly z przodu. Snajper stzrelal z 10 pietra hotelu Ukraina ktory byl w rekach „pokojowych protestantow. No i Yanukowicz nie jest taki slaby.Po prostu wszyscy go zdradzili. We Lwowie spalono budynki policji i MSW. Do urzedow nikt nie przyszedl do pracy. ( pisze Marysia Czyz ze Lwowa.) Takie jest niestety morale demoludow- kto ma watpliwosci – nie popatrzy na wojne Polski z Polska od 2007 r Paniczny strach – ludzie sie boja wlasnego cienia!!

 27. Rysio said

  re 19. Bon, zmień pozycję bo w tym miejscu ich nie zobaczysz.

  🙂

 28. 25godzina said

  Kanał YT o tematyce kresowej+kilka ciekawych linków: http://www.youtube.com/user/KrisCracov/about

 29. wi42 said

  Komentarz wart aby Marucha zamieścił go jako artykuł.
  W j. rosyjskim I angielskim poniżej:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=25848

  http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Ftrueinform.ru%2Fmodules.php%3Fname%3DNews%26file%3Darticle%26sid%3D25848&hl=ru&langpair=auto|en

  (Ocena Zyda postawy Zydow wobec Majdanu)

 30. Juziek said

  Szkoda tego Janukowicza, no cóż facet bez jaj.

  Gdyby to popadło na Wujka Joe, to rozjechał by gąsienicami T-34 to całe szemrane towarzystwo i na długie lata byłoby po sprawie!

 31. Jan said

  Ad 29
  ”Szkoda tego Janukowicza, no cóż facet bez jaj.”
  Ani człowieka ani uwarunkowań nie znam. Myślę, że świadom był losu chociażby przeciwstawiającego się Kadafiego i musiał wiedzieć co się kroi., Najważniejszym jest złożenie prośby do władz Federacji Rosyjskiej, martwy by tego nie uczynił..

 32. Luxeuro said

  Ad. 29 – „Szkoda tego Janukowicza, no cóż facet bez jaj.”
  Zgadzam się z Janem. Nie wiemy co tam na szczycie władzy się działo. Janukowicz podpisał umowę ktora dała szanse to pokojowo załatwić, jak w normalnym kraju. A tu umowa jest złamana z powodu snajperów, czego w końcu tak zwany nowy rząd nie chciał rozpocząć dochodzenia co się stało.

  Słuchałem wypowiedzi Berkutowcow i policjantów którzy się żalili ze nie dano im nawet broni z gumowymi pociskami z którym mogli realnie spacyfikować ludzi rzucających cegły brukowe. Jest film pokazujący jak zabili jednego Berkutowaca w ten sposób. Na Zachodzie bron palna dawno temu by wyszła.

  Logiczne pytani nasuwa się, czemu nie dali broni z gumowymi pociskami ? Ja postuluje że „góra” dostała kasę za komiczne zachowanie Berkutu, a Janukowicz zrozumiał że nie ma kontroli nad władzą która jest wykupiona. To wymaga kilka dzwonków, podanie sumy lub inny rodzaj szantażu, a oficerowie będą pozwalać by ta komedia z brukiem była kontynuowana. Strzelanie do ludzi nie daje Janukowiczu NIC. Strzelanie to tłumu jest często jednym elementem by obalić rząd.

  http://www.aftonbladet.se/nyheter/article18549215.ab

 33. jowram said

  Putin wykonał właśnie arcygenialny ruch. W ciągu jednego dnia zarobił 20 miliardów dolarów, odzyskując przy tym rosyjskie przedsiębiorstwa, które w wyniku pieriestrojki w połowie zostały przejęte przez amerykańskich i europejskich „inwestorów” czytaj judeo-satanistów!
  Konfrontacyjnym podejściem względem Ukrainy spowodował gwałtowny spadek cen akcji rosyjskich spółek energetycznych, naftowych i gazowych. Zachodni potentaci zaczęli lekko panikować. Zdenerwowanie narastało dzięki wojennej nagonce w mediach korporacyjnych. Rubel leciał na łeb, na szyję a wraz z nim ceny akcji, osiągając głębokie dno. Dramat rozegrał się na przestrzeni jednego tygodnia. Zaczęło panować przekonanie, że Moskwa kierowana przez „szaleńca” zmierza ku ekonomicznej katastrofie.
  W decydującym momencie Putin dał sygnał do wykupienia wszystkiego, co było dostępne na giełdach. Gdy judeo-sataniści się połapali, było za późno. Zyski z działalności firm rosyjskich będą od tej pory spływały do kasy państwowej, a nie do kieszeni śmiertelnych wrogów Słowian. Rubel samoistnie odzyskał swoją wartość. Tym sposobem Putin użył histerycznej propagandy wojennej i nagonki skierowanej w jego osobę dla wzmocnienia Rosji!

 34. marta15 said

  tutaj bardzo ciekawe video o traktowaniu imigrantow z Afryki w Izraelu.

  i artykul wart przeczytania.
  http://mondoweiss.net/2014/03/journalist-blistering-indictment.html
  i fragement ,ktory uwidacznia straszliwa hipokryzje tych ludzi.
  „..“In all of 2013, from January-December, the [Anti-Defamation League] did not have one word to say about Israel’s war on African refugees,” said Sheen. ….
  “It wasn’t just the ADL, it wasn’t just Abe Foxman…it was EVERY single Jewish American mainstream group across the board,” said Sheen. “NONE of them had anything to say in criticism, in critique of the Israeli government, AS IT moved to kick out all African asylum seekers. And it’s so ironic BECAUSE HERE IN THE United States, these mainstream Jewish groups, there’s wall-to-wall support for immigration reform.”

 35. Marek said

  Według Gazetki Jerozolimskiej Sakiewicza, za mówienie o spisku żydowskim wokół Majdanu Israel Shamir powinien dostać miano “ruskiego agenta”.

  ===========

  na „ruskiego agenta” odpowiadam ty „pruski agencie”, ewentualnie „chazarski agencie” – czasami pomaga.

 36. Re: 32 Jowram.
  Jest to faktycznie majsterstik w wykonaniu Putina, ktory wepchnal lichwiarzy (spekulantow gieldowych) w taka sama pulapke, ktora lichwiarze zastawiali na nasze narodowe przedsiebiorstwa wykupywane za „grosze”…
  Jest jeszcze inna wiadomosc dla spekulantow lichwiarskich, a mianowicie, Putin tym dzialaniem powiedzial lichwiarzom, ze juz wie w jaki sposob „miedzynarodowa spolecznosc” robila „kokosy” i grzecznie Rosja mowi: „Do widzenia lichwiarze z ziemi Rosji…” – (czyli: „Pragniesz oszustwa mosze zilbersztajan, to won z mojej Ziemi…”)… :)))

  (ale swiat jest maly…)..
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. Luxeuro said

  Ad. 33 – „“It wasn’t just the ADL, it wasn’t just Abe Foxman…it was EVERY single Jewish American mainstream group across the board,” said Sheen. “NONE of them had anything to say in criticism, in critique of the Israeli government, AS IT moved to kick out all African asylum seekers. And it’s so ironic BECAUSE HERE IN THE United States, these mainstream Jewish groups, there’s wall-to-wall support for immigration reform.””
  Tylko kiedy do jest częściom ich planu. Pamiętam ich wielkie niezaangażowanie w ruch murzynów w latach 60-tych w USA. To było tylko po to by kontrolować ten ruch, i się udało. Przypomina to robotę Michnika, Geremka i Kuronia.

 38. Re: 33 Marta 15
  Bardzo ciekawe jest to, ze w zydowskim knesecie nie ma ani jednego Polaka, a w Polskim Sejmie jest 99% zydow…
  Czy nie wyglada to interesujaca „proporcja??”…
  Czy nie czas zydom „podziekowac” za sprawowanie wladzy politycznej, ekonomicznej, sadowniczej i religijnej na terenie naszej Ojczyzny???…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ten film zydowski jest dosc dobra recepta na dokonanie tego…

 39. Luxeuro said

  Ad. 36 – powinno być zaangażowanie a nie „niezaangażowanie”

 40. marta15 said

  ad 37 panie Janie .
  Ale do tego trzeba prawdziwych mezczyzn aka wojownikow.
  a takowi juz wygineli . Jak mamuty. Jakies resztki sie tylko gdzies tam petaja ,
  a to stanowczo za malo.
  Za to wymoczkow, szmalo-robow, dupo-wlazow, oportunistow , tchorzy i uzytecznych idiotow az ZA nadto.

 41. Re: 39 Marta 15
  A Pani szukala meza czy maz znalaz Pania???…

  Jak ktos Pani drzwi otworzy, jesli Pani w nie nie puka???..

  Jak ktos nie umie szukac i nie chce sie nauczyc, to nigdy niczego, a tym samym NIKOGO nie znajdzie Szanowna Pani…

  A wiec skoro znalazla Pani tych „szmalo-robow”, „dupo-wlazow”, oportunistow, tchorzy i uzytecznych idiotow, to coz stoi na przeszkodzie aby sie Pani troche wysilila i znalazla tych, ktorzy w/g Pani byliby prawdziwymi mezczynami vide wojownikami???..

  Ano wlasnie…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 42. marta15 said

  panie Janie ,
  taka jest , niestety, prawda. Szkoda, ze taka be i sie nie podoba,
  ale prawda ma to do siebie ,ze odzwierciedla fakty ,a nie czyjes upodobania czy widzi-mi-sie.

 43. Re: 41 Marta 15

  Czy mam rozumiec Pani Marto, ze Pani maz jest szubrawcem, „dupo-wlazem”, wazelninarzem, zlodziejem i oszustem???…

  (a moze sie Pani jeszcze nie zdecydowala szukac meza, wiec moge zrozumiec…Pani stanowisko)…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Och jak latwo widziec zle fakty, ale jak trudno stworzyc te dobre …

 44. marta15 said

  panie Janie. ja wyciagam wnioski na podstawie generalnych, OBIEKTYWNYCH obserwacji ,a nie na podstawie tzw. wishful thinking czy pojedynczych unikatow spotkanych czasami po drodze.
  Wyjatki tylko potwierdzaja regule.
  Bo to wyjatki ( czyli te mamuty, ktore sie jeszcze zachowaly tu i owdzie) udowadniaja ,ze cala tzw reszta to stado, ktore daje sie nie tylko strzyc i prowadzic na rzez , ale czesto nawet jeszcze nie jest tego swiadoma.
  A i czesto i gesto NIE ma NIC przeciwko temu strzyzeniu czy rzezi.
  P. S pisze ogolne niech pan to w koncu raczy zauwazyc.

 45. Re: 44 Marta 15…
  Nie jest zadnym problemem zauwazyc, ze pralka nie dziala (nie pierze), ale zaczyna sie problem w jaki sposob ja naprawic (zaczac naprawiac, a nie tylko „obserwowac” …tak ogolnie…i obiektywnie”)..

  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Lach said

  Brak dam, więc i nie ma rycerstwa walecznego.

 47. Zerohero said

  Re 33, Jowram

  Bardzo dobra wiadomość, ale z całym szacunkiem dla Pana…czemu mam w nią wierzyć? Jakie podstawy tych twierdzeń?

 48. krigor said

  Bełkot Maruchy. Mam wrażenie , że tekst ma swoje źródło w KGB. A swoją drogą Marucha uświadom sobie ( bo być może jeszcze tego nie wiesz), że Jezus też jest żydem a Królowa Polski do której tak żarliwie zię modlisz – Żydówką.

  Słuchaj, cuchnąca czosnkiem gnido.
  To, gdzie tekst ma swoje źródło, wyraźnie z niego wynika – ale nie jest nim Marucha.
  W jednym przyznam ci rację: nie wiedziałem, ze Jezus i Maryja byli Żydami. To dla mnie prawdziwy szok, z którego nie wiem, jak się podnieść…

  Ludzie, dlaczego na podsyłają jako hasbarę takie gówna intelektualne?!
  Admin

 49. Kronikarz said

  ‚ )

 50. Ad. 33

  W decydującym momencie Putin dał sygnał do wykupienia wszystkiego, co było dostępne na giełdach. Gdy judeo-sataniści się połapali, było za późno.”

  – I tak trzymać!

 51. Re: 50 Krzysztof M.

  Niech sie ciesza, ze dostali (wogole) troche kasy za obligacje (bondy), bo nic by nie dostali, gdyby Putin znal Program Kredytu Spolecznego, wowczas spekulanci mogliby powiesic te bondy w toalecie na gwozdziu i przygladac sie…wlasnej glupocie…(i nawet nie mieliby pretensji)…

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ale niespodzianka…by byla…

 52. Toni said

  Ad. 48. Takie pitolenia żałosnych pseudo-teologów papalających głupstwa za pseudo-reformatorami kościła po ostatnim soborze, majaczących o czmś takim jak tradycja judeochrześcijańska (wprawdzie tacy reformatorzy judaizują kościół, wzorując się na protestantyzmie, który był jawną judaizacją chrześcijaństwa – temat dobrze opracowany, ale nie miejsce, by go rozwijać) i takie tam pojękiwania w styłu, że przecież „Chrystus był Żydem”, łatwo obalić.

  Oto, co napisał natchniony, jak wierzymy, przez Ducha Świętego autor w Liście do Rzymian:
  „Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, Ten, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen” (Rz 9, 5). Przynależności do danej wspólnoty kulturowej (cywilizacyjnej) nie określamy przecież według ciała. Byłby to przecież czysty rasizm. Ktoś jest Polakiem, Niemcem, Żydem, Francuzem… przede wszystkim ze względu na identyfikowanie kulturowe, idące wprost z ducha, a nie z ciała. Mentalni (duchowi) Żydzi w czasach Chrystusa ukrzyżowali Chrystusa przy pomocy Rzymian, bo Palestyna była wtedy rzymskim protektoratem.

  Zatem, taki np. Hemar, o którym był na tym blogu pouczający artykuł, według ciała pochodził z Żydów, ale ponieważ ochrzcił się i duchem przyjął wiarę katolicką i kulturę polską, był wspaniałym Polakiem, a nie Żydem sensu stricto. Rozwinięcie tego wątku, co czyni nas przedstawicielami tej czy innej wspólnoty losów i kultury, można pięknie pociągnąć przez wiele innych cytatów z Nowego Testamentu, choćby ten o młodym winie, które należy wlewać do nowych bukłaków, a stare winio pozostawić w starych bukłakach itp. Można też ten temat rozwinąć w oparciu o bogaty dorobek twórców analizy cywilizacyjnej społeczeństw (Toynbee, Koneczny, Braudel, Bagby, Hantington).

  Tak to sprawa wygląda z czysto ludzkich pozycji, które same w sobie już są wystarczające. Wierzący natomiast mają dodatkowe argumenty, o które zahacza wystarczająco przytoczony cytat z Listu. Chrystus, w przeciwieństwie do nas, ludzi, jest ponad wszystkim, co ludzkie, bo jest Bogiem. Chrystus w swojej wszechogarniającej boskości jest tak bardzo ludzki, że – z duchowego punktu widzenia – jest w takim samym stopniu Rzymianinem i Grekiem, Polakiem i Niemcem, Anglikiem i Francuzem itd., bo w Nim jest pełnia człowieczeństwa i każdy Rzymianin czy Grek, Polak czy Niemiec, Anglik czy Francuz jest w pełni prawdziwym przedstawicielem swej wspólnoty kulturowej, o ile najpełniej odzwierciedla w sobie przymioty Chrystusa…

 53. wi42 said

  @52 T
  Dzięki

 54. kosa said

  @48: zawsze mnie smieszy ten argument zydowskich troli na polskich forach, zwlaszcza jak nie ma innych argumentow, o tym, ze przeciez Pan Jezus to byl zyd a Maryja zydowka a Polacy sie do nich modla, wiec morda w kubel. Mialoby to jakis sens gdyby Jezus i Maryja byli Kazarami – ludem pol-dzikim, modlacym sie do penisa (phallic worship), ktory sie przerzucil na Judaism w VIII w, a ktorych plemiona rozpizdzili, nomen omen, Rusini Kijowscy…
  Boze, gdzie sa ci Rusini…wroccie chlopcy i zrobcie porzadek.

 55. Marucha said

  Re 54:
  Swoją drogą – mają czelność żydowskie gnidy powoływać się na Jezusa i Maryję, których nieustannie opluwają w swoim Talmudzie!

  Zastawiam się, co taki chujek sobie myśli? Że nas przekona „argumentem” starszym, niż całe jego parszywe życie? Że nam w jakiś sposób obsika wycieraczkę?
  Żałosne w swej bezradności gówienko.

  PS. Żywię dużą awersję do prymitywów oraz robactwa.

 56. revers said

  http://the-tap.blogspot.de/2014/03/kosovo-and-crimea-whats-difference.html

 57. Luxeuro said

  Ale Czechy się nawalają z Sikorki
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/453629,czeski-tygodnik-o-sikorskim-nowy-lider-europy.html

 58. błysk said

  Chrystus nie mógł być żydem , bo był tylko z ciała człowiekiem .Chrystus narodził się z Maryi Panny ,która do końca życia ziemskiego zachowała dziewictwo,a poczęła z Ducha świętego.Z jakiego ludu wywodziła się NMPanna ? Wiemy tylko o Jej mężu – świętym Józefie ,że był izraelitą, ale to były czasy kiedy byli izraelici , ludzie prawdziwie wierzący w Boga, których w czasach Chrystusa zastąpili żydzi ,wierzący w szatana i nienawidzący ludzi .Bóg wybrał żydów ,by ukrzyżowali Chrystusa , prawdopodobnie z tego powodu,ze wiedział iż tylko oni zdolni byli Go ukrzyżować ,mimo tysięcznych cudów Chrystusa.Warto tu wtracić,że nieżyjący już ksiądz profesor Poradowski napisał ,iż 11 Apostołów było pochodzenia celtyckiego ,a tylko jeden – Judasz iskariota pozostawał żydem . A Apostołów wybrał, powołał Chrystus .
  łów

 59. krzysztof P said

  at 51
  Szanowny Panie Jaśko z Toronto.
  Prosze przesłać na mój mailowy adres cała opowowieść o KREDYCIE SPOŁECZNYM ( prosze równocześnie p. Maruchę, o udostepnienie Panu mojego prywatnego adresu) !? Dodam,że próbowałem czytać o TYM na Pańskim wykładzie, ale wtręty ” studentow” za bardzo rozwodniają temat wiodący?
  Ponadto zwracam się do PT. Gospodarza o jakiś art. na temat marszalka Rokossowskiego? Gdzieś mi sie obiło, że z NIM też było inaczej jak poprawiacze przedstawiali?

 60. Re: 59 Krzysztof P

  Lekture n/t Kredytu Spolecznego znajdzie Pan na stronie:

  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa
  (prosze sobie wybrac – co Pana interesuje)

  Lub na oficjalnej stronie Michael Journal rowniez znajdzie Pan ciekawe informacje dotyczace Programu Kredytu Spolecznego:

  http://michaeljournal.org/

  Natomiast, jesli chodzi o zrozumienie calej cyrkulacji srodkow finansowych (od producenta do konsumenta) w oparciu o Program Kredytu Spolecznego, to najlepiej byloby, aby Pan zadawal pytania tutaj w Gajowce, gdyz inni rowniez beda mieli korzysc.
  Oczywiscie, ze moj adres Internetowy moge zapodac, ale tylko w kwestii informacyjnej. E-mail:

  janztoronto@rogers.com

  ===============
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 61. MatkaPolka said

  Tajemnicza Julia

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajemnicza-julia-2013-11

  Julia Tymoszeko show – to kolejny epizod żydowskiego przedstawienia z podziałem na role, a także walk różnych frakcji żydowskich o panowanie nad Ukrainą.
  Analiza genealogii „pięknej Julii” wskazuje, że co najmniej jej ojciec był rosyjskim żydem.
  BIOGRAFIA JULII TYMOSZENKO: ROZDZIAŁ I

  Julia Wołodymirowna Hrihyan urodziła się w Dniepropietrowsku, na Ukrainie, w sowieckim mieście przemysłowym w dużej mierze zamieszkanym przez rosyjskich przesiedleńców. Jest częścią trzeciej generacji „Klanu z Dniepropietrowska”, dzieci naukowców i działaczy sowieckich, którzy zasiedlili to miasto w XX wieku, zwłaszcza po wojnie. Spośród nich wyróżniają się między innymi: Wiktor Pinczuk, Ołeksandr Turchynov i Siergiej Tigipko.

  Genealogia Tymoszenko, jak też jej współczesna kariera, stała się czymś w rodzaju mitycznego kamienia filozoficznego nowoczesnej Ukrainy, ale stosunkowo łatwo jest dobrać się do sekretów znajdujących się w warstwach przeszłości, mimo zawoalowania ich różnymi tanimi świecidełkami. Jej ojciec, Włodzimierz A. Hrihyan, był rosyjskim żydem z Besarabii (a nie z Armenii, jak to często pisano).

  JEJ DZIADEK, ABRAM K. KAPITELMAN, początkowo nauczyciel, brał udział w inwazji Armii Czerwonej na Zachodnią Ukrainę celem ustanowienia marionetkowego reżimu żydowskiego w Stanisławowie. Potem imał się różnych ról akademickich, aż w 1940 został naznaczony na dyrektora szkoły średniej. Zginął w walkach z Niemcami w 1944 roku.

  Jego żona, Maria Hrihyan, pochodziła z rodziny robotniczej, to córka Józefa Hryihyana, którym udało się zdobyć obywatelstwo łotewskie, a zatem podjął pracę i osiedlił się poza Strefą Osadnictwa żydów w Rosji. Jego rzekome łotewskie pochodzenie i późniejsze uwięzienie przez Sowietów pozwoliło Marii i jej synowi – Włodzimierzowi, ojcu Julii – uciec przed niemiecką eksterminacją żydów w okupowanej Ukrainie.

  Julia jest powiązana z wieloma przypadkami niewyjaśnionych zgonów.

  Julia opowiada się za tym, aby Ukraina zacieśniała więzi z Unią Europejską.

  Ukraina, jako kraj okupowany przez żydów, znajduje się między przysłowiowym „młotem a kowadłem”. Z jednej strony reżim Szełomowa naciska na zbliżenie międzypaństwowe i przywrócenie sowieckiej strefy wpływów, z drugiej żydzi unijni ciągną w swoją stronę. Piąta kolumna żydów ukraińskich rozgrywa swoją własną grę, jednak muszą ulec presji wyższych eszelonów synagogi szatana.

  Na razie Ukraina postanowiła nie podpisywać traktatu handlowego z Unią Europejską.

  Prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz, zdecydował się na to, że „bliżej mu do Moskwy, jako przewodnikowi bloku handlowego”. Szełomow od dawna rozgrywa swe gry „zastraszania” Ukrainy, grożąc odcięciem dostaw energii. Jednocześnie żydowska wspólnota europejska również stosuje „zastraszanie” Ukrainy.

  Zbigniew Brzeziński uważa Ukrainę za niezbędny składnik Rosji.

  „Bez Ukrainy, Rosja przestaje być imperium, ale z Ukrainą nakłonioną do ustępstw, a następnie podporządkowaną, Rosja automatycznie staje się imperium”.

  Prezydent Janukowycz nakazał uwięzienie swego głównego rywala, lidera Pomarańczowych, Julię Tymoszenko.

  W 1988 r., Julia i jej mąż Ołeksandr Tymoszenko, otworzyli działalność w branży wideo z pomocą bogatego teścia, Giennadija Tymoszenko, który przewodniczył potem regionalnej sieci dystrybucyjnej filmów.

  Podobno biznes miał ścisły związek z produkcją filmów z pedofilią, a w ostatnim czasie wychodzi na jaw coraz więcej informacji o skali tego procederu zorganizowanego na Krymie. Początki sięgają jeszcze sowieckich czasów i pokazowego ośrodka dla młodzieży Artek.

  AFERA PEDOFILSKA Z DZIEĆMI Z UKRAINY

  Jeden z wielu linków:
  Chłopcy z Krymu
  aangirfan.blogspot.com/2013/11/boys-of-crimea

  W latach 1989 – 1991, Julia i jej mąż utworzyli większą firmę od tych produkcji wideo, o nazwie „Terminal”. Jednocześnie Julia była dyrektorem handlowym ośrodka dla młodzieży w Dniepropietrowsku pod nazwą „Terminal”.

  Na początku października 2009 roku, były premier, Wiktor Janukowycz, stwierdził, że członkowie konkurencyjnej partii, jakiej przewodniczyła ówczesna premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, byli zamieszani w wykorzystywanie seksualne dzieci na letnim obozie dla dzieci na Krymie.

  Według Władimira Korniłowa, dyrektora ukraińskiego Centrum Studiów Eurazji:

  „Tymoszenko dołączył do skrzydła biznesowego Pawła Łazarenko, który został premierem Ukrainy. Dziś nie jest tajemnicą, gdyż jest to już część materiałów śledczych w wielu sprawach karnych dotyczących zabójstw na zlecenie, które miały miejsce na Ukrainie w latach 90-tych, że cały biznes stworzony przez Tymoszenko rozwinął się ze względu na posiadanie „kryszy” (kryminalny patronat), jakiego dostarczył Paweł Łazarenko”.

  UKRAIŃSKA EX-PREMIER TYMOSZENKO MOŻE DOSTAĆ DOŻYWOCIE ZA „ZLECANIE MORDERSTW”
  Według ustaleń śledztwa, premierzy Tymoszenko i Łazarenko zapłacili zabójcom Szczerbana 2,8 mln dolarów. Tymoszenko obecnie odsiaduje 7-letni wyrok za nadużycie władzy.

  „Gdy jej korporacja Ukrainian Petroleum przekształciła się w United Energy Systems of Ukraine, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wielu jej konkurentów zaczęło nagle umierać jeden po drugim„.

 62. MatkaPolka said

  Julia i jej polska pralnia

  http://www.goodbye-iti.mpolska24.pl/5910/julia-i-jej-polska-pralnia

  Nasza wierchuszka trochę zaniemówiła po upadku Janukowicza. Ale z Julią Tymoszenko też można się dogadać po sąsiedzku. W latach 90-tych Julia prała pieniądze w warszawskim banku, kierowanym przez byłego wice-prezesa FOZZ.

  Pomarańczową rewolucję już mieliśmy, czas chyba teraz na rewolucję bananową. Na Ukrainie zasady też zobowiązują. Z Julią Tymoszenko można się dogadać po sąsiedzku. Już w połowie lat 90-tych ta dzielna dama przelewała lewą kasę na konta bankowe w banku AmerBank w Warszawie.

  Kasa szła na konta Petra Kyryczenki, finansowego doradcy ówczesnego premiera Ukrainy Pawło Łazarenko. Petro Kyryczenko nie tylko otworzył konto bankowe w Warszawie, został także na krótko aresztowany pod zarzutem nielegalnego posiadania broni, która była użyta do popełnienia przestępstwa. Ale Kyryczenko szybko z Polski wyjechał. Prawdopodobnie był dobrze chroniony przez kogo należy. Były to już czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

  W sumie przez warszawskie konto bankowe Kyryczenki w AmerBanku przepłynęło około 150 milionów dolarów, jedna trzecia sumy pochodziła z kont spółek Julii Tymoszenko.

  Kiedy Łazarenko i Kyryczenko już dobrze nakradli, schowali się w USA i poprosili tam o azyl polityczny. Kyryczenko podkablował swojego szefa Amerykanom i Łazarenko dostał 8 lat więzienia za pranie brudnych pieniędzy w USA. W 2012 roku wyszedł z więzienia i nadal się chowa, podczas kiedy amerykański wymiar sprawiedliwości zastanawia się komu oddać 250 milionów dolarów, zamrożonych na jego kontach.

  W połowie lat 90-tych Łazarenko robił w Julią biznesy gazowe i inne. Nakradli sporo, około 500 milionów ówczesnych dolarów. Julia nauczyła się biznesu podczas romansu z naszym dobrym znajomym Wiktorem Pinczukiem, kasjerem Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Łazarenko i Julia reprezentowali tzw. klan dniepropetrowski, do którego należą np. inni nasi dobrzy znajomi, panowie oligarchowie Ihor Kołomojski i Gennady Bogolubow, ojcowie chrzestni OLT Express. Klan dniepropetrowski walczył od zawsze z klanem donieckim (Rinat Achmetow), przy okazji padały trupy, tak jak w filmach o Al Capone. To tłumaczy nienawiść Janukowicza do Tymoszenko. Nienawiść gangstera do gangstera.

  Dlaczego Petro Kyryczenko otworzył konto bankowe akurat w AmerBanku? AmerBank (Bank Amerykański w Polsce) bank był pierwszą instytucją „zagraniczną”, która dostała licencję NBP, już w 1989 roku. Czytelnikom serialu „Goodbye ITI” nie trzeba wyjaśniać co to oznacza …

  Ale przypomnijmy tylko, że długoletnim prezesem banku był Marek Gadomski, była prawa ręka Grzegorza Żemka w FOZZ. W swojej bogatej karierze zawodowej Gadomski nadzorował zagraniczne placówki Banku Handlowego, pracował też w libańskiej filii banku oraz w Bank Handlowy International SA w Luksemburgu, wraz z Żemkiem, za którym przeszedł do FOZZ.

  W czerwcu 2012 roku Kwaśniewski wraz ze swoim socjalistycznym kompanem Patem Cox’em odwiedził w więzieniu Julię Tymoszenko. Internauci skomentowali to wówczas następująco (cytat): „koledzy po fachu odwiedzili złodziejkę”.

  Widać, że Ukraina jest tak fajna jak Polska.

  Tymoszenko dzieliła się kasą z Łazarenko także poprzez konta w Polsce

  Period of payments Sum Where from Where to To Lazarenko
  July-September 1996 $14,099,636 From Tymoshenko’s company Somolli Enterprises To Kyrychenko’s account Wilnorth in SCS Alliance – To the coded account of Lazarenko CARPO-53
  April-August 1996 $49,929,347 From Tymoshenko’s company Somolli Enterprises To Kyrychenko’s account in American Bank in Poland – To the coded account of Lazarenko CARPO-53 via accounts Bainfield and GHP Corp
  April-December 1996 $,23,049,386 From Tymoshenko’s company Somolli Enterprises To Kyrychenko’s account Orphin in Credit Suisse – To the coded account of Lazarenko NIHPRO
  May-June 1997 $13,999,970 From Tymoshenko’s company Somolli Enterprises To Kyrychenko’s account Orphin in EuroFed Mank (Antigua)* – To personal account in EuroFed bank
  By żyło się lepiej! Młoda Julia uśmiecha się ciepło do Pawło Łazarenko

 63. MatkaPolka said

  Refleksje po lekturze „Gorzkiej Prawdy” Wiktora Poliszczuka i pozostałych książek autora.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/refleksje-lekturze-gorzkiej-prawdy-wiktora-poliszczuka-pozostalych-ksiazek-autora-matka-polka-2014-03

  Dorobek naukowy Wiktora Poliszczuka:
  • Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA- rozprawa doktorska, Toronto,
  • Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytra Doncowa, Doktryna D.Doncowa – tekst i analiza, Toronto, 2006
  • Apokalipsa według Wiktora Ukraińca, Toronto, 1996
  • Fałszowanie historii najnowszej Ukrainy, Toronto, 1996,
  • Ocena polityczna i prawna OUN i UPA, (Akcja Wisła – próba oceny, Toronto, 1997,
  • Zginęli z rąk ukraińskich, Pojęcie integralnego nacjonalizmu ukraińskiego, Toronto, 1997,
  • Manowce polskich historyków, Toronto, 1998,
  • Ukraińskie ofiary OUN-UPA, Toronto, 1998,
  • Integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu t. I,
  • Dowody zbrodni OUN i UPA – Integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu, t. II, Toronto, 2000 – rozprawa habilitacyjna.
  • Nacjonalizm ukraiński w dokumentach – integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu cz.1, t. III, Toronto 2002,
  • Nacjonalizm ukraiński w dokumentach – integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu cz.2, t. IV, Toronto 2002,
  • Nacjonalizm ukraiński w dokumentach – integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu cz.3, t. V, Toronto 2003,
  • Ludobójstwo nagrodzone, 2003
  • Gwałt na prawdzie. O zbrodniach OUN Bandery, Toronto, 2003,

  NIE ZROZUMIEMY współczesnych wydarzeń na Ukrainie bez odniesienia do nie tak dawnej przeszłości.

  Bez odniesienia się do mordów i rzezi Polaków, Ukraińców, Rosjan i Żydów przez zbrodnicze formacje UPA i SB (Służba Bezpeky) i innych organizacji Ukraińskich na Wołyniu i w Galicji w latach 1943/ 1944, a także po II wojnie światowej, z rąk ukraińskich band i rezunów na tych terenach zginęło nie mniej niż 120,000 Polaków, 80,000 Ukraińców, ok. 50,000 Żydów, a także nieokreślona ilość Rosjan (w moim bardzo niedokładnym oszacowaniu ok. 20,000).

  Mówimy o bezbronnej ludności cywilnej – dzieciach, kobietach, starcach, a nie o żołnierzach ginących w walkach. Polegli w walkach uzbrojeni żołnierze to zupełnie inna sprawa.

  A wcześniej musimy odnieść się do Rewolucji Bolszewickiej, Powstanie Republiki Ukraińskiej, Powstanie Ukraińskiej Republiki Sowieckiej po Rewolucji Bolszewickiej, powstanie Ruchu Nacjonalistów Ukraińskich przed II Wojna Światową (1929 r.), Współpracy OUN-UPA ze zbrodniczą nazistowską III Rzeszą niemiecką i jej strukturami – SS, SD, Abwehra , Wehrmacht.

  Następnie rozpad Związku Radzieckiego w 1990 r. i (powstanie państwa Ukraińskiego po raz pierwszy w Historii), poprzez „Pomarańczową Rewolucje” w 2004 r. aż po dzień dzisiejszy.

  Musimy zapoznać się z kilkoma dokumentami i faktami. Doktryną nacjonalistyczną Dymytro Doncowa. Powstaniem OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) i UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) oraz innych struktur – SB, SKW.

  Głównym sprawca wydarzeń była OUN/ UPA

  OUN powstała w 1929 r. z inicjatywy kilku działaczy nacjonalistycznych (około 30 osób) i dążyło do powstania samodzielnego państwa ukraińskiego.

  Działacze ci nie dążyli do wyzwolenia i niepodległości narodu ukraińskiego (który nigdy przedtem nie istniał), a do ujarzmienia i zniewolenia narodu, narzucenie swojej woli, podporządkowania całego społeczeństwa, całego narodu drogą niesamowitego terroru i stworzenia państwa Totalitarnego.

  Zgodnie z doktryna nacjonalizmu ukraińskiego struktura wewnętrzna nacji polega na jej hierarchizacji, w której na czele stoi wódz, mając do dyspozycji „warstwę lepszych ludzi”, a wiec OUN, a ta wobec reszty narodu , nazwanego „tłumem”, „plebsem”, „okiełznanym bydłem” stosuje się „twórczą przemoc”.

  Taka jest ideologia nacjonalizmu ukraińskiego, a wiec stricte ideologia rasistowska i nazistowska.

  I taką ideologię w praktyce stosowała UPA i taką ideologię stosują współcześnie apologeci UPA – twórcy „Pomarańczowej Rewolucji” i dzisiejszego kijowskiego Majdanu. Prezydent L. Kuczma udekorował jednego z wodzów UPA Jarosława Stećko najwyższym odznaczeniem państwowym – Order Księżnej Olgi.

  Grupa nacjonalistów z OUN i ich zwolenników stanowiła zaledwie 0.3% społeczeństwa Ukrainy. 0.15% to zwolennicy OUN/UPA, pozostałe 0.15% społeczeństwa to wcieleni przymusem i terrorem do UPA i innych formacji zbrojnych OUN.

  Te liczby pokazują Wielką Uzurpację do Reprezentowania, do reprezentowania całości społeczeństwa Ukrainy.

  Identyczna sytuacje obserwujemy współcześnie – teraz. Uzbrojeni i finansowani z zewnątrz bandyci nie reprezentują narodu – chcą ten naród sobie podporządkować – dokładnie tak jak to robiła UPA – gwałtem i terrorem w czasie II wojny światowej.

  Dziś tak samo jak w czasie II WŚ ta bandyterka na Majdanie nie reprezentuje narodu – reprezentuje interes obcy – sprzeczny z interesem narodu.

  Na czym polegał ten terror OUN w czasach II wojny światowej.
  (…)

  Poliszczuka Gorzka prawda. Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/poliszczuka-gorzka-prawda-cien-bandery-zbrodnia-ludobojstwa-2014-03

  Recenzja książki Wiktora Poliszczuka Gorzka prawda. Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa, Toronto 2004, s 479

  Dążenie do prawdy powinno być fundamentalną wartością dla każdego człowieka, tym bardziej dla parającego się pracą naukową. Powinno, bo niestety, wielu naukowców (lub będących nimi tylko z nazwy) zdaje się o tej elementarnej wytycznej nie pamiętać. Tworzenie przez nich „własnego” obrazu rzeczywistości, skonstruowanego w odpowiedzi na doraźne potrzeby polityczne, propagowanie „półprawd” bądź oczywistych kłamstw jest zabiegiem nie tylko nieetycznym, ale wielce szkodliwym, i dla samej nauki (co jest oczywiste), ale i dla edukacji politycznej społeczeństwa.

  Rozpowszechnianie nieprawdziwego obrazu rzeczywistości przynosi poważne konsekwencje, zwłaszcza jeśli chodzi o nauki społeczne, takie jak historia czy socjologia. Gdy bowiem fałsz „zachwaści” ludzką świadomość, kiedy zostanie uznany za prawdę, niełatwo go wyplenić, niełatwo dokonać rewizji. Oparcie się zaś w swoich działaniach na fałszywych założeniach może przynieść, i przeważnie przynosi w dalszej perspektywie czasowej fatalne skutki, pustoszy zarówno fizyczną, jak i duchową sferę człowieka.

  Dążenie do prawdy nie zawsze jest łatwe, nie zawsze jest też bezpieczne, zwłaszcza kiedy okazuje się ona „gorzka” dla jej odkrywców, gdyż naraża ich na różnego rodzaju kłopoty, a nawet zagrożenie ze strony sprawców ujawnionego zła. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku całościowego jej przekazywania, co też z poświęceniem (niekiedy wręcz heroizmem) od lat czyni Wiktor Poliszczuk, autor książki Gorzka prawda. Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa

  CZYTAJ Dalej ..

 64. Michał said

  A co koledzy powiecie na to że ukraińskich uchodźców którzy będą ewakuowani do polski mają umieścić tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim do 6,5 tys !!! przypomnę tylko że na tych terenach są Ukraińcy przesiedleni z akcji Wisła i ich potomkowie wiem bo znam te tereny tysiące rodzin są zwartą diasporą znam kilka przypadków że chodzili z dziewczynami po kilka lat i na końcu się nie żenili bo mówili że to nie Ukrainka naprawdę stanowią tu silny elektorat jak dorzucą 6,5 tyś banderowców to jak my kiedyś Krzyżaków taka V kolumna. Najgorsze jest to że będą prowokację Np. pobicia pod biedronkami i innymi lidlami, lub żucanie kamieni na s22 w Rosjan. Prosze pamiętać że jest „mały ruch graniczny” codziennie na tym przejściu co tam ministerek się kręci ok 1000 Rosjan jedzie do gdańska lub Elbląga codziennie a potem wszystko pójdzie na polaków a to link do tego że nic nie fabularyzuje masakra jakaś
  http://gminabraniewo.wm.pl/195364,Minister-Sienkiewicz-Nie-dochodzi-do-wydarzen-swiadczacych-o-napieciu-badz-niepokojach.html#axzz2wpVLJmlF

Sorry, the comment form is closed at this time.