Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Radio Maryja – medialna tuba antypolskich rusofobów

Posted by Marucha w dniu 2014-03-19 (Środa)

Oświadczenie
Dotyczące: skandalicznej wypowiedzi Bogdana Święczkowskiego byłego szefa ABW w Radio Maryja

W niedzielę dnia 16.03.2014 roku w Radio Maryja w audycji ,,rozmowy niedokończone” była dyskusja poświęcona ,,bezpieczeństwu Polski” w której udział wzięli: były Minister Obrony Narodowej Romuald Szeremietiew oraz były szef ABW za czasów rządu PIS Bogdan Święczkowski.

Dyskusja bardziej koncentrowała się na atakowaniu Rosji niż merytorycznej debacie o rzeczywistych zagrożeniach dla Polski. Prelegenci straszyli słuchaczy RM szczególnie Pan Święczkowski wojną z Rosją oraz cały czas podkreślali, że trzeba bronić Ukrainy przed Rosją. Żaden z prelegentów nawet słowem nie wspomniał, że prezydentem zgodnie z ukraińską Konstytucją jest nadal Janukowycz oraz, że przejęcie władzy na Ukrainie odbyło się w sposób zbrojny i nie zgodny z ich Konstytucją.

Żaden nie wspomniał, że zastrzelono 100 ludzi cywilów i milicjantów, że obecne samozwańcze władze na Ukrainie, których popiera tzw. ,,demokracja liberalna zachodu”, nie robi nic by przeprowadzić śledztwo w sprawie zastrzelenia ludzi na Majdanie. Zachodzi podejrzenie, że swoi dla zdobycia władzy zastrzelili nawet swoich, by osiągnąć cel, tym bardziej, że w studio siedzi prokurator prokuratury krajowej w stanie spoczynku Bogdan Święczkowski i nie zabiera w tej sprawie głosu.

Były szef ABW posunął się nawet do takiego stwierdzenia, że Polska kadra oficerska jest wyszkolona w Moskwie i on nie jest pewny tej naszej kadry oficerskiej. Dziwię się, że były MON Romuald Szeremietiew nie zareagował na taką skandaliczną wypowiedz byłego szefa ABW. Ciekawe czy podejrzewa Święczkowski też emerytowanego generała Polko o agenturalność, tym bardziej, że Generał ten fotografował się w kraju podbitym na tle obcej flagi a nie naszej Polskiej. Załóżmy, jakby obecny któryś Generał sfotografował się na tle flagi np.: rosyjskiej, dopiero Święczkowski razem z lewacką partią PiS grzmiał by na całą Europę.

Jakby tego było mało, około godz. 22.45 zadzwonił słuchacz do studia i zaczął mówić żle o J. Kaczyńskim, zarzucając mu, że pojechał na euromajdan i pod flagami banderowców manifestował, ale natychmiast ten słuchacz został wyciszony. Do tej wypowiedzi odniósł się Święczkowski, który broniąc Kaczyńskiego wypowiedział skandaliczne słowa przeciwko zamordowanym Polakom na Wołyniu cytuję: że ,,była rzeż wołyńska , ale my nie jesteśmy bez winy, bo zdradziliśmy ukraińców”.

Panie Święczkowski, kto zdradził? Dziecko zamordowane w łonie matki! Dzieci wieszane na drutach kolczastych, dzieci nadziewane na sztachety, 1100 osób modlących się w większości starców i kobiet w kościele na niedzielnej mszy, których spalono żywcem???? Kto kogo zdradził i dla kogo była ta zdrada??? Jak mógł urzędnik państwowy takiej rangi wypowiedzieć tak ohydne i antypolskie słowa! Takich słów nie powstydził by się nawet jadowity anty – Polak Tomas Gross z Barmanem na czele.

Problem jest dużo większy, ponieważ RM i całe ,,media toruńskie” (MT) kierowane przez Ojca Tadeusza Rydzyka przeszły w ostatnich latach przedziwną transformację ideową, gdzie podkreślam w sprawach politycznych nie różnią się od uprawianej polityki w gazecie wyborczej. Ciągły, kłamliwy i brutalny atak na Rosję, ciągle ci sami prelegenci ziejący nienawiścią do Rosji w zamian uprawiana jest w ,,MT” gloryfikacja poczynań masońskiej ameryki. Dobitnie świadczy o tym wczorajsza audycja w której podkreślał Święczkowski, że trzeba wchłaniać się w cywilizację zachodu, a więc taka cywilizacja odrzuca Pana Boga, ale promuje homoseksualizmem, pedofilie, zabijania dzieci poczętych, eutanazje, lichwiarstwo, zbrodnie wojenne, kolonializm, potężną cenzurą, zboczenia seksualne, bezbożne loże masońskie, czyli świat z antychrystem. Taka jest ,,cywilizacja zachodu” do której prelegenci ,,MT” zachęcają swoich słuchaczy. Trzeba wykazywać bardzo mało szacunku do tych Polaków, żeby w ten sposób ich okłamywać, budując im fałszywy obraz rzeczywistości.

Ojcze Tadeuszu, co się stało, że media, którymi kierujesz w sprawach polityki są odbiciem liberalno – komunistycznych mediów. Przecież ani Macierewicz, Święczkowski, Kaczyński nie są od głoszenia prawdy, oni są od manipulowaniem prawdą. Każdy wolny i uczciwy Polak wie, o co chodzi w sprawach Ukrainy i kto za tym stoi i jaki jest cel sponsorów obecnej pseudo – władzy w Kijowie.

Mamy historyczny moment na odzyskanie własności na wschodzie, ale ,,polska klasa polityczna” działa odwrotnie, chce w przyszłości budować ,,wielką Ukrainę” kosztem terytorium Polski. Takich nacjonalistów i szowinistów z rodzin banderowskich popiera Kaczyński i pozostali politycy w sejmie. Ojciec Tadeusz wpisuje się w ten scenariusz, zapraszając ludzi podejrzewanych o agenturalność na rzecz budowy ,,nowego porządku światowego” bez Boga.

Czy Ojciec Tadeusz Rydzyk tego nie widzi, czy może ma inne zadania i stosuje podwójne standardy w swojej drodze kapłańskiej.

Zygmunt Wrzodak
Były członem KK. NSZZ Solidarność, Zarządu Regionu Mazowsze, szef Solidarności do 2001 roku w Ursusie, działacz podziemnej Solidarności, poseł na Sejm IV i V kadencji.
http://wiernipolsce.wordpress.com

Komentarzy 112 to “Radio Maryja – medialna tuba antypolskich rusofobów”

 1. Ali Baba said

  że ,,była rzeż wołyńska , ale my nie jesteśmy bez winy, bo zdradziliśmy ukraińców”….PANIE ŚWIĘCZKOWSKI….TO TYLKO ZASADZIĆ PANU KOPA W 4 LITERY ZA TE SŁOWA, TAK ABY PAN TWARDOWSKIEGO ZOBACZYŁ…!!

 2. Jan said

  W ubiegłym tygodniu włączyłem radio na kilkanaście minut. Gadki szmatki Dyrektora. Dzwoni słuchacz, proszę podać chociaż tylko trzy miejsca gdzie biskupi głoszą społeczną naukę Kościoła. Odpowiedz – znam to, zaraz będzie się pan powoływał na encykliki papieskie -, dziękujemy i rozłączył.
  ”Katolicki głos w każdym domu, jedyny mówiący prawdę”.

 3. Sowa said

  „razem z lewacką partią PiS ”

  No i PiS nareszcie znalazł swoje prawdziwe miejsce na scenie politycznej.

 4. ciekawski said

  Kwiatek z naszych mediow:

  Wiadomość która w jakiejś formie musiała dotrzeć do każdego:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cud-nad-urna-w-sewastopolu-liczba-glosujacych-znacznie-przewyzszyla-liczbe/tmzmm
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Liczba-glosujacych-w-Sewastopolu-wyniosla-124-proc-obywateli,wid,16478715,wiadomosc.html?ticaid=112645
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,15621406,,,,795234.html
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-ukrainskie-media-w-sewastopolu-frekwencja-wyniosla-123-proc,nId,1359080#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/784584,ukraina-w-sewastopolu-w-referendum-glosowalo-124-proc-mieszkancow.htmldzz
  http://www.tvp.info/14432647/cud-nad-urna-sewastopol-zaglosowal-na-124-proc
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cud-nad-urna-w-Sewastopolu-3083703.html

  Wiadomość której źródłem jest PAP i IAR (!) i powołuje się na stronę blogera(!) z Ukrainy http://teh-nomad.livejournal.com/2007998.html (do której linku przezornie nie podają),
  która ma zawierać protokół z wynikami komisji wyborczej, którego TAM NIE MA! (cyt. „Blogerzy zamieścili na swej stronie kopię protokołu komisji wyborczej”).

  Ogólnie chodzi o to, że ów bloger na skutek wysłuchania w telewizji przewodniczącego komisji podającego wyniki niezakończonego głosowania policzył, że głosowało 474 137 osób na 383 tysiące osób, włączając w to nowonarodzone dzieci. Błąd w telewizji rzeczywiście padł i przewodniczący podał za pierwszym razem liczbę 1524563 a przy ponownej wypowiedzi pomylił się w jednej cyfrze i podał 124563.
  To film z na który powołuje się strona: http://www.youtube.com/watch?v=hBf7-b3IyIA&feature=youtube_gdata .
  W 3:39 już można się połapać ze podawane orientacyjne wyniki frekwencji nie odbiegają od ostatecznych.

  Oficjalne wyniki wyborów są takie, że głosowało 274,101 (za 262,041, przeciw 9250). Na listach do głosowania było 306 tysięcy nazwisk:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Crimean_referendum,_2014 – Patrz: Final results from Sevastopol
  http://en.itar-tass.com/world/723843
  http://sevastopolis.com/news/6178.html
  http://gigamir.net/news/kyiv/regions/pub679321
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1052517

 5. Fran SA said

  Ad.2
  Ali Baba
  Malo tego! Zdradzilismy tez Niemcow.

  Tylko patrzec, jak do Radia Maryja zaprosza pana Muzyczko i Jarosza, bo Radio Maryja nie pamieta, ze jeszcze dwa lata temu i Swoboda i Prawy Sektor byly potepione przez USA i Unie jako terrorysci i nazisci.
  Do Radia Maryja mam od poczatku stosunek … posoborowy. I nie podobaly mi sie neokatechumeniczne biznesowe zainteresowania ks. Rydzyka, ani w sprawie stoczni ani gazu lupkowego.
  Wiec na ogol mnie ta stacja ani polityczno-naukowe zapedy calkiem swieckiego kosciola za bardzo nie interesuja.
  Natomiast zapraszanie polakozercow i znanych drani do koscielnej badz co badz radiostacji jest bardziej niz podejrzane.
  Takie ‚naukowce’, i spece od polityki i bronia interesow banderowcow?
  Przeciez, ze nie robia tego z glupoty – tylko z wyrachowania!

  I o jakie bezpieczenstwo tu chodzi??
  W tej calej drace bankierskiej najbardziej w dupe dostanie Polska, ale nie od Moskwy tylko od podzegaczy wojennych, ktorzy juz wcisneli Polsce jakies zasrane samoloty, za okropne pieniadze, na ktore Polski juz nie stac.
  Jakos Bialorus sie Rosji nie boi. Czesi tez nie. Wegrzy tez siedza z boku.

  Nie wierzymy Putinowi, ktory przejal Krym bez jednego strzalu i nie wierzymy temu Putinowi, ktory opowiada, ze nie chce konfrontacji zbrojnej, bo chce zyc w zgodzie.
  Ale wierzymy Ameryce, ktora caly czas straszy Rosje: i arsenalem i sankcjami.
  I sie odgraza piesciami.
  Wlasnie Ron Paul dal bardzo wyraznie do zrozumienia, ze USA nie ma absolutnie zadnych interesow na Krymie.
  Duzo Amerykanow jest oburzonych na obecna polityke Stanow.

  Ja tez mysle, ze chyba jankesi troche zazdroszcza popularnosci Putinowi. Amerykanskie wladze bardzo chcialyby, zeby ich narod tak popieral Obame jak Rosjanie Putina.

 6. Inkwizytor said

  Radio Miriam juz dawno się odkryło. To załgana, modernistyczna i antypolska rozgłośnia. Mnie, zapraszanie przez rebe Rydzyka polakożerców wcale nie dziwi

 7. Boydar said

  Każda hucpa winna być starannie i czytelnie oznakowana.

  Czy jest ktoś, kto wyjaśni, jaką nazwę ma czcionka użyta w napisie RADIO MARYJA widniejącym w aktualnym logo rozgłośni Księdza Dyktatora ?

  logo dotychczas używane

  logo zaprojektowane przez internautów (nieobowiązujące)

 8. Gutek said

  Mnie się kojarzy Radio Maryja z dawnym Radiem Wolna Europa choć w tamtym nie odmawiano rozanca.
  Ciekawym jest pobyt o.T.Rydzyka wlasnie w Niemczech,jak i również wszelkie interesy tego zakonnika.
  Mam tez doświadczenie w telefonach do tego radia ale to dluga by była dyskusja na ten temat.

  Dopisze tylko to :
  Przeciez to „młodsi bracia w wierze” (media torunskie) a nawet wyższe studia do przyszłej nowej wiary/religii globalnej i przekazu medialnego.
  Wiec proszę się nie dziwic ,ze wszystko idzie zgodnie z planem.

  Prostaczkowie modlcie się ,bo nie znacie dnia i godziny….. !
  „Swiatynia opatrzności starszych braci patrzy na was i czuwa !”

 9. Fran SA said

  No, nie wiem, ile w tym prawdy.

  Zobacz, kim jest Rydzyk:

 10. Filutek said

  http://wolnomularzpolski.com/2013/11/18/ofensywa-masonow-na-lamach-naszego-dziennika/

 11. adsenior said

  Bardzo, ale to bardzo rozczarowałem się postawą o.Rydzyka. Od lat dzień rozpoczynałem od lektury internetowego wydania Nasz Dziennik, teraz mnie aż otrząsa, to gloryfikowanie rezunów z Kijowa!

 12. Zerohero said

  Gdy Radio Mefistofeles, popierało rzeź chrześcijan w Syrii, pewien jego obrońca polemizował ze mną pisząc, że biedny Rydzyk musi cicho siedzieć, udawać, inaczej go zamkną. A ja się wówczas pytałem: jak daleko posunie się Rydzyk? W którym momencie powie „dość!”, kiedy zareaguje? Już dawno był czas aby zareagować! No i sie doczekaliśmy „win Polaków wobec banderowskiej dziczy”.

  Bogdana Święczkowski doskonale wie, że armia polska jest lojalna. Po co więc to gadanie o rosyjskich oficerach? Ano w armii trzeba będzie urządzić czystki aby 100% kadry stanowili Żydzi. Dlatego należy rozkręcić szpiegomanię. Od żołnierza wymaga się co prawda posłuszeństwa i niekomentowania decyzji politycznych, ale widząc obłęd w polityce, żołnierze mogą szemrać. Mogą np. głośno wyrażać niechęć utrzymywania w Polsce obozów szkoleniowych bojówek banderowskich. Mogą zbutntoiwać się widząc rzeź Moskwy. Różni są ludzie w armii, czasem szubrawcy, ale na pewne rzeczy nawet oni nie pozwolą. Armia polska musi się składać z elementu w 100% oddanego, interoperacyjnego z IDF nawet na poziomie znajomości języka hebrajskiego. To jest marzenie PIS.

  I jeszcze chciałem nawiązać do akcji „zabierz babci dowód”. Motywy tej akcji były haniebne, bo dowód chciały zabrać przygłupie 20 latki głosujące na Palikota. Ale…choć motywy podłe, to faktycznie z tym dowodem jest coś na rzeczy. Jak sobie pomyślę o tych wstrętnych, aroganckich, niereformowalnych, pewnych siebie STARCACH głosujący na PIS, to sam bym im dowody pozabierał. Taki obleśny, podły staruch choć ma masę czasu, to nie użyje mózgu, nie zastanowi się. On w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku zagłosuje na zdrajców i zafunduje swoim dzieciom i wnukom piekło.

  Oczywiście mam na myśli część emerytów. Tak jak nie wszyscy 20 latkowie głosują na Palikota, tak nie wszyscy emeryci głosują na Kaczyńskiego. Ale przyznać trzeba, że w swojej masie są to najbardziej naiwne i jednocześnie pewne siebie grupy.

 13. Jan said

  Ad 8
  ”Mnie się kojarzy Radio Maryja z dawnym Radiem Wolna Europa choć w tamtym nie odmawiano rozanca.”
  Inne metody i sposoby cel podobny.

 14. Zerohero said

  No, żeby nie było, bo obrażalskich nie brakuje. Wiem, sam będę starcem, dla dzieciaków już pewnie jestem. Jest cała masa ludzi sędziwych których szanuję. Tylko te staruchy głosujące na PIS i traktujące tą okrągłostołową partię lepiej niż ojczyznę – oj, tych nie cierpię.

 15. Jan said

  Ad. 14 Pan Zerohero
  ” ……oj, tych nie cierpię.”
  Oni czują się dowarościowani należąc do ” kościoła toruńskiego”, który jest gorszy od ”lagiewnickiego”.

 16. Joe said

  Zdobywaniem zaufania Mas byla” okazja” przydzielania miejsca NA MULTIPLEKSIE…”Udalo sie PO mistrzowsku i zgodnie z zyczeniem PiS ciulow…Czy w innym kraju bylaby taka komedia mozliwa???Zapytajcie Putina.

 17. Antyszajsmen said

  Przydzielenie temu radiu miejsca na multipleksie było najważniejszym wydarzeniem wszechczasów dla ojca tadeusza. Teraz michalkiewicz mu sprzyja dla forsy. Szkoda jego felietony tutaj wklejać i miejsce marnować. Zauważcie, że nigdy nie mówi jak jest i jak ma być, tylko pieprzy, co wszyscy wiedzą. Ubarwiacz zwykły. Zawsze się Polacy muszą na jakąś osobę orientować, zamiast szukać wedle doktryny, to szukają osoby.

 18. bv said

  Ojciec Tadeusz Rydzyk ma wielka słabość do mamony stąd taktyczne małżeństwo z kalksteinem.Liczy,że po dojściu PIS do władzy dostanie dofinansowanie na swoje projekty.

 19. Griszka said

  @4
  Kłamliwy przekaz niestety już poszedł w eter a u nas w łże-mediach nie będzie nic prostowane. Dzięki za ten wpis.

 20. Griszka said

  @12
  Myślę, że zbyt surowo Pan ich ocenia. Ci emeryci słuchają tylko tego medium. Nikt ich nie uświadomi, że jest ono nasycone propagandą, także antykatolicką. Niestety wystarczy często wychwalać JP II i już wielu ludzi na prawicy traci rozum. To w Polsce zjawisko dość powszechne.
  Ja widzę, że ci 20 latkowie od PO i Palikota są jeszcze bardziej ogłupieni, bo ci w przeciwieństwie do swoich dziadków mają dostęp do internetu i możliwość weryfikacji poczynań swoich partyjnych idoli.

 21. adsenior said

  ad.12 W każdej grupie wiekowej można znaleźć „bezmózgowców”, co to swoje poglądy opierają na przeczytanych czy wysłuchanych komentarzach. Również tego typu postawy spotyka się pośród wszystkich zwolenników formacji politycznych. Na koniec, niedługo „strzeli mi 70-tka”, nie uważam, że wiek spowodował to, iż pozbawił mnie własnego osądu, otaczającego świata. Bardzo często moje poglądy, są sprzeczne do większości poglądów wyrażanych na forum, w którym uczestniczę. Zarzuca mi się, że jestem, raz komuchem raz katolem, no ale stwierdzam, że duża część uczestników forum, zamiast głosić swoje zdanie, lubi oceniać zdanie innych i ich postponować!

 22. Marucha said

  Re 21:
  Ktoś Panu zarzucał, iż jest katolem? To chyba na innym forum.

 23. Moderator Srul Cenzurstein said

  żyjemy w kręgu kultury judeochrześcijańskiej.

  Judeochrześcijaństwo to zespół zasad według których – zdaniem żydów – powinien żyć chrześcijanin.

  Nacisk w judeochrześcijaństwie kładzie się na kilka głównych „memów” – 1. branie na siebie krzyża 2. znoszenie ucisku w ciszy i pokorze 3. wybaczanie swoim wrogom i modlenie się za nich 4. nadstawianie drugiego policzka 5. oddawanie ostatniego płaszcza 6. pokora i ubóstwo 7. tolerancja dla wszystkiego i wszystkich 8. liczenie na sprawiedliwość po śmierci. Lista jest dłuższa, ale główne hasła programowane są milionami powtórzeń. – See more at: http://coryllus.pl/?p=1167#comment-49488

 24. Zerohero said

  Re 18

  Trzeba przyznać, że ludzie chcący stawić czoła antyklerykalnej histerii sami dali się zapędzić w dość niepewne rejony. Pewne środowiska puszczały kaczki dziennikarskie typu Maybach, pałac itp. więc ze strony wiernych szła kontra. Wierni w tej kontrze troszkę się zapędzili i gablotę za grubo ponad 200tys złotych zbywają wzruszeniem ramion. Nie jest to może Maybach, ale jakieś 2-3 razy więcej niż można było wydać na całkiem porządny samochód. Za 120tys można sobie naprawdę dogodzić wykończeniem, właściwościami jezdnymi i bezawaryjnością. Po co więcej? Pamiętam jak Rydzyk zapytany o drogie samochody zażartował, że przecież nie będzie jeździł na osiołku. Wg. mnie była to bardzo chamska, cyniczna odpowiedź.

  Ja nie z tych co sie jarają szopką wyczynianą przez Franciszka – ten to obnosi sie jakimś padłem, chyba 30 letnim Fiatem o ile pamiętam. Nie wypominam też ludziom jak wydają własne pieniądze. W przypadku ojca Rydzyka granica między własnym a nie własnym jest dość płynna. Powinien sie miarkować.

 25. Griszka said

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9180

  Szok. Gazeta Jerozolimska, która uchodzi za krynicę prawdomówności, ma nadal w swojej stopce redakcyjnej nazwiska ks. Isakowicza i Rafała Ziemkiewicza.
  I takie glisty dziennikarskie próbują ustawiać wszystkich wokół do pionu albo prawią umoralniające kazania na temat propagandy moskiewskiej.

 26. Zerohero said

  Komentarz Wrzodaka pod wpisem na Neonie:

  Niestety, ale upadamy bardzo szybko jako Naród. Tak jestesmy zaślepieni tym zachodem, że w imię wszelkiej maści złodziejom jesteśmy w ich interesie życie oddawać. W zeszłym tygodniu w Łodzi była pani prof. Pawłowicz na spotkaniu otwartym, była pełna sala ludzi w zdecydowanej większości słuchaczy RM. Pani Poseł, mówiła bardzo dobrze o sprawach moralnych i zagrożń wynikających z lansowania ideologii gender, ale zeszła pózniej na temat Rosji no i język taki jak sponsorów Majdanu, język taki sam jak Michnika, Bartoszewskiego, Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego, Sikorskiego, czyli w sprawach zasadniczych dla przyszłości Polski nawet pani Pawłowicz nie rozumie o co chodzi bandzie zydomasońskiej na Ukrainie.
  Kiedy wstał jeden starszy Pan i zwraca jej grzecznie uwagę, że Pani Poseł nie ma wiedzy w tej sprawie, słuchacze RM o mało go nie pobili, tak są nafaszerowani kłamstwem sączonym w mediach toruńskich – jeśli chodzi o plitykę. Budowanie w taki sposób z ludzi dobrych czyli słuchaczy RM jedności narodowej to nic innego jak tylko sianie strasznej anarchii, to na rękę jest wszelkiej maści zdrajcom.

  Ktoś tu chciał głosować na Pawłowicz 🙂

  Nie byłem na NIE, ale przesztrzegałem że porządna Pawłowicz jako lokomotywa wyborcza wciągnie do sejmu nieporządnych kolegów. A co wyszło? Że to też cwaniara, która po prostu łapie wyborców na lep „słusznych poglądów”. Pokrytykuje Unię, pokrytykuje gender, a potem zapędzi ludzi od poszerzania geopolitycznego panowania UE na Ukrainie. No i będziecie mieć globalną Unią z globalnym gender. Albo jest to osoba nieuczciwa albo wyjątkowo głupia. Takiej niekonsekwencji nie można inaczej tłumaczyć.

 27. Zerohero said

  Kiedy wstał jeden starszy Pan i zwraca jej grzecznie uwagę, że Pani Poseł nie ma wiedzy w tej sprawie, słuchacze RM o mało go nie pobili

  Starcy ze spotkań partyjnych RM i pogadanek Macierewicza przypominają zombi. Są głupi i agresywni. To nie pierwsze takie doniesienie. Widziałem film na którym jakiś naiwny chłopaczek chciał polemizować ze zwolennikami Macierewicza – ja nie wierzę w „zamach”, ale chłopaczek polemizował z pozycji bardzo naiwnych – mniejsza z tym. Widownia zatrzęsła się jakby szykowała sie do linczu. Sam Macierewicz musiał ich mitygować. To są zwykłe dzikusy.

  kwiaciarka to jak widać dno umysłowe. A jak sie zachowuje staruszka? Rzuca wyzwiskami, krzyczy, szczęka jej wypada z gęby. System partyjny robi z ludzi bezmyślnych dzikusów. Kiedyś jeszcze myślałem, że dotyczy to jednej części, ale proces odczłowieczania obejmuje obie strony.

 28. Rysio said

  re 11. Adsenior – cieszy że w końcu przejrzałeś na oczy.

  W Nowy Dzienniku online nie ma miejsca na komentarze.
  A komentarze to wsapniała rzecz.

  Jeden dobry komentarz potrafi rozwalić cały misternie zbudowany kłamliwy artykuł.

  Ja zawsze sprawdzam na początku czytania artykułu czy są pod nim komentarze. Jeżeli nie ma na nie miejsca to nie tracę czasu na czytanie tej propagandy.

  🙂

 29. Rysio said

  Nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe.

  🙂

 30. Z Miasta said

  żydokomuna stała się żydoprawicą, czyli kolejna żydowska hucpa na ogłupionym narodzie polskim…

 31. jowram said

  UE nie wypuściła przewodniczącego Rady UE Hermana Van Rompuya do Moskwy – poinformowało biuro prasowe MSZ Rosji.
  Według danych resortu polityki zagranicznej, Rompuy chciał poznać stanowisko Rosji w sprawie Ukrainy z pierwszej ręki.
  “Przewodniczący nie został jednak wypuszczony do Moskwy. Przez swoich. Po co ma poznawać prawdę, skoro decyzja i tak została podjęta” – czytamy w komunikacie.
  “Teraz pojawiła się nowa lista sankcji – osób nie mogących wyjeżdżać z UE do Rosji. Zrządzeniem losu jako pierwszy na tę listę został wpisany sam przewodniczący Rady UE” – oświadczyło MSZ.

 32. zofia said

  Mysle,ze ten „katolicki glos” powinnien zamilknac jesli po odmowieniu modlitwy rozancowej przemawia ks Rydzyk do prostych ludzi slowami takich osobnikow jak: Anna Zechenter, Filip Frąckowiak,dr Tomasz Korczyński,ks. Krzysztof Czapla, mec. Janusz Wojciechowski czy prof Marczuk.
  Mam pytanie do ks. Rydzyka czy znana jest mu poboznosc i religijnosc tych „katolikow”?
  To co glosza te osoby jest przynajmniej nienawiscia a dawanie mozliwosci gloszenia osobistych pogladow jest duza nieroztropnoscia prosze ks.
  A oto przyklady z dzisiaj: ” Putin oficjalnie anektuje Krym i drwi z całego świata…
  To już nie jest Hitler z 1938 roku, który jeszcze paktował w Monachium akceptację dla swoich działań.
  Putin już nie paktuje, tylko bierze, co chce.
  To jest Hitler z 1939 roku, gdy już bez paktowania zagarniał Kłajpedę i Czechy. I to jest Stalin z 1939 roku, gdy ochraniał ludność ukraińską i białoruską przed wyzyskiem polskich panów”
  slowa katolika mec. Janusza Wojciechowskiego

  „Natomiast Rosja jest krajem, z którego wypływa wielkie zło – wojny, prześladowania, dręczenie sprawiedliwych, przez nią całe narody zniknęły z powierzchni ziemi. Aby przerwać lawinę nieszczęść wypływającą z tego kraju, należy szukać ratunku właśnie u Najświętszego Serca Maryi”.
  slowa ks. Krzysztofa Czapla SAC, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego

  „Barbarzyńcy postsowieccy przyciągną do swojej szajki bandytów z innych reżimów i odchudzą w mig nihilistyczny świat konsumpcjonizmu.
  Na Ukrainie. Tatarzy są napadani i torturowani. Świadkowie na miejscu ostrzegają przed eskalacją przemocy wobec mniejszości etnicznych i religijnych”
  slowa katolika dr Tomasza M. Korczyńskiego

  „Putin podnosi rękę na Ukrainę „w obronie Rosjan” przed „faszystami” z Kijowab aby Odbudować „naród radziecki”, a Zachód ani drgnie z miejsca. Taką właśnie operową konwencję przyjął Zachód wobec rosyjskiego zagrożenia. Pogrozi, podeśle kilkanaście samolotów do Polski i na Litwę, przeprowadzi „rozmowy dyplomatyczne”… Co się stanie, gdy Krym nie zaspokoi apetytów Moskwy? Nadejdzie kolej na ostateczną rozprawę z Ukrainą.
  Zachód nie chciał wiedzieć i pamiętać, że dawny pułkownik KGB swoją drogę na Kreml usłał trupami”.
  slowa katoliczki Anny Zechenter

  Na podstawie jakich zrodel daje im ks. mozliwosc glosic taka „prawde”? Czy na podstawie nauczania KK?
  Jeszcze jest jedna dwulicowosc tego jedynego katolickiego medium. Przy kazdej okazji katolickim sluchaczom przypominnany jest zbrojny zabor ziem polskich przez Stalina 17 Wrzesnia 1939r zg. z historyczna prawda.
  Dzis Sz. ks leje lzy z powodu Ukrainy zamiast modlic sie za Polakow, ktorzy tak kochaja Lwow, ze zostali tam aby swiadczyc , ze to byly polskie ziemie.
  To moze nalezy podziekowac Stalinowi, ze dal Ukraincom te ziemie polski Lwow A moze niech ks wystapi do polskiego rzadu aby biednym Ukraincom dac ziemie i Przemysl i jeszcze kilka kosciolow?
  Przeciez Wielka Dostatnia Ukraina to Testament L Kaczynskiego, ktory wraz z PiS i J Kaczynskim Sz.ks realizuje.

 33. błysk said

  Jest to Radio i Nasz Dziennik jako tuby antyrosyjskiej propagandy. Każdego dnia sączy się słuchaczom i czytelnikom nienawiść do Rosji. I właściwie to nie ma innej propagandy. Stąd nic dziwnego ,ze słuchacze reagują w ten ,a nie inny sposób. Bo nie maja dostępu do innych źródeł informacji.Coś z tym trzeba zrobić . Proponuje dzwonić do Radia Maryja w czasie rozmów niedokończonych i próbować przedstawiać inny punkt widzenia.Między innymi mowić,ze przecież Majdan i obecny tak zwany rzad ukraiński , to banderowcy , na czele z tak zwanym premierem Jaceniukiem.

 34. Luxeuro said

  Jak Rusofoby są zwalczani w Demokratycznej Ukrainie

 35. adsenior said

  ad.28 Szanowny Panie, ja przejrzałem na oczy, gdy skończyłem 30 lat, był to głęboki PRL. Kto mnie znał w tamtych czasach, to wie, że NA BOJÓWKI „ROBOTNICZO CHŁOPSKIE” PAŁUJĄCE STUDENTÓW NP. W MARCU 1968, MÓWIŁEM „WOJSKO PARÓWKOWE”, bo przed i po „pałowaniu, dostawali parówkę i bułkę, na ZSRR, nie mówiłem inaczej, niż soviety i oczywiście do PZPR-u, nigdy nie należałem. Co do Rydzyka, z większością jego poglądów się zgadzałem i zgadzam, ale tego jak mu „odbiło” w sprawie kijowskich rezunów, nie mogę zrozumieć!

 36. Marucha said

  Re 35:
  Naszemu Dziennikowi i Radiu Maryja nie odbiło dopiero w związku z Ukrainą.
  Od wielu lat, systematycznie, reprezentują stanowisko antyrosyjskie, na często żenującym poziomie, godnym niedorozwojów z Onetu..

 37. Luxeuro said

  Ad. 34 – 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
  Jak na ironię, Miroshnichenko (ten z kucykiem) jest członkiem nowej komisji parlamentarnej w sprawie wolności słowa.

 38. Anka said

  „Czy Ojciec Tadeusz Rydzyk tego nie widzi, czy może ma inne zadania i stosuje podwójne standardy w swojej drodze kapłańskiej.”

  widzi, widzi….
  Tylko ma nadzieję, że w ten sposób uratuje swoje dziecko- RM
  A to nieprawda!
  Na kłamstwach i przemilczeniach niczego nie zbuduje, na próżno się trudzi.
  Ale kto ma na tyle odwagi by to jemu wygarnąć??
  Kaczyński manipulator czy reszta klakierów?

 39. RomanK said

  Drodzy Panstwo..wasze oburzenie i obbbbzydzenie..swiadczy o powolnej ewolucji spolecznosci …wielu spolecznosci w Polsce.
  Nie uzywam slowa narod…bo w Polsce nie ma juz Narodu Polskiego, jest w to miejsce wiele spolecznosci polskich utozsamiajacych sie oczywiscie po swojemu z narodem polskim – czy uwazajcych za takowy..ale to tylko identyfikacja na falszywych papierach.
  Na przykladzie prof Pawlowicz..kazda grupa ma swoja wlasna tozsamosc narodowa i swoja wlasna wiedze i swoja wlasna opinie,do ktorej ma niezbywalne, ekskluzywne i wylaczne prawo….i nienawisc do wszystkich innych wokol, za wyjatkiem wybranych czyli tych co sie z nami zgadzaja bez drobych nawet roznic. Najwieksza do tych -co nie klekaja na obydwa kolana,przed beretka i nawet czyrak na kolanie nie jest usprawiedliwieniem:-))_)
  Stan dyssypacji wiezi narodowej w Polsce osiagnal stopien porownywalny z Ukraina, czego najlepszym przykladem jest pan Kowal…i jemu podobni popisdzielcy…
  Taka jest rzeczywistosc , czy sie to komu podoba, czy nie…owszem mozna to zmienic..ale narazie sie na nic takiego nie zanosi.
  Panstwo tzw polskie jest odpowiedzialne za ten stan oczywiscie przy wspolodpowiedzialnosci Episkapusia Polskiego..ale najwieksza wina ponosimy wszysyc Polacy. Bez wyjatkow! Zadnych!
  Na pytanie …BYC, albo NIEBYC?…musi odpowiedziec sobie kazdy sobie samemu…w ciszy i spokoju wlasnego domu patrzac na wlasna rodzine…badz w lusterko.

 40. JO said

  ad.38 ”
  Nie uzywam slowa narod…bo w Polsce nie ma juz Narodu Polskiego, jest w to miejsce wiele spolecznosci polskich utozsamiajacych sie oczywiscie po swojemu z narodem polskim – czy uwazajcych za takowy..ale to tylko identyfikacja na falszywych papierach.” – Roman K

  Tak wlasnie – nie ma Narodu Polskiego, sa tylko ogniska Narodu Polskiego – pozostalosci po Narodzie Polskim

 41. Zerohero said

  Re 38

  On niczego nie chce ratować. Ma rozpisaną rolę. Michnik robi zombich ze swoich czytelników, a Rydzyk robi zombich ze swoich słuchaczy. Na wejściu dostają tabula rasę, często ludzi wartościowych, krytycznie myślących – na wyjściu wychodzą odmóżdzone automaty.

  Fałszujemy rzeczywistość, stawiając niekiedy znak równania między okupacją niemiecką i sowiecką. Niemiecka robi z nas bohaterów, a sowiecka robi z nas gówno. Niemcy do nas strzelają, a Sowieci biorą gołymi rękami. My do Niemców strzelamy, a Sowietom wpełzamy w dupę. To nie jest więc żadna analogia, lecz odwrotność.
  Józef_Mackiewicz

  Dziś z Polaków gówno robi reżim demoliberalny a w swojej perfekcji przebił komunę. Za komuny zdarzały się takie wypadki jak „Hubal”, a teraz tylko „pokłosia” i gloryfikacje projankeskich sprzedawczyków. Reszta to głupawe seriale.

  Jak się zachowuje wierny czytelnik Szechtera? Jak się zachowuje osobnik bezkrytycznie słuchający ojca dyrektora? Jak człowiek-gówno. Te ludzkie gówno zaraz będzie zacierać ręce na myśl o wojnie atomowej! czujecie ten smród?

 42. Ość said

  Panowie, Panowie. Radio nie ma ryja tylko głośnik.

 43. .

 44. .

 45. marta15 said

  Ojciec Rydzyk i jest tuba masonsko-zydowskiej sekty watykanskiej.
  Robi bardzo dobrze robote V kolumny odmozdzajac i tak juz mocno odmozdzone lepetyny polskich „katulikuf”.

 46. marta15 said

  „..Wbrew przypuszczeniom politologów, którym wydaje się, że potrafią objaśniać wydarzenia polityczne, a nawet je przewidywać, najlepszymi specjalistami od przewidywania są poeci.
  Weźmy na przykład takiego Adama Mickiewicza, który w „Panu Tadeuszu” wszystko przewidział.
  Wszystko – to znaczy nie tylko wybuch amerykańsko-rosyjskiego konfliktu nie tyle o Ukrainę, bo – jak wynika z podsłuchanej rozmowy asystentki amerykańskiego sekretarza Stanu Voctorii Nuland, która radziła ambasadorowi USA w Kijowie, by „pieprzył Unię Europejską” – przyjęte przez majdaniarzy rozwiązania kadrowe w ukraińskim rządzie, całkowicie pokrywają się z sugestiami pani asystentki, co dowodzi, iż źródło tamtejszej władzy, podobnie jak źródło pieniędzy zasilające Majdan, bije w amerykańskiej ambasadzie, podobnie jak za czasów Stanisława Augusta, biło w ambasadzie rosyjskiej – więc konflikt jest nie tyle o Ukrainę, bo jeśli pani asystentka gotowa jest „pieprzyć” nawet Unię Europejską z Naszą Złotą Panią Anielą,
  to zgodnie z argumentum a maiori ad minus (komu wolno czynić więcej, temu wolno czynić mniej), tym bardziej „pieprzy” Ukrainę.

  Obecna administracja prezydenta Obamy traktuje Ukrainę, podobnie zresztą jak i Polskę, jako rodzaj skarbonki dla rozmaitych grandziarzy i żydowskich organizacji przemysłu holokaustu i Ukraina, podobnie jak nasz nieszczęśliwy kraj, interesuje tamtejszych dygnitarzy przede wszystkim jako rodzaj kija, którym można by walnąć po głowie zimnego ruskiego czekistę Putina za karę za upokorzenie sprawione amerykańskiego prezydentowi w Syrii.
  Jeśli nawet przy tej egzekucji kije się połamią, to mała szkoda – krótki żal – bo przecież prestiż jest ważniejszy. Zatem nie chodzi o Ukrainę, a o podreperowanie prestiżu. ..”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3056

 47. mironik said

  A czy prelengencji nie mają czasem profesur z marxizmu-leninizmu,
  i jakoś tacy wrogowie ruskich a napewno nie zrezygnowali z tych tytułow zdobytych za komuny,
  żeby być konsekwentnym powinni mówić, że są bez wykształcenia albo niepełne-podstawowe

 48. .

 49. marta15 said

  „..W związku z tym niezwyciężona ukraińska armia została postawiona w stan pogotowia zaraz po tym, jak pojawiły się informacje, iż ukraińskie rezerwy złota zostały samolotem przetransportowane do USA.
  Jeśli to prawda, to sytuacja się powtarza; w roku 1990 dzięki tzw. „planowi Balcerowicza”, wobec którego środowisko „Gazety Wyborczej” – jak pamiętamy – „nie widziało alternatywy”, starsi i mądrzejsi finansiści ze wschodniego wybrzeża wydrenowali walory szacowane nawet na 17 mld dolarów, ODZYSKUJAC W TEN SPOSOB środki wyasygnowane w latach 80-tych na WSPIERANIE demokratycznej opozycji w naszym nieszczęśliwym kraju.
  Ukraińskie rezerwy złota szacowane są na ok. 42 ton. Dużo to nie jest, ale w czasach kryzysu nie ma co grymasić.

  Zresztą są precedensy; w książce „Od własnej kuli” napisanej przez trójkę brytyjskich publicystów i historyków „Od własnej kuli” możemy przeczytać, jak to Amerykanie PO BRATERSKU przejęli angielskie złoto, ale to nic, bo np. złoto Narodowego Banku Polskiego jest zdeponowane w Anglii, mimo fałszywych – bo jakże by inaczej? – pogłosek, że Anglicy te depozyty po cichu WYPRZEDAJA – i pewnie dlatego brytyjska Izba Lordów dodatkowo wezwała Polskę do realizacji żydowskich roszczeń finansowych. L’appetit vient en mangeant, zwłaszcza w sytuacji, gdy Henry Kissinger powiada, iż za 10 lat Izrael nie będzie już istniał.
  Skoro czasy takie niepewne, to co to szkodzi na wszelki wypadek zaopatrzyć się w złoto – niechby nawet i ukraińskie? ..”

 50. marta15 said

  „..Zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi pan redaktor Sakiewicz, poza groźnym kiwaniem palcem w bucie niczego zrobić nie może, to jasne – ale podjąć na gruncie tubylczym próbę podporządkowania księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego tzw. świadomej dyscyplinie być może jeszcze może – toteż ją w poskokach podejmuje, zapewne w nadziei, że zostanie zauważona TAM GDZIE TRZEBA.
  Na tym właśnie polega słynna „niezależność”, jaką część opinii publicznej w naszym nieszczęśliwym kraju jest od pewnego czasu nieustannie epatowana. Mamy niezależnych polityków, mamy niezależnych dziennikarzy, którzy albo z niezależnymi politykami, albo w ostateczności nawet między sobą prowadzą „niezależne rozmowy”.
  Wszystko ocieka niezależnością, jak w „Gazecie Wyborczej” – ale podobnie jak u Henry’ego Forda, gdzie można było kupić sobie samochód w dowolnym kolorze POD warunkiem, że był to kolor czarny – niezależność ta jest surowo podporządkowana tzw. świadomej dyscyplinie, w następstwie której wszyscy niezależni śpiewają z tego samego klucza.
  Gdyby nas tak nie zapewniali o swojej niezależności, podejrzewalibyśmy, że ktoś jednak nastraja im te niezależne pozytywki, ale ponieważ są niezależni, to takie podejrzenia byłyby niegrzeczne. …”

 51. MatkaPolka said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/refleksje-lekturze-gorzkiej-prawdy-wiktora-poliszczuka-pozostalych-ksiazek-autora-matka-polka-2014-03

  Refleksje po lekturze „Gorzkiej Prawdy” Wiktora Poliszczuka i pozostałych książek autora.

  NIE ZROZUMIEMY współczesnych wydarzeń na Ukrainie bez odniesienia do nie tak dawnej przeszłości.Bez odniesienia się do mordów i rzezi Polaków, Ukraińców, Rosjan i Żydów przez zbrodnicze formacje UPA i SB (Służba Bezpeky) i innych organizacji Ukraińskich na Wołyniu i w Galicji w latach 1943/ 1944, a także po II wojnie światowej, z rąk ukraińskich band i rezunów  na tych terenach zginęło nie mniej niż 120,000 Polaków, 80,000 Ukraińców, ok. 50,000 Żydów, a także nieokreślona ilość Rosjan

  Bandera Bandera Bandera

  Stopien za-banderyzowania Polski jest b.duzy
  Akcja „Wisla” byla z inicjatywy OUN UPA – po to aby przeniknac niepostrzezenie do Polski

 52. marta15 said

  a tymczasem Korwin Mikke gada bardzo do rzeczy.
  Frondula od srula i banderowca o malo ataku serca nie dostanie.
  http://www.fronda.pl/a/janukowycz-to-legalny-prezydent-pis-to-rusofoby,35600.html

 53. AlexSailor said

  Ad. 12 @Zerohero

  Co do armii może Pan mieć rację.
  Bardzo pożyteczne przypuszczenie.

  Co do emerytów zaś odurzonych RM, to niezupełnie.
  Zaproszony gość mówi co chce i daje świadectwo o tych, co go zapraszają.
  Niezaproszony gość mówi jeszcze więcej.
  Tendencyjne w tonie TVP informowanie w pewnych kwestiach też o czymś świadczy.

  Ale i tak jest na plus.
  Gdyby nie słuchali RM i nie oglądali TVTrwam, to prałoby im mózgi PR i PTV, a także Polsaty i TVNy.
  Efekt jeszcze gorszy.

  Zabieranie dowodu.
  Hm.
  Już jedni, którzy chowali babci dowód, na tym się przejechali.
  Moim skromnym zdaniem, lepiej, by się żarli o stołki POPISowcy (o w kwestiach zasadniczych różnić się nie będą) niż miałaby rządzić jedna banda z małymi transferami.
  Niestety obecnie brak alternatywy, bo każda cięta jest w zarodku.

 54. beri said

  .

 55. JO said

  ad.52. Zawsze Zyd ma innego Zyda , ktory w razie czego mowi cos przeciwnego. Niech Pani tu nawet nie wspomina o Mikke..

 56. veri said

  23. @ Moderator Srul Cenzurstein

  Kiedy tu pisalem, ze chrzescijanstwo jest produktem czysto zydowskim, spreparowanym w celu podporzadkowania sobie gojow pod zachecajaco brzmiaca nazwa ewangelizacji ( wg tych, m.innymi wymienionych zasad ) to Szef krzywo na mnie tu patrzyl ! 🙂

  ps. Szefa prosze o usuniecie poprzedniego, z mylacym nickiem wpisu 🙂

  Nie rozumiem, jakiego wpisu. – admin

 57. marta15 said

  tutaj przyklad jak V kolumna ukryta pod nazwa tradycjonalisci dziala oglupiajac niby tradycyjnych katolikow.
  To jest tzw ATT ( anti-tradition-traditionalists).
  http://www.traditioninaction.org/HotTopics/i99ht_057_Thanks.html

 58. veri said

  55. @JO

  To stara sprawdzona przez nich metoda … ojciec u „wladzy” a syn w „opozycji”

 59. Zenon K. said

  W szeregach antyrosyjskich podżegaczy zwiazanym z radiem Rydzyka jest prof.”Andrzej Nowak” (dałem w cudzysłów, ponieważ mocno podejrzewam, że kiedyś nazywał się inaczej- ba, z tymi rysami! 😀 ). Jedynym od lat zajęciem pana profesora jest ciagłe udowadnianie, że Polska i Rosja mają całkowicie sprzeczne interesy narodowe, wykluczajace jakiekolwiek porozumienie w jakiejkolwiek, najdrobniejszej nawet sprawie. Nieważnym jest dla niego przy tym kształt i kondycja Rosji (czy jest nią Wielkie Księstwo Moskiewskie, czy Rosja carska, czy demokratyczna, bolszewicka, ZSRR lub Federacja Rosyjska), sytuacja polityczna, relacje gospodarcze, itd.
  Zadałem sobie trud przeanalizowania szczegółowo kilku jego filipik, z niewiadomych mi względów określanych mianem wykładów. Człowiek ten nie zasługuje na jakikolwiek tytuł naukowy, ponieważ kpi sobie całkowicie z naukowych metod, stosowanych przez rzetelnych historyków. Można przyjrzeć się promotorom jego kariery i instytucjom dajacym mu nagrody. Niespodzianek nie bedzie, jak sadzę.

 60. 25godzina said

  No i co z tego? Wiadomo o tym od dawna. Zamiast powtarzać w kółko to samo trzeba zakładać swoje rozgłośnie, choćby tylko internetowe, łączenia przy pomocy skajpa a transmisje na żywo przy pomocy YT.

 61. Zenon K. said

  re:60
  Proszę założyć takowe, chetnie wystapię, mam niezbęne kwalifikacje, a trema przechodzi mi najdalej po trzecim zdaniu.

 62. Jan said

  Ad 32 Pani Zofia

  Zwraca Pani uwagę na to co chyba mało słuchaczy pojmuje. Jak można łączyć łgarstwa i manipulacje z modlitwami, modlić się a zaraz kłamać obojętnie czyimi ustami..
  Dyrektor rżnie głupa na całego, gardząc Polakami i prawdą nadużywa niegodziwie imienia Marki Bożej.
  Wydaje się w miarę oczywistym co reprezentuje RM. O d samego początku, mimo kamuflowania przez pewien okres była to tuba żydo – korowskiej prawicy. Od 80 roku korowcy dążyli do polaryzacji, podziału w społeczeństwie na dwie grupy – solidarnościowcy super patrioci pozostali komuniści wrogowie, na antenie każdego dnia było to wbijane w głowy, ostatnimi laty ewolucyjnie przekształcane na zwolenników platformy i pisu z analogiczną konotacją.
  Co za koszmarna moralność wyciągać grosze od babć i dziadków, w zamian karmiąc plewami banialuków, kłamstw, bełkotliwych wywodów i codziennej paplaniny Jana Pawła o mało co nie świętego.

 63. 25godzina said

  @61 http://www.youtube.com/user/WierniPolsce1/videos?flow=grid&view=0

 64. AlexSailor said

  @MatkaPolka

  „Stopien za-banderyzowania Polski jest b.duzy”

  Bez wątpienia i wiadomo o tym od dawna.
  Tylko nasuwa się pytanie.
  Skoro działając w tak niekorzystnych warunkach banderowcy zdołali „za-banderyzować” Polskę, to dlaczego Polacy, środowiska patriotyczne, narodowe, nie zdołały Polski „za-patriotyzować”, spolonizować.
  Dlaczego choćby nie udało się zapobiec „za-banderyzowaniu”, np. konkretnie, dlaczego miron sycz jest w posłem.
  A nie jest on sam.

  „Akcja “Wisla” byla z inicjatywy OUN UPA – po to aby przeniknac niepostrzezenie do Polski”
  Przypisywanie oun upa takich wpływów, że były w stanie zainspirować akcję Wisła, uważam za niepoważne.
  Poza tym Akcja Wisła rozwiązała sprawę band upa w zasadzie.

 65. Listwa said

  @54 beri
  RM to obcy głos w twoim domu, ale to nie powód żeby chrześcijaństwo podważać.
  I nie myl katolicyzmu , tory, mozaizmu z judeochrześcijaństwem.

  @ 23 Moderator Srul Cenzurstein napisał prawdę, to są wypaczenia postaw, ale nie podczepiaj swych „pcheł” z tej okazji korzystając.

 66. marta15 said

  sakiewicz i jego niby polska gazeta tez jest zwolennikiem sekty watykanskiej 2.
  moze niektorzy w koncu zaczna cos kojarzyc.
  rydzyk ,zwolennik V-2 ,za majdanem, sakiewicz ,zwolennik V-2 ,za majdanem, tradition-in-action ,czyli falszywi tradycjonalisci –za majdanem.

  http://www.gazetapolska.pl/gazeta-polska/kosciol-wiara

 67. NICK said

  Ad.62. Re. 32.
  Wypunktowane. Dokładnie!
  Lecz. Pisałem. Ta część społeczeństwa, będąca pod wpływem toruńskich mediów, tam się uczy.
  A część z nich jest przygotowana do Waszych nauk.
  Pomóżcie im. Cierpliwie.
  Wiecie jak!

 68. Boydar said

  „… Dyrektor rżnie głupa na całego, gardząc Polakami i prawdą nadużywa niegodziwie imienia Marki Bożej …”

  Panie Janie (62), po przeprowadzeniu badań klinicznych przez bolka, okazało się, że jednak „da się”.

 69. Zenon K. said

  Re:63
  Czy jeden z panów na filmie nie startował przypadkiem w wyborach z listy PiS?

 70. Jan said

  Ad 66
  ”… tradition-in-action ,czyli falszywi tradycjonalisci”

  Przed fałszywymi tradycjonalistami niech nas uchroni ktokolwiek by to był, aby tylko ptrafił. i chciał.

 71. Mc'Jaweli said

  Ple ple ple… ple ple!

 72. Zerohero said

  Re 56, Veri

  Może Pan taką teorię wyznawać, ale czy godzi się wchodzić na blog katolicki i ją lansować w komentarzach na tym właśnie blogu? Czy godzi się dziwić „krzywym spojrzeniom” gospodarza? No…DROGI PANIE! Proponuję zastanowić się jakie tematy ma Pan z gospodarzem wspólne i na nich sie skoncentrować.

  Przypominam też, że talmudyczna nienawiść do chrześcijaństwa nie wzieła się znikąd. Był czas, że Watykan był niezależny, a Święta Inkwizycja wywiązywałą się ze swoich zadań. Dopiero w XX wieku doszło do judaizacji Kościoła.

 73. Boydar said

  Chyba trochę Pan nie na bieżąco Panie Mc’Jaweli, chyba. Bo jeśli Pan piszesz „stamtąd”, to różnice czasowe faktycznie mogą być.

 74. Mc'Jaweli said

  Ple ple ple? Ple ple!
  Ple…

 75. Marucha said

  Re 65:
  On tu nie przyszedł podyskutować i czegoś się dowiedzieć – ale żeby zrobić kupkę.

 76. maasteer said

  Na Onecie takie toto się pojawiło:

  Przedstawiciel Rosji w Radzie Europy: w skład naszego kraju „powrócą” kolejne ziemie

  Rosja już wkrót­ce bę­dzie chcia­ła się­gnąć po ko­lej­ne te­ry­to­ria? Taką wizję roz­ta­cza przed­sta­wi­ciel Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej w Ra­dzie Eu­ro­py Roman Ko­ko­riew. Na swoim pro­fi­lu na Fa­ce­bo­oku za­po­wia­da on, że w skład jego kraju „po­wró­ci” nie­dłu­go Moł­da­wia, Ukra­ina, po­zo­sta­łe re­pu­bli­ki ZSRR, a także Fin­lan­dia i Pol­ska. Zrzu­ty ekra­nu z pro­fi­lu ro­syj­skie­go dy­plo­ma­ty opu­bli­ko­wał ser­wis obzorevatel.​com.
  ———————————————————
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przedstawiciel-rosji-w-radzie-europy-w-sklad-naszego-kraju-powroca-kolejne-ziemie/ljy8g

  Czyżby dalszy ciąg antyrosyjskiej histerii?

 77. Tym razem bardzo późno włączam się w dyskusję, więc niewiele mam do dodania, jako że prawie wszystkie istotne wątki zostały już w niej poruszone. Niemniej dodam kilka uwag, Dziwię się niezmiernie niektórym dyskutantom (bez wymieniania ich z nazwy), że dopiero teraz pojęli, do jakiego stopnia rusofobiczne jest Radio Rydzyk (takiego własnie zamiennika proponuję tu używać, by nie kalać dalej imienia NMP!), że to posłanka Pawłowicz to zwykła „cwaniara”, pozująca na Polkę-konserwatystkę itd.
  Jak już to zwykle bywa, najcelniej, najdosadniej, a przy tym, co jest dużym plusem, dosłownie w kilku zdaniach scharakteryzował problem sam p. Gajowy (kom. nr 36).
  Muszę się w tym miejscu pochwalić (choć to w sumie nie powód do chwały), że byłem świadom tej sytuacji już od co najmniej jakichś 5-7 lat.
  Zaś od 2010 r. dźwigam zresztą jej brzemię boleśnie na samym siebie. Otóż, tak się stało, że w maju tegoż roku spadło na mnie zadanie przejęcia kierownictwa redakcji ambitnego pisma społeczno-politycznego pod nazwą NOWY PRZEGLĄD WSZECHPOLSKI (wydawca akurat zmarł, a dotychczasowa pani redaktor naczelna straciła już wszelkie życiowe możliwości kontynuowania dalej tej misji (pełniła ją społecznie dobre ponad 10 lat). W tej sytuacji alternatywą była tylko likwidacja pisma – dodam tu pisma nawiązującego do Przeglądu Wszechpolskiego Dmowskiego i Popławskiego, na co, jako prezes patronującej mu organizacji politycznej nie mogłem pójść, chociażby tylko od strony moralnej.
  Z wielkim trudem wypuściliśmy numery 2010, dokładając wszelkich starań, by m.in. możliwie jak najrzetelniej odnieść do kwestii katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Mieliśmy, na czele z piszącym te słowa, naiwną wiarę, że cały zestaw rzeczowych argumentów trafi do rozumu i serc czytelników. Nie twierdzę przy tym , że wszystkie wysunięte hipotezy i supozycje były celne, jednak, ogólnie biorąc, nie musimy się dzisiaj żadnego z wypuszczonych wtedy tekstów wstydzić.
  Jakież było nasze niemiłe, przykre zdziwienie, gdy w roku następnym połowa dotychczasowych abonentów (darczyńców) zerwała z nami wszelkie kontakty, a co poniektórzy gorliwsi poodsyłali nawet jej „niepoprawne toruńsko” egzemplarze, z uzasadnieniem, że nie życzą sobie dalszego przysyłania „agenturalnych szmat”. Była to prosta konsekwencja i pokłosie tego, że wcześniej gazeta była wielokrotnie reklamowana w RM (czy też Radio Rydzyk) przez poprzednią redaktor naczelną przy okazji różnych prelekcji historycznych i stąd słuchacze tejże rozgłośni stanowili na tamtą chwilę większość jej czytelnik. zadziałał, jak łatwo się domyśleć, bardzo prosty mechanizm: skoro Wielebny ojczulek orzekł, po pewnym zresztą zawahnięciu się w tej kwestii, że BYŁ ZAMACH, to jakim prawem kilku chłopków z przysłowiowej Koziej Wólki sugeruje, iż mogło być inaczej – sama argumentacja się nie liczy i w gruncie rzeczy nawet w nią nie wchodzimy.
  W roku kolejnym problem jeszcze się pogłębił i teraz zmuszeni jesteśmy w zasadzie odbudowywać pismo od początku, odwołując się już do całkiem innego gatunku czytelników. Piszę to nie tyle tytułem jakieś reklamy, co praktycznego zobrazowania i potwierdzenia skali problemu. A kto chce sprawdzić, czy NPW coś, warta, czy faktycznie nadaje się tylko na śmietnik, nie wejdzie na jego stronę internetową!

 78. W nawiązaniu do powyższych refleksji (dość w sumie smutnych w swej zawartości!) pozwolę sobie dorzucić kilka linków:
  http://npwmag.pl/archiwum/2010/1-2-3.pdf
  http://npwmag.pl/archiwum/2010/4-5-6.pdf

  I ewentualnie kolejne numery, gdzie coraz bardziej precyzowaliśmy stanowisko, niestety bez specjalnego poklasku otumanionych odbiorców…

 79. Rysio said

  re 35. Adsenior – mów mi Rycho!

  🙂

  Adsenior – nie mogłeś przejrzeć na oczy jak miałeś 30 lat, bo dałeś się wziąść na plewy Rydzyka jak młody wróbel.

  🙂

 80. Rysio said

  re 36. „…….Naszemu Dziennikowi i Radiu Maryja nie odbiło dopiero w związku z Ukrainą. Od wielu lat, systematycznie, reprezentują stanowisko antyrosyjskie,………..”

  Ja normalnie dostaję rozdwojenia jaźni jak czytam Gajowego.

  🙂

  Jak można tak pisać, mieć tak świetne rozeznanie w sytuacji i jednocześnie nie lubieć mojego ulubionego … ?

  😦

  Nie lubię go, bo właśnie mam rozeznanie – admin

 81. Rysio said

  re 52. No proszę – następny „Misesowiec” Korwin-Mikke stanął na barykadzie po stronie Putina, Rosji, Gajowego Maruchy i ka..pra..la Griszki.

  🙂

  PS. Czy nie czujecie się przypadkiem osaczoni przez wielbicieli mojego ulubionego … ?

  🙂

 82. ojojoj said

  widze ze Rysio juz podpity ?, mam nadzieje ze Rysio nie gania na golasa z korkowcem z jarmarku i butelka whisky po bekjardzie w swoim niu jorku

 83. ojojoj said

  a jezeli chodzi o temat, wlasnie mi sie przypomnialo, pamietacie jak kiedys RM na wykladach probowalo pokretnie wytlumaczyc co ci owi „starsi bracia” znacza i co wogole mial papiez na mysli ? – pamietam ze tak krecili ze az przestalo to bys smieszne a potem stalo sie zalosne

 84. Miet said

  Ad27.
  Ten clip, który Pan podesłał, liczy sobie już wiele lat. Był nakręcony wtedy kiedy z całą mocą walczono z Radiem Maryja i chciano za wszeką cenę ośmieszyć o. Rydzyka i całą LPR.
  Właśnie, szczególnie młodym ludziom wpajano, że gdy będą popierać LPR to będą toczka w toczkę tacy jak ta „moherowa” babcia na tym filmie.
  Niestety to im się udało.

  Potem to już wiemy co nastąpiło – w sytuacji „siła złego na jednego”, o.Rydzyk aby RM jakoś prosperowało musił się przykleić do którejś znaczącej partii – wybrał chyba mniejsze zło i podczepił się pod PIS.
  No i mamy to co mamy.

 85. bogumił said

  Ciekawe

 86. bogumił said

  Ciekawe dlaczego podobnych reportaży nie robią o Kwaśniewskim,Wałęsie,Michniku,Gieremku itp

 87. ojojoj said

  re 87.
  nie dokonca tak jest, to prawda ze te rozne stacje prowokowaly, nawet fizycznie, np. pod klasztorem jasnogorskim co roku to robia, ale z drugiej strony jak taka babcia podkrecona wykladami RM i niedokonczonymi rozmowami w stylu „bij zyda” (jakos o chazarach to radyjko nic nie mowi, a slowo „zyd” nigdy wczesniej nie istnialo), to jak taka babcia ma trzymac nerwy na wodzy? wystarczy gosciu z koszulka tvn-u, nic nie powie, a nawet sie usmiechnie, to i tak dostanie torebka po ryju – i material na oczernianie katolikow gotowy, nawet nic nie trzeba wycinac ani sklejac

 88. Panie Miet (ad. 87): Film, do którego Pan się odnosisz nie ma większego znaczenia z punktu widzenia poruszanego tematu. Na RM (Radio Rydzyk) i przyległości tzw. establishmnetowe media plują zajadle od samego początku, co i rusz nadymały się mocno w jego sprawie władze kościelne, kilka razy grożono nawet jego zamknięciem – zaś krytycznych filmów, artykułów na jego temat wyprodukowano już tyle, że pewnie dałoby się zrobić z tego całą bibiotekę!
  No, i co – ma się cały czas dobrze, a nawet coraz to lepiej. Myślisz Pan, że sam zdeformowany różaniec z czterema częściami i orędownictwo św. „sancto subito” papieża, to sprawiły? Bo ja ośmielam się otwarcie wystąpić z hipotezą, iż to radyjko chodzi od samego początku istnienia (lub prawie od samego początku) na wiadomym sznurku!

 89. Maverick said

  Wszystko wskazuje na to ze Polacy poprostu systematycznie oglupiani zatracili zdrowy rozsadek I sa latwi do manipulacji dla globalistycznej
  kabaly. Zapomnieli tylko ze zydowscy czekisci rozkradli ich kraj, zajmuja najwazniejsze stanowiska w kraju I odgrywaja role kundla ktory szczeka niby w imieniu Polakow. na Rosje, a czekisci I trockisci juz opanowali obie partie USA jako republikanie lubia sie nazywac neokonserwatystami.

  70% Amerykanow nienawidzi obie partie, ale nie maja lepszego wyboru bo media sa w rekach kabaly, Obama podskakiwal ale jak uslyszal ze gdy wplacza sie w zawieruche na Ukrainie zostana zamieniemi w radioaktywny pyl, lucyferkowi Obamie opadla szczeka, tylko jeszcze kundle I sprzedawczyki interesow Polski medrkuja.

  Wojna prawdopodobnie wywolalaby rewolucje w stanach I Obama moglby liczyc tylko na wyprane mozgi chcace wprowadzic stan wojenny, ale latwo im by to nie poszlo rebelia w wojsku, policji jest prawie pewna, dlatego Obama ostatnio robil czystki jak Stalin w wojsku usunal ponad 360 generalow, bo sprzeciwiali sie uzyciu sily przeciwko wlasnym Obywatelom.

  Nie wiem co te niedoinformawane I sprzedajne doopki jak TuSSk czy Sikorski mysla, tak po zydowsku poklepujac sie po plecach jacy to wielcy liderzy. To ludzie ktorych kiedys Polacy rozlicza jak Musoliniego rozliczyli Wlosi.

 90. Rysio said

  re 85. Latam – ale tylko w weekendy.

  🙂

 91. Marucha said

  Re 87:
  Gdzie Pan słyszał w Radio Maryja jakiekolwiek audycje w stylu „bij żyda”???

 92. REFORMA HIPOTEKI RZYMU

  Hipotekę Rzymu założyli żydzi za pieniądze z banków żydowskich w Aleksandrii. Wstępem był Spisek Pizona, którego uczestniczką była matka Nerona Agrypina Młodsza. Jak piszę w książce „Incydentu nie było” to PODPALENO gęsto zabudowane drewniane dzielnice, zamieszkałe głównie przez weteranów wojskowych żyjących z przydziału zboża. Neron uznał te grunty za Państwowe i kazał architektom kreślić plany Wspaniałego Rzymu, ale agenci Pizona wykupywali posesje pogorzelców na depozyty w bankach żydowskich, zmieniając im status z rezydentów państwowych na BANKOWYCH, co było Założeniem Hipoteki: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny/
  Wg mnie były to pieniądze z ukrytego w Eliacie przez Mojżesza Złota Afryki, które poszło do banków aleksandryjskich, a ponieważ Złoto Afryki pochodziło z konwencji Pelopsa z wezyrem Józefem to ja wystąpiłem jako ZNALAZCA Złota Afryki w postaci Hipoteki Rzymu. Po ten FANT nie zgłosił się jednak ani Berlusconi, ani Watykan, ani rada municypalna Rzymu, wobec czego wystąpiłem jako WŁAŚCICIEL hipoteki rzymskiej. Jest bowiem niemiecki precedens prawny, że wobec Mataczenia utracjusza sędzia przyznał całą znaleziznę znalazcy.
  Chciałem to Złoto Afryki oddać za psie pieniądze, ale wobec ZŁOŚLIWEGO milczenia utracjuszy ogłosiłem, że daję je Murzynom, którzy JAKBY załatwili to Simonem Molem? ze ZDROWOTNĄ rekomendacją Prezydenta Francji: JESTEM OBRZEZANY I ZDROWY, PROPONUJĘ SEKS Antyrasistowski.
  Prawem Wandalskim, którego podstawą jest SARMACKI Babski Monopol Złota, ogłosiłem też, że Żydowska Hipoteka Rzymu, którą uznał Wespazjan, NIE OBJĘŁA Kapitolu i Forum Romanum jako Pałacu Cesarskiego. Ten Pałac stał się Pałacem PAPIESKIM, który został zrównany z ziemią przez lancknechtów Lutra. Ponieważ do Odbudowy się nie nadawał to papieże musieli budować PAŁACOWY Watykan, a na Kapitolu i Forum urządzono ŚMIETNIKSO miejskie. Był to jednak teren Papieski, zawłaszczony przez Mussoliniego, co 25 lat temu było do rewindykacji na podstawie MOJEJ hipoteki Rzymu. Ponieważ Watykan nie zgłosił się po to również więc Prawem Wandalskim oddałem Tajne Archiwum Watykańskie pod jurysdykcję Kongresu USA.
  Dziś obejrzałem na Polsat HISTORY nowego Zajoba w postaci poszukiwania przez Ogiery i Klacze żydowskie Skarbów Salomona w Pretorium rzymskim na Wzgórzu Świątynnym. Był film Skarby Króla Salomona, nieporównanie mądrzejszy, więc nich te ogiery i klacze żydowskie pokryją się Murzynami.

 93. marchabr said

  Nihil novi u Rydzyka. Przecież p. Kaczyński obiecał loży B’n’Brith że zniszczy LPR i Samoobronę, część działaczy stamtąd wchłonął do PiS a pozostałe struktury się rozleciały. „Zadanie wykonane” jak to powiedział.
  A co do Ukrainy, to tak działają zdrajcy Chrystusa w sekcie posoborowej w tym grekokatolicki biskup nawołujący do faszystowskiej proaborcyjnej Łunii.
  Przecież stoi nad nimi człowiek, który „ma w sobie złodzieja” – jak to ujął tłumacząc się z kradzieży krzyżyka z różańca:

  To co się dziwicie?

 94. shadowman said

  Czyli według tekstu wychodzi na to że Radio Rydzyk też jest szkodliwe dla Polski i Kościoła, zupełnie jak media antyklerykalne.
  Ich działalność w niszczeniu Kościoła można porównać następująco. O ile media antyklerykalne typu „fakty i mity” atakują otwarcie, są jak kule armatnie wystrzeliwane w stronę gotyckiego Kościoła, to o tyle media Rydzyka, są jak grzyb, który powoli, ale skutecznie rozkłada jego mury, aż po pewnym czasie Kościół sam się zawali.

 95. Boydar said

  Za wyjątkiem Trabantów (tfu!) i MZ-ek, wszystko co ma związek z „tamtą” stroną Odry, jest dla Polski szkodliwe.

 96. Raynold said

  Re: Marucha
  „Naszemu Dziennikowi i Radiu Maryja nie odbiło dopiero w związku z Ukrainą.
  Od wielu lat, systematycznie, reprezentują stanowisko antyrosyjskie, na często żenującym poziomie, godnym niedorozwojów z Onetu..”
  A Pan nadal promuje te media u siebie w Polecanych. Nie widzi Pan w tym wszystkim sprzeczności?
  Faktem jest, że gdyby przelać przez sito wszystkich, to zostało by kilka-naście. Ale można przecież przy linku kontrowersyjnym dać odpowiednią adnotację, by nie bałamucić nie do końca zorientowanych owieczek podobnie jak w/w.

 97. Boydar said

  Z niecierpliwością oczekuje na nowości w witrynie http://www.rewiry.raynolda.wordpress.com

 98. Marucha said

  Re 96:
  Ta lista linków od dawna oczekuje na rewizję, ale jakoś nigdy nie mogę znaleźć czasu i sił.

 99. Listwa said

  @77 Krytyczny Komentator

  Gratuluje. Proszę pozdrowić byłą Panią Naczelną , porządny z niej historyk.

 100. Zerohero said

  Re 84, Miet

  oj, biedny Rydzyk. Nie chciał, ale musiał. Daj Pan spokój. Ten klip który zamieściłem to był jeden z trzech przytoczonych przez mnie przykładów zachowań moherowej dziczy. I to nie najważniejszy. Najważniejszy był ten o którym wspominał Wrzodak. A ja mogę jeszcze sypać przykładami z własnego doświadczenia, bo znam radiomaryjne babcie z atencją wyrażające się o Izraelu i plujące na Rosję. Jeszcze rozumiem jakieś kunktatorskie ruchy, ale skąd ta nadgorliwość?

 101. 25godzina said

  Co do RM.. tyle było krzyku o ten multiplex, teraz go mają i co z tego? Ten sam chłam co był tylko dociera do większej liczby odbiorców.

 102. mysterkarnister said

  Cokolwiek tu napiszecie…nie ma to większego wpływu na rzeczywistość..z prostej przyczyny..aby zmieniać na dobre trzeba kroczyć w prawdzie. Tysiące świadectw jakie wciąż napływa do radia maryja i ludzi wspólpracujących robi swoje. Nie dla każdego jest to radio gdyz jako ludzie się po prostu różnimi..i jest cała masa rozgłości katolickich alternatywnych w polsce, ale atak frontalny jest na baze co jest oczywiste bo jest to po prostu atak. Nie powiecie nic o innych radiach które wtórują RM i żadne z nich nic złego o RM nie napisze i nie powie.. Dla kogoś RM to radio co słuchania ale dla modych jest radio wnet, radio emaus, radio warszawa..itd..Szeremietiew to oddzielny temat.. W klubie ronina także ostatnio siedział i jakoś nikt z klubu ronina ( a siedziały ostatnio same wielkie łby po drugiej stronie ) nic nie pierdnął w stronę szeremietiewa. Jest jakieś przypuszczenie jego powikłań z WSI ale w takim tonie to można każdego pomazać wszystkim.

 103. NICK said

  Przestańcie!
  ile razy trzeba powtarzać.
  Wielu gajówkowiczów chodziło do przedszkola. W tym RM, Trwam it.p..
  Teraz są w szkole wyższej – u rektora Maruchy.
  Następni się „przedszkolą”. A Wy WEŹCIE ich do siebie.
  A nie… .
  Dobry Rodzic i dobry Nauczyciel mają określone cechy. Nie muszę wymieniać.

 104. 25godzina said

  @102 Słuchałem sporo RM i jedyne co tam jest wartościowe to różaniec odmawiany na antenie przez słuchaczy. Politycznie/analitycznie to jest dno. Do tego zrobili z siebie ślepą przybudówkę PiS mimo, iż niedawno o.Rydzyk przejechał się to na Giertychu to na Kaczyńskim.

  Mają ogromnie możliwości, autentyczny rząd dusz i co z nim robią? Będą z tego rozliczeni.

 105. Marucha said

  Re 192, 103:
  Niestety, media toruńskie nie sprawdziły się.
  Ich misją nie jest poszukiwanie prawdy.
  Pomijam milczeniem fatalną wręcz formację teologiczną: ekumenizm jedzie na kolegializmie i modernizmem pogania. A nad wszystkim – duch Największego z Rodu Polaków.
  Politycznie – tragedia. PISizm, piłsudczyzm, żenująca momentami rusofobia.
  Natomiast nadal zamieszczają całkiem dobre artykuły na temat moralności, a także historyczne.

 106. Jan said

  Co z tego, że zupa z dobrych warzyw, kiedy w niej wrzucone zostają kawałki zepsutej z jadem kiełbasy

 107. NICK said

  Ad.105. P. Marucha.
  Prawda, niestety!
  Pisałem o przejęciu części „masy”. Zagubionych a gotowych poznawać PRAWDĘ.

 108. Siorba said

  Rozaniec byl czesto odmawiany niedbale i szybko przez prowadzacych,aby tylko zdarzyc na brednie Macierewicza
  (czwartek)opuszczano nawet 2 dziesiatki.To samo dzialo po
  Mszach,bo trzeba bylo wpierw pokazac orkiestre czy tez chor
  depczacy oltarz swoimi buciorami.A na pelny Rozaniec brakowalo czesto czasu.

 109. 25godzina said

  @Siorba Tak odmawiają(li) często niechlujnie, ale to się zdarza nie tylko w RM, a po prostu wszędzie. Poza tym co innego jak prowadzący ksiądz „podkręca tempo” byle szybciej skończyć, a co innego jak to jest osoba chora czy cierpiąca, która z różnych powodów mówi niewyraźnie czy się myli a to ci ludzie stanowią o sile i autentyczności tej modlitwy na antenie RM (ja słuchałem tylko w radiu).

 110. 25godzina said

  .c.d. Tu masz radio FSSPX: http://radio.fsspx.pl/

 111. Waclaw-L said

  RM to także tuba lobby gazu łupkowego, katastrofa.

  Reportaż – Pikieta „Solidarni z Żurawlowem” – 17.07.2013

  Chevron w Żurawlowie: powrót do wysiedlania Zamojszczyzny, 15 06 2013 r. Opinia 358

 112. oldsten said

  Re 23
  Branie krzyża judeochrześcijaństwu jest akurat obce i z tym się nie zgodzę. Jude krzyża nie znosi.. Jest zbyt wielu wokół mnie „katolików” traktujących zasady wiary jako spółkę z oo a w szczegółach wygląda to tak; zostawia sie żonę (przeważnie ) a bierze młodszy rocznik, wszak miłość wszystko wybacza, dzieci wtedy są zbędnym balastem ewentualnie kartą przetargową by dowalić drugiej stronie, domaganie się praw kanoniczych przynależnych trwałym, tradycyjnym związkom, vide- komunia się należy, samorealizacja własnego egoizmu jako formy nadrzędnej i jeszcze taki ktoś mi tłumaczy że idzie szukać Boga w górach. Są dwa wyjścia; dać w zęby od razu i przez to zostawić własną rodzinę bez środków albo właśnie brać swój krzyż, być tym ojcem na wzór św.Józefa i ciągnąć swoją rodzinę pod prąd, wysłuchując żali i pretensji swojej czeredki a jednocześnie opiekowanie się swoją żoną która lata świetności ma już za sobą. Tym jest właśnie branie swojego krzyża.
  Re 93
  ….oraz pacyfikacja RM która się dokonała. Widzę niesamowitą woltę w jakości programów i zostałem podobnie jak któryś z przedmówców na różańcu( autentycznym w wydaniu starszych ludzi) oraz apelu jasnogórskim.
  Re 94
  Nawet bardziej szkodliwe bo tamte media nie ukrywają o co chodzi a RM pod pozorem dobra robi nieświadomym ludziom wodę z „muzgó”
  Ale to wszystko było działanie długo falowe, ryba nie wie że jest złowiona bo wodę ze stawu spuszczano powoli.
  Ad 110
  Dzięki za link

Sorry, the comment form is closed at this time.