Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Merkel: Rosja pozostanie członkiem G8

Posted by Marucha w dniu 2014-03-19 (Środa)

Decyzja o wykluczeniu Rosji z G8 nie została podjęta – poinformowała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel. „W tej sprawie nie podjęto żadnej decyzji”, powiedziała ona na wspólnej konferencji prasowej z premierem Portugalii Pedro Passos Coelho, odpowiadając na pytanie o możliwym wykluczeniu Rosji z G8.

„Przygotowania do szczytu zostały zawieszone” – powiedziała Merkel, mówiąc o zaplanowanym szczycie G8 w Soczi. Na szczycie Unii Europejskiej 6 marca została podjęta decyzja o zamrożeniu negocjacji z Rosją w sprawie wiz i nowego bazowego porozumienia o partnerstwie, a także o zawieszeniu przygotowań do szczytu G8 w Soczi.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 26 to “Merkel: Rosja pozostanie członkiem G8”

 1. Brat Dioskur said

  O tyle dziwne ,ze wczoraj wieczorem w telegazecie I progr. hol. TV . byla juz mowa o G7.Nawiasem za kilka dni w Hadze odbedzie sie tzw. Szczyt Atomowy i tam wlasnie ,przy tej okazji ,panstwa nalezace do grupy „G” maja sie ze soba spotkac.Zazanaczono ,ze wykluczenie Rosji zostanie natychmiast cofniete jak tylko ta poprawi swoje zachowanie….na razie musi wiec kleczec w kacie na grochu.

 2. Marcin said

  Ruska agentka jak nic! Dzięki Bogu i Partii „naszej” całej klasy politycznej to nie dotyczy!

 3. Fran SA said

  Biedna ta Merkelowa. Co nie powie – to zle.

 4. Zerohero said

  Re 2, Marcin

  he he. no właśnie. Na miano ruskiego agenta łatwo załużyć, wystarczy np. nie apelować o zniszczenie Rosji. 🙂

  Tylu chłopków roztropków pisało tony felietonów o partnerstwie niemiecko-rosyjskim a na takiej samej zasadzie funkcjonuje przecież amerykańsko-chińskie, amerykańsko-niemieckie albo rosyjsko-hinduskie (choćby rakiety BrahMos). Pluję na hołotę, która ględzenie o partnerstwie niemiecko-roysjkim bierze za poważne analizy geopolityczne. Niektórych ludzi nauczono czytać – ale po co?

 5. Antyszajsmen said

  @Fran SA to chyba jakiś niemiecki agent. O O. Rydzyku wkleja filmy z tvnu, a tutaj żałuje tej piczy. Najciekawsze, że durnie myślą, że polska interwencja na ukrainie mogła być albo mogła nie być. To jest rozgrywka pomiędzy niemcami a rosjąm, a polska, jako pionek miała odegrac swoją rolę. Teraz jest zapraszana do rozbioru ukrainy, żeby ukonstytuować oderwanie ziem zachodnich do niemiec. Kurwa myśl trochę jeden z drugim.

  Dobrze, że nam Pan otworzył dawno już otwarte drzwi. – admin

 6. Takpoprostu said

  Strategiczne partnerstwo rosyjsko niemieckie działa. A g_łu_pki żałują mer_kelowej. Polska miała – jak pionek – odegrać rolę w rozerwaniu ukrainy, żeby się zmniejszyło antyciśnienie na oderwanie ziem zachodnich na rzecz niemiec. Fran SA – czy ty myślisz, czy powtarzasz za co ci płacą?

 7. Fran SA said

  Ad.5
  Antyszajsmen

  Biedny Antyszajsmen. Co nie powie to zle.

 8. Marucha said

  Użyjemy języka anty-Scheiβmanna, odnosząc się do piardnieć z numeru 5 i 6:

  No kurwa, jakim pojebem z dupy wygrzebanym trzeba być, aby twierdzić że Fran SA lituje się Merkelowej?
  Czy obaj panowie kazali sobie operacyjnie usunąć mózg i napchać do czaszki gówna?

 9. Boydar said

  Moim zdaniem, pierwsze i drugie zdanie z komentarza nr (5) to ewidentna prowokacja, facet nie może być aż tak głupi. Natomiast dopięty komentarz Admina jest jakiś dziwny, szczególnie w aspekcie trafnej konkluzji (8).

 10. Czemu ZAPOMINAMY, że wszyscy NAJLEPSI I NAJWIĘKSI agenci w historii, to byli wielostronni agenci?

  NIC NIE WSKAZUJE NA TO, ŻEBY TU ZASZŁA JAKAKOLWIEK ZMIANA, BO NIBY DLACZEGO MIAŁABY ZAJŚĆ? HISTORIA TAK UWIELBIA POWTÓRKI….

  Nb. to oni właśnie przez nagłą zmianę opcji, często w ostatniej chwili ratują naszą cywilizację przed zagładą.

  Oczywiście, to nigdy nie przemówi do prostych ludzi, ale zauważmy, że nasz świat już nie jest miejscem dla prostych ludzi…

 11. Griszka said

  Przecież Rosja i tak miała Krym w garści, co od dłuższego czasu było mówione. Zresztą to są ich ziemie oddane w przypływie łaskawości przez Chruszczowa. A większość terenów Ukrainy jest dewastowana i grabiona przez Eurosojuz i USA.

  @4
  Dzisiaj już wystarczy mówić o spiskach żydomasońskich, aby na to miano zasłużyć.
  Za chwilę określenie antysemita, będzie równoznaczne z „ruski agent”.

 12. Antyszajsmen said

  Grzeczniej Marucho. Przyznaję, że moje i kolegi spekulacje względem Frana są nietrafione. Można zawsze moderować komentarz, zamiast samemu dawać przykład, że się umie używać podwórkowej łaciny. Zakończę te wywody, ale bez radykalnej riposty.

  Ok. – admin

 13. a jeszcze Ad 10.
  mój pragmatyzm nakazuje mi cieszyć się, że powszechnie znienawidzona agentka Merkel zajęła takie stanowisko jak tutaj zaprezentowane, a okrzyczany „rzeźnik planety” Putin kontynuuje z sukcesem realizację swoich „nieludzkich, antydemokratycznych i bolszewickich z natury” planów.
  Wiem, łatwo mi mówić, bo jestem heteroseksualny, ale taki dziwak i zbok się już urodziłem, i nic mi nie pomaga! Już nawet zarzuciłem myśli o leczeniu, gdy przekonałem się, że tęczowa większość o takich jak ja nie martwi się wcale!

 14. wi42 said

  @ Merkel I wpisy
  Czy sluchaliscie przemowienia Putina? Powiedzial on m.w. Niemcy powinni pamietac jakie byly rozmowy przy zjednoczeniu Niemiec – tylko Rosja/ZSRR mowila o jednych Niemczech, inni mieli inne plany.
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=45413

 15. Erazm ale nie z Rotterdamu said

  Z tym całym wrzaskiem nie chodzi o osoby ani państwa. Czy to będzie merkel, putin, obama, czy np. cipi livni z izraela. Naprawdę. Chodzi oto, zeby polska nie dawała z siebie robić ormowca i sie nie poswiecała za cudze korzyści. Tylko tyle. Jak Izrael dobrze za cos zapłaci i to będzie korzystne (w sensie głębokim, a nie korzystne w rozumieniu dzisiejszych „polityków”) to niech sobie polska wchodzi z Izraelem w sojusze. W tym pseudokonflikcie (wywołanym na pokaz) miało być tak, ze car mial miec krym a caryca resztę. Tak samo jak kiedys, tylko teraz trzeba robic teatrzyk dla mas i wywolywac spoleczna akceptacje. Do tego jednak, zeby myslec w charakterze polskich interesow trzeba zeby polacy przestali sie ogladac na tych, co nas uratuja albo nie uratuja. Ani car ani caryca nas nie chce ratowac, tylko nas potrzebuje do czegos. Teraz bardziej caryca, bo carowi jestesmy niepotrzebni tymczasowo.

 16. Krzysztof P said

  at 14
  Zwróćcie uwagę na otoczkę konferencji Prez.Putina?
  Ani jednej flagi z sierpem i młotkiem !! Samo wejście godne Carów. Na audytorium przedstawiciele (chciałoby sie powiedzieć wszystkich stanów ) kozaczczyzny, Cerkwi, Armii, / dostrzeglem też jednego zyda / Po jego lewej ręce p.Prezydenta olbrzymia, złocona czerwienią flaga a w centralnej częsci Św.Jerzy, Patron Wszech Rusii /przebijajacy smoka – diabła / swoją włócznią! Czy TO coś Państwu mówi?
  Kiedyś w TV migneła mi wypowiedż jakiegoś Generała Rosyjskiego odpowiadajacego na pytania w sprawie Ukrainy? Co mówił w zasadzie wiadomo ( przynajmniej dla nas) ale za jego plecami była IKONA…co dotychczas sie nie zdarzało? Napawa to NADZIEJĄ, że powoli Rosjanie odcinają się od bolszewizmu / ktory tyle nieszczęść przyniósł nam i Światu / na rzecz Historii sprzed ” zarazy „? Moja dusza słowiańsko- szlachecka wzdraga się wciąż na myśl – iż stanołem w zrozumieniu zagrożenia murem za Rosją – która do niedawna, traktowała NAS Polaków jak wasali, których hegemon RACZYŁ jedynie dostrzegać, ogałacając nas przy okazji z własnej tozsamości Narodowej?
  Ufam też, że tam na Kremlu w i e d z ą JAK bardzo jesteśmy obecnie ubezwłasnowolnieni, a przez to nie mogący wypowiadać się tak, jak to CZUJEMY?

 17. JO said

  ad.16.. Panie Krzysztofie ROSJA NIGDY nie traktowala NAS POLAKOW jak Wasali. Pan jest przesiakniety Zydowsko-Masonska Propaganda.

  Wasalami bylismy dla Sovietow – czyli Zydo-Masonerii w Rosjii

 18. JO said

  Do Zaborow musialo dojsc a o tym wiedzieli sami Polacy na czele z Ostatnim Elekcyjnym Krolem Polski. Polska byla przezarta Zydo_masoberia atakujaca Chrzescijanstwo. Saxburgowie, Sasi …byli gotowi pozrec Rzeczpospolita i przeciwstawic ja cala Rosji , czyniac tam Rewolucja jaka byla we Francji.

  Rozbior Rzeczpospolitej to jak dzis Rozbior Ukrainy. Gdyby Putin pozwolil przejac ja calkowicie, to CALA Ukraina byla by przekierowana przeciwko Rosji.

  To co CAR zroil z powstancami i ich rodzinami bylo sluszma Kara…banicja, pozbawienie majatku…ale nie ZYCIA!!!, na co zreszta ci powstancy ZASLUZYLI w pewnym sensie…tak czy inaczej – kara byla SPRAWIEDLIWA.

 19. Krzysztof P said

  No kurde…masz Pan Racje Joe… Soviety nas TAK traktowały..mea culpa ! A swoją drogą panie spostrzegawczy…czy tak o konferencji p.Putina pisałby ” przesiąknięty propaganda żydo- masońska p. Krzysztof „??

 20. JO said

  ad.19. ..tak by nie pisal, Pam wie, ze nie….ja nie doczytalem…:(
  Jednak warto sie pilnowac w slowach …
  pozdrawiam,
  JO a nie Joe

 21. TomUSAA+ said

  Ikona, Św. Jerzy… czy to właśnie nie dlatego Zachód jest tak zjednoczony przeciw Putinowi? Przecież, ta cała, misternie tkana laicka ideologia liberalno-demokratyczna ( z centralizmem demokratycznym na czele) wali się w gruzy, właśnie za przyczyną Putina. I z kim oni wszyscy teraz będą walczyć?
  BTW, Kerry sie zarzekał , że te wszystkie sankcje to „nothing personal, Mr. Putin”.
  Koń by się uśmiał.

 22. Zerohero said

  Re 16, Krzysztof P

  Zawsze uważałem, ze Putin prowadzi do tego małymi kroczkami aby nie zrazić zsowietyzowanych dziadków – potencjalnych wyborców. Wielu to by chciało jakiegoś ostentacyjnego oświadczenia, czystki, rewolucji, spalenia mumii Lenina. I co by to dało? Wielką opozycję wewnętrzną i szybki upadek. On wie co robi.

  To samo niezrozumienie tyczy się oligarchów. Ludzie myślą, że jak Putin pojawił się u władzy, to może zamknąć i aresztować każdego. G prawda. Do obecnego stanu również doszedł małymi kroczkami.

  A tych kroczków jeszcze wiele przed nim.

  Zauważmy, że lucyferianie na Zazchodzie też działają drobnymi kroczkami, ale w przeciwną stronę.

 23. Tekla said

  http://edition.cnn.com/2014/03/07/business/russia-sanctions-why-the-u-s-and-europe-are-not-quite-in-step/index.html?iref=allsearch

 24. Boydar said

  @ Pan Zerohero (22)

  Jak na mój gust, bardzo trafna ocena sytuacji. Brakuje mi jedynie wyjaśnienia, kim są „wszyscy ludzie prezydenta”. I jak to się stało, że wszechmocne siły starszych i mądrzejszych, wydały im licencje na takie a nie inne postępowanie.
  Tylko proszę o darowanie sobie argumentów w stylu ‚stoi za Nim Naród rosyjski’. Obecnie jest to prawda, ale to skutek, a nie przyczyna.

 25. 25godzina said

  Teatrzyk dla przygłupów.

 26. Siggi said

  Niemiecka prasa: Putin jest zwolennikiem polityki realnej. Bez wątpienia zasługuje na szacunek

  Kim jest Wła­di­mir Putin? Nowym wcie­le­niem sa­mo­dzier­żaw­cy, czy po­li­ty­kiem, który wie czego chce? „Putin nie jest może czy­stej krwi de­mo­kra­tą, ale przy­naj­mniej czy­stej krwi zwo­len­ni­kiem po­li­ty­ki re­al­nej. I jako taki bez wąt­pie­nia za­słu­gu­je na sza­cu­nek” – pisze nie­miec­ka ga­ze­ta „Ma­in-Echo” .

  Jak za­uwa­ża „Münch­ner Mer­kur”, „nikt nie po­wi­nien nie do­ce­niać wy­ra­fi­no­wa­nia Pu­ti­na, który do­sko­na­le zdaje sobie spra­wę ze sła­bych punk­tów Za­cho­du. Jed­nym z nich są Niem­cy, u któ­rych, od skraj­nej le­wi­cy po skraj­ną pra­wi­cę, mie­sza się zro­zu­mie­nie dla Rosji po­łą­czo­ne z ro­sną­cą nie­chę­cią wobec Ame­ry­ki. Szef Krem­la schle­bia teraz oby­wa­te­lom Nie­miec mó­wiąc, że wła­śnie Niem­cy po­win­ni zro­zu­mieć ro­syj­skie ży­cze­nie zjed­no­cze­nia z Kry­mem”.
  „Stut­t­gar­ter Ze­itung” twier­dzi, że, „siłą na­pę­do­wą szefa Krem­la jest pra­gnie­nie uzna­nia go jako li­czą­ce­go się w świe­cie part­ne­ra. Rosja była im­pe­rium, Zwią­zek Ra­dziec­ki su­per­mo­car­stwem. Dziś na­to­miast Wła­di­mir Putin re­pre­zen­tu­je tylko bo­ga­te w su­row­ce na­tu­ral­ne pań­stwo wagi śred­niej. Dla­te­go też dąży do przy­wró­ce­nia mu sta­tu­su mo­car­stwa”.

  „Frank­fur­ter Al­l­ge­me­ine Ze­itung” pisze na­to­miast: „Od kwiet­nia na Kry­mie bę­dzie po­now­nie obo­wią­zy­wał czas mo­skiew­ski. Wpro­wa­dze­nie go bę­dzie sym­bo­licz­nym zwień­cze­niem geo­po­li­tycz­ne­go za­ma­chu, do­ko­na­ne­go z pre­cy­zją ze­gar­ka marki Po­ljot. Bez­czel­ność, z jaką Putin ścią­gnął Krym do ro­syj­skie­go im­pe­rium i wy­ty­czył nowe gra­ni­ce w Eu­ro­pie, nie ma pre­ce­den­su – i znaj­du­je zwo­len­ni­ków, nie tylko w Rosji. Putin jest nie tylko mi­strzem w za­ska­ki­wa­niu prze­ciw­ni­ków, kon­ku­ren­tów i (by­łych) ‚part­ne­rów stra­te­gicz­nych’ ro­biąc z nich stra­te­gicz­nych idio­tów. Putin żyje w świe­cie wła­snej pro­pa­gan­dy i dzia­ła zgod­nie z jej na­ka­za­mi. Myśli – co po­ka­zu­ją jego wy­po­wie­dzi – w ka­te­griach geo­po­li­tycz­nej gry, w któ­rej jedna stro­na wy­gry­wa tyle, ile druga traci”.

  Po­dob­nie widzi to „Ma­in-Echo” z Aschaf­fen­bur­ga. „Putin nie jest może czy­stej krwi de­mo­kra­tą, ale przy­naj­mniej czy­stej krwi zwo­len­ni­kiem po­li­ty­ki re­al­nej. I jako taki bez wąt­pie­nia za­słu­gu­je na sza­cu­nek. Swój plan prze­pro­wa­dził bez­względ­nie, słusz­nie kal­ku­lu­jąc, że Za­chód nie wy­stą­pi zwar­tym fron­tem prze­ciw­ko niemu. To musi się teraz zmie­nić i Za­chód po­wi­nien wresz­cie zdo­być się na wpro­wa­dze­nie ostrych sank­cji prze­ciw­ko sil­ne­mu czło­wie­ko­wi na Krem­lu, jeśli chce ura­to­wać resz­tę Ukra­iny przed jego za­ku­sa­mi” – pisze ga­ze­ta.

  Myśl tę roz­wi­ja ko­men­ta­tor dzien­ni­ka „Lu­dwigs­bur­ger Kre­isze­itung”. „Putin wy­po­wie­dział Za­cho­do­wi zimną wojnę, ten zaś nie może i nie po­wi­nien mu od­pła­cić tą samą mo­ne­tą. Ta bez­sil­ność budzi wście­kłość, ale roz­są­dek jest lep­szym do­rad­cą. Tym bar­dziej, że Putin bez ogró­dek za­gro­ził, że ze wschod­nią czę­ścią Ukra­iny zrobi to samo, co z Kry­mem. (…) Ochło­dze­nie sto­sun­ków mię­dzy Za­cho­dem i Rosją jest wpraw­dzie nie­unik­nio­ne, ale w Bruk­se­li i Wa­szyng­to­nie na­le­ża­ło­by teraz za­sta­na­wiać się nie tyle nad tym, jak uka­rać Pu­ti­na ko­lej­ny­mi sank­cja­mi, tylko skon­cen­tro­wać się na eko­no­micz­nym i po­li­tycz­nym usta­bi­li­zo­wa­niu Ukra­iny” – pisze.

  (JM)

  Autor:
  Andrzej Pawlak

  Źródło: Deutsche Welle

Sorry, the comment form is closed at this time.