Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Krymska lekcja

Posted by Marucha w dniu 2014-03-17 (Poniedziałek)

Zakończyło się referendum na Krymie. 95 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem Krymu do Rosji.

Czy jestem zdziwiony? Ani trochę. Wróciłem z Symferopola dokładnie tydzień temu i wiem jaka była atmosfera na ulicach i jakie były oczekiwania większości mieszkańców półwyspu.

Pewnie, nie robiłem reprezentatywnej sondy ulicznej ale niewielu spotkałem takich, którzy deklarowali, że nie będą brali udziału w referendum. Znakomita większość chciała połączenia z Rosją. Warto sobie uświadomić dlaczego.

Po pierwsze Ukraina przez lata swojej niepodległości nie zrobiła prawie nic, by jej obywatelom żyło się lepiej. Dotyczyło to również Krymu. Dość powiedzieć, że do dzisiaj Ukraina nie osiągnęła poziomu dochodów z czasów, kiedy była republiką Związku Radzieckiego. Do tego trzeba dodać niesłychaną korupcję, dotykającą zwykłych ludzi na każdym kroku i niesłychaną arogancję władz każdego szczebla. Ludzie mieli dość. Samemu Krymowi na dodatek powoli i bez konsultacji z półwyspem Kijów odbierał nawet pozory samodzielności i doprowadził do tego, że słowo „autonomia” brzmiało jak ponury żart.

Jak mówił jeden z deputowanych krymskiego parlamentu, na każdą instytucję krymskiej, rzekomo autonomicznej w ramach państwa ukraińskiego administracji, przypadały jedna lub dwie centralne instytucje ukraińskie, które kontrolowały i praktycznie kierowały decyzjami krymskiego samorządu. Rząd na Ukrainie spodziewał się, że mieszkańcy półwyspu tego nie zauważą?

Poza tym obywatele Krymu mieli prawo do obaw. Choćby z powodu projektu ustawy o językach mniejszości narodowych, praktycznie skierowanej przeciwko ludności rosyjskojęzycznej. W polskich mediach nie ma śladu cytatów z dyskusji nad tym projektem w ukraińskim parlamencie, a szkoda. Argumenty, które podczas niej padały były oparte na nienawiści i jawnej rusofobii. To miało prawo przerazić ludzi.

I jeszcze jedno. Polskie media wyśmiewają obawy mniejszości rosyjskiej przed nacjonalistami ukraińskimi. Przekonują, że to „rosyjska propaganda”. Ale to nie propaganda. Na Kreszczatyku i Majdanie, dziś już w miarę spokojnych wciąż stoją namioty z flagami nacjonalistów, plakatami i symboliką UPA. To nie margines. To potencjalna siła. A w rządzie co najmniej trzech odpowiedzialnych urzędników związanych jest z partią Swoboda, której korzenie tkwią w skrajnym nacjonalizmie.

Nie ma co się bać?

Rosjanie na Krymie mają prawo cieszyć się z wyników referendum. Ale warto pamiętać, że ci, którzy głosowali przeciw lub bojkotowali referendum też mieli do tego prawo. O wartości referendum będą świadczyć zachowania mieszkańców i władz Krymu wobec tej mniejszości, która przegrała głosowanie. Najlepszym sposobem na udowodnienie, że się mylili jest stworzenie im takich warunków do życia i wygłaszania swoich poglądów, jakich nie mieli w ostatnich latach.

Irytujący jest festiwal hipokryzji, jaki rozpętał się w znakomitej większości polskich mediów w związku z krymskim referendum. Z jednej strony dziennikarze podkreślają, że referendum było jakoby bojkotowane przez Tatarów, a z drugiej dziwią się wysokiej frekwencji i wygranej. A czego się spodziewali, skoro Rosjan jest zdecydowana większość? Z jednej strony sugerują, że jest mało wiarygodne, a z drugiej narzekają na brak międzynarodowych obserwatorów, którzy nie chcieli przyjechać na referendum. Bo to, że są międzynarodowi obserwatorzy zaproszeni przez Rosję, to dla naszych dziennikarzy się nie liczy.

Równie denerwująca jest pewna jednostronność intelektualnego dyskursu wokół referendum i sytuacji na Krymie u Ukrainie. W Polsce króluje wojenna retoryka, zresztą zupełnie bez pokrycia i diagnozy ekspertów, których znajomość realiów jest bliska zeru. Ci nieliczni, którzy próbują oceniać sytuację biorąc również pod uwagę prawo Rosji do obrony własnych interesów są w najlepszym wypadku zakrzykiwani albo nazywani rosyjskimi agentami.

Nikt nie rozumie, że obiektywne spojrzenie to spojrzenie z wielu stron.
Tego w Polsce brakuje.

Maciej Wiśniowski, polski publicysta, Krym – Warszawa
http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 26 do “Krymska lekcja”

 1. krzysztof P said

  Dzisiaj koniecznie chciałem usłyszeć jak sprawę REFERENDUM oceni i przedstawi lemingom w TVP no i oczywiście nie zawiodlem się?! Aneta Bojke z skwaszoną miną oznajmiła, że owego referendum NIE uznaje ” cały cywilizowany swiat ” czyli banstersko -dUpo – finansowy? !! Nie uznaje bo odbył się pod lufami czołgów? Jakoś ci ludzie wiwatujący (powiedziałem do małżonki) nie wygladali na zastraszonych?
  Potem rozmowa ze starą ” tatarką „, która zatroskana mówiła, że BOI się Rosjan / raz juz ich wygnano stąd /…ale przy okazji powiedziało się jej, że jak „ruskie w Sewastopolu zdieli z ratusza flagi Ukraińskie.”..to nie było reakcji Rzadu z Kijowa? (he he he, tam to sie bali pokazać, bo by dostali wpier…nicz !! )
  No to teraz, – bez wystrzału i wjeżdżania zbrojnegona teren Ukrainy…następny PLEBISCYT na terenie CAŁEJ pozostalj Ukrainy? Czy chcesz przyłączenia do KRYMU, jako wolnej jednostki terytorialnej?
  Nie zgodzą sie ” majdanianie „(?) JASNE..bo aż tacy durnie nie są albowiem co jak co – ale przewrót NIE udał się, a nikt z „zachodu ” nie zechce umierać za banderowców „??????
  Na powołania do rezerwy odpowiedzialo 6000 Ukraińców (spodziewano sie 40 000 ludzi). Jednostki wojska Ukrainskiego czekaja na okazję by przejść na strone Krymu !! Uzbrojenia USA nie podeśle…” zgodzono sie na pomoc chumanitarną ” ( żelazne rezerywy konserw Marines ).Polska wysyła swoich ” spiewaków ” i chyba GROM by wogóle artyści w r ó c i l i nad Wisłę? UKRAINA tonie w długach, zalega 3 Milardy $ za gaz i rope dla ROSJI. Cała Junia daje 150 milionów.$ zapomogi ( na trumny dla banderowców za mało, a co mówić o normalnym prosperowaniu, w sytuacji uzależnienia od wschodu)?

  Gdy pisałem ten post przez ramie zaglądal mi kuzyn „lemingowaty „. Pytał ze zgrozą w glosie? Nie boisz się? No a co by było jakby Merkelowa zrobiła taki plebiscyt u nas Na Warmii i Mazurach, na Śląsku (dolnym i górnym ) z zapytaniem czy chcemy żyć pod ICHNĄ administracją?
  No to sie dowiedział? Mowię mu, że proszę bardzo niech zapytaja CAŁĄ Polske / a nie tam kilka wojewodztw/, jakie ludzie mają preferencje polityczne obecnie ?
  Ojjjj zdziwiliby sie tusko-kaczo-sikory, gdyby orzekli ” spadamy – a wy do wora, a wór do jeziora „!!!!!

 2. Kronikarz said

  I jeszcze lepiej, by Putin potraktował szubrawców kilkoma kopniakami jak w Gruzji za to choćby, że Igrzyska Olimpijskie zakłócają ; – ))

 3. jowram said

  Od czasu Katarzyny II/ lata 70 XvIII wieku/ ta kazała braciom Orłow udusić swojego męża cara /chyba Fiodora/i ogłosiła sie carycą Rosji, od tego momentu cały dwór rosyjski to byli w większości Niemcy.
  W czasie I wojny światowej zdarzył sie przypadek,że do sztabu generalnego przyjechał generał etniczny Rosjanin i zapytał. czy jest tutaj chociaż jeden wojskowy , który mówi w naszym rosyjskim języku?
  Od dawna Rosjanie nie rządzili w Rosji/ w czasach ZSRR byli to najpierw Żydzi, pózniej Stalin- Gruzin i gruzinskie jego otoczenie, pózniej Chruszczow- Ukrainiec .

 4. Zdziwiony said

  Czy będzie wojna? dr Marek Glogoczowski

 5. ojojoj said

  re 2, 100 proc. racja !
  mam za zle Putinowi ze sie z bandziorami cacka jak Kazmisz Bartoszko z jajkiem, gdzie wystrugane pale pytam sie ? tajga zamarzla ? za zaklocanie olimpiady – tuchajbejowski pal !

 6. Toni said

  Ad. 5. Właściwie nie tylko lemingom, spośród których może się jaki obudzi i zacznie myśleć tudzież poszukiwać prawdy, a nie tylko papki propagandowej – polecam niezawodną metodę postępowania (jeśli nie na zawsze, to choćby tylko na próbę).

  Wszystkim innym także ją polecem, jeśli zdarzy się, że będą czasami mieć kłopot z szybkim rozeznaniem, co dla Polski jest słuszne i dobre, i jaka powinna być nasza w danej sytuacji polityka zagraniczna lub wewnętrzna oraz gdzie leżą nasze najbardziej żywotne interesy – również polecam tę niezawodną metodę myślenia i postępowania:

  Dowiedz się (nie powinno to nastręczać większych kłopotów), co myśli o tym Adam Michnik i co podaje rozpisane artykułami swoich pismaków w GW (gadzinówce wybiórczej), a wiedząc już to, co wypisuje na jakiś temat polityczny (podkreślam) kierowana przezeń GW –
  zrób i myśl dokładnie odwrotnie!
  Wtedy niezawodnie odkryjesz, na czym polegają nasze żywotne interesy narodowe i gdzie leży polska racja stanu.

 7. Arno said

  Czy w polsko-jezycznych scierwomediach podano ze Wenecja wlasnie przeprowadzila i wygrala referendum i ze bedzie sie starac sie o uznanie suwerennosci przez ONZ?

  Rowniez miedzynarodowa komisja nadzorcza uznala Krymski wynik referendum za wazny, a process zgodny z miedzynarodowymi wymogami.

 8. Siggi said

  &-8 Mówi się w rosyjsko-języcznych poniżej.Wenecja i cała prowincja o wysokim poziomie gospodarczym.

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=45368

 9. Siggi said

  Straszne rzeczy opowiadają co wyprawia „nowa władza” w Kijowie.Samosądy w stylu UPa na porządku dziennym.

 10. adsenior said

  Kolejny, normalny tekst , tego autora, o sytuacji na Ukrainie. W większości ja podpisałbym się pod tą wypowiedzią.

 11. Inkwizytor said

  Dziś rano w 1 programie RTV podano, ze i Mołdawia chce wejść w sastaw Rassiji 🙂

 12. Ano said

  Ano…a kiedys Uraincy oddali bron atomowa (ruskie wyrzutnie) za ” gwarancje nietykalnosci terytorialnej”. No, to sie przejechali jak my w 1939.? Z drugiej strony wyobrazam sobie co to by bylo, gdyby te bron jednak teraz mieli?

 13. Boydar said

  @ Ano (13)

  Pewnie nic, to jedno.
  A drugie, w ich naturze jest, przyglądać się jak konasz.

 14. Gutek said

  Nareszcie przyszedł czas na „sprzątanie ” u naszych wschodnich sasiadow z nawianych wiatrem historii ludzkich „smieci” !
  Obecnie potrzebny jest tez porządek u Niemcow,gdzie smieci nawialo i to z bardzo daleka.

  Rewolucja Pazdziernikowa była wiek temu,wiec policzmy,ktore to już pokolenie „zagospodarzylo się” u naszych wschodnich i zachodnich sasiadow ,jak teraz pokolenie wchodzące w wiek produkcyjny dokona „porzadkow” w OJCZYZNACH prapradziadkow.
  Obawiam się,ze nie będzie latwo tym młodym,ktorych krew została zmieszana z obca tak u Rosjan,Niemcow jak i u nas Polakow .
  Odezwia się matczyne i ojcowskie geny !
  To widać jaskraawo u nas w Polsce ,kim i czym sa nasze dzieci (te dorosle),co zrobiono z pokoleniem po nas jaki jest ich swiatopoglad i podejście do dorosłego zycia ,z czym i jak startują w dorosle zycie .

  I tu wylaniaja się problemy i to duże na które warto zapodać oddzielny temat,temat smutny ale prawdziwy .
  Piszac tu na gajowce zapytam gajowego:
  Co będzie z lasem gdy wytnie się więcej drzew niż zasadzi młodych drzewek,dorodnych i zdrowych ?
  Jaki to będzie las z samych samosiejek ?

  Mieszkam w amerykańskich lasach gorskich i widze lesna „gospodarke” oraz pedzace ciezarowki z naczepami wyładowanymi drzewem,malo tego obserwuje i to w pobliżu siebie co się dzieje po wycince calych polaci leśnych jaka zostaje pustynia i bałagan a na niej swiszczacy wiatr (jeszcze zimowy), a nie spotykam ludzi aby na tym miejscu ktoś zrobil porządek i posadzil nowe młode dorodne drzewa .
  Ja to zrobiłem sadzac około setki amerykańskiej sosny na swej polhektarowej leśnej polanie,choc wiem ze tych drzew nie będę widział gdy dorosną bedac już w zaswiatach.

  Pisze o tym dlatego aby młodym uzmyslowic co należy czynic idąc w dorosle zycie.
  Przed Wami wiele do zrobienia ,by zycie Wasze było normalne i zdrowe ale wcześniej zastanowcie się co zrobić i jak zrobić gdy przyjdzie czas na „POLSKI MAJDAN”.

  Widzimy z wszelkich przekazow jaki wpływ na wasze myslenie maja obcy i bogaci,za kogo Was uwazaja ,jakie jest wasze przeznaczenie – Wyciagnijcie dla siebie wnioski nie tylko z krymskiej lekcji i innych ale przeanalizujcie KTO,JAK,PO CO i ZA ILE CZYNI KOLEJNYM POKOLENIOM MAJDANY (czytaj rewolucje).

  MLODZI !
  SAMI BUDUJCIE WASZA PRZYSZLOSC !!!

 15. Fran SA said

  Sadzac po nalozonych sankcjach na Rosje – cala ta heca wyglada na farse. Amerykanie i Unia Europejska miela ozorami ale niewiele moga zrobic i niewiele teraz maja do powiedzenia po referendum w Wenecji..
  McCain opowiada, ze w Moldowii sa wojska rosyjskie i ze chca zagarnac Moldowe.
  Zobaczymy co dalej, ale chyba McCain sie pomylil po raz nie wiem ktory jak powiedzial, ze Rosja to jest stacja benzynowa, ktora pretenduje do nazwy panstwa.

  Ciekawe, jak mozna teraz okreslic Ukraine? Od samego poczatku, czyli 1991 roku pretenduje do nazwy panstwa.
  I to sklerotyk McCain, jest jeden z najbogatszych ludzi na swiecie, handluje bronia i podzega do wojen, zeby mu biznes przynosil nowe zyski, i opowiada, ze chrzescijanska Gruzja musi byc popierana przeciwko nie-chrzescijanskiej Rosji, a Afganistan poniewaz graniczy z Irakiem jest o tyle bardziej niebezpieczny. Ten glupek opowiada, ze sankcje nalozone na Iran rzucily ten kraj na kolana i zmusily do negocjacji.
  No i teraz znow zablysnal geografia:

  http://www.mediaite.com/tv/sen-mccain-russia-is-a-gas-station-masquerading-as-a-country/

  Putin bardzo sie narazil, nie tylko dlatego, ze wyrzucil Sorosa z jego bankiem i piramidami finansowymi, ale i wywalil wszystkie NGOs. tzw. ‚poza- rzadowe organizacje’ (placone przez rzad amerykanski – a wlasciwie podatnika)
  Sa to najgorsze dranie na swiecie bo udaja, ze niosa pomoc, choc nikt o tej pomocy nie slyszal. Szpieguja, kontroluja i trenuja przyszlych burzycieli porzadku spolecznego i przygotouja upatrzone kraje do amerykanskiej inwazji:

 16. Siggi said

  „Los Angeles Times”: Obawy Putina są uzasadnione. Zagrożenie tkwi w samej Ukrainie

  „Zagrożenie tkwi wewnątrz samej Ukrainy” – pisze w komentarzu poświęconym sytuacji na Krymie naukowiec Robert English ze School of International Relations. Tekst ukazał się na łamach „Los Angeles Times”. Czytamy w nim, że obawy Władimira Putina o los etnicznych Rosjan są uzasadnione. Wzywa też Stany Zjednoczone do potępienia ukraińskich nacjonalistów i otwarcia drzwi na dialog z Rosją.
  W komentarzu opublikowanym w „Los Angeles Times” English nawołuje, by zrozumieć postawę Władimira Putina. Jak pisze, ostatnio stało się popularne określanie prezydenta Rosji „paranoikiem oderwanym od rzeczywistości”. Jednak jego zdaniem, warto pochylić się nad jego obawami związanymi z ruchem neofaszystowskim, który objawił się wśród ukraińskich opozycjonistów. „Legitymizacja skrajnych nacjonalistów ukraińskich jest większym zagrożeniem dla tego kraju niż manewry Putina. To ohydni ludzie, wyznający odrażającą ideologię” – pisze ostro.

  Naukowiec przypomina, że partia Swoboda uzyskała pięć kluczowych stanowisk w rządzie Ukrainy, w tym wicepremiera, ministra obrony i prokuratura generalnego. „Działania tego ugrupowania, wymierzone przeciwko mniejszości rosyjskiej (jak te, dążące do obniżenia statusu języka rosyjskiego) są jawną prowokacją przeciwko Rosjanom. A przy tym – niewiarygodnie głupim krokiem, dzielącym społeczeństwo” – czytamy w „Los Angeles Times”.

  Zdaniem Roberta Englisha, skrajnie prawicowe ruchy (jak Swoboda, Prawy Sektor i inne) są groźniejsze niż rosyjska propaganda. „Czy politycy, chcący ograniczać prawa mniejszości rosyjskiej, zdają sobie sprawę z tego, że w ramach Unii Europejskiej musieliby dążyć do rozszerzania, a nie ograniczania tych praw” – zastanawia się.

  Publicysta przypomina, że wśród osób związanych ze Swobodą, Prawym Sektorem i innymi skrajnie prawicowymi ugrupowaniami, są tacy, którzy czczą pewne aspekty nazizmu. Wielu z nich – jak dodaje – gloryfikuje także nacjonalistycznego przywódcę Stepana Banderę, którego wojska współpracowały z Hitlerem i dokonały masakry na Polakach i Żydach.

  „Ale od tego, co działo się dawniej, bardziej przerażające są ich plany na przyszłość. Neofaszyści otwarcie przyznają, że z ukraińskich szkół zostaną wycofane lekcje języka rosyjskiego; obywatelstwo dostaną tylko ci, którzy zdadzą specjalne egzaminy; tylko Ukraińcy będą mogli adoptować sieroty; nowe paszporty będą zawierać informacje o rasie ich posiadaczy. Dowiemy się więc, czy dana osoba jest etnicznie Polakiem, Rosjaninem, Żydem czy kimś innym” – czytamy w amerykańskiej gazecie.

  W końcu, publicysta zadaje pytanie: czy tak trudno zrozumieć obawy Rosjan? „John McCain flirtował przecież z ekstremistami o poglądach antysemickich, ksenofobicznych, neonazistowskich”. „Rosyjskie zmartwienie jest zasadne” – uważa English.

  Jak to możliwe, że ekstremiści zajęli kluczowe stanowiska w rządzie Ukrainy? – pyta publicysta. „Skoro Swoboda była jedynie małą frakcją w parlamencie, a Prawy Sektor to jedynie skrajna paramilitarna grupa – a ideologii tych środowisk nie podziela większość Ukraińców, – to czy przypadkiem Putin nie ma racji? Czy nowy rząd jest wobec tego niereprezentatywny?” – zastanawia się w swoim artykule amerykański naukowiec.

  „Obawy Putina nie wydają się być wynikiem paranoi” – pisze zdecydowanie. I wzywa, by Stany Zjednoczone potępiły nacjonalistów i wskazały poszanowanie praw mniejszości jako czynnik niezbędny dla stabilizacji ukraińskiej demokracji.

  Na koniec przypomina, że rasizm, antysemityzm i ksenofobię Swobody potępił dwa lata temu Parlament Europejski. „USA też powinny zdecydować się na taki krok. Dziś trzeba otworzyć drzwi do kompromisu z Rosją” – puentuje.

  (jsch;RC)

 17. Wyhodowany KRWAWY nacjonalizm ukraiński w natarciu said

  Obecni nacjonaliści banderowcy ukraińscy niczym się NIE różnią od tych muzułmańskich RZEŹIMIESZKÓW zabijaków z centralnej AFRYKI z Somali … lub

  NIE WOLNO zapominac o TYM:
  KRWAWY nacjonalizm ukraiński był NAJBARDZIEJ antypolskim nurtem w historii i gdyby LUDOBUJCY Bandera z Szuchewyczem mieli takie MOŻLIWOŚCI techniczne jak Hitler lub Stalin, to ukraińcy by Polaków WSZYSTKICH WYMORDOWALI co do “nogi”.

  Ukraincy to nie cywilizowana nazistowska GROŹNA DZICZ o wiele GORSZA od niemców czy ruskich, którą w każdych okolicznościach należy trzymac za mordy, OSŁABIĆ oraz ZWALCZAĆ bez skrupułów:

 18. Inkwizytor said

  Re: 17

  W pełni popieram opinię co do banderścierwaków

 19. Luxeuro said

  Dodatkowa lektura dla niezadowolonych Tatarów. Oto jak ich ludzie byli traktowany przez Demokracje i oddani gruzińskiemu Stalinu
  http://avaxhome.cc/ebooks/history_military/0465038131Secret.html

 20. Fran SA said

  Rosyjskie sites zablokowane: RT Youtube RT i nie wiem co jeszcze.
  prawdziwe oblicze zachodniej demokracji!

 21. Griszka said

  @17
  Proponowałbym nie łączyć Ukraińców, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z banderowcami a którzy stanowią tam większość, ze zwykłymi mordercami. To jest zagrywka w stylu Radka Glisty Sikorskiego.

 22. Griszka said

  @20
  Strona RT działa.

 23. Luxeuro said

  Mozna głosować 🙂

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/453732,tusk-razem-z-bidenem-odpowiadaja-na-oredzie-putina.html

 24. Griszka said

  @23
  Ups. Chyba naiwny do bólu mit Tuska jako „ruskiego cwela” wreszcie upadł jak domek z kart. Chociaż w mediach zaprzyjaźnionych z Kaczyńskim i banderowcami ta bajka nadal będzie opowiadana.

 25. hulsz said

  W tej wojnie każdy Słowianin, każdy Polak, każdy człowiek chcący Polski uwolnionej spod banksterskiej okupacji stoi po stronie Federacji Rosyjskiej. Rosjo – dobij banksterską swołocz. Gospodin President Władimir Władimirowicz – jesteśmy z Rosją i z Tobą.

 26. Toni said

  Ad. 21.
  Oczywiście, że nie należy łączyć, lecz dynanika politycznych zjawisk jest taka, że aktywna mniejszość narzuca swoje wzorce biernej większości albo bierze tę poczciwą większość za pysk siłą lub manipulacją, korzystając z różnych instrimntów władzy.

  Nie wolno nam było dopuścić do tego, by bandycki nacjonalizm nielicznych Ukraińców, poprzez instrumentarium władzy, zaciążył nad całością bierną i mierną. Jednakże nasi durnie politycznych władz i oficjalnej opozycji, idący razem na psaku układu masońsko-bankstersko-niemiecko-jankeskiego dopuścili do tego, ba – zaangażowali się czynnie na rzecz tego hodowania żmii pod własnym brzuchem. Co im powiemy, kiedy zaczniemy powszechnie słyszć „Lachy budu rezaty!” A zaczniemy to słyszeć mimo wściekłego zamiatania tegoż pod dywan przez polskojęzyczne media głównego ścieku…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: